Szef EPL Manfred Weber zdekonspirował Tuska podczas debaty..

Szef EPL Manfred Weber zdekonspirował Tuska podczas debaty w PE
 
1. Wczoraj w Parlamencie Europejskim odbyła się blisko 5 godzinna debata dotycząca kwestii praworządności w Polsce oraz prymatu prawa unijnego nad krajowym z udziałem przewodniczącej KE Ursuli von der Leyen i premiera Mateusza Morawieckiego.
Szef polskiego rządu wystąpił z ponad 30 minutowym przemówieniem, choć parokrotnie przerywanym przez prowadzącego obrady, który domagał się jego wcześniejszego zakończenia, mimo tego, że premier miał deklarację przewodniczącego PE, że jego wystąpienie może trwać 30-35 min.
Wystąpienie premiera Morawieckiego składało się z 5 części: pierwsza poświęcona kryzysom jakie nękają UE i którymi UE powinna się pilnie zająć, druga poświęcona standardom i regułom, które powinny być równe dla wszystkich państw w UE, trzecia poświęcona zasadom, zgodnie z którymi żaden organ władzy publicznej nie powinien podejmować działań, do których nie ma podstawy prawnej, wreszcie czwarta dotyczyła wyroku polskiego TK ale także Trybunałów w innych krajach UE i ich znaczenia dla przyszłości UE, wreszcie piąta poświęcona została polskiemu spojrzeniu na pluralizm konstytucyjny w PE.
 
2. Premier przypomniał, że UE trawi kryzys zadłużeniowy (dług kilku krajów UE znacznie przekracza 100% ich PKB, w tym tak dużych jak Włochy, czy Francja), zagrożone nielegalną migracją są granice UE, południowa, a teraz i wschodnia, co więcej ta ostatnia być może będzie zagrożona także konfliktem zbrojnym, wreszcie szczególnie kraje Europy Zachodniej doświadczają właśnie gwałtownego kryzysu gazowego i energetycznego.
To rozwiązaniem tych kryzysów UE powinna się pilnie zająć, a nie Polską czy Węgrami, bo w tych krajach nie dziej się nic takiego, co wymagałoby debat parlamentarnych, rezolucji czy też działań Komisji Europejskiej.
Później premier Morawiecki mówił o bezwzględnym wymogu stosowania standardów i reguł UE ale pod warunkiem, że będą one jednakowe dla wszystkich krajów członkowskich, a także o niemożliwości zaakceptowania przez Polskę, wychodzenia przez KE i wspierający ją TSUE poza kompetencje jej przyznane Traktatami, wreszcie wyjaśniał, że wyrok polskiego TK nie zakwestionował żadnego zapisu Traktatów a jedynie sprzeciwił się rozpatrywaniu przez TSUE spraw będących poza jego kompetencjami.
 
3. Jak można było się spodziewać, wystąpienie premiera Morawieckiego i nasz kraj atakowali posłowie frakcji EPL, Socjalistów, Liberałów, Zielonych i Komunistów, bronili posłowie z frakcji ID i ECR do której należy Prawo i Sprawiedliwość.
Widać było, że przynajmniej dla części występujących europosłów z innych krajów, wystąpienia przygotowywali europosłowie z Platformy i Lewicy, co więcej były one często oparte na kłamstwach i półprawdach dotyczących sytuacji w Polsce, rozpowszechnianych już od blisko 6 lat w PE.
Europosłowie z krajów Europy Zachodniej często używali straszaków finansowych domagając się od KE blokowania środków finansowych dla Polski zarówno z unijnego budżetu jak i w ramach Krajowego Planu Odbudowy.
Jeden z nich z grupy Liberałów, znany w naszym kraju Guy Verhofstadt, straszył Polskę wręcz zniknięciem z mapy jak podczas rozbiorów z XVIII wieku jeżeli nasz kraj zdecyduje się na konfrontację z KE i TSUE.
 
5. Z kolei szef frakcji EPL w Parlamencie Niemiec Manfred Weber, podczas swojej wypowiedzi zdekonspirował Donalda Tuska dziękując mu za zorganizowanie manifestacji w Polsce, jakby były one przeprowadzone „na zlecenie” największej grupy politycznej w PE.
Te demonstracje zdaniem Webera były tak masowe (tak je mu przedstawili europosłowie Platformy), że mogą być wręcz przełomem dla sytuacji w Polsce i dzięki nim opozycja może rozpocząć marsz po zdobycie władzy w nadchodzących wyborach.
Nerwowo reagowała na obarczenie odpowiedzialnością Niemiec za budowę Nord Stream2, przewodnicząca von der Leyen mówiąc, że nie o tym dzisiaj dyskutujemy, choć polityka Putina ograniczenia dostaw gazu do krajów Europy Zachodniej doprowadziła właśnie do aż 10-krotnego wzrostu jego ceny.
Lewicowo- liberalna większość w PE zapewne w czwartek przyjmie kolejną krytyczną rezolucję dotycząca Polski, ale debata przeniesie się teraz na forum Rady Europejskiej, której najbliższe posiedzenie odbędzie się w czwartek i piątek w Brukseli.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika J z L

20-10-2021 [08:45] - J z L | Link:

Takiego zmasowanego syfu i hektolitrów gnojówy ze strony europosłów PO chyba jeszcze nigdy nie było...
Jeba*a targowica

Obrazek użytkownika u2

20-10-2021 [08:58] - u2 | Link:

"Guy Verhofstadt, straszył Polskę wręcz zniknięciem z mapy jak podczas rozbiorów z XVIII wieku jeżeli nasz kraj zdecyduje się na konfrontację z KE i TSUE."

