D. Tusk - dybuk Polski

"Dybuk (hebr. ‏דבוק‎ dibuk dosł. „przylgnięcie”; jid. ‏דיבוק‎ dibek) – w mistycyzmie i folklorze żydowskim zjawisko zawładnięcia ciałem żywego człowieka przez ducha zmarłej osoby. Dybukiem nazywa się też samego ducha, duszę zmarłego, która nie może zaznać spoczynku (czy też, wśród zwolenników kabały, reinkarnacji) z powodu popełnionych grzechów i szuka osoby żyjącej, aby wtargnąć w jej ciało. Wedle niektórych mistyków podatne na opanowanie przez dybuka miały być osoby grzeszne, zaś duchy przejawiać miały szczególną aktywność w noc święta Jom Kipur (Dzień Pojednania, Sądny Dzień).

Wiara w dybuki znana była wśród Żydów, zwłaszcza środkowoeuropejskich, począwszy od epoki talmudycznej, ale sam termin „dybuk” pojawił się dopiero w XVII wieku. Wtedy też wiara w dybuki stała się wyobrażeniem powszechnym.

Opanowując daną osobę, dybuk powodował zmianę jej osobowości, przemawiał jej ustami, ale swoim głosem. Należało wówczas znaleźć rabina, aby odprawił egzorcyzmy, dzięki którym dybuk opuszczał ciało przez mały palec u nogi. Aby dybuk znalazł spokój i nie opanował kolejnej osoby, trzeba go było przy egzorcyzmach namówić do wyjawienia swojej tożsamości i przeprowadzić tikun (naprawę) poprzez poczęstunek wiernych alkoholem przez rodzinę ujawnionego dybuka. Osoby cierpiące na choroby umysłowe lub nerwowe uważano często za nawiedzone przez dybuka i leczono je poprzez egzorcyzmy. Szczególny rodzaj dybuka opanowywał niektóre kobiety. Nie był on duszą zmarłego, lecz demonem, który czynił z opanowanej czarownicę" [1].

Dybuk jest à la żydowskim odpowiednikiem katolickiego Szatana. D. Tusk nie jest katolikiem, co potwierdził po wielu latach związku katolickim małżeństwem ze swoją żoną tylko dlatego, że startował w wyborach. Cynizm, którego normalny człowiek nie jest w stanie zrozumieć, ale oddający prawdziwy charakter tej osoby.  

Po Jego przemówieniu po powrocie do Polski zastanawiałem się bardzo długo czy w ogóle warto o nim pisać. On nie zasługuje nawet na jedno zdanie krytyki, bo antypolska pustka nic nie jest warta. Nawet bowiem krytyka zasługuje na to, żeby krytykowany prezentował jakąś wartość. D. Tusk nie ma żadnej polskiej wartości. Jest obcym, proniemieckim pasożytem żerującym na Polsce i Polakach, dla którego "polskość to nienormalność". 

Ile trzeba mieć nienawiści do Polski, żeby powiedzieć, że ta polskość jest nienormalnością. Ale co się dziwić, kiedy On tak naprawdę pochodzi z rodziny kaszubsko-niemieckiej, gdzie akurat w jego przypadku język polski był drugorzędnym wobec niemieckiego. I tak u niego to pozostało, i za co ceni go A. Merkel dając mu stanowiska i wyznaczając na likwidatora Polski.  Nie wiem na ile jest prawdą, że Kongres Liberalno-Demokratyczny (KLD pod przywództwem m.in. D. Tuska) był finansowany przez niemieckie służby specjalne w postaci BND i czy czasem sam D. Tusk nie jest ich agentem o pseudonimie "Oscar". Ale tego chyba nigdy się nie dowiemy, natomiast można obserwować jego proniemieckie nastawienie niemal codziennie. 

Summa summarum jednak zdecydowałem się o nim napisać. Przesądziła o tym jego bezczelność. Bo przecież powrót do Polski D. Tuska jest tą cyniczną bezczelnością wziąwszy pod uwagę jego rządy, podczas których doprowadził Polskę do "państwa kartonowego", gdzie były tylko: "ch...j, dupa i kamieni kupa" a niewyjaśnione afery PO-PSL są liczone w tysiące, w tym oczywiście "tragedia smoleńska". Drugim i już ostatecznym powodem pisania o nim stała się jego obsesyjna nienawiść do naszego kraju i właśnie jego proniemieckość, która długookresowo może być dla nas bardzo groźna.  

Niemcy po prostu nie mogą znieść powstającej z kolan Polski i chcą jak najszybciej odbudować swoje w niej wpływy i to co najmniej na takim poziomie jak za rządów PO-PSL. Ich marzenie o Mitteleuropie jest za rządów PiS zagrożone i zrobią wszystko, żeby powstrzymać nasz rozwój. To ich immanentna cecha antypolskości, którą prezentują od niepamiętnych czasów. Podobnie jak Moskwa, która też nienawidzi Polaków. Dla tych dwóch krajów (rządów) najlepiej by było, jakby Polski w ogóle nie było a oni - niczym w czasie czterech zaborów (tak: czwarty nastąpił w wyniku Paktu Ribbentrop-Mołotow) - chcieliby ze sobą sąsiadować. 

