Czy będzie koalicja PiS-u z Konfederacją?

Według wielu polskich patriotów najlepszą, wymarzoną koalicją parlamentarną byłby sojusz PiS-u z Konfederacją.
Portal wpolityce.pl zamieścił sondaż, z którego wynika, że jakby PiS startował na wspólnych listach wyborczych z Konfederacją oraz Solidarną Polską to zdobyłby 37 procent. Co ciekawe- z tego samego sondażu wynika, że partia Jarosława Kaczyńskiego uzyskałaby 38 procent gdyby wystartowała samodzielnie.
Niewykluczone, że jednak PiS będzie skazany na Konfederację; w dobie pandemii koronawirusa i innych kryzysów partia rządząca może nie uzyskać większości po następnych wyborach parlamentarnych i Konfederacja będzie niezbędna do zdobycia większości w Sejmie. Oczywiście jest wiele różnic pomiędzy obiema partiami; przecież jeszcze niedawno poseł Braun chciał wieszać ministra Niedzielskiego a inni politycy Konfederacji chcieli stawiać członków rządu PiS za sposób walki z pandemią przed Trybunałem Stanu; ponadto dla PiS-u Konfederacja jest za bardzo prorosyjska a dla Konfederacji PiS jest za bardzo proamerykański; problemem może być również i to, że obie partie walczą o tego samego wyborcę- konserwatystę i prawicowca. Według polityków Konfederacji PiS jest "koncesjonowaną prawicą" zatwierdzoną w Magdalence i przy Okrągłym Stole, który blokuje miejsce npo prawej stronie tzw. prawdziwej prawicy czyli Konfederacji.To samo myśli PiS o Konfederacji- że jest tworem postkomunistów mającym na celu odebranie głosów Prawu i Sprawiedliwości i zablokowaniu jej rządów. Świadczyć miało choćby o tym głosowanie w sprawie "Lex TVN"- wówczas Konfederacja nie przyłożyła ręki do zlikwidowania tej stacji i wstrzymała się od głosu. Konfederacja ponadto uważa, a w szczególności partia Korwin, że prawica pod względem ekonomicznym musi być liberalna i wolnorynkowa; PiS natomiast jest zwolennikiem tzw solidarności społecznej. Można jednak sobie wyobrazić rząd w którym Konfederacja przejmuje ministerstwa zajmujące się gospodarką a PiS siłowe. Przecież już raz Jarosław Kaczyński oddał ministerstwo finansów śp. Zycie Gilowskiej, która była liberałem.. Dlatego ten scenariusz  wcale nie jest niemożliwy. Co by nie mówić o Konfederacji to w porównaniu z innymi partiami opozycyjnymi  jest ona najbardziej merytoryczną i konstruktywną opozycją.      
Pomimo przedstawionych różnic są również podobieństwa: przecież Janusz Korwin-Mikke i Jarosław Kaczyński byli po tej samej stronie, kiedy próbowano przeprowadzać w Polsce lustrację. Dzisiaj- zarówno jeden jak i drugi są uważani za oszołomów czy też wariatów przez oświecony salon lewicowo- liberalny. Warto przypomnieć, że Konfederacja niektóre projekty PiS-u poparła- jak choćby ten wprowadzający stan wyjątkowy na granicy z Białorusią.

Nie przypadkiem chyba PiS wsparł Roberta Bąkiewicza i tym samym narodowców  oraz ogłosił Marsz Niepodległości świętem państwowym. Teraz Janusz Korwin-Mikke zamieścił na swoim Twitterze zdjęcie na którym rozmawia z Jarosławem Kaczyńskim. Jest coś na rzeczy- czy dojdzie do koalicji marzeń?

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika sake3

03-12-2021 [17:54] - sake3 | Link:

Do żadnej koalicji nie dojdzie,bo nawet przy dobrych chęciach nie sposób stworzyć coś trwałego z kimś takim jak Korwin-MIkke czy Braun,a mamlasowaty Bosak patrzy z miłością w oczy Tuska licząc na koalicję z PO. Przecież wsparli w wyborach takiego cymbała jak Trzaskowski w gorsecie i na koturnach. Ich zachowanie to wielka niewiadoma i wielkie ryzyko.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

03-12-2021 [18:06] - Ula Ujejska | Link:

Sake3
Ja dorzucę tylko swoje trzy grosze  ... 
Od wielu lat, co jakiś czas pojawia się wrzutka zachęcająca PiS do jakiejś trefnej koalicji. Kiedyś notorycznie robił to bloger Echo24 😁😁😁 Jak się połapał że się z niego śmieją, to zmienił front na lewacki, a wcześniej na krótko przyssał się do Kukiza. Konfederacja natomiast zawsze twierdzi że PiS i PO to samo zło, pod jednym warunkiem: Jeśli da się im jakieś korytko, to już nie bedzie zła tylko sojusznik. Tak było kiedyś w Lublinie gdzie JKM podpisywał wyborcze porozumienie z PO. JKM gotów pocałować w tyłek przysłowiową cygankę na rogatkach byle się na coś załapać.

Obrazek użytkownika Jabe

03-12-2021 [18:46] - Jabe | Link:

Konfederacja natomiast zawsze twierdzi że PiS i PO to samo zło, pod jednym warunkiem: Jeśli da się im jakieś korytko, to już nie bedzie zła tylko sojusznik. – Nie wstyd tak obsrywać?

