Szemrana opozycja przechodzi od słów do czynów

  Od prawie trzech tygodni na granicy Polski z Białorusią [po stronie białoruskiej] koczuje grupa 24-50 imigrantów z Bliskiego Wschodu.  Zostali ściągnięci tam przez Łukaszenkę w ramach akcji "Śluza" [ma ona być zemstą za sankcje UE].  O szczegółach tej akcji napisał Witold Repetowicz {TUTAJ}.  Stanowisko Łukaszenki poparła skretyniała "opozycja totalna", która zaczęła się rozczulać nad "biednymi uchodźcami".  Uaktywniła się Fundacja Ocalenie.  Jej propagandę można znaleźć na Twitterze {TUTAJ}.  Okazała się ona jednak nieskuteczna.  Straż Graniczna i Wojsko Polskie zdecydowanie bronią naszej granicy i nielegalnych imigrantów nie wpuszczają.

  Sfrustrowani lewacy postanowili przejść od słów do czynów.  Wczoraj [29.08.2021] przeczytaliśmy {TUTAJ}, że:

  "Niszczyli zasieki na granicy
Zdarzenie miało miejsce na odcinku ochranianym przez placówkę Straży Granicznej w Kuźnicy (Podlaskie), mniej więcej w odległości około 15 kilometrów od Usnarza Górnego, gdzie na Białorusi przy granicy z Polską od kilkunastu dni koczuje grupa migrantów.
"Straż Graniczna wspólnie z żołnierzami Wojska Polskiego zatrzymała 13 osób (12 obywateli Polski jednego obywatela Holandii). Wśród zatrzymanych jest Bartosz K." - tłumaczyła rzeczniczka SG.
Według informacji portalu TVP Info wśród zatrzymanych jest Bartosz Kramek z Fundacji Otwarty Dialog.
Michalska wskazała, że do sprawy zostały zatrzymane również dwa pojazdy. - Ogrodzenie miało zostać podpięte do tych pojazdów, a następnie miało zostać rozciągnięte. Tak to miało w założeniu wyglądać - tłumaczyła dodając, że dalsze czynności z zatrzymanymi w tej sprawie będzie prowadzić policja.".

  Jak więc widać, nie mamy tu do czynienia tylko z sentymentalnymi idiotkami z Fundacji Ocalenie.  Pan Bartosz Kramek jest od dawna znany z antypolskiej działalności.  To on zamieścił w Internecie plan obalenia rządu polskiego.  Ma też sprawę karną za machlojki finansowe dokonywane wspólnie z ukraińskim szwagrem.  Fundację Ocalenie popiera też Michał Bilewicz, psycholog, profesor UW.  Oto jego charakterystyka pióra Piotra Wielguckiego {TUTAJ}:

  "Żydowski rasista Bilewicz
Prawie miesiąc temu pierwszy nazwałem Michała Bilewicza żydowskim rasistą i od tej pory zauważyłem liczne grono naśladowców. Bardzo się z tego powodu cieszę, ponieważ w mojej ocenie działań najnowszej gwiazdy lewackiej propagandy nie ma cienia prowokacji, jest wyłącznie precyzyjne podsumowanie. Żydzi, w tym ideolodzy marksizmu, wpajali przez wieki „nie-Żydom”, że wszelkie ułomności i przypadłości dotyczą przedstawicieli narodów „poślednich”. (...)
  Tymczasem rasizm jest zjawiskiem uniwersalnym, ogólnoludzkim, takim samym jak gniew, obżarstwo i cały katalog grzechów głównych. Michał Bilewicz w roli tropiciela „wtórnego antysemityzmu” w sposób jasny i przejrzysty zdefiniował swój rasizm. Będąc lewicowym Żydem, nadał sobie prawo do oceniania głównie prawicowych Polaków i co więcej – przypisywania Polakom rasizmu na podstawie domniemań, nie faktów. Z drugiej strony Bilewicz odmawia Polakom prawa do jakiejkolwiek krytyki w stosunku do Żydów i posuwa się w tym zakazie tak daleko, że podanie nazwiska Żyda uznaje za antysemityzm. Jest to klasyczne wyniesienie żydowskiego nadczłowieka ponad wszystkich pozostałych podludzi. Jak każdy fanatyk, Bilewicz nie jest w stanie dostrzec swoich projekcji, ale to w najmniejszym stopniu nie może wpływać na ocenę jego zachowań. Bilewicz to wojujący rasista, a z racji przynależności narodowej jest rasistą żydowskim, i nie żadnym wtórnym, tylko pierwotnym do bólu.".

