Warszawa obwieszona plakatami o szkodliwości Polskiego Ładu

Warszawa obwieszona plakatami o szkodliwości Polskiego Ładu dla jej finansów, ale to kłamstwo

1. Prezydent Trzaskowski prowadzi w Warszawie kampanie informacyjną o szkodliwości Polskiego Ładu dla finansów stolicy, przy pomocy której straszy mieszkańców, że już w 2022 roku zabraknie pieniędzy na wiele zadań z zakresu polityki społecznej i inwestycje prowadzone przez miasto.
Niestety prezydent Warszawy za duże samorządowe pieniądze wprowadza w błąd swoich mieszkańców, ponieważ podczas rządów Prawa i Sprawiedliwości dochody budżetów samorządowych, bardzo wyraźnie rosną.
Według danych ministerstwa finansów dochody jednostek samorządu terytorialnego (JST) w latach 2016-2020 wyniosły blisko 1,3 bln zł i były wyższe od tych z lat 2011-2015 aż o 353 mld zł czyli wzrosły o blisko 40%.
Na wspomniane 353 mld zł złożyło się o 161 mld zł więcej dochodów własnych (między innymi z udziałów w PIT i CIT), o 40 mld zł więcej w postaci subwencji i aż o 152 mld zł więcej dotacji celowych przekazanych samorządom przez rząd z budżetu państwa.
Jednocześnie z danych ministerstwa finansów (zresztą opartych o sprawozdania z wykonania budżetów przez poszczególne samorządy) wynika, że dochody Warszawy z PIT i CIT w latach 2016-2019 były wyższe o 2,4 mld zł (o 50%), Krakowa o 0,75 mld zł (o 62%), Wrocławia o 0,6 mld zł (o 51%), Poznania o 0,43 mld zł (o 45%), Gdańska o 0,37 mld zł (o 52%).
A wiec to przede wszystkim duże miasta są największymi beneficjentami wysokiego wzrostu gospodarczego, dobrej sytuacji na rynku pracy i uszczelnienia systemu podatkowego w okresie rządów Zjednoczonej Prawicy (a właśnie to włodarze dużych miast z Platformy najgłośniej protestują i twierdzą, że ich budżety tracą podczas rządów Prawa i Sprawiedliwości).
 
2. Wzrost dochodów samorządów jest także kontynuowany w roku 2021, jak bowiem poinformowało ministerstwo finansów dochody samorządów z podatków podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT) i z podatku dochodowego od osób prawnych (CIT), będą w tym roku, aż o 7,3 mld zł wyższe niż one same zaplanowały je w swoich budżetach na podstawie prognozy ministra finansów.
Według prognoz ministerstwa finansów dotyczących dochodów budżetowych w tym roku, dochody z PIT dla samorządów będą wyższe o 4,5 mld zł (JST planowały je na poziomie 57,3 mld zł, przewidywane wykonanie wyniesie 61,8 mld zł), a CIT o 2,8 mld zł (JST planowały je na poziomie10,3 mld zł, przewidywane wykonanie wyniesie 13,1 mld zł).
Jak wynika bowiem z realizacji budżetu za 7 miesięcy tego roku dochody z PIT te wpływające do budżetu państwa były wyższe o ok. 5,7 mld zł czyli aż o 16,8%, natomiast dochody z podatku CIT były wyższe aż o 5,4 mld zł czyli o 21,0%, co czyni przewidywanie całorocznych wpływów, bardzo prawdopodobnym.
Co więcej resort finansów poinformował, że tej jesieni przekaże samorządom ok. 1 mld zł dodatkowego wsparcia na wyposażenie laboratoriów i pracowni szkolnych w nowoczesny sprzęt, a także zostanie rozdysponowana dla samorządów, rezerwa subwencji oświatowej w wysokości ok.0,6 mld zł.
 
3. Jednocześnie w związku z wejściem w życie nowelizacji ustawy o PIT od 1 stycznia 2022 roku, która w kieszeniach podatników zostawi przynajmniej 17 mld zł (co oznacza także uszczuplenie dochodów samorządów z tego podatku) zaproponowano dodatkowe wsparcie dla samorządów składające się z 3 filarów; wsparcia przejściowego, wsparcia proinwestycyjnego, a także rozwiązań docelowych w finansach JST.
W wyniku tych decyzji samorządy otrzymają jeszcze w tym roku wg określonego algorytmu kwotę łącznie w wysokości 8 mld zł na dofinansowanie wydatków bieżących w całym 2022 roku (a więc kwotę o 1 mld zł większą od przewidywanych uszczupleń z tytułu obniżki PIT).
Z kolei wsparcie proinwestycyjne to wprowadzenie już od przyszłego roku w ramach subwencji ogólnej, nowej subwencji rozwojowej, opartej o zobiektywizowany algorytm, która wzmocni możliwości inwestycyjne samorządów.
Oprócz tego już w tym roku uruchomiony został Program Inwestycji Strategicznych, realizowany przez Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) w ramach którego samorządy mogą się ubiegać o wsparcie realizowanych przez siebie inwestycji rozwojowych w wysokości od 80% do 95% wartości zadania (pierwsza transza w wysokości 20 mld zł jest właśnie realizowana, w następnym roku takich transz będzie 4).
 
