„Hiszpanka” lekcja pokory

„Hiszpanka” lekcja pokory
Na świecie dzisiaj ludzie walczą o opanowanie potężnej pandemii Covid 19, która wymknęła się z Chińskich labolatoriów infekując ludność świata. Pandemia ta całkowicie zmieniła nasze życie, przyzwyczajenia, pracę, rozrywki zagroziła naszemu bytowi.
Ale już wcześniej bo po I Wojnie Światowej w 1918 roku ludzkość zmagała się z pandemią grypy zwaną „hiszpanką”. Przyczyną „hiszpanki” z początku XX wieku był wirus grypy typu H1N1. Powstał on najprawdopodobniej w 1918 r. w jednej z baz wojskowych na północy Francji i był wynikiem tzw. skoku antygenowego, czyli gwałtownej mutacji wirusów grypy ptasiej pochodzących z różnych stron świata odmian grypy ludzkiej. Mutacja ta pierwotnie zaszła w organizmie świni.
W 1918 roku stan wiedzy lekarzy i mikrobiologów na temat wirusów był nikły. Sądzono, że grypę wywoływały zakaźne cząsteczki nieco mniejsze od bakterii, a sposoby jej leczenia dziś budzą zdumienie.

Za lekarstwo uważała o się na przykład alkohol. Król Norwegii Haakon VII zawiesił nawet obowiązującą w kraju prohibicję, a swoim poddanym przydzielił po pół butelki koniaku.
W przypadku powikłań lekarze działali po omacku: podawali aspirynę i stosowali pierwsze, niedoskonałe respiratory, upuszczali krew.

Skutki bywały tragiczne, a pacjenci umierali niejednokrotnie nie na grypę, lecz na skutek powikłań po zażyciu zbyt dużych dawek aspiryny czy wykrwawienia się.
Stosowano także domowe sposoby. Lekarze zalecali pozostanie w łóżku i przyjmowanie dużej ilości płynów i jedzenie pożywnego rosołu. Jednak w spustoszonej przez wojnę Europie panował głód, więc o to „lekarstwo” było trudno.Kamieniami milowymi na drodze do rozwikłania zagadki >hiszpanki< było odkrycie wirusa grypy w roku 1933. Co ciekawe, odnalezienie w wiecznej zmarzlinie Alaski i Spitsbergenu w 1997 roku ciał ofiar pandemii i zachowanych w ich płucach nieuszkodzonych patogenów, dało możliwość odczytania pełnego kodu genetycznego wirusa z 1918 roku.

Współcześni eksperci w dziedzinie epidemiologii są zdania, że w czasie „hiszpanki” ludzie nie zachowywali dystansu społecznego, co spowodowało drugą falę pandemii.
Nawrót zachorowań w XX wieku – podobnie jak dziś – był dużo poważniejszy w skutkach.

Amerykański epidemiolog, dr Larry Brilliant, omawiał jedno z wydarzeń: „W San Francisco, kiedy liczba przypadków grypy hiszpanki spadła prawie do zera, ojcowie miasta powiedzieli: otwórzmy miasto, zróbmy wielką paradę w centrum miasta, wszyscy razem zdejmijmy maski”. Po wielkim świętowaniu grypa wróciła. Tysiące chorych ludzi umierało w męczarniach. Na cmentarzach zabrakło miejsc pochówku. Ludzi grzebano poza miastami w dołach jako zbiorowe mogiły.

Niech to będzie dobrą lekcją dla tzw. antyszcepionkowców. Tylko dzięki ogromnej determinacji społeczeństw i państw uniknęliśmy w pandemii Covid19, powtórki z historii jakim była tragiczna w skutkach epidemia ” hiszpanki”.
 
Źródło :
https://www.medonet.pl/koronaw...–czego-mozemy-sie-nauczyc-z-drugiej-fali-hiszpanki-,artykul,18628694.html

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

06-07-2021 [12:12] - Pers | Link:

// Powstał on najprawdopodobniej w 1918 r. w jednej z baz wojskowych na północy Francji i był wynikiem tzw. skoku antygenowego, czyli gwałtownej mutacji wirusów grypy ptasiej pochodzących z różnych stron świata odmian grypy ludzkiej. //

