Prezydent Chorwacji przeciw szczepieniom

  Wczoraj [22.09.2021] na stronie internetowej Najwyższego Czasu ukazała się wiadomość "Covidianie w szoku! Chorwacja kończy zabawę? Prezydent Milanović o szczepieniach i nakręcaniu paniki przez media [VIDEO]" {TUTAJ}.  Czytamy w niej:

  "Prezydent Chorwacji Zoran Milanović idzie pod prąd covidowej narracji. W telewizyjnym wywiadzie podkreślił, że obywatele jego kraju nie są słabo wyszczepieni, jak sugerują media, oskarżył te media o szerzenie covidowej paniki i podkreślił, że na świecie istnieją tysiące innych chorób, na które również należy uważać. – Nie ma życia bez ryzyka – zaakcentował.
Milanović, który aktualnie przebywa na szczycie ONZ w Nowym Jorku, mocno zdenerwował się po jednym z pytań od dziennikarzy.
Zapytano go bowiem, dlaczego Chorwacja, w stosunku np. do średniej Unii Europejskiej, jest tak słabo wyszczepiona przeciwko COVID-19. (...)
  – Nie sądzę, jesteśmy wystarczająco zaszczepieni. 50 procent populacji zostało zaszczepione i to wystarczy. Niech nas odgrodzą drutem kolczastym, jeśli chcą – powiedział prezydent Chorwacji.
– Musimy znać cel tego szaleństwa. Jeśli celem byłoby całkowite wyeliminowanie wirusa, to wtedy mamy cel. Ale o takim celu nie słyszałem. A jeśli ktoś uważa, że taki jest właśnie cel, to powiem mu, że stracił rozum, bo to jest niemożliwe – kontynuował Milanović.
  Skrytykował media za szerzenie covidowej paniki.
– Dzień zaczynam od CNN i kilku innych kanałów. Gdy ich słucham, zastanawiam się, czy ja jestem normalny, czy oni są szaleni. Sieją panikę, robią to od samego początku. I nie są niestety jedyni – powiedział.
– Nikt nigdy nie będzie całkowicie bezpieczny, nie ma życia bez ryzyka, bez możliwości zachorowania. Istnieją tysiące innych poważnych chorób, a my od półtora roku mówimy tylko o covid – wskazywał.
Dodał, że choć początkowo był za tym, by to rządy ingerowały w walkę z wirusem, to ma już dość nonsensów które trwają i trwają. Apelował, by covidowe szaleństwo zakończyć.
– Ci, którzy chcieli, zaszczepili się i rozwiązali swój problem – mówił prezydent Chorwacji, Zoran Milanović.".

  Ciekawe jest to, że wypowiedź Milanovicia została starannie przemilczana przez media.  Tylko "Najwyższy czas!" się wyłamał.  Owszem ta wiadomość kursuje na Twitterze, w Wykop.pl a w Salonie24 napisał o nie bloger Lulu.facet {TUTAJ}.  Wideo z tekstem Milanovicia można też znaleźć {TUTAJ}.  Poza tym - cisza.

  Interesujące, że to właśnie Milanović przełamał zmowę milczenia i powiedział szczerze to, co myśli.  Wywodzi się on z partii socjalistycznej i dotąd był zarówno zwolennikiem szczepień, jak i sanitarnych restrykcji.  Być może rządzący w różnych krajach też mają już dość pandemii, a zwłaszcza nieustannego gadania o niej.  Nie wiadomo jednak, czy za słowami prezydenta Chorwacji pójdą jakieś czyny.  To była tylko odpowiedź na pytanie dziennikarza, a nie oficjalne stanowisko władz Chorwacji.  Jest jednak faktem, że dotychczasowa walka z pandemią  [ze szczepieniami włącznie] okazuje się nieskuteczna i przynosi więcej szkody niż pożytku {TUTAJ}.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

23-09-2021 [17:10] - u2 | Link:

"Dzień zaczynam od CNN"

Mocarz :-)

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

23-09-2021 [18:37] - NASZ_HENRY | Link:

TSUE da mu popalić ☺☻
 

Obrazek użytkownika tricolour

23-09-2021 [18:41] - tricolour | Link:

Bardzo mądre postawienie sprawy przez prezydenta Cro. Kto chce żyć, niech żyje. Kto chce zdychać, niech zdycha. Kto ma uszy, niechaj słucha.