Czyli trzeba kuć żelazo póki gorące i się konfrontować z przydupasem Putajewa Guyem V. :-)

Obrazek użytkownika angela

20-10-2021 [13:10] - angela | Link:

Od dawna intryga na Polskę zostala uknuta przez eurokratow i opozycję, a calym  podjudzaczem był rudy niemiec, teraz wyslany do Polski zeby dokonczyc zdradzieckiego dzieła. 
Bo juz dawno  ten warszawski utracjusz paletowy, czajkowski bredził, ze " pieniadze unijne zostaną wstrzymane, a uruchomione, jak oni PO dojdą do wladzy.""
Przyznam, ze nie wierzylam w takie cuda.
Mocno się jednak moga przeliczyć, bo obecnie ludzie widzą POdlosc opozycji,  i wspierają Morawieckiego i PiS.
Jak czytam komentarze na niemieckiej interii, to niczym na Niezaleznej, tak krytukują i ośmieszają Tuska i resztę tego szemranego towarzystwa.
Bronią swoich sądów, zeby nie siedzieć w ciupie za swoje malwersacje.
Chcą przejąć  władzę, bo program cela+ bardzo realny, widac strach w wilczych ślepiach niemca zdrajcy.

Obrazek użytkownika Pers

20-10-2021 [13:18] - Pers | Link:

@angela
//program cela+ bardzo realny//
Od 6 lat to słyszę.

Obrazek użytkownika Jabe

20-10-2021 [14:07] - Jabe | Link:

Bronią swoich sądów, zeby nie siedzieć w ciupie za swoje malwersacje. – Uczciwiej by było powiedzieć, że z tego właśnie powodu ci drudzy próbują podporządkować sobie sądy. Zresztą jest sztama, że się nie wsadza prominentów drugiej strony. Przecież nikogo ważnego nawet nie oskarżono. Jedynie jakiś nieborak outsider od zegarków miał jakieś nieprzyjemności.

Sami jesteście tymi, za których innych macie.

Obrazek użytkownika angela

20-10-2021 [18:55] - angela | Link:

Pers. Jabe....Po reformie sądów spelnią sie wasze marzenia, cela + zadziała, kiedy wszystkie komunistyczne złogi, co bronią złodzieji,  pójdą do lamusa.

Obrazek użytkownika Jabe

20-10-2021 [19:25] - Jabe | Link:

Nie niepokoi Pani, że ma Pani dostęp marzeń obcych ludzi?

Komunistyczne złogi są arbitralną etykietką, którą oznacza się niepokornych wobec Jarosława Kaczyńskiego, nic więcej. W gruncie rzeczy złodziej ma już podobne znaczenie. Jedyne kryterium moralne: nasz – obcy. Tak to wygląda.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

20-10-2021 [19:52] - Niezalogowany | Link:

"Komunistyczne złogi są arbitralną etykietką, którą oznacza się niepokornych wobec Jarosława Kaczyńskiego"

Kłamiesz i manipulujesz, ruski trollu.

"Komunistyczne złogi" to właśnie wielopokoleniowa armia pasożytów, zostawiona tu przez Stalina, przywieziona na ruskich tankach, mnożąca się i wmontowująca w struktury władzy, działająca w imieniu swoich panów z kremla
przeciwko Polsce, przeciwko Polakom, przeciwko polskości.

Doskonale opisuje ten twór i demaskuje jego wpływy seria książek "Resortowe dzieci". Straszliwa furia, jaką wzbudziła ta publikacja w szeregach polskojęzycznej międzynarodówki pokazuje jak bardzo trafna i potrzebna była ta analiza.

"Jedyne kryterium moralne: nasz – obcy."

To nie jest kryterium moralne, ale oczywiste i niezbędne kryterium poznawcze. Każdy naród, który zapominał tej prostej zasady, upadał.
Podział na NAS, Polaków, i na ONYCH, pasożytniczą masę zwiezioną tu przez Stalina, jest podstawą wymaganą do tego, by Polska była Polską dla Polaków, a nie resortowym żerowiskiem.

Obrazek użytkownika Jabe

20-10-2021 [22:03] - Jabe | Link:

To nieuzasadnione opinie. A nasz – obcy jest kryterium Kalego. Takaż i moralność głoszących je. A wyznawcy nie stanowią narodu. Sądząc choćby po Panu, jest to sekta ludzi powodowanych wyłącznie emocjami, przeważnie negatywnymi, a przy tym niezdolnych do niczego konstruktywnego.

Obrazek użytkownika Pers

20-10-2021 [19:25] - Pers | Link:

@angela
//Po reformie sądów spelnią sie wasze marzenia, cela + zadziała,//
Czyli nigdy.
A ja już się cieszyłem jak dziecko, że "dobra zmiana" powsadza aferałów z PO a tu d...
No ale jak to mówią - kruk krukowi...

Obrazek użytkownika Niezalogowany

20-10-2021 [20:02] - Niezalogowany | Link:

"Bronią swoich sądów, zeby nie siedzieć w ciupie za swoje malwersacje. – Uczciwiej by było powiedzieć, że z tego właśnie powodu ci drudzy próbują podporządkować sobie sądy."

Kłamiesz i manipulujesz, ruski trollu.

O tym, czym są w Polsce "polskie" sądy można przeczytać z makabrycznymi szczegółami w książkach z serii "Resortowe dzieci". Ta resortowa wylęgarnia komunistycznych funkcjonariuszy międzynarodówki musi zostać oczyszczona, inaczej Polacy nigdy nie będą mogli czuć się w Polsce jak u siebie, dopóki o ich losie może decydować jeden lub drugi sługus jaruzelskiego gangu.