Biden, prezydent upokorzonej Ameryki...

Jak tu dziś zrozumieć coraz szybciej zmieniający się świat? Wiem, że dziewicze wołania o  jego nadchodzącym  dramatycznym końcu są niepoważną histerią.  Co mamy powiedzieć o sytuacji  ówczesnych polskich zesłańców na Syberii, czy w Kazachstanie, ukraińskich świadkach Hołodomoru, czy perspektywach przeżycia w żydowskim getcie? Jest jednak pewna różnica między sytuacją ekstremalną w której nie mamy nic do powiedzenia, a sytuacją gdzie głupio i naiwnie gardząc własną wolnością pozwalamy zainfekowanym pożądaniem większej władzy (nad nami) politykom na ich zbrodnicze eksperymenty. Tak było w Republice weimarskiej (Hitler), tak było z niewybaczalną bezmyślnością uzbrojonych po zęby carskich wojskowych elit w przed bolszewickim Piotrogrodzie (Lenin, Trocki). Zawiodły tu elity nie dostrzegając śmiertelnego zagrożenia dla cywilizacji wartości. Jednak  niemiecki filozof Fryderyk Nietzsche (polskie pochodzenie z Nickich herbu Radwan)  miał dużo racji eksponując czynnik woli, który dziś niestety przejawiają głównie liderzy globalizmu. Oni dobrze wiedzą czego chcą, nie ukrywają swoich planów przejęcia kontroli nad populacją świata, ale prawica grzecznie czeka na otwarcie rzeźni...
https://theconservativetreehouse.com/wp-content/uploads/2021/08/Joe-Biden-fail.jpg 
To prezydent Trump podjął z Talibami rozmowy  o wycofaniu wojsk zachodnich z Afganistanu, jednak miało to nastąpić według zdefiniowanych reguł, za  których pogwałcenie obiecał srogie ukaranie negocjujących  z nim Talibów. Powstał plan wycofania, ewakuacji ludzi i sprzętu. Trumpowi talibscy negocjatorzy mogli wierzyć, wiedzieli, że grożąc nie żartuje. Wiedzieli jaki los spotkał ISIS i Al Bagdadiego, czy irańskiego gen. Sulejmaniego. Trump zredukował liczbę amerykańskich żołnierzy w Afganistanie z 10,000 do jedynie 2,500 plus ok. 6-7 tys. żołnierzy NATO. W ciągu ostatnich 18 miesięcy w Afganistanie nie zginął ani jeden żołnierz! Celem Trumpa było zakończenie okupacji i zachęcanie stron do powołania rządu porozumienia narodowego w Afganistanie. Wszystko po to, aby przestać finansować tę bezsensowną awanturę, która wcześniej przyczyniła się do upadku Związku Sowieckiego. Trump czynił to aby lepiej przygotować się do nadchodzącej konfrontacji z Chinami. 

Administracja Bidena mimo, że jeszcze w lipcu otrzymywała raporty o radykalizacji  sytuacji w Afganistanie postanowiła wycofać wojska przed rocznicą kolejną 9/11. Przypomnijmy, że Trump chciał wycofać się już przed pierwszym maja, czyli przed tradycyjnym tam “sezonem wojennym”. Niestety Biden postanowił wycofać najpierw żołnierzy, pozostawiając cywili, czyli w tym wypadku amerykańskich obywateli i Afganów posiadających amerykańską zieloną kartę, bądź wspomagających Amerykanów. 

Co gorsze niespodziewanie opuścił ogromną bazę wojskową w Bagram (podobnie jak bazy lokalne) razem z najnowocześniejszym amerykańskim sprzętem wojennym, od dronów, wozów pancernych, czołgów i samolotów (ok. 2,000 opancerzonych Humvee i MRAPS i ok. 40 samolotów). Tym samym Biden pozostawił sobie i sprzymierzonym jedynie jeden pas startowy na kabulskim lotnisku. Dzięki szczodrości amerykańskiego podatnika dziś Talibowie należą do jednej z najlepiej i najnowocześniej uzbrojonych armii świata! Biedna Polska musi długo zabiegać i ciężko płacić o amerykańskie uzbrojenie, które Taliban otrzymuje za darmo i w nadmiarze!

