Jarosław Kaczyński, czyli pragmatyk

Wszyscy znają ten obraz, tę scenę i tamtą sytuację. Sejm Rzeczypospolitej akceptuje drugi rozbiór Polski. Żaden z posłów nie krzyczy sławetnego [liberum] veto, żeby zerwać Sejm i nie dopuścić do przyjęcia sejmowej uchwały. Co było dotychczas nagminnie stosowane przy byle okazji (i w efekcie doprowadziło do tego, że Rzeczpospolita pozostała bez pieniędzy w państwowej kasie i armii zdolnej do obrony państwa). Jedynie Tadeusz Reytan rzuca się na progu sejmowej sali, aby powstrzymać posłów i rozdzierając koszulę woła dramatyczne słowa „Zabijcie mnie, zdepczcie, ale nie zabijajcie ojczyzny”.
W kontekście ostatniego wyroku TSUE w sprawie naszej Izby dyscyplinarnej SN, toczy się u nas ostra dyskusja w tej sprawie. Są środowiska polityczne, które głośno wołają, że jeżeli pójdziemy na ustępstwa wobec Unii, to ojczyna zginie. Popularny tutaj i na S24, bloger 'Kemir’ w swoim tekście ‘Jarosław Kaczyński, czyli Doktor Jekyll i Mr. Hyde’ idzie nawet dalej: „Dla mnie … stojącego dotąd po tej samej stronie co Kaczyński, ostatnie jego wypowiedzi oznaczają coś, co nazwać można tylko jednym słowem: zdrada”.
Mocne słowa!  Ale zupełnie nieadekwatne do okoliczności w jakich znajdowała się I-sza RP w czasach Reytana w porównaniu do tych, które mamy dzisiaj. Te sytuacje są diametralnie różne. Po pierwsze, po przystąpieniu do Unii, nikt naszego państwa nie podzielił na trzy oddzielne kawałki. Tak jak to się działo, gdy protestował Reytan. Dzisiaj natomiast, będąc w Unii, państwo polskie istnieje nadal. Nadal mamy w Warszawie, nasz polski Sejm wybrany przez nas Polaków. Nadal mamy rząd, armię i wszystkie inne instytucje niepodległego i suwerennego państwa. A po drugie (i co równie ważne) będąc w Unii, mamy wpływ na to, co w Unii się dzieje. Przy podejmowaniu decyzji w najważniejszych sprawach, w Radzie UE obowiązuje jednomyślność. Jednym słowem, nic o nas bez nas. I tej broni atomowej (w postaci veta) zawsze możemy użyć.
Oczywiście na co dzień, nasz wpływ nie jest tak dominujący. Nie jest, bo polskie państwo nie jest jeszcze mocnym państwem w Europie. Toteż w sytuacji w jakiej się znajdujemy, jedynym racjonalnym celem, który obecnie stoi przed Polską, jest zwiększyć wpływ na bieg unijnych spraw. A cel ten można osiągnąć w jeden jedyny sposób – poprzez rozwój gospodarczy. Mimo nadmiaru biurokracji w UE, cztery kardynalne swobody gospodarcze (swobodny przepływ osób, kapitału, towarów i usług) nadal w Unii obowiązują. A przecież m.in. dzięki tym swobodom, państwa Europy zachodniej osiągnęły poziom rozwoju gospodarczego a ich obywatele standard życia, który obecnie mają. Osiągnęli to wspólnie. My, będąc wśród państw rozwiniętych gospodarczo, też mamy większą szansę rozwoju niż dążąc do tego samotnie. Korzystając z możliwości rozwoju, jakie daje przynależność do elitarnego klubu państw rozwiniętych gospodarczo, możemy stać się państwem mocnym. Zarówno gospodarczo jak i militarnie. I do tego Unia jest nam potrzebna. J. Kaczyński zdefiniował ten problem w sposób następujący - ‘nikt w Europie ze słabymi nie rozmawia poważnie'.
Z tego powodu bloger ‘Kemir’ również stawia zarzut, że "prezes PiS zmyka ..., razem ze swoją doktryną”. Nie wiem, jak ‘Kemirowi’ wyszło, że zmyka. Przecież naprzód trzeba być mocnym, żeby poważnie rozmawiali. A jak na razie zbyt mocni nie jesteśmy. Toteż, to co nam w obecnej sytuacji w rozmowach z Unią jest potrzebne, to pragmatyzm i elastyczność.
Blisko trzy tysiące lat temu Sun Tzu tak to ujął – ‘Nie wykonuj ruchu, jeśli nic na nim nie zyskasz, nie atakuj; jeśli nie wygrasz’. Co blogerowi ‘kemirowi’ a także innym z rozpaloną głową, daję pod rozwagę.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika J z L

