Co ma uczynić Polska gdy Rosja zaatakuje Ukrainę

"Zdaniem wielu specjalistów, Rosja przygotowuje się do inwazji zbrojnej na Ukrainę, co według doniesień ukraińskich służb, może nastąpić na przełomie stycznia i lutego 2022 r. Jak w tej sytuacji powinna zachować się Polska? - Wówczas Polska powinna udzielić Ukrainie wsparcia materiałowego. (...) Możemy np. stworzyć bank krwi, otworzyć polski system służby zdrowia dla rannych. Do tych form wsparcia dochodzą oczywiście jeszcze różnego rodzaju sankcje – mówi Niezależna.pl prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski. Politolog ocenia też możliwości nacisku UE i NATO na agresora ze Wschodu."
Podaje prasa w tym Niezależna.pl
https://niezalezna.pl/420570-u......(link is external)

 Pomoc medyczna, logistyka w zakresie dostaw uzbrojenia blokada arterii komunikacyjnych z Rosją, dyplomatyczne zabiegi to może zrobić Polska.
Rozstrzygająca w tej przyszłej wojnie zapewne będzie pomoc Amerykanów, Kanadyjczyków i Brytyjczyków, bo to są te państwa, które teraz demonstrują wolę takiej pomocy.

Trzeba pamiętać, że mamy zmianę rządu w Niemczech, ale obecne jeszcze urzędujący gabinet z ministrem spraw zagranicznych Heiko Maasem deklarował, że nie będzie dostarczał broni Ukrainie, co jest oczywiście zachętą dla Rosji. W tej sytuacji inwazji Rosji na Ukrainę myślę też, że Niemcom trudno by było utrzymać porozumienie ws. Nord Stream 2

Historia lubi się powtarzać. Przed wybuchem II WŚ pewien faszysta "sprawdzał" sojuszników Czechosłowacji co oni zrobią gdy Czechosłowacja zostanie wciągnięta do Rzeszy. Tzw sojusznicy i cały zachód nie zrobili nic kiedy doszło do aneksji Czechosłowacji. W XXI wieku Rosja "aneksuje" Krym - zachód znów nie robi nic poza grożeniem paluszkiem, a Rosja snuje plany dalej... no bo skoro nikt im nie chce przeszkodzić to dlaczego nie? I mamy znów możliwość otwartego konfliktu zbrojnego. Potrzeba tylko iskierki. W 1939r iskierkę III Rzesza wskrzesiła sama a resztę znamy doskonale. Wnioski nasuwają się same - zachód jeśli nie będzie chciał wejść w konflikt zbrojny to zdradzi Ukrainę, a dla własnego spokoju może i zdradzić Polskę bo nigdy Polska dla zachodu nie była równym partnerem i to nie zmienia się już od wieków niezależnie od podpisywanych paktów i zawieranych sojuszy.

Po wejściu jakichkolwiek Rosyjskich wojsk na teren Ukrainy, Ukraińcy powinni odpowiedzieć wysadzeniem NS2 i to nie w jednym miejscu. Rosja tylko siły się boi i żadne tam sankcje Putka nie interesują. On i jego gawiedź jest ustawiona finansowo, więc mają gdzieś naród rosyjski. Tak jak w czasie II WŚ Stalin nie liczył się z nikim. Dla niego śmierć jednego człowieka to tragedia, ale śmierć kilku milionów to tylko statystyka. Takie to Imperium Zła.

Zbrojenie na potęgę Polskiej Armii w sprzęt amerykański, rozbudowa WOT, silny sojusz militarny z USA i zwiększenie ilości czołgów i samolotów USA i wojsk na terenie Polski to gwarancja bezpieczeństwa Polski i tego się trzymajmy.

Pilnujemy granic, mobilizujemy społeczeństwo do walki z agresorem to najważniejsze.

Murem za Polskim Mundurem !

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

29-11-2021 [10:36] - NASZ_HENRY | Link:

Najważniejsze nie dać się sprowokować do walki za "wolność naszą  i waszą" ☺☻
 

Obrazek użytkownika mjk1

29-11-2021 [11:49] - mjk1 | Link:

Wojna to tak naprawdę walka rządzących o panowanie nad rządzonymi (podatnikami) rękami i krwią tylko tych ostatnich.
Ciekawe, że na wojnie zawsze zabijają i giną ludzie, którzy kompletnie się nie znają na rozkaz tych, którzy znają się doskonale i nie mają najmniejszego zamiaru ani zabijać, ani ginąć.   
 

Obrazek użytkownika Tezeusz

29-11-2021 [14:18] - Tezeusz | Link:

@ mk1
Skąd masz to info ? Moskwa ?

