TSUE: Co nagle, to po diable

           

Czech Jarosław Haszek, Wielki Pisarz z maleńkiego acz upierdliwego kraju, najwyraźniej antycypował naszą epokę.

„… Co nagle, to po diable. W pewnym sądzie okręgowym w Pradze razu pewnego zwariował jakiś sędzia. Przez długi czas nie można było zauważyć w nim nic osobliwego, aż raptem, podczas jakiejś rozprawy o obrazę czci, wariacja wybuchła. Niejaki wikary Hortik podczas nauki religii dał po pysku uczniowi, a ojciec tego ucznia, niejaki Znamenaczek, spotkawszy tego wikarego, rzekł do niego na ulicy: „Ty koniu, ty czarna bestio, ty świątobliwy kretynie, ty czarna świnio, ty plebański koźle, ty plugawicielu nauki Chrystusowej, ty obłudniku i szarlatanie w sutannie!” Ten zwariowany sędzia był bardzo pobożny i miał trzy siostry, a wszystkie były księżymi gospodyniami, on zaś był ojcem chrzestnym dzieci tych sióstr. Więc go ta sprawa tak wzburzyła, że raptem stracił rozum i ryknął na oskarżonego: „W imieniu najjaśniejszego pana, cesarza i króla, skazuję pana na śmierć przez powieszenie! Przeciw temu wyrokowi nie ma apelacji!” Potem zwrócił się do woźnego i rzekł: „Panie Horaczek, weźmiesz pan tego draba i powiesisz go pan tam, gdzie się trzepie dywany. Potem dostaniesz pan na piwo!” Oczywiście, że woźny i ten pan Znamenaczek zdębieli po takim wyroku, ale sędzia tupnął na nich: „Słuchacie, czy nie słuchacie?!” Woźny tak się przestraszył że już zaczął ciągnąć pana Znamenaczka, żeby go powiesić, i gdyby nie obrońca, który wtrącił się do tej sprawy i wezwał pogotowie lekarskie, to sprawa byłaby się dla pana Znamenaczka skończyła fatalnie, bo nawet jeszcze w chwili gdy pan a sędziego wsadzali do karetki pogotowia, krzyczał na całe gardło: „Jeśli nie znajdziecie powroza to go powieście na prześcieradle, a rachunki załatwimy w wykazach półrocznych… „
(Jarosław Haszek, Przygody dobrego wojaka Szwejka podczas wojny światowej, cz. IV, rozdz. I)

Podstawmy teraz w miejsce praskiego sędziego wiceprzewodniczącą najwyższego Trybunału, za pana Znamenaczka zaś pewną leżącą u naszych zachodnich granic elektrownię…
Na razie wystraszonego woźnego jeszcze brak, ale przecież nie to jest najważniejsze. Najbardziej nurtuje mnie inne pytanie:
Kto w końcu okaże się adwokatem i wezwie pogotowie?

ps.
Ta na zdjeciu to pani Wiceprezes TSUE - Rosario Silva de Lapuerta, która jednoosobowo nakazała natychmiastowe zamknięcie kopalni w Turowie.
Ona jest starsza od naszego węgla, stąd jej decyzja.

Humpty Dumpty - 20 Września, 2021 

https://niepoprawni.pl/niepoprawni2/blog/humpty-dumpty/tsue-co-nagle-to-po-diable

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

20-09-2021 [17:45] - u2 | Link:

"Jarosław Haszek, Przygody dobrego wojaka Szwejka podczas wojny światowej"

Haszek zapewne pisze o sobie, bo miał zaoczny wyrok śmierci od Legion Czechosłowackiego za zdradę.

Na jego usprawiedliwienie trzeba zauważyć, że żył w wariackich czasach wojny światowej i rewolucji bolszewickiej.

Co do Turowa to Czesi ponoć żądali 5 mln kary dziennie, hiszpańska sędzia postanowiła o karze pół miliona dziennie, widać pewien postęp :-)

Obrazek użytkownika tricolour

20-09-2021 [17:54] - tricolour | Link:

Hehehe...

Pół bańki euro dziennie to nie za dużo, fakt. Ale Czesi i tak chcą swoje więc bardzo się cieszę, że w końcu ktoś się wziął za notorycznych kłamców.

Jeszcze dołożymy wzrost cen energii (i to nie dziesięć czy dwadzieścia procent) plus wzrost cen spowodowany wzrostem podatków plus inflacja i będzie git.

Po ile paliwo na wakacje? Po dysze? Chleb po dwanaście? Tak trzymać.

Obrazek użytkownika Pani Anna

20-09-2021 [18:03] - Pani Anna | Link:

@Tricolour
No, ale podobno mamy 760mld do wypłaty, to nas stać.  Malkontentów nigdy nic nie zadowoli, szklanka zawsze do polowy pusta ))))

Obrazek użytkownika Kaczysta

20-09-2021 [20:40] - Kaczysta | Link:

Aniu ty bystra taka
Na czyje konto Polska ma przelewać te 500 tysięcy euro dziennie?