"Hiszpanka" nie była „hiszpańska ”, nie była „grypą ” nie była wydarzeniem naturalnym, ale raczej wynikiem manipulacji szczepionkami przez ludzi. Mówiąc prościej, pojawiające się dowody potwierdzają hipotezę, że pandemia z 1918 r. była spowodowana wysoce eksperymentalnym programem szczepień przeciwko zapaleniu opon mózgowych prowadzonym przez Instytut Rockefellera, rozpoczęty przez wojsko USA w Fort Riley i stamtąd rozprzestrzenił się na świat. 
nigdy nie było żadnego uzasadnienia dla powiązania pandemii z 1918 r. z Hiszpanią. Patogen nie pochodził z Hiszpanii, a Hiszpania nie była najmocniej dotknięta. Najbardziej powszechnie akceptowaną „oficjalną historią” przez media głównego nurtu jest to, że we wszystkich krajach, z wyjątkiem Hiszpanii, istniała ostra cenzura (z powodu wojny), a w konsekwencji fakty pandemii krążyły swobodnie tylko w mediach hiszpańskich dlatego „naturalne” było nazywanie tego grypą hiszpańską. W każdym razie istnieją udokumentowane dowody, coraz obszerniejsze i coraz bardziej solidne, że epidemia ta powstała w Fort Riley w stanie Kansas w Stanach Zjednoczonych.

Oficjalna narracja mówi nam, że z powodu ruchów wojsk spowodowanych wojną patogen rozprzestrzenił się na cały świat. Jednak obecnie pojawiającą się tezą jest to, że ruchy wojsk mogły być nieistotne, ponieważ Instytut Rockefellera wysłał swoje eksperymentalne serum przeciw meningokokom do Anglii, Francji, Belgii, Włoch i wielu innych krajów i rozprzestrzenił epidemię na cały świat. Ogromną zaletą wojny dla Instytutu Rockefellera było to, że wojsko USA zwiększyło się z nieco ponad 250 000 do 6 000 000 000 ludzi, udostępniając w ten sposób ogromną pulę ludzkich świnek morskich „Rockefeller Institute for Medical Research” w celu przeprowadzenia eksperymentów na szczepionkach.

Na wyniki nie trzeba było długo czekać. Czternaście największych obozów szkoleniowych zgłosiło wybuchy epidemii grypy w marcu, kwietniu lub maju 1918 a zarażeni żołnierze przenosili wirusa na pokład statków płynących do Francji… Kiedy żołnierze w okopach zachorowali, ewakuowano ich z linii frontu i zastąpowano zdrowymi mężczyznami. Proces ten nieustannie powodował kontakt wirusa z nowymi żywicielami, zdrowymi młodymi żołnierzami, w których mógł się przystosować, rozmnażać i stać się niezwykle zjadliwym bez niebezpieczeństwa wyczerpania.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

06-07-2021 [17:03] - Niezalogowany | Link:

"pojawiające się dowody potwierdzają hipotezę, że pandemia z 1918 r. była spowodowana wysoce eksperymentalnym programem szczepień przeciwko zapaleniu opon mózgowych prowadzonym przez Instytut Rockefellera"

Wow, jaka klasyka! Ta kremlowska dezinformacja to jedna z klasycznych bajek ułożonych przez tę samą grupę oficerów KGB, która wymyśliła baśń o sztucznym pochodzeniu wirusa HIV w ramach dezinformacyjnej akcji "Infektion": https://en.wikipedia.org/wiki/...

Te ruskie bajeczki o iluminackich wirusach upadły w śmieszny sposób, kiedy współczesne badania dowiodły, że prawdziwym złoczyńcą w 1918 roku był nie wirus, ale bakteria (publikacja PMID 18008258), a cała bajka była częścią większej kampanii dezinformacyjnej KGB, GRU i Stasi przeciwko Zachodowi (publikacje ISBN 9780465014453, ISBN 978-0465003136).

Tutaj bardziej przystępnie sformułowane obalenie tej ruskiej dezinformacji, będącej odgrzewaną na potrzeby straszenia szczepionkami powtórką z dawnych bajek kremla:
https://www.reuters.com/articl...

Właściwym adresatem tych bardzo prostackich i zupełnie nienaukowych dezinformacji były kraje trzeciego świata, które kreml chciał schwycić w pułapkę swoich kłamstw, porózniwszy je wcześniej ze światem zachodnim. STąd na Zachodzie, gdzie nauka i wiedza sa bardziej upowszechnione, iluminacko-wirusowe baśnie kremla nie znajdowały takiego posłuchu jak w niskorozwiniętych krajach Afryki i Ameryki Południowej.

Obrazek użytkownika Pers

06-07-2021 [16:21] - Pers | Link:

niezalogowany
Ty naprawdę masz duże problemy z kontrolowaniem emocji.

