Baba Jaga totalnej opozycji

  Przeglądając ostatni numer tygodnika "Sieci" [nr 42/2021] natrafiłam na artykuł Doroty Łosiewicz ""Babcia Kasia" w akcji".  Opisano tam działalność "Babci Kasi", czyli Katarzyny Augustynek, która od grudnia 2015 roku bierze udział we wszystkich antyrządowych protestach zachowując się w sposób skrajnie wulgarny i wdając się nieustannie w bójki z policjantami.  Dorota Łosiewicz pisze:

  "Dlaczego starsza pani [65 lat] wywołuje uliczne burdy? Może dlatego,  że nie ma nic lepszego do roboty.  Jest bowiem babcią bez dzieci i wnuków.  "Moi jedyni bliscy to przyjaciele i uliczni znajomi.  Nie mam rodziny.  Od 11 lat nie mam już nikogo, ostatni członek mojej rodziny zmarł w 2009 r.  Mogę swobodnie protestować, nikogo nie obciążam swoimi działaniami, przed nikim nie muszę się tłumaczyć, nikogo nie muszę chronić,  Odpowiadam tylko przed sobą i ponoszę tego konsekwencje" - wyznała Katarzyna Augustynek w lutowym wywiadzie dla "Wysokich Obcasów" [patrz też {TUTAJ}].
  I może nawet Platforma Obywatelska mogłaby się od takich zadymiarzy gdyby nie to, że ich potrzebuje, a ich działania legitymizuje.  Agresywna i wulgarna Katarzyna Augustynek została nominowana przez Rafała Trzaskowskiego do tytułu Warszawianki Roku, co w wielu środowiskach odebrano jako zwykłą prowokację.  Ale to nie wszystko.  Niedawno na Twitterze mogliśmy zobaczyć zdjęcia czołowych ulicznych zadymiarzy na naradzie w siedzibie Platformy Obywatelskiej.  Opublikował je Maciej Stańczyk, {TUTAJ}.".

  Osiem miesięcy temu w kanale "Mistrzowie drugiego planu" ukazał się wywiad z Katarzyną Augustyniak {TUTAJ} w którym prezentuje się ona inaczej, jako wykształcona [mgr prawa] kulturalna osoba, wypowiadająca się składnie.  W niczym nie przypomina wulgarnej baby z manifestacji.  Czemu tak jest?

  W roku 2015 przeszła ona, jak sądzę, na emeryturę.  Bez rodziny i pracy odczuła pustkę.  W grudniu 2015 przypadkowo trafiła na demonstrację przed TK i uznała, iż coś takiego zdoła wypełnić treścią jej życie.  "Przyjaciele" z PO zaczęli nią manipulować.  Efekt jest prawdopodobnie taki, że oni chichoczą prawdopodobnie za jej plecami, a ona płaci koszty: trafia do aresztu, ma sprawy w sądzie, ludzie na nią plują.  Zastanawia mnie tylko - po co PO takie postacie?  Najpierw był Niesiołowski, potem Palikot, a teraz "Babcia Kasia".  Oni tylko denerwują większość ludzi.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika sake3

21-10-2021 [20:41] - sake3 | Link:

A przecież tyle można robić nawet będąc samotnym. Mozna dokształcać się na uniwersytecie III-go wieku,chodzić na ciekawe prelekcje i spotkania których nie brakuje,mozna jako wolontariusz potrzymać za rączki chore dziecko w szpitalu.można dokarmiac bezdomne zwierzęta.Ale trzeba chcieć i być człowiekiem.Taki prymityw jak ta ohydna kobieta nie ma żadnych zainteresowań,wątpię zresztą czy kiedykolwiek je miała.Kiedy zobaczyłam ją na filmiku szczekającą z podobnymi jak ona nie wiedziałam czy ta kilkuminutowa scenka była bardziej komiczna czy bardziej smutna.

Obrazek użytkownika Pers

21-10-2021 [20:50] - Pers | Link:

@sake3
Czytając twoje komentarze, takie pełne agresji i żółci zastanawiam się czym ty się różnisz od tej "babci Kasi" albo Lempart?
One też uważają się pewnie za Polki - patriotki.
Coś ci w życiu nie wyszło sake?
 

