Casus belli

Co może zyskać Rosja? - kombinuje Zachód,
odbudować imperium wzniesione na strachu?
By zostać znów żandarmem światowego ładu,
co trzyma lud za mordę , swój oraz sąsiadów.

Choć w dłuższej perspektywie przesłanek jest masa
by wyludniać się, biednieć jako chiński wasal.
I gdy sprzeda ostatnią już ropy baryłkę,
pozostanie na lodzie z samym gołym tyłkiem.

Ale wszystko to furda - zrobią wojnę w lutym,
byleby dożywotnio mógł panować Putin!

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

18-02-2022 [10:20] - Pers | Link:

Nie spodziewałem się po panu o takiej kompromitacji...

Obrazek użytkownika Tezeusz

18-02-2022 [14:55] - Tezeusz | Link:

@Pers co do twojej kompromitacji permanentnej to :
rusofilu wracaj do siebie na antypolski NEon24 zwanym scierwoneonem i pluj dalej na NATO i Polske.
I pisz tak dalej cytuję :

"Polska poniesie największe konsekwencje bo w przypadku wywołanego przez USA/NATO konfliktu stanie się teatrem działań wojennych i celem ataków odwetowych. A może właśnie o to chodzi, żeby zrobić więcej miejsca dla uciekinierów z Palestyny, którym ważność "państwa" dobiega końca?"

Twoje opinie o Polakach znamy przecież od dawna :
"Mnie osobiście nie martwią nasze zaprzedane "elity" władzy bo te można zawsze wymienić, to w końcu góra kilka tysięcy osobników. Najbardziej martwią mnie sami Polacy, którzy po 30 latach "wolnościowego" prania mózgów stali się bezkształtną masą Polactwa. Czy z tak rozwalonym narodem można jeszcze uratować Najjaśniejszą Rzeczpospolitą?"

"Dla mnie jest oczywiste, że jeśli dojdzie do prowokacji to będzie to sprawka USA. Tylko oni mieliby z tego korzyść..."

Normalny człowiek Polak tak nie mógł napisać. Gdyż te slowa to czysta Putinowska propaganda rodem z Moskwy.

Obrazek użytkownika u2

18-02-2022 [11:39] - u2 | Link:

Nadredaktor Wolski jak zwykle w punkt. Rosja zamiast się modernizować, wszczyna ciągle wojenki z sąsiadami. Rosja, która ma mnóstwo młodych zdolnych 'grażdan', jest rządzona przez gerontokrację, która kurczowo trzyma się władzy.

Obrazek użytkownika tricolour

18-02-2022 [11:53] - tricolour | Link:

Rosja nie może się modernizować dokładnie z tego samego powodu, z którego my nie mamy nawet sieci sklepów spożywczych.

A nadredaktor zawsze po stronie władzy, jak Franz Maurer na komisji kierowanej przez Zapasiewicza.

Obrazek użytkownika u2

18-02-2022 [12:42] - u2 | Link:

my nie mamy nawet sieci sklepów spożywczych.

"Wy" to kto ? Bo "wy" to na pewno nie Polacy. Polacy nie jeczą tylko zakładają sieci typu Lewiatan, Groszek, Żabka itd. To, że później są dokapitalizowane przez zachód oznacza, że odnoszą sukces na polskim rynku. Polski rynek to siła.

Obrazek użytkownika tricolour

18-02-2022 [13:45] - tricolour | Link:

@u2

Lewiatan to ten wiejski brud? Bo jeszcze nie robiłem zakupów w czystym Lewiatanie. Żabka to ta sieć, najpierw sprzedana Czechom, a teraz w rękach funduszu z Londynu? Groszek to ta sieć, której jeszcze nie widziałem na oczy? To się kolega popisał, boki zrywać.

Tak, polski rynek to siła, dlatego nie ma polskiej sieci sklepów spożywczych. A nawet gdy coś powstanie, to zanim się sprzeda, to i tak korzysta z niemieckich hurtowni, bo polskiej sieci nie ma.

Na pewno chcesz mnie spytać, jak nazywam "was" którzy tylko myślą, jak się dać sprzedać jakiejś zachodniej instytucji?
 

