Gdy "zabawa w piaskownicy" kończy się śmiercią

  W sobotę, 18 września 2021, podczas konferencji prasowej strajkujących pracowników służby ochrony zdrowia [czyli protestujących z tzw. "białego miasteczka"] 94 letni mężczyzna popełnil samobójstwo strzelając sobie w usta.  Pozostawił list o następującej treści:

  "– Oddałem życie jako protest przeciwko strajkowi służby zdrowia (bo jest polityczny przeciw Polsce PiS)!" {TUTAJ}.

  Wśród organizatorów "białego miasteczka" zapanował popłoch.  Ich protest miał być przecież tylko jeszcze jedną "zabawą w piaskownicy" służącą dokuczeniu nielubianemu rządowi PiS, a ktoś potraktował go śmiertelnie poważnie.  W efekcie ogłoszono "cichy dyżur" zamiast "białego miasteczka" {TUTAJ}.  Czytamy:

  "W niedzielę wieczorem medycy wydali oświadczenie, w którym poinformowali, że "w obliczu tragedii, która wydarzyła się" naprzeciwko Kancelarii Premiera podjęli decyzję o zmianie formuły działalności "Białego miasteczka" na "Cichy dyżur". "Robimy to w obawie o zdrowie i życie odwiedzających oraz protestujących" - dodali.".

  To nie jest jedyny przypadek, kiedy to igraszki opozycji zamieniają się w tragedię.  Wczoraj [19.09. 2021] dowiedzieliśmy się, że:

  "W rejonie przygranicznym z Białorusią znaleziono zwłoki trzech osób. To, jak informuje rzeczniczka straży granicznej ppor. Anna Michalska, najprawdopodobniej nielegalni imigranci. Tuż po drugiej stronie granicy, już na Białorusi, znaleziono ciało kobiety. Z kolei przy granicy z Litwą znaleziono grupę trzech Irakijczyków. Jeden z nich nie żył. Wszystko wskazuje na to, że zmarł z wychłodzenia." {TUTAJ}.

  Przez kilka tygodni "totalna opozycja" popierała akcję Łukaszenki polegającą na przywożeniu ludzi z Bliskiego Wschodu i skłanianiu ich do przekraczania granicy z Polską i UE.  Robiła to na złość rządowi i świetnie się bawiła, gdy poseł Sterczewski ganiał się ze Strażą Graniczną, ślizgając się na krowich plackach.  Nie przychodziło jej do głowy, że białoruski despota traktuje owych imigrantów jako "mięso armatnie" w wojnie hybrydowej z Polską, a ona sama popełnia właśnie zdradę stanu.  Czas wyjść z piaskownicy i wydorośleć - totalna opozycjo!  Inaczej ofiar waszej złej woli oraz głupoty będzie jeszcze więcej.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

20-09-2021 [19:22] - NASZ_HENRY | Link:

Tych migrantów Łukaszenki to trzeba pakować w autokary, kasować po 1000$ za przewóz i zawozić do Niemiec  ☺☻
 

Obrazek użytkownika u2

20-09-2021 [22:25] - u2 | Link:

"kasować po 1000$ za przewóz i zawozić do Niemiec"

Wielu zapewne sądziło, że tak będzie. Nieźłi oszuści u tego baćki :-)

Obrazek użytkownika sake3

20-09-2021 [19:56] - sake3 | Link:

Przecież protest jeszcze się nie skończył, został jedynie zawieszony. Ciekawe czy 75 zł za godzinę obowiązuje nadal i czy ciepłe rosołki z Ratusza sa w porę dostarczane zmarzniętym bohaterom. No cóż walka wymaga poświęceń i tylko o tym myślą ,,dyżurujący'' w namiotach medycy, pomijając tragedię która w ,,miasteczku '' się wydarzyłatłumacząc to zgodnie z totalnym rozumowaniem ''totalnej opozycji,że zmarły by pewnie nieuleczalnie chory, wiekowy i  oczywiście zmanipulowany przez PiS.

Obrazek użytkownika Jan1797

20-09-2021 [20:13] - Jan1797 | Link:

Dzielna Elig,
Dziękuję, J

Obrazek użytkownika Jabe

20-09-2021 [20:39] - Jabe | Link:

Mógł strzelić do nich. Ładnie z jego strony.

Co do Irakijczyków, trudno sądzić, że oni przybyli ze względu na igraszki po naszej stronie granicy.

