Afganistan, zwycięstwo Talibów…

Dużo się dzieje na wielu frontach, ale dla nas ważne są dwa: Warszawa i Kabul. Trzeba przyznać, że polscy liderzy szybko dojrzewają do pełniejszego rozumienia realnej sytuacji w której dotąd byli brutalnie rozgrywani przez “najlepszych” sojuszników, czyli ośrodki żydowskie na całym świecie. Wreszcie Polacy przejrzeli ich grę i zdobyli się na odwagę, aby bronić suwerenności Państwa i prawa. Tym razem wybrali moment kiedy uwaga Ameryki i całego świata skupiona jest na afgańskiej tragedii i medialnej ewakuacji wojsk USA i NATO z Afganistanu. Niestety według opinii Talibów w Kabulu już jest po bólu. Nastąpiło nowe rozdanie w ponad 40 letniej wojnie domowej spowodowanej interwencjami dwóch światowych mocarstw Sowieckiej Rosji i Ameryki. 
 https://storage.googleapis.com... 
Kaczyński wybrał najlepszy moment aby wykonać zdecydowany ruch kończący bałagan i bezprawie  w polskim systemie prawnym odnoszącym się do nieruchomości. Miejmy nadzieję, że PiS nie przestraszy się własnego sukcesu i wykorzysta ten sprzyjający moment do dokonania następnych posunięć i rząd polski przestanie jeść z żydowskiej ręki, która przeobraziła się dziś w pięść (patrz: reakcje czołowych izraelskich liderów). Zachód, jego wojska i personel ewakuuje się ze znajdującego się już pod kontrolą religijnych fanatyków  Kabulu. W dużo mniejszej skali rząd polski był zmuszony również ewakuować dzieci niechcianego już w Izraelu polskiego ambasadora Magierowskiego, który jak pamiętamy został swego czasu opluty przez izraelskiego patriotę. Jak ci Żydzi pałają wprost sympatią i entuzjazmem do Polaków i Polski!

Jednak najbardziej gorącym dziś tematem jest 20 letnia przegrana amerykańska wojna w Afganistanie. Wiemy, że tego górzystego kraju zamieszkanego przez kilka grup etnicznych (rozbitych na klany} nikt dotąd nie potrafił pokonać i w pełni kontrolować, od Aleksandra Wielkiego, po Imperium Brytyjskie, Imperium Sowieckie i teraz amerykańskie. Sami Afganowie również nie stanowią spójnego państwa i  przypominają system rządów z czasów feudalnych z silną władzą lokalnych kacyków. Cóż, szkoda tylko cywilnej ludności, która płaci koszta lokalnych i międzynarodowych rozgrywek na jej terenie.

Wojna to wielki biznes dla kompleksów militarno przemysłowych i w części dla lokalnego biznesu pogrzebowego. W trwającej 20 lat ostatniej wojnie afgańskiej Ameryka straciła ok. $2 trylionów (po polsku bilionów), czyli $273 mln dziennie przez 20 lat! Inne koszta, straty to 2,448 zabitych amerykańskich żołnierzy, 3,846 prywatnych kontraktorów, dalej amerykańscy sojusznicy: 1,144 żołnierzy (z tego 43 Polaków, plus 361 rannych). W tej nadzorowanej przez Amerykanów wojnie cywilnej zginęło 60 tys. rządowych afgańskich żołnierzy i policjantów, 47,245 afgańskich cywilów, 52 tys. bojowników Talibów. Zginęło też 72 dziennikarzy, pewnie niedługo ilość ofiar niestety wzrośnie.

Zakończenie amerykańskiej interwencji w Afganistanie zarządził jeszcze prezydent Trump, wskazując na koszt, ofiary i bezsens kontynuowania tej wojny, zapowiadając wycofanie wojsk już w maju 2021 r. Trump podobnie postąpił w Syrii, wycofując wojska po zdławieniu islamskiego kalifatu ISIS (choć został oszukany nieco przez wojsko), mówiąc: niech sami dalej maniakalnie biją się o ten piasek… Prezydent Biden obiecał wycofanie przed rocznicą 9/11 i tu zaczęły się kłopoty.  Amerykanie stworzyli i zaopatrzyli w nowoczesną broń rządową armię  Afganistanu (ok. 200,000), która walczyła z ok. 70,000 słabo uzbrojonych Talibów. 

