Kraj, który jest rajem podatkowym atakuje Polskę

Kraj, który od 10 miesięcy ma rząd tymczasowy, a także jest rajem podatkowym, atakuje Polskę

1. Istotą organizacji międzynarodowej jaką jest Unia Europejska, powinna być wspólnotowość, wszak jej poprzedniczki Europejska Wspólnota Węgla i Stali, czy Europejska Wspólnota Gospodarcza (EWG), nawet swoimi nazwami podkreślały znaczenie tej właśnie zasady dla ich funkcjonowania.
Niestety już od rozszerzenia UE w 2004 roku o 12 krajów głownie z Europy Środkowo-Wschodniej, a później także o Bułgarię, Rumunię i Chorwację, to wspólnotowe działanie coraz częściej było kwestionowane, a kraje nowo przyjęte w wielu sytuacjach są traktowane jak członkowie II kategorii.
W ostatnich latach ten proces się nasila, a Polska i Węgry w związku z tym, że mają rządy wspierane przez prawicowe koalicje (a tych w Brukseli się nie lubi), doświadczają tej kategoryzacji w sposób szczególnie dokuczliwy.
 
2. Jednym z krajów, który najczęściej zajmuje się recenzowaniem członków UE z Europy Środkowo-Wschodniej jest Holandia (Niderlandy), a jego natężenie rośnie proporcjonalnie do kłopotów jakie ma rząd tego kraju.
W styczniu tego roku rząd Marka Rutte musiał się podać do dymisji (funkcjonuje teraz jako rząd tymczasowy) po wielkiej aferze zasiłkowej, którą specjalna parlamentarna komisja śledcza nazwała „bezprecedensowym naruszeniem zasad praworządności”.
Otóż w latach 2012-2019 władze skarbowe mimo nadzoru rządu, bezpodstawnie wszczynały postępowania o wyłudzenia wobec ok. 10 tysięcy rodzin (najczęściej mających podwójne obywatelstwo), pobierających zasiłki dla dzieci.
W wyniku tych postępowań skarbowych wiele tych rodzin, które zostały zmuszone do zwrotów tysięcy euro, popadło w poważne kłopoty finansowe, straciło domy i mieszkania, często wręcz zostało doprowadzonych do ruiny finansowej.
Dopiero parlamentarna komisja śledcza udowodniła rażące łamanie prawa przez służby skarbowe i nakazała wypłatę stosownych odszkodowań dla tych rodzin ale ich wypłacanie idzie jak po grudzie i mimo upływu już 2 lat, takie odszkodowania otrzymało zaledwie 10 procent poszkodowanych.
 
3. Ale premier Rutte ma i inne poważne kłopoty, otóż już po wygranych w marcu tego roku wyborach parlamentarnych, wyszło na jaw, że chciał się pozbyć z parlamentu posła koalicyjnej partii Pietera Omtzingta, który ujawnił aferę zasiłkową.
Premier zaprzeczał, że prowadził takie działania, wtedy ujawniono notatkę, która potwierdzała, że mówił w parlamencie nieprawdę i niższa jego izba podjęła uchwałę o braku do niego zaufania.
Stąd poważne kłopoty Rutte w stworzeniu nowej większości, mimo tego, że jego partia wygrała wybory parlamentarne, to rozmowy koalicyjne trwają już ponad pół roku i wszystko na to wskazuje, że zapowiadane na październik powołanie rządu, który uzyska poparcie w parlamencie, jednak nie dojdzie do skutku.
Co więcej obecny minister finansów, pochodzący z partii koalicyjnej, która będzie także w nowym rządzie, okazał się jednym z unikających płacenia podatków w Holandii poprzez inwestycje dokonywane za pośrednictwem Brytyjskich Wysp Dziewiczych, co ujawnili dziennikarze śledczy w ramach ostatnio głośnej afery Pandora Papers.
 
4. Holandia to także agresywny raj podatkowy, który mówiąc wprost, okrada budżety innych krajów członkowskich UE, ponieważ ma tak skonstruowane przepisy podatkowe, że sprzyjają one sztucznemu transferowaniu zysków do tego kraju.
Według ostatnich dostępnych danych z 2016 roku, holenderski budżet zyskał z tego tytułu 8 mld euro dochodów z podatku CIT, co stanowiło aż ponad 80% całkowitych wpływów z tego podatku.
Tyle tylko, że ten holenderski proceder powoduje, że inne kraje UE tracą przynajmniej kilkadziesiąt miliardów euro wpływów z CIT rocznie, także Polska traci z tego tytułu 2-3 mld zł wpływów z tego podatku.
W tej sytuacji warto chyba zadać pytanie premierowi Rutte czy szef rządu, który został oskarżony przez własny parlament o „bezprecedensowe naruszenie praworządności”, a także pozwala na okradanie budżetów innych krajów UE z wpływów CIT na dziesiątki miliardów euro rocznie, powinien zajmować się ocenianiem czegokolwiek u swoich sąsiadów.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