Obrazek użytkownika tricolour

18-02-2022 [15:25] - tricolour | Link:

@u2

Lewiatan, to ten brud? Żabka, to to sprzedane Czechom, co wylądowało w londyńskim funduszu? Groszek, to to, o czym nie słyszałem?

Polski rynek, to siła obcych sklepów, do których pędzą barany na promocję. Mało tego - żeby pędzić w niedziele, to kiedyś były poczty, a teraz dworce, wypożyczalnie i zakłady pogrzebowe.

Obrazek użytkownika u2

18-02-2022 [17:11] - u2 | Link:

Lewiatan, to ten brud? Żabka, to to sprzedane Czechom, co wylądowało w londyńskim funduszu? Groszek, to to, o czym nie słyszałem?

Powtarzasz się do znudzenia. To, że ty kupujesz w Biedrze i strasznie na tę Biedrę ujadasz to taka twoja przypadłość, ale wątpliwe abyś był Polakiem czy Polką :-)

Obrazek użytkownika tricolour

18-02-2022 [17:26] - tricolour | Link:

@u2

Zdarza mi się kupić w Biedronce, owszem. Gdzie indziej też.

Ale, ale - klika razy pytałem na NB i nigdy nie dostałem odpowiedzi więc jeszcze raz poproszę: co to znaczy być Polakiem?

Bo jeśli znaczy, że przez dwa lata trzeba robić dym z koncesją dla grupy TVN, grozić, nadymać się, repolonizować, przejmować, nie oddawać ani guzika, ani kroku w tył, a końcu położyć uszy po sobie i cicho przyznać - to rzeczywiście nie jestem.

Obrazek użytkownika u2

18-02-2022 [22:38] - u2 | Link:

Ale, ale - klika razy pytałem na NB i nigdy nie dostałem odpowiedzi więc jeszcze raz poproszę: co to znaczy być Polakiem?

To świadczy, że nie jesteś ... Polakiem, ani Polką.

POETA
Po całym świecie
możesz szukać Polski, panno młoda,
i nigdzie jej nie najdziecie.

PANNA MŁODA
To może i szukać szkoda

POETA
A jest jedna mała klatka –
o, niech tak Jagusia przymknie
rękę pod pierś.

PANNA MŁODA
To zakładka
gorseta, zeszyta trochę przyciaśnie.

POETA
– A tam puka?

PANNA MŁODA
I cóz za tako nauka?
Serce – !–?

POETA
A to Polska właśnie.

Obrazek użytkownika tricolour

19-02-2022 [11:29] - tricolour | Link:

@u2

A, serce?

To wszystko jasne. Kolega z Gdyni kupuje serek gryficki w Lidlu, piec gazowy se kupił niemiecki, ale serce. Serce.

Serce leży z połowie odległości między głową, a dupą. Jak miedzy Rosją, a Niemcami.

Obrazek użytkownika Pani Anna

18-02-2022 [14:56] - Pani Anna | Link:

Panu nadredaktorowi trzeba również uczciwie przyznać,  że  jakakolwiek byłaby ta władza,  on zawsze ma swój "czas antenowy ". Geniusz taki.

Obrazek użytkownika Pers

18-02-2022 [12:00] - Pers | Link:

@u-bocik
//Rosja, która ma mnóstwo młodych zdolnych 'grażdan', jest rządzona przez gerontokrację, która kurczowo trzyma się władzy.//
Biden jest 10 lat starszy od Putina.

Obrazek użytkownika u2

18-02-2022 [12:34] - u2 | Link:

Biden jest 10 lat starszy od Putina.

Typowa ruska wymówka, że w Ameryce murzynów linczują. To że starcy rządzą w obu krajach niczego dobrego nie wróży dla świata.

Obrazek użytkownika Pers

18-02-2022 [12:36] - Pers | Link:

@u-bocik
Jesteś wyjątkowo ograniczony.

Obrazek użytkownika MFW

18-02-2022 [16:58] - MFW | Link:

 "...Rosja zamiast się modernizować, wszczyna ciągle wojenki z sąsiadami."
Wg prof. Feliksa Konecznego, znawcy cywilizacji jest to cecha cywilizacji turańskiej, która w Rosji przeważała nad cywilizacją bizantyjską.