Amerykańscy jajogłowi stratedzy myśleli, że zdołają wejść do kraju o feudalnych stosunkach społecznych, opartych o klanową lojalność i silnie rozwinięty islam i przy pomocy pieniędzy w krótkim czasie zaprowadzić tam demokrację w stylu zachodnim.  Mówi się, że Afgana nie można kupić, można go tylko wynajmować, dopóki dobrze się płaci, więc poza prawie 5 milionowym Kabulem amerykańska demokracja nie miała zbyt wielkich szans przeżycia, nie przyjęła się. Jedyny sukces jaki można było zaobserwować w okupowanym Afganistanie to istotnie szalony bo 900% wzrost produkcji opium z którego heroina zatruwała i zatruwa cały świat! Poprzednio Talibowie po przegnaniu Sowietów  niszczyli, palili uprawy opium, zobaczymy, czy teraz postąpią podobnie, czy też na tyle się zamerykanizowali, że porzucą zasady na rzecz pieniądza.

W wyniku błyskawicznej ofensywy Talibów zachodnie ambasady (amerykańska kosztowała aż $700 mln!) zawieszają swoją działalność przenosząc swój personel na lotnisko w Kabulu (Brytyjczycy, Amerykanie, Francuzi) w celu ewakuacji.  Drogi na lotnisko są zablokowane tysiącami samochodów ludzi próbujących wydostać się z nadchodzącego piekła. Sytuacja wprost przypomina tę z końca wojny wietnamskiej z  1975 r. z ewakuacją Sajgonu. Tym razem z olbrzymiej ambasady amerykańskiej od kilku dni unosiły się kłęby dymu, to personel palił tajne papierzyska, aby nie wpadły one w ręce islamistów jak to miało miejsce w 1979 r. w Teheranie. Zaskoczony wypadkami Biden zapowiedział wysłanie 6,000 dla ochrony ewakuacji. Jeszcze w lipcu oszacowano potencjalną liczbę miejscowych współpracowników (z rodzinami), których życie byłoby zagrożone na ok. 100,000! Przyjmuje się, że wizy do USA dostało, bądź otrzyma ok. 10,000 Afgańczyków. Kolejne kraje również ewakuują związanych ze swoją działalnością Afgańczyków.

Premier Boris Johnson wysłał 600 brytyjskich żołnierzy aby zabezpieczyć ewakuację ok. 3,000 brytyjskiego personelu i 2,000 współpracujących z nimi Afganów. Kanada, która asystowała USA w Afganistanie przez 13 lat (wycofała się w 2014 r.) tracąc ponad 150 żołnierzy (z 40,000 uczestniczących w okupacji), również wycofała swoją misję. Francja która rozpoczęła swoje wycofanie z Afganistanu w latach 2013-2015  ewakuowała afgańskich współpracowników w liczbie 1,350. ONZ poinformował, że ponad 550,000 ludzi w Afganistanie opuściło swoje domy tylko w tym roku. Sąsiedni Uzbekistan poinformował, że 84 żołnierzy afgańskich  (niektórzy ranni) przekroczyło granicę szukając schronienia.

Światowe agencje obiegły zdjęcia brodatych Talibów rozsiadających się w prezydenckim pałacu, z którego wcześniej uciekł prezydent 72-letni Ghani udając się do tadżyckiego Duszanbe. Były prezydent (etnicznie Pashtun) wcześniej studiował na zachodzie, gdzie następnie był nauczycielem akademickim związanym z Bankiem Światowym, aby w 2002 r. powrócić do Afganistanu, kiedy to w 2004 r. został ministrem finansów. W 2014 r. i ponownie w 2019 r. ubiegał się o urząd prezydenta, wikłając się w nierozstrzygnięte zwycięstwo z dr. Abdullah Abdullah. W końcu USA doprowadziły do kompromisu tworząc dodatkowo nowy urząd zadowalający obydwu ambitnych  liderów. Ghani uchodził za aroganckiego, apodyktycznego prezydenta nie tolerującego głosów przeciwnych, mimo nacisków nie przyczynił się do łagodzenia sporów i napięć między grupami etnicznymi  Afganistanu. Dr Abdullah Abdullah przewodniczący Rady Porozumienia Narodowego  po ucieczce Ghaniego prowadzi rozmowy ze zwycięskimi Talibami, wspierany przez byłego prezydenta Hamida Karzaja i ministra obrony Bismillah Khan Mohammadi. 