Mój komentarz nie był o HIV tylko o "hiszpance".
Jeśli ty za "poważne źródła" uważasz wypociny renegatów to gratuluję. Zresztą Kaługin to podobno podwójny agent, którego rosyjskie służby użyły do dezinformacji. Taka podpucha dla naiwnych "ekspertów" jak ty. Przeczytałeś dwie szpiegowskie książki i myślisz, że zjadłeś wszystkie rozumy.
A już wiki to doprawdy krynica mądrości :))))))))

Co tam u Kubusia Puchatka? :)))))))))

Obrazek użytkownika Niezalogowany

06-07-2021 [17:28] - Niezalogowany | Link:

"Ty naprawdę masz duże problemy z kontrolowaniem emocji."

Ty naprawdę masz duże problemy z czytaniem ze zrozumieniem.

"Mój komentarz nie był o HIV tylko o "hiszpance"."

Co ty nie powiesz! A mój komentarz nie był o HIV, tylko o zespole ruskich tajniaków wymyślających bajki o wirusowych spiskach Zachodu :)

"Jeśli ty za "poważne źródła" uważasz wypociny renegatów to gratuluję."

Jeśli "renegatem" nazywasz kogoś, w kim obudziło się sumienie i przestał plugawić swoją duszę służeniem Imperium Zła, to gratuluję.

"Zresztą Kaługin to podobno podwójny agent, którego rosyjskie służby użyły do dezinformacji."

"Podobno" :)
Zawsze kiedy wysokiej rangą oficer ruskich służb wybierze prawdziwe życie na Zachodzie, a nie bycie niewolnikiem w Rosji, to nagle okazuje się, że "był użyty do dezinformacji" :)

" Przeczytałeś dwie szpiegowskie książki i myślisz, że zjadłeś wszystkie rozumy."

Przeczytałem setki książek o działaniu służb specjalnych i tak zbudowałem sobie swój własny rozum. Nie musiałem uciekać się do kanibalizmu.

"A już wiki to doprawdy krynica mądrości"

Wiki zawiera odnośniki do szerzej biobliografii. A jeśli boisz się wikipedii, to podałem nawet kody ISBN demaskujących kreml publikacji.

Czy jeszcze czegoś nie rozumiesz, nie ogarniasz, nie wiesz i trzeba ci to przystępnie wyjaśniać?

Obrazek użytkownika Pers

06-07-2021 [17:39] - Pers | Link:

niezalogowany
//Ty naprawdę masz duże problemy z czytaniem ze zrozumieniem.//
Staram się jak mogę. Może przy tobie się czegoś nauczę :))

//A mój komentarz nie był o HIV, tylko o zespole ruskich tajniaków wymyślających bajki o wirusowych spiskach Zachodu :)//
Jasne! Cała prawda o "wolnym świecie" to robota "ruskich tajniaków" :)))))))

//Jeśli "renegatem" nazywasz kogoś, w kim obudziło się sumienie i przestał plugawić swoją duszę służeniem Imperium Zła, to gratuluję.//
Gdyby taki "uciekinier" do zachodniego "raju" dysponował naprawdę ważnymi informacjami to przestałby żyć zanim by gębę otworzył, nie mówiąc już o pisaniu książek.
Aż taki naiwny jesteś?

//Przeczytałem setki książek o działaniu służb specjalnych i tak zbudowałem sobie swój własny rozum.//
Zacząłeś na Kapitanie Żbiku a skończyłeś na kapitanie Klossie :)))))))))))

//Wiki zawiera odnośniki do szerzej biobliografii//
To czytaj wiki i jej "bibliografię" :)))))

Wiesz co Miszczu gełostrategii?
Nie chce mi się już z tobą dziś "dyskutować" bo, niestety, prezentujesz poziom ledwo wyszczekanej gimbazy.
Tobie za ten czas płacą a mi nie :))))

Dopóki będzie mnie to bawić to będę cię patroszył :)))

Obrazek użytkownika Niezalogowany

07-07-2021 [07:16] - Niezalogowany | Link:

"Cała prawda o "wolnym świecie" to robota "ruskich tajniaków" :)))))))"
99% "prawdy" ( Правда ) o wolnym świecie to dezinformacja kremla.
No chyba że mamy wierzyć w reptilian, iluminatów i zdalnie sterowane implanty 5G w szczepionkach?

"Gdyby taki "uciekinier" do zachodniego "raju" dysponował naprawdę ważnymi informacjami to przestałby żyć zanim by gębę otworzył, nie mówiąc już o pisaniu książek. Aż taki naiwny jesteś?"

Zapomniałeś o Kuklińskim? I przeczytaj ISBN 0-8179-8231-0, tam znajdziesz całe listy "nieposiadających ważnych informacji" generałów, pułkowników i innych ruskich wazniaków, którzy uciekli na Zachód i czesto pisali książki. Jeśli generałowie i pułkownicy w Rosji nie posiadają ważnych dla obcych wywiadów informacji, to chyba znaczy, że ruskie służby w ogóle nic nie mają ciekawego.