Obrazek użytkownika u2

18-02-2022 [17:15] - u2 | Link:

jest to cecha cywilizacji turańskiej

Trudno nazwać naszych wschodnich sąsiadów za jakąkolwiek "cywilizację". To zwykła dzicz, rządzona obecnie przez starców. Obudzą się z ręką w nocniku jak ich Azja najedzie :-)

Obrazek użytkownika MFW

18-02-2022 [18:02] - MFW | Link:

"Azja" planuje ów "najazd" na lata 2055 - 2060, by do macierzy powróciło 1.6 mln. km² terytorium, które na przestrzeni histori przywłaszczyła sobie Rosja a które oni uważają za swoje.

Obrazek użytkownika u2

18-02-2022 [18:07] - u2 | Link:

"najazd" na lata 2055 - 2060, by do macierzy powróciło 1.6 mln. km² terytorium

Na wojnie niezwykle istotny jest moment zaskoczenia przeciwnika. Więc plany planami, a życie zyciem. Starzejący się wodzowie Rosji to dogodny moment do przeprowadzenia takiego "najazdu". Zwłaszcza, że będą uwikłani na froncie zachodnim.

Obrazek użytkownika Pers

18-02-2022 [13:29] - Pers | Link:

Le Figaro pisze:
Francuski dziennik Le Figaro opublikował niedawno artykuł, w którym skrytykował niewytłumaczalną histerię prezydenta USA Joe Bidena na temat sytuacji wokół Ukrainy, zwracając uwagę na poprawną i wyważoną postawę prezydenta Rosji Władimira Putina wobec swojego amerykańskiego odpowiednika.
Wpływowa francuska gazeta, w artykule Renauda Girarda, wyraża zdumienie niewytłumaczalną histerią, jaką demonstruje amerykański przywódca Joe Biden w związku z ćwiczeniami wojskowymi odbywającymi się w granicach Rosji i Białorusi. „Joe Biden wciąż wymyśla świetną strategię. To już jego trzecia strategiczna innowacja na arenie międzynarodowej ”- mówi Le Figaro i dalej wymienia jego porażki.
„Pierwszą porażką była jego koncepcja pospiesznego wycofania wojsk z Afganistanu. Drugim było niepotrzebne upokorzenie sojusznika, Francuzów, po utworzeniu sojuszu Aukus.
Trzecia to próżna histeria wywołana rosyjskimi ćwiczeniami wojskowymi odbywającymi się w granicach terytorium Rosji i Białorusi.
Dziennikarze francuscy zdumiewają się również bezwarunkową wiarą Bidena w „rosyjską inwazję”, w związku z którą amerykańscy dyplomaci i wojskowi otrzymali rozkaz ewakuacji z Ukrainy, a sojusznicy zostali ostrzeżeni przez Bidena o rozpoczęciu „rosyjskiej ofensywy” 16 lutego.
Autorzy materiału nie kryją ironii: „Jak działa amerykański wywiad! Po Iraku w 2003 roku i jego rzekomej broni masowego rażenia CIA stała się mądrzejsza: upraszcza narrację.
Ponadto w publikacji napisano, że Joe Biden naprawdę kocha Ukrainę, gdzie jego synowi udało się kiedyś znaleźć dobrze płatną pracę, nawiązując do trwającego dekadę skandalu wokół Huntera Bidena.
„Ukraińcy 'zademonstrowali' swoją ślepą lojalność wobec Europy zimą 2013-2014 podczas Majdanu, a potem dzielnie wysłali swoje dzieci na walkę w Donbasie w krwawym sierpniu 2014 roku. Tymczasem demokracja ukraińska okazała się zgniła do szpiku kości za sprawą oligarchów, którzy wprowadzili do systemu korupcję” , Le Figaro ubolewa nad sytuacją na Ukrainie.
„Czy naprawdę jesteście pewni, że swoją histerią zmusicie Niemców do porzucenia rosyjskiego gazu na rzecz zakupu amerykańskich łupków, które są wielokrotnie droższe? ”- Analityk z Le Figaro zwraca się do prezydenta Stanów Zjednoczonych.
„Czy to prawda, że ​​Zachód, po decyzji Moskwy o wycofaniu swoich wojsk z NRD, zobowiązał się wobec Gorbaczowa do nierozszerzania NATO na wschód? Według Jacka Matlocka, ostatniego amerykańskiego ambasadora w ZSRR, to prawda.
Putin jest oskarżony o udzielenie pomocy wojskowej osetyjskim separatystom w Gruzji w sierpniu 2008 roku. Ale czy to nie NATO udzieliło pomocy wojskowej separatystom z Kosowa w Serbii w marcu 1999 roku? Le Figaro wciąż zadaje nieoczekiwane niewygodne pytania. https://www.lefigaro.fr/vox/mo...