08-08-2021 [21:20] - J z L | Link:

Z Prezesem to jest tak.
Lemingi najpierw się oburzają, później śmieją, a na końcu, kiedy okazuje się, że miał rację, to zdziwieni i morda w kubeł.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

08-08-2021 [21:27] - Marek Kudła | Link:

Nareszcie rozsądny artykuł !!!  Bo po tym paszkwilu tego całego Węcława chce mi się żpygać !

Jarosław Kaczyński lider PiS, to jeden z największych patriotów polskich, najlepszych i najmądrzejszych polityków i strategów politycznych w Polsce, w Europie i na świecie.  Być dobrym strategiem to znaczy znać lub przewidzieć ruch przeciwnika, wyprzedzając jego zamiary.  Jeśli Kaczyński cofa się o krok do tyłu, to za chwilę da 3 kroki do przodu !  To właśnie co zrobił z Izbą Dyscyplinarną to kolejny majstersztyk polityczny !!! Tym bardziej, że oprócz lewackiej UE ma na głowie dość sporą grupę targowiczan i zdrajców z Polski w PE.   Najpierw skasujemy pieniądze z UE, które nam się należą, a następnie zlikwidujemy immunitety prawnikom i powołamy Izbę o nazwie „Izba miłości dla prawniczych zajobów” i tam będziemy tych niesfornych „dyscyplinować” !!! Tak, Jarosław Kaczyński jest pragmatykiem.  Jego pragmatyzm polega na realistycznej ocenie rzeczywistości, liczeniu się z konkretnymi możliwościami i podejmowaniu działań, które gwarantują skuteczność !!!
 To Jarosław Kaczyński uratował Polskę !  Jak można nienawidzieć i bluzgać na człowieka, który wyrwał nas Polaków z rąk komunistów, następnie z rąk lewackich liberałów, i skierował Polskę na tory prawidłowego rozwoju ?!  Jak można -  wy ślepi i durni polskojęzyczni obywatele Europy?!!!!!
 
Jesteśmy z tobą  Prezesie Kaczyński !!!  A polexit będziemy rozpatrywać po wykorzystaniu środków finansowych z UE !!!
 

Obrazek użytkownika Trotelreiner

09-08-2021 [09:12] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

"Jeśli Kaczyński cofa się o krok do tyłu,"---koniec cytatu.

Obrazek użytkownika Jabe

08-08-2021 [23:44] - Jabe | Link:

Żaden z posłów nie krzyczy sławetnego [liberum] veto, żeby zerwać Sejm i nie dopuścić...

Jedynie Tadeusz Reytan rzuca się na progu sejmowej sali, aby powstrzymać posłów...

Gdzie tu sens?

Jednym słowem, nic o nas bez nas. I tej broni atomowej (w postaci veta) zawsze możemy użyć. – Niby jak?

Autor, zdaje się, próbuje nam wmówić, że Jarosław Kaczyński w ramach dostępnych środków próbuje uzyskać dla Polski podmiotową rolę. Niestety nie przedstawił za tym żadnych argumentów. Przecież sprzedaż resztek suwerenności za obietnice pieniądzy, choć pozwala partii pozostać przy władzy, z pewnością nie buduje naszej podmiotowości. Polska może być (powiedzmy) dostatnia, a i tak być popychadłem.

Jak można się zniżyć do poziomu partyjnego propagandzisty?

Obrazek użytkownika Marek Kudła

09-08-2021 [08:41] - Marek Kudła | Link:

Jabe, ty tego nigdy nie zrozumiesz !  Jesteś po prostu za głupi !