Obrazek użytkownika J z L

20-09-2021 [18:11] - J z L | Link:

tricolour
Kiedyś za twoich komunistycznych czasów były czekolady i wyroby czekoladopodobne
Teraz mamy Polaków i wyroby Polakopodobne
Chyba się rozumiemy

Obrazek użytkownika u2

20-09-2021 [18:22] - u2 | Link:

U #3kolorki widać typową autoprojekcję, czyli sądzi innych po sobie.

Obrazek użytkownika tricolour

20-09-2021 [19:55] - tricolour | Link:

@u2

Dojrzałość polega na tym, by innych sądzić po sobie. Także chrześcijańska dojrzałość na tym polega.

Obrazek użytkownika Kaczysta

20-09-2021 [19:25] - Kaczysta | Link:

JzL
Mnie jego komentarz nie dziwi.Dla wielu paljakuf to wielki radosny dzień

Obrazek użytkownika tricolour

20-09-2021 [19:52] - tricolour | Link:

@Dziadek z Londynu

Za komuszych czasów, to ja do podstawówki chodziłem, a może i przedszkola. Nie każdy jest taki stary, jak ty i nie każdy ucieka z ojczyzny, by normalne pieniądze zarabiać. Wyrobem polakopodobnym jest uciekinier i niedojda, co we własnym kraju sobie nie potrafili poradzić.

Nigdy się nie zrozumiemy.

Obrazek użytkownika Tezeusz

20-09-2021 [18:48] - Tezeusz | Link:

Trzykolorowy soviet nam się odezwał !

Obrazek użytkownika Pers

20-09-2021 [19:05] - Pers | Link:

tricolour
Polska wciąż jest uzależniona od gazu z Rosji. Zanim zacznie działać Baltic Pipe, skąd popłynie gaz z Norwegii i zwiększymy import z USA, minie jeszcze kilka lat. Teraz musimy się przyzwyczaić, że za błękitne paliwo będziemy płacić coraz więcej i więcej. W Urzędzie Regulacji Energetyki leży już wniosek ze strony PGNiG o zatwierdzenie podwyżki cen paliw. Jak dotkliwa ona będzie dla konsumentów? Na pewno dwucyfrowa. 
Wzrosną także opłaty za energię elektryczną. Polityka klimatyczna UE i przymusowe zamykanie kopalń są dla nas zabójcze w sytuacji, gdy praktycznie całą energię uzyskujemy ze spalania węgla kamiennego. Jeszcze niedawno mogliśmy się cieszyć niezależnością energetyczną, stosunkowo niskimi cenami i byliśmy obok Danii najmniej uzależnionym od importu energii państwem Unii Europejskiej. Teraz, gdy skapitulowaliśmy przed Brukselą, ceny będą rosły coraz szybciej. 

Obrazek użytkownika tricolour

20-09-2021 [20:11] - tricolour | Link:

@Pers

Myśmy nie skapitulowali przed Bruksela. Nam proponowali rosjanie odnogę od ns2, ale my na ruski gaz jesteśmy obrażeni. Wiec kupimy ruski gaz od Niemca i zapłacimy tyle, że przestaniemy być obrażeni z głodu.

Mieliśmy najdroższy prąd w Europie, to podniesiemy sobie ceny z 30% i będzie super.

Nam nie potrzeba Brukseli, nam piaskownica wystarczy i kłótnia ze wszystkimi dzieciakami.

Obrazek użytkownika Kaczysta

20-09-2021 [21:37] - Kaczysta | Link:

colour
Tak trzymać KODziarze
Tak trzymać
 

Obrazek użytkownika J z L

21-09-2021 [18:33] - J z L | Link:

tricolour 

Wyłącz TVN, włącz myślenie!

Obrazek użytkownika Pers

21-09-2021 [08:26] - Pers | Link:

@admin
admin
Ładnie postąpiłeś.
A jakby co to będę pilnował plagiatorów, spamerów i zwykłych trolli.
Czuwaj!

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

21-09-2021 [00:48] - Ula Ujejska | Link:

@Ticolour
Wyrok TSUE to zwykły lewacki kociokwik bez żadnych podstaw prawnych i traktatowych, na który minister i pośrednio premier odpowiedzieli: Nie dostaniecie ani centa! I co nam zrobicie?😁
Tak więc TSUE może cmoknąć mnie w piórka.

Obrazek użytkownika tricolour

21-09-2021 [07:45] - tricolour | Link:

@Ula

Hehehe... A kto tu prosi na kolanach o pieniądze i miejsca pracy? Unia?

Unia sobie potrąci po pół bańki euro za każdy dzień z nowego ładu. Na tym polega nowy ład, że się najpierw lekceważy Czecha - sąsiada, potem go obraża przy negocjacjach, a na koniec skamle o pieniądze.