4.Ponadto wprowadzone zostały docelowe rozwiązania stabilizujące, tzn. gwarantowanie przez rząd, że wpływy z PIT i CIT w danym roku nie będą mogły być niższe niż te z roku ubiegłego, przekazywanie samorządom, każdej 1/12 wpływów z obydwu podatków w wysokości prognozowanej w budżecie, a także oparcie tzw. janosikowego, którym są obciążone najbogatsze samorządy, na dochodach z roku bieżącego, a nie z lat poprzednich jak było do tej pory.
W wyniku tych wszystkich zmian dochody samorządów w 2022 roku z tytułu PIT, CIT i subwencji ogólnej wyniosą około 146 mld zł i będą o 4,3% wyższe od tych planowanych przez samorządy na podstawie informacji ministerstwa finansów z 5 maja tego roku.
Natomiast po uwzględnieniu środków inwestycyjnych przekazywanych z Funduszu Polski Ład w 2022 roku, wzrost dochodów JST wyniesie 9,6% w stosunku do tych planowanych przez samorządy, na podstawie prognoz ministerstwa finansów z maja tego roku.
Propaganda, którą na ulicach Warszawy uprawia prezydent Trzaskowski, strasząca mieszkańców tego miasta negatywnymi skutkami Polskiego Ładu, nie ma więc żadnego związku z rzeczywistością. 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

13-10-2021 [08:13] - u2 | Link:

"podczas rządów Prawa i Sprawiedliwości dochody budżetów samorządowych, bardzo wyraźnie rosną."

Czajkoskiego boli, że nie można już tak bezczelnie kraść i oszukiwać Polaków. :-)

Obrazek użytkownika Pers

13-10-2021 [08:18] - Pers | Link:

Już się nie mogę doczekać tej krainy mlekiem i miodem płynącej.
Jednak, żeby jednym przybyło to komuś musi ubyć.
Komu zabierzecie?

Obrazek użytkownika u2

13-10-2021 [08:56] - u2 | Link:

"Jednak, żeby jednym przybyło to komuś musi ubyć."

Nie ściemniaj Persik, każdemu przybywa lat. Widziałeś kogoś komu ubywa ? :-)

Obrazek użytkownika Pers

13-10-2021 [09:09] - Pers | Link:

@u2
Wydaje ci się, że błysnąłeś błyskotliwym dowcipem?

Obrazek użytkownika u2

13-10-2021 [10:45] - u2 | Link:

"Wydaje ci się"

Nic mi się wydaje Persik. Starzejesz się, a nie młodniejesz. Podobnie twój firerek Putajew nie młodnieje tylko wyraźnie się starzeje :-)

Obrazek użytkownika Pani Anna

13-10-2021 [10:16] - Pani Anna | Link:

U2
Każdemu przybywa lat, a jednocześnie ubywa mu życia,  panie inteligentny inaczej.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

13-10-2021 [10:15] - Niezalogowany | Link:

"Komu zabierzecie?"

Złodziejom, mafiom, gangsterom, oszustom. Mafiom VATowskim, Nowakom, Amber Goldom i podobnym pasozytom na naszej Ojczyźnie.
Samo uszczelnienie VAT pokazało, że "piniądze" są i będą.

Obrazek użytkownika Pers

13-10-2021 [10:19] - Pers | Link:

@nielog
//Samo uszczelnienie VAT pokazało, że "piniądze" są i będą.//
Ile aktów oskarżenia jest już w sądach przeciwko tym złodziejom VAT?
Może być z dokładnością do 100.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

13-10-2021 [13:13] - Niezalogowany | Link:

"Ile aktów oskarżenia jest już w sądach przeciwko tym złodziejom VAT?
Może być z dokładnością do 100."

Ile milardów złotych rocznie nie wyciekło z Polski dzięki PISowi? Może być z dokładnością do miliarda.

