Elyty akademickie równają do Bridget Jones

Otóż nie przeceniając naturalnie mojego doniosłego wkładu w rozwój politologii, socjologii oraz szydełkowania, przypomnę, że to ja udowodniłem empirycznie, teoretycznie i organoleptycznie wpływ polityki na wszystkie dziedziny życia, czyli na całokształt. Zaś sprzężenie zwrotne sprawia, że wszelkie ingrediencje ludzkiej aktywności i bierności wyciskają swe piętno na polityce. Moi, pożal się Boże, oponenci gardłują, że powyższa rekonstrukcja mechanizmów spajających(?) rzeczywistość ma sens jedynie wówczas, jeśli uznamy politykocentryzm za istotę wszechrzeczy. Ależ oczywiście, bowiem inna istota wszechrzeczy nie istnieje…
Coraz częściej dziękuję losowi, że uchronił mnie przed wdepnięciem na wertepy kariery naukowej. I nie muszę dorzucać swoich trzech groszy, a la pierwszy akapit, do zidiociałego bełkociku progresywnej doktoratury i profesury. Wprawdzie podświadomie czuję, że moje konserwatywne, że zacytuję Gretę Thunberg, bla, bla, bla, nie ulegałoby absolutnemu skretynieniu, lecz na szczęście nie muszę tego potwierdzać w praktyce, gdyż magister nie jest tytułem naukowym.
Teraz powinienem zainaugurować apel poległych w zmaganiach z powinnościami akademickiej rzetelności. Podobno część owych progresywnych elyt, nim przepoczwarzyła się w pimkowate zombie, wyruszyła z Bridget Jones w poszukiwaniu rozumu. Ale jakoś nie obrodził. A to co na pastwiskach przypominało im zwoje mózgowe, jako żywo nie wypadało krowom z głów.
Jednak z wrodzonego lenistwa i z powodu sklerozy tym razem jeszcze poprzestanę na ogólnikach. Po prostu nazwiska większości głosicieli i głosicielek prawdy objawionej zbyt szybko ulatują mi z pamięci, a ich notowanie mnie męczy. Tym bardziej, że to towarzystwo tworzy dość homogeniczną pulpę, rodzaj swoistej grzybni. A beka z doktórki Spurek czy Kasi, nie mylić z babcią Kasią(chociaż czemu nie?) staje się już nudna.
Ostatnio wszak utkwił mi w pamięci wywód habilitanta Piotra Osęki. Nie tyle przez skojarzenie z nazwiskiem znanego niegdyś publicysty, ile z potrawą. Facet wysmażył niestrawny niczym podeszwa stek bredni. Musiałem zatrzymać samochód, gdyż prowadzenie przy akompaniamencie jego wywodów ziejących z pewnego rynsztokowego radiowęzła, stanowiło zagrożenie dla ruchu. A kolejne profesorki z awangardowego miotu czekały już w blokach startowych.
Na koniec refleksja o zależności punktu widzenia od, wiadomo. Przez wiele zim telewizja publiczna nadawała skokom narciarskim wyjątkową rangę. Eksperci gaworzyli w studio godzinę przed i godzinę po każdych zawodach. Egzaltacja sprawozdawców sięgała zenitu. Dlatego wybierałem bardziej stonowane transmisje Eurosportu. W tym sezonie skoki trafiły do TVN. I stojące na antypodach stacje zamieniły się rolami. W TVP skoki zdegradowano do informacji w wiadomościach sportowych. W telebimie opozycji wręcz odwrotnie, urosły w gigantyczną dyscyplinę fascynującą cały świat. Wigor w TVP odzyskają na chwilę w lutym, w trakcie igrzysk w Pekinie. Oto jak skrzecząca pospolitość ma się do medialnego zadęcia.
 
Sekator
 
Ps.

- Co to są pimkowate zombie - pyta mój computer.
- Indywidua poległe w zmaganiach z rozumem - wyjaśniam Eustachemu - przepoczwarzają się w zombioidalne klony profesora Pimki, groteskowego belfra wymyślonego przez Gombrowicza, tyle, że a rebours, bo pierwowzór był konserwatystą.
 
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek Kudła

22-11-2021 [19:12] - Marek Kudła | Link:

Oto lista najgłupszych profesorów w Polsce:
  prof. Jan Hartman – kretyn, zw. LGBT, prof. Monika Płatek, UW (w rodz. Homoseksualnych rodzi sięwięcej dzieci niż w hetero), prof. Joanna Senyszyn – zw. Lewactwa i LGBT, prof. Wojciech Sadurski - należy do Homo insipiens,  prof.  Magdalena Środa - należy do Homo insipiens,  prof. Hanna Gronkiewicz Waltz – prof. Złodziej,  prof Danuta Huebner ( ue = ü), należy do Homo insipiens,  prof. Andrzej Zoll – prawnik z wywróconym muzgowiem,  prof. Tomasz Nałęcz – należy do Homo insipiens,  prof. Radosław Markowski – prof. debil,  prof. Jadwiga Staniszkis – feministka,  prof. Marcin Matczak – mężczyńni mogą rodzić,  prof. Ireneusz Krzemiński – wysoki poziom neurotyczności,  prof. Ewa Marciniak –  wysoki poziom neurotyczności),  prof. Andrzej Tretyn – zwolennik LGBT, przeciwnik wolności słowa, prof. Maciej Giertych- należy do Homo insipiens, prof. Marcin Król – lewak, należy do antypisowskiego psychiatryka),  prof. Ewa Graczyk (z Gdańska) – przygłupka, należy do tęczowej zarazy, prof.Leszek Balcerowicz – otwarta nienawiść do Polski, Polaków, dobrej zmiany i PIS-u, prof.  Alicja Chybicka – senatorka PO,  należy do Homo insipiens,  prof. Tomasz Grodzki, ps. kopertnik, marszałek senatu, złodziej i głupek, prof. Maciej Gdula, typowy lewak, ma trudności z rozróżnieniem prawdy od kłamstwa, prof.Urszula Dudziak – mycie czćści intymnych to grzech i bezeceństwo.
 

Obrazek użytkownika juur

23-11-2021 [09:22] - juur | Link:

Stanowczo protestuję. To nie są osoby upośledzone, które należałyby otoczyć, należną opieką. To jawni wrogowie. Bardzo inteligentni przez co bardziej niebezpieczni.
Nazywanie ich durniami to usprawiedliwienie i zgoda na ich krecią działalność. A nie może być zgody czy aprobaty dla takich osób. Zamiast grantów i innych form finansowania potrzebne jest zdecydowane przeciwdziałanie. To oni wychowują podobnych do siebie. Gdzie autorytet Państwa, gdy toleruje taką działalność?

Obrazek użytkownika u2

22-11-2021 [19:19] - u2 | Link:

W tym sezonie skoki trafiły do TVN. I stojące na antypodach stacje zamieniły się rolami. W TVP skoki zdegradowano do informacji w wiadomościach sportowych.

Z tego co się orientuję, to TVP nie otrzymała sub-licencji od Discovery, która strzeliła focha. Cierpią z tego powodu kibice i ... sportowcy.