Talibowie zapowiedzieli ogłoszenie powstania Islamskiego Emiratu Afganistanu, zapowiadając dotrzymanie porozumień zawartych jeszcze z prezydentem Trumpem, który rozczarowany błyskawiczną klęską amerykańskiej polityki ewakuacyjnej w Afganistanie zasugerował, że Biden się skompromitował i powinien ustąpić ze swojego stanowiska.

Ameryka poniosła klęskę w Afganistanie, tracąc z oczu swój cel z którym przystąpiła do wojny. Nie zdołano uruchomić i rozwinąć afgańskiej ekonomii, poza produkcją opium. Nie rozwinięto górnictwa, a nie jest tajemnicą, że Afganistan jest zasobny w metale rzadkie, którymi teraz pewnie zainteresują się Chińczycy. Przez 20 lat USA zapewniały bezpieczeństwo miękkiego podbrzusza Rosji, stabilizując też granicę z muzułmańską częścią Chin), Ameryka wreszcie wyszła z tego frajerstwa. Teraz koniec stabilizacji, powstaje nowa sytuacja, kolejny nowy problem dla Rosji, Chin, Pakistanu i Iranu. 

Mówi się, że Afganistan dla USA to Wietnam 2.0, jednak jak widzimy z perspektywy czasu dziś Wietnam potrzebuje Ameryki aby równoważyć zagrożenia płynące z Chin. Kto wie, czy Afganistan za 20 lat nie będzie zabiegał o amerykańską pomoc? Na dzisiaj amerykańskie wycofanie z Afganistanu  nie może dobrze nastrajać jej  sojuszników. Jednak jej odejście nie tylko powoduje zaniepokojenie na Tajwanie i wśród dotychczasowych sojuszników tak w Azji jak i w Europie. Amerykańska przegrana jest zwycięstwem Chin i Rosji jednocześnie powstała nowa przestrzeń jest pułapką dla tych aspirujących do potęgi państw. Najbliższy czas pokaże, czy zwycięzcy Talibowie nie rozpoczną eksportu islamskiej rewolucji na kraje ościenne takie jak byłe republiki sowieckie i Chiny...

Dla Polski ten kryzys stwarza szansę na przemeblowania w polityce zagranicznej, które już rozpoczęły się jakiś czas temu poczynając od “tureckich dronów” , podejrzewam, że dzięki wpływom byłego ambasadora w Ankarze Jakuba Kumocha, który teraz pracuje bezpośrednio dla prezydenta Andrzeja Dudy. Powstałe zamieszanie powinno nam również pomóc wyzwolić się od nadmiernego wpływu izraelskich i żydowskich lobbystów, którzy przywykli do przedmiotowego traktowania udzielającego im wielowymiarowego poparcia, za przysłowiowe friko państwa Polskiego. Jeśli Polacy nie będą siebie szanować, nikt nie będzie nas szanował…

Jacek K. Matysiak
Kalifornia, 2021/08/16
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika J z L

16-08-2021 [10:46] - J z L | Link:

Ameryka to nie Jo Bidet
Wybory w 2022 pokażą mu miejsce w szeregu

https://naszeblogi.pl/59589-we-did-it-joe

Obrazek użytkownika Edek

20-08-2021 [09:19] - Edek | Link:

Na naszych oczach zaczyna spełniać się przepowiednia Fatimska z roku 1917, czyli z czasu rewolucji bolszewickiej w Rosji. Według tej przepowiedni, "błędy Rosji" w końcu rozszerzą się na cały świat. Zawsze myślałem, że ideologia komunistyczna (tzw. "poprawność polityczna", czyli neomarksizm) na pewno nigdy nie przyjmie się w Ameryce, ale ostatnie sfałszowane wybory prezydenckie pokazują, że się pomyliłem.

Tylko ta modlitwa przyniesie światu prawdziwy pokój:

"Panie Jezu Chryste, Synu Ojca, ześlij teraz Ducha Twego na ziemię.

