Czym ma być Unia i dlaczego Tusk dorabia gębę Kaczyńskiemu

W życiu naszego pokolenia zdarzyło się wiele ważnych rzeczy. Lot pierwszego człowieka w kosmos, lądowanie pierwszego człowieka na Księżycu, telefon komórkowy, internet, itd. …. To było w osiągnięciach technologicznych. Natomiast w życiu publicznym zdarzyła się również ważna rzecz. Tą ważną rzeczą to był upadek komunizmu, który spowodował, że ludzie zamieszkujący Europę Środkową (czyli Polacy, Czesi, Słowacy, Węgrzy, Rumuni …) odzyskali wolność polityczną i wpływ na bieg własnych spraw.

Rozwój technologii pozwala na to, że ludzie mają szanse poprawić jakość swojego życia. Wolność polityczna pozwala na to, że narody zamieszkujące Europę Środkową (a poprzednio żyjące w jarzmie komunizmu), to dążenie do lepszego życia mogą realizować. Przez blisko pięćdziesiąt lat, dla nas Polaków, synonimem lepszego życia była Europa Zachodnia. W czasach minionej, komunistycznej epoki marzeniem Polaków było pojechać do pracy, do Niemiec, Holandii czy też Wlk. Brytanii. I tam pracując najczęściej poniżej swoich kwalifikacji, kompetencji i wykształcenia zarobić na samochód. A jak się udało lepiej trafić, to i może na kupno działki i zbudowanie domu …
Takie były nasze indywidualne kontakty z Unią Europejską. Wróć nie z UE, lecz z EWG, czyli Europejską Wspólnotą Gospodarczą. Gdzie, od 1958r., realizowane były cztery podstawowe swobody gospodarcze - swobodny przepływ towarów, swobodny przepływ usług, swobodny przepływ kapitału oraz swobodny przepływ osób. Długo trwało, bo blisko piętnaście lat zanim, już nie na półlegalnym i indywidualnym, ale na oficjalnym i państwowym szczeblu, dołączyliśmy do tego, ekskluzywnego klubu. Dającego nadzieję na poprawę bytu, zgodnie z naszymi aspiracjami. Co więcej, ta nadzieja była tym bardziej uzasadniona, że UE jest organizacją zrzeszającą równoprawne państwa. Czyli do elitarnego klubu dołączyliśmy na tych samych zasadach, które tam obowiązują. W UE, tak samo jak w EWG tez obowiązuje swobodny przepływ towarów, swobodny przepływ usług, swobodny przepływ kapitału oraz swobodny przepływ osób (Art. 26, ust. 2, Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej).
Tak było w 2004r. i do takiej Unii wstępowaliśmy. I z taką Unią Polacy wiązali swoje nadzieje na poprawę swojego losu. Ale potem zaczęło się dziać coś niedobrego. Biurokraci z Brukseli zapragnęli więcej władzy. I z konsekwencją godną lepszej sprawy, forsują proces, który nazywa nazywa się federalizacją Unii Europejskiej. W efekcie tego procesu Unia Europejska (UE) przekształca się z konfederacji (unii suwerennych państw, gdzie obowiązują wspomniane już cztery podstawowe swobody – czyli swobodny przepływ towarów, usług, kapitału oraz swobodny przepływ osób) w federację.  Czyli jedno państwo federalne z rządem centralnym, składające się z częściowo autonomicznych państw związkowych. Coś na kształt Republiki Federalnej Niemiec, w której funkcjonują związkowe landy. I to jest cel, nie tylko brukselskich biurokratów, którzy decydują o tym jaka ma być krzywizna banana, aby mógł być dopuszczony w sprzedaży w Unii. Taki cel mają również frakcje polityczne (EPL, PES), które obecnie dominują w Unii. Ostatnimi dniami, do kraju wrócił D. Tusk, niedawno przewodniczący Europejskiej Partii ludowej (EPL) a poprzednio Przewodniczący Rady Europejskiej wrócił do kraju. Jednym słowem, w rodzinne pielesze, wrócił prominentny przedstawiciel, zarówno biurokratów jak i opcji politycznych dążących do przekształcenia suwerennych państw UE w federację autonomicznych landów. I obecnie jest pełniącym obowiązki przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Partii, której członkowie i zwolennicy za swoim szefem uważają, że uczynienie z Niepodległej, autonomicznego landu Unii Europejskiej, to jest właśnie to czego nam potrzeba.
Ale Platforma i zwolennicy Platformy to nie jest cała Polska. W Polsce mieszkają i żyją również ludzie o innych przekonaniach. I w przekonaniu tych ludzi, taki kierunek rozwoju UE jest utopią. Nie ma absolutnie, żadnej potrzeby, aby Unia Europejska przekształcała się w Stany Zjednoczone Europy. Do poprawy poziomu życia, cztery swobody zawarte w Trakcie UE, w zupełności wystarczą. A poza tym inna jest mentalność Amerykanów a inna Europejczyków. Do Ameryki emigrowali ludzie (również z Europy), którzy chcieli poprawić swój byt. Jednak oni oprócz poprawy swojego losu w Ameryce, również chcieli być Amerykanami. I to była ich dobrowolna i swobodna decyzja. Żadni biurokraci ich do tego nie namawiali, ani nie zmuszali. Sami tak wybrali. W Europie jest zupełnie inaczej. Polacy (i inne narody Europy, w tym Europy Środkowej), żyją w Europie od czasu jak istnieje Europa. Ci ludzie, będąc Polakami, Węgrami, Czechami, nie muszą się czegokolwiek wyrzekać, aby zostać Europejczykami. Oni są Europejczykami od zawsze. A państwo narodowe, szczególnie dla tych z Europy Środkowej, która doświadczyła komunistycznego ‘internacjonalizmu’, jest wartością bezcenną gwarantującą bezpieczeństwo i rozwój kulturowy. Natomiast członkostwo w UE, poprzez realizację czterech kardynalnych swobód gospodarczych, gwarantuje poprawę poziomu życia.