Obrazek użytkownika sake3

20-09-2021 [21:33] - sake3 | Link:

@Jabe......Ale stary spryciarz Łukaszenka ich namówił i jeszcze musieli mu za to zapłacić po 2500 $ od łebka.

Obrazek użytkownika Jabe

20-09-2021 [21:44] - Jabe | Link:

Batiuszka zrobił nam kuku. Tylko czy stan wyjątkowy rzeczywiście był konieczny? Sięganie po takie środki może być uznane za oznakę słabości.

Obrazek użytkownika Ptr

21-09-2021 [11:57] - Ptr | Link:

Lepiej , aby działaniami w realu zajmowała się władza wykonawcza , a nie ustawodawcza. Raz coś zostało ustalone , wprowadzone w życie, rozkazy wydane, to niech nie będzie anarchizowania. Widac ,że opozycja chce anarchizować, pomimo dobrych rezutatów tego stanu wyjątkowego wprowadzonego na obszarze  około 0.4 %   powierzchni kraju. Opozycja podważa zaufanie do Sejmu.Bo Sejm przez działania opozycji ma tendencję do  destrukcji państwa. Mogą coś głupiego uchwalić. Cały czas przekonujemy się ,że ten system konstytucyjny w Polsce jest głupawy.  
W Sejmie poseł jest karany za skandaliczne słowa, a ci ośmieszający całe państwo polskie usiłując przemycić reklamówkę przez granicę są tylko wyśmiewani. 
Posłowie opozycji uważają ,że każdy może sobie bez problemu chodzić, spacerować 10 m od granicy , bo takie ma prawa obywatelskie. Jacyś ludzie kierowani politycznie i finansowani z zagranicy rozwalają nam zasieki i nic. Całe duże obszary państwa sa skorumpowane politycznie czy finansowo przez zewnętrzne podmioty i pytanie raczej co nie jest skorumpowane. Przecież takie objawy korupcji widoczne były kiedyś też w poglądach dowodzących armią. 
W dodatku premier mówi - wpisać do konstytucji "związanie naszych rąk" - nie ma problemu. Kiedyś pan prezes JK w Sejmie podawał rękę Tuskowi. To jest uwiarygadnianie osób nie zasługujących na uwiarygadnianie. Co to ma być ? Rozumiem ,że prawica wdraża lewicowe bezstresowe ideały wychowawcze wobec lewicowej opozycji. Jest coraz więcej ludzi u władzy wychowywanych bezstresowo , pełnych dobrych chęci, realizacji marzeń i lubiących grać w piłkę, piszących wiersze i walczących o kolorowy świat. Tylko trupy i zagrożenia się mnożą. 

Obrazek użytkownika Jabe

21-09-2021 [12:21] - Jabe | Link:

Bo Sejm przez działania opozycji ma tendencję do  destrukcji państwa. Mogą coś głupiego uchwalić. – Coś głupiego może uchwalić większość rządząca, bo... ma większość.

Obrazek użytkownika Ptr

21-09-2021 [13:39] - Ptr | Link:

Większość czuje odpowiedzialnośc , bo może stracić poparcie i władzę. A opozycji odpowiedzialność przeszkadza. Brak odpowiedzialności tłumaczą chęcią obalenia rzadu , bo rząd jest "zły" , ale tylko w ich wykrzywionej czy odwróconej o 180 percepcji.    To jakaś wada systemu. Wada była już w demokracji szlacheckiej od zarania dziejów. Rozwiazaniem moim zdaniem powinna być tzw. konwergencja kulturowa i światopoglądowa, ale pod sztandarem narodowym , a nie ideologicznym wymysłem niemieckim. Niemcy to od zawsze specjaliści od intrygi politycznej. Wymyślili ideologię mrks i rewolucję. 

Obrazek użytkownika Jabe

21-09-2021 [14:44] - Jabe | Link:

Rząd jest zły m.in. dlatego, że o żadnej konwergencji mowy być nie może, gdyż wszyscy spoza kręgów rządzących są hurtem na równi uważani za wrogów. Dla rządowej propagandy ktokolwiek się choćby wysunie z szeregu, jest podejrzany o konszachty z Rosją, jak choćby Jan Pospieszalski ostatnio. No to jaki może być rezultat? Wszyscy chcą obalić rząd! Proszę więc nie zwalać na opozycję. Opozycja jest różna, ale wrzuca się ją do jednego wora. Taka to percepcja jest serwowana. Już samo gadanie o chęciach czy odczuciach opozycji świadczy o tej indoktrynacji.