  Jak widać, obecnie Bilewicz przerzucił się z Żydów na "uchodźców".  Zwracam uwagę na analizę Pawła Musiałka z Klubu Jagiellońskiego zatytułowaną "Nie ulec szantażowi Łukaszenki. Wpuszczenie koczujących osób sprowokuje cierpienie tysięcy kolejnych" {TUTAJ}.  Czytamy w niej m.in:

  "Paradoksalnie bardziej niekorzystne, jak słusznie argumentował w Onecie Roman Graczyk, jest przyjęcie 30 osób z Usnarza Górnego niż 7 tys. uchodźców w ramach ustalonej relokacji przez rząd Ewy Kopacz. Obecna sytuacja jest efektem szantażu autorytarnego reżimu, który może wywołać proces, nad którym trudno będzie zapanować, podczas gdy pierwsza sprawa była unijnym uzgodnieniem.
Celem Łukaszenki jest pokazanie destrukcyjnego potencjału Białorusi dla całej UE. Aby to zademonstrować, białoruski reżim potrzebuje wywołać dużą falę nielegalnej migracji, która zrodzi problemy w poszczególnych państwach Unii i będzie skłaniać Brukselę, a także państwa członkowskie, do negocjacji z Mińskiem. Jeśli okazałoby się, że szlak przez Polskę jest drożny, to taka informacja szybko dostałaby się na internetowe fora bliskowschodnie i Łukaszenka nie miałby problemów z kolejnymi chętnymi, których nad polską granicą mogłyby pojawić się tysiące.".

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

30-08-2021 [12:47] - u2 | Link:

Kto ma miękkie serce, ten musi mieć twardą d...

Jak już pisałem baćka doszedł do władzy za pomocą zabójstw swoich przeciwników. Więc przed niczym się nie cofnie. Jego los to los Makbeta :-)

Obrazek użytkownika mjk1

30-08-2021 [16:55] - mjk1 | Link:

"Jego los to los Makbeta"
Czyli straci władzę, jak Poszcza Białowieska dojdzie do Mińska?
No to ładnie Pan/Pani przeciwników Łukaszenki pocieszył/a.

Obrazek użytkownika u2

30-08-2021 [21:04] - u2 | Link:

#mjk1

Makbet też w to nie wierzył :)

Obrazek użytkownika ruisdael

30-08-2021 [12:48] - ruisdael | Link:

Dziwię się, że polskie państwo nie może sobie poradzić z takim Kramkiem i jemu podobnymi.

Obrazek użytkownika Swisspola

30-08-2021 [16:37] - Swisspola | Link:

Tacy ludzie są niezbędni. Obecność PO legitymuje istnienie PiS-u i odwrotnie. Oni nie mogą bez siebie żyć! Bez strony przeciwnej ich istnienie straciłoby sens i dlatego zajmują się wyłącznie sobą!

Obrazek użytkownika u2

30-08-2021 [16:58] - u2 | Link:

"zajmują się wyłącznie sobą!"

Ależ PO-KO już ledwie zipiało w sondażach, ale powrócił Król Europy, Słońce Peru i postawił na wojnę z Peace, taki Tusk Kampf.