Spraw, aby Duch Święty zamieszkał w sercach wszystkich narodów i chronił je od upadku moralnego, katastrofy i wojny.

Niechaj Pani Wszystkich Narodów, która kiedyś była Maryją, będzie naszą Orędowniczką.

Amen."

Przypomnijmy sobie: dokładnie 10 lat przed upadkiem komunizmu w roku 1989, Papież Jan-Paweł II tak się modlił na Placu Zwycięstwa w Warszawie (2 czerwca 1979):

" I wołam, ja, syn polskiej ziemi, a zarazem ja, Jan Paweł II, papież, wołam z całej głębi tego tysiąclecia, wołam w przeddzień święta Zesłania, wołam wraz z wami wszystkimi:

Niech zstąpi Duch Twój!

Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi!

Tej ziemi!

Amen."

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

16-08-2021 [11:16] - NASZ_HENRY | Link:

Wiarygodność Joe Bidena w związku z blitzkriegiem Talibów w Afganistanie legła w gruzach. Chińska i rosyjska narracja o słabnięciu Stanów Zjednoczonych została potwierdzona! Talibowie zostali wyposażeni w 350 000 sztuk broni. Stają się poważną siłą w regionie. Kluczowe pytanie czy będą pilnować jedwabnego szlaku czy go zwalczać ☺☻

 

Obrazek użytkownika J z L

16-08-2021 [11:37] - J z L | Link:

Dlatego trzeba usiąść z talibami do rozmów. Zaproponować im pakiet klimatyczny, ograniczenie emisji dwutlenku węgla, zwiększenie udziału OZE w afgańskim miksie energetycznym. Trochę czasu i będą efekty.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

16-08-2021 [14:03] - RinoCeronte | Link:

Super pomysł! Jeszcze jedną porcję brukselki dla Totalnych poproszę...

Obrazek użytkownika paparazzi

17-08-2021 [01:13] - paparazzi | Link:

@JzL a kredki?

Obrazek użytkownika RinoCeronte

16-08-2021 [14:01] - RinoCeronte | Link:

Święte słowa Panie Jacku. Potrzebujemy mądrych polityków. Prezydent Duda może pomóc wspierając ekspertów w stylu Jakuba Kumocha.  Czas nagli trzeba działać skutecznie i szybko.

Obrazek użytkownika J z L

16-08-2021 [14:32] - J z L | Link:

 Biden jest totalnie niekumaty, on jest glupszy od naszego Komorowskiego, ale jaka z tego pociecha?

Obrazek użytkownika RinoCeronte

16-08-2021 [16:16] - RinoCeronte | Link:

Pociechy nie ma żadnej. Do całej układanki jeszcze potrzebne będą "ćwiczenia" Zapad 2021. 

Obrazek użytkownika Pers

16-08-2021 [16:27] - Pers | Link:

Wszyscy, którzy w ten czy inny sposób współpracowali z Amerykanami, próbują opuścić Afganistan, a odkąd Talibowie* przejęli kontrolę nad wszystkimi przejściami granicznymi, lotnisko stolicy pozostało jedyną możliwą drogą ucieczki.

W nocy żołnierze amerykańscy kilkakrotnie oddali w powietrze strzały ostrzegawcze, gdy zrozpaczeni i zdesperowani ludzie biegli w kierunku lotniska i pasa startowego. Ale ponieważ wszystkie loty komercyjne zostały odwołane, panika rośnie, a strach przed pozostaniem pod rządami talibów przeważa nad strachem strzałami.

Dziś rano wojsko amerykańskie otworzyło ogień do ludzi. 
Według nieoficjalnych danych zginęło pięć osób a liczba rannych jest jeszcze nieznana.
Tak Amerykanie składają "podziękowanie" tym, którzy pomagali im w okupacji Afganistanu.

Obrazek użytkownika J z L

16-08-2021 [17:50] - J z L | Link:

Skąd onuco wiesz że to ofiary strzałów żołnierzy amerykańskich
Jeśli trollu,zielony ludziku z Donbasu, masz zamiar siać tu swoje fejki to ......"spieprzaj dziadu"
Te 5 ofiar zostało stratowanych przez tłum.

​Takie wieści to zamieszczaj w swoim sowieckim szambie24.ru
A teraz spamerze
Odmaszerować!!!!

