Nord Stream 2 vs Europa

Nie ma takiej rury
której się nie da łodetkać !
To tylko kwestia temperatury
wystarczy trochę poczekać.

W europejskich kuluarach śmieją się z Niemców, co prawda gorzki to śmiech, ale jednak. Niektórzy nawet mówią, że Niemcy bez wojny oddały się w ruską niewolę. My ostrzegaliśmy że Putin wykorzysta ten monopol gazowy i podyktuje Europie swoje warunki, oczywiście przy okazji każe sobie także zapłacić za obie bałtyckie rury. Niemcy z politowaniem mówiły, że to tylko dobry biznes a nie polityka. Teraz już wiedzą czyj to biznes i czyja polityka. Czy reszta Europy wreszcie oprzytomnieje? Europejskie polityczne tuzy poczuły już ten zbliżający się nieuchronnie gniew ludu, zwłaszcza wtedy, kiedy do Luxemburga przyjechała Solidarność. No bo co by teraz nie zrobili, to zrobią źle, bo ceny gazu i tak długo nie spadną, aż rury się Putinowi zamortyzują i dadzą spory zysk. Jeśli nie będzie certyfikacji, to nie będzie gazu, a jeśli certyfikują, to jedyny zysk będzie taki, że im dupy nie przymarzną, a ludzie i tak pójdą pod europarlament i wsadzą im w tyłek te zielone łady. Pandemia pogłębi te problemy do kwadratu. Dla Europy idą ciężkie czasy. Front walki z polską "praworządnością" będzie więc szybko zamknięty. Niemcy już robią dobrą minę do USA w sprawie dostaw gazu. Oczywiście USA odbiją sobie w cenach ten wcześniejszy kociokwik Niemców z NS2. Cierpliwie poczekali, teraz podyktują swoje warunki. Trochę popyskowałam wcześniej na Bidena w sprawie sankcji na NS2, no i chyba nie miałam racji. Po co Amerykanie mieli toczyć z niemiecką częścią Europy wojnę o pietruchę? Europa przyjdzie do nich z pokornymi prośbami o ratunek - wystarczyło nie przeszkadzać. Jeśli dojdzie do paliwowej koalicji amerykańsko europejskiej, to Putin będzie bankrutem. Jak myślicie dojdzie do takiego aliansu? Moim zdaniem UE nie ma innego wyjścia.

Dziękuję za uwagę.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Adam66

26-10-2021 [03:58] - Adam66 | Link:

"Jak myślicie dojdzie do takiego aliansu?" - to zależy od decydentów a ani Putin ani Biden nimi nie są.  Decyzje są podejmowane przez wąską grupę osobników, którzy są praktycznie właścicielami wszystkiego na Ziemi.

https://www.bitchute.com/video...

Ten genialny dokument Tima Gielena ujawnia, jak niewielka grupa superbogatych przestępców kupuje praktycznie wszystko na ziemi, dopóki nie są właścicielami tego wszystkiego. Od mediów, opieki zdrowotnej, podróży, przemysłu spożywczego, rządów... To pozwala im kontrolować cały świat. Z tego powodu próbują narzucić Nowy Porządek Świata.

 

Obrazek użytkownika Maverick

26-10-2021 [04:31] - Maverick | Link:

Niemcy zapewnili sobie dostawy gazu za 230 dolcy niedoinformowane polinioki bez IQ, za 10 000 M3. a wy budujecie rurę do wyczerpanych złóż norweskich.
Pewnie będzie przepłacać u Niemców bo oni sprzedadzą wam nadwyżki z North Stream-u ale już po cennach rynkowych. Więc będzie płacić 0d 1000 dolcy do  2000 dolcy za 10000 metrów sześciennych, ale według Polacks this a good business, because we show Putin who is the boss.  Poliniak przed i po szkodzie głupi. dlatego o Poliniakach na cały świecie opowiadają Polacks Jokes. Nawet nie wstydzicie się swojej głupoty i jesteś z niej dumni. Co potwierdza że ludzie na świecie są spostrzegawczy i poprawnie ocenią poliniacką tempotę. Wy naprawdę nie wiecie jak się robi biznesy, wy nadajecie do pracy na zlewozmykach i do podcierania dupy dogorywającym SS-manon. Ani wstydu ani honoru.