Obrazek użytkownika Tadeusz Hatalski

09-08-2021 [17:39] - Tadeusz Hatalski | Link:

@ Jabe - 'Gdzie tu sens'
Żeby nie 'rozwadniać' tekstu dokonałem pewnych skrótów myślowych. Więc wyjaśniam w czym rzecz. Otóż Sejm, o którym mowa, był skonfederowany. Zdrajca Poniński (który potem zmarł jako żebrak na ulicy) razem z innymi przekupionymi posłami doprowadził do tego swoimi machlojkami. Zrobił to dlatego, że na Sejmie skonfederowanym nie obowiązywała jednomyślność a uchwały były podejmowane większością głosów. W związku z czym użycie 'liberum veto' było bezskuteczne. Dlatego, na Sejmie tym nikt z posłów patriotów (a byli tam też tacy, choć w mniejszości) nie użył tej formuły. Jedynie Reytan w geście rozpaczy rzucił się na ziemię na progu sejmowej sali, w nadziei że zatrzyma posłów (którzy już opuszczali salę) i przekona ich do zmiany zdania.
'Niby jak" - Normalnie, głosując przeciw czyli stawiając veto w sytuacjach gdy wymagana jest jednomyślność. Wspomniałem o tym w tekście. Kluczowe decyzje Rady UE podejmowane są jednomyślnie.

Obrazek użytkownika Jabe

09-08-2021 [21:41] - Jabe | Link:

Jeszcze krócej byłoby nie pisać, że nie było weta. No i nie odpowiedział Pan na zarzut braku argumentów.

Obrazek użytkownika Tadeusz Hatalski

09-08-2021 [22:02] - Tadeusz Hatalski | Link:

@ Jabe - 'nie odpowiedział Pan na zarzut braku argumentów'
Co to, przesłuchanie czy co? A tak btw, jakich argumentów chce pan jeszcze?

Obrazek użytkownika Jabe

10-08-2021 [19:57] - Jabe | Link:

Zwracam jedynie uwagę, że brak Panu argumentów za tym, że Jarosław Kaczyński chce i potrafi swoją polityką cokolwiek dla Polski uzyskać. Pragmatyzm ogranicza się do utrzymywania się w siodle. Donald Tusk też jest pragmatykiem.

Obrazek użytkownika Tadeusz Hatalski

11-08-2021 [06:49] - Tadeusz Hatalski | Link:

@ Jabe - 'brak argumentów ...'
Niskie bezrobocie, wysoki rozwój, ukrócenie oszustw vatowskich, 500+, wzrost poziomu życia, najwyższe w historii fundusze unijne, itf ... . Czego pan więcej jeszcze chce?

Obrazek użytkownika Jabe

11-08-2021 [09:54] - Jabe | Link:

Faktycznie, pozyskiwanie pieniędzy i ich rozdawnictwo wychodzi świetnie, ale nie oznacza budowy siły Polski, a jej uzależnienie.

Obrazek użytkownika Tadeusz Hatalski

11-08-2021 [13:19] - Tadeusz Hatalski | Link:

@ Jabe - 'rozdawnictwo wychodzi świetnie'
Rozumiem, że wolałby pan aby lepiej wychodziła kradzież ... vide vat za rządów poprzedniej opcji politycznej.
Proszę też zajrzeć na odpowiedź, którą udzieliłem panu na komentarz, który zamieścił pan u tricolour'a.

Obrazek użytkownika Jabe

11-08-2021 [14:54] - Jabe | Link:

Pan kapitan znajdzie tu wielu wdzięczniejszych partnerów do pyskówek.

Obrazek użytkownika Ryan

09-08-2021 [06:36] - Ryan | Link:

Mały odzew na wspaniały tekst
Na S24 jest prawie 200 komentarzy
Szkoda

Obrazek użytkownika Trotelreiner

09-08-2021 [09:10] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

Na sralonie Jastrzębowskiego..faktycznie jest nawalanka,,,Kemir, Hatalski & consortes.
Oto jeden przyklad:https://www.salon24.pl/u/pre-iliryjczyk/1156522,re-polemika-z-seafarer-via-post-kemira :-))

Obrazek użytkownika Jan1797

09-08-2021 [18:53] - Jan1797 | Link:

Zastanów, się proszę; nasz Tadeusz i nawalanka z kimś kompletnie nieczytanym
i niekomentowanym o ile dobrze pamiętam? Tyle tytułem komentarza.
Czy to przebiegłość, dla wyborczego sukcesu bliżej nieokreślonej grupy, ukrywać
przynależność i cele?
Czy ja knułem za czasów rządu Olszewskiego, w brydża grałem tertezińskim kodem?
Nie dalej jak ​przed i po wojnie 20 roku Sowieci czynili podobnie i niewiele się zmieniło
nawet język współczesnej krytyki jest rozpoznawalny, czy można tak sądzić? 
Rozumiesz co chciałem przekazać Kemirowi?