A z takich książek napisanych przez uciekinierów z ruskiego piekła polecam świetną pozycję Anatolija Golicyna,
https://jozefdarski.pl/uploads...
Golicyn był majorem w wydziale planowania strategicznego KGB (czyli zdaniem zabawnego Persa nie miał żadnych naprawdę ważnych informacji) i dożył sobie spokojnie 82 lat na Zachodzie. Dostarczone przez niego do USA informacje były tak "mało ważne", że wszystkie ruskie rezydentury szpiegowskie musiały wstrzymać kontakty ze swoimi agentami po jego udanej ucieczce.

"Dopóki będzie mnie to bawić to będę cię patroszył :)))"

Przecież to ty jesteś wypatroszony i jęczysz tutaj żałośnie. Wklejanie uśmieszków nie zamaskuje twojego prawdziwego stanu ducha.

Obrazek użytkownika Pers

07-07-2021 [07:30] - Pers | Link:

niezalog
//Przecież to ty jesteś wypatroszony i jęczysz tutaj żałośnie.//
Zastanawiam się co jest większe? Mount Everest czy twoja goopota?
Przekroczyłeś już wszelkie granice śmieszności Kuku na Muniu.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

07-07-2021 [09:35] - Niezalogowany | Link:

"Zastanawiam się co jest większe? Mount Everest czy twoja goopota?"

Nie zmieniaj tematu. Tematem jest to, że ośmieszyłeś się, bajając o raju dla katolików w PRL, podczas gdy zakonnice psami szczuto, a wierni budowali kościoły po kryjomu.

Obrazek użytkownika Pers

07-07-2021 [09:53] - Pers | Link:

niezalogowany
A może byś napisał serię notek o sytuacji geopolitycznej?
Np. dlaczego USA to jutrzenka narodów albo dlaczego Chiny i Rosja są tak słabe, że trzęsą się przed amerykańską potęgą?
Zresztą sam wybierz temat.
To będzie z pewnością bardzo pouczające :)))
W komentarzach rozmieniasz swój geniusz na drobne.

Obrazek użytkownika Pers

07-07-2021 [12:31] - Pers | Link:

niezalogowany
A co myślisz o tym:
Stany Zjednoczone opuściły lotnisko Bagram w Afganistanie po prawie 20 latach, wyłączając prąd i wymknąwszy się w nocy bez powiadomienia nowego afgańskiego dowódcy bazy, który odkrył odejście Amerykanów ponad dwie godziny po ich odejściu, poinformowali afgańscy urzędnicy wojskowi.
„słyszeliśmy plotkę, że Amerykanie opuścili Bagram… i w końcu o siódmej rano zrozumieliśmy, że potwierdzono, że już opuścili Bagram”, powiedział gen. Mir Asadullah Kohistani nowy dowódca bazy Bagram.
Zanim armia afgańska mogła przejąć kontrolę nad lotniskiem oddalonym o godzinę jazdy od afgańskiej stolicy Kabulu, zostało ono najechane przez małą armię szabrowników, którzy plądrowali barak po baraku i przeszukiwali gigantyczne namioty magazynowe, zanim zostali eksmitowani, według afgańskich urzędników wojskowych .
„Na początku myśleliśmy, że może to talibowie”, powiedział Abdul Raouf, żołnierz od 10 lat. Powiedział, że Stany Zjednoczone dzwoniły z lotniska w Kabulu i powiedziały „jesteśmy tutaj na lotnisku w Kabulu”.
 

Obrazek użytkownika Niezalogowany

07-07-2021 [13:48] - Niezalogowany | Link:

"A co myślisz o tym: Stany Zjednoczone opuściły lotnisko Bagram w Afganistanie"

Myślę, że to znak tego, że teraz zaangażowanie USA w tym rejonie znacznie się zwiększy i kreml będzie miał jeszcze mocniej sprany tyłek w tej okolicy. Opisany ruch oznacza konkretnie, że oficjalne, odpowiedzialne konstytucyjnie i obserwowane medialnie siły militarne USA zostały wycofane i teraz na miejscu będą działać tylko nieujęte w wykazie żołnierzy czy oficjalnych oddziałów siły specjalne, którym nikt nie będzie głowy zawracał kongresowym nadzorem czy medialnym nagłośnieniem, bo przecież oficjalnie Amerykanów tam nie będzie.