Swoimi decyzjami Biden stworzył wielki ewakuacyjny bałagan w którym dziesiątki tysięcy Amerykanów i Afganów próbuje dostać się na lotnisko w Kabulu. Uciekinierzy są  bici przez blokujących drogi Talibów, zawracani z drogi, a czasem zabijani. Taliban szuka i likwiduje ludzi współpracujących z zachodem, coś jak sowiecki Smiersz po II wojnie światowej w “wyzwolonej” Polsce. Jednocześnie wielu Amerykanów i ich afgańskich współpracowników ciągle jeszcze utknęło na afgańskiej prowincji bez kontaktu z ewakuowaną na lotnisko amerykańską ambasadą. Co więcej w ręce Talibów miały wpaść biometryczne systemy  amerykańskie, które teraz nowa władza wykorzystuje do identyfikowania wrogów.  

Padają ostre oskarżenia, przeciwnicy polityczni chcą odwołania, wyrzucenia skompromitowanego i niedołężnego prezydenta z urzędu (krytyka płynie nawet ze stacji CNN.)  Wojskowi sugerują, że jako najwyższy dowódca wojskowy, który upokorzył wojsko (Biden) powinien stanąć przed sądem wojskowym.  Problem też w tym, że Biden podjął swoją decyzję o wycofaniu wojska (później musiał dosłać ok. 6,000) bez porozumienia z partnerami z NATO, których ok. 6,000 żołnierzy  stacjonowało w Afganistanie. Domagający się wyjaśnień premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson nie mógł dodzwonić się do Bidena przez ponad 24 godz.! Protestuje nawet Macron...

W oczach Azji Ameryka traci twarz, zyskują Chiny, Rosja, Iran. Zwycięzcą jest także nuklearny Pakistan biorący pieniądze od USA, Wielkiej Brytanii i Chin, jednocześnie sponsorując zwycięski Taliban. Pewnie niedługo będziemy świadkami serii ataków terrorystycznych w rozmaitych krajach zachodniego świata. Zagrożona jest też stabilność byłych republik sowieckich jak Tadżykistan, czy Uzbekistan, a w dalszej kolejności coraz bardziej “muzułmańska” Rosja. Islamski Afganistan wyrosły na micie zwycięstwa z supermocarstwem Ameryki wkrótce podpali okoliczny świat, ci którzy dziś cieszą się z ucieczki Amerykanów, jutro mogą zapłakać. Islamski Afganistan to na nowo uzbrojona stara sprawdzona bomba z opóźnionym zapłonem.

Na dzisiaj Ameryka pobożnie podwinęła ogon, powtarzając sajgońskie doświadczenia z 1975 r. Są tu oczywiście różnice, Wietnam nie zaatakował USA w przeciwieństwie do Al-Kaidy z bazą w Afganistanie. Czytałem ciekawostkę, że sławny Bin Laden (zabity w 2011 r.) planował zamach na ówczesnego prezydenta Obamę, jednak odradzał zamach na ówczesnego wiceprezydenta Bidena, którego uważał za dobrego kandydata na prezydenta zdolnego do rozwalenia Ameryki.

 Zastanówmy się o co może naprawdę chodzić w tym tak stworzonym zamieszaniu. Taktycznie sprawa komplikacji ewakuacji z Afganistanu totalnie przykryła i odsunęła na dalszy plan narastający skandal syna Huntera. Ostatnio wypłynęło coraz więcej brudów, jego nagrań z rosyjską prostytutką i jego zażyłości z rosyjskimi handlarzami narkotyków, którzy ukradli mu jego komputer. Powoli gromadziło się wiele czarnych chmur nad Hunterem i jego ojcem Prezydentem. Teraz wszystkie te brudy i dowody na korupcję i potencjalne szantaże  cudownie zniknęły z pierwszych stron opozycyjnych medialnych nośników. 

Zastanówmy się w czyim interesie byłoby odrzucenie planu ewakuacji Trumpa i stworzenia sytuacji kompletnego bałaganu. Między bajki można włożyć wersję mówiącą, że “tak wyszło” i sztab otaczający Bidena jest po prostu naiwny, czy głupi. CIA posiada świetny wywiad, który nowej administracji skrzętnie i systematycznie słał raporty o tym co w najbliższym czasie w Afganistanie nastąpi. Dlaczego Biden nie zareagował na napływające raporty  CIA zapowiadające tsunami Talibów?  Tak nawiasem mówiąc, stacja CBS ogłosiła, że za wzmożoną aktywność Talibów niestety winne są zmiany klimatyczne…  Przypomnijmy też, że to wiceprezydent Biden był odpowiedzialny w administracji Obamy za wycofanie wojsk z Iraku, które przyczyniło się do powstania krwiożerczego ISIS.