21-10-2021 [10:25] - u2 | Link:

4. Holandia to także agresywny raj podatkowy

5. Holandia to europejska stolica szmuglu narkotyków.

Obrazek użytkownika Tomaszek

21-10-2021 [12:36] - Tomaszek | Link:

Dziwka co zmieniła nazwisko ale dalej dziwką jest . Może sobie jakichś "nazistów " na szmatławą historię wymyślą .

Obrazek użytkownika paparazzi

21-10-2021 [16:28] - paparazzi | Link:

I pamiętajcie, w czasie II WS każdy holender za wydanie Żyda dostawał złotego guldena. Proceder był wręcz entuzjastycznie witany. Teraz już bez jakiejkolwiek moralności, zepsuty kraj do szpiku kości.Konkluzja taka ze trzeba przypominać na forum międzynarodowym ile się da.

Obrazek użytkownika Tomaszek

22-10-2021 [10:22] - Tomaszek | Link:

A przyklejanie się do szkopskiej dupy zaczęli jeszcze przed bitwą pod Grunwaldem . Nieder Land to po hitlerowsku dolny kraj . To jak może być inaczej .

Obrazek użytkownika Marek Kudła

21-10-2021 [10:33] - Marek Kudła | Link:

Obaliliśmy komunę i pogoniliśmy ruskie wojsko w 1993 roku  z Polski, wstąpiliśmy do NATO, Niemcy zburzyły mur i połączyły się, Słowacja odłączuyły się od wrednych Czech, Jugosławia się rozpadła  – i wydawało się, żem problemy za nami, że możemy sobie żyć spoojnie – no to masz babo placek !  Konuchy i postkomuchy wpieprzyły nas w kolejną lewacką organizację UE, i problemy wróciły jak bumerang !!!  Polacy, czy my już nigdy nie zaznamy spokoju ?!!!
 

Obrazek użytkownika Marek Kudła

21-10-2021 [10:35] - Marek Kudła | Link:

 
List do Marszałek sejmu Elżbiety Witek,  Elzbieta.Witek@sejm.pl
 
Pani Marszałek Sejmu Elżbieto Witek,
W odpowiedzi na blokadę wypłaty pieniędzy z Funduszu Odbudowy UE dla Polski – My Naród Polski proponujemy:
Podjęcie Uchwały sejmowej  potępiającej parlament holenderski, który zobowiązał holenderskiego premiera M. Rutte do prowadzenia walki w UE przeciw wypłacie środków z FO dla Polski.
Podjęcie Uchwały sejmowej, która zobliguje rząd premiera M. Morawieckiego do użycia WETA wobec projektu „Fit for 55” F. Zimmermansa z Holandii.  Jak wiemy projekt ten narusza prawo państw członkowskich i prowadzi do ogromnego wzrostu cen energii.
 
W imieniu polskich patriotów,
Marek Kudła
 

Obrazek użytkownika Jabe

21-10-2021 [11:38] - Jabe | Link:

To może Polska też zostanie rajem?

Obrazek użytkownika Jan1797

21-10-2021 [20:37] - Jan1797 | Link:

Machający nieobliczalnie rączkami Guy Verhofstadt wyglądał raczej komicznie a jego;
„Rozbiorowe strachy na Lachy ”? Cóż, można lekceważyć groźby człowieka o „mnogich”
powiązaniach? Użył porównania jak większość euro liberałów, naciąganego i zasadniczo
błędnego? Zdrajcy rozbiorowi wybrani przez cara z grona liberałów zachwyconych cesarzami
wschodu i zachodu, tracący w swoim mniemaniu przywileje a w rzeczywistości pazernych na
rosyjską judaszową kasę. Drugi z Polski -Biedroń; Ursula Gertrud von der Leyen nawet go nie
słuchała Biedronia, odłożyła słuchawkę, wyłączono mikrofon a figa, zadziałała w obie strony?

Obrazek użytkownika Es

21-10-2021 [11:48] - Es | Link:

Toż po to właśnie Szanowny Pan poseł tam jest, aby te pytania zadawać. Na sali plenarnej, a nie po kątach czy na przez nikogo nie czytanych blogach. 

Obrazek użytkownika paparazzi

21-10-2021 [16:30] - paparazzi | Link:

Właśnie to zasugerowałem.