To bardzo słuszna strategia, w praktyce identyczna z "nieobecnością" rosyjskiej armii na nielegalnie zajętych obszarach Ukrainy. Ten ruch sprawi, że USA będą teraz znacznie skuteczniejsze w likwidowaniu rosyjskich "doradców" sterujących terrorystami i innymi bandami w Afganistanie.

Obrazek użytkownika Pers

07-07-2021 [14:08] - Pers | Link:

niezalog
Takie "zielone ludziki" w wykonaniu amerykańskim?
Taki początkowo był plan ale już też uciekli.
Talibowie zajmują coraz to nowe prowincje i nie pozwolą na żadne "zielone ludziki". Wzrasta za to rola Chin i w konsekwencji także Rosji w Afganistanie.
Poucz się!

Obrazek użytkownika Niezalogowany

07-07-2021 [16:52] - Niezalogowany | Link:

"Takie "zielone ludziki" w wykonaniu amerykańskim? Taki początkowo był plan ale już też uciekli."
I tutaj wszyscy się mylą. Jest wręcz przeciwnie. Wzmocniono nieoficjalne siły USA w Afganistanie.

"Wzrasta za to rola Chin i w konsekwencji także Rosji w Afganistanie."
Właściwa kolejność na liście. Pan i jego wierny sługa od brudnej roboty.

Obrazek użytkownika Pers

07-07-2021 [16:01] - Pers | Link:

niezalogowany
"Generał Brent Scowcroft, były doradca do spraw bezpieczeństwa narodowego aż dwóch prezydentów USA, stawiał sprawę jasno: „Jeśli sojusz poniesie fiasko w Afganistanie, będzie to oznaczało koniec NATO”. Jest oczywistym, że gdyby nie było takiej sytuacji w Afganistanie, prezydent Emmanuel Macron nie mówiłby o „śmierci mózgowej” NATO i nie podważałby wiarygodności sojuszniczej USA.
(...) W czasie gdy podejmowali inwazję w roku 2001 sytuacja była odmienna i wówczas wszyscy wspierali Amerykę, nie tylko państwa NATO, także pograniczny Pakistan był ich sojusznikiem. Rosja udostępniła własną przestrzeń powietrzną do przewozów logistycznych na potrzeby wojsk operujących w Afganistanie, zaś Uzbekistan i Kirgistan pozwoliły na utworzenie amerykańskich baz wojskowych na swoim terytorium.
Jednak z czasem, wraz z pogarszaniem się relacji USA z Rosją, ta ostatnia podjęła działania, w wyniku których siły powietrzne USA zostały usunięte z tych baz. Prezydent Uzbekistanu Islam Karimow zawarł sojusz obronny z Rosją i nakazał USA opuszczenie bazy lotniczej w Chanabadzie, która miała duże znaczenie dla operacji wojskowych w Afganistanie. Podobnie, w 2014 roku siły NATO zostały usunięte z bazy Manas w Kirgistanie, która służyła za węzeł przerzutowy dla wojska, sprzętu i zaopatrzenia natowskiej koalicji walczącej w Afganistanie." https://myslpolska.info/2021/0...

Uciekają jak szczury i nikt nie chce im w tym pomóc :)))

Obrazek użytkownika Niezalogowany

07-07-2021 [17:43] - Niezalogowany | Link:

"Jeśli sojusz poniesie fiasko w Afganistanie, będzie to oznaczało koniec NATO"

Na szczęście nie trzeba liczyć na żaden sojusz, z jednej strony podkopywany przez Macrona, a z drugiej przez agentkę Stasi, Merkelową. Amerykanie poradzą sobie sami, a na zrobienie porządku z NATO też przyjdzie pora.

"Jest oczywistym, że gdyby nie było takiej sytuacji w Afganistanie, prezydent Emmanuel Macron nie mówiłby o „śmierci mózgowej” NATO i nie podważałby wiarygodności sojuszniczej USA"

Teksty Macrona należy traktować z przymrużeniem oka. Ten człowiek ma straszny kompleks bycia chłoptasiem swojej starszej pani, więc stara się pokazywać na prawo i lewo swoją "dorosłość", czyli że ma własne zdanie i podejmuje własne decyzje. Efekty dla Francji jakie są, każdy widzi. Już prawie mu się armia zbuntowała z powodu zalewania Francji przez islamskie hordy. Więc Macron to ostatecznie pozbawiony znaczenia statysta bez żadnych geopolitycznych wyróżników, urzędnik, który zostanie zastąpiony i z ulgą zapomniany.

