Czy celem COVID19 jest czysty biznes?

XXXXX
By Darcy Jimenez05 May 2021

Pfizer forecasts $26bn of Covid-19 vaccine revenue after first-quarter success
According to the first-quarter results published by Pfizer this week, its coronavirus jab has reaped revenues of $3.5bn for the biopharma giant in the first three months of 2021.
https://www.pharmaceutical-technology.com/features/pfizer-covid-19-vaccine-revenue/ ]

Pewien kolega blagier napisał w komentarzu - "Firmy wojskowe USA zarobiły na wojnie w Afganistanie ponad 2 biliony dolarów " Wyrażał swój podziw, jak sektor zbrojeniowy potrafi robić grube pieniądze. No tak...
Nie wiem, czy kolega mówi o amerykańskich bilionach, czy naszych. Załóżmy, że o naszych. Czyli jest to 2000 miliardów $ zarobionych przez 20 lat. Wtedy mamy zysk 100 miliardów rocznie. Jednak z wiele większym prawdopodobieństwem liczba jest wzięta z mediów amerykańskich i wtedy mamy 2 miliardy $ w ciągu 20 lat.
A to, w porównaniu z samym tylko Pfitzerem mały pikuś.
Pfizer Co., światowy gigant farmaceutyczny, to mistrz robienia biznesu. Tylko na swych dwóch sztandarowych lekach – Prozacu i Viagrze – zarobił miliardy dolarów. A są to leki sprzedawane indywidualnie; po opakowaniu dla klienta. Sztuka po sztuce.
Przy tych lekach szczepionki są jak 1000 karatowy brylant. Bo je sprzedaje się państwom hurtownie. Jednorazowo miliony dawek. Konkurent Astra Zeneca miał problem z nadążaniem z produkcją. Musiał uruchamiać nowe linie produkcyjne. Takie jest światowe zapotrzebowanie.
______________________________________________

Sto lat temu, pod koniec I Wojny Światowej wybuchła epidemia grypy. Popularnej hiszpanki.
Liczba ofiar „hiszpanki” znacznie przewyższyła liczbę ofiar frontów I wojny światowej.
Podawane są różne szacunki śmiertelności na całym świecie: od 21–25 mln do 50–100 mln. Hiszpanka była pierwszą pandemią od czasów czarnej śmierci (1347–1350) o tak wysokiej śmiertelności. Zachorowało na nią ok. 500 mln ludzi, co stanowiło wówczas 1/3 populacji świata.
Śmierć ofiar grypy hiszpanki była w większości spowodowana wirusowym krwotocznym zapaleniem płuc, które zabijało w ciągu kilku pierwszych dni choroby. W wypadkach, kiedy pacjent przeżył pierwszą krytyczną fazę choroby, często przyczyną zgonu było bakteryjne zapalenie płuc
A teraz coś ciekawego – pandemia wywołana została przez wyjątkowo groźną odmianę podtypu H1N1 wirusa A grypy .
Nie tak dawno, w 2009 roku też mieliśmy pandemię. Nazwano ją świńską grypą. A wywołał ją ten sam wirus A/H1N1v. To "v" na końcu oznacza piątą mutację.
Szacuje się, że wówczas na świecie zachorowało około miliarda osób (700 – 1400 milionów). WHO podało, że zmarło blisko 18 500 osób. Realne, naukowe szacunki, to śmierć 284 000 ludzi. Czyli śmiertelność w wysokości ułamka promila.
I co najważniejsze – epidemie mamy rokrocznie. Wirus ciągle mutuje. Raz jest nieco bardziej zjadliwy, w innym roku mniej. I żyjemy z tym już długie dziesięciolecia. Bez maseczek, kwarantanny, czy lockdownów.
Lecz widzimy też, że początkowo, przy pierwszym rzucie 1918 zaraza zbierała śmiertelne żniwo. A po 100 latach, to nasza pospolita choroba. Katar... gorączka... osłabienie... łamanie w kościach, itd. Około tygodnia choroby bez szczepienia.
Wirusy wprawdzie nie są żywymi organizmami, ale jako część Natury, nie są drapieżnikami, które chcą zabijać ofiary (może za wyjątkiem bakteriofagów). One tylko chcą kontynuować odwieczny proces reprodukcji. A to wiąże się do wniknięciem do komórki i wywołaniem objawów chorobowych.
Takie życie na tym świecie...
_____________________________________________