Niestety straciliśmy sojusznika w postaci USA i teraz Niemcy zaczęły precyzyjnie realizować swój plan zawłaszczenia Polski jako swojego wschodniego landu. To od lat jest ich cel, od którego nie odstąpią i są w stanie czekać na to latami. Musimy - jako Polska - przeciwstawić się ponownej agresji Niemiec i Rosji na nasz kraj. 

Czy będzie to łatwe? Oczywiście, że nie. Naszych rządzących czeka międzynarodowy bój o zachowanie suwerenności i dobrego imienia naszej Ojczyzny. Tym bardziej, że jeszcze w nasze sprawy wtrąca się Izrael, który wspólnie z Niemcami chce kłamliwie zrzucić winę za Holocaust na nasz kraj i wyłudzić od nas miliardy dolarów w ramach reparacji wojennych za tzw. bezspadkowe mienie pozostawione u nas przez Żydów, a które zostało zniszczone i zagrabione przez Niemców i Sowietów. 

Być może są Państwo zdziwieni co ma  wspólnego dybuk z D. Tuskiem. Otóż ma więcej niż można się spodziewać. Skoro nie jest katolikiem to może właśnie żydowski szatan zawładnął jego antypolską duszą i chce zniszczyć nasze, katolickie państwo. 

Obejrzawszy i wysłuchawszy przemówienia D. Tuska nie znajduję bowiem innego wytłumaczenia jak jego opętanie przez czyste zło.  Jego nienawiść do Polski i Polaków przekroczyła wszelkie cywilizowane granice. Tyle zaciekłego jadu płynącego z ust polityka nie słyszałem chyba nigdy. Dlatego też trudno mi uwierzyć, że bez ingerencji zła normalny człowiek mógłby być akurat takim nienawistnikiem. Ale okazuje się, że tak i D. Tusk jest tego wymownym przykładem. Jest być może niczym innym jak właśnie dybukiem wysłanym dla zniszczenia Polski, koszmarem dla nas wszystkich. Jemu chyba potrzebny jest egzorcysta i modlitwa za jego duszę.

No dobrze. Zejdźmy z obszaru metafizycznego do świata realnego. 

Ja się mogę tylko domyślać, że D. Tusk powrócił do Polski na rozkaz A. Merkel. Niemcy bowiem odzyskały dla siebie USA i mają wolną drogę do podporządkowywania sobie krajów Europy Środkowo-Wschodniej. I będą z tego przyzwolenia skrzętnie korzystały. A Polska jako największy kraj w tej części Europy jest pierwsza na ich celowniku. A D. Tusk jest bodajże najbardziej wiernym wykonawcą poleceń naszej Złotej Pani, jak to mawia S. Michalkiewicz o A. Merkel. 

Nie jest też przypadkiem mianowanie przez Niemcy na ich ambasadora w Polsce Arndta Freytaga von Loringhovena, którego ojciec był oficerem Wehrmachtu, a pod koniec II wojny światowej służył w bunkrze Adolfa Hitlera a sam Arndt Freytag von Loringhoven w latach 2007-2010 był wiceszefem niemieckiego wywiadu zagranicznego (BND), w latach 2014-2016 był ambasadorem Niemiec w Republice Czeskiej a od 2016 r. został pierwszym w historii szefem/koordynatorem wywiadu NATO. 

Była to bardzo kontrowersyjna nominacja, którą polskie władze wstrzymywały przez kilka miesięcy, ale jednak ostatecznie uległy Niemcom. Warto wspomnieć, że była to druga już kandydatura na ambasadora. Wpierw kończącego swoją misję pod koniec czerwca 2020 roku ambasadora Rolfa Nikela miał zastąpić Andreas Peschke, który powszechnie jest uważany za przyjaznego Polsce i nawet zaczął już uczyć się języka polskiego. Tą kandydaturę nagle wycofano i zaproponowano Freytaga von Loringhovena. 

Dlaczego nasi zachodni sąsiedzi tak się uparli na tego ambasadora? Odpowiedź jest oczywista. Ma on na celu umożliwić Niemcom po prostu przejęcie Polski i jestem niemal pewien, że ma właśnie taką rolę do spełnienia a polski rząd popełnił błąd zgadzając się na niego. Ale cóż... tego już nie odwrócimy.  

Natomiast dalej możemy walczyć o naszą suwerenność, też żądając od Niemiec reparacji wojennych. Te reparacje to chyba ostatni poważny argument w tej walce, bo nic tak nie przemawia do rozsądku jak pieniądze a Niemcy są nam winne też miliardy dolarów.  Nie wiem na co czekamy, bo według deklaracji posła Arkadiusza Mularczyka (PiS), szefa zespołu opracowującego raport o należnych nam od Niemiec reparacjach wojennych, ów raport jest już niemal gotowy w 99% i tylko czeka na polityczne ujawnienie przez obecny polski rząd. Chyba teraz nastał ten właściwy czas..., bo jak widać Niemcy rzuciły na nas swoje ostatnie siły w celu podporządkowania im naszego kraju. 

