Co nas podzieliło?

Co się stało, że ludzie deklarujący się jako dobrzy katolicy, żarliwi patrioci i całkiem nie dawno nie ukrywający swej homofobii czy (o zgrozo!)  antysemityzmu, dziś popierają bez zastrzeżeń politykę przed której nazwaniem po imieniu po prostu się wzdragam..... 
Moje przemyślenia, rozważania w najnowszym Videofelietonie. Zapraszam do dyskusji;) Marcin Wolski

 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

16-10-2021 [12:14] - u2 | Link:

Moim skromnym zdaniem spiralę hejtu nakręciły merdia po wygraniu wyborów prezydenckich przez śp. Lecha A.Kaczyńskiego. Wpisał się w ten nurt D.Tusk, który razem z J.Palikotem wymyślał seanse nienawiści wobec Prezydenta.

Zakończyło się to katastrofą w Smoleńsku i 8 latami stagnacji w wykonaniu PO-PSL. A w 2015 Gregorz Schetyna (capitano Schettino) wymyślił "totalną opozycję" oraz hasło "ulica i zagranica". Ten stan hejtu merdialnego trwa w najlepsze i nie widać szans, aby się kiedykolwiek skończył :-)

Obrazek użytkownika RinoCeronte

16-10-2021 [12:30] - RinoCeronte | Link:

Jakże prawdziwa i zarazem ogromnie smutna obserwacja. Dzięki!

Obrazek użytkownika Kaczysta

16-10-2021 [20:36] - Kaczysta | Link:

Każda partia, która chce całkowicie podporządkować Polskę UE nie ma tutaj racji bytu. Podporządkowanie Unii oznacza faktyczne podporządkowanie Niemcom,a na to Polska pozwolić już sobie nie może

Obrazek użytkownika RinoCeronte

16-10-2021 [22:05] - RinoCeronte | Link:

Mówi Pan niczym Józef Beckt...  Szacunek oraz refleksja nad II Rzeczypospolitą. 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

16-10-2021 [18:44] - Imć Waszeć | Link:

Ludziom po prostu odbiło. Już pisałem, że zawinił fałszywy etos. Etos takich Tusków i Palikotów "roznoszących ulotki i strajkujących przeciwko komunom". Jak oni są ustosunkowani do komuny i innych komun widać najlepiej dzisiaj. A poza tym smile :)
https://www.youtube.com/watch?...
Kobiety niech tego filmu nie oglądają, bo nie wiadomo co to jest i jak działa ;)))))

Obrazek użytkownika RinoCeronte

17-10-2021 [11:23] - RinoCeronte | Link:

  Panie Waszeć,
to jest badziewie nawet nie surrealistyczne! A my tu chcemy cierpieć za Miliony...

Obrazek użytkownika Pers

16-10-2021 [12:28] - Pers | Link:

Ładnie pan to ujął - solidarność grupowa i wstyd przed przyznaniem się do błędu. 
Takiemu można świecić w oczy niepodważalnymi dowodami a on (zaciskając bezsilnie zęby) powie ci, że "kłamiesz, jesteś komuch, sowiet, piesek Merkel/Putina, ubek, sbek" i co tam jeszcze. To w psychiatrii nazywa się chyba "wyparcie".
W większości przypadków nieuleczalne.

Obrazek użytkownika Tezeusz

16-10-2021 [17:50] - Tezeusz | Link:

@Pers
Wyjaśnij co miałeś na myśli ?