Obrazek użytkownika sake3

09-08-2021 [10:05] - sake3 | Link:

Pan Kemir stwarza wrażenie ,że jestesmy jakąś samotną wyspą w której rządzi dyktator i zły człowiek.No i oczywiście ta wyspa jest otoczona miłymi i zyczliwymi sąsiadami Nie zauważa też ,,postępowych'' sił wewnatrz wyspy dla którychl liczy się tylko obalenie dyktatora i którzy paktują z tymi życzliwymi sąsiadami.W naszym przypadku samotna wyspa jest jednak związana traktatami z UE i tu nie wystarczy już tylko jednostronne idealistyczne podejście zwłaszcza w obliczu wrogości UE względem Polski.Dlatego Kaczyński dążąc do wzrostu znaczenia Polski musi się potykac o coraz to nowe przeszkody i chcąc nie chcąc musi być pragmatykiem.Błędem naszego zindokrynowanego przez opozycję polskiego społeczeństwa jest brak poszukiwania przyczyn ,niedostrzeganie nacisków,gróźb sankcji wobec których czy to Kaczyński czy rząd musi się cofać krok wstecz,musi szukac kompromisów,musi tłumaczyć. To jest wyraźnie widoczne a krytykujący tylko uważają że tego nie widzą.To z ich strony taka asekuracja,bo jak już obalą tego znienawidzonego ,,dyktatora dumnie ze słowami ,,a nie mówiłem'' nadstawią plecy na poklepanie. 

Obrazek użytkownika Jabe

11-08-2021 [09:13] - Jabe | Link:

Jarosław Kaczyński nie dąży do wzrostu znaczenia Polski, a tylko do poszerzenia własnej władzy.

Obrazek użytkownika Pre-Iliryjczyk

09-08-2021 [17:08] - Pre-Iliryjczyk | Link:

Witam..
Czy ta replika do  pana tutaj postu pana dotyczy : https://www.salon24.pl/u/pre-i...

Obrazek użytkownika Warmia

09-08-2021 [19:09] - Warmia | Link:

Żydzi w łódzkim getcie też wierzyli w rozwój, produkcję.... Ostatni zostali wywiezieni, przy pełnej kolaboracji z okupantem. Jacy ci Niemcy są wspaniali.

Obrazek użytkownika Pre-Iliryjczyk

10-08-2021 [14:03] - Pre-Iliryjczyk | Link:

.." wpływ na bieg unijnych spraw. A cel ten można osiągnąć w jeden jedyny sposób – poprzez rozwój gospodarczy "..
Panie Hatalski..A w jaki to sposob do owego " rozwoju gospodarczego " doprowadzic ..w swietle faktu calkowitej kolonizacji gospodarczej i rynku finansow przez obce , niepolskie podmioty i kapital ?
Czy sugeruje pan stworzenie jakiejs nowej Polskiej " gospodarki " rownoleglej do obecnie istniejacej  gospodarki w Polsce ?
Czy moze nacjonalizacje zagranicznych podmiotow gospodarczych ,ktore tworza  okolo 93 % rynku gospodarczego i finansowego w Polsce ?
Panie Hatalski..Jak na czlonka Narodowej Rady Rozwoju ,Pana ignorancja jest porazajaca..
Jak Polska moze sie wybic na suwerennosc gospodarcza majac za doradcow takich " expertow od gospodarki " jak pan ?
Jak slusznie Kemir zauwazyl : .." to wina panska i ludzi panskiego pokroju,ze  jest tak zle z Polska jak jest "

 

Obrazek użytkownika tricolour

10-08-2021 [17:12] - tricolour | Link:

@TH

Gdy czytam te Pańskie wypociny, by się przypodobać, a w pamięci mam stęki - zresztą bezowocne - nad tematem tanich bander, to z żenady, że można się tak poniżać, aż boli.