Ze stu pacjentów prosiło małżonkę, by coś zrobiła, bo oni już nie są antyszczepionkowcami tylko właśnie uwierzyli. Część z nich nie dała odpowiedzi na pytanie, czy rzeczywiście sw Piotr ma klucze.

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

23-09-2021 [19:19] - Kazimierz Kozio... | Link:

hura ! jest wreszcie chlopiec do bicia w eurokolchozie. ulzylo medialnym prostytutkom. prezydent Bolsonaro zbyt daleko a Brazylia zbyt niezalezna i daleko. Lukaszenka tez zrobil ciekawsza rozrube. ciekawe jak beda chcieli zalatwic Milanowica i Chorwacje unijni eurokraci. 
oficjalna sytuacja "cowidowa" w Chrorwacji i RP jest podobna. skoro wlasnie caly swiat griluje RP to bylaby okazja zeby politycy zaczeli mowic do ludzi jak jest.

poki co obowiazuje "logika inaczej" zgodnie z ktora wyszczepieni wymagają ochrony przed niewyszczepionymi poprzez wymuszanie szczepien na niewyszczepionych, które to szczepienia nie potrafią zapewnić ochrony wyszczepionym.

Mroczny koniec widze obywatele! covid dopadl nas wszystkich. wkrotce tylko 99.98% z nas przezyje pandemie a reszta do dolow z wapnem

 

Obrazek użytkownika Adam66

24-09-2021 [03:15] - Adam66 | Link:

@ Kazimierz Koziorowski
"ciekawe jak beda chcieli zalatwic Milanowica.."  - dostanie "zawału" serca jak prezydent Tanzanii albo się "powiesi" jak Lepper....

Obrazek użytkownika Jabe

24-09-2021 [08:57] - Jabe | Link:

Toć pewne, że umrze na kowid.

Obrazek użytkownika u2

23-09-2021 [20:14] - u2 | Link:

"poki co obowiazuje "logika inaczej" zgodnie z ktora wyszczepieni wymagają ochrony przed niewyszczepionymi"

Akurat to jest logiczne, jeśli niewyszczepeieni się gromadzą, nawet z wyszczepionymi to transmitują zarazę.

Historia uczy, że historia niczego nie uczy. Zycie ludzkie jest za krótkei, aby pamietać zarazy z poprzednich wieków. Nawet nie chodzi mi o dwa wieki temu. Wystarczy pamietać Hiszpankę z ubiegłego wieku.

Płaskoziemcy i antykowidianie nie znają historii.
 

Obrazek użytkownika Pers

23-09-2021 [20:27] - Pers | Link:

@u2
//Płaskoziemcy i antykowidianie nie znają historii.//
Za to ty znasz :))))))))))))
Ile ci jeszcze szczepan zostało? Rok? Dwa?
Hahahahahahahhahaha :))))))))))))

Obrazek użytkownika zbychbor

23-09-2021 [20:47] - zbychbor | Link:

Historię znają.
Ale są praktyki spiskowe, których bezrefleksyjni covidianie nie są w stanie ograniczonym rozumkiem pojąć.
 

Obrazek użytkownika u2

24-09-2021 [10:52] - u2 | Link:

"Historię znają."

E tam, bajki prawisz.

W moim regionie była zaraza w 17 wieku, która np. z Filipowa miasta królewskiego dorównującego dla Wilna zrobiła małe miasteczko.