Obrazek użytkownika Tezeusz

16-10-2021 [17:30] - Tezeusz | Link:

Świetne wystąpienie Panie Redaktorze

Obrazek użytkownika Marcin Wolski

24-10-2021 [17:21] - Marcin Wolski | Link:

Dziękuje uprzejmie

Obrazek użytkownika Marek Kudła

16-10-2021 [13:13] - Marek Kudła | Link:

Staram się zrozumieć zwolenników i wyborców formacji politycznej PO, której  członkowie są
zawodowymi kłamcami, złodziejami i oszustami, i którzy są po prostu zdrajcami narodu
polskiego.  Mogę zrozumieć tych członków, którzy walczą o koryto, ponieważ mają z tego
określone profity, ale ci zwykli zwolennicy tej partii nie mają z tego nic, a na dodatek byli przez
tych wybranych okradani, a to z wieku emerytalnego, a to z OFE, z WAT, z podatków, byli
zmuszani do emigracji za pracą !
Zastanawiam się czym ci ludzie się kierują głosując na takich złodziei i nieudaczników. Jaką ci
ludzie mają satysfakcję z tego, że głosowali na złodziei, którzy ich okradają ?  Co ich zaśepiło
czy ogłuszyło ?  Ktoś powie, że to GW i TVN robi im wodę z mózgów, ale dzisiaj każdy może
sprawdzić w internecie jaka jest prawda !
.............................. żadna realna odpowiedź nie przychodzi mi do głowy poza  -  ich głupotą !!!
 

Obrazek użytkownika sake3

16-10-2021 [13:54] - sake3 | Link:

Nie co nas podzieliło tylko kto nas podzielił.Chyba tych ktosiów nietrudno znaleźć, przecież się nie chowają ,wprost przeciwnie są dumni,że tak łatwo poszło. Zgadzam się z panem pierwszego komentarza tylko częściowo ,bo dzielenie Polaków zaczęło się już wczesniej niż po wyborze Lecha Kaczyńskiego na prezydenta.Przecież zawsze byli ci lepsi czyli partyjni i robole do pracy.Po transformacji zmieniło się może nazewnictwo ale podział pozostał i jest utrwalany z każdym dniem.Do tego służyły media oraz kreatury w nich pracujące gotowe do każdego kłamstwa Do tego służą obecne sądy z surowymi wyrokami za małe wykroczenia a uwalniające ,,swoich''..Przykłady Najsztuba czy Durczoka świadczą o tym. Do podziałów zaprzągnięto kadrę naukową,choćby Hartmana nienawidzącego Polaków i wypowiadającego się o Polakach którzy są katolikami jak najgorzej.przypisując im najgorsze zbrodnie.To wynajęci do dzielenia mało znani ,słabi pisarze i grafomani tacy jak Augustyn którego prymitywny ,,esej' tak podoba się pseudoblogerowi Pasierbiewiczowi.Dzielą Polaków tacy poltycy jak Tusk,jego przydupas Jeżdżewski czy Owsiak.Wyraźnie pokazują że są czymś lepszym, mądrzejszym,światowym choć reprezentują sobą tylko chamstwo. Pan Tusk przemawiając do ciemnego ludu przekonywał kobiety by strąciły z siebie jarzmo ,,udręki'' czyli dzieci.Ale jednocześnie sam ma pięcioro wnucząt,bp one nie są udręką a tylko dzieci zwykłych obywateli.Trudno więc o lepszy przykład dzielenia Polaków na lepszych i gorszych a takich przykładów jest tysiące ,a za każdym stoją ludzie..

Obrazek użytkownika Pers

16-10-2021 [14:04] - Pers | Link:

@sake3
Co do wymienionych to masz całkowitą rację.
Gdyby nie postawa "dobrej zmiany" i jej wyborców, język miłości, chrześcijańska cierpliwość oraz nadstawianie drugiego policzka, prawdomówność, pryncypialność w obronie polskiej suwerenności (ustawa o IPN, o sądownictwie, koncesja dla TVN itd) to sytuacja byłaby o wiele gorsza.
Kto wie czy nie byłoby już wojny domowej gdzie brat z PO strzelał by do brata z PiS?

Obrazek użytkownika Tezeusz

16-10-2021 [17:52] - Tezeusz | Link:

@ Pers
I kto  to pisze :
https://naszeblogi.pl/60048-ch...