No dobrze, wystarczy tych dygresji amerykańskich i historycznych. Wróćmy więc do Donalda Tuska, co to wrócił z Brukseli, aby odsunąć PiS od władzy i zapewnić Polakom świetlaną przyszłość. Popatrzmy więc jaka jest jego argumentacja prowadząca do osiągnięcia tego celu. Chodzi przede wszystkim o odsunięcia PiS-u od władzy. Bo oczywiście osiągnięcie świetlanej przyszłości jest raczej poza zasięgiem mocy sprawczej D. Tuska. Co pokazało sześć lat jego rządów (których sukces przejawiał się wyłącznie satysfakcją polityków PO, z poklepywania ich po plecach przez unijnych notabli). 
"Nie chcę, żeby Kaczyński wyprowadził Polskę z Unii, ale to my musimy go zastopować" – mówi Donald Tusk. I w swojej, sławnej z prawdomówności i rzetelności argumentacji, powołuje się na nieżyjącego Lecha Kaczyńskiego. No cóż, zmarli zaprzeczyć nie mogą. A Borys Budka, co ustąpił miejsca ‘królowi Europy’ na krajowym zaścianku, wali z europejskiej, 'intelektualnej’ grubej rury - „przecież to oczywiste, że PiS mentalnie jest poza Wspólnotą”.
Skąd oni to wzięli? Że Jarosław Kaczyński i PiS chcą wyprowadzić Polskę z Unii? Czy to jest w programie PiS-u? Czy politycy i zwolennicy PiS-u głoszą takie hasła? Owszem nie we wszystkim zgadzają się z biurokratami z Brukseli. I nie pozostają w nieustannym kow-tow’ wobec wszystkiego co z Brukseli pochodzi. Ale w programie PiS o wyprowadzaniu Polski z Unii nic nie ma! I politycy PiS żadnych haseł o wyprowadzaniu Polski z Unii nie głoszą.
Sprawdźmy wiec, co mówi J. Kaczyński w sprawie Unii Europejskiej. "Chcemy … zaprezentować własny projekt kształtu konstrukcji europejskiej. Mam nadzieję, że z czasem będziemy mogli zaproponować nowe traktaty unijne …  Będziemy podejmowali ideę konfederacji europejskiej, zintegrowanej Europy, która będzie realnym supermocarstwem, ale która będzie zostawiała dużo więcej swobody państwom narodowym" tak mówił w grudniu ub.r. w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" prezes PiS Jarosław Kaczyński. https://businessinsider.com.pl...
I tu jest pies pogrzebany. W tej sprawie leży merytoryczna różnica pomiędzy poglądami PO i PiS na dalszy rozwój Europy i Unii Europejskiej. Czy ma to być konfederacja, a więc związek wolnych, niepodległych państw? Czy wręcz odwrotnie, ma to być federacja, czyli związek autonomicznych landów? O to idzie bój. Oczywiście ani Donald Tusk, ani Borys Budka nie używają takiej argumentacji. Nie mówią, że chcą związku autonomicznych landów UE. Bo tym argumentem, raczej odstręczyli by Polaków od Platformy a nie ich do niej przyciągnęli. Robią więc co innego. Dorabiają, PiS-wi i J. Kaczyńskiemu, gębę o wyprowadzaniu Polski z Unii.

Chodzi o to, aby ‘wdrukować’ Polakom myślową zbitkę „PiS wyprowadza Polskę z Unii”. I tym socjologicznym zabiegiem, obrzydzić PiS Polakom. Bo Polacy z członkostwem Polski w Unii wiążą duże nadzieje. I to uzasadnione nadzieje. A te nadzieje będą tym bardziej realne, jeżeli uda się zrealizować projekt, o którym mówił w wywiadzie dla Rzeczpospolitej J. Kaczyński. Projekt „konfederacji europejskiej, zintegrowanej Europy …  która będzie zostawiała dużo więcej swobody państwom narodowym". W ten sposób Polska ma szansę na poprawę swojej pozycji międzynarodowej a Polacy na poprawę swojego poziomu życia.
Tworzenie scentralizowanego, federacyjnego państwa, czyli autonomicznych landów UE, do tego nie prowadzi. Skutkiem takiego kierunku rozwoju będzie jedynie utrwalenie istniejących podziałów i nierówności. 

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

19-07-2021 [18:15] - Pers | Link:

//ludzie zamieszkujący Europę Środkową (czyli Polacy, Czesi, Słowacy, Węgrzy, Rumuni …) odzyskali wolność polityczną i wpływ na bieg własnych spraw.//
Kłamstwo, być może nie zamierzone. Nasze narody nie odzyskały wolności. Przeszły z jednych łap w inne. 

//Wolność polityczna pozwala na to, że narody zamieszkujące Europę Środkową (a poprzednio żyjące w jarzmie komunizmu), to dążenie do lepszego życia mogą realizować.//
Gdzie ałtor zaopatruje się w używki? Poproszę o kontakt.

//W UE, tak samo jak w EWG tez obowiązuje swobodny przepływ towarów, swobodny przepływ usług, swobodny przepływ kapitału oraz swobodny przepływ osób//
Proszę to powiedzieć właścicielom polskich firm transportowych, budowlanych i innych. Tylko proszę wyposażyć się w parasol bo jak zaczną się śmiać...

Dalej nie chce mi się komentować ale gratuluję NB, że pozwala tutaj publikować także gimnazjalistom :)

Obrazek użytkownika Ryan

19-07-2021 [19:54] - Ryan | Link:

pers
Ileż w tej twoje wypowiedzi chamstwa, prymitywizmu i głupoty. Mądrość zaś nakazuje -by chamstwo, prymitywizm i głupotę omijać szerokim łukiem; by nie stawać wobec nich twarzą w twarz
 

Obrazek użytkownika J z L

20-07-2021 [07:40] - J z L | Link:

ryan
a czego oczekujesz od prymitywa
Wersalu?