Obrazek użytkownika u2

03-12-2021 [19:12] - u2 | Link:

Tak było kiedyś w Lublinie gdzie JKM podpisywał wyborcze porozumienie z PO

To może tłumaczyć tę jego nienawiść do Zjednoczonej Prawicy w ogólności, a do PiS w szczególności. Jak się JKM wygadał, w polityce trzyma go nienawiść do PiS i PJK, których chce za wszelką cenę obalić.

Obrazek użytkownika Jabe

03-12-2021 [20:16] - Jabe | Link:

nienawiść!
nienawiść!!
nienawiść!!!

JKM zawsze był zawziętym wrogiem socjalizmu. Tym najprościej tłumaczyć jego niechęć do rzekomej prawicy, nie jakimiś lokalnymi koalicyjkami sprzed lat.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

04-12-2021 [08:49] - NASZ_HENRY | Link:

Halo Kowalski ...macie problem ☺☻
 

Obrazek użytkownika Jabe

03-12-2021 [19:00] - Jabe | Link:

Słyszałem, że głosowania Konfederacji korelują z pisowym najgorzej. Najbliżej zaś PiS-owi pod tym względem do SLD. Nic dziwnego – też lewica.

Konfederacja nie zgodziłaby się na kontynuowanie kowidowego szaleństwa i wyzbywanie się resztek niepodległości. PiS mógłby z dnia na dzień Włodzimierza Putina pokochać, ale z tamtych rzeczy nie zrezygnuje, bo mu nie pozwolą.

P.S. Jak tam poseł Mejza?

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

03-12-2021 [21:11] - AŁTORYDET | Link:

Żabe, stałym twoim chwytem, jest domaganie się od interlokutorów dokumentowania wszystkich stwierdzeń. A tu raptem czytam: "słyszałem". Lepiej zmień aparat słuchowy, bo słabo słyszysz. BTW: "kowidowe szaleństwo"- jakim wujem trzeba być, by taki szajs wrzucać w sieć?

Obrazek użytkownika Jabe

05-12-2021 [00:17] - Jabe | Link:

Racja, nie ma co szerzyć plotek.

P.S. Czarzasty: w 95 procentach głosowań ustaw wszystkie partie głosują z PiS....
Tl:dr Najczęściej razem z PiSem głosuje lewica - najrzadziej konfederacja.

Obrazek użytkownika Jan1797

03-12-2021 [19:27] - Jan1797 | Link:

Wiadomo, jak się zachowam, poprę w 100%. Do momentu podpisania
porozumienia będę zgryźliwy jak tfu, miałem napisać teściowa:-))

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

03-12-2021 [19:52] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Janusz Korwin-Mikke i Jarosław Kaczyński byli po tej samej stronie, kiedy próbowano przeprowadzać w Polsce lustrację."
Wprost przeciwnie.
JKM dążył wówczas do przedstawienia listy wiedząc że to zatrzęsie stanowiskami, a JK chciał dopracować listę by podobnie jak aneksem zastrzeżonym posługiwać się nią jako narzędziem szantażu. W tle pojawiła się całkowita nielojalność Macierewicza w stosunku do JK. Macierewicz liczył na zdyskontowania swoich enuncjacji, ale się przeliczył.
Efekt ujawnienia listy był opłakany dla tzw. prawicy

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

03-12-2021 [21:26] - AŁTORYDET | Link:

Kolejne zmazy nocne, tym razem z Wielkiej Polski. Poczytaj trochę na ten temat, posłuchaj (choćby Wojciechowskiego), z zobaczysz z kim grał Kurwin. Nie z Macierewiczem, nie z Kaczyńskim. Jesteś Zdzisiu albo zbyt młody i nie pamiętasz , albo nie umiesz korzystać ze źródeł, albo po porostu łżesz jak bura suka. Macierewicz był w rządzie Olszewskiego z rekomendacji ZChN-u, którego był członkiem i posłem. PC, któremu prezesował Kaczyński, miał w rządzie JEDNEGO ministra (Glapiński). Opłakany efekt ujawnienia dla PC? Żadnego TW w klubie? Trzymaj się choć trochę faktów.

 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

03-12-2021 [21:44] - wielkopolskizdzichu | Link:

Czyli Macierewicz rozwalił rząd tzw. prawicy ulegając Korwinowi, domagającemu się z trybuny sejmowej natychmiastowej realizacji uchwały sejmowej. Wiem jak było, bo oglądałem to na żywo. 

Obrazek użytkownika radziwil

03-12-2021 [23:01] - radziwil | Link:

zło szatana lewaka chorej ideologii LGBT nie odpuszcza pedały ,lesby, kazirodcy , pedofile , zoofil , nekrofile, zaczynają niszczyć ludzi i Boga, jak sie nie ockniemy jak sie nie zaprzestaniemy być wyznawcami durnej chorej tolerancji zginiemy zło nie zna tolerancji

Obrazek użytkownika marsie

04-12-2021 [01:02] - marsie | Link:

Niestety, Konfederacja wciąż mówi – PiS i PO to jedno zło! Chyba, że się opamiętają, Brauna i Korwina posyłając w diabły – ale czy ich na to stać?
Myślę, że wątpię, jak mawiał imć Wątróbka!
Czyli – na dzisiaj  tylko PiS!
Pozdrówka.