Ja tylko mam nadzieję, że Polacy nie dadzą się znów omamić D. Tuskiem, bo to dla naszego kraju oznaczałoby katastrofę. 

[1] https://pl.wikipedia.org/wiki/...

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika J z L

08-07-2021 [20:37] - J z L | Link:

Ten typ to zdrajca, zaprzaniec, kłamca, antypolski szubrawiec, szwabski czopek, podżegający do wojny domowej dla koryta. Można w nieskończoność wymieniać „zalety” tego bydlaka.

https://pbs.twimg.com/media/E5ZtVQtXEAApOfS?format=jpg&name=small

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

08-07-2021 [21:13] - krzysztofjaw | Link:

No cóż. Mogę tylko powiedzieć, że zgadzam się z Panem.
Pzdr

Obrazek użytkownika J z L

08-07-2021 [21:26] - J z L | Link:

Tą hipokryzja, obłuda i podwórkowe krótkospodenkowe cwaniactwo tego nikczemnika jest naprawdę trudne do wytrzymania. To ta menda odebrała bezprawnie Polakom pieniądze z OFE, odebrała wolność kibicom wsadzając ich do aresztów wydobywczych tylko za to, że byli krytykami jego rządów, to on uczynił z sądów instytucje „na telefon”, a teraz wali jak w bęben w TVP, jedyne media dające głos polskiemu demokratycznie wybranemu rządowi, i ta ruda kanalia śmie teraz wygłaszać jakieś apele o wykrzykiwaniu o umierającej demokracji? Demokracja to dopiero zaczyna się odradzać od 2015 roku, a ten poniemiecki parch za wszelką cenę chcę ją ponownie stłamsić. Naprawdę nie wiem, jak można nie widzieć, że ten sługus niemiecki przyjechał do Polski tylko po to, żeby obalać rząd i zrobić z Polski podkolonię niemiecką…

Obrazek użytkownika Centrystka

09-07-2021 [03:28] - Centrystka | Link:

@JzL
nie znam cie w ogóle,a tylko z twoich wpisów na NB,dlatego nie żałowałbym cię,gdybyś się wreszcie zadławił tą swoją zapiekłą nienawiścią. Istnieje również możliwość w twoim przypadku pęknięcia w głowie jakiejś ważnej żyłki, po czym może nastąpić zejście,a przynajmniej paraliż. Możliwy, jest także zawał mięśnia sercowego,co może skończyć się tragedią dla twojej rodziny,bo raczej nie dla ludzkości. Domniemywam,że jesteś katolikiem,bo to też jest dla ciebie powód do opluwania Tuska, no a przede wszystkim ten rodzaj nienawiści zdradza  typowego polskiego katolika. Zważ także,że takie niebotyczne wpienianie się w każdym niemal słowie coraz bardziej cię ośmiesza jako durnia, którego głupota  jest tak ogromna,że nawet ustawa tego nie przewiduje.
 

Obrazek użytkownika J z L

09-07-2021 [07:37] - J z L | Link:

O głupoto ,bądź pozdrowiona
Wiesz, im jest ciemniej, tym bardziej mi się podobasz

Obrazek użytkownika Valdi

27-07-2021 [13:29] - Valdi | Link:

Ktoś tu grzebie w komentarzach

Obrazek użytkownika Pers

08-07-2021 [20:40] - Pers | Link:

//a niewyjaśnione afery PO-PSL są liczone w tysiące//
No właśnie! Kiedy ruszy program cela+, na który czekam już od 6 lat?

//powstającej z kolan Polski //
To już to powstawanie się zaczęło?
Hurrra!

//straciliśmy sojusznika w postaci USA //
USA nie były nigdy nie były naszym sojusznikiem. Poklepywali tylko po plecach jak mieli jakiś interes albo chcieli nas wy...ć.

// Naszych rządzących czeka międzynarodowy bój o zachowanie suwerenności //
Zachowanie? To my mamy jeszcze coś takiego?...

A Tusk to kawał ciula jak ogromna większość naszej kasty politycznej.

Obrazek użytkownika Jabe

09-07-2021 [11:06] - Jabe | Link:

Właśnie.

Obrazek użytkownika Valdi

11-07-2021 [15:01] - Valdi | Link:

Ot i ściśle putinowski punkt widzenia. 
Ten leningradzko- drezdeński psychopata też uważa że wszystko co nie jego to chłam.