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

23-09-2021 [21:37] - Kazimierz Kozio... | Link:

czy jest spisek, czy manipulacja, czy jeszcze cos innego? niech czytelnik wyciaga wnioski samodzielnie.

dane wg krajowych sanepidow (sytuacja z 23.9.2021), dane zbiorcze od poczatkow zadekretowanej pandemii:

1) % wspolczynnik smiertelnosci podawany jako stosunek wynikow pozytywnych testow pcr do zgonow deklarowanych jako "covidowe"
2) illosc zgonow deklarowanych jako "covidowe" na 100 000 mieszkancow kraju 

Belgia        2.1% / 222
Wlochy      2.8% / 216
Chorwacja  2.2% / 210
USA          1.6% / 207
W.Brytania 1.8% / 203
Polska       2.6% / 199
Hiszpania   1.7% / 183
Francja       1.7% / 174
Litwa          1.5% / 174

Szwecja      1.3% / 144
Rosja           2.7% / 136
Grecja          2.3% / 136
Ukraina         2.4% / 132

Niemcy         2.2% / 112
Holandia        0.9% / 107

Dania             0.7% /  45
Bialorus         0.8% /  43
Indie              1.3% /  33
Norwegia        0.5% /  16
Islandia          0.3% /    9

Obrazek użytkownika angela

24-09-2021 [13:49] - angela | Link:

Pan Kozioł, to pewnie na innym świecie żyje. 
Juz nie mowiąc o historii przebytych epidemii, antycovidowcy nie widzą co wokół nich się dzieje. 
Trącil ich zapewne covid bezobjawowy, i wlasciwe rozpoznanie rzeczywistosci szwankuje.
https://forsal.pl/lifestyle/zd...

Niech sie nie szczepia, przymusu w Polsce nie ma, ale niech się zamkną w swoich mieszkaniach i nie zarażają innych.
Bo szczepionki powodują żadną zachorowalnosc, albo dosyc  łagodny przebieg choroby, ale mimo wszystko choroba.
A niby dlaczego zaszczepieni mają chorować, tylko dlatego ze roznosiciele otumanieni internetową propagandą ruskich trolli nie chcą się zaszczepić.

Obrazek użytkownika juur

24-09-2021 [15:16] - juur | Link:

Minister i jego ekipa znaleźli rozwiązanie. Szczepienia pośmiertne. Antyszczepionkowycy dostaną zaległe np. 3 lub 4 w zależności od obowiązującej ilości dawek na ten dzień i brakującą ilość do obowiązujących zaleceń np. jeszcze 8  a zaczepieni tylko brakującą ilość do obowiązujących zaleceń. W ten sposób nasz, bezwzględnie, inteligentny rząd nie pozostawia złudzeń antyszczepionkowcom, że uda im się uniknąć szczepień.

Obrazek użytkownika Francik

25-09-2021 [21:24] - Francik | Link:

"Bo szczepionki powodują żadną zachorowalnosc" - skąd to angela wie? Bo w telewizorze powiedzieli? To proszę sobie obejrzeć co się dzieje w wyszczepionym  Izraelu:
/www.vaxtestimonies.org/en/vide...
Poza tym proszę o choć odrobinę logiki a nie propagandy. Jeśli szczepionki powodują "żadną zachorowalność"(trochę to po polskiemu, ale trudno, taki poziom polszczyzny angeli), to czemu wyszczepieńcy tak się boją i plują agresją nie niewyszczepionych? Jak się zaszczepiliście to - zgodnie z obietnicami Niedzielskiego i "espertów" (horbanów, simonów i gutów) - jesteście bezpieczni, nie zachorujecie ("żadna zachorowalność") to się odczepcie od nieszczepionych, którzy jak wiadomo, zgodnie z obietnicami Niedzielskiego niedługo umrą. My się nie boimy ani cowida, ani Niedzielskiego, ani Was. Boimy się tylko Boga - on jest Panem życia i śmierci, a nie niedzielskie, horbany, guty i bigpharma. Boisz się angelo, to ty se siedź w domu, zdezynfekuj mieszkanie i nie wychodź na zewnątrz, gdzie czyha nie zdezynfekowany  świat i fruwają wirusy. Jak wyjdziesz , to zobaczysz, że wokół nas nic się strasznego nie dzieje. Ludzie, którzy nie są otumanieni telewizyjną  cowidową propagandą żyją normalnie. A ty ja chcesz słuchaj propagandy, naciągnij maseczkę na oczy, by nic nie widzieć a od nas się odczep.

Obrazek użytkownika Ryan

25-09-2021 [15:31] - Ryan | Link:

Dla niedowiarków, że maseczki ratują życie!!! Kolega szedł z kochanką. Obok przeszła żona i nic się nie stało - nie poznała go