Szczelność granicy

  Od kilku tygodni czołowe miejsce w mediach zajmują opisy sytuacji na granicy polsko-białoruskiej.  Oglądamy prowizoryczne zasieki mające powstrzymać nasyłanych przez Łukaszenkę imigrantów z Bliskiego Wschodu oraz żołnierzy i funkcjonariuszy SG, którzy ich pilnują.  Jaka jest jednak skuteczność tych działań?  Ilu niechcianych przybyszy udaje się powstrzymać?  Bardzo trudno jest odpowiedzieć na to pytanie.

  Przede wszystkim nie wiemy ile osób z Bliskiego Wschodu udało się Łukaszence ściągnąć na Białoruś.  Na początku września Jan Kanthak napisał w portalu Demagog.org.pl {TUTAJ}:

  "Jan Kanthak nie był pierwszym politykiem, który wspomniał o 10 tys. migrantów, których sprowadzono do Białorusi. 1 września informował o tym rzecznik rządu Piotr Müller. Wspomniał również o tym Tomasz Praga – generał dywizji Straży Granicznej. Jako źródło informacji nie wskazano jednak Frontexu. Z kolei minister Kamiński mówiąc o 10 tys. migrantów, jako źródło wskazał obliczenia polskich służb. – Na podstawie szacunków naszych służb sądzimy, że w ostatnich tygodniach przewieziono około 10 tys. Irakijczyków, którzy trafili na granicę z Polską, Łotwą i Litwą. Oprócz tego znacząca część uchodźców trafiła z Turcji, a w ostatnim czasie reżim Łukaszenki rozpoczął regularne loty z Libanu, gdzie jest ogromna liczba uchodźców, głównie syryjskich – mówił szef MSWiA.".

  Redakcja portalu określiła dane na ten temat jako "nieweryfikowalne".  Można śmiało założyć, że ciągu półtora miesiąca, jaki upłynął od tamtego czasu, liczba imigrantów na Białorusi co najmniej podwoiła się.  Można więc podejrzewać, że chodzi o ponad 20 tys. osób.  A ilu udało się dotrzeć do Niemiec?  Na ten temat mamy więcej danych.  W dniu 13.10.2021 portal Polsatnews.pl pisał {TUTAJ}:

  "Od sierpnia nowym szlakiem migracyjnym przez Białoruś, a następnie - Polskę, do Niemiec nielegalnie przybyło ponad 4300 migrantów - przekazała w środę agencja dpa, opierająca się na danych niemieckiej policji federalnej. (...) Liczba nielegalnych przekroczeń niemieckiej granicy przez migrantów, korzystających z drogi przez Białoruś i Polskę szybko rośnie od sierpnia - zauważa dpa. Od stycznia do lipca odnotowano 26 takich przypadków, w sierpniu - 474, we wrześniu - 1914. W tym miesiącu, do 11 października, niemiecką granicę nielegalnie przekroczyło 1934 osób, zmierzających przez Polskę z Białorusi.".

  Wygląda na to, że jakieś 20-30% migrantów dociera w końcu do wymarzonych Niemiec.  To powoduje, że przemytnicy ludzi wciąż maja co robić.  O kulisach ich działalności opowiada interesujący tekst ""Wakacje dla entuzjastów przyrody Białorusi". W Polsce kwitnie przemyt migrantów" z portalu Wp.pl {TUTAJ}.  W ostatnim numerze "Gazety Polskiej" [nr 41] ukazał się też artykuł "Jak działają przemytnicy imigrantów" Huberta Kowalskiego [zajawka {TUTAJ}].  Tekst ten kończy się słowami:

  "Choć stan wyjątkowy zdecydowanie utrudnia nielegalny przewóz imigrantów, to do takich sytuacji niestety dochodzi.  Niektórym udaje się przedrzeć przez zabezpieczenia.  Przedstawiciele polskiego rządu zapowiedzieli, że na granicy powstaną trwałe zapory, które uniemożliwią jej przekroczenie.".

Przedwczoraj [14.10.2021] Sejm uchwalił budowę takich umocnień.  Współpracująca z Łukaszenką polska "totalna opozycja" oczywiście zaatakowała ten pomysł.  Dziś na przykład w portalu Wp.pl ukazał się artykuł {TUTAJ}, w którym ubolewa się, iż graniczna zapora powstrzyma migrację zwierząt.  Według opozycji - te zwierzątka ważniejsze są od bezpieczeństwa Polski. 

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

16-10-2021 [14:48] - NASZ_HENRY | Link:

Bezczelność oPOzycji kontra szczelność granicy ☺☻

Obrazek użytkownika u2

16-10-2021 [16:19] - u2 | Link:

"graniczna zapora powstrzyma migrację zwierząt"

Ale insekty latające, a nawet pełzajace, będą mogły swobodnie migrować.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

16-10-2021 [21:10] - Marek Kudła | Link:

Tuskomatoły razem z reżimem Lukaszenki atakują Polskę  !  Przeciwko tamtym zbudujemy zaporę nie do przebycia, a co zrobimy przeciw tym którzy atakują od wewnątrz i mają polskie obywatelstwa ?!!!!  Przydałaby się też jakaś zapora !!!!