Obrazek użytkownika sake3

21-10-2021 [22:10] - sake3 | Link:

@Pers....A gdzie widzisz moją agresję? Możliwości spędzania czasu podane przeze są wynikiem nadmiaru żółci czy zyciowej frustracji? Uważasz je za niewłaściwe ,głupie,zbędne a może złośliwe? Chodzenie po manifestacjach,lżenie ludzi,plucie na policjantów uważasz za lepsze ? Owszem,wiele rzeczy mi nie wyszło,spotkało mnie wiele tragedii,w tym śmierć męża po ciężkiej chorobie.Na ulicy zobaczyłam potrąconego kota,którego wzięłam i po leczeniu przetrąconego biodra zostawiłam .Pusia do dziś jest u mnie i dołączyła do niej równie bezdomna Lili. one pomogły przetrwać mi trudny czas,ja pomogłam im. I ty nie odrózniasz mnie od pani Augustynek? Mam zbyt wiele szacunku do siebie by nie zachowywać się tak jak ona.Nie sądzę zresztą,że moje dośc osobiste słowa nawet dotrą do ciebie.

Obrazek użytkownika u2

21-10-2021 [22:24] - u2 | Link:

"Pusia do dziś jest u mnie i dołączyła do niej równie bezdomna Lili. one pomogły przetrwać mi trudny czas,ja pomogłam im."

Koty są wspaniałe, ale uważaj na fałszywego kota persika, to ruski troll. Persik jest tutaj tylko po to aby mącić i skłócać :-)

Obrazek użytkownika sake3

21-10-2021 [22:46] - sake3 | Link:

@u2...Na szczęście moje koty nie sa perskie tylko zwykłe dachowce,z tym że Pusia z pięcioma odcieniami od jasnopopielatego do grafitu.Kłócić się z Persem nie zamierzam tylko śmiac mi się chce z jego docinków żeby chociaż były dowcipne ,a nie takie toporne.

Obrazek użytkownika u2

21-10-2021 [21:51] - u2 | Link:

.Taki prymityw jak ta ohydna kobieta nie ma żadnych zainteresowań,wątpię zresztą czy kiedykolwiek je miała.

Obejrzałem filmik z YT zapodany przez autorkę wpisu z 2020. Pani Augustynek to magister prawa, ale nie prawnik, bo ponoć nie pracowała w zawodzie. Pracowała jako sekretarka w biurze SDP, kiedy prezesami byli Ignacy Rutkiewicz i Maciej Iłowiecki. Mówi że odeszła  z biura kiedy przyszli "prawicowcy". Czyli zakładam, że Andrzej Sawicki, bo go nie wymieniła, w 1995. Ale z tego co pamietam wtedy nie rządziła prawica tylko lewica. Zaś Maciej Iłowiecki kandydował bez powodzenia do KRRiT z rekomendacji PiS w 2010.

Jej postulatem jest powrót do "normalności" czyli stanu przed 2015 rokiem. Uważa prezesa JK za ... bandytę. Ponoć widziała to w jego martwych oczach. Dużo mówiła o tych martwych oczach np. pana Bąkiewicza.

Taka osoba jest potrzebna dla totalniackiej opozycji, bo staje się ich męczennikiem jak "dzieci z Michałowa". No i pani Augustynek nie jest sama, ma swoich ulicznych przyjaciół i zamierza kontynuować swoja uliczną działalność jeszcze kilka lat.

Obrazek użytkownika sake3

21-10-2021 [22:48] - sake3 | Link:

@u2....Wspomina pan Macieja Iłowieckiego.Czy to ten który pisał w ,,Fantastyce''?

Obrazek użytkownika u2

21-10-2021 [23:04] - u2 | Link:

Czy to ten który pisał w ,,Fantastyce''?

Tak, to ten sam. Uwielbiałem polskie i zagraniczne SF w czasach PRL. Choć przyznaję, "Fantastyki" nie czytałem. Wolałem książki.