Obrazek użytkownika Pers

07-07-2021 [18:30] - Pers | Link:

niezalog
To ten Generał Brent Scowcroft, były doradca do spraw bezpieczeństwa narodowego aż dwóch prezydentów USA to jakiś idiota?
Niepojęte...

Obrazek użytkownika Niezalogowany

08-07-2021 [06:15] - Niezalogowany | Link:

"To ten Generał Brent Scowcroft, były doradca do spraw bezpieczeństwa narodowego aż dwóch prezydentów USA to jakiś idiota?"

Tak, idiota. Kreml zawsze stara się porozmieszczać w strukturach władzy USA swoich "doradców", od agentów wywiadu aż po zindoktrynowanych pożytecznych idiotów. Tego pana gienerała akurat kwalifikuję jako idiotę. Co innego dowodzić czołgami czy fregatami, a co innego aspirować do spojrzenia globalnego. Temu panu spojrzenie globalne nie wyszło.

Obrazek użytkownika Pers

07-07-2021 [16:45] - Pers | Link:

niezalogowany
//Jest wręcz przeciwnie. Wzmocniono nieoficjalne siły USA w Afganistanie//
A w jakim celu?

Obrazek użytkownika Niezalogowany

07-07-2021 [18:29] - Niezalogowany | Link:

"A w jakim celu?"

W celu zapobieżenia uczynieniu przez kreml z Afganistanu bazy wypadowej dla terrorystów i regionalnego centrum produkcji i dystrybucji narkotyków, jak już to kiedyś miało miejsce.

Obrazek użytkownika Pers

07-07-2021 [18:24] - Pers | Link:

niezalogowany
//W celu zapobieżenia uczynieniu przez kreml z Afganistanu bazy wypadowej dla terrorystów, jak już to kiedyś miało miejsce.//
Przecież Talibowie wyłapali by ich jak ślepe kociaki :)))
To USA do spółki z Izraelem, AS, Angolami i in. rekrutują, zbroją i finansują terrorystów "państwa islamskiego".
To nawet dzieci wiedzą.
Kiedyś chcieli tak rozwalić FR przez Czeczenię ale Putin nie dał się podejść i wyciął tę bandę. Teraz ma spokój. A zbiegli "bojownicy" czeczeńscy, którym Polska tak współczuła teraz rozrabiają na Zachodzie i w Syrii.
Zabawny jesteś Kuku na Muniu :)))

To co? Uszczęśliwisz nas serią notek?

Obrazek użytkownika Niezalogowany

07-07-2021 [18:57] - Niezalogowany | Link:

"Przecież Talibowie wyłapali by ich jak ślepe kociaki"

Nie. Mowa o prawdziwych terrorystach z nadania kremla, których żaden talib nie ruszym bo został opłacony, by patrzeć w inną stronę. Talibowie mogli najwyżej zlikwidować na zlecenie kremla jakiekowliek autentyczne lokalne ruchy oporu przeciwko ruskim "doradcom".

"To USA do spółki z Izraelem, AS, Angolami i in. rekrutują, zbroją i finansują terrorystów "państwa islamskiego"."

Nie. "Państwo Islamskie" to projekt kremla, który zaczęli budować po zamachu na Hafizullaha Amina i zbudowaniu sobie lokalnych przyczółków do rekrutacji i szkolenia terrorystów i do handlu narkotykami.

"Kiedyś chcieli tak rozwalić FR przez Czeczenię ale Putin nie dał się podejść i wyciął tę bandę."

Czeczeni to kolejna grupa ofiar kremlowskiego Imperium Zła. Oskarżanie jakiejś prześladowanej grupy o współpracę ze "zgniłym zacodem" to stały element dezinformacyjnej naracji kremla otaczającej takie prześladowania.
Polacy walczący przeciwko sowieckiemu najeźdźcy też byli "bandami" i "bandytami". Stary ruski chwyt.

Obrazek użytkownika Pers

07-07-2021 [18:52] - Pers | Link:

niezalogowany
//Czeczeni to kolejna grupa ofiar kremlowskiego Imperium Zła//
Nie widzę już dla ciebie ratunku.
Nie zawracaj głowy lekarzom.

Obrazek użytkownika Pers

06-07-2021 [13:57] - Pers | Link:

tezeuszku
A tu coś co z pewnością cię zainteresuje. https://spiritolibero.neon24.p...

Obrazek użytkownika Tezeusz

06-07-2021 [17:35] - Tezeusz | Link:

"cóż, negatywna ocena za bezrefleksyjne przytaczanie cudzych słów
rzadko przypominam sobie, że jest tu funkcja oceniania, ale brak własnego komentarza do stronniczej wypowiedzi zasługuje na taką ocenę,

ja zauważam tylko jeden negatywny skutek hucpy z pandemią,

z obiegu zniknął niepodległy.pl

a reszta bez znaczenia, na maseczki wydałem poniżej 10zł..."