Obrazek użytkownika Ptr

21-09-2021 [15:40] - Ptr | Link:

Niestety ta konwergencja musi obecnie być znacząca , tez w sprawie Pospieszalskiego, ale tez każdego kto zacząłby przygłupie żarty na granicy, albo bronic zdrowia Polaków przed wyborami , gdy okazało się zaraz późną wiosną , że można nie tylko koperty otwierać , ale otwierali setki kopert i czytali gazety, ksiązki, wchodzili do wind i sklepów.  I był ból głowy z wyborami , bo nie było konwergencji u jednego posła. Opozycja - tam jest grupa , która przenigdy się z narodem nie zasymiluje tylko podpierają zagranicą i dążą do dywergencji pod każdym względem i za wszelką cenę. Dywergencję mogą im umożliwić unia, Niemcy, i wielu innych. Ciągle się powołują na koniecznośc tej dywergencji i nazywają to wolnością. A to wolnością nie jest , tylko prowadzi do anarchii , kolonizacji niemieckiej. Oni walczyli z komuną NIE PO TO, ABY ZROBIC POLSKĘ, TYLKO Z POTRZEBY DYWERGENCJI. I te dywergencję wykonali zaraz po przemianach 89 roku. Nie chodziło o uporządkowana przemianę, ale o róbta co chceta - niszczenie wszelkiego porządku. Zaczął liczyć się przede wszsytkim pieniądz.  A gdy teraz pojawia się porządek po polsku , konwergencja po polsku, to oni grają tu anarchistów. Cała prawda o ich walce z komuną wyszła na jaw. 

Obrazek użytkownika Jabe

21-09-2021 [16:15] - Jabe | Link:

Pan wybaczy, ale Pańska „konwergencja” sprowadza się do tego, że nie wolno słowa poza linią rządu powiedzieć i należy głosować, jak rząd chce. Jan Pospieszalski postępował niezgodnie z oczekiwaniami, więc z telewizji wyleciał i został obsmarowany. No a już przegięciem jest zwalanie sobiepaństwa urzędników w sprawie wyborów na jakiegoś posła, co to nie zrobił tego, czego od niego wymagano. Władzy wolno postępować bezprawnie, a pozostali mają się „konwergować”. Toż to totalitaryzm!

Obrazek użytkownika Ptr

21-09-2021 [17:06] - Ptr | Link:

Oczywiście zwolennicy dywergencji zarzucają faszyzm i komunizm. Ale konwergencja w podstawowych sprawach jest niezbędna dla skuteczności państwa na zewnątrz. A nawet przy pełnej współpracy wewnątrz siły zewętrzne mogą okazać się silniejsze. Przy czym totalitaryzm jest całkowitym odebraniem ludziom wolności, a konwergencja zakłada wolę współdziałania. Demokracja liberalna jest rodzajem konwergencji , ale dryfuje w stronę odbierania wolności, totalitaryzmu. Za chwilę będą się uwalniać od samych siebie, od swoich idei eko itp. i tak w kółko. A dlaczego jest eko ? Bo elita już doświadczyła dobrodziejstw technologii, ale teraz wszyscy by chcieli tak samo. Nie może być 6 mld samochodów i podróżujacych samolotami ludzi, mających domy z kominkami i ogrodami. To zbyt niebezpieczne dla środowiska. 

Obrazek użytkownika Jabe

21-09-2021 [17:49] - Jabe | Link:

Oczywiście konwergencja – jak ją rozumiem – zakłada wolę współdziałania. W przykładach, o których wspomnieliśmy, mamy jednak w gruncie rzeczy do czynienia z przymusem, nawet jeśli groźbą jest jedynie zmieszanie z błotem.

Nie mają przy tym nic wspólnego ze skutecznością państwa na zewnątrz. Państwo jest nieskuteczne z powodu indolencji rządzących, przede wszystkim. Niektórzy wprawdzie szczują w Brukseli, ale złej baletnicy... Proszę choćby sobie przypomnieć sromotną klęskę przy próbie wyrzucenia Donalda Tuska z europejskiego siodła. Po co? A, bo jeden staruszek nie lubi drugiego.

