Kiedy to wszystko się zawali?

  To pytanie nie daje mi spokoju od czasu zapoznania się z ostatnim Komentarzem Tygodnia Witolda Gadowskiego {TUTAJ} oraz z artykułem Jakuba Wozińskiego "Kapitalizm niespłacalnego długu" z ostatniego wydania tygodnika "Do Rzeczy" [nr 32/2021, zajawka {TUTAJ}].  Połowę swego komentarza Gadowski poświęcił na streszczenie tekstu Alexandry Bruce "Only TWO Companies, Vanguard And BlackRock, Control The Planet While World’s Richest 1% Own 82% Of World’s Wealth" {TUTAJ}.  Autorka pisze o tym, że wciąż rośnie koncentracja bogactw naszej planety w rękach coraz węższej grupy osób - dosłownie kilku lub kilkunastu najbardziej wpływowych rodzin, np. brytyjskiej rodziny królewskiej.  Taka sytuacja zagraża stabilności światowego systemu ekonomicznego.

  Jakub Woziński zaczyna swój tekst od słów: "Tak wielkiego poziomu długu jak obecnie ludzkość nie osiągnęła nawet w czasach totalnej mobilizacji na potrzeby drugiej wojny światowej. Mało kto bije jednak na alarm, a wręcz przeciwnie, niektórzy ekonomiści wieszczą nawet nadejście „nowej ekonomii”.".  Zauważa potem, że o ile dawniej walczono a zadłużaniem się państw, to obecnie wielu ekonomistów np. Paul Krugman wręcz do niego zachęca [Informacje o zadłużeniu państw świata można znaleźć np. {TUTAJ}].  Woziński kończy stwierdzeniem:

  "Równie niepokojące jest to, że świat zadłuża się obecnie na wielką skalę nie po to, by stworzyć nowe technologie i zasilić sektory, które mogą przyczynić się do przyśpieszenia wzrostu gospodarczego i tym samym spłacenia powstałych zobowiązań.  Dzieje się wręcz przeciwnie, nowo kreowany dług zasila w dużym stopniu obszary, które uznane zostały za priorytetowe w ramach walki z globalnym ociepleniem czy też realizacji wytycznych wielkiego resetu i innych wielkich projektów mających na celu uszczęśliwienie ludzkości wbrew jej woli.".

  Z obu tych publikacji wynika, że globalny system ekonomiczny MUSI się załamać.  Pozostaje tylko pytanie - kiedy to się stanie i jaką przybierze formę?  Oczywiście nie jestem wróżką i nie znam odpowiedzi.  Osobiście podejrzewam, że katastrofa może zacząć się od Chin.  Dlaczego tak sądzę?  Chiny mają za sobą 40 lat nieprzerwanego i gwałtownego wzrostu gospodarczego.  Dotychczasowe doświadczenia rożnych krajów wskazują na to, że po okresie takiego wzrostu zawsze następował czas załamania, recesji, a w najlepszym razie zastoju.  Uważam, że na dłuższą metę Chiny tego nie unikną i pociągną za sobą resztę świata.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pre-Iliryjczyk

14-08-2021 [20:23] - Pre-Iliryjczyk | Link:

Alez odpowiedz na to pytanie jest prosta..
Sprokuruja kolejna Wojne..Dalej juz sie nie da pojsc..Morze krwi niewinnych Persow/Iranczykow sie rozleje..
Miejmy nadzieje ,ze Polakow nie zapedza do tej wojny z Iranem jak zrobili w Iraku i Afganistanie..
Szkoda krwi naszych dzieci na kolejna ofiare dla Mamony..