Obrazek użytkownika EsaurGappa

08-07-2021 [21:09] - EsaurGappa | Link:

Niemieckie ordynarne lewusy,ruskie pomioty ateizmu i ich szaleni poplecznicy powinny dostać lewy hak na wątrobę!Ameryka wysiada,Sorry no we can !Watykan umarł!Anglicy przyczajeni!Francja jest  naga...Hiszpanka lewactwa w Hiszpanii. Italiance w końcu się budzą?Ukraińcy polubili Polaków!Węgrzy wspaniale spłacają dług wstydu za 2 wojnę światową!Turcja dumnie nie ogląda się na nikogo...a reszta to daleko ...
 My Słowianie,my malutccy,umiemy żyć w konskruktywnej symbiozie z innymi rasami,nadszedł czas naszej chwały,bądźmy wszyscy chrześcijańskimi apostołami,na śmierć na życie.
 

Obrazek użytkownika sake3

08-07-2021 [21:27] - sake3 | Link:

Najlepiej przedstawia Tuska dawny przyjaciel z PO-Piskorski w książce ,,Między nami liberałami''..Nie jest to pochlebny opis.Tusk bezwzględnie wycinał wszystkich znaczących w PO sam będąc miernotą.Rokita,Gilowska,Olechowski,Płażyński którzy w PO trzymali poziom zostali brutalnie i po stalinowsku z partii wykopani.Bezwstydny kłamca i intrygant przyjechał tu z polecenia Merkel wykonać kolejne judaszowskie zadanie.Czy to przypadek że teraz wszystkie siły sprzysięgły się przeciw Polsce.Niektórzy próbują pocieszać słowami jakiś wizjonerów,że przed Polską będą klękać narody.Tymczasem to my jesteśmy coraz niżej i niżej uginając się pod ciężarem zła jakim jest Tusk,rabin nazywający nas złodziejami,Polacy bez serca i przyzwoitości.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

09-07-2021 [08:57] - krzysztofjaw | Link:

Nie pamiętam kto to mówił: czy R. Sikorski a może J. Palikot a może zupełnie kto inny, ale krążą legendy, że ponoć D. Tusk na swoim biurku miał pacynkę na sprężynce - figurkę J. Kaczyńskiego, na której się wyżywał z satysfakcją. 
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Centrystka

10-07-2021 [03:09] - Centrystka | Link:

Sake!
A jak Ty się czujesz tak ogólnie, a z głową w szczególności? Niepokojącym jest to,że cały czas w każdym Twoim komentarzu wpieniasz się tak potwornie,że może wreszcęi żyłka Ci
 pęknąć,albó cóś innego!

Obrazek użytkownika Centrystka

09-07-2021 [03:45] - Centrystka | Link:

@Autor
tym tekstem przeszedł samego siebie bzdurnym wymyślaniem faktów i opluwaniem Tuska językiem rodem ze sławetnej Kurwizji. Już sam tytuł i dalsze rozwinięcie tematu dybuka mówią same za siebie,a mnie uparcie ciśnie się do głowy taki oto scenariusz: Tusk jako ten Dybuk wszedł kiedyś w ciało Kaczyńskiego Jarozbawa i jego ustami wrzeszczał z nienawistnym obłędem w oku z sejmowej mównicy do Polaków (w Sejmie niema innych nacji),że są zdradzieckimi mordami, mordercami jego brata,a także przy różnych okazjach nazywał Polaków drugim sortem,komunistami i złodziejami czy elementem chamskim lub specjalnej troski. W ten sposób Jarozbaw  zaprezentował swoją głęboką miłość do ludu polskiego,którego uważa się być synem,a może nawet ojcem.

 

Obrazek użytkownika J z L

09-07-2021 [07:48] - J z L | Link:

Jak to dobrze, że rządził Donald Tusk. Dzięki niemu dzieci mają 500+, szkolną wyprawkę i nie muszą iść do szkoły w wieku 6 lat nakarmione szczawiem i mirabelkami, a seniorzy mogą cieszyć się 13 świadczeniem emerytalnym.
Jak PiS utrzyma się przy władzy, to wszystko zlikwiduje.

Obrazek użytkownika Władysław Ludendorf

09-07-2021 [14:03] - Władysław Ludendorf | Link:

drogi J z L nie pisz takich rzeczy, bo już kłamca Tusk i nie grzesząca inteligencją Kidawa zaczynają snuć takie opowieści. I centrystka o pamięci kury uwierzy. Prawda jest taka że 20% ludzi w Polsce to kanalie czystej wody, którym nie przeszkadza śmierć Jolanty Brzeskiej i z emfazą wygadują peany na cześć własnej kamaryli. Następne 30% ludzi to, co tu dużo mówić, idioci pełni kompleksów z reguły z tzw. wielkich miast, co pokazały wybory na Prezydenta. I stąd te boje z osobami jak centrystka. W XX-leciu było łatwiej jednak, bo przynajmniej Niemcy i Rosja były zajęte własnymi problemami i kanalie nie miały takiego wsparcia jak mają obecnie.

