Wypowiedzi Merkel po spotkaniu z Putinem graniczyły z ...

Wypowiedzi Merkel po spotkaniu z Putinem graniczyły z bezczelnością

1. Kanclerz Niemiec Angela Merkel jak informowały media niemieckie odbyła w ostatni piątek „pożegnalną” wizytę w Moskwie jako że jakiś czas temu zdecydowała, że niezależnie od wyniku wrześniowych wyborów parlamentarnych w tym kraju, przechodzi na polityczną emeryturę.
Kanclerz Niemiec podczas swych czterech kadencji, spotykała się w Władimirem Putinem aż 24 razy i to najczęściej w Moskwie, wielokrotnie także obywali rozmowy telefoniczne (jak informują media było tych rozmów aż 67), choć trzeba przyznać że po aneksji Krymu przez Rosję, te spotkania odbywały się już rzadziej.
Te liczne wcześniejsze spotkania z Putinem spowodowały, że Merkel zdecydowała się polecieć do Moskwy tuż przed wizytą w Kijowie, co jednoznacznie pokazuje, że to raczej prezydent Zełenski, będzie musiał wysłuchać czego oczekuje od Ukrainy prezydent Putin, a nie odwrotnie, jeżeli chce mieć spokój na swojej wschodniej granicy.
 
2. Po 4 godzinnej rozmowie Putin-Merkel (dwukrotnie dłuższej niż wcześniej przewidywano), odbyła się wspólna konferencja prasowa, na której część wypowiedzi kanclerz Niemiec, wręcz graniczyła z bezczelnością.
Z oczywistych względów ważną częścią rozmów rosyjsko- niemieckich był gazociąg Nord Stream2, Putin na konferencji triumfował, że do zakończenia tej inwestycji, zostało tylko do ułożenia na dnie Bałtyku 15 km rur.
Co znamienne to układanie ma się zakończyć 23 sierpnia, co ma ponurą symbolikę, jako że będzie to 82 rocznica podpisania paktu Ribbentrop- Mołotow, będącego w istocie zapowiedzią 4 rozbioru Rzeczpospolitej.
 
3. Merkel także żarliwie broniła tej inwestycji podkreślając, że nie ma ona charakteru dwustronnego tylko europejski, a uzasadnieniem do tej europejskości, było uczestnictwo w niej kilku europejskich firm.
Co więcej podkreśliła, że inwestycja ta jest zgodna z prawem europejskim, choć od dawna wiadomo, że podlega ona tzw. III pakietowi energetycznemu i łamie przepisy tego pakietu, a spółka Nord Strem2 próbuje na drodze sądowej go z tej podległości wyłączyć (proces w tej sprawie przed niemieckim sądem rozpoczął się w lipcu tego roku).
Ba inwestycja ta jest sprzeczna z zasadą solidarności energetycznej zapisanej w traktacie Lizbońskim, a zasada ta nie jest przepisem papierowym o czym ostatnio przypomniał TSUE, rozstrzygnięciem w sprawie wykorzystania przez Rosjan gazociągu OPAL, rozprowadzającego gaz po terytorium Niemiec z Nord Stream1.
Merkel jeszcze raz wygłosiła na konferencji także frazę o tym, że Nord Stream2 jest projektem biznesowym, a nie politycznym, choć wczoraj na Ukrainie musiała zapewniać, że Niemcy dopilnują aby Rosja przesyłała gaz przez Ukrainę także po roku 2024, a przecież jak powszechnie wiadomo, Rosjanie zrobią wszystko, aby takiego przesyłu już nie było (jeżeli Nord Stream2, do tego czasu będzie pracował z pełną wydajnością).
 
4. Wypowiedzi Merkel w sprawie Nord Stream2, wszystkie kraje, w których interesy ta inwestycja uderza (kraje nadbałtyckie, Polska, Ukraina, Słowacja), mogą uważać za graniczące z bezczelnością, bo wyraźnie widać, że kanclerz Niemiec mija się z prawdą.
Trzeba przyznać, że w tej sprawie jest ona konsekwentna, nie zmieniły jej poglądów w tej sprawie, ani aneksja Krymu przez Rosję , ani wojna prowadzona przez Rosję w obwodzie Ługańskim i Donieckim, ani zestrzelenie malezyjskiego samolotu z prawie 300 osobami na pokładzie (głównie Holendrami), ani próba otrucia Nawalnego przez służby rosyjskie, a nawet skazanie go na kilka lat łagru przez rosyjski sąd.
Wprawdzie Merkel na konferencji prasowej powiedziała, że apelowała do prezydenta Putina o uwolnienie Nawalnego, ale prezydent Rosji pytany o te sprawę, z rozbrajającą szczerością powiedział, nie wymieniając jego nazwiska, że to przestępca kryminalny, skazany przez niezawisły sąd.
 
5. W Polsce o wizycie Merkel w Moskwie informowały głównie media publiczne, te prywatne, z główną telewizją opozycyjną, nawet się na ten temat nie zająknęły, bo przecież trudno przyznać, że nie ma w UE bardziej prorosyjskiego przywódcy niż kanclerz Merkel i kraju niż Niemcy.
Za wymyśloną prorosyjskość lepiej atakować rząd Prawa i Sprawiedliwość, z nadzieją, że może coś się do niego przyklei, choć jest to rząd, który po wielu latach, uwolni Polskę od zależności gazowej od Rosji.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek Kudła

22-08-2021 [11:49] - Marek Kudła | Link:

No, Niemcy nie zdobyły Moskwy podczas II wojny światowej, to teraz Merkel chcała ją zdobyć osobiście !!  Niestety Putin przyjął ją chłodno jako niepotrzebego mu już śmiecia !!!