@Pers
Kpisz jak zwykle.

Obrazek użytkownika Kaczysta

16-10-2021 [19:33] - Kaczysta | Link:

Zostaje jeszcze strzelanie do sowieckiej gangreny.Do POP-ów .
A ja jestem za

Obrazek użytkownika sake3

16-10-2021 [15:13] - sake3 | Link:

Panie Autorze!,.....,Felieton to nie wszystko.Dlaczego w programie Wtylewizji nie jest to poruszane? Przecież zaniepokojeni odbiorcy dzwonią nawet zza granicy.Nie wystarczy pokazywać tylko panią Jachirę czy Lempart w akcji. Trzeba sięgnąć do codziennych przykładów, pokazywać zachowanie innych polityków naganne i niewłaściwe.Utkwiło mi w pamięci pewne zdarzenie z sali sądowej w sprawie Kaczyński -Wałęsa o naruszanie przez tego drugiego dóbr osobistych Kaczyńskiego.To właśnie jest jeden z przykładów dzielenia Polaków na lepszych i gorszych.Te ,,gorszy'' był przez 4 godziny przesłuchiwany przez panią sędzię na stojąco choć był dopiero co po operacji kolana.Ten ,,lepszy'' Polak czyli Wałęsa siedział rozwalony na krześle robiąc bez przerwy żenujące i prymitywne uwagi pod adresem Kaczyńskiego ,jego brata i matki.Pani sędzia nawet nie śmiała zwrócić uwagi Wałęsie choć to było jej prawnym obowiązkiem interweniować. Dlatego jeszcze raz podkreślam nie co a kto nas dzieli,w tym wypadku pani sędzia która powinna stac na straży praworządności.

Obrazek użytkownika Pers

16-10-2021 [15:43] - Pers | Link:

@sake3
//W sobotnim wywiadzie w Radiu RMF FM lider PiS Jarosław Kaczyński pytany, czy zgodziłby się na udział we wspólnej debacie z Donaldem Tuskiem odparł, że lider PO musiałby najpierw przeprosić "przede wszystkim za to, że jest autorem wielkiej degradacji polskiego życia publicznego, degradacji języka i tej straszliwej fali nienawiści, która została wywołana".
(...) - Gdyby powiedział przepraszam, bo ma za co przepraszać, to oczywiście bym się zgodził - powiedział prezes PiS.

"Przepraszam, Jarku. A teraz datę i miejsce debaty poproszę. Z góry dziękuję" - napisał na Twitterze Donald Tusk.//  https://www.salon24.pl/newsroo...

I co teraz będzie?
Osobiście gorąco wierzę i jestem przekonany, że pan prezes Kaczyński nie zrobi z gęby cholewy i nie będzie się chował przed jakimś tam Tfuskiem, lokajem Makreli.

Obrazek użytkownika sake3

16-10-2021 [19:24] - sake3 | Link:

@Pers....A ja osobiście chciałabym wierzyć,że ewentualna debata Kaczyński -Tusk nie będzie wyglądać tak jak przed laty.Tusk zatrudnił dziennikarską hienę Lisa by zorganizował  ,,grupę towarzyszącą'' debacie w studio.Pijana żulia poinstruowana do zadania tupała,ryczała,gwizdała przy każdej wypowiedzi Kaczyńskiego chcąc go wyprowadzić z równowagi i osmieszyć.Kanalia Lis później jakoś szybko awansował w dziennikarskim światku. Przypuszczam,że teraz będzie wyglądało podobnie,bo Tusk nie potrafi grać fair i z całą pewnością zorganizuje jakąś awanturę.Obawiam się,że zatrudni na gościnne występy Lempartową,i Audustynek razem z towarzysząca im hołotą.Na cholerę komu taka dyskusja?Po to żebyś później się cieszył,że Kaczyński nie sprostał dyskusji z chamstwem?,

Obrazek użytkownika Pers

16-10-2021 [19:52] - Pers | Link:

@sake3
Niepotrzebnie się obawiasz.
Teraz to pan naczelnik wyznaczy miejsce i moderatora.
Ja obstawiam studio TVP Info i pana redaktora Rachonia. Chyba trudno o lepsze miejsce i bardziej kompetentnego dziennikarza.
Czy to by cię satysfakcjonowało?

