Opozycjo, nie wspieraj ataków hybrydowych Łukaszenki...

Opozycjo, nie wspieraj ataków hybrydowych Łukaszenki na naszej wschodniej granicy
 
1. Na polsko-białoruskiej granicy pojawia się od kilku tygodni coraz więcej imigrantów, którzy konsekwentnie nie są wpuszczani przez Straż Graniczną na terytorium Rzeczpospolitej.
Opozycja, w szczególności politycy Platformy i Lewicy, od paru dni prowadzą różnorodne akcje ,które mają na celu wywarcie nacisku na polski rząd, aby ten zdecydował o wpuszczaniu tych ludzi do Polski (najbardziej spektakularną przeprowadzili dwaj posłowie Platformy Michał Szczerba i Dariusz Joński ,którzy starali się dostarczyć grupie 50 takich imigrantów, koczujących po stronie białoruskiej dwa śpiwory i dwa opakowania z żywością, taką dostawę widać było na opublikowanych zdjęciach).
Przy tej okazji imigrantów tych nazywa się uchodźcami, ba padają sugestie, że pochodzą oni z Afganistanu, a w związku z zajęciem już prawie całego terytorium tego kraju przez Talibów, ludzie z tego kraju znaleźli się już na polsko-białoruskiej granicy.
 
2. A przecież dla wszystkich ,którzy choć trochę interesują się tą problematyką jest jasne, że od wielu tygodni, a dokładnie od wprowadzenia międzynarodowych sankcji na Białoruś (przez UE ale także USA i Kanadę), ten kraj używa imigrantów jako jednego z elementów wojny hybrydowej, którą toczy z UE.
Wystarczy zajrzeć na stronę internetową lotniska w Mińsku, żeby zobaczyć, ze codziennie lądują tam przynajmniej dwa samoloty z Bagdadu, którymi przywozi się na Białoruś cudzoziemców z Iraku ,którzy później wspomagani przez administrację tego kraju w tym wojsko i służby graniczne, najpierw byli transportowani do granicy białorusko-litewskiej, a teraz coraz częściej białorusko-polskiej i wręcz zmuszani to jej forsowania.
To jest proceder niesłychanie opłacalny (ponoć taki przewóz kosztuje przynajmniej 20 tys. USD od osoby), więc być może przy okazji państwo białoruskie w ten sposób zapełnia swój budżet dewizowy.
A przecież jest już nawet stanowisko UE w tej sprawie, która ustami ministrów spraw wewnętrznych wszystkich krajów członkowskich wsparła Litwę, Łotwę i Polskę w walce z wojną hybrydową prowadzoną przez administrację Łukaszenki.
 
3.Łukaszenka, przy cichym wsparciu Rosji, stosuje ten sam mechanizm, który w 2015 roku zastosowała Turcja na granicy z Grecją, w wyniku czego na tej granicy znalazły się  dziesiątki tysięcy imigrantów z ogarniętej wojną Syrii ale także innych krajów i spowodowało gigantyczny kryzys w UE, którego skutki odczuwamy do dzisiaj.
Po wielu miesiącach negocjacji, UE zdecydowała się zawrzeć porozumienie z Turcją na mocy którego ten kraj zobowiązał się do zatrzymania imigrantów na swoim terytorium, a UE przekazała na ten cel ok. 3 mld euro, a po kilku latach kolejne 3 mld euro.
Łukaszenka jest gotowy także zatrzymać ten proceder pod warunkiem podpisania podobnej umowy z UE albo przynajmniej zniesienia unijnych sankcji, które są dla jego gospodarki coraz bardziej dotkliwe i powodują coraz większe problemy finansowe dla tego kraju.           
Polska opozycja powinna więc wreszcie zdać sobie sprawę w czym uczestniczy i przestać naciskać na rząd ,żeby przyjmował imigrantów, bo w ten sposób osłabia polskie państwo w sytuacji kiedy czeka nas już za kilka tygodni fala imigracyjna z Afganistanu.
 
4. Nie ulega bowiem wątpliwości, że po zakończeniu ewakuacji z lotniska w Kabulu  przez wszystkie kraje obecne wojskowo i dyplomatycznie w tym kraju, swoich afgańskich współpracowników, zacznie się ucieczka z tego kraju ludzi, którzy będą czuli się zagrożeni rządami Talibów.
Już teraz szacuje się, że może to być przynajmniej kilkaset tysięcy osób, którzy różnymi drogami, będą chcieli dostać się do Europy i mimo tego ,że będą mieli do pokonania ponad 5 tys. kilometrów, to przy sprzyjaniu temu procederowi przez kraje sąsiadujące z Afganistanem a także Rosję i Białoruś już za kilka tygodni mogą zaleźć się na wschodniej granicy UE.
Dobrze więc ,że Polska uszczelnia swoją wschodnią granicę, szczególnie ten blisko 200 km odcinek z Białorusią (zbudowano już blisko 150 km ogrodzenia), na którym nie ma żadnych naturalnych przeszkód, które utrudniałyby przedostanie się na nasze terytorium.
Dlatego już teraz potrzebna jest zdecydowana postawa naszych służb granicznych, żeby dla administracji białoruskiej w tym jej służb granicznych było jasne, że nasze terytorium jest należycie chronione i proceder dostarczania przez nie, imigrantów na granicę, żeby przerzucić ich do Polski jest niesłychanie ryzykowny i nie zakończy się sukcesem.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek Kudła

20-08-2021 [09:38] - Marek Kudła | Link:

To co, panie Zbigniewie, mamy ich prosić, żeby tak nie robili ?  A oni mają to w nosie !  Ba, robią to specjalnie !
A nie lepiej byłoby przymknąć ich na 24 za przekroczenie obszaru dzialania wojska , co jest zabronione, tym bardziej z kamerą i mikrofonem ?!!!
Albo, nie lepiej byłoby przepchnąć ich przez pas graniczny, a wtedy Łukaszenka zamknąłby ich na dłużej ?!!!