Aktów oskarżenia na razie nie będzie, sędziowie są zajęci politykowaniem i wspieraniem obcych państw w atakowaniu Polski.

Obrazek użytkownika Pers

13-10-2021 [13:16] - Pers | Link:

@nielog
//Aktów oskarżenia na razie nie będzie, sędziowie są zajęci politykowaniem//
To prokurator wnosi akt oskarżenia, nie sędzia. Prokuratorzy też są "zajęci politykowaniem"?
Co na to pan minister Ziobro? Tak im pozwala?

Obrazek użytkownika Niezalogowany

13-10-2021 [15:43] - Niezalogowany | Link:

"o prokurator wnosi akt oskarżenia, nie sędzia. Prokuratorzy też są "zajęci politykowaniem"?"

Tak. Oraz uczestniczeniem w korupcji.

Obrazek użytkownika Pers

13-10-2021 [15:58] - Pers | Link:

@nielog
//Tak. Oraz uczestniczeniem w korupcji.//
To jak ich pilnuje pan minister Ziobro?
Prokuratura to struktura hierarchiczna podległa ministrowi sprawiedliwości.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

13-10-2021 [18:19] - Niezalogowany | Link:

"Prokuratura to struktura hierarchiczna podległa ministrowi sprawiedliwości."

W teorii. W praktyce to struktura mafijno-towarzyska, podległa obcym agenturom. Dlatego musi zostać zaorana i zbudowana od podstaw. A ponieważ ci gangsterzy w togach wiedzą, że będą odrywani od koryt, z płaczem polecieli na skargę do UE, do Merkelowej.

Obrazek użytkownika Pers

13-10-2021 [18:36] - Pers | Link:

@nielog
Twierdzisz, że prokuratura to "W praktyce to struktura mafijno-towarzyska, podległa obcym agenturom"
I pan minister Ziobro o tym nie wie?
Jak to możliwe?

Coś mi się zdaje minduś, że znowu zabalowałeś z Kubusiem Puchatkiem.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

13-10-2021 [20:46] - Niezalogowany | Link:

"I pan minister Ziobro o tym nie wie? Jak to możliwe?"

Cały rząd Dobrej Zmiany o tym wie i walczy z tą mafijną hydrą. Nie udawaj debila.

Obrazek użytkownika u2

13-10-2021 [13:28] - u2 | Link:

"Aktów oskarżenia na razie nie będzie"

Ależ są i to mnóstwo. Są również skazani na wieloletnie kary więzienia. Persik to ruski leń patentowany. Nie potrafi wpisać w wyszukiwarce dwóch słów VAT i CBA :-)

Obrazek użytkownika Pers

13-10-2021 [15:54] - Pers | Link:

@u2
//Nie potrafi wpisać w wyszukiwarce dwóch słów VAT i CBA :-)//
Właśnie wpisałem i co mi wyskoczyło?
//Były dyrektor CBA, człowiek Kamińskiego, planował przemyt papierosów. "System zjednoczonej ośmiornicy" Człowiek związany z koordynatorem służb specjalnych Mariuszem Kamińskim planował przemyt papierosów z Wietnamu. Jest nagranie z rozmów. Mają je służby, które jednak nic z tym nie zrobiły od kilku lat. Grzegorz P. - były dyrektor CBA - był skazany w aferze gruntowej wraz z Mariuszem Kamińskim i razem z nim został ułaskawiony przez prezydenta.//

To miałeś na myśli?

Obrazek użytkownika tricolour

13-10-2021 [13:42] - tricolour | Link:

@nielog

Hehehe...

Czyli aktów oskarżenia nigdy nie będzie. Te akty oskarżenia są zupełnie jak polskie układy scalone.

Ty, a może Samsung by zrobił akt oskarżenia? Może kupicie, co?

Obrazek użytkownika Niezalogowany

13-10-2021 [15:50] - Niezalogowany | Link:

"Czyli aktów oskarżenia nigdy nie będzie."

Są i będą, ruski trollu. Więcej informacji na www.cba.gov.pl

"Te akty oskarżenia są zupełnie jak polskie układy scalone."

Polskie układy scalone produkuje firma WB Electronics. Zapisz sobie, ruski trollu.

Obrazek użytkownika tricolour

13-10-2021 [16:15] - tricolour | Link:

@nielog

Nie produkuje. Sami piszą na swej stronie. Taka prawda z produkcją jak z zamachem.

Zapalek tez nie produkujecie. Za trudne.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

13-10-2021 [17:41] - Niezalogowany | Link:

"Nie produkuje. Sami piszą na swej stronie."