Obrazek użytkownika Pers

26-10-2021 [07:29] - Pers | Link:

Maverick
Napisać tyle bzdur w tak krótkiej notce to trzeba jednak mieć talent.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

26-10-2021 [18:11] - Ula Ujejska | Link:

Maverick
Tyle wiesz co na ścierwoneonie zjesz 😁😁😁
Pa misiu.

Obrazek użytkownika Maverick

26-10-2021 [05:22] - Maverick | Link:

To dla Uli z humorem o Polakach w oczach prostych Brytoli, Uni i tym całym lucyferiańskim NWO.

Bo wygląda że ona też mieszka pod kamieniem.

Obrazek użytkownika Maverick

26-10-2021 [08:04] - Maverick | Link:

Sorry Ulka nie załączyło linku:

https://www.youtube.com/watch?...

Mam nadzieję że masz poczucie humoru i od swojej paranoii jeszcze nie stałaś się opętana!!

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

26-10-2021 [18:10] - Ula Ujejska | Link:

Maverick
Ja mam niesamowite poczucie humoru - i tu akurat niezły ubaw z ciebie. Ty pewnie brylujesz nie na zmywaku lecz w hamburskiej Sanct Pauli? Tak trzymaj i nie wracaj.

Obrazek użytkownika Maverick

26-10-2021 [19:00] - Maverick | Link:

Chyba nie masz ciekawości świata i poznawania innych punktów iwdzenia, ja otwarcie piszę skąd jestem
i co robię, a ty powtarzasz się stara sowiecka gadzinówka, Widocznie masz paranoje i zwidy.
Polacks jokes pasują do ciebie jak ulał. Czy mam ci zapodać linki, Czy mieszkasz pod kamieniem i o nich nie słyszałaś?
Naprawdę jesteś opętana. Nie wiem czy to efekt szczypawki czy już tak masz w deklu poukładane.
Kup sobie dobry wib...rator to ci przejdzie.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

27-10-2021 [01:51] - Ula Ujejska | Link:

Maverick
Won za Don menelu!

Obrazek użytkownika Maverick

26-10-2021 [19:19] - Maverick | Link:

Ulka pewnie i języków nie znasz aby poznać inne punkty widzenia, i dlatego tkwisz w paranoii.
Wypisujesz pierdołki  bo pewnie Soros daje ci działkę  za te bzdury a pracować uczciwie się nie nauczyłas.
Język też masz na poziomie rynsztoku. Na emogrację byś nawet nie wybrała bo nie dałabyś sobie rady, dlatego paranoja lewacka i brak samodzielnego myślenia
widać gołym okiem.
Popatrz co robią państweka bałtyckie gdy zaczyna brokować im energii.

https://www.youtube.com/watch?...
Ty naprawdę nadajesz się do podcierania dupy starym SS-manom.

Lider jak ja jednoczy ludzi i tępi trockistówców nawróconych na konserwatyzm, bo to fałszywe lewactwo, a lider ma jednoczyć ludzi a nie szczuć jednych na drugich.
Dlatego jesteś nie pojętna, i powtarzasz dyrdynały, a gołym okiem widać onuce rzydziańskiej ideologi, posądzania o to sama robisz innych. Tacy ludzie nie mają duszy i są fałszywi, wredni, złośliwi, przepojeni nienawiścią do praw bożych.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

26-10-2021 [20:53] - Ula Ujejska | Link:

Maverick
Za głupi jesteś aby tu dyskutować zemną  o czymkolwiek. Dziuniek Wielkopolski to twój poziom, więc się zgadaj z nim na PW i oszczędź nam swoich bzdetów.

Obrazek użytkownika Pers

26-10-2021 [07:28] - Pers | Link:

Fajnie czasami poczytać takie surrealistyczne, oderwane od rzeczywistości kawałki.
Można się dowiedzieć co tam jedna baba drugiej babie w maglu opowiada.

Już wielokrotnie dość szczegółowo opisywałem w komentarzach na NB na czym polega kryzys energetyczny w Europie i kto go wywołał więc nie będę się już powtarzał.
Niektórzy są bardzo zaimpregnowani na wiedzę. No ale rozumiem, praca w maglu jest tylko twardogłowych twardzieli.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

26-10-2021 [18:06] - Ula Ujejska | Link:

Pers
Jak pewnie zauważyłeś, nikogo tu nie interesują twoje ścierwoneonowe wrzutki podparte ruską łże propagandą 😁 Ad personam pominę, bo jak zwykle chciałbyś zająć się autorką, bo w temacie nie masz nic mądrego do powiedzenia.
Pa misiu😁

Obrazek użytkownika Pers

26-10-2021 [19:19] - Pers | Link:

@ujejska
//nikogo tu nie interesują twoje ścierwoneonowe wrzutki podparte ruską łże propagandą //
A mnie nie interesują wasze maglowe ploty.
A teraz czmychaj babo magla. Klient czeka.
 