Obrazek użytkownika J z L

09-07-2021 [23:18] - J z L | Link:

Donald Tusk dał każdemu dziecku po 2000 zł, laptopa i tableta, obniżył wiek emerytalny z 65 na 67 lat , obniżył podatek VAT z 22% na 23%

Obrazek użytkownika Centrystka

10-07-2021 [03:44] - Centrystka | Link:

Herr General Ludendorf!
Prawda jest taka że 20% ludzi w Polsce to kanalie czystej wody (...)z emfazą wygadują peany na cześć własnej kamaryli. Następne 30% ludzi to, co tu dużo mówić, idioci pełni kompleksów(...)
Co za celność w opisywaniu suwerena stanowiącego elektorat PiS oraz wierchuszki tej partii - gratulacje!
 

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

09-07-2021 [18:13] - krzysztofjaw | Link:

O!, jo, joj. Zabolało. I dobrze, ale nie rozumiem krytyki, bo i tak bardzo mocno próbowałem się powstrzymywać od jeszcze bardziej ostrych słów na temat D. Tuska. Ten człowiek nigdy w Polsce nie powinien zajmować żadnych funkcji politycznych a tym bardziej objąć funkcji premiera. To typowy a'la folksdojcz i dziwię się, że moi rodacy w jakiejś części go popierają. Moją nadzieją jest to, że niepyszny wróci do EPL pod kuratelę A. Merkel i poniesie sromotną klęskę swojego powrotu. My, Polacy go tu nie chcemy!
Pzdr

Obrazek użytkownika Pani Anna

09-07-2021 [21:21] - Pani Anna | Link:

@Krzysztofjaw
Pan się powinien cieszyć i modlic, żeby  Tusk jak najczęściej się pojawiał,  gdyż nikt tak jak on nie potrafi dyscyplinować miłościwie nam panujących i ich wyznawców.  Znów mają jakąś tam większość,  Prezes osobiście przeprosił posłów,  których  sam z hukiem wywalił.  Tego najstarsi górale nie pamiętają.  Oj, będzie bolało,  jeszcze nie raz.
 

Obrazek użytkownika ruisdael

09-07-2021 [09:32] - ruisdael | Link:

I le bym dał, aby w Allgemaine Zeitung  czy innym forum ukazały się pełne oburzenia opinie- "Polacy przysłali ambasadora, potomka żołnierzy wyklętych", "polscy hakerzy sparaliżowali Deutsche Welle, czy sieć Aldi" itp. A w rzeczywistości ciągle ocieramy plwociny z twarzy.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

09-07-2021 [09:45] - Marek Kudła | Link:

Źeby zrozumieć dlaczego Tusk uważa, że Polskość to nienormalność, należy cofnąć się do jego życorysu !  Dziadek Tuska ze strony ojca oraz brat dziadka ze strony matki byli ochotniczo w hitlerowskim wermahcie. Natomiast babka ze strony matki, z domu Liebke, była również rodowitą Niemką.  Matka Donalda Tuska wspomina, że jej mama i babcia chciały uciekać po wojnie do Niemiec.  To, że w rodzinie Tuska rozmawiało się po niemiecku, nie było tajemnicą.  Ojciec Donalda (też Donald) karał go często pasem. Młody Donad  miał problemy ze swoją tożsamością narodową i całej jego rodziny. W głębi serca czuł się Niemcem. Miał od dzieciństwa zaszczepioną nienawiść do innych i  szczerze nienawidził Polaków, bo był jako dzieciak wyzywany od hitlerowców na podwórku. W podstawowce wolali na niego "rudy szkop", za co będzie sie mścił na Polakach bez końca. Jego wielką traumą jest chorobliwa nienawiść do Polskości, i to ona była na rękę lewackim homosowietikusom, którzy Tuska w pełni poparli w wyborach 2012 roku. 
Jako polityk pisał: „Polska - to nienormalność”.  Jakże smutne jest to że tak dużo polaków wybiera nienormalność. 

Obrazek użytkownika Pers

09-07-2021 [11:39] - Pers | Link:

kudla
//Polska to nienormalność//
Cały cytat a nie wyrwane z kontekstu trzy słowa:

"Polskość to nienormalność – takie skojarzenie narzuca mi się z bolesną uporczywością, kiedy tylko dotykam tego niechcianego tematu" - zaczyna swój esej Tusk. Po czym dodaje:
Polskość wywołuje u mnie niezmiennie odruch buntu: historia, geografia, pech dziejowy i Bóg wie co jeszcze wrzuciły na moje barki brzemię, którego nie mam specjalnej ochoty dźwigać, a zrzucić nie potrafię (nie chcę mimo wszystko?), wypaliły znamię; i każą je z dumą obnosić.
Więc staję się nienormalny, wypełniony do granic polskością, i tam, gdzie inni mówią człowiek, ja mówię Polak; gdzie inni mówią kultura, cywilizacja i pieniądz, ja krzyczę; Bóg, Honor i Ojczyzna (wszystko koniecznie dużą literą); kiedy inni budują, kochają się i umierają, my walczymy, powstajemy i giniemy.
I tylko w krótkich chwilach przerwy rozważamy nasz narodowy etos odrobinę krytyczniej, czytamy Brzozowskiego i Gombrowicza, stajemy się normalniejsi."