Obrazek użytkownika u2

22-08-2021 [11:55] - u2 | Link:

"ani zestrzelenie malezyjskiego samolotu z prawie 300 osobami na pokładzie (głównie Holendrami)"

Przecież finansuje Nord Stream 2 holenderski Shell. Widać gaz ważniejszy niż ludzkie życie :-)

Obrazek użytkownika Maverick

22-08-2021 [18:32] - Maverick | Link:

Ukraińska prowokacja zestrzelenia malezyjskiego samolotu nie powiodła się , celowo naprowadzili  samolot nad teren działan wojennych, jest wiele zeznań na ten temat kontrolerów lotów. Planowali zestrzelić samolot dość długo w celu eskalacji konfliktu bo dzielni słowianie z Donbasu i Ługańska dawali popalić banderowcom i chazarkom.
Obywatele Donbasu i całej wschodniej Ukrainy gdzie mieszka ludność rdzennie rosyjska mają prawo do referendum a jakiś dupek z zachodu będzie o tym decydował. Te dupki to mogą sobie decydować czy podetrą sobie dupę czy nie i tutaj rola tych lucyferianów się kończy.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

22-08-2021 [12:10] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

Dlaczego Merkel mowi,to co mówi---bo może!
Dlaczego Putin mówi,to co mówi---bo może!
Dlaczego Merkel robi,to co robi---bo może!
Dlaczego Putin robi,to robi---bo może!

Bo oboje maja gdzieś UE,USA...und das ganze Welt!

Obrazek użytkownika Maverick

22-08-2021 [15:08] - Maverick | Link:

Poważne kraje z sobą rozmawiają, prowadzą handel i jest to korzystne dla obu stron. Niepoważne kraje nie mają nic do zaoferowania poza tanią siłą roboczą i dlatego nikt ich nie słucha. Przecież kraj wasaalski jest po to aby być wqasalem, i wypełniać to co poważne kraje wymagają od niego. Aby nie być krajem wasalskim, trzeba najpierw, mieć silną ekonomię i wykształcony naród, a nie baranów. Trzeba mieć swoich ministrów finansów czy spraw zagranicznych a nie podstawionych poprzez City of London. Poważne kraje zawsze na pierwszym miejscu stawiają swój interes narodowy, a nie innych.

Obrazek użytkownika Maverick

22-08-2021 [19:20] - Maverick | Link:

Fragment wypowiedzi podczas spotkania z english subtitles.
oczywiście muszą istnieć kontrakty na gaz aby go pompować. A ceny są lepsze od innych oferowanych i poniżej cen giełdowych, tylko psychicznie głupi kupowałby droższy gas.

https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika J z L

22-08-2021 [19:48] - J z L | Link:

Co ci ten Pawlak z PSL-u winien...on był psychicznie głupi
 

Obrazek użytkownika Maverick

22-08-2021 [22:32] - Maverick | Link:

Bo w kraju gdzie politycy wasalą się obcym zawsze tak jest, cały swiat to wie i dlatego sprzedają wam wszystko po najwyższych cenach. Czy chodziło o Stare Klejkuty ponoć wasi umiłowani przywódcy dostastali 15 milionów a zapłatę przniesiono w torbach papierzanych nawet nie wiemy czy te dzieci enkawudzistów zapłaciły od tego podatek, czy potraktowały jako osobiste kieszonkowe. Ale kogo by to interesowało i tak wybrali ich na drugą kadencję.
Więc jeżeli chodzi o niekorzystną umowę Pawlaka też to zrobił za ddrobne kieszonkowe, ustawienie rodzinki na kilka generacji a ty wierz w głupotki z TV. To samo z F-16, czy F-35 najwyższe ceny w najgorszej wersji i bez pełnej kontroli. Z Ambramsami będzie to samo bo zdezolowane i wysłużone w Iraku abramsy trochę odmalowano i znaleźli sobie głupich co za nie przepłacą, oczwywiście za drobne kieszonkowe dla umiłowanych przywódców, oczywiście aby takie transakcje mogły mieć miejsce trzeba starszyć naród Rosją. Co działa na skostniałe i zwapniałe móźgi. A tak znieść imunitety, i karać przepadkiem mienia całej rodziny takich nadużywających pozycji spólecznych z karą śmierci włącznie, a ich organy sprzedawać na pokrycie strat poprzez nich wyrządzonych. W panstwach niepoważnych i wasalskich nigdy nie będzie praworządności a Polin to taka republika mniej niż bananowa, Oczywiście złodziejaszki zawsze napuszeni, nawet chodzą do kościoła aby chanukę póżniej zapalić w poczuciu dumy że kogoś wyrolowali.

Obrazek użytkownika Maverick

23-08-2021 [04:23] - Maverick | Link:

Tak mieszjacie na Białorusi i Ukrainie zamiast tworzyć miejsca pracy w Polsce, Co o taniej sile ze wschodniej Europy myślą na wyspach.  A bezwały straszą ...

https://www.youtube.com/watch?...