Sekretarz Stanu Antony Blinken (ojczym z Białegostoku) w tym krytycznym czasie zajmował się sprawami naprawdę ważnymi wspomagając nowojorskie żydowskie koła roszczeniowe w naciskach na Polskę (plemienne mienie bezspadkowe). Trockiści, którzy opanowali Biały Dom  (jak w czasie II w.ś. sympatycy Stalina) mogą koordynować ruchy i scenariusze zgodne z ich własnymi planami tworzenia fundamentów do NWO. Biden ciągle śpiewa serenady, że wszystko jest cacy, ale dzięki mediom Amerykanie widzą, że nawet jeśli gładko kłamie, to czyta z telepromptera. Czyli rządzi dwór. 

Przez dwie dekady USA zbroiła i trenowała lokalna armię afgańską i służby. Niedawno Biden zachwalał zdolności bojowe tej 300,000 formacji, z którą liczący ok. 75,000 bojowników taliban nie miał żadnych szans. Na trening i wyposażenie tej armii Amerykanie wydali $90 mld! Dowiadujemy się, że ok. 90% rekrutów tej armii było analfabetami, ok. 80% używało narkotyków, po uroczystym zakończeniu wojskowych  kursów, absolwenci znikali do Talibanu i do swoich wiosek, oczywiście po zainkasowanej wypłacie. Amerykańskie media przez 20 lat milczały o tej sytuacji. Inną sprawą była korupcja, dowódca raportował, że “ma pod sobą” 50 ludzi, a miał 25, a nadwyżkę pensji zatrzymywał dla siebie. Z drugiej strony armia i policja afgańska przez dwie dekady walcząc z Talibami (zanim Biden nie obciął im wsparcia w walce) straciła ok. 60,000 ludzi...

W tym klimacie Chiny i Rosja wspólnie przeprowadzają wielkie manewry wojskowe, pokazując własną siłę w kontraście do narastających kłopotów USA i NATO. Chiny wzmożyły psychologiczną wojnę w swojej strategii zdobycia Tajwanu, strasząc możliwą kolejną zdradą sojusznika przez USA, przypominając, że USA po II w.ś. nie wygrały żadnej wojny w Azji. Niepokój wdziera się nie tylko do Tajwanu, Ukrainy, Izraela i sunnickich państw zatoki, ale i do sojuszników USA w centralnej i wschodniej Europie. 

Może jednak należy wierzyć politykom? Biden w swojej kampanii wyborczej zapowiadał, że w przeciwieństwie do Trumpa on zjednoczy Amerykanów. Chyba mu się to nawet udaje, co prawda zjednoczył Amerykę przeciwko sobie. Cóż jeszcze do niedawna największym zagrożeniem dla przyszłości Ameryki według prezydenta Bidena i dowódców wojskowych był biały rasizm, no i dyskryminacja gender. Teraz na scenę wdrapał się Taliban uzbrojony w najnowocześniejszą amerykańską broń. Czyżby niedołężnie przeprowadzana ewakuacja ma być pułapką dla Talibów i dla przemysłu zbrojeniowego nadejdą “dobre czasy”?

Jacek K. Matysiak
Kalifornia, 2021/08/24
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika ruisdael

24-08-2021 [10:35] - ruisdael | Link:

Nie miałbym nic przeciw poskromieniu Izraela.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

24-08-2021 [11:30] - Marek Kudła | Link:

Tam są tylko dwie możliwości !!!  Albo dymisja starego paralityka, albo impeachment  !!!

Obrazek użytkownika J z L

24-08-2021 [15:23] - J z L | Link:

Niektórzy mogą powiedzieć, że Donald Trump nie był idealnym człowiekiem, ale wszyscy zgadzają się, że był idealnym prezydentem!

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

24-08-2021 [11:46] - Zygmunt Korus | Link:

Tekst z sensem. Proszę poprawić literówki i nadać formę poprawną ostatniemu zdaniu.

Obrazek użytkownika J z L

24-08-2021 [13:51] - J z L | Link:

Donald J Trump:

Joe Biden gave our enemies all around the World a great and lasting victory when he unexpectedly and inexplicably removed our great soldiers from Afghanistan before taking out our U.S. citizens and allies, along with abandoning many billions of dollars of highest-grade Military equipment. Leaving our Military till the end was such a simple decision that anyone with intelligence and common sense would have made, but he called it wrong and instantly created perhaps the greatest embarrassment for our Country in its history—and it is far from over!
Biden’s biggest mistake was not understanding that the Military has to be last out the door, not first out the door. Civilians and equipment go first and then, when everyone and everything is out, the Military goes. So simple, and yet it wasn’t done.
Tragic!