Wyciąganie z kontekstu słów to znana metoda kiepskich propagandystów rodem z PRL.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

09-07-2021 [18:25] - krzysztofjaw | Link:

No cóż. Jeśli Pana informacje są pewne to nic dodać i nic ująć.
Pzdr

Obrazek użytkownika Centrystka

10-07-2021 [03:19] - Centrystka | Link:

Kudło,najdroższa ty moja!
muszę raz jeszcze Cię ostrzec,że uporczywe wklejanie tych samych komentarzy pod różnymi tekstami grozi zbanowaniem! Wprawdzie są to po prostu perełki parodystyczne wyśmiewające autorów w ten sposób piszących i z taką dozą łgarstw na każdym kroku,ale w końcu Admin noże się wkurzyć na to Twoje lenistwo,że zamiast tworzyć nowe parodie,wklejasz wciąż te same.

Obrazek użytkownika Ptr

09-07-2021 [10:54] - Ptr | Link:

Mam nadzieję ,że władza rozumie ,że może zostać zaatakowana ciosem w plecy , niekoniecznie politycznie, ale jakąś bronią niekonwencjonalną. Do takiej akcji może być potrzebna osłona medialna, dlatego taka niepewność po stronie totalnych. Jakąś rolę może grac 4 fala. Może tzw. inżynierowie coś skonstruują. Wachlarz środów jest szeroki. Prewencyjnie możnaby odesłać do domu człowieka z kwalifikacjami. No i w ogóle nie poklepywać się z sojusznikami. Sojusznicy bowiem nie myślą o Polsce jako o narodzie chcącym tworzyć jakąś wspólnotę na pewnych płaszczyznach  z tymi sojusznikami , ale jako na zasoby , którymi można zarządzać przez namiestnika, co dla nich byłoby do przyjęcia i być może byloby prostsze. Mam nadzieję ,że zaatakowana Polska będzie się bronić, wśród serdecznych przyjaciół... 
Polska nie potrzebuje kolejnego zamachu stanu wspieranego przez przyjaciół z zagranicy.    

Obrazek użytkownika sake3

09-07-2021 [12:48] - sake3 | Link:

@Ptr......A gdzie Pan/i widzi tych serdecznych przyjaciół Polski?Jesteśmy otoczeni wrogami i wewnatrz pełno wrogów.Proszę poczytać komentarze na portalach z których wynika,że Polska jest im obojętna a dla paru groszy zrobią wszystko co każą mocodawcy.Każdy pretekst dobry do uderzenia w rząd.Nawet teraz w obliczu bezwstydnych roszczeń żydowskich nie jesteśmy jednością,nie reagujemy na ohydne słowa obłudnego rabina,że jesteśmy złodziejami.Dalej wali się w rząd,wyśmiewa elektorat glupkowatymi pytaniami o ,,wyszczepienie''.,pieprzy o szczepionkach,czipach do kontrolowania człowieka i maseczkach.Czy kogoś jeszcze ta Polska obchodzi?

Obrazek użytkownika Ptr

09-07-2021 [15:20] - Ptr | Link:

Bajki Pan/Pani nie zna, a Michalkiewicz często powtarzał. wśród serdecznych przyjaciól psy zająca zjadły, co dotyczyło rozbioru Polski. "Serdecznych" oficjalnie rzecz jasna. Targowica wtedy chyba uległa aberracji i uznała, że Katarzyna II jako europejka na tronie carów to już oświecenie w Rosji, że Europa w Rosji. Tak samo myślą ,że Niemcy w Polsce to zachód w Polsce. A to nie zachód tylko byłoby , nie daj Boże, coś w rodzaju Generalnej Guberni.  
Jeżeli zapłacili Francuzom to smierć Francuza się liczy, zapłacili Żydom, tak samo, nie zapłacili Polakom - śmierć Polaka się nie liczy - z tego wynika. 

Obrazek użytkownika spike

09-07-2021 [12:14] - spike | Link:

„"Dybuk (hebr. ‏דבוק‎ dibuk dosł. „przylgnięcie”; jid. ‏דיבוק‎ dibek) – w mistycyzmie i folklorze żydowskim zjawisko zawładnięcia ciałem żywego człowieka przez ducha zmarłej osoby. „

„Dybuk jest à la żydowskim odpowiednikiem katolickiego Szatana. „

To nie jest zgodne z prawdą, katolicy odróżniają Szatan od potępieńca, którego może wypędzić większość egzorcystów, Szatana tylko najsilniejszy, a takich jest stosunkowo niewielu, raport Watykanu bije na alarm, ilość opętań w ostatnich latach przez Szatan poważnie wrósł, mówił o tym sam naczelny Egzorcysta Watykanu, to spowodowało przygotowanie sporej rzeszy egzorcystów.