Obrazek użytkownika sake3

16-10-2021 [20:24] - sake3 | Link:

@Pers.....Nie satysfakcjonuje....Po pierwsze Tusk nie ma przeprosić Kaczyńskiego,bo ten nawet od takiego indywiduum przeprosin nie oczekuje tylko przeprosić Polaków.Po drugie forma tych twitterowych zdawkowych a'la przeprosin śmierdziała lekceważeniem na odległość. Cała debata nie jest nikomu przydatna chyba tylko peowskiej gawiedzi czekającej jak Tusk nazwie Kaczyńskiego świnią jak tydzień temu i onegdaj z Jeżdżewskim.Po trzecie Tusk- zarzekał się że jego noga nie przestąpi progu TVP i nie ma zamiaru rozmawiać z żadnym pracującym tam dziennikarzem.Przecież wchodzac do studia musiałby przynajmnie powiedzieć  tam zgromadzonym kamerzystom ,,dzień dobry'' czy ,,dobry wieczór'' .Więc chyba nie zmieniłby po raz kolejny słów? Po czwarte skąd można mieć pewność że dwie ohydne wiedźmy Lempart i Augustynek nie wedrą się na siłę do budynku udając kobiety którym należą się względy, i będą pluły i szarpały obsługę,albo urządzą kocią muzykę na zewnątrz? 

Obrazek użytkownika Pers

16-10-2021 [20:48] - Pers | Link:

@sake3
//tylko przeprosić Polaków.//
Może przed debatą to uczyni? Dlaczego nie dać mu szansy?

//Tusk nazwie Kaczyńskiego świnią jak tydzień temu//
ŁoMatko... Naprawdę tak powiedział? Dobrze, że nie nazwał go "wstrętnym Kaczorem".

//Tusk- zarzekał się że jego noga nie przestąpi progu TVP i nie ma zamiaru rozmawiać z żadnym pracującym tam dziennikarzem//
E tam... Przecież wiadomo, że Tusk to kłamczuch i pewnie już o tym nie pamięta a z panem redaktorem Rachoniem z pewnością by się natychmiast zaprzyjaźnił. Obaj kochają sport.

//skąd można mieć pewność że dwie ohydne wiedźmy Lempart i Augustynek nie wedrą się na siłę do budynku udając kobiety którym należą się względy, i będą pluły i szarpały obsługę,albo urządzą kocią muzykę na zewnątrz? //
Takie niebezpieczeństwo jest minimalne choć z pewnością istnieje.
Ale nic to, za nimi chyłkiem przemkną się Ujejska z angelą i będą równe siły :)

Obrazek użytkownika u2

16-10-2021 [21:16] - u2 | Link:

Dobrze, że nie nazwał go "wstrętnym Kaczorem"

Pisałem już na NB, że Kaczorem Donaldem nazywano w szkole pewną mściwą rudą kanalię :-)

Obrazek użytkownika Tezeusz

17-10-2021 [07:36] - Tezeusz | Link:

@ Pers dla ciebie :

Ballada o brukselskim szatniarzu

Odezwał się Donek
Co zwiał do Brukseli
A uciekł, bo w Polsce
Już Donka nie chcieli

Krakał jak wronisko
Krzywił rudy dziób
Po to by coś ugrać
Wziął kościelny ślub

Nikt  Donka nie słucha
Zwą go eurogłupem
Jedno tylko może..
Cmoknąć naród w dupę😘

Obrazek użytkownika sake3

17-10-2021 [11:55] - sake3 | Link:

@Pers.....Wtedy to Ujejska z angelą też nie mają pewności że będą bezpieczne.Ty będziesz się przemykał zaraz za nimi czekając by wbić im nóż w plecy.