Obrazek użytkownika Ryan

21-07-2021 [20:47] - Ryan | Link:

czy ten pers to kot Prezesa?

Obrazek użytkownika J z L

21-07-2021 [21:29] - J z L | Link:

Tak wrednego kota?

Obrazek użytkownika RinoCeronte

20-07-2021 [16:11] - RinoCeronte | Link:

Błędy ortograficzne też się zdarzają ... Ach Kocie, dlaczego tak mało czytasz ?

Obrazek użytkownika Marek Kudła

19-07-2021 [20:10] - Marek Kudła | Link:

Ty Pers, jaki jest cel tego co robisz na NB ?  Tych twoich idiotyzmów, słów pełnych nienawiści do Polski i Polaków, agrasywnych wyzwisk i rynsztokowego języka ?  Pytam, bo jeśli robisz ten cały gnój na NB bezrozumnie, to nie ma sensu ingerować.  Jeśli moderator zgadza się na taką formę dialogu na NB i na duszność powietrza czyniącą przez rolnika i Persa, to wypada nam jedynie to tolerować i traktować ciebie i tobie podobnych jak powietrze – zepsute powietrze !!!
 

Obrazek użytkownika Ryan

21-07-2021 [20:30] - Ryan | Link:

Księga Rodzaju powinna się zaczynać tak:
"Na początku Tusk stworzył Boga. a ten stworzył niebo i ziemię. Ziemia bez Tuska była bezładem i pustkowiem".

Obrazek użytkownika Tadeusz Hatalski

20-07-2021 [06:55] - Tadeusz Hatalski | Link:

@ Pers - 'pozwala tutaj publikować także gimnazjalistom'
A profesorom zabrania (vide prof. Pers). Taka to 'sprawiedliwość' na tym świecie ... 😉

Obrazek użytkownika J z L

20-07-2021 [07:24] - J z L | Link:

Tadeusz Hatalski 
ten pers to profesor i wykładowca......płytek w kiblach miejskich

Obrazek użytkownika Pers

20-07-2021 [16:23] - Pers | Link:

Tadeusz Hatalski
Takie napuszone i zupełnie nieprawdziwe zdania, które podkreśliłem bardziej pasują do gimnazjalisty piszącego referat na lekcje wychowania obywatelskiego.

Obrazek użytkownika Darek65

20-07-2021 [11:53] - Darek65 | Link:

Poza ostatnim zdaniem, które można uznać za obraźliwe, to pozostałe jest prawdą. W momencie przekształcenia EWG w UE stała się ona narzędziem niemieckiego imperializmu. Bronią, która ma pozwolić Niemcom podbić Europę. Nie udało się czołgami, to zrobi się ekonomią. Wiedzieli, że po latach komuny, jako Polacy, jesteśmy spragnieni praktycznie wszystkiego, a najbardziej mamy kompleksy wynikające z różnic zamożności. I tym zagrali, kupili nas, jak dzikusów świecidełkami. My za te świecidełka zapłaciliśmy i płacimy ogromną cenę. Później już poszło gładko, uruchomili swoją V kolumnę, zniszczyli wiele gałęzi gospodarki, stocznie, cukrownie, itp. Euro, kolejna broń niszcząca Europę. Tylko 2 kraje skorzystały na Euro, Niemcy i Holandia. I teraz LGBT, ideologie lewackie, TSUE, a za progiem czeka tzw. praworządność i polityka klimatyczna. To ma dokumentnie zwasalizować Europę. Kryzys imigrancki też miał być taką bronią, ale okazał się strzałem w kolano. Na szczęście. PIS z Kaczyńskim dostał dziejową szansę na może nie zmianę, wygranie, ale choćby przejście przez tę wojnę z jak najmniejszymi stratami. I szło dobrze do momentu, kiedy pojawił się Morawiecki. Do dzisiaj nie mogę pojąć, jak do tego doszło. Czy Kaczyński musiał, czy znowu to kolejna fatalna decyzja kadrowa ? W każdym razie Morawiecki okazał się takim PIS-owskim Tuskiem. Boję się, że kolejnej szansy nie będzie. Całą nadzieję pokładam w tym, że zawsze rewolucja pożera własne dzieci. I Niemcy, otwierając tyle frontów walki, znowu przegrają. Pierwsze  symptomy tego już widać.

Obrazek użytkownika Pani Anna

20-07-2021 [13:44] - Pani Anna | Link:

@Darek65
Powiedziałabym,  że Morawiecki jest 100 razy gorszy i groźniejszy od Tuska. Z tą swoją aparycją  grzecznego ucznia, co to zawsze podnosi palec do odpowiedzi i mówi  dzień dobry  sąsiadkom.  Nad Tuskim musieli się  zdrowo napracować choćby charakteryzatorzy  i oświetleniowcy, żeby go można było ludziom pokazać. Morawiecki to  bezwzględny karierowicz o mentalności koroposzczura, bo inni nie robią kariery i nie awansują  w strukturach korporacji. Taki wyrznie własną rodzinę,  a sąsiedzi nie mogą uwierzyć,  bo taki był grzeczny. Od kiedy odstrzelono Beatę  Szydło wszystko zaczęło iść źle. 

Obrazek użytkownika Darek65

20-07-2021 [15:20] - Darek65 | Link:

Tusk, to karta bita i zgrana, a na dodatek znaczona. Tak, Morawiecki, to samo zło. Od kiedy go zobaczyłem nie miałem do niego zaufania. Jego image budowano na autorytecie ojca. Ostatnio czytałem ciekawy artykuł, że Kornel Morawiecki, to wcale nie był taki kryształowy. Sam się kiedyś podobno wygadał, że jego syn jest namaszczany. Teraz się okazało na kogo, na zarządcę kraju nad Wisłą.