„Ile trzeba mieć nienawiści do Polski, żeby powiedzieć, że ta polskość jest nienormalnością. Ale co się dziwić, kiedy On tak naprawdę pochodzi z rodziny kaszubsko-niemieckiej, gdzie akurat w jego przypadku język polski był drugorzędnym wobec niemieckiego. I tak u niego to pozostało „

To jest półprawdy, Tusk nie ma ani jednej kropli polskiej, jak i kaszubskiej krwi, wypowiadali się o tym sami Kaszubi, Tusk nie zna ich języka. Miałem okazję mieszkać u kaszubskiej rodziny, między sobą rozmawiali po kaszubsku, znali też niemiecki, by się obrazili, jakbym zapytał czy czują się Niemcami, mimo że są uznawani przez Niemców, jako ich obywateli, podobnie jak na Śląsku Ślązaków, bez problemu dostają niemieckie obywatelstwo.
Z tego co wiadomo, Tusk to żydowskie nazwisko, jego rodzina się zniemczyła, wielu jest w Niemczech, bym się nie zdziwił i to jest raczej pewne, że Tusk ma podwójne obywatelstwo, dlatego mógł piastować unijne stanowisko z nadania niemieckiego.
Jak wytłumaczyć fakt poparcia dla niemieckiego Tuska, by się wydawało przez Polaków? chyba tylko tym, że w Polsce jest zbyt duża grupa "niedobitków"  niemieckiej V kolumny, mapa poparcia wskazuje głównie byłe tereny niemieckie, jadąc przez nie widzimy tablice nazw miejscowości także niemieckie, co wg mnie jest hańbą, podobnie jak polskie nazwy miast na Litwie, co też jest powodem niechęci Litwinów do Polski.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

09-07-2021 [18:23] - krzysztofjaw | Link:

Ja tylko powtarzam słowa D. Tuska, który niby przyznaje się do kaszubskiego pochodzenia, choć tak naprawdę jest w prostej linii Niemcem. Podobno jego matka dopiero po wojnie uczyła się języka polskiego a w domu rodzinnym Tusków mówiło się przede wszystkim po niemiecku. Trudno to zweryfikować, bowiem sam D. Tusk zadbał o to. Natomiast jego promocja przez A. Merkel jest wymowna. 
Pzdr

Obrazek użytkownika spike

09-07-2021 [19:33] - spike | Link:

"Ja tylko powtarzam słowa D. Tuska, który niby przyznaje się do kaszubskiego pochodzenia, choć tak naprawdę jest w prostej linii Niemcem."

to nie jest prawda, jakby był w czystej linii Niemcem i to z Gdańska, to tacy nie podpisują folkslisty. Pamiętam jego słowa o pochodzeniu kaszubskim, co Kaszubi zdementowali, nigdy go za swojego nie uznali, a nawet z pewnego zebrania Kaszubów, gdzie Tusk miał występ, odnoście autonomii Pomorza, to Kaszubi go przepędzili.
Znam rodzinę ze Lwowa, która ma pochodzenie niemieckie, mówią, że ich przodek zawędrował tam za czasów Napoleona i tam osiedli, W czasie wojny zostali przesiedleni przez Niemców do Polski, jako że mieszkali w ówczesnej Polsce, mimo pochodzenia niemieckiego, musieli podpisać folkslistę, że czują się  Niemcami, wielu Niemców po tak długim czasie czuli się już Polakami. Dodam, że opowiadali, że tam mieszkali obok siebie Polacy, Niemcy, żydzi, Ukraińcy, nie było konfliktów narodowościowych czy wyznaniowych, żydów nikt nie gnębił, ale wtedy żydzi byli przyzwoici, co potwierdza wiele polskich opowieści, teraz żydzi zapomnieli o swoich polskich sąsiadach, o ratowaniu ich z holokaustu, została kasta tych, co mają brudne sumienia, reszta jest zastraszona.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

09-07-2021 [13:17] - rolnik z mazur | Link:

@ autor

Tusk wrócił bo dostał takie zadanie. O czym tu pisać? Tusk jest potrzebny, żeby uratować PiS. Zacznie się nap..., że to Tusk winny bo.... Czy to takie trudne do zrozumienia? Zaczną się połajanki, zrzucanie winy i podziały. Polacy to durnie w swojej masie i nic nie pojmują, że się ich w konia robi. Tu potrzebny jest człowiek odważny, żeby to narosłe gówno posprzątać. Nie widać nikogo. Pzdr

Obrazek użytkownika sake3

09-07-2021 [14:16] - sake3 | Link:

@Rolnik z mazur.......Jak to nikogo?.No przecież jest Pan,taki odważny,aktywny z inicjatywą aby te g...na posprzatać.Czekamy na Pana ruch że jest Pan równie odważny w działaniu co pyskaty.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

09-07-2021 [14:43] - rolnik z mazur | Link:

@ sake

ja brzydzę się polityką. Nawet do harcerstwa mnie nie zmusili. Jestem za stary na takie gierki. Tu trzeba człowieka młodego i nie ubabranego w układy i haki. Coś jak młody J. Cezar. Inaczej Polska przepadnie i wtopi się w ten bajzel jewropejski. Pzdr

Obrazek użytkownika sake3

09-07-2021 [15:30] - sake3 | Link:

@Rolnik z mazur.....Jak na obrzydzonego polityką zbytnio Pan się nią zajmuje, robiąc to w sposób wybitnie jednostronny.Dla partii rządzącej ma Pan wyłącznie złe słowa,a działań opozycji antypolskichi haniebnych dziwnym trafem Pan nie zauważa..Naprawdę Polska Pana nie interesuje?Gdyby tak każdy z nas brzydził by się albo go Polska nie obchodziła to czy ona by w ogóle powstała i czy teraz jeszcze by istniała.?