Obrazek użytkownika Pers

17-10-2021 [12:17] - Pers | Link:

@sake3
//Ty będziesz się przemykał zaraz za nimi czekając by wbić im nóż w plecy.//
Dlaczego mnie posądzasz o takie zbrodnicze zamiary?
Zresztą ja od maglar trzymam się z daleka :)

Obrazek użytkownika sake3

17-10-2021 [14:18] - sake3 | Link:

@Pers ....Przecież w obronie słodkich istotek Lempart i Augustynek przed maglarkami będziesz się przemykał rycerzu. Jakież to romantyczne.Może załapiesz się na oślinione buziaki?

Obrazek użytkownika Ryan

17-10-2021 [12:28] - Ryan | Link:

sake3 |

Bo tylko na tyle sowieckie padliny stac

Obrazek użytkownika Kaczysta

16-10-2021 [20:52] - Kaczysta | Link:

sake3

Jarosław Kaczyński jest gotowy na debatę z Donaldem Tuskiem. Niech tylko wezwie swoich zwolenników do rezygnacji z ośmiu gwiazdek i innych wulgaryzmów i nich za nie przeprosi. Tak niewiele i szansa na odbudowanie kultury w debacie politycznej. Teraz piłka jest po stronie Tuska

Obrazek użytkownika Tezeusz

16-10-2021 [21:35] - Tezeusz | Link:

@Pers
 Podałeś źródło swoich rewelacji oj chyba tak to je zacytuję :
"Korzystałem z publikacji rubaltic.ru"
A ten wpis dokonał ,@Pers o sobie:
"Ten "ał-tor" to zresztą wyjątkowy idiota :)"
Brawo za samokrytykę,

Obrazek użytkownika Tomaszek

16-10-2021 [23:42] - Tomaszek | Link:

Takie przepraszam to jak się chce przejść , nic więcej . No i dawaj do debaty . O czym tu dyskutować z facecikiem co zachowuje się jak intruz w cudzej wiosce . Szczeka jak wścieky pies na samochody . To sie panie tak nie robi . Kim on jest ? I co za okazja ? Czyżby wybory ?

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

16-10-2021 [18:13] - Ryszard Surmacz | Link:

Panie Marcinie
Poglądy mamy bardzo podobne, zawody takie same, na dodatek jestem wielbicielem Pańskiego talentu, ale korzystając z sytuacji, chcę Panu coś przekazać. "Szkło Kontaktowe" było i jest prymitywnym zabiegiem propagandowym obliczonym na zaniżanie poziomu wrażliwości Polaków. Czekaliśmy na odpowiedz. Przyszła, późno, w postaci "Wtylewizji". Brawo! Na początku, poziom odcinków był lepszy-gorszy, teraz, niestety, osiągnął poziom "Szkła..", tylko, że w drugą stronę. Polskojęzyczne "Szkło..." może sobie zaniżać poziom, ale stronę konserwatywną obowiązuje odpowiedzialność, a nie sensacja. Jacek Łęski, który jest z Lublina, rozczarował mnie do spodu.

Dziś jeden inteligentny kabaret jest w stanie, w krótkim czasie, zmienić nastawienie społeczeństwa; a jeden mąż stanu opanować sytuację. Materiał kabaretowy leży na ulicy, w polityce i salach sejmowych, jest tego mnóstwo - tony, tylko trzeba go pozbierać. Mąż stanu, to już kwestia jakości elit.