Obrazek użytkownika Pani Anna

20-07-2021 [16:42] - Pani Anna | Link:

Darek65
Cóż,  odkąd Bolek okazał się być Bolkiem przestałam wierzyć w tych wszystkich gwiazdorów opozycji. Ci, którzy po 89 pozostali na świeczniku są moim zdaniem legendowani. Ci, którzy faktycznie nie byli uwikłani nie znaczą nic.

Obrazek użytkownika Ryan

21-07-2021 [20:40] - Ryan | Link:

Tusk ma charakter Papkina taki strachliwy mitoman, chociaż jest różnica, Papkin był w miarę sympatyczny i śmieszny a Tusk jest po prostu chamski i wredny

Obrazek użytkownika Pers

20-07-2021 [16:56] - Pers | Link:

Darek65
Złodziej zawsze najgłośniej krzyczy "łapać złodzieja!".
Starczy poczytać ich chamskie komentarze.

Obrazek użytkownika Jan1797

21-07-2021 [14:42] - Jan1797 | Link:

Ile bloków energetycznych uruchomił ten wasz Tusk
w trakcie swoich dwu kadencji?

Obrazek użytkownika J z L

21-07-2021 [16:50] - J z L | Link:

Nie czepiajata się tuska
​Bylo nie było wybudował najtańszą elektrownie atomową na Świecie i to za niecało 100mln zł

Obrazek użytkownika Pers

21-07-2021 [17:00] - Pers | Link:

//Bylo nie było wybudował najtańszą elektrownie atomową na Świecie i to za niecało 100mln zł//

PiS jest ciut lepszy:
"Miała być ostatnia wielka elektrownia węglowa w historii, a jest na razie wielka dziura w budżecie dwóch firm energetycznych. To co wydano na nowy blok Elektrowni Ostrołęka według realizującej go spółki poszło w błoto. Utworzono ponad miliard złotych odpisu na utratę wartości majątku. Do zera." https://businessinsider.com.pl...

Obrazek użytkownika Marek Kudła

19-07-2021 [18:54] - Marek Kudła | Link:

Nie ma innych dróg usunięcia hańby PO jako opozycji totalnej oprócz dwóch lansowanych przeze mnie metod !  Różni ludzie piszą o wyrzucaniu ich z kraju, nadania im statusu persona non grata, na przymusowe prace w kamieniołomych, a nawet jeszcze gorsze niehumanitarne metody. Oto moje metody:
Kartka wyborcza !  Tutaj działa zasada korelacji ujemnej (im więcej ludzi pojdzie na wybory i zagłosuje na ZP, tym mniej zajobów z tot. opozycji zostanie wybranych do parlamentu (sejmu i senatu) !
Prezydent oraz sejm powinien uznać PO (Platformę Obywatelską), za polityczną organizację terrorystyczną finansującą bojówki antyrządowe, ich organizację i szkolenie.  Te bojówki, finansowane  m. in. przez Rafała Trzaskowskiego to organizacje terrorystyczne, które rutynowo uciekają się do przemocy, by zastraszać i mżcić się na politycznych przeciwnikach !

Obrazek użytkownika Ryan

19-07-2021 [19:31] - Ryan | Link:

Przecież tusk to psychopata. Ma traumę z dzieciństwa, bo ojciec go lał za wszystko. Stąd jego nienawiść do ludzi
Ten bydlak się doigra. Głęboko w to wierzę.

Obrazek użytkownika Centrystka

20-07-2021 [01:27] - Centrystka | Link:

Ale to nie Tusk,a raczej jego przeciwnik zajadły wrzeszczał z sejmowej trybuny o zamordowaniu mu brata przez zdradzieckie mordy wcześniej wielokrotnie nazywane drugim sortem i wieloma przezwiskami,wylewając w ten sposób długo tłumioną od lat nienawiść do Polski i jej mieszkańców. A psychopatą laną w dzieciństwie przez tatusia okazuje się być właśnie Ryan,który nie potrafi inaczej,jak tylko bluzgać i szkalować zmyślonymi bzdetami o znienawidzonych  przez niego ludziach.

Obrazek użytkownika J z L

20-07-2021 [19:29] - J z L | Link:

Nie przepadam za byłym prezydentem Kwaśniewskim ,ale podobały mi się jego słowa o Tusku
Fałszywy, bo rudy zawsze jest fałszywy 
Miał 100% racji 

Obrazek użytkownika Pers

19-07-2021 [19:31] - Pers | Link:

kudla
Piękne są twoje marzenia ale to tylko marzenia.
Starczy, że Tusk i Hołownia się dogadają i PiS siedzi w kącie przez przynajmniej 8 lat.
Robisz wszystko, żeby tak było bo nikt nie ośmiesza PiS i jego wyborców jak ty, zibi :))

Obrazek użytkownika J z L

20-07-2021 [19:30] - J z L | Link:

Struktura "tłumu" na występie ryżego kabareciarza była niezbyt złożona;
- stara UB-cja z obciętymi emeryturami - 40%
- qrwy i złodzieje 60%

Obrazek użytkownika Centrystka

20-07-2021 [01:48] - Centrystka | Link:

Prezydent oraz sejm powinien uznać PO (Platformę Obywatelską), za polityczną organizację terrorystyczną finansującą bojówki antyrządowe, ich organizację i szkolenie.  Te bojówki, finansowane  m. in. przez Rafała Trzaskowskiego to organizacje terrorystyczne, które rutynowo uciekają się do przemocy, by zastraszać i mżcić się na politycznych przeciwnikach ! 
Oto sedno sprawy marzeń wyrażanych w poPiSach komentatorskich na NB: nie jakieś tam kamieniołomy dla opozycji,ktoś przecież musiałby ich pilnować,żeby się nie obijali w robocie,nie wyrzucenie ich z kraju, bo mogliby wrócić,ale właśnie uznanie całej opozycji za organizację  par ecellence terrorystyczną ze wszelkimi tego konsekwencjami prawnymi i politycznymi! A reszta już w cytowanym fragmencie parodii Mareczka Kudełki jako uzasadnienie takiej decyzji kończącej raz na zawsze problem istnienia jakiekolwiek opozycji!  Takie genialne rozwiązanie i jakie proste! I kto to poddaje pod rozwagę? Ano najlepszy na NB parodysta zawsze wykorzystujący autentyczne  megabzdety w komentarzach i bezlitośnie jej wykpiwający.