Obrazek użytkownika Pers

16-08-2021 [17:59] - Pers | Link:

@jzl
Nie no... Zapili się łyskaczem, który jankesy zostawiły uciekając w popłochu nocą.
Zmień pampersa :))))))

Obrazek użytkownika Pers

16-08-2021 [19:07] - Pers | Link:

@jzl
//Agencja AFP, cytując pracownika Pentagonu, poinformowała, że amerykańscy żołnierze zabili dwóch mężczyzn, którzy „wymachiwali bronią”.//  https://www.salon24.pl/newsroo...
Już przyznali się do dwóch.
Nie wierzysz pracownikowi Pentagonu?
Przecież to dla ciebie wyrocznia jest...

Obrazek użytkownika J z L

16-08-2021 [21:05] - J z L | Link:

Trzydzieści razy ci z Salonu wypieprzyli a ty dalej bordową kichawe tam wsadzasz. Przecież to nie jest polski portal jak sam onuco pisałeś.
Gdybyś czytał ten wpis od lewej do prawej to znalazłbyś odpowiedź dlaczego tych dwóch kozojebców amerykanie odstrzelili.
Tak się z śmierdzielami "rozmawia" Wymachiwać bronią to sobie w kiblu mogą.
A teraz onuco
Odmaszerować bo tu jest POLSKI portal dla....Polaków
Won za Don zielony ludziku z Donbasu

Obrazek użytkownika Pers

16-08-2021 [21:18] - Pers | Link:

@"jzl"
//Przecież to nie jest polski portal jak sam onuco pisałeś.//
Właśnie dlatego dałem njusa stamtąd.

Reszty nie będę komentował. Udław się tym jadem cieciu :)))))))

Obrazek użytkownika J z L

16-08-2021 [22:26] - J z L | Link:

I ze 30 razy dostałeś tam strzał z liścia onuco
Jak mi nie jest przykro
​Odmaszerowac

Obrazek użytkownika Ryan

16-08-2021 [19:10] - Ryan | Link:

dachowiec

czy ty masz wrodzoną chroniczną alergie na prawdę?

https://www.bbc.co.uk/news/live/world-asia-58219963

Obrazek użytkownika Pers

16-08-2021 [20:20] - Pers | Link:

@ryanek
Co ty mi tu linkujesz? Radio Tirana? 
Nie obrażaj mojego dobrego smaku bo śmieszny jesteś.
Może jeszcze jakiś link z CNN podeślesz?

Obrazek użytkownika J z L

16-08-2021 [21:08] - J z L | Link:

ryan

Co się dziwisz
Turańska dzicz że Stepów Akermańskich
Une tak majom

Obrazek użytkownika sake3

16-08-2021 [17:07] - sake3 | Link:

Sytuację nie tylko Bidena ale i służb pogarsza sprawa syna Bidena Huntera.Jak to możliwe ,że rosyjskie prostytutki (agentki) były w stanie ukraść mu trzy laptopy, rozpowszechnić kompromitujące zdjęcia pod okiem pilnujących go ochroniarzy. A sam Biden zajmuje się czołganiem Polski,tropieniem rasizmu i ściąganiem zupełnie nie sprawdzanych imigrantów. Czy leci z wami pilot chciałoby się powiedzieć Amerykanom.

Obrazek użytkownika Ryan

16-08-2021 [19:36] - Ryan | Link:

To nie tylko Upadek Kabulu. Całe kierownictwo rządu amerykańskiego zniknęło dzisiaj. Tysiące narracji rozpadło się w czasie rzeczywistym. Teatr DC ustąpił miejsca rzeczywistości. Pokolenie ludzi na całym świecie obserwowało poniżanie rządu USA.

Obrazek użytkownika Pers

16-08-2021 [18:16] - Pers | Link:

Amerykańska okupacja Afganistanu na szczęście dobiegła końca, a sposób, w jaki się zakończyła, jest dokładnym zademonstrowaniem wysiłku, który został całkowicie zmarnowany. Stany Zjednoczone wycofały się w środku nocy, nie ostrzegając swoich sojuszników i pozostawiając po sobie szybko upadające państwo marionetkowe, które zostało ustanowione i utrzymywało się przez dwie dekady kosztem 2,26 biliona dolarów. Aby dać wyobrażenie o tych liczbach - populacja Afganistanu wynosi 38 milionów; roczny dochód na mieszkańca wynosi 581 USD. Mnożąc te dwie liczby i sumę przez 20 lat, otrzymujemy 441,56 miliarda dolarów. W ten sposób wydatki USA na Afganistan przekroczyły pięciokrotnie PKB tego kraju!
 