I znowu powróciły słupki poparcia dla PO-KO w sondażowniach.

Trzaskowski niepocieszony, został odstawiony na boczny tor.  A przecież tak niewiele niewiele brakowało a by wygrał miejscówkę w Belwederze :-)

Obrazek użytkownika Marek Kudła

30-08-2021 [18:11] - Marek Kudła | Link:

Swisspola
Pan nie jest już młodym człowiekiem, i do takiego wniosku doszedłeś pan ?!  To smutne, bo tu nie chodzi o opozycję tylko o tych zajobów z PO - to już dzieci na podwórkach wiedzą !  Pisze pan, że ci ludzie  są niezbędni ?  Czy pan nie widzi tego, że PO nic tylko przeszkadza PIS-owi w programach rozwojowych i pomocowych ?!!!  Pisze pan, że "oni nie mogą bez siebie żyć" !  Pan panie nie jesteś na zdrowych zmysłach.  Niech sobie pan wyobrazi o ile prędzej reformowalibyśmy Polskę gdyby te zajoby nie przeszkadzały !! Dlaczego PIS potrafi się dogadać z Lewicą, Kukizem, Republikanami, a nawet PSL !  Ale z tymi kłamcami, nienawistnikami, zdrajcami, zajobami nikt nawet nie chce rozmawiać.  Czy pan napotkał zbyt mało przykładów, by wyciągnąć prawidłowe wnioski ?!  Ich trzeba usunąć z życia publicznego !!!

Podam panu ich program wyborczy:
Polacy słuchajcie dobrze, bo zajoby z PO pomału kompletują ich program wyborczy na 2023:
Tusk – Dzieci to udręka na 20 lat, zabiorą każdą pomoc dla rodzin.
Grodzki – 800 szpitali do likwidacji.
Kidawa – Polska to bardzo duża kraj i może przyjąć właściwie każdą ilość ciapatych.
Schetyna – zlikwidujemy IPN, TVP-Info, CBA, WOT, PIS i inne.
Nitras – oszlifujemy katolików w Polsce z większości na mniejszość, religia ze szkół, krzyże z urzędów i żadne wsparcie Państwa dla Kościoła.
Frasyniuk – za dużo wojska, a żołnierze to psy i śmiecie.
Trzyskowski – zlikwidować natychmiast kopalnię Turów i elektrownię według orzeczenia TSUE, po co nam Czajka skoro mamy Wisłę.
................... Czekamy na następne propozycje !
 

Obrazek użytkownika Jabe

30-08-2021 [19:58] - Jabe | Link:

Oto i przykład.

Obrazek użytkownika Pers

30-08-2021 [15:50] - Pers | Link:

Tematem dnia jest obecnie grupka emigrantów z Iraku i Afganistanu koczująca na kawałku pasa "ziemi niczyjej" na granicy z Białorusią. Głównym oskarżonym jest oczywiście Łukaszenka, który ponoć w ramach "wojny hybrydowej" wpycha uchodźców do Unii Europejskiej. Pewnie tak jest w rzeczywistości i trudno mu się dziwić. Ja na jego miejscu zrobiłbym dokładnie tak samo. Pamiętamy wszyscy haniebne akcje naszego rządu obliczone na obalenie samego Łukaszenki bo naszemu "sojusznikowi" się nie podoba. I mówimy przy tym o kraju tradycyjnie nam bardzo przyjaznym z ogromną rzeszą Polaków tam mieszkających.

Łukaszenka został wystawiony na ciężką próbę i egzamin zdał śpiewająco. Uratował państwo białoruskie i samych Białorusinów od losu, który jest udziałem Ukraińców. To jasne, że sam by tego nie dokonał. Mimo swojego sprytu politycznego czyli siedzenia przez wiele lat okrakiem na barykadzie musiał dokonać wyboru i jak się wydaje wybrał dobrze. Gdyby uległ i, nie daj Boże, uciekł z Białorusi jak niesławny prezydent Ukrainy Janukowycz, to zaczął by się koniec naszego sąsiada. Jeśli ktoś nie wierzy to niech zerknie na Ukrainę. Trudno więc się dziwić, że Baćka ma teraz chwilę swojego schadenfreude.