Obrazek użytkownika Pers

24-08-2021 [17:20] - Pers | Link:

"Projekt USA" już się wyczerpał i nie jest potrzebny. Poza tym za drogo kosztuje.
Teraz jak globaliści mają "pandemię" i "globalne ocieplenie" to mogą ludzi podporządkować w inny sposób.
Armia USA i najemnicy nie są już tak potrzebni i pójdą stopniowo w odstawkę. Tym bardziej, że nie są w stanie wygrać ani z Rosją ani z Chinami. Co dopiero z oboma na raz :)
Chiny zaraz odbiorą Tajwan a Rosja da w końcu łupnia banderowcom w Donbasie.
I życie będzie się toczyć dalej.
A Polska, jak zwykle, zostanie sama z ręką w nocniku.
 

Obrazek użytkownika Ryan

24-08-2021 [18:31] - Ryan | Link:

Obrazek użytkownika Pers

24-08-2021 [19:59] - Pers | Link:

W sumie to same dobre wiadomości.
Masoński projekt pt. "USA" z pewnością się rozpadnie i przestanie sobie uzurpować rolę "żandarma świata".
Ameryka się odbuduje bo zamiast wydawać kasę na 1000 baz na całym świecie i bandyckie wojny przeznaczy je na walącą się infrastrukturę i inne projekty społeczne.
Amerykanie będą mogli w końcu godnie żyć.

Polska też powinna wyciągnąć wnioski z blamażu USA w Afganistanie i podjąć odpowiednie kroki.
Pierwszy, najważniejszy, to wyproszenie naszych "sojuszników" bo tylko generują nam ogromne koszty i w razie czego uciekną nocą jak z Afganistanu. 
Drugi krok to zaprzestanie dzikich zakupów niepotrzebnego nam sprzętu z USA (zwykle za podwójną cenę). Amerykanie mogli zostawić w prezencie Talibom sprzęt wartości dziesiątek mld $ a nam każą słono płacić.
Zaoszczędzone pieniądze powinniśmy przeznaczyć na naszą armię (i polski przemysł obronny), żeby była w stanie obronić nas przed agresją Rosji, którą od lat wieszczą najtęższe geostrategiczne głowy z panem prof. vel Żurawskim na czele.

Obrazek użytkownika Ryan

24-08-2021 [20:28] - Ryan | Link:

Administracja Bidena, poprzez kryzys afgański, spowodowała zwycięstwo rosyjskiej, agresywnej polityki propagandowej, która może doprowadzić do podziałów wewnątrz NATO. Przykładami "pożytecznych idiotów" realizujących scenariusz Moskwy jest wielu aktywistów polskiej opozycji.

Obrazek użytkownika J z L

24-08-2021 [21:51] - J z L | Link:

Donald J Trump:

Biden surrendered Afghanistan to terrorists and left thousands of Americans for dead by pulling out the Military before our citizens. Now we are learning that out of the 26,000 people who have been evacuated, only 4,000 are Americans. You can be sure the Taliban, who are now in complete control, didn’t allow the best and brightest to board these evacuation flights. Instead, we can only imagine how many thousands of terrorists have been airlifted out of Afghanistan and into neighborhoods around the world.
What a terrible failure.
NO VETTING.
How many terrorists will Joe Biden bring to America?

We don’t know!

Obrazek użytkownika Edek

26-08-2021 [09:29] - Edek | Link:

Na naszych oczach zaczyna spełniać się przepowiednia Fatimska z roku 1917, czyli z czasu rewolucji bolszewickiej w Rosji. Według tej przepowiedni, "błędy Rosji" w końcu rozszerzą się na cały świat. Zawsze myślałem, że ideologia komunistyczna (tzw. "poprawność polityczna", czyli neomarksizm) na pewno nigdy nie przyjmie się w Ameryce, ale ostatnie sfałszowane wybory prezydenckie pokazują, że się pomyliłem.

Tylko ta modlitwa przyniesie światu prawdziwy pokój:

"Panie Jezu Chryste, Synu Ojca, ześlij teraz Ducha Twego na ziemię.

Spraw, aby Duch Święty zamieszkał w sercach wszystkich narodów i chronił je od upadku moralnego, katastrofy i wojny.

Niechaj Pani Wszystkich Narodów, która kiedyś była Maryją, będzie naszą Orędowniczką.

Amen."

Przypomnijmy sobie: dokładnie 10 lat przed upadkiem komunizmu w roku 1989, Papież Jan-Paweł II tak się modlił na Placu Zwycięstwa w Warszawie (2 czerwca 1979):

" I wołam, ja, syn polskiej ziemi, a zarazem ja, Jan Paweł II, papież, wołam z całej głębi tego tysiąclecia, wołam w przeddzień święta Zesłania, wołam wraz z wami wszystkimi:

Niech zstąpi Duch Twój!

Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi!

Tej ziemi!

Amen."