A jaki jest wynik? Cóż, będąc pod kontrolą USA (w wielu przypadkach bardziej fikcyjną niż realną) Afganistan stał się odpowiedzialny za 90% światowych dostaw opium, o wartości około 58,5 miliarda dolarów rocznie. Nawet jako skorumpowany system wykorzystywania funduszy rządowych do zdobywania brudnych pieniędzy na narkotyki, przedsięwzięcie w Afganistanie było żałośne i żałośnie nieskuteczne i prawdopodobnie dlatego prawie nigdy nie porusza się tego tematu. 
 Być może jeszcze większą hańbą jest pozostawienie za sobą dziesiątek tysięcy ludzi, których Talibowie uważają za amerykańskich kolaborantów: tłumaczy i innego personelu rekrutowanego i zatrudnianego przez siły USA i NATO w Afganistanie w ciągu ostatnich dwóch dekad. Honorową rzeczą byłoby przeniesienie ich do Stanów Zjednoczonych i zapewnienie im miejsca do życia i emerytury. Niehonorową rzeczą jest to, co Stany Zjednoczone zwykle robią w takich okolicznościach: porzucają swoich sojuszników, gdy tylko staną się bezużyteczni. Cały świat przygląda się temu i lekcja, którą wyciągają, jest taka: Stany Zjednoczone są w szybkim i chaotycznym odwrocie a bycie sojusznikiem Amerykanów lub, co gorsza, kolaborantem Amerykanów jest oczywiście niebezpieczne.  https://spiritolibero.neon24.p...

Obrazek użytkownika nonparel

16-08-2021 [19:40] - nonparel | Link:

- Dlaczego Amerykanie tak nagle porzucili ten w końcu strategicznie położony kraj?
- Bo im kazali.
- A dlaczego im kazali?
- Bo ISIS doskonale się sprawdziło. A teraz będzie ISIS bis. I nie pójdzie do Europy, nie wysadzi czegoś w NY, nie pójdzie na byłe republiki sowieckie czy Chiny. Pójdzie na zachód.
- A co jest na zachód od Afganistanu?
- Sprawdźcie sobie na mapie. Podpowiadam: w Afganistanie są sunnici.
- A kto im kazał?
- Bangladesz.
- Kłamiesz.
- To co się pytasz skoro wiesz.

nonparel

Obrazek użytkownika Pre-Iliryjczyk

16-08-2021 [20:35] - Pre-Iliryjczyk | Link:

E tam..Iran nie bedzie sie z nimi pieprzyl jak Jankesi..Wejda ..wytna z ziemia do 3-go pokolenia i po sprawie..

Obrazek użytkownika sake3

16-08-2021 [20:59] - sake3 | Link:

Prezydent Biden wziął przykład z Tuska i zniknął wobec problemów w jakimś kurorcie.Jak odpocznie wylezie z nory i zaatakuje Polskę za Discovery.Przecież Afganistan wobec takiej zbrodni jak repolonizacja mediów to mało znaczący problem.

Obrazek użytkownika Pers

16-08-2021 [21:10] - Pers | Link:

Nie wiedzieć czemu mam wrażenie graniczące z pewnością, że wielu piewców "potęgi" USA ma teraz ciężki dni.
Muszę ich zmartwić bo czekają ich ciężkie miesiące, lata i dziesięciolecia.
Lajf is brutal end ful of zasadzkas...
:)))))))))))))))))))))))))))

Ale ja nie będę taki i przyłączę się do ich modłów - God bless America!

