Kapitan Kirk naprawdę w Kosmosie

  Sądzę, iż wielu Czytelników pamięta serial "Star Trek", a co starsi z nich także głównego bohatera pierwszych jego części, kapitana Kirka.  Grał go kanadyjski aktor William Shatner.  Ma on teraz już 90 lat, a mimo to dzisiaj [13.10.2021] naprawdę poleciał w Kosmos na pokładzie rakiety New Shepard należącej do firmy Blue Origin stworzonej przez Jeffa Bezosa - właściciela Amazona.  Jak czytamy {TUTAJ}:

  "To był niesamowity i niezapomniany lot dla 90-letniego Williama Shatnera. Stał się on najstarszą osobą na świecie, która poleciała w kosmos. Jego wyczyn zostanie wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa. Pobił on wcześniejszy rekord, należący do 82-letniej Mary Wallace "Wally" Funk, legendy amerykańskiego lotnictwa i programu kosmicznego, która odbyła w lipcu lot suborbitalny wraz z Jeffem Bezosem.".

  Relację z tego wydarzenia transmitowała w Polsce stacja TVN24 Bis.  Oczywiście można ją było też obejrzeć w CNN [replay {TUTAJ}] oraz DW.  William Shatner dotknął  tylko progu Kosmosu.  Lot trwał tylko 11 minut, w tym 3 minuty w stanie nieważkości.  Rakieta dotarła na wysokość ok. 106km, czyli ponad umowną granicę przestrzeni kosmicznej.  Co jest jednak ważne, człon z silnikiem i kapsuła z czterema astronautami powróciły bez problemów na Ziemię.  Sama kapsuła robiła wrażenia niezwykle wygodnej.  Uważam, że dalszy rozwój tej technologii może uczynić bliski Kosmos dostępnym dla zwykłych ludzi.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

13-10-2021 [19:22] - u2 | Link:

Sądzę, iż wielu Czytelników pamięta serial "Star Trek"

Obejrzałem tylko pojedyncze odcinki. Ten serial mnie nie pasjonował. Ale już "Gwiezdne Wojny" to było to. Z chęcią oglądałem kolejne filmy w kinie.

Rakieta dotarła na wysokość ok. 106km, czyli ponad umowną granicę przestrzeni kosmicznej. 

Widać, że loty w kosmos to jednak nie są filmy kręcone w Holywood. To się dzieje naprawdę :-)

Obrazek użytkownika mjk1

13-10-2021 [21:24] - mjk1 | Link:

Jak ktoś był pasjonatem "gwiezdnych Wojen", to nie dziwi mnie, że dziś jest pasjonatem Jarosława Kaczyńskiego i jego kamaryli. 

Obrazek użytkownika u2

13-10-2021 [22:15] - u2 | Link:

ktoś był pasjonatem "gwiezdnych Wojen"

Pasjonatem Gwiezdnych Wojen nie byłem. Po prostu Star Wars był dużo lepiej zrealizowany. Przyjemnie się je oglądało na duzym ekranie kinowym :-)

Co do Prezesa JK i PiS to też nie jestem pasjonatem. Ba, pisałem już na NB, że onegdaj głosowałem kilka razy na obecnych totalniaków. Ale obraliście antypolski kurs, więc nie oczekujcie, że będę was popierał :-)

Obrazek użytkownika mjk1

14-10-2021 [13:07] - mjk1 | Link:

Szanowny U2.
Nie wiem, dlaczego każdy krytyk PiS-u, od razu utożsamiany jest ze zwolennikiem przeciwnej, czy też jakiejkolwiek innej opcji.
Jeżeli mógłbyś wyjaśnić, byłbym wdzięczny.
Jeżeli o mnie chodzi, to nie jestem zwolennikiem całego tego pookrągłostołowego cyrku.
To zaś, co oglądasz na telewizyjnym, komputerowym, czy jakimkolwiek innym ekranie, to dokładnie tak samo dobrze zrealizowany spektakl, jak swego czasu „Gwiezdne Wojny”. Różnica jest tylko taka, że tu i teraz konsekwencje ponosimy, czy też poniesiemy wszyscy z wyjątkiem aktorów tego spektaklu.
Pozdrawiam Panią/a.
 

Obrazek użytkownika Maverick

14-10-2021 [02:11] - Maverick | Link:

Gdy elity i finansiera, oraz ich sługasy zniewalają ludzkość budując gulagi i obozy koncetracyjne od Australii po USA, gdy łamane podstawowe prawa konstytucyjne w większości tych liberalnych pseudo demokracji, w tym samym czasie zabawiają swoich niewolników ciekawostkami na temat lotów w kosmos, na 10 czy 15 minut, które generują niesamowite ilości gazów cieplarnianych, Oczywiście panowie tego świata, mogą jeść japońskie steaki KOBBE   po 500 dolarów za steaka a ty masz ich podziwiać i jeść sztuczne zarcie. Masz podziwiać bagaczy tego świata bo oni stają siłniejsi niż władze tych liberalnych demokracji.

Ich celem jest stworżenie jednego światowego rządu który będzie spełniał ich zachcianki a dla reszty tworzył równość, wolność i braterstwo, w postaci feudalizmu, Kiedy wy się obudzicie w tym Polin?  Coś się mnie wydaje że "Iskierka" o której wiele mówiono na świecie już nigdy z Polski nie wyjdzie.  

Zaszczepieńcy mający w sobie zainstalowane  biometryczne oprogramowiania kontrolii ich umysłów nawetnie zdają sobie co jest im szykowane poprzez "Wielki Reset"!!!!!