Obrazek użytkownika mjk1

29-11-2021 [15:22] - mjk1 | Link:

Te Zeus.
Natychmiast odwołam to, że jesteś głupszy niż jakakolwiek ustawa przewiduje, jeżeli udowodnisz, że cokolwiek w moim wpisie jest nieprawdą.
Jeżeli jednak koniecznie chcesz się nap...ać w nie swoim interesie, to bierz Józika z Londyna za Kudła i walcie na Moskwę, ale na własną odpowiedzialność. 
Obawiam się jednak, że zanim Józik z Londyna zdąży tu przyjechać, to nasza cała klasa polityczna już w tym Londynie będzie.
Cała bez wyjątku, Końfederacji z Brunatnym i Królem nie wyłączając.

Obrazek użytkownika Tezeusz

29-11-2021 [15:59] - Tezeusz | Link:

@mjk1
Przepraszam czy dom wariatów ma remont i jesteś wykrzyknik  Kryspinowy na urlopie ?
Tak pytam czytając twój bełkot rodem z szamba.

Obrazek użytkownika mjk1

29-11-2021 [16:04] - mjk1 | Link:

Niestety nie udowodniłeś.

Obrazek użytkownika Tezeusz

29-11-2021 [18:01] - Tezeusz | Link:

Kryspinek przestań świrować

Obrazek użytkownika Tezeusz

29-11-2021 [12:28] - Tezeusz | Link:

Sowiecka agentura nie dość że całuje dupsko Putinowi to jeszcze usuwa komentarze w Scierwoneonie.
"Chyba  Panie R. jest raczej odwrotnie to Rosja i Putin pcha Białoruś do wojny a nie jak piszesz NATO.
Imperium bandyty i kołchoźnika terroryzują świat.
Zaraz R. mi usuniesz komentarze ale nie martw się powiele wszelkie gdzie się da
 Czego się boisz. Lubisz Soviet twój problem, kochasz Putka twój problem.
Polscy myślą inaczej ale to Polscy.

Murem za Polskim Mundurem"

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

29-11-2021 [12:22] - NASZ_HENRY | Link:

@Tezeusz
Gdzie Ty tu Ruszkiwicza widzisz. Trolujesz własną notkę ☺☻
 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

29-11-2021 [12:22] - NASZ_HENRY | Link:

@Tezeusz
Gdzie Ty tu Ruszkiwicza widzisz. Trolujesz własną notkę ☺☻
 

Obrazek użytkownika Tezeusz

29-11-2021 [12:30] - Tezeusz | Link:

Pokazanie trolla jest obowiązkowe, wiedząc że zaraz tutaj przyczłapie . Zakład.
 Uprzedzam  tylko Fakty.

Obrazek użytkownika Tezeusz

29-11-2021 [12:23] - Tezeusz | Link:

Zgadnijcie co za idiota sowiet to pisze :

"Jednak patrząc na rzeczywistą sytuację w terenie, fałsz i cyniczna hipokryzja amerykańskiego stanowiska wobec Ukrainy jest dość oczywista. Ukraina jest podżegana przez USA i NATO do ofensywy przeciwko Donbasowi. USA i ich wasale z NATO dostarczają Ukrainie coraz bardziej wyrafinowaną broń do atakowania zbuntowanych republik i do walki z Rosją."
 
Stek bzdur prosto z tuby Putina i jego wrogiej Polsce propagandy to powinno byc publicznie piętnowane.
Skur...ostatniej granicy antypolskiego trolla
 

Obrazek użytkownika Marek Kudła

29-11-2021 [12:50] - Marek Kudła | Link:

Co zrobić ?!  Postawić gnojkom z Ukrainy ultimatum !  Albo rozliczą się z ludobójstwa Bandery i innych na Polakach, albo Polska jedynie poprze Ukrainę nie angażując się czynnie w ten konflikt !!!  Proste iak sznurek w kieszeni !!!

Obrazek użytkownika Tezeusz

29-11-2021 [14:30] - Tezeusz | Link:

Polska ma obowiązek obrony własnych granic co nam gwarantuje NATO i tyle. Ukraina musi korzystać z własnych zasobów oraz pomocy innych ale raczej materiałowo czy politycznie nie mitarnie.

Obrazek użytkownika Jan1797

29-11-2021 [20:51] - Jan1797 | Link:

 "Pomoc medyczna, logistyka w zakresie dostaw uzbrojenia blokada arterii
komunikacyjnych z Rosją, dyplomatyczne zabiegi to może zrobić Polska."

I najważniejsze co możemy zrobić dla Ukrainy to stabilnie się rozwijać.