Jak można codziennie brać z liścia i dalej się mizdrzyć?

Obrazek użytkownika Tadeusz Hatalski

10-08-2021 [19:14] - Tadeusz Hatalski | Link:

@ tricolour
I niewątpliwie ma się pan za bardzo kulturalnego człowieka.

Obrazek użytkownika tricolour

10-08-2021 [21:58] - tricolour | Link:

@TH

Tematem nie jest moja kultura. Tematem był problem polskich marynarzy, którym chleb odbierają tanie bandery. Pisał Pan o tym całymi latami, można było odnieść wrażenie, że zależy Panu na tym, a ja byłem jednym z nielicznych na NB, którzy uważają podobnie choć marynarka interesuje mnie tylko wtedy gdy niżej są spodnie.

Więc albo Pan machnie ręką na tych marynarzy i wtedy już nic nie zakłóci kwieciście wyrażonej miłości do pupila albo jednak przedłoży jakieś zasady przed beczkę wazeliny.

Z czym Pan chce stanąć przed obliczem Pańskim? 

Obrazek użytkownika Tadeusz Hatalski

11-08-2021 [07:30] - Tadeusz Hatalski | Link:

@ Tricolour - 'Z czym Pan chce stanąć przed obliczem Pańskim'
Sprawy bandery nie odpuszczam. I rzecz nie jest w tym, że tanie bandery odbierają chleb polskim marynarzom. Polscy marynarze zarabiają dobrze pod tanimi banderami. Chodzi o to, aby była polska flota i polscy marynarze mogli dobrze zarabiać również na statkach pod polską banderą. Byłem blisko przeprowadzenia tej sprawy, niestety z różnych powodów (Inni szatani byli tam czynni) nie udało się. Ale co się odwlecze to nie uciecze. A co do stawania przed obliczem Pańskim. Moja sprawa (z czym stanę) a nie pańska.

Obrazek użytkownika Jabe

11-08-2021 [09:26] - Jabe | Link:

Tanie bandery nie odbierają chleba polskim marynarzom.

Obrazek użytkownika Tadeusz Hatalski

11-08-2021 [13:40] - Tadeusz Hatalski | Link:

@ Jabe
Zgadza się, tanie bandery polskim marynarzom 'chleba' nie odbierają. Natomiast polscy marynarze pracując na statkach pod banderami państw innych niż państwo polskie, pracują na dobrobytu społeczeństw zamieszkujących te państwa. Nie pracują natomiast na dobrobyt społeczeństwa polskiego (czyli m.in. swoich rodzin mieszkających w Polsce). Mówiąc o pracy na rzecz dobrobytu społeczeństwa, mam na myśli to, że opłaty rejestrowe, opłaty inspekcyjne, opłaty certyfikacyjne, podatek tonażowy idą do budżetów tamtego państwa a nie do budżetu państwa polskiego. Pieniądze na te wszystkie opłaty są wypracowane przez marynarzy pracujących na statkach.

Obrazek użytkownika tricolour

11-08-2021 [14:45] - tricolour | Link:

@TH

A pracownicy Biedronki na kogo pracują? A Electroluxa, Volvo, Opla, Lidla, Castoramy, Obi, Auchana, Solarisa, Netto? Hut indyjskich? Montowni niemieckich? Toshiby, LG? 

Panie, wymień Pan nazwę jednej fabryki, którą przez sześć lat zbudowała zmiana wstająca z kolan. Jedną. 

Za co sześć lat bierzecie wynagrodzenie? Za wazelinę i serwilizm?

Obrazek użytkownika tricolour

11-08-2021 [11:10] - tricolour | Link:

@TH

Hahaha - co się odwlecze to nie uciecze. Jak 100 tysięcy mieszkań. Jak miliony samochodów elektrycznych, polskich. Jak polska sieć sklepów spożywczych, bo przez biedrę i Lidla wycieka za granicę 100 miliardów rocznie (ile sklepów można wybudować za 600 miliardów?).

Panie, a ile okrętów wybudowano przez sześć lat? No wie Pan, żeby ci marynarze na materacach nie musieli pracować...

Ile? Zero? Też nie uciecze?