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

26-10-2021 [20:51] - Ula Ujejska | Link:

Pers 
Jeśli cię nie interesuje co piszę, to po co się tu przywlokłeś, - za koniowała chcesz robić jak  "dorżnięta" wcześniej przez nas Centrystka? 😁😁😁

Obrazek użytkownika J z L

26-10-2021 [20:14] - J z L | Link:

Ulko
Tak czytam tego pam..persa i stwierdzam, że Homo Sovieticus istnieja już od bardzo dawna.
Oni "żyją" wśród nas. Chodzą czasami nawet na dwóch nogach, posługują się "ludzką" mową, "konsumują" co sie im da, oddychają tym samym powietrzem co my, a jednak... to zupełnie inny gatunek ludzki

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

26-10-2021 [20:56] - Ula Ujejska | Link:

Józku
I ktoś mu ukradkiem dosypał czegoś do mleczka. bo ostatnie jego wpisy są "na haju" 😁😁😁

Obrazek użytkownika Warmia

26-10-2021 [10:02] - Warmia | Link:

Niemcy nie zamkną batalii z Polską. Ma być Europa federacyjna i będzie z Polską i Węgrami, bo nie ma wyjścia lepszego, chyba że znów podpalimy Europę. Nie ma z czego się cieszyć, za chwilę nam d...y przymarzną. Baltic Pipe pod znakiem zapytania, umowa Pawlakowa się kończy. Ciekawe na co czekają elity? Na Trumpa....? Na Erdogana i jego drony?

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

26-10-2021 [18:19] - Ula Ujejska | Link:

Warmia
Nie ma tylu zwolenników federacji aby to skutecznie przeprowadzić. Nawet Francuzi w referendum odrzucili Konstytucję UE, która miała do tego prowadzić. Konflikt niemiecko polski już jest zamykany, a polska rura ma się całkiem dobrze i w przyszłym roku popłynie z niej gaz. Tak na marginesie, w USA już jeden z senatorów napisał nową anty putinowską ustawę gazową z pomocą dla UE. To kwestia czasu i dogadania się z Europą.

Obrazek użytkownika Warmia

26-10-2021 [18:38] - Warmia | Link:

W szufladach pewnie są plany B/C i D jak nie popłynie, a w następnym roku nie popłynie. Federacja już jest, wierzgających w liczbie dwa skutecznie się załatwi, a za wierzganie wystawi kwity. Czy ten twór przetrwa długo, to jest pytanie? USA nas koncertowo omamiło Trójmorzem i podarowało Berlinowi. Pora się obudzić.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

26-10-2021 [20:58] - Ula Ujejska | Link:

Warmia
Wystarczy że polska firma nie podpisze certyfikacji - kumasz? I cały twój wywód w ląduje w koszu.

Obrazek użytkownika Pers

26-10-2021 [19:21] - Pers | Link:

@ujejska
//Tak na marginesie, w USA już jeden z senatorów napisał nową anty putinowską ustawę gazową z pomocą dla UE. //
I może sobie nią swoje koszerne doopsko wytrzeć.

Obrazek użytkownika Pers

26-10-2021 [20:38] - Pers | Link:

Komisja Europejska usiłuje ukryć swoją nieporadność i argumentuje, że wzrost cen gazu jest tymczasowym i możliwym do opanowania zjawiskiem globalnym, niezwiązanym z jej agendą klimatyczną. Co więcej, spieszy dodać, że kryzys ten nie jest związany z polityką liberalizacji rynku energii, która uniemożliwia zawieranie długoterminowych kontraktów na dostawę gazu na rzecz rynku spot.
Rzeczywistość jednak eksploduje w obliczu głupoty europejskich biurokratów i nie da się ukryć, że nieumiejętność przewidywania w perspektywie średnio- i długoterminowej oraz kaprysy ideologiczne UE są tym, co zadecydowało o niezdolności Unii do działania w odpowiednim czasie i racjonalnie.