Obrazek użytkownika sake3

21-10-2021 [23:16] - sake3 | Link:

@u2...Ja uwielbiam i ksiązki i ,,Fantastykę.''.Ta z PRL-u była nawet lepsza,bo obecnie jest trochę za bardzo wydumana.I tylko mi smutno,że nie zaznam za swojego życia żadnego bliskiego spotkania III-go stopnia.

Obrazek użytkownika Zofia

22-10-2021 [15:28] - Zofia | Link:

Obejrzałam rozmowę młodego człowieka z tą ( hmmm, nie umiem znaleźć określenia na tą osobniczkę) więc podkradnę słowo "ohydna kobieta" i wcale nie mam na myśli jej urody. A raczej chodzi mi o jej wnętrze. Niestety kobiety kiedy się starzeją nie potrafią tego godnie przyjąć i próbują wracać do czasów szaleństwa hormonów, których już nie ma. Widać ,że jest odpasiona. Daje dowody swojej krzepy na tych ulicznych spędach. Ale trafi swój na swego i straci swój hard.

Obrazek użytkownika sake3

22-10-2021 [16:16] - sake3 | Link:

@Zofia......Starość to jeszcze nie koniec świata.Można nadal być aktywnym ale w sposób inny niż niż to robi pani Augustynek.Proszę popatrzyć na blog pani Elig podpisującej się jako emerytka.Jeśli rzeczywiście nią jest to tylko slowa uznania jej się należą.Potrafi pisać rzeczowo na różne tematy od polityki po sport a więc znalazła sposób na życie bez awanturnictwa.Starzy samotni ludze mają teraz wiele możliwości spędzania czasu,ale trzeba chcieć.Jeśli są wierzący mogą iść do kościoła ,jeśli nie chcą to mają kluby, zajecia korekcyjne gimnastyczne dla zdrowia,ciekawe prelekcje. Nie trzeba zamykac sie na cztery spusty w domu. Dobrze radzą sobie wiejskie kobiety i gospodynie.Czy uliczne awanturowanie się jest optymalnym wyjściem ,chyba nie? Widzę jednak ,że niektórzy są zauroczeni takim zachowaniem,pluciem,znieważaniem i biciem ludzi na protestach i określają mnie jak to zrobił Pers parę komentarzy wyżej ,,babą z magla''.

Obrazek użytkownika Zofia

22-10-2021 [17:40] - Zofia | Link:

@sake3- obrażanie boli, ale jak wiadomo obrażają albo trollują ludzie puści, którzy nie mają nic do powiedzenia, a ręce aż swędzą żeby poćwiczyć palce na klawiaturce. Znam człowieka w wieku blisko emerytury, któremu całe życie się nie chciało pracować tylko demonstrować. A to KOD a to pioruny wspierał a to sobie poleżał pod Sejmem i nogami potupał a teraz wspierał Tuska, bo chce być pod butem unii. Taki typ.

Obrazek użytkownika marsie

21-10-2021 [23:15] - marsie | Link:

Znowu komentarze "antypolskich idiotów"!
Poczytajcie sobie, bluźniercy:
https://biuletynnowy.blogspot.com
Pozdrówka!
 

Obrazek użytkownika marsie

21-10-2021 [23:43] - marsie | Link:

sake3 Nie trać nadziei, może jednak zaznasz? Pozdrówka!

Obrazek użytkownika gość z drogi

22-10-2021 [11:19] - gość z drogi | Link:

Szczęść Boże  naszej Stronie,
dzisiaj Kochani  mamy ważny Dzień,na zasieki z drutów luksemurskich ,ruszyła POLSKA Solidarność z Polskim Hymnem i Rotą 
Niech żyje Polska ,niech żyje dumny Polski Ród
pozdr

Obrazek użytkownika gość z drogi

22-10-2021 [12:50] - gość z drogi | Link:

@Sake3 :) już masz Przyjaciół,przyjaciół internetowych,pozdrowienia z Dróg i Scieżek zycia :)

Obrazek użytkownika sake3

22-10-2021 [16:19] - sake3 | Link:

@gośc z drogi.....Bardzo dziękuję,przyjaciół nigdy za wiele zwłaszcza w internecie.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

22-10-2021 [18:51] - NASZ_HENRY | Link:

Baba Jaga  dorabia na ulicy do emerytury ☺☻