Obrazek użytkownika Tezeusz

19-02-2022 [07:02] - Tezeusz | Link:

scierwoneonowe bydło rusofilowskie @Pers  tak pisze :

"Według służb USA, Rosja przygotowała listę osób do aresztowania lub zabicia po wkroczeniu na Ukrainę//
Mam nadzieję, że na tej liście są wszyscy naziole banderowcy strzelający do cywilów w Donbasie.
Potem trzeba będzie wyłapać wszystkich nazi banderowskich huyskych ścierwouszy w Polsce i odstrzelić.
Dopiero potem możemy budować przyjaźń między narodami polskim i ukraińskim."

Jeszcze Prokuratura nie zamknęła tego trolla jak publicznie pluje na Polskę i NATO scierwo czerwone...sku....patentowany.
 
 

Obrazek użytkownika JanAndJan

19-02-2022 [05:22] - JanAndJan | Link:

Kasjusz Klej 
(Wolski/Kuźmiuk - Update/Reaktywacja - 2in1)
https://www.wykop.pl/wpis/5783...
Uderzające (nomen omen) podobieństwo!!
1. Porwani za młodu ideą i słowem czerwieńszym od malin -
z ust, co tylko On..Towarzysz... 
Z Czary ideałów, 
idealna czara, kielich, znaczy kieliszek koniaku, załóżmy.. Jak powróz...
czy - rymować waaadzy chwałę, jak powróz..?
czy - być twarzą "wałów"? 
Booo..przecież...
https://pl.m.wikisource.org/wi...(1888)_t.3.djvu/328
(...) dwóch jest (z przeproszeniem waszmości) prawdziwych żołnierzy w tej Rzeczypospolitej: ja (Kuklinowski - dop. JAJ) w Koronie, a Kmicic na Litwie… Para gołąbków, co?! (...)
Update
https://slang.pl/update/
Dwóch jest (z przeproszeniem publiczności) prawdziwych agitprop żołnierzy w tej rzeczy*pis*politej: 
ja, Wolski na ekranie, 
a, Kuźmiuk w e*sitwie… 
Para gołąbków, co?! (...)
Ad..cośTam, coś..tu:
https://www.tekstowo.pl/piosen...
Мы всех лучше! Мы всех кpаше! Всех (z nas - dop. JAJ) умнее и скpомнее всех! Пpевосходим в совеpшенствах всевозможные хвалы! 
Hаконец-то всем на pадость Мы тепеpь нашли слова такие, Те, что точно отвечают положению вещей. (...)
Человек, венец твоpенья, Пpосто-напpосто обязан славить Этой песней совеpшенства, Что даpованы ему. Этой песней, этим гимном, Гpомогласнейшим апофеозом, Чудным звуком, тpубным гласом Должен славить сам себя. Пойте с нами, пойте с нами Пойте только так и не иначе: Мы всех лучше!(...)
2. Ad meritum, ad merry..christmas: 
Pobożne życzenia, sukcesów pasm - spazm!
Popisowe egzekwie... or..? Or-gaz-m!
Czyt. mniej gazu. cyt. z telegr. o wygranej i geście Kozakiewicza - M'80=Moskwa, nie wierzy łzom. Czyt. tym, co łżą.
https://www.jeja.pl/
P: Czy to prawda, że w Moskwie na Placu Czerwonym rozdają Mercedesy?
O: Prawda, ale z małymi poprawkami: nie w Moskwie tylko w Leningradzie, nie Mercedesy tylko rowery i nie rozdają tylko kradną.