Obrazek użytkownika J z L

19-07-2021 [19:02] - J z L | Link:

Program wyborczy tuska
PiS!... Kaczyński!...
PiS!... Kaczyński!...
PiS!... Kaczyński!...
PiS!... Kaczyński!...
PiS!... Kaczyński!...
PiS!... Kaczyński!...
PiS!... Kaczyński!...
PiS!... Kaczyński!... PiS!...

I już!...

W takiej formie i z tak denną narracją, trochę dla strachu, trochę dla śmiechu, ale bez żadnych konkretów, Tusk z pewnością pociągnie Platformę.

Na dno
ps.
Pytanie: Czym się się różni Przewodniczący Tusk od byłego Przewodniczącego Budki?
Odpowiedź: Tusk ma więcej włosów.

Obrazek użytkownika Ryan

19-07-2021 [19:34] - Ryan | Link:

Tusk to z miłości kazał strzelać do ludzi dopominających się pracy. To z miłości zabrał dzieciom obiady w szkołach. Z tej SS miłości zlikwidował stocznie,wojsko,cukrownie, przemysł. Na szczęście mamy teraz u władzy partię, której nie musimy się wstydzić a kraj rozwija się znakomicie i to jest najważniejsze. Tusk chciałby zatrzymać sukces gospodarczy kraju i zastępuje Targowicę

Obrazek użytkownika J z L

19-07-2021 [19:45] - J z L | Link:

Rudy błazen na usługach Niemców , wysłali głupka do Polski , żeby zadymę robił

Obrazek użytkownika Centrystka

20-07-2021 [02:02] - Centrystka | Link:

Właśnie ten rudy błazen wyzwał "na ubitą ziemię" swojego odwiecznego adoratora,żeby zamiast ludzi dzielić i szczuć nawzajem na siebie,po prostu zasiadł z nim do poważnej rozmowy o Polsce i uratowaniu jej przed upadkiem.Jak myślicie, o mędrcy blogowi: Prezes przyjmie takie wyzwanie...?

Obrazek użytkownika J z L

20-07-2021 [07:20] - J z L | Link:

na tego wnuka SS-mana wystarczy kot Prezesa bo  ten tusk  to głupi, kłamliwy zaprzaniec którego imię brzmi „polskość to nienormalność”. Śmieć to, określenie dla niego jak komplement. To jest g… pływające w szambie. Z takimi robi się porządek w piątkowe wieczory i to tak by ślad zaginął. Obrzydliwa, ohydna, śmierdząca, zdradziecka morda, jedynie co potrafi to wysługiwać się się wrogom Polski

Obrazek użytkownika sake3

19-07-2021 [20:24] - sake3 | Link:

@Pers........Tusk pewnie dogada się z Hołownią i nieco skrzywionym Trzaskowskim,nawet KOnfederacja i Lewica okażą mu uczucia.Ale już widzę jak się zaczną ,,negocjacje'' przy obsadzie stanowisk.Będzie to zapewne zabawne widowisko i jak będą wióry leciały .Ale co tam.Ty Persie już zacznij pisać komentarze chwalące Tuska i tę całą szemraną ferajnę wzorem przebiegłego senatorka Libickiego i pseudoblogerka z S24 Echo24.Przeciez już teraz jesteś oddany ciałem i duszą przyszłej władzy,ale oni jeszcze o tym nie wiedzą.Rusz tyłek,do roboty,bo cię inni ubiegną.

Obrazek użytkownika Pers

20-07-2021 [16:29] - Pers | Link:

sake
//.Przeciez już teraz jesteś oddany ciałem i duszą przyszłej władzy//
Ty jednak bardzo oszczędnie gospodarujesz szarymi komórkami.
Ja nie wchodzę władzy w 4litery jak wy.

Obrazek użytkownika sake3

21-07-2021 [20:07] - sake3 | Link:

@Pers........No to komu jesteś oddany skoro wszystko bierzesz do siebie,wmawiasz mi ,,włażenie'' choć tylko prognozuję przyszłą sytuację na podstawie danych medialnych.Nawet niedomiar (wg Ciebie)moich komórek szarych jakoś na to pozwala.Ty się nie wypowiesz jak widzisz obecną sytuację?a to ,,wy czemu odnosisz do mnie? Ja nie jestem królem Francji i swoje zdanie przedstawiam jako ,,ja'' a nie ,,my''..

Obrazek użytkownika J z L

20-07-2021 [19:24] - J z L | Link:

Jedyne co dziś pamiętam z rerania rudego padalca, to to, że tu gdzie Polska ma rosnąć dziewicza puszcza, a Polacy będą wpierdalać jagody, szyszki i grzyby.

Obrazek użytkownika EsaurGappa

19-07-2021 [21:30] - EsaurGappa | Link:

Gang dzikich wieprzy rządzi w "cyrkowym folwarku" ,nie od wczoraj to wiadomo zwykłe świnie w ludzkiej skórze,one tworzą toksyczne śmieci,złe prawo,celebre ateizmu,z życia robią chlew.Niestety często prawdziwy człowiek w odmętach szalonej władzy swych rzekomo wybranych demokratycznie przedstawicieli sam staje się świnią,to nie uniknione jak boom cyk cyk.
 My Polacy owieczkami nie jesteśmy,ale już prawie kwiczyliśmy jak świnie,uff...ślizneło nam sìę fartem.Ale wojna trwa,dopiero się rozkręca,każdego dnia na każdym froncie potężna machina rzeczywistość zagina.To jest ich broń to jest ich oręż,uniwersytety zatrute wolności ideą,kultura splugawiona grzechem seksu,sport to hazardowa światowa pralnia pieniędzy,rozrywka rozrywa świadomość dzieci, Chrystus w kilku setkach różnych kościołów jest nie obecny więc kto tam mieszka.?