.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

09-07-2021 [22:17] - rolnik z mazur | Link:

@ sake
ja mam gdzieś ten system. Jest zły i trzeba go zmienić i tyle w temacie. Jesteś chyba na tyle inteligencji żeby to zrozumieć. Pzdr

Obrazek użytkownika Pers

09-07-2021 [14:50] - Pers | Link:

sake3
//odważny,aktywny z inicjatywą aby te g...na posprzatać// skończyłby szybko, rozjechany przez wywrotkę z piaskiem.
Kierowcy oczywiście nigdy by nie znaleziono.

Obrazek użytkownika Ryan

09-07-2021 [21:11] - Ryan | Link:

Gdyby nie rządy Donalda Tuska i Ewy Kopacz, Jan Paweł II nie zostałby kanonizowany.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

09-07-2021 [21:47] - Marek Kudła | Link:

Rolnik
Idź chłopie sprzątać oborę, bo jak cię tu widzę "to dostaję furii"  !

Obrazek użytkownika Marek Kudła

09-07-2021 [20:37] - Marek Kudła | Link:

 
Polacy !  My PISiory i zwolennicy PIS-iorów musimy się bardziej zmobilizować i  wywierać na Tuska dużo większą presję  gdziekolwiek się pojawi !   Musimy temu Niemcowi pokazać czynnie (jaja, pomidory, woreczki z wodą), że go nie chcemy w Polsce, że nie zapomnieliśmy jego kłamstw, złodziejstwa i zdrady i doprowadzenia kraju do kamieni kupy !  Nie chcemy więcej biedy i upokorzeń,   dziesiątek  jego i jego kolesiów afer korupcyjnych. Nie chcemy go w Polsce dopuki nie wymyje krwi ze swoich rąk z zamachu smoleńskiego !
Nie czekajmy aż ten paskudny Niemiec rozgości się tutaj tak, że wkrótce będzie za późno, a ten  otwarcie nam powie „Danke fuer alles”.
            Zorganizujmy pospolite ruszenie przeciwko temu faszyście, bo UE już zapowiada pomoc dla niego. W ostatnim sondażu PO ma 6 % więcej poparcia i wyprzedziło 2050.  Nie czekajmy zatem aż  ten szaleniec  rozwinie skrzydła !!!  Nie dajmy sobie, na mołość Boską odebrać tego, co PIS zrobił dla nas i dla Polski !!!
 
https://www.youtube.com/watch?...
 

Obrazek użytkownika Pers

09-07-2021 [22:08] - Pers | Link:

kudla
Zmień pampersa.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

09-07-2021 [22:49] - rolnik z mazur | Link:

@ kudłaty
jestes głupszy niż ustawa przewiduje. Tusk jest po to żeby wznowić wojnę. Przez takich durni nie możemy się z tego bagna wydostać. Przestań pić! 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

10-07-2021 [00:04] - wielkopolskizdzichu | Link:

 "Nie dajmy sobie, na mołość Boską"
Kudła trafił w punkt. Byle tak dalej.

Obrazek użytkownika Centrystka

10-07-2021 [21:14] - Centrystka | Link:

Kudełko, mordo moja!
Wreszcie coś nowego i jest to absolutny majstersztyk parodystyczny,pomimo kulejącej gramatyki i ortografii! W dodatku wprowadzasz nowe perełki,jak np.:"Nie chcemy go w Polsce dopuki nie wymyje krwi ze swoich rąk z zamachu smoleńskiego !",co uderza bezpośrednio w fanatyków sekty smoleńskiej,albo to nawoływanie do czynnego atakowania Tuska na jego wiecach; "Zorganizujmy pospolite ruszenie przeciwko temu faszyście, bo UE już zapowiada pomoc dla niego." Pospolite ruszenie - jakżesz to bojowo brzmi,jak przypomina nam dawną Rzeczpospolitą,przez co ma wymowę wielce patriotyczną w mniemaniu tych pisowatych autorów na NB. Słowem: przypominasz  nie tak dawne zaszłości,jakie miały miejsce w Gdańsku,którego prezydent stał się ofiarą właśnie takiej nagonki. Z niecierpliwością oczekuję dalszych takich świetnych parodii

Obrazek użytkownika Ryan

09-07-2021 [21:06] - Ryan | Link:

Spodziewałem się że klatki w zoo z ryżymi małpami są na czas epidemii pozamykane. A tu takie niedopatrzenie. I taki wstyd.
Tusk zjeżdża gołym tyłkiem po nieheblowanej desce.
Oj będzie bolało.