Odrzucam istniejącą w sieci teorię spiskową, twierdzącą, że pandemia jest świadomie wywołana, przez sztucznie wyhodowanego wirusa SARS-CoV-2, w założeniu mającym być bronią biologiczną.
Przebywałem w Chinach na tyle długo i to nie jako turysta, czy dziennikarz, tylko pracowałem tam przy produkcji, więc znam ich nieporadność, niechlujstwo i słabą kulturę techniczną.
Dlatego raczej przekonuje mnie scenariusz, że nad tym wirusem faktycznie pracowano w laboratorium w Wuhan (po co i w jakim celu – nie wiem) i jakiś typowy lekkomyślny i niedokładny niechluj, czy idiota, dopuścił do wydostania się wirusów na zewnątrz, na otwartą przestrzeń.
Po rosnącej liczbie przypadków i tempie rozprzestrzeniania się zarazy, Chiny spanikowały i położyły szlaban na informację. Lecz nie wątpię, że światowe siatki wywiadowcze (słuchałem doniesień z Tajwanu) niemalże natychmiast dowiedziały się o katastrofie. Wyciek poszedł dalej, musiał mimo blokad i matactw WHO, dotrzeć do koncernów farmaceutycznych, a tam handlowe piranie natychmiast poczuły krew – zapach wielkich pieniędzy.
Od tego momentu, wszystko co działo się dalej, dla nas w Polsce od marca 2020, było już pod kontrolą Big Pharm. Cel jeden – maksymalizacja zysków. I to na długie lata.
Rozpoczęła się więc klasyczna, zorganizowana akcja, jedna z tych, co istnieją od czasów, kiedy Fenicjanie wynaleźli pieniądz. Tysiące lobbystów zaczęło korumpować. Nie tylko polityków, którzy mają jakąś władzę, ale też naukowców, doradców, służby państwowe i co się tylko da.
Świadomie wywoływano panikę. A może też tworzono ogniska choroby? Ciekawe po co do włoskiego Bergamo przyleciał z Wuhan ten Chińczyk? A ten kretyński marsz w Madrycie to kto zorganizował? Chiny, gdy już atak COVID19 nie był tajemnicą, zezwalały na loty międzynarodowe samolotów. Lecz loty krajowe zablokowali.
WHO i całe ONZ łgało światu w żywe oczy. A w Polsce, w gronie rządowych doradców medycznych, łatwo było można się domyślić, który z ekspertów działał w interesie konkretnej firmy farmaceutycznej.
I ruszyło koło zamachowe. Pierwsza fala... druga, trzecia. Teraz rozwija się czwarta.
Świat traci horrendalne pieniądze. Zaczyna niebezpiecznie rosnąć inflacja. Obywatele z dnia na dzień biednieją.
A wielkie korporacje farmaceutyczne zacierają ręce, bo zyski wystrzeliły w górę, jak sky rocket.
Więc nie mam wątpliwości, że niezależnie od tego, co się wydarzyło w Wuhan, reszta tu już czysty biznes. Złota żyła dla drugiego najbardziej zyskownego i najbardziej oszukańczego sektora światowej gospodarki – firm farmaceutycznych.
Ps. Popatrzcie sobie cierpliwie na reklamy na dowolnym kanale telewizyjnym. I oceńcie sami, jak dużo z tych reklam (to drogi produkt) to reklamy naszych badziewiastych firm farmaceutycznych, sprzedających badziewiaste leki piątej generacji. Stać ich na najdroższy czas antenowy.
,

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

05-09-2021 [10:53] - NASZ_HENRY | Link:

Adminowi (przy okazji dzięki za awatara ;-) notka się nie spodoba ☺☻
 

Obrazek użytkownika jazgdyni

05-09-2021 [11:15] - jazgdyni | Link:

Widać dobry pracodawca, gdy admin ma prawo do własnych poglądów.
Czy może coś pokręciłem?

Obrazek użytkownika admin

05-09-2021 [16:37] - admin | Link:

>NASZ_HENRY -- masz rację. No jak można pisać, że nie tylko świadomie tworzono atmosferę paniki, ale i świadomie zarażano ludzi. To nie mające żadnych podstaw teorie spiskowe. Jest tyle innych chorób (cywilizacyjnych), ze Big Pharma naprawdę nie musi posuwać się do takich spisków żeby dobrze zarobić.

Obrazek użytkownika Pers

05-09-2021 [17:52] - Pers | Link:

@admin
Święta racja! Trzeba z całą mocą zwalczać "spiskowców, płaskoziemców i foliarzy"!

//Jest tyle innych chorób (cywilizacyjnych), ze Big Pharma naprawdę nie musi posuwać się do takich spisków żeby dobrze zarobić.//
Sie rozumie! Miliardy $ kar, które płaciły te firmy za przekręty (czyt. zbrodnicze oszustwa farmakologiczne) szły zwykle na sierocińce i na mleko w proszku dla biednych, afrykańskich dzieci.