Kłamiesz, ruski trollu. A ponieważ będziesz chciał udowodnić, że nie kłamiesz, sam pomożesz udowodnić mi, że kłamiesz. Czas start :)

Obrazek użytkownika tricolour

13-10-2021 [17:43] - tricolour | Link:

@nielog

W nos mnie możesz cmokąć. Nie produkują i tyle. Żałosne pajace od zapałek.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

13-10-2021 [20:47] - Niezalogowany | Link:

"W nos mnie możesz cmokąć. Nie produkują i tyle."

Produkują, a ty już chyba zobaczyłeś jak wtopiłeś i się ośmieszyłeś :)

Obrazek użytkownika Jabe

13-10-2021 [10:23] - Jabe | Link:

To te mafie nadal są?

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

13-10-2021 [10:30] - wielkopolskizdzichu | Link:

Jak na razie nikomu nic nie udowodniono, a pieniądze pojawiają się dlatego, że w ślad za rozdymaniem socjału idą podwyżki wszelkich akcyz i nośników energii. W rezultacie siła nabywcza + 500 zmalała do 300 PLN, a koszty utrzymania M4 wzrosły od początku rządów PiS średnio z 500 do 900 PLN.
No i Niemcy stawiają cały czas fabryki ponieważ otrzymują grunty i upusty od ponoć arcypolskiego rządu na warunkach o jakich polski przedsiębiorca może pomarzyć.
Ale są też dobre wieści. Elektrowozy i obrabiarki sterowane numerycznie potaniały o 4 koma 23 procent.
 

Obrazek użytkownika Jabe

13-10-2021 [10:51] - Jabe | Link:

Ponoć szykuje się drakońska podwyżka mandatów.

Obrazek użytkownika Tezeusz

13-10-2021 [14:28] - Tezeusz | Link:

"Jednak, żeby jednym przybyło to komuś musi ubyć.
Komu zabierzecie?"

@ Pers tobie ? ale już nie rozumu !

Obrazek użytkownika Jabe

13-10-2021 [10:22] - Jabe | Link:

A kto płaci za plakaty popierające?

Obrazek użytkownika Marek Kudła

13-10-2021 [17:54] - Marek Kudła | Link:

He, no to nie dać W-wie ani grosza !!!

Obrazek użytkownika Marek Kudła

13-10-2021 [18:56] - Marek Kudła | Link:

Internetowe portale, jak NB – to miejsca gdzie większość głu-pców „komentuje”  notki lub artykuły różnych , na ogół mądrych autorów. Jedną grupą tych komentatorskich zaj-obów to skrajni lewaccy debile lub bezrozumne świry, bluzgający jedem, nienawiścią i wulgaryzmami !  Ci są nieuleczalnymi osobnikami. Zaliczam do nich, m.in. Pers, Pani Anna, Jabe, tricolour, wielkopolskizdzichu, Centrystka, angol i paru innych.   Drugą grupę stanowią osoby, którym głównie TVN wyprał mózgi do tego stopnia, że oni zło mylą z dobrem, prawdę z kłamstwem i fakty z propagandą.
Ich myślenie jest ograniczone, a uważają, że to właśnie oni mają rację, ba, są nawet dumni ze swoich komentatorskich  wymiocin.  Członkowie tej grupy są wprawdzie uleczalni, ale jeśli poddają się terapii psychiatrycznej, to będzie ona trwała długo.
Natomiast czytam komentarze tych o prawicowych pogłądach i stwierdzam, że są merytoryczne, logiczne, poparte faktami i prawdą.   I do tych właśnie ludzi kieruję apel !  Nie czytajcie  „komentarzy” osób z wymienionych powyżej grup, a jeśli już przeczytacie – to ignorujcie te wymioty i nie komentujcie, bo naprawdę nie warto zaśmiecać sobie głowy taką „twórczością”  !!!
 

Obrazek użytkownika Pers

13-10-2021 [20:10] - Pers | Link:

@kudla
//Jedną grupą tych komentatorskich zaj-obów to skrajni lewaccy debile lub bezrozumne świry, bluzgający jedem, nienawiścią i wulgaryzmami !  Ci są nieuleczalnymi osobnikami. Zaliczam do nich, m.in. Pers, Pani Anna, Jabe, tricolour, wielkopolskizdzichu, Centrystka, angol i paru innych. //
Jak dla ciebie kudla to PANA Persa.

Widzę adminie, że dobrze się bawisz.
Ja też. Stworzyłeś tutaj prawdziwy skansen osobliwości :))))))