Nic dziwnego, że na posiedzeniu za zamkniętymi drzwiami na szczycie Rady Europejskiej Wysoki Przedstawiciel UE ds. Polityki Zagranicznej i Bezpieczeństwa Josep Borrell przyznał, że kryzys energetyczny ma „głębokie przyczyny geopolityczne” i pogarsza się wraz z polityką gospodarczą USA i Katar, które pompują dodatkowe ilości gazu z pominięciem Europy dla azjatyckich nabywców gotowych zapłacić najwyższą cenę, pisze magazyn Politico.

Po raz kolejny winę zrzuca się na Rosję, a władze UE jak zwykle skandują: „winne jest zachowanie Moskwy”, a nie Amerykanów i Kataru. Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen powiedziała w Parlamencie Europejskim: „Gazprom zrealizował z nami swoje długoterminowe kontrakty, ale nie odpowiedział na zwiększone zapotrzebowanie. Żałował, że to „naraziło nas na niebezpieczeństwo” i poprosił o podjęcie działań na rzecz dywersyfikacji dostawców.

A potem przyjdzie taka baba z magla i jak papuga powtarza kłamstwa i popisuje się swoją ignorancją.

Obrazek użytkownika Pers

26-10-2021 [20:52] - Pers | Link:

@baba z magla
Okazuje się, że kraje, które nie starają się dywersyfikować, radzą sobie lepiej niż UE, zauważa Politico. Węgry, które w zeszłym miesiącu podpisały z Rosją dwa 15-letnie kontrakty na dostawy rosyjskiego gazu, nie mają problemów z dostawami.
To skłoniło czeskiego premiera Andreja Babisa do nazwania „błędem”, że Praga nie zawarła podobnych długoterminowych umów z powodów politycznych. Wezwał Komisję Europejską do ponownego rozważenia strategii zmniejszenia uzależnienia gazowego od Rosji. „Zapomnij o niepodległości gazowej od Rosji, to się nigdy nie stanie” – powiedział Babis swoim kolegom z Rady Europejskiej.
Wychodzi na to, że premier Czech jest głupszy od baby z magla.

Obrazek użytkownika Jan1797

26-10-2021 [21:34] - Jan1797 | Link:

Dobrze napisane -prawdopodobne -raczej pewne ;-)
Ich „europejskie problemy z polską praworządnością” przycichną do wiosny. Mainstream podpora
Putina cyklicznie będzie oscylował; od Kateriny Barley do raczej rozsądnych. Niemcy mrugając
pojednawczo -grają na zwłokę a tymczasem USA, wspiera dostawy gazu do Mołdawii.
Europa wróci z prośbami o ratunek za rok, USA podyktują swoje warunki. Putin krótkoterminowo
wykorzysta sytuację, co świadczy o kondycji Rosji, ale Niemcy zniewolił, biznes gazowy podważając.
A Prezydent Biden? Bez przeszkód zrobi swoje. Jedyne co pewne to, że wnioski komentatorów martwią.
Kontekst z 2008 r. i słynnej pierwszej dostawy gazu skroplonego do Świnoujścia:
 https://www.bankier.pl/wiadomo...
 https://www.money.pl/gospodark...

Obrazek użytkownika Maverick

27-10-2021 [00:05] - Maverick | Link:

Ja wolny i suwerenny Słowianin nie urodziłem się po to aby się nie przymilać do różnych klubów wzajemnej adoracji, ale po to aby odstawać od przeciętnego aroganctwa i głupoty, aby rozróżniać że wolność nie znaczy robienie tego co chcemy ale to co powinniśmy.

Tak więc uważam trockistów udających Polaków zarówno tych pisiorskich jak i PO-wskich za wrogów Boga, duszy i wolności, co kraczą dla wałasnych korzyści i zaprzedanych za srebniki judaszowi.  Te blogi bardzo często naruszają nie tyle wolność słowa, to jest mniej rażące  a raczej dają możliwość fanatycznym trockistom, czyli wrogom praw bożych rozsiewać Lucyferianizm, nienawiść, szczucie i sterowanie do żła..

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

27-10-2021 [13:56] - Ula Ujejska | Link:

Maverick
Menelu won za Don!

Obrazek użytkownika Jan1797

27-10-2021 [19:30] - Jan1797 | Link:

#Maverick,
Hmm, jakoś to przeżyję.
 