 

Obrazek użytkownika jazgdyni

06-09-2021 [06:08] - jazgdyni | Link:

Och adminie, adminie...

Przekonanie o swojej nieomylności, lub tylko sztywne trzymanie się jednego schematycznego poglądu, doprowadzi cię na starość do przytułku.

Jak bys chciał obiektywnie pomyśleć, to nie jest jakaś teoria spiskowa, tylko analiza po rozpoznaniu ewidentnych faktów, wg. zasady cui bono, hipotez geostrategicznych. Prognozowanie wydarzeń to skomplikowana nauka, a nie fantasmagoria.

No dobrze - więc wg. ciebie jak to wszystko z pandemią wygląda? Pełny chaos i przypadek, plus morze błędów? Oczywiście świadomego manipulowania nie było?

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika sake3

05-09-2021 [12:13] - sake3 | Link:

Upłynęło już tyle godzin od pojawienia się tekstu a jeszcze nie zgłosili się dyżurni eksperci od covida-Pani Anna, rolnik z Mazur, pan Korus, Trotelreiner.....Dlaczego? Czyżby skończyła się umowa o ,,dzieło'',namordniki przestały być interesującym tematem ,ataki na rząd spowszedniały a nazywanie głupcami i wyszydzanie komentatorów stało się nudne?

Obrazek użytkownika tricolour

05-09-2021 [12:23] - tricolour | Link:

@Sake

A może jest niedziela? Może ludzie mają rodziny i poszli na świąteczny spacer w taki piękny dzień? Może czymś przedłużają sobie wakacje?

Może siedzenie przed komputerem nie jest jedyną rzeczą, która pozostała im w życiu, które toczy się gdzie indziej?

PS. Namordniki wrócą za miesiąc, a głupcy są nimi zawsze.

Obrazek użytkownika jazgdyni

05-09-2021 [12:39] - jazgdyni | Link:

@sake3

A czy to ma jakieś znaczenie, że się nie zgłosili? Lubisz ich czytać i się wykłócać? Dobrze wiemy, kto to jest. Ja ich olewam. Do ZOO chodzę oglądać inne zwierzaki.

Obrazek użytkownika Tezeusz

05-09-2021 [13:07] - Tezeusz | Link:

@jazgdyni - szkoda,że nie siebie - nieraz warto !

Obrazek użytkownika sake3

05-09-2021 [14:18] - sake3 | Link:

@Jazgdyni....A gdzieżbym śmiała się wykłócać z takimi tytanami intelektu? A czytać,owszem czytałam przecież sami napominali ,,czytaj ze zrozumieniem'' i z uwagą o moim małym IQ.W Pańskim wpisie jednak ciekawi mnie coś innego.Nie wiedziałam, że Chińczycy sa raczej mało pracowitym narodem, czy pracującym niestarannie. Tandetność chinskich wyrobów podciągam raczej pod nadmierne wymagania i wykorzystanie pracowników, pracę większą niż mieści się w wyznaczonym czasie. Skąd więc ten wzrost gospodarczy, loty bezzałogowe na Marsa i potęga Chin?

Obrazek użytkownika tricolour

05-09-2021 [15:07] - tricolour | Link:

@Sake

Jesli ktoś mówi o chińskiej tandecie, to mentalnie i intelektualnie pozostał dwadzieścia lat wstecz. 

Ulokowanie prawie całej zaawansowanej produkcji w Chinach, chętne przyjmowanie chińskich studentów na renomowane uczelnie doprowadziło (w jedno pokolenie) do takiego stanu, jaki mamy: ponad miliard ludzi chce pracować, bo widzi w tym przyszłość dla siebie.

Nie ma odwrotu: za kolejne trzydzieści lat będziemy pracować na Chińczyków jako niewolnicy.

Obrazek użytkownika jazgdyni

05-09-2021 [15:49] - jazgdyni | Link:

@sake3

To dziwny dzisiaj naród. Który mimo wszystko cenię i szanuję. To 70 komunizmu, który jeszcze ciągle trzyma się mocno, wymordował najlepszych a resztę splugawił i sprymityzował. Pozbawił ich tradycyjnych wartości i kultury technicznej. Statki, które tam budowaliśmy, były w 80% przywożone w częściach z Europy. Padła tam edukacja. Większość ludzi to prości, nawet nie wykształceni robotnicy i rolnicy. Elita to partyjni oligarchowie i kombinatorzy. Sondę na Marsa zbudowali? I o czym to świadczy? Korea Północna buduje rakiety balistyczne i bomby atomowe. Czy to oznacza, że są krajem na wysokim poziomie technologicznym?