Obrazek użytkownika Pre-Iliryjczyk

11-08-2021 [15:57] - Pre-Iliryjczyk | Link:

Dokladnie ! Checi byly i sa :-)) "..Ponoc podloga w Piekle nimi jest wybrukwana .. jak Hatalski stwierdzil " inne diably w tym Polskim kotle mieszaja " :-))
Moze nam teraz zdradzi ta tajemnice " ktorzy sa te diably " ? Witam ponownie :-))

Obrazek użytkownika Pre-Iliryjczyk

11-08-2021 [15:51] - Pre-Iliryjczyk | Link:

Sledze ta cala tutaj  polemike a ona tylko potwierdza zrodla Polskiej post-Prl-owskiej tragedi..
Sposob myslenia,mentalnosc,znajomosc oraz obiektywna i miarodajna ocena rzeczywistosci taka sama jak w PRL..
Zaskoczyla mnie filozofia imposibilizmu  u Hatalskiego..Bylo nie bylo facet liznal troche swiata i mial okazje poznac kuchnie mechanizmow ekonomicznych w innych panstwach..
Tylko w Polsce jakos nie moze zastosowac swojej wiedzy..I sa tego konkretne przyczyny..Wskazalem je tutaj : https://www.salon24.pl/u/pre-i... 1....oraz : https://www.salon24.pl/u/pre-i...
Nastepnym problem i tragedia jest brak kompetencji i zwykla Inorancja u ludzi sterujacych zyciem spoleczno-ekonomicznym w Polsce..
Podam przyklad z tego tutaj postu Hatalskiego ,ktory stwierdzil " 'brak argumentów odnosnie sukcesow ?  ...a niskie bezrobocie w Polsce "
To samo klamstwo powtarzane przez kolejna ekipe . Bowiem profesjonalny ekonomista wie doskonale .ze niskie bezrobocie w Polsce nie jest rezultatem jakiegos cudownego manewru a wykopaniem okolo 3 milionow bezrobotnych Polakow poza Polske zmuszonych do zrobienia tego aby przezyc..Prosze ich o to zapytac bowiem ja to zrobilem..Klamie pan panie Hatalski jak bura suka albo jest pan Inorantem o co pana nie podejrzewam..W ten sam sposob moglbym obnazyc kolejne mity i klamstwa jak np " wysoki rozwoj "
Pan dobrze wie ,ze nie ma czegos takiego jak " Polska Gospodarka " tak jak nie ma Polskiej Floty Morskiej Polskich Bander..Sa Polskie porty, rynek przewozow morskich niezla infrastruktura do jego obslugi,,fachowcy i sila robocza ( marynarze) ..I co ? ano nie ma Polskiej Floty i  Polskiej Bandery ..A wystarczyla by jedna decyzja rzadowa aby taka powstala..No i co ten PIS-owski rzad robi..ano nic zgodnie z pana stwierdzeniem : " Byłem blisko przeprowadzenia tej sprawy, niestety z różnych powodów (Inni szatani byli tam czynni) nie udało się.Czy ja dobrze rozumiem ?
Rzad PIS-u ktory wspieralem i utrzymywalem od chwili jego powstania, majac wiekszosc Sejmowa nie potrafil przez te lata stworzyc  ustawy  o powolaniu Polskiej Floty i przepchnac ja przez Sejm ??? Potrzebnej tak bardzo nie tylko z powodow ekonomicznych ale rowniez politycznych !! Przeciez to jeden z najwazniejszych priorytetow dla Panstwa Polskiego !
Czy PIS-owski Rzad i Prezydent-rezydent nie ma tej swiadomosci ? Oczywiscie ,ze ma..W zwiazku z tym czyj interes oni reprezentuja  do k...y-nedzy ???
Nie ma sensu kontynuowac tej polemiki..bo zaczyna to byc " przyslowiowym biciem piany "
Diagnoza jest jednoznaczna.. Kaczynski-Morawiecki nie chca i nic nie zrobia w ochronie Polskiej Racji Stani i Polskiego Interesu Gospodarczego ! Poza kolejnym skladowiskiem ,Bankiem,Sklepem Montownia ktorymi to wlasciciecialami bedzie obcy kapital i wlascicielo..To cala tajemnica " cudu gospodarczego " a'la Kaczynski