Obrazek użytkownika Maverick

14-08-2021 [22:36] - Maverick | Link:

Aby uratować naszą egzystencję trzeba zmienić nasze sojusze, i stoworzyć unię Panslawi. Bo jeteśmy od wieków narodem naiwnych i latwych do niebierania poprzez zachód, który zawsze jest dążący do naszego osłabienia ekonomicznego, i użależnienia ekonomicznego. Oczywiście ze mają i inne  cele jak wyludnienie naszego kraju i zniszczeenie tkanki jednolitości. A co najważniejsze usunąć z naszego hymnu linijkę o Bonapartym. To był mason, który wiedział jak naiwniaków wykorzystywać dla własnych celów. Dlatego nie mają powodów do dumy gdy dałeś się wykiwać. Wtedy mogą się zacząć procesy budowania silnej Polski, i ludnego kraju, gdzie my jesteśmy właścicielami biznesów i innowacyjnych technologi. Tacy liderzy co skłócają nas wewnętrznie za możliwość wasalenia się obcym nie są naszymi liderami, a gdy nie umieją znaleść wspólnych interesów z innymi krajami słowiankimi, tym bardziej powinni być usunięci poprzez świadomy naród. Trzeba jednak zauważyć że świadomość swojej własnej wartości jest w Polakach bardzo niska.

Co niektórzy rozumieją że zadłużanie jest celowe aby ludziom założyć kajdany niewidzialnego niewolnictwa, bo długi są zaciągane dla benefitów jednego procenta, a odpowiedzialnością za jego spłatę obarcza się całe narody, na dole drabinki dochodów. Kody podatkowe są tak napisane że najbogatsi płacą zero podatków.

Przygotowywany reset czyli nowy ład to nic innego jak uczynienie z ludzi nowych chłopków pańszczyźnianych z zakazem poruszania, i opuszczania swoich mieszkań co zapewni kontrolującym system ingwilacji społecznej zbudowanej na sztucznej inteligencji. Cały ten Kowid został w tym celu wyolbrzymiony, a niby szczypawka ma ludzi uczynić bezpłodnymi, bo świecie AI tylu ludzi nie będzie potrzebnych elitom z 1%.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

15-08-2021 [01:01] - Zygmunt Korus | Link:

Po "uważaniu" to se można zagrać w chińczyka z kim się chce. Akurat zdanie, że po 40. latach wzrostu coś pierdyknie jest tyle warte, co na wstępie...

Obrazek użytkownika Adam66

15-08-2021 [04:40] - Adam66 | Link:

To się zawali jak :koszerni" zdecydują, że się ma zawalić.  Jak na razie, chcą jeszcze jak najwięcej kasy ściągnąć zanim "szczepionki" zaczną działać, czytaj, uśmiercać naiwnych, którzy uwierzyli w "plandemię"...

Obrazek użytkownika Maverick

15-08-2021 [05:39] - Maverick | Link:

Wszyscy poinformowani wiedzą że Alex Jones z Info wars jest syjonistyczną szują i agentem MOSADU. Ale często ma informacje z pierwszej ręki dla tych co znają angielski polecam ten program.
Official CDC Battle Plan: Mobilize Civilian Force to Lock Up Healthy People in Labor Camps (freeworldnews.tv)Official CDC Battle Plan: Mobilize Civilian Force to Lock Up Healthy People in Labor Camps (freeworldnews.tv)

Obrazek użytkownika jazgdyni

15-08-2021 [12:02] - jazgdyni | Link:

@Autor

Zanim Witek Gadowski swoim zwyczajem się wymądrzał na swoim podkaście, tradycyjnie mieszając twarde fakty z propagandowym fałszem, to my sobie tutaj już napisaliśmy:

https://naszeblogi.pl/59566-globalizm-vs-rozdarcie

Niech data nie zmyli, bo to jest trzecia wersja. Poprzednie zostałem zmuszony usunąć.

Obrazek użytkownika Jabe

15-08-2021 [13:13] - Jabe | Link:

Kto Pana zmusił?

Obrazek użytkownika jazgdyni

15-08-2021 [15:26] - jazgdyni | Link:

Pan nie Jabe, pan jesteś stary, spokojny pryk.