Zachowanie się opozycji to inna sprawa.
Idioci.

Obrazek użytkownika Jabe

30-08-2021 [16:27] - Jabe | Link:

W istocie.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

31-08-2021 [11:49] - Niezalogowany | Link:

"mówimy przy tym o kraju tradycyjnie nam bardzo przyjaznym"

Kłamiesz i manipulujesz, ruski trollu.

Białoruś jest Polsce tak samo przyjazna jak PRL był przyjazny Stanom Zjednoczonym przed 1989. Ludzie w większości kochali Amerykę i śnili o niej, ale i tak poukrywane na terenie Polski ruskie rakiety atomowe były wycelowane w amerykańskie wschodnie wybrzeże.

Więc nie ma znaczenia, czy i ilu Białorusinów lubi Polskę, skoro w praktyce już niedługo armia Białoruskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej będzie razem z armią kremla ćwiczyła ataki na Polskę. A ćwiczenia te zaplanowano przed światową reakcją na sfałszowane wybory na Białorusi.

Obrazek użytkownika u2

31-08-2021 [09:15] - u2 | Link:

"będzie razem z armią kremla ćwiczyła ataki na Polskę"

Od lat ćwiczą takie ataki. Trzeba być mocno naiwnym, aby nie uważać ZBiR-a za wroga, ewentualnie samemu być ruskim trollem jak persik :-)

Obrazek użytkownika Ryan

30-08-2021 [20:55] - Ryan | Link:

TVN24 :
Podobno jeden z koczujących przy granicy Rosjan sika spirytusem

Obrazek użytkownika Jan1797

30-08-2021 [21:18] - Jan1797 | Link:

Droga Elig, 
Komentatorom z lewej strony trzeba tłumaczyć; dlaczego Białorusini nie przewiozą „Afgańczyków”
z granicy w okolicy Usnarza Górnego z do najbliższego przejścia granicznego a migranci nie złożą
wniosków o azyl. https://www.bankier.pl/wiadomo...

Obrazek użytkownika Ryan

31-08-2021 [04:43] - Ryan | Link:

Pojawienie się Marty Lempart na granicy wywołało falę krytyki i oburzenia.
Niesłusznie. Lempart jest uchodźcą.

Uchodzi za debila

Obrazek użytkownika Jan1797

31-08-2021 [19:53] - Jan1797 | Link:

 @Ryan,
Byłem zbudowany pytaniami młodych do Leszka Balcerowicza i nie usłyszałem odpowiedzi.
Czy dobrze zrozumiałem Balcerowicza w relacji z wczorajszego campus Polska, chce tłamsić
program Polski Ład? Zdumiało mnie to ogromnie, jak człowiek piastujący funkcje nauczycielskie
może takie sformułowania wygłaszać? Jak się czuje, gdy oskarża się go o bezrobocie i niszczenie
gospodarki w pierwszych latach dziewięć dziesiątych aż do lat dwutysięcznych? Czy ma świadomość
że Polski Ład ma zniwelować, przepaść cywilizacyjną po efektach gospodarczych lat dziewięćdziesiątych?
W końcu w czyim interesie miałyby ta negacja działać w rocznicę Solidarności? Czy wie, co głośno mówią ludzie
którzy wcześniej pracowali dla Łukaszenki, kto i co będzie mówił? Marta Lempart zrezygnowała z występu ;))

Obrazek użytkownika J z L

31-08-2021 [06:05] - J z L | Link:

- Jaka jest różnica między Tuskiem a Hołownią?
- Tuska finansują Niemcy, a Hołownia jedzie na krzywy ryj