Obrazek użytkownika J z L

16-08-2021 [23:32] - J z L | Link:

God bless America

na pohybel sowieckim onucom
Amen

Obrazek użytkownika Pers

16-08-2021 [23:36] - Pers | Link:

@"jzl"
To nawet miło tak się z tobą wspólnie pomodlić :))))))))))

Obrazek użytkownika Pers

16-08-2021 [23:32] - Pers | Link:

Jak donoszą media, w tym niezalezna.pl:

Wysłannik prezydenta Putina ds. Afganistanu Zamir Kabulow powiedział agencji TASS, że Rosjanie nie planują ewakuacji swojej ambasady. Wyznał, że część jej personelu, liczącego ok. 100 osób, zostanie odesłana na urlopy lub wycofana stamtąd w inny sposób, ale celem tego będzie wyłącznie to, żeby „nie mieli tam tak dużej obecności”. Nie ujawnił o ile osób zostanie zmniejszona ich placówka.

Kabulow powiedział przez telefon agencji Reutersa, że pracownicy ambasady nawiązali pierwszy kontakt z Talibami, kiedy tylko weszli do Kabulu. Powiedział, że Talibowie rozbroili pilnujących ambasadę policjantów i sami zaczęli jej pilnować.
Wszystko odbyło się absolutnie spokojnie i bez incydentu. - podkreślił.
To samo powiedział Reutersowi rzecznik ambasady Nikita Iszczenko, który wyznał, że w poniedziałek pod budynkiem pojawili się mężczyźni w tradycyjnych afgańskich strojach, którzy rozbroili i zastąpili przedstawicieli sił rządowych.

Wysłannik Putina powiedział też agencji RIA Nowosti, że Rosja została już wcześniej zapewniona przez Talibów, że ich personelowi dyplomatycznemu nie grozi żadne niebezpieczeństwo. Podkreślił, że otrzymali te gwarancje już dłuższy czas temu i że Rosja nie była jedynym państwem, któremu Talibowie to obiecali. Dodał, że jest w stałym kontakcie z rosyjskim ambasadorem, a ten już we wtorek spotka się z przedstawicielami Talibów w sprawie zapewnienia rosyjskiej ambasadzie bezpieczeństwa w długim terminie. 

Według RIA Kabulow stwierdził, że Rosja nie będzie się jednak spieszyć z oficjalnym uznaniem przyszłego rządu Talibów. Powiedział stacji radiowej Echo Moskwy, że będą bardzo uważnie przyglądać się ich postępowaniu i uzależni od tego, kiedy i czy w ogóle to się stanie. Przekonywał jednak, że jego zdaniem Afganistan pod ich rządami nie zmieni się w drugie Państwo Islamskie. https://niezalezna.pl/407776-r...

Obrazek użytkownika Maverick

17-08-2021 [03:10] - Maverick | Link:

Jacku w stosunkach wietnamsko - amerykańskich nie wszytsko idzie tak jakby chcieli i Wietnamczycy nie dają się nabietrać na podpuszczanie amerykańskich strategów aby dołączyli do koalicji antychińskiej.  W przeciwieństwie Polacy dają się nabierać na zagrożenie od strony Rosji które napradę nie istnieje. Wietnamczycy odpowiadają im tak mamy sporne sprawy ale wojny z tego powodu nie będziemy prowadzić. Kamela Harris ma odwiedzić Wietnam ale Wietnamczycy mają więcej jaj niż ci w Polin.

Może coś o historii jak rządzący czy dominujący świat wykorzystują słabych i wasali, ale poważne kraje nei dają się podpuszczać.

https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Maverick

17-08-2021 [03:22] - Maverick | Link:

Wojna w Afganistanie była zaplanowana jeszcze przed 9/11 o czym informował Wesley Clark główno dowądzący NATO, który jednak miał sumienie, teraz tak dobierają ludzi na stanowiska ci kabalarze a by dowodzący nie mieli sumienia a haki jakie na nich  MOSAD z operacji Epsteina nie odwżyli nie wykonywać tego co na nich wymuszą sciskając im jaja.

<iframe width="961" height="721" src="https://www.youtube.com/embed/..." title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Wes Clark - America's Foreign Policy "Coup" - YouTube

Tak zbiedzy trockistowscy z Rosji przjęli kontrolę na USA w kazdym aspektcie, media, Hollywood, biznes, comples militarno zbrojeniowy i jako neocony prowadzą swoje rytualne mordy na gojach rękoma amerykańskich żołnierzy.  Ponieważ kabała blokuje pewne linki muszę zastosować enbaded code..