Obrazek użytkownika sake3

20-08-2021 [10:17] - sake3 | Link:

Tylko podziwiać naszą opozycję. Nie pomyśleli,że wdrażając w życie swój kolejny plan obalania rządu tym razem przy pomocy Afgańczyków sobie też zaszkodzą? Jeżeli zaleje nas taka fala imigrantów Polska nie udźwignie tego ciężaru utrzymania takiej masy ludzi,już nie mówiąc o terroryzmie? Przecież to będą głównie roszczeniowi nachodźcy ekonomiczni i wysłani terroryści a nie ludzie chcący pracować. Od tych dwu popisujących się zidiociałych pajaców trudno wymagać pomyślunku i realnej oceny, ale czy naprawdę po stronie opozycji znajdzie się choć jeden myślący? 

Obrazek użytkownika u2

20-08-2021 [14:35] - u2 | Link:

"To jest proceder niesłychanie opłacalny (ponoć taki przewóz kosztuje przynajmniej 20 tys. USD od osoby)"

Podobne stawki są dla przemytników przemycających żywy towar przez Morze Śródziemne. Za taką kasę można swobodnie przylecieć legalnie, ale imigranci o tym najwyraźniej nie wiedzą. Mafia tylko liczy kokosy i zaciera rączki z zadowolenia :-)

Obrazek użytkownika Maverick

20-08-2021 [17:42] - Maverick | Link:

Pojawiają się bo pozbawieni nadzieji na życie skąd są poprzez globalistów i róznej maści lucyferianów i kabalarzy z NWO, chcą do Niemiec się dostać a droga prowadzi poprzez Polskę.
Każdy marzy o tym aby żyć lepiej. Ci co dzielą i skłócają narody wypełniają rolę jaką przypisali im kabalarze. Rola liderów sprowadza się jednoczenia ludzi wokół celów a nie dzielenia. Czyli model w Polsce oparty na dziel , skłócaj i rządż jest oparty na ideologi lucferiańskiej bez względu kto jest u sterów,

Obrazek użytkownika J z L

20-08-2021 [20:31] - J z L | Link:

Jak zaczyna się podróż z Iraku na Białoruś?

Na Telegramie po arabsku "biznesmeni" proponują lot do Mińska, a później transport na granicę z Litwą albo Polską. Procederem steruje Łukaszenka. To element wojny hybrydowej z Zachodem

Obrazek użytkownika Pers

20-08-2021 [20:39] - Pers | Link:

@"jzl"
A co cię to obchodzi?
Ty się przecież w londynkowie dekujesz.

Obrazek użytkownika J z L

20-08-2021 [21:19] - J z L | Link:

A ciebie sowiecki trollu co to obchodzi
Ty zielony ludziku w Donbasie dekujesz
 

Obrazek użytkownika Pers

20-08-2021 [21:51] - Pers | Link:

@"jzl"
//Ty zielony ludziku w Donbasie dekujesz//
W Donbasie nie da się "dekować". Tam się walczy z banderowską swołoczą.

Obrazek użytkownika J z L

21-08-2021 [07:34] - J z L | Link:

Jak jest różnica po między Tuskiem a Yeti ?
Tego drugiego nikt nie widział.
Tak jak rozumu u tego pierwszego 

Obrazek użytkownika u2

21-08-2021 [12:54] - u2 | Link:

Kwaśniewski o Tusku: „Jest wyjątkowo mściwy. Rudy i mściwy”. Kalisz: „Kanalia bym powiedział”

https://solidaryzm.eu/2021/07/...

Obrazek użytkownika Trotelreiner

21-08-2021 [15:01] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

Panie Kuźmiuk!
Pan jesteś coraz bardziej żałosny...

Obrazek użytkownika J z L

21-08-2021 [22:03] - J z L | Link:

Magdalena Środa, znana warszawska feministka i psycholog staje w obronie uchodźców.
„NIE MOŻNA MÓWIĆ UCHODŹCA-GWAŁCICIEL”.

https://pbs.twimg.com/media/E9SmqXAXEAEYUAU?format=png&name=900x900

Z Boya
Litania do Madzi Środy

I ty, uroczystą klempo
W Twojej wiecznej sukni bordo,
Z Twoją beznadziejnie tępą
— Powiedzmy otwarcie — mordą;

Ty orędowniczko dzielna
Genderu i aborcyi,
Arcykapłanko naczelna
Naszej starobabokracyi;

Obrazek użytkownika J z L

21-08-2021 [22:12] - J z L | Link:

Warto przypomnieć Anna Pamuła, reporterka Gazety Koszernej:
"Załóżmy, że przyjmujemy te 7 tysięcy i wśród nich jest jeden zamachowiec. I wysadza w powietrze, ginie 10 Polaków. Ale uratowaliśmy życie tych 6999 osób, które uciekały przed wojną"

https://www.wprost.pl/kraj/10056890/w-sieci-zawrzalo-dziennikarka-przelicza-zycie-polakow-na-liczbe-ocalonych-uchodzcow.html