Interesariusz.PL ciebie idealnie podsumował. Cóż chciałeś się popisać a wyszło zero.....
 

Obrazek użytkownika Pers

06-07-2021 [17:46] - Pers | Link:

tezeuszku
//Cóż chciałeś się popisać a wyszło zero...//
Uważasz, że ten komentarz interesariusza jest dla mnie "druzgocący"?
Dlaczego nie przytoczysz innych? :))))))))
Co? Szybka zaparowała i nie dojrzałeś? :)))))))))

Ten "interesariusz" to twój jakiś kolega?

Obrazek użytkownika Tezeusz

06-07-2021 [20:40] - Tezeusz | Link:

Pets faktycznie coś z tobą nie tak. Lecz się na nogi bo na głowę za piżmo.

Obrazek użytkownika Pers

06-07-2021 [20:48] - Pers | Link:

tezeuszku
"Pets" "za piżmo"
Nieźle balujesz w tej "chorwacji" :))))))))

Obrazek użytkownika Tezeusz

07-07-2021 [08:54] - Tezeusz | Link:

Ze Scierwoneonka :

.."@Jarek Ruszkiewicz SL 17:49:11
Wyszukanie, że coś już było, zajmuje kilka sekund. Dodatkowo Wawel dokonał korekty automatycznego tłumaczenia, więc jest lepsze niż Twoje skopiowanie, tak jak automat przetłumaczył. Jak się coś kopiuje, to zawsze należy sprawdzić, gdzie to już jest. Bezsensowne powielanie istniejących treści to spam.
nadużycie link skomentuj
GPS.."

PLAGIAT znowu coś zerżnąłeś oj Persie nieładnie a wartość intelektualna włściciela materiału. Kradzież jest karalna. Będe ciebie sprawdzał.

Obrazek użytkownika Ryan

06-07-2021 [21:10] - Ryan | Link:

www. niepodległy.pl - Not Fund

Zbierajmy kase
Wyślij sms-a o treści pomagam niepodległym
Koszt 100 złotych + opłata stała 
na adres
​@pres

Obrazek użytkownika Pers

06-07-2021 [21:56] - Pers | Link:

ryanek
To jak ryanek?
Zostaniesz znowu adminem u Ryśka?
Pytał mnie o radę i dałem zgodę :))))))))

Obrazek użytkownika Tezeusz

06-07-2021 [22:20] - Tezeusz | Link:

Persik lecz się na nogi bo na głowę za późno. Ale ci wali w dekiel komuszku.

Obrazek użytkownika J z L

06-07-2021 [22:17] - J z L | Link:

ryan
pomysł przedni   brawo!!!!
 To co? Zakładamy spółdzielnie blogerów ...czyli frajerów
​Na start potrzeba nam ze 30 leszczy
Ale damy rade

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

06-07-2021 [15:20] - Kazimierz Kozio... | Link:

za 100 lat bedziemy mogli porownywac i oceniac czy rzeczywiscie wspolczesna medycyna stanela na wysokosci zadania, lepiej niz w walce z hiszpanka. zarowno 100 lat temu nie wymyslono sposobu leczenia tzw. hiszpanki jak i teraz covida. terapia prewencyjna jednej i drugiej zarazy maja podobna efektywnosc, sars cov2 egzystuje sobie w najlepsze mimo masowego aplikowania preparatow zwanych szczepionkami. owczesne leczenie objawowe bylo na takim poziomie na jakim byla owczesna medycyna i famakologia. natomiast wspolczesne leczenie objawowe jest na znacznie nizszym poziomie niz obecnie istniejace mozliwosci bo lecznictwem i medykami zajmuja sie teraz politycy. dobrym przykladem jest wykpiwana i zakazywana inwermektyna, lek tani, nieobjety ochrona patentowa. z kolei dziwnie nagle ucichla nachalna kampana z oddawaniem osocza przez ozdrowiencow a rzekomo byl to cudowny srodek ratujacy chorujacych na covid 19. ilu nieszczesnikow po znajomosci podlaczono do respiratorow, ktorej to aparatury nastepnie nikt kompetentny nie monitorowal, uszkadzajac pluca i nie dajac szansy organizmowi na zwalczenie infekcji? 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

06-07-2021 [16:29] - NASZ_HENRY | Link:

Cudze chwalicie swojego nie znacie

http://naszeblogi.pl/58965-chinski-slad-2

czytajcie @Godziembe ☺☻

Obrazek użytkownika Pers

06-07-2021 [19:42] - Pers | Link:

tezeuszku
Jeden z moich pracowników poszedł w sobotę po drugą dawkę wyszczepionki.
W poniedziałek nie mógł pracować.
Dziś po czterech godzinach poprosił o zwolnienie do domu.
Jak to zinterpretujesz?
Podkreślam, że to młody, zawsze zdrowy chłopak, 33 lata.

