IDIOTYZACJA POLITYKI I POLITYKÓW

                   

Czy pamiętacie ludzi Platformy obywatelskiej sprzed kilkunastu lat? Pamiętacie takie nazwiska jak śp. Zyta Gilowska, Jan Maria Rokita, śp. Maciej Płażyński, śp. Zbigniew Religa czy choćby Andrzej Olechowski? To wszystko ludzie dawnej PO. Można byłoby znaleźć jeszcze trochę starych nazwisk ludzi, z którymi nie zawsze się człowiek zgadzał, czy wręcz z którymi chciał politycznie konkurować czy walczyć, ale jednocześnie miał szacunek i respekt, jako do poważnych przeciwników politycznych. Prezentujących pewien poziom wiedzy, inteligencji, czy głębię analizy - po prostu jakąś klasę.
 
Żulia Spod mostu

Jeśli miałbym stworzyć trafne porównanie, to użył bym następującego: przez nieco ponad dekadę Platforma Obywatelska z pozycji średniozamożnego mieszczanina, właściciela kamienicy czynszowej wraz ze sklepikiem na parterze, stoczyła się do roli zapijaczonego, bezdomnego narkomana spod wiaduktu na  Kensingtone Ave w Filadelfii:

Brakuje mi bowiem nawet płaszczyzny porównania dla klasy i poziomu dawnych ludzi PO, do poziomu i klasy reprezentowanego przez takie patopostacie jak:
Klaudia Jachira,
Ewa Kopacz,
Iwona Hartwich,
Małgorzata Kidawa-Błońska,
Agnieszka Pomaska,
Joanna Mucha,
Radosław Sikorski,
biegacz Sterczewski,
mędrzec Myrcha.
 
Tych dwóch ostatnich posłów nawet nie znam z imienia - zapamiętałem ich "dzięki" ich idiotycznym wyczynom. Pierwszy urządzał sprinty na granicy białoruskiej. Drugi - zapytany o imiona Trzech Króli - wymienił Belzebuba, zamiast Baltazara. To jakby pomylić Austrię z Australią czy Szwecję ze Szwajcarią, kombinerki z kombinatoryką... No kompletny idiota...

Upadek Platformy w dziedzinie klasy i poziomu jej posłów jest równie spektakularny, co zderzenie z ziemią arbuza, zrzuconego z ostatniego piętra wieżowca.

Zauważyłem właśnie, pisząc na bieżąco, że jestem w stanie z marszu wymienić znacznie więcej skrajnych idiotów z tej partii, niż dawnych ludzi posiadających klasę. Świadczy to jeszcze gorzej o przepaści pomiędzy dawną kanapą godnych reprezentantów-przeciwników tej partii sprzed 10-15 lat, a długim rzędem obecnych idiotów, walających się na długim krawężniku pod wiaduktem (nawiązując nadal do rzuconego na początku porównania). 

Tendencja ogólna
Powiem Wam nawet więcej. Tendencje dotyczące idiotyzacji, kretynizacji i infantylizacji polityki dotyczą całego spektrum politycznego Polski, Europy i Świata! Spójrzmy na takie postacie jak Spurek, gej Biedroń, jego gej-partner Śmieszek (czy jak mu tam).
W Europie takich debili posłów czy europosłów, są całe stada! Ba! Największe mocarsto świata - USA - właśnie wybrało na prezydenta dziadka idiotę, bredzącego bzdury, ojca narkomana (Huntera Bidena), dającego się filmować z prostytutkami w niejednoznaczych scenach(link is external).
Czy wyobrażacie sobie co działoby się w Polsce gdyby opinia publiczna dowiedziała się o podobnych wyskokach dziecka urzędującego prezydenta? Nie muszę pisać. A tam? Nie stało się nic. Wszyscy natomiast zwariowali, gdy policjanci zabili niechcący murzyna-narkomana z kryminalną przeszłością. Zaczęły klękać narody Świata! W oparach absurdu i jakimś narkotycznym szale napędzanym przez serwisy społecznościowe...

Im gorzej tym lepiej?

Gdy dowiedziałem się ostatnio, że Platforma Obywatelska lokuję prymitywa: Agnieszkę Pomaskę, jako szefową struktur pomorskich pomyślałem sobie od razu: doskonale! Potrzebujemy jak najwięcej iodtów, kretynów w Platformie i władzach tej partii! Przypomniały mi się nawet memy-żarty, mówiące o tym, że za podobnymi decyzjami w Platformie stoi sam Kaczyński :) I powiem Wam szczerze: coś w tym jest, do pewnego stopnia. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta! Rozgrywanie ich będzie łatwiejsze niż wygrana partia szachów z szympansem. Ba! Jakich tam szachów!? Warcabów albo kółka i krzyżyk! Przynajmniej szybciej pójdzie.