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

27-10-2021 [01:59] - Ula Ujejska | Link:

Jan1797
Niech Pan nie zapomni o rosnącym niezadowoleniu ludzi na Zachodzie. Zamykają kolejne fabryki a ceny na wszystko rosną lawinowo. Szybkimi krokami idzie kolejna Wiosna Ludów.

Obrazek użytkownika Pers

26-10-2021 [23:19] - Pers | Link:

W niemieckim rządzie też są idioci do potęgi "n".

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa skrytykowała niedawną wypowiedź niemieckiej ministry obrony w sprawie Rosji, nazywając ją całkowicie niedopuszczalną.
Wcześniej Annegret Kramp-Karrenbauer na pierwszych stronach gazet powidziałą, że "NATO powinno być gotowe uderzyć w Rosję  bronią jądrową by uniknąć „naruszeń” w przestrzeni powietrznej nad państwami bałtyckimi i wokół Morza Czarnego.
„Szefowa Ministerstwa Obrony Republiki Federalnej Niemiec  wydała absolutnie niedopuszczalne oświadczenia o powstrzymywaniu Rosji i możliwości użycia  broni jądrowej” – powiedział Zacharowa.
Po kontrowersyjnej wypowiedzi Annegret Kramp-Karrenbauer niemiecki attaché wojskowy został wezwany do rosyjskiego Ministerstwa Obrony.

Czy pani ministra obrony RFN to też koleżanka z magla?

Obrazek użytkownika Pers

27-10-2021 [02:10] - Pers | Link:

Bloomberg pisze:
"Prawdziwym celem NS2 jest ominięcie krajów tranzytowych.  
Rosyjski gazociąg Nord Stream 2 pozwoli temu krajowi na uniezależnienie się od wątpliwych krajów tranzytowych, poinformował Bloomberg.
Autor artykułu Julian Lee twierdził, że ujawnił „prawdziwy cel” rurociągu.
Gazociąg Nord Stream 2 został zbudowany w celu przekierowania rosyjskiego eksportu ropy i gazu z tras tranzytowych przez byłych sowieckich sąsiadów, napisał obserwator, dodając, że Rosja stanęła przed problemem uniezależnienia się od rurociągów biegnących przez kraje, które nagle stały się "niezależne" i niekoniecznie przyjazne: Ukraina, Mołdawia, Polska, Czechy, Słowacja, Rumunia i Bułgaria.
"„Nie mogli nawet dostarczyć ropy do swojego głównego portu czarnomorskiego w Noworosyjsku  bez przepompowywania jej przez zakątek Ukrainy, podczas gdy jej główny wylot na Morzu Bałtyckim znajdował się na Łotwie. Dostawy gazu do Europy Zachodniej musiały odbywać się przez jedną lub więcej byłych republik radzieckich: Białorusi, Ukrainy i Mołdawii. Następnie musiał przejść przez co najmniej jedno z byłych państw satelickich Polski, Czechy, Słowację, Rumunię i Bułgarię”.

Julian Lee zdementował też panującą na Zachodzie opinię, że gazociąg powstał jako „pułapka gazowa” dla Europy.
Nord Stream 2 ciągnie się od wybrzeża Rosji przez Morze Bałtyckie do Niemiec i składa się z dwóch linii o łącznej przepustowości 55 miliardów metrów sześciennych gazu rocznie. Jego budowa zakończyła się 10 września. Trwa proces certyfikacji Nord Stream 2 AG jako niezależnego operatora gazociągów. Odbędzie się to w dwóch etapach: najpierw niemiecki regulator opracuje projekt decyzji, a następnie oceni go Komisja Europejska. Cały proces może potrwać kilka miesięcy. Berlin otrzymał już pełen pakiet niezbędnych dokumentów z Moskwy.

Ale w maglu wiedzą lepiej :)))))

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

27-10-2021 [14:39] - Ula Ujejska | Link:

Pers
Na Zachodzie i w Polsce putlerków liżących Putinowi tyłek jest mnogo. Widzieliśmy to także w europarlamencie podczas debaty. Ja cierpliwie poczekam aż Putas podniesie im ceny na gaz o kolejne 100-200% i na reakcję zwykłych ludzi. Timmermansy i inne ruskie sprzedawczyki do Polski nie zwieją, bo tu już czekamy na nich nie tylko z jajami. Ale pisz pisz kocino jaki to Putas dobry człek i zbawca Europy ... 😁😁😁 Tylko gdzie się schowasz jak się wkurwi lud - zwiejesz za Don?