I teraz odpowiedź na Pańskie tytułowe pytanie: "Co nas podzieliło?". Ale proszę nie oczekiwać, że spełnię postulat powierzchowności. A więc w punktach:
- ogólnie, umierający system, który jest ani polski, ani racjonalny, ani uczciwy, a żyć trzeba, państwo musi istnieć,
- poziom beznadziejnego wykształcenia; w XXI w. mówi się o analfabetyzmie wtórnym; szkoła nie uczy myślenia (mój kolega, inżynier, w 1990 doznał szoku, gdy usłyszał, że Katyń to robotą Rosjan, młodzi mają to gdzieś), 
- media, zdecydowana większość, to oddane pole do uprawiania buraków, reportaż, który gwarantuje kontakt dziennikarza ze społeczeństwem, zanika; tak samo, jak zawód dziennikarza,
-  społeczeństwo nie rozumie czym jest państwo,
- społeczeństwo nie zna własnej historii, nie rozumie polityki, nie jest odporne na manipulację; naród, który ma 1000 lat wstydzi się swojego pochodzenia i swojego dorobku kulturowego,
- poziom polityków i naszych liderów jest odzwierciedleniem poziomu społecznego; autentyczną inteligencję nadal sekuje wspólnie: negatywna weryfikacja z 1945 r. i zindoktrynowane przez powojenne i posolidarnościowe społeczeństwo,
- brak wizji przyszłości Polski, brak doktryny gospodarczej, obronnej, kulturowej (powojenna zmiana granic), zamknięcie 1000-letniej polskiej perspektywy w okresie powojennym,
- społeczeństwo stoi w martwym punkcie, nie wie co ma robić, jak opisywać nową rzeczywistość, jak interpretować zagrożenie.
To kilka najbliższych przykładów. W Polsce dowcip zawsze miał przełożenie praktyczne i formacyjne.
Ja na te tematy piszę od niemal 30 lat.
Panie Marcinie, ma Pan serce po właściwej stronie, proszę nie lekceważyć tego, co tu, z pełną życzliwością dla Pana, napisałem. Pozdrawiam

 

Obrazek użytkownika u2

16-10-2021 [18:40] - u2 | Link:

"- brak wizji przyszłości Polski"

Ależ jest przedstawiona w Polskim Kompasie 2021 :

https://www.gb.pl/upload/Polsk...

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

16-10-2021 [21:26] - Ryszard Surmacz | Link:

@ u2
No tak, ale chodzi o kompleksowy program w otoczeniu kulturowym. To są bowiem dwa nierozdzielne obszary. Kibicuje rządowi w jego staraniach, ale nie sposób nie zauważyć, że powstaje też Polski Ład dla wsi - też prawdopodobnie niekompleksowy. Ileż tych Ładów ma być? Każdy osobno?

Obrazek użytkownika u2

16-10-2021 [23:24] - u2 | Link:

"chodzi o kompleksowy program w otoczeniu kulturowym"

Wizja jest. Polski ład na podstawie wizji również jest.  Polski ład to właśnie program.

Geneza kultury to właśnie sposób gospodarowania, inaczej uprawa pola. Miasta nie ma bez wsi, miastowi to de facto słoiki ze wsi, nawet jeśli mocno już wyalienowane od korzeni.

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

16-10-2021 [23:36] - Ryszard Surmacz | Link:

@ U2
Nie mam nic przeciwko Ładowi, ale Pan myli pojęcia i nie wie o co chodzi.

Obrazek użytkownika u2

17-10-2021 [09:25] - u2 | Link:

"Nie mam nic przeciwko Ładowi"

Z całym należnym szacunkiem. Ma pan niezwykle niskie mniemanie o polskim społeczeństwie. Takie biczowanie Polaków pan tutaj uprawia,. Zupełnie niepotrzebna ta pedagogika wstydu.

Obrazek użytkownika Kaczysta

16-10-2021 [19:14] - Kaczysta | Link:

Premier Kaczyński dla RMF:
"Sąd Najwyższy będzie niewielki, jego zadaniem będzie porządkowanie orzecznictwa"

No to wyć opozycjo

Obrazek użytkownika Jabe

16-10-2021 [22:01] - Jabe | Link:

Co to znaczy?