 Zachóď przegrał wojnę dusz my Słowianie jeszcze walczymy.Mamy Jarosława.Jarosław musi odejść prędzej czy póżniej,taka to oczywista oczywistość,ale to tylko polityk...Czy mamy my Polacy urodzeni przed milenium na dziś dzień wśród swoich jakieś gangartuiczną osobowość która swym autorytetem pociągnęła by młodzież?

Obrazek użytkownika Centrystka

20-07-2021 [01:56] - Centrystka | Link:

Jasne,że mamy takiego Gargantułka, więc wystarczy tylko wołać "Ja-ro-sław,Pol-skę zbaw!" i wszystko pójdzie jak trza.

Obrazek użytkownika J z L

20-07-2021 [19:15] - J z L | Link:

Tymczasem w Gdańsku ze slynnej fontanny usunięto Neptuna. W zamian stanie dowożony właśnie z pracowni rzeźbiarza, pomnik Donalda Tuska.

https://pbs.twimg.com/media/E6u4_xCWUAAWUX-?format=png&name=small

Obrazek użytkownika Jan1797

19-07-2021 [21:35] - Jan1797 | Link:

A państwo narodowe, szczególnie dla tych z Europy Środkowej, która doświadczyła
komunistycznego ‘internacjonalizmu’, jest wartością bezcenną gwarantującą bezpieczeństwo
i rozwój kulturowy. Natomiast członkostwow UE poprzez realizację czterech kardynalnych
swobód gospodarczych, gwarantuje poprawę poziomu życia.

Dokładnie tak Panie Tadeuszu,
Zacznę od linku; https://wiadomosci.dziennik.pl...
Biedroń: Nadejście "zbawiciela na białym koniu" wróży wojnę domową. Jesteśmy za pokojem
i spokojem. Tam, niestety, jest kłótnia i wojna domowa. - powiedział Robert Biedroń.
 Lewica idzie niezmiennie swoją drogą i kibicuje, a tymczasem podziękowania za współpracę
dla Borysa Budki - napisał Krzysztof Gawkowski.
Powrót Donalda Tuska do polskiej polityki nie jest dla mnie zaskoczeniem, bo wiem, że już dłuższy
czas chodziło mu to po głowie; my mamy swoje doświadczenia - zaznaczył Kosiniak-Kamysz.
Tu drobna moja uwaga; oczywiscie pamiętam panie Kosiniak-Kamysz, siedział pan obok Leszka 
Jażdżewskiego z "Liberté!".
Po pierwsze język; już dzisiaj wskazują komentatorzy na jego szatańskość. Przkład z dzisiejszej
kawiarnianej rozmowy; Niemcy od zawsze całą swą barbarzyńską przeszłość ubierali w mundurek
nazizmu, czy ich reprezentujący może mówić innym językiem?
Po drugie Europa jest słaba;  było to doskonale widać po tragicznych burzach w Belgii i Niemczech.
Po trzecie Merkel w Stanach; potwierdziła to wizyta , tyle wystarczy.
Poczekajmy spokojnie. 
Zawieszenia na lewicy trwają i przewodniczący trwa w zaparte.
Tusk widzi, że przegrywa a powrotu nie ma, to wskazał dzisiaj. 

Obrazek użytkownika tricolour

20-07-2021 [07:30] - tricolour | Link:

@TH

W każdym razie pierwszy sekretarz stchórzył. 

Obrazek użytkownika Tadeusz Hatalski

20-07-2021 [09:43] - Tadeusz Hatalski | Link:

@ tricolour
Kto jest pierwszy sekretarz?

Obrazek użytkownika tricolour

20-07-2021 [10:12] - tricolour | Link:

@TH

Serio Pan pyta? Pan Kaczyński.

Obrazek użytkownika Tadeusz Hatalski

20-07-2021 [12:57] - Tadeusz Hatalski | Link:

@ tricolour - 'pierwszy sekretarz stchórzył'
Ani sekretarz, ani nie stchórzył. Po prostu DT tym co mówi, wykluczył swoją zdolność honorową.

Obrazek użytkownika tricolour

20-07-2021 [13:32] - tricolour | Link:

@TH

Gdy się tchórzy, to się wymyśla röżne wybiegi. A to lufa krzywa, a to on ma dłuższą więc ma przewagę. Albo, że nie ma zdolności honorowej, co nic nie znaczy. Szczególnie gdy samemu się ani żony nie ma, ani dzieci, ani nawet na kawalerkę przez całe życie nie zarobiło.

Proszę zatem napisać, jakie ma się zdolności skoro ma się zerowe osiągnięcia społeczne i rodzinne.

Obrazek użytkownika Tadeusz Hatalski

20-07-2021 [15:30] - Tadeusz Hatalski | Link:

@ tricolour - 'zerowe osiągnięcia społeczne'
Polityk, który od lat rządzi krajem a pan mówi - zerowe osiągnięcia społeczne? Panie, z choinki pan się urwał czy co?
A że jest starym kawalerem? Co ma pienik do wiatraka? Suchocka była starą panną i co? Ktoś jej to wytykał? Co to, bycie starym kawalerem w czymś uwłacza?

Obrazek użytkownika tricolour

20-07-2021 [16:46] - tricolour | Link:

@TH

Może Panu się wydaje, że rządzi krajem. Może i jemu się wydaje, ale to z kolei byłoby dziwne, bo ze smutku na twarzy i agresji w zachowaniu wynikałoby, że te rządzenie to kompletna tandeta.

Panie Hatalski, ponoć peowcy wzięli i ukradli 250 miliardów, które bardzo by się przydało odebrać. Tak bylo, ukradli? Byloby nie na 250, a na 2500 Abramsów i Rosja by się skręciła ze wstydu. I sfajdała że strachu.