A tak na prawdę, to zupełnie inna kultura i inna cywilizacja. Życie trzeba tam spędzić by dobrze zrozumieć.

Obrazek użytkownika Tezeusz

05-09-2021 [13:08] - Tezeusz | Link:

@sake3
Odpowiedż jest prosta realizaują zadania Putka

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

06-09-2021 [07:42] - rolnik z mazur | Link:

Sake3
większość zrozumiała, że ta cała pandemia to hucpa szyta grubymi nićmi. Pzdr

Obrazek użytkownika sake3

06-09-2021 [08:27] - sake3 | Link:

@rolnik z mazur........Pandemia nie jest mitem bo ludzie jednak chorują,leżą w szpitalach. Nie jest też mitem,że została wywołana w konkretnym celu i bezwzględnie.Za to jednak nie odpowiadają rządy krajów.One mają obowiązek leczyć( i to robią ) a nie walczyć z oskarżeniami o współudział w światowym spisku.korporacji. Oburzające są idiotyzmy niektórych celebrytów jakoby w polskich szpitalach leżeli podstawieni przez rząd aktorzy udający chorych..Pan też się zgadza z panią Górniak? 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

06-09-2021 [09:30] - rolnik z mazur | Link:

@ sake3
Ludzie zawsze chorowali i umierali. Codziennie xca 1400 ludzi w Pl umiera i nikt z tego powodu poza bliskimi nie rozpacza. Nie wiem co sądzi P. Górniak i mało mnie to interesuje. Prawda to zgodność osądu z rzeczywistością. Pzdr
p

Obrazek użytkownika terenia

06-09-2021 [12:22] - terenia | Link:

".One mają obowiązek leczyć( i to robią ) " Koncerny farmaceutyczne też produkują leki,by leczyć ? (2019r)https://mgr.farm/aktualnosci/j... 

Tu najbardziej aktualny i obszerny artykuł umieszczony na Niezależna.pl wczorajhttps://niezalezna.pl/410205-k...  

Obrazek użytkownika jazgdyni

07-09-2021 [12:19] - jazgdyni | Link:

Jak tylko gdzieś bąknę o wielkiej aferze, o świadomym truciu Amerykanów  Oxycontinem przez Purdue Pharma (która na koniec zbankrutowała, wyciagając przedtem 13 miliardów $$ do kieszeni), to po miesiącu odzywają się magazyny i portale. Blogier pisze za darmo, więc co się tym przejmować. O! jak dziennikarz Sakiewicza napiszę to jest dopiero njus.

 

Obrazek użytkownika Pers

05-09-2021 [13:18] - Pers | Link:

Zadziwiająco dobra notka.
Jakbym sam napisał :))))

Obrazek użytkownika Kaczysta

05-09-2021 [16:28] - Kaczysta | Link:

Nie jestem blagierem czy nawet blogerem.Jestem komentatorem.A to ze koncerny wojskowe zarabiaja na wojnach krocie to nie jest wielkopomne odkrycie
Wojna to biznes
Kluczowym jest pamiętać, że prywatne firmy wojskowe nie istnieją po to, żeby zapobiegać konfliktom zbrojnym. Każda korporacja istnieje bowiem po to, aby generować zysk. PMCs są w stanie zarabiać najwięcej w warunkach konfliktu zbrojnego. Jeśli go zakończą – stracą źródło dochodu. Dlaczego więc miałyby mu zapobiegać? 
Według obliczeń Brown University, Stany Zjednoczone wydały w Afganistanie ponad 2 biliony dolarów, czyli ok. 300 milionów dziennie. Około 800 miliardów dolarów przeznaczono na bezpośrednie koszty prowadzenia wojny, a 85 miliardów na szkolenie pokonanej przez talibów armii afgańskiej. 
https://salamlab.pl/pl/wojne-w-afganistanie-wygraly-prywatne-firmy-wojskowe-i-producenci-uzbrojenia/

https://www.money.pl/gielda/wojna-w-afganistanie-wygraly-na-niej-wylacznie-koncerny-zbrojeniowe-wielka-piatka-swietuje-6673986323577472a.html

 

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

05-09-2021 [18:33] - Ryszard Surmacz | Link:

