Katolikowi nawet nie wypada tego komentować

                    

Ponawiam żarliwy apel do tych, którzy mogą przyczynić się do rozwiązania tych problemów, szczególnie do władz cywilnych i wojskowych, aby zrozumienie i dialog przeważyły wreszcie nad wszelkim rodzajem instrumentalnego wykorzystania i by nakierowały wolę oraz wysiłek na rozwiązania szanujące człowieczeństwo tych osób

 PAPIEŻ FRANCISZEK 

Papież Franciszek po raz pierwszy odniósł się do kryzysu migracyjnego na Białorusi. Wyraził ból i niepokój z powodu śmierci ludzi na granicach oraz wezwał do modlitwy za tych, którzy cierpią na świecie. Mówił o tym w niedzielę podczas spotkania na modlitwie Anioł Pański 
Papież Franciszek po raz pierwszy publicznie odniósł się do kryzysu migracyjnego na granicy polsko-białoruskiej. Zwracając się do wiernych, powiedział: - Pomyślmy o tym, ilu migrantów jest narażonych, także w tych dniach, na bardzo duże niebezpieczeństwo i ilu traci życie na naszych granicach.

- Odczuwam ból z powodu wiadomości o sytuacji, w jakiej znajduje się wielu z nich. O tych, którzy zginęli w kanale La Manche, o tych na granicy Białorusi, wiele z nich to dzieci. O tych, którzy toną w Morzu Śródziemnym - dodał papież.

Franciszek o sytuacji na granicy z Białorusią: odczuwam ból
- Tyle bólu na myśl o nich. Także o tych odsyłanych na północ Afryki, zostają pojmani przez przemytników i zamieniani w niewolników. Kobiety są sprzedawane, mężczyźni torturowani. Są też tacy, którzy w tym tygodniu próbowali przeprawić się przez Morze Śródziemne, szukając ziemi dobrobytu, a zamiast tego znajdując grób - stwierdził Franciszek.  

Za KAI
https://twitter.com/ISzafranska/status/1465033452244373519
Dlatego nie skomentuję. Tylko spytam ile "uchodźców" przyjął na swoje komnaty ? Kto mu podsuwa takie fałszywe informacje. To nie jest na granicy polskiej, tylko na ziemi białoruskiej.
Kto to robi?
Jeśli chodzi o Polskę, to dla mnie wzorem zachowania są słowa kardynała Wyszyńskiego. Człowieka znającego piekło hitleryzmu i komunizmu, a więc doświadczonego życiowo

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

28-11-2021 [22:57] - u2 | Link:

o tych na granicy Białorusi, wiele z nich to dzieci

Nic o rodzicach, którzy zabrali swoje dzieci na niebezpieczną wyprawę do raju krat ? To nie są uchodźcy, to są nachodźcy.

Obrazek użytkownika angela

29-11-2021 [08:00] - angela | Link:

Moze ktoś Papieżowi szepnie, a najlepiej postawi na granicy, i odzczuje to co  czują SGraniczne  broniace  ofiarnie naszych i unijnych granic, naszego  bezpieczenstwa, naszej religii i kultury.
Co czują  żołnierze  i inne służby  stojace  bezpośrednio wystawione  na cel i bandyckie dzialania pijanych żołdakow bialoruskiego satrapy, ktorzy w kazdym momencie mogą strzelać. !!!!
To są  synowie, ojcowie dzieci na ktorych czekają rodziny i drżą o ich zycie, czy bezpiecznie wrócą ze sluzby.
Ja oglądalam zachodnią, lewacką tv, Łukaszenki przekaz idzie całą parą.
Same kobiety i dzieci, noc,   opary dymu z ognisk, i psy nieopodal tych dzieci szarpiące jakies tobołki, a nikt nie pyta czy to psy Bialoruskich służb. 
Obraz przerazajacy, i nie dziwię się reakcji Papieża, ktorego otoczenie udostępnia taki przekaz,  a za Papieżem naszych hierarchów koscielnych.
Wyłączyłam tą propagandę, ale  praca na uświadomienie zachodnich społeczeństw jest bardzo potrzebna, bo lewacka zaraza robi swoje, i znów pogrąży  swiat w nieszczęściu i śmierci. 
 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

29-11-2021 [08:48] - wielkopolskizdzichu | Link:

Co tu komentować.
Pierwsza niedziela Adwentu, a w TVP 1 karnawał. Dzieci uprawiają frywolne, pełne seksualnych podtekstów wygibasy do piosnek Madonny słynnej z świętokradczej twórczości.
Przypadek....? Nie sądzę, skoro na czele medium telewizyjnego stoi człek mający za nic święty sakrament małżeństwa.

Obrazek użytkownika ruisdael

29-11-2021 [08:50] - ruisdael | Link:

Nie jestem pewien czy potrzebne jest otoczenie- Papieżowi, który sam wychował się na marksistowskiej teologii wyzwolenia.

Obrazek użytkownika sake3

29-11-2021 [09:47] - sake3 | Link:

Czego oczekuje papież Franciszek i od kogo? Patos wystąpienia nie zasłoni braku realizmu.Ile uchodźców czy imigrantów jest bowiem w stanie przyjąć i utrzymywać mała Europa? Czy papież Franciszek uważa że to jest właściwa i jedyna droga? Dobrobyt w krajach muszą budować ich rządy,a wtedy migracja nie będzie potrzebna.Dlaczego papież nie apelował o zaprzestanie wojen które są źródłem nędzy i upokorzeń. 

Obrazek użytkownika Zofia

29-11-2021 [11:00] - Zofia | Link:

Nachodźcy są gośćmi Łukaszenki jako żywa "broń" przeciw Polsce (za wsparcie opozycji białoruskiej) i unii europejskiej ( za sankcje). To tam "umierają"ci białoruscy goście. Dlaczego nie słychać słów oburzenia ze strony Patriarchy Kościoła Prawosławnego? Czyżby mieli inną wrażliwość niż Papież? Jako katoliczka głoszę hasło MUREM za POLSKIM MUNDUREM!, bo to oni chronią nasz kraj. My pomagamy w różny sposób biednym narodom u nich na miejscu. Nie jesteśmy powołani do zbawienia świata i do zapewnienia każdemu dobrobytu. Są prześladowani to mogą legalnie wystąpić o azyl i normalnie przekraczać granicę.

Obrazek użytkownika gość z drogi

01-12-2021 [21:00] - gość z drogi | Link:

a ja dodam tylko # Murem za Polskim Mundurem