To niech Pan nie chrzani, że rządzi skoro złodziejom nie odebrano ukradzionych pieniędzy. Ani jednego złamanego grosza.

Obrazek użytkownika J z L

20-07-2021 [19:09] - J z L | Link:

. Tusk chce debaty z J. Kaczyńskim! To tak jakbym ja (ministrant), chciał debaty z ks. Biskupem na tematy teologiczne..

Obrazek użytkownika tricolour

20-07-2021 [19:38] - tricolour | Link:

@Jozek

I co? Biskup chowa się w katakumbach? 

Obrazek użytkownika J z L

20-07-2021 [19:57] - J z L | Link:

Pissssssssss. Tak uchodzi powietrze z nadmuchanego ponad miarę dziurawego balona

ps.
To chwyci.
Tusk właśnie obiecał dla każdego po kilka mieszkań i kilka kont bankowych. Odwołał się bowiem do dziedzictwa Pawła Adamowicza.

Obrazek użytkownika J z L

20-07-2021 [19:43] - J z L | Link:

tricolour 
Nawet szklarz za komuny nie wcisnął tyle kitu, co Ty w jednym komentarzu
 

Obrazek użytkownika tricolour

20-07-2021 [21:36] - tricolour | Link:

@Jozek

Widzisz, ile można treści zmieścić w krótkim zdaniu? Dziad się chowa i tyle.

Obrazek użytkownika J z L

20-07-2021 [21:48] - J z L | Link:

Jak nie umierasz to się znów chowasz
​Ogarnij się chopie
Życie przed tobą.
Jeszcze tylko 10 lat i będzie zmiana
Wytrzymasz

Obrazek użytkownika tricolour

20-07-2021 [22:12] - tricolour | Link:

@Jozek

Miód lejesz na serce moje. Dziesiona to moment przy wieczności.

Obrazek użytkownika J z L

20-07-2021 [22:34] - J z L | Link:

Matuzalem?

Obrazek użytkownika J z L

20-07-2021 [19:12] - J z L | Link:

Będzie tak.
Kilka dni wycia w TVN-ie i w internecie.
Kilka tygodni jęków.
Potem cisza, bo znajdzie się kolejny dowód, że po raz 12292 zniszczono demokrację i po raz 234 opuściliśmy UE.
I tylko jedno mnie ciekawi. Czy kiedykolwiek ta prymitywna zgraja przyzna, że robi ze swoich wyznawców debili?

Obrazek użytkownika J z L

20-07-2021 [20:00] - J z L | Link:

Najechał Polskę rudy niemiec bez serca
Szarpie, łże i jątrzy ten Smoleński morderca

https://pbs.twimg.com/media/E6mrN6qWYAEoUtD?format=jpg&name=small

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

20-07-2021 [12:58] - NASZ_HENRY | Link:

Jak rudem kundlowi nie założy się kagańca to trzeba będzie wszystkich szczepić przeciwko wściekliźnie ☺☻
 

Obrazek użytkownika Tadeusz Hatalski

20-07-2021 [15:44] - Tadeusz Hatalski | Link:

@ NASZ_HENRY
Z tym co mówi DT można się nie zgadzać i to krytykować. Natomiast co innego jest obrażanie człowieka. w związku z tym proszę o zachowanie kultury.
 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

20-07-2021 [19:39] - NASZ_HENRY | Link:

Ta pańska łajba to się musiała "Wersal" nazywać ☺☻
 

Obrazek użytkownika Tadeusz Hatalski

15-11-2021 [17:25] - Tadeusz Hatalski | Link:

@ NASZ_HENRY
Nie, Sagacity się nazywała, w języku staro-angielskim, oznacza mądrość ... 😉
https://naszeblogi.pl/55798-sa...

Obrazek użytkownika sake3

20-07-2021 [17:12] - sake3 | Link:

Jak nie ma argumentów to wyciąga się detale takie jak brak prawa jazdy,posiadanie kota czy brak konta,wspolne zamieszkanie z matką.Te ,,zbrodnie'' frapują nie tylko Tricoloura ale i polityków takich jak Radzio Sikorski,Tusk czy Trzaskowski..specjalistów od kłapania gębą.Więc niech i Tricolour sobie pokłapie swoją gębą.Tylejego i jak się dowartościowuje ..

Obrazek użytkownika tricolour

20-07-2021 [17:55] - tricolour | Link:

@Sake

Pisałem coś o kocie czy matce? O koncie pisalem? Kłamesz jak całe twoje partyjne towarzystwo i dlatego przegracie. Przez te kłamstwa. Nawet potężna komuna upadła przez zakłamanie. Wam do upadku wystarczy jeden nekrolog.

Obrazek użytkownika sake3

20-07-2021 [19:20] - sake3 | Link:

@Tricolour......No to przegramy fanatyku.Na przestrzeni wieków narody żyły,upadały cywilizacje,świat nie stoi w miejscu.Tylko szkoda Polski dla takich jak wy. Polski która za obecnych rządów zaczynała być Polską stanie się nędzną kolonią jak zaczniecie rządzić.Chyba nie wierzysz,że tacy bezswtydni łgarze i cymbały jak Tusk,Trzaskowski,Budka będą rzadzić.Przecież wy się zagryziecie przy korycie.Już widzę durniaTrzaskowskiego jako ministra gospodarki a grzebiącego w cudzych torebkach i dokumentach Nitrasa jako szefa MSZ.Koń by się uśmiał.

Obrazek użytkownika tricolour

20-07-2021 [21:20] - tricolour | Link:

@Sake

O korytach to bym na twoim miejscu nie pisał skoro potrzebujecie ustawy, która wasze rodziny oderwie od państwowego koryta. I o fanatyzmie też bym nie pisał, bo nie mam zwyczaju piać jak partia każe. O nędznych koloniach też bym milczał gdyby mój premier z dumną miną zachwalał każdą obca inwestycję jako miejsce pracy. Gdybyś była uczciwa, to byś się zainteresowała dlaczego wraz z nową zagraniczną inwestycją mówi się wyłącznie o miejscch pracy, a nie miejscu gdzie Polska pozyskuje technologię, wiedzę i nowoczesne kompetencje. Zdajesz sobie sprawę, że w obcych firmach nie ma polskiej własności intelektualnej, bo wszystko, co sie wymyśli, należy do zagranicznego właściciela?