@ jazgdyni
W dzisiejszym świecie niczego nie można wykluczyć, również teorii spiskowej. Spiski były i będą, dopóki będzie istniał świat.
Nie będę szukał, ale jeden z dziennikarzy "Wsieci" sprawdził 12 z (chyba )19 doradców Morawieckiego w sprawie covida i wszyscy byli na kubku firm farmaceutycznych. Był również program TV na ten temat. To niestety, kompromitacja rządu.
Ale ważniejszym pytaniem jest: dlaczego premier firmował i akceptował taki stan? Czy był bezsilny wobec nacisku koncernów? Oraz drugie: jaki zasięg ma ów przemożny wpływ koncernów, skoro w panikę wpadło tak wiele państw? I trzecie pytanie: oglądając propagandę proszczepionkową jakoś coraz bardziej dochodzę do przekonania, że państwu nie chodzi o leczenie covida, lecz bardziej o wzięcie szczepionki przez obywateli? I co gorzej to przekonanie staje się coraz bardziej powszechne. W mediach nie mogą się wręcz doczekać czwartej fali pandemii. Ze społeczeństwa robi się idiotów, a my nie mamy żadnych narzędzi obronnych.
Ale artykuł l jest dobry, pozdrawiam.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

06-09-2021 [07:40] - rolnik z mazur | Link:

@ jaź
Fenicjanie nie wynaleźli pieniądza. To szkodliwy mit. Pzdr
 

Obrazek użytkownika jazgdyni

06-09-2021 [09:34] - jazgdyni | Link:

Tak się powszechnie mówi. Wszyscy to rozumieją. A ja prosty człowiek jestem.

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

06-09-2021 [10:33] - Kazimierz Kozio... | Link:

bardzo prosty wzor na succesful buissnes plan: aby n-ta dawka byla skuteczna musisz obywatelu przyjac dawke n+1; plan bedzie jeszcze optymaliozwany zeby interwal pomiedzy kolejnymi dawkami zmierzal do minimum, okolo jednego miesiaca, oraz zeby kolejne dawki nie zabily wyszczepianego, ergo kolejne modyfikacje preparatow maja byc coraz bezpieczniejsze bo coraz bardziej bezskuteczne zeby doic uwiklanych tudziez przestraszonych

Obrazek użytkownika jazgdyni

07-09-2021 [11:02] - jazgdyni | Link:

Inteligentny i logiczny wywód.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Francik

07-09-2021 [00:51] - Francik | Link:

O, jazgacz wreszcie przejrzał na oczy. Chwali się, ale czemu tak późno. I po co było zachwalać te "szczepionki"?

Obrazek użytkownika jazgdyni

07-09-2021 [11:01] - jazgdyni | Link:

O kim miły człowieku piszesz? O jakimś swoim kumplu?

Obrazek użytkownika terenia

07-09-2021 [14:39] - terenia | Link:

@jazgdyni
Nie pasuje Niezależna.pl  to może zadowoli Szanownego Malkontenta "Kurier Ostrowski " (też o gigantycznej karze dla Koncernu Johnson & Johnson ....żeby zapłacić tę karę,musi ów koncern sprzedać niesamowitą ilość aktualnie produkowanego preparatu zwanego szczepionką,nieprawdaż? )Angielski znam ,zatem niekoniecznie news trzeba było pisać fonetycznie. https://kurierostrowski.pl/202...   Poza tym to była odpowiedź dla Pani sake 3 do Jej komentarza,z którego zacytowałam króciutki fragment zdania.Cytat ujęty był w cudzysłów, być może Pan tego nie zauważył!

Obrazek użytkownika terenia

07-09-2021 [14:39] - terenia | Link:

@jazgdyni
Nie pasuje Niezależna.pl  to może zadowoli Szanownego Malkontenta "Kurier Ostrowski " (też o gigantycznej karze dla Koncernu Johnson & Johnson ....żeby zapłacić tę karę,musi ów koncern sprzedać niesamowitą ilość aktualnie produkowanego preparatu zwanego szczepionką,nieprawdaż? )Angielski znam ,zatem niekoniecznie news trzeba było pisać fonetycznie. https://kurierostrowski.pl/202...   Poza tym to była odpowiedź dla Pani sake 3 do Jej komentarza,z którego zacytowałam króciutki fragment zdania.Cytat ujęty był w cudzysłów, być może Pan tego nie zauważył!

Obrazek użytkownika jazgdyni

08-09-2021 [01:54] - jazgdyni | Link:

Droga Pani Tereniu

Nie jestem malkontentem. Tylko te podawane fakty, to odgrzewane kotlety. I Oxicodin, i Perdue, i największe na świecie uprawy maku w Australii, które ma Johnson & Johnson, są mi znane od jakichś dwóch lat. A afera ciągnie się już lat kilkanaście.
Pozdrawiam