I jeszcze ci Kaczko powiem ile zajmuje zamknięcie dużej fabryki w średnim kraju w Europie. Wiem, bo widzę korespondencję: dwa tygodnie. Tyle potrzeba, by specjalistyczna firma prawna przygotowała dokumenty i logistykę. 

To jeszcze przed nami, na masową skalę, a Czesi już się cieszą, że produkcja trafi do nich. Dziękujemy starym ludziom za nowy ład rodem z kraju rad.

Obrazek użytkownika Kaczysta

21-09-2021 [09:49] - Kaczysta | Link:

 tricolour 
A my lemingu o 500000 euro mniej wpłacimy do składki

Obrazek użytkownika tricolour

21-09-2021 [11:38] - tricolour | Link:

@Kaczysta

To wtedy przygotuj córki na przywitanie czerwonoarmistów. Oni co dwa lata ćwiczą braterski uścisk i witanie chlebem i solą. Już nie mogą się doczekać, na granicy koczują.

Takie to będzie trójmorze i miedzymorze.

Obrazek użytkownika Pers

21-09-2021 [12:39] - Pers | Link:

@kaczka
//A my lemingu o 500000 euro mniej wpłacimy do składki//
Kwa kwa....
Podobnie mówił Pinokiusz M. :)))

A tak w ogóle to skąd się biorą takie sieroty jak ty?...

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

21-09-2021 [22:08] - Ula Ujejska | Link:

@Tricolour
Ważniejsze jest inne pytanie: Jak długo jeszcze będziemy dawać zarabiać średnio netto 24 mld rocznie i pozwalać na terroryzowanie Polski przez unijne bzdecenie. Do tej pory łotry wmawiały nam że UE jest dla nas bankomatem, a jak się okazuje jest dokładnie odwrotnie. Straszenie nas że coś tu pozamykają to bujda, Węgrów tyż straszyli - i co? Potulnie płacą im podatki takie jak chce Orban.

Obrazek użytkownika tricolour

21-09-2021 [23:04] - tricolour | Link:

@Ula

Może ja dziwny jestem, ale jednak wolę Unię Europejską, strefę Schengen oraz zarobki pozwalające na normalne życie inżyniera, takie jak w cywilizowanym świecie. 

Nie widzę alternatywy dla siebie.

Obrazek użytkownika Kaczysta

20-09-2021 [21:31] - Kaczysta | Link:

Prof. Marcin Wiącek, RPO:
"Chcę powiedzieć jednoznacznie: konstytucja jest najwyższym prawem Rzeczypospolitej Polskiej. Jest ona nadrzędna względem prawa międzynarodowego i UE"

Kanclerz Austrii Sebastian Kurz:
"Zasady praworządności i poszanowanie podstawowych wartości europejskich są niezbędne do kontynuowania sukcesu UE. Nie sądzę jednak, że dobrze jest, gdy mówi się tylko o Polsce i Węgrzech. Musi to dotyczyć wszystkich krajów"

Obrazek użytkownika J z L

21-09-2021 [18:22] - J z L | Link:

I po    uj było obalać jedną komunę aby natychmiast zamienić ją na nową? W tej starej przynajmniej były tylko dwie płcie

Obrazek użytkownika juur

21-09-2021 [10:36] - juur | Link:

Pomijając kto jest większym patriotą a kto ruską onucą i wpisy pana Kuźmiuka to widać, że rząd i premier chcą zrobić z nas dziadów i to wielotorowo. I trzeba przyznać niezwykle skutecznie. Co jeszcze podpisał premier? Bezczelność i tupet urzędników UE wynika zapewne z zapisów sygnowanych przez obecnego premiera. Czas pokaże jakie "sukcesy" ujrzą światło dzienne. Zrobić dziadami obywateli z powodu cen energii w  kraju o największych zasobach węgla w UE to na pewno rekord i mistrzostwo świata. A nie jest to ostatnie słowo. "Nic tak nie trzeźwi poglądów jak puste kieszenie" powiedział to kiedyś D. Tusk i nie sposób się z tym nie zgodzić.
Nie rozumiem tych ataków personalnych, które mają co zrobić ? Odwrócić uwagę od meritum? To się nie uda. Każdy dostaje rachunki, chodzi do sklepu, topniejące konto.... i tego zagadać się nie da.
Przejęta strategia od PO " nic się nie stało"  i tym razem zawiedzie.

Obrazek użytkownika Kaczysta

21-09-2021 [19:26] - Kaczysta | Link:

Przejmujemy się globalną zarazą, dyktaturą Talibów, czy islamskim terroryzmem, a tuż za rogiem mamy TSUE i nic z tym nie robimy

Obrazek użytkownika Ryan

22-09-2021 [07:07] - Ryan | Link:

Zwiększyć wydobycie w Kopalni Węgla Brunatnego Turów natychmiast
Podstawić autobusy dla hord dzikusów na granicę z Białorusią i przewieźć ich na granicę z Niemcami 
Jaśniej już sie nie da