Obrazek użytkownika Edek

18-08-2021 [10:05] - Edek | Link:

Trzeba w końcu mówić otwarcie o “Nowej Narracji Holokaust”, która została zapoczątkowana 50 lat temu.

Według tej narracji, zagłada Żydów podczas drugiej wojny światowej była największą zbrodnią wszechczasów. Winne temu były nie tylko hitlerowskie Niemcy, lecz cały Zachód (łącznie z Polską), który bądź nie zareagował, bądź kolaborował — i z tego tytułu cały Zachód ma moralny, wieloletni obowiązek ciągłego wspierania Izraela. Żydzi byli zupełnie niewinni i dosłownie nikt im nie pomógł!

Otóż, PONIEWAŻ Polacy mogliby poważnie podważyć tę narrację, wskazując np. na systematyczną antypolską działalność organizacji żydowskich przed i podczas pierwszej wojny światowej (żydowsko-niemiecki projekt JudeoPolonia, czyli założenia państwa żydowskiego na wschodnich terenach polskich po spodziewanym zwyciestwie Niemców), na kolaborację gmin żydowskich z okupantem niemieckim w 1939r (Judenraty, policja żydowska) a przede wszystkim na masową kolaborację Żydów z NKWD w tej połowie Polski zajętej przez Sowietów w roku 1939 (także ponownie w całej Polsce od roku 1945), OD 50-IU LAT TA NOWA NARRACJA “PROFILAKTYCZNIE” SYSTEMATYCZNIE OCZERNIA POLAKÓW, przypisując im wręcz czołową rolę z zagładzie Żydów!

W ten sposób “uodporniono” zachodniego odbiorcę tej narracji na jakiekolwiek sprostowania z naszej strony. Stąd np. słynna wypowiedź Prezydenta Obamy nt. “polskich obozów śmierci” — to nie była jego pomyłka, on po prostu nauczył się tego w szkole!

Obrazek użytkownika Pre-Iliryjczyk

18-08-2021 [17:27] - Pre-Iliryjczyk | Link:

Amen !
 

Obrazek użytkownika Maverick

18-08-2021 [21:17] - Maverick | Link:

Bo  poliniackie władze nie mialy odwagi wylączyć mikrofonu Obamie i go obstorczować i wykorzystać okazję aby ukazać, w tym samym momencie rzydziańską kooperację z nazistami.

Na orgie z elitami żydowskimi zjedzałą się generalicja niemiecka i szło ćpanie na całego. Dlatego z taką łatwością ich policja wyłapywała biednych i nawet własne dzieci wydawali aby samemu nie jechać do obozu. Zamaist z nami bronić Polski twierdzili że dogadają się z Niemcami, i wierzyli że Hitler stworzy im nowy kraj i dlatego z taką poszli do gett. Ci z Holandii to nawet wynajęli luksusowy pociąg aby pojechać do nowej żiemi obiecanej. Potem przemysł holocaustyczny chciał wyskubać Holandię o odszkodowania a Holendrzy pokazali im papiery że sami zapłacili za pociągi. W Polin tak nie umieją myśleć, bo mają wpojone waslastwo a nie wolność.  Ponieważ nikt nie pisał prawdy o holocauście rzydziany stworzyli biznes holocaustyczny. Natomiast na zamówienie piszą HIT PIECES jak Sąsiedzi. czy Tokarczuk książka o ich mesjaszu Fanku. Ci Frankiści zaczęli robić już wtedy to co teraz kontynuują elity rzydziańskie, promować zboczenia, gender, bezpłściowość, i kontra kulturę. Pamiętajmy o tym i nie cieszmy się jak idioci gdy Ida dosteje Oskara, bo film nas szkaluje ukazując jako morderców rzydzianów aby przejąć ich domy, przy tym wybiela Wolińską która mordowała polskich patriotów.  Frankism - Wikipedia

Pamiętajmy wikipedia wybieła zboczeńca Jakuba Franka. Namawial on rzydzianów na przechodzenia na wiarę katolicką z intencją jej zdemoralizowania i zniszczenia co dzieje się dzisiaj. Sam Franek z Argentyny też jest takim frankistą do niszczenia KK od środka. Czyli to są już czasy ostateczne.       https://youtu.be/fwjeumh21xE