Stać cię na odwagę, by zadawać swojej partii takie pytania? Dlaczego poslki urząd patentowy nic nie ma do roboty?

Po sześciu latach nic się nie zmieniło - czy to ciebie w ogóle interesuje?

Obrazek użytkownika sake3

21-07-2021 [09:13] - sake3 | Link:

@Tricolour.......A jak to wy dbaliście o polską własność intelektualną,o technologię,o innowacje? Teraz chociaż też o tym myślicie? Dla was Polacy to tylko siła robocza na niemieckich polach ze szparagami i opieką nad niemieckimi babciami.To są te wymarzone perpektywy dla Polaków? Przecież uważacie nas Polaków za kołtunów,analfabetów,prostaków i katolickie śmieci,nawet głośno o tym rozprawiacie.Wystarczy posłuchać pseudofilozofów,pseudosocjologów niektórych nawet z profesorskimi tytułami -Hartman,Sadurski ,Augustyn,,Palikot czy Środa.Upokarzacie Polaków na każdym kroku,odmawiacie im prawa do bycia człowiekiem (pan Augustyn w swoim eseju),nazywacie bydłem a jednocześnie dowściagacie się od nich wysiłku intelektualnego i wykształcenia? A gdziez to wasz wysiłek i intelekt?Na urządzaniu parad i idiotycznych spędów w kretyńskich przebraniach-to są te wasze myśli technologiczne?Jak wiedza ,jakie myśli intelektualne mogą zrodzić się w szkołach wg waszego pomysłu gdzie nie będzie nauki tylko rozprawki o seksie i machanie tęczowymi sztandarami? 

Obrazek użytkownika Pani Anna

21-07-2021 [10:31] - Pani Anna | Link:

@sake, przestalabys już w końcu bajdurzyc o tym, jak to wcześniej było źle.  Wiemy jak było  i po to głosowaliśmy na PIS, żeby wreszcie było inaczej. Człowiek głosował na nich, innych przekonywał,  narażał się  na ostracyzm albo i gorzej, aby teraz zostać  "ruskim trollem". Dostali władzę,  dostali wszelkie narzędzia,  żeby dokonać zmian, jedyne, czego im zabrakło  to JAJ. Niczym już  nie różnią się od poprzedników.  Aha, przestań wreszcie przemawiać do adwersarzy per "wy", niczym do jakiegoś wyimaginowego kolektywu. To, że ludzi boli to, co widzą nie oznacza jeszcze, że  są wicie, rozumiecie "towarzyszami".

Obrazek użytkownika tricolour

21-07-2021 [12:19] - tricolour | Link:

@Anna

Właśnie czytamy jak za ćwierć miliarda zrobiono szmelc maseczki. Ośmiorniczki za 80 zeta się nie podobały...

Obrazek użytkownika tricolour

21-07-2021 [10:51] - tricolour | Link:

@Sake

I dlatego ten kraj skazany jest na wyginięcie - bo nie potrafisz ustosunkować się do mojej wypowiedzi. Bo jedyne, co czego jesteś zdolna to pyskówka i szukanie kontrprzykładów. Jesli nie masz zdolności do krytyki samej siebie, to niczego nie zbudujesz. Jesli twierdzisz, że peowcy ukradli 250 miliardów, a nie szukasz złodziei, to pozwalasz na zlodziejstwo. Jesli krytykujesz peowskie kolesiostwo, a sama wsadzasz rodzinę na państwowe posady hurtem - to jest droga donikąd.

To się zawali, Sake. Nie ma innej możliwości. Wyobraź sobie, że takie relacje, o jakich piszemy, panują w rodzinie. I co? Będzie trwała i wychowa dzieci? Czy się zawali od klamstwa, przemocy i złodziejstwa?

Obrazek użytkownika sake3

21-07-2021 [15:07] - sake3 | Link:

@Tricolour.....A raczył Pan chociaż przeczytać moje na tym blogu komentarze?Przypuszczam,że jeśli cokolwiek tu napiszę jest natychmiast pod obstrzałem Pana,Pani Anny czy Centrystki.Nie pisałam ile miliardów ukradziono ani nie szukam złodziei.Napisałam jak tacy jak Pan traktujecie Polaków zwłaszcza tych którzy są zwolennikami PiS-u czy katolikami.Napisałam o pogardzie którą do nas żywicie,o nienawiści którą okazujecie.Podałam nazwiska tych którzy Pana,Panią Annę,Centrystkę ukierowunkowują.Dużo nawet bardzo dużo obelg pada pod adresem tych którzy nie wypierają się swojej sympatii ani poparcia dla Kaczyńskiego.Proszę sobie przeczytać esej historyka Augustyna nazywającego nas bydłem,kołtunami,zakałami światłej Europy,analfabetami ,kościółkowcami a w najlepszym razie Grażynami i Januszami z kupą bachorów.To tu na NB pan Trotelreiner nazwał nas biomasą,brzydkimi Polkami o krotkich szyjach i kaprawych oczach,czy leżącymi po rowach facetami bez koszul.To tu na NB pan Korus nazwał mnie faszystką bo przyznałam się do zaszczepienia,a Pani Anna i pan rolnik co rusz wypominają mi brak jakiegokolwiek intelektu.I Pan powie że to ja jestem zdolna tylko do pyskówki i powinnam złożyć jakąś samokrytykę? Niby dlaczego,że żyję,że mam swój pogląd i swoje zdanie?Kraj w którym jedni obywatele tak haniebnie traktują innych tylko dlatego że są zwolennikami PiS istotnie jest skazany na wyginięcie.

Strony