Obrazek użytkownika J z L

06-07-2021 [22:12] - J z L | Link:

Jeden z moich pracowników ......(sic)
Zobacz na kalendarz
1 kwietnia już był
ty to taki bysnes..men..d jak i twoja żona cezary d.

Obrazek użytkownika Tezeusz

06-07-2021 [22:22] - Tezeusz | Link:

@Pers ty i pracownicy ...hahahaha co kibel czyścisz u Pustka?

Obrazek użytkownika Pers

06-07-2021 [23:11] - Pers | Link:

tezeuszek
W Italii sukces!
Wyszczepiono już 39% obywateli.
Jakieś 2 mln ponad 70 lat jeszcze się ukrywa ale mają ich znaleźć.
W weekend będą polować na bezdomnych.

Obrazek użytkownika Tezeusz

07-07-2021 [08:18] - Tezeusz | Link:

Pets skąd masz te dane z..
Moskwy czy Izraela

Obrazek użytkownika Pers

07-07-2021 [00:06] - Pers | Link:

tezeuszku
Gratuluję odsłon!
Ja mam średnio tyle samo tylko dwójkę z przodu.
Nie piszę a mi przybywa :))))

Obrazek użytkownika Tezeusz

07-07-2021 [08:09] - Tezeusz | Link:

Persik klamco faktycznie coś się dzieje z twoją głową coś dziwnego.
To ty:
Liczba wpisów: 7
Liczba wyświetleń: 17,200
Liczba komentarzy: 280

a to.moje:
Liczba wpisów: 141
Liczba wyświetleń: 102,266
Liczba komentarzy: 2,047

Z matematyki masz pałe, z glupoty manipulowania i klamstwa pięć.
Typowe sowieckie .......

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

07-07-2021 [00:20] - Zbyszek_S | Link:

"potężnej pandemii Covid 19"
W roku 2020 na  Covid w Polsce zmarło ok 5 200 osób.

Obrazek użytkownika Tezeusz

07-07-2021 [05:20] - Tezeusz | Link:

Zbysiu w materiale jest o całości a nie o wyrywkach. Coś taki wyrywny ?

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

07-07-2021 [11:27] - Zbyszek_S | Link:

Przepraszam. Pomyliłem towarzystwo i otoczenie.

Obrazek użytkownika Pers

07-07-2021 [20:06] - Pers | Link:

tezeuszek
To z pewnością cię zainteresuje

" Epidemia wśród dzieci w wieku szkolnym po imprezie w Tel Awiwie martwi władze zdrowotne w Izraelu . Jak donosi nadawca telewizyjny Channel 12, co najmniej 83 młodych ludzi zaraziło się wirusem podczas uroczystości – wszyscy od tego samego kolegi z klasy.
Według Times of Israel, młody człowiek, który rozprowadzał wirusa na imprezie, został zaszczepiony. On z kolei został zarażony przez krewnego, który również był szczepiony, a krewny ten został zarażony przez osobę, która również była szczepiona i która niedawno przebywała w Londynie. Nie jest jasne, który to wariant koronawirusa . Ostatnio wariant delta przyspieszył proces infekcji w Izraelu.

Izrael: liczba nowych infekcji wzrasta o 1000 procent
Przy 2455 aktywnych przypadkach infekcji w niedzielę, liczba ta była tak wysoka, jak na początku kwietnia, a Ministerstwo Zdrowia spodziewa się od 500 do 600 nowych infekcji każdego dnia w nadchodzącym tygodniu. Jak oblicza izraelski nadawca i24 News , w ciągu ostatnich dwóch tygodni nastąpił 1000-procentowy wzrost liczby nowych infekcji."  https://www.morgenpost.de/verm...

I co ty na to zielonooka?
Jak tam w "Chorwacji"?

Obrazek użytkownika Tezeusz

07-07-2021 [22:03] - Tezeusz | Link:

Persie szperaczkowa w Scierwoneonie pisali, że masz coś z głową, jesteś plagiatorem, nie potrafisz pisać, kopiujesz czyjeś teksty i nieudolnie je wstawiasz.... i  mają rację. Do Chorwacji takich jak ty niestety nie wpuszczają kible mają całe nie potrzeba ich naprawiać