Takie same przemyślenia dotyczą całej rozgrywki europejskiej o praworządność. To jest sytuacja jedynie do wygrania! To że TSUE, Komisja Europejska, Parlament postawiły cały zakład na kartę pod tytułem "wyższość prawa europejskiego nad krajowymi konstytucjami", jest wyrazem tego, że po stronie UE rozgrywają to kretyni i idioci.
Polska nawet nic nie musi robić, bo wykazanie wyższości Konstytucji, jest równie łatwe, co dowodzenie tego, że czarne jest czarne. Na razie mamy polityczną szopkę, ale jak przyjdzie co do czego, to nikt nie podpisze się pod takim kuriozum.

Co więcej - elity UE tracą raz na zawsze wiarygodność w oczach Polski i zwykłych europejczyków. Misternie budowana narracja Unii Europejskiej, zawoalowana do tej pory w stosunkowo mądre, aczkolwiek nic nie znaczące pojęcia, takie jak demokracja, praworządność, europejskie zasady, właśnie zawaliła się doszczętnie, jak domek z kart! Doszczętnie! W ciągu kilku dni. Pospadały maski i przebrania i dziś doskonale wiemy, że mamy do czynienia z jednej strony z idiotami, a z drugiej strony z parszywymi, obrzydliwymi, odrażającymi, podłymi, paskudnymi kanaliami-zdrajcami. Mówię oczywiście o polskiej Targowicy v. 2. Królowie, królowe, książęta i damy oraz nasz rodzimy błazen, dedykowany na polskiego gubernatora - są nadzy! Widzi to cała Europa!

Na koniec przypominał mi się tekst, który latał wczoraj po necie. Trochę brzydki i wulgarny, ale według mnie to niezmiernie trafna parabola. Jeśli jesteście wrażliwi, to nie czytajcie. Carycę możemy zamienić dziś na Platformę/Unię Europejską:
Księżna hrabina caryca Aleksandra miała trzy nocniki. Srebrny nocnik do codziennego użytku. Złoty nocnik, którego używała w soboty, niedziele i święta. I nocnik platynowy wysadzany diamentami na  specjalne okazje. I co? Jak ‘ruskie’ wpadli w środku nocy to się na schodach zesrała.

--
Ilustracja przedstawia narkomanów z Kensington Ave (zdjęcie z filmu YT umieszczonego w tekście).

https://niepoprawni.pl/blog/gawrion/idiotyzacja-polityki-i-politykow

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Zofia

23-10-2021 [12:57] - Zofia | Link:

100/100. Dzięki za to podsumowanie . Maski opadły i widać poziom intelektualny nie tylko totalsów (PO,Lewica no i Wiosna) ale i zbieraniny unijnej.

Obrazek użytkownika Ryan

23-10-2021 [13:05] - Ryan | Link:

Znakomita notka
Widać tu rękę mistrza

Obrazek użytkownika Pers

23-10-2021 [14:05] - Pers | Link:

@ryanek
//Znakomita notka
Widać tu rękę mistrza//

Syndrom sztokcholmski?

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

23-10-2021 [13:15] - krzysztofjaw | Link:

Witaj!
Pomijam cynicznych zdrajców, którzy dokładnie wiedzą co robią i chcą to robić. Ale właśnie wśród totalniaków w Polsce, jak i wśród "elit" unijnych jest naprawdę wielu idiotów... Tylko, że jest problem... bo idiota nawet nie wie, że jest idiotą. I z takimi idiotami nie ma co dyskutować, bo do nich nic nie dotrze... Tutaj potrzebny jest lekarz i to o wiadomej specjalizacji, czyli psychiatrii. 
Pzdr

Obrazek użytkownika Jabe

23-10-2021 [13:23] - Jabe | Link:

Nie Platforma Radosława Sikorskiego wprowadziła do polityki. Zresztą inni (po)pisowcy też specjalnymi wzorcami nie są.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

23-10-2021 [16:58] - Marek Kudła | Link:

Nie wmawiajcie nam Polakom, że oni są również Polakami !  Bo to nieprawda !
Ci, którzy żebrzą W UE by ta karała Polskę finansowo, zdradzają naszą Ojczyznę, sabotują gdzie się da, odmawiają posłuszeństwa rządowi, strajkują i protestują by dokopać rządowi, zapowiadają likwidacje, opiłowywanie, dorzynanie, wypalanie gorącym żelazem, itd..  Oni nie identyfikują się z Państwem, w którym żyją, oni mu szkodzą !
Jeszcze raz: To nie są Polacy !  To polskojęzyczni obywatele różnego pochodzenia, głównie niemieckiego, sowieckiego i żydowskiego.  To postkomuniści, resortowe dzieci i lewacko-liberalne zajoby !!!  Tych ludzi my Polacy musimy usunąć z życia publicznego !!!