Obrazek użytkownika J z L

16-10-2021 [21:28] - J z L | Link:

Który z filmów macie zamiar obejrzeć dziś

 

Sto lat Polexitów
Harry Potter i Komnata Polexitów
50 twarzy Polexitu
O jeden Polexit za daleko
W pustyni i Polexicie
Ania z Zielonego Polexitu
W 80 dni dookoła Polexitu
Wichrowe Polexity
Porwany za Polexitu
Buszujący w Polexicie

Swoje propozycję piszcie w  komentach.

Obrazek użytkownika sake3

17-10-2021 [12:02] - sake3 | Link:

@JzL......Tyle tych filmów,że trzeba zorganizowac festiwal .Dołączyłabym jeszcze jeden dramat -,,Siedemnaście mgnień Polexitu''. Nawet nie wiem czy to nie więcej niż siedemnaście,bo opozycja tyle gada . I muzyczny ,,Tańczący z Polexitem''ze stepującym Tuskiem .

Obrazek użytkownika Tezeusz

17-10-2021 [07:33] - Tezeusz | Link:

Ballada o brukselskim szatniarzu

Odezwał się Donek
Co zwiał do Brukseli
A uciekł, bo w Polsce
Już Donka nie chcieli

Krakał jak wronisko
Krzywił rudy dziób
Po to by coś ugrać
Wziął kościelny ślub

Nikt  Donka nie słucha
Zwą go eurogłupem
Jedno tylko może..
Cmoknąć naród w dupę😘

Obrazek użytkownika Ryan

17-10-2021 [12:25] - Ryan | Link:

Naczelny Rabin Polski popierając tą Putinowską szopkę z uchodźcami chce wspomóc Targowiczan w przejęciu władzy w Polsce , cel ukryty tego żydowskiego kłamcy to wyłudzenia odszkodowań od Polski 

https://wiadomosci.wp.pl/michael-schudrich-dobro-moze-sie-narodzic-nawet-z-najwiekszego-zla-6694699636079456a

Obrazek użytkownika J z L

17-10-2021 [18:46] - J z L | Link:

 Niemcy, i Unia Europejska, jest na straconej pozycji. Nie może wygrać tego starcia, gdy nie może sięgać po przemoc. Trzecie Rzesza stosowała ekstremalny terror i masowe zbrodnie i poniosła całkowitą klęskę. Również Czwarta Rzesza przegra i straci władzę nad Europą. 

https://niepoprawni.pl/blog/bielinski/dym-nad-warszawa

Obrazek użytkownika Jan1797

17-10-2021 [21:10] - Jan1797 | Link:

Dobrze powiedziane,
Czy wyciągnąć dłoń? -Tak mi się kiedyś omsknęło;
...............
Dorośli,
-Tak się zastanawiam, gdzie się podziewa moja tolerancja, gdy podczas mszy ludzie dorośli
chodzą po kościele lub zwiedzają. Przecież jeżeli chodzą, to być może próbują się przyłączyć
i szukają dla siebie miejsca. Czy mamy prawo w to wątpić lub ofukiwać?

...............

Obrazek użytkownika gość z drogi

11-11-2021 [14:27] - gość z drogi | Link:

Szanowny @Nadredaktorze i Drodzy Piszący TU ,chwilowo nie odpowiem na stawiane  pytanie, co nas podzieliło ,ale ponieważ dzisiaj jest cudny Dzień
Dzien TAK Polski
pozwalam  sobie nam WSZYSTKIM złożyć serdeczne życzenia  z okazji Marszu Niepodległości i naszego Wspólnego Swieta  ,'niech żyje Polska, Cześć i Chwała Bohaterom
Bóg Honor Ojczyzna
#Murem za Polskim Mundurem
Dobrego DNIA ,WSZYSTKIM