Obrazek użytkownika Ptr

22-09-2021 [10:35] - Ptr | Link:

Co do przymusu w konwergencji jest on słaby, ale musi być. Muszą być negocjacje i powroty do wspólnego działania. Oczywiście jest problem wtedy , gdy sam rdzeń władzy traci kontakt z rzeczywistością, zaczyna ogłaszać jedyną obowiązującą prawdę bez urealnienia tych idei. To robią wszyscy oderwani od rzeczywistości ideolodzy i starzy władcy oraz władcy w agonii (jak Hitler , gdy krzykiem wydawał rozkazy do ataku nieistniejacym wojskom.)  

A czy dywergencja przeszkadza skuteczności państwa ? No jak Targowica może nie przeszkadzać ? Jak zrywanie Sejmu, czy próby obalania rządu mogą nie przeszkadzać ? 
Powiedzmy ,że w Niemczech jest silna grupa dywergencyjna. No to czytamy w niemieckiej prasie,że Bawaria powinna się odłączyć od Niemiec z powodu działań rządu, Polsce należy natychmiast wypłacić reparacje i przeprosić za zwłokę i kolonizację lat 90. Reprezentacja Niemiec powinna klękać przed wszystkimi, a szczególnie Polską. W PE zaczęto by debatę o nieuprawnionych korzyściach gospodarczych Niemiec  wobec innych członków Unii. W prasie byłby bunt przeciwko rządowej narracji dominujacej w mediach niemieckich, a raczej braku alternatywnych poglądów w tych mediach, co świadczyłoby o tym , że nie ma w Niemczech wolnych mediów. Wszystkie media mają kapitał Niemiecki. ( Bardzo wysoki poziom konwergencji ).Cały tem zgiełk byłby w imię uniknięcia faszyzmu w Niemczech i wprowadzenia dobra dla licznych małych uciemieżonych narodów.  I byłby to protest w dużej mierze słuszny, gdyż w Niemczech zwartośc i siła państwa mają się dobrze, a dywergencji prawie nie ma. I Niemcy już jadą po Europie jak chcą. 

Obrazek użytkownika Jabe

22-09-2021 [11:13] - Jabe | Link:

Skoro od rządzących się nie wymaga, a od reszty oczekuje się posłuszeństwa, to tę konwergencję należy rozumieć jako zamordyzm, bo wszyscy muszą „konwergować” do władzy. Ja na taką samookupację przystać się nie mogę. Odtąd konwergencję będę traktował jak jeszcze jedno słowo-kłamstwo, jak solidaryzm, czy „repolonizację”. Należy rzeczy nazywać odpowiednimi słowami, a owa konwergencja jest najwyraźniej narzędziem rozmydlenia pojęć.

I proszę przestać dawać Niemcy za przykład!

Obrazek użytkownika Ptr

22-09-2021 [14:26] - Ptr | Link:

Konwergencja to patriotyzm ujęty w reguły i wdrażany w życie, gdzie czasem wióry lecą. To proces dynamiczny , czasem tak dynamiczny jak nawracanie Kmicica. Ten Kmicic był przykładem tej ( nie)świętej "wolności", a Wołodyjowski tej konwergencji. Kmicic był dywergentem działającym na własną rękę , dopiero jak miał za to dostać kulę w leb zaczął się zastanawiać. Wołodyjowskiego nikt do posłuszeństwa ojczyźnie nie zmuszał. 
To tkwi w przekonaniach religijnych, które w tych czasach manifestują się narodowościowo. Jeżeli pan nie jest polskim patriotą to pana serce nie mieszka w Polsce. Może pan źle się tu czuje. Może pan nie jest świadomy , gdzie jest pana ojczyzna, a może jednak wybierze pan Polskę. Wielu obcych zostało w końcu Polakami.   

Obrazek użytkownika Jabe

23-09-2021 [14:16] - Jabe | Link:

Skoro Wołodyjowskiego nikt nie zmuszał, to nie jest on właściwym przykładem. No i nie mylmy ojczyzny z partią. Jan Pospieszalski, Pańskim zdaniem, też źle się tu czuje, bo zdał się podważać partyjną narrację, zaś Dorota Kania dała popis patriotyzmu, czy też może okazała się funkcjonariuszką medialną?

Obrazek użytkownika Niezalogowany

22-09-2021 [19:22] - Niezalogowany | Link:

"Mógł strzelić do nich. Ładnie z jego strony."

To nie jest jakiś fan PO, jak mordercs Rosiaka.

Obrazek użytkownika Jabe

22-09-2021 [20:06] - Jabe | Link:

No właśnie.