Korwin – pożyteczny idiota Kremla czy opłacany agent wpływu?

Janusz Korwin-Mikke jest bardzo inteligentnym człowiekiem, dlatego tezę, że jest idiotą i opowiada bzdury należy odrzucić. Raczej należy przyjąć opinię, że dla własnej korzyści opowiada głupoty. Bo jak inaczej rozpatrywać jego wypowiedzi na temat Rosji oraz jej prezydenta Władimira Putina: "Władimir Putin nie jest imperialistą", "Nawalnego otruło CIA", "Polscy snajperzy strzelali na ukraińskim Majdanie", "Rosja nie jest zagrożeniem dla Polski", "Putin nie miał nic wspólnego z porwaniem cudzoziemskiego samolotu przez Białoruś"- i wiele, wiele innych. Dość przypomnieć, że popularny polityk "w muszce" bagatelizował zbrodnię w Katyniu mówiąc, że takich zbrodni popełnionych na narodzie rosyjskim jest wiele. Według Korwin-Mikkego Putin jest prawicowcem uprawiającym "politykę Sołżenicyna" a nawiązuje do czasów stalinowskich tylko dlatego, ze chce się przypodobać narodowi rosyjskiemu. Czemu Putin mówił, że największym dramatem jego życia był rozpad ZSRR? Tajemnica to wielka. Oczywiście pod Smoleńskiem nie było żadnego zamachu, a jeżeli był to na pewno nie dokonała tego Rosja, bo nie miała ku temu żadnego powodu. Bo przecież Lech Kaczyński nie naraził się Putinowi a niedaleko niego kiedy przebywał w Gruzji nie padły żadne strzały. Ponadto w interesie Putina nie było to, żeby Polską rządziła elita pisowska, która chce zbudować silne, suwerenne państwo polskie. Bo przecież Rosja chce sąsiadować z silną Polską a nie słabą z której może uczynić "bliską zagranicę". Oczywiście według Korwina wojnę gruzińsko-rosyjską wywołała Gruzja, to ona była agresorem a Rosja ofiarą. I pewnie w wyniku reakcji obronnej Putin posłał w kierunku Gruzji czołgi. Oczywiście Putin wycofał się z agresji nie pod wpływem nacisku innych państw, ale dlatego, że nie jest imperialistą. Krótko mówiąc według Korwina Putin jest bezbronnym niewiniątkiem niesprawiedliwie oskarżanym o złe rzeczy- prawdziwym złem są USA oraz państwa zachodu, które systematycznie poszerzają swoje strefy wpływów. Nie może więc dziwić, że pan Janusz ani słowem się nie zająknął na temat ćwiczeń wojskowych rosyjsko-białoruskich pod nazwą "Zapad", na których planuje się atak nuklearny na Polskę. Również mało kto z innych polityków Konfederacji wypowiedział się w tej sprawie. O jakiż to przypadek!A przecież reprezentują oni w przeciwieństwie do PiS "prawdziwą prawicę". Prawdziwym skandalem jest to, że Korwin-Mikke zaraz po katastrofie smoleńskiej dowodził na łamach "Najwyższego Czasu", że jeżeli był zamach to mógł stać za nim sam Jarosław Kaczyński albo ktoś z PiS. Bo przecież ten zrobił kto skorzystał, nieprawdaż? Czy to nie urocze?
Nie jest tajemnicą, że Rosja ma szeroko rozbudowaną agenturę wpływu w innych państwach- to ich stara, dobra tradycja. Putin opłaca w szczególności prawicowych polityków w państwach zachodnich oraz rożnego rodzaju celebrytów. Im bliżej decydujących rozstrzygnięć czyli wywołania wojny przez Rosję tym zwiększana działalność kupionych przez Rosję ludzi. Tym lepiej zrozumieć dlaczego tak inteligentny człowiek jak Korwin-Mikke opowiada takie głupoty szerząc celowo dezinformacje i zwyczajnie kłamie.Przypominam, że Korwin-Mikke powiedział, że Putin byłby dobrym prezydentem Polski i dowodził, że cudzoziemcy lepiej by się sprawdzili na tym stanowisku niż Polacy. Za to w Rosji prezydentem tego kraju może być Rosjanin. To przecież zupełnie coś innego! Proponuje się nie krępować i iść na całość- po co nam wogóle państwo polskie? Nie lepiej od razu wcielić je do Federacji Rosyjskiej?

Jest wiele znaków zapytania przy postaci lidera Konfederacji. Na przykład jego filozofia polityczna nie jest realizowana w żadnym państwie światowym. Ale to pewnie dlatego, że większość jest głupia i dlatego nie może pojąć mądrości Korwina na miarę greckich filozofów. Może być jednak inaczej- były prezes UPR celowo głosi program polityczny uwodząc kolejnych wyborców, którego po prostu nie da się zrealizować. Ponadto jak wytłumaczyć, że taki wolnościowiec jest jednocześnie zwolennikiem dyktatorów i zamordystów, którzy z wolnością nie mają nic wspólnego. 
Może aby lepiej to wszystko zrozumieć należy przypomnieć słowa Jerzego Urbana, kiedy był szefem TV: "Kiedy zostałem szefem telewizji, Korwin-Mikke skarżył mi się, że go nie pokazują na ekranie. Poleciłem dawać go na ekran, ile tylko wlezie, bo to polityk prawdziwie niezależny. Ile razy się zmieścił w programie, tego nie wiem, mniej w każdym razie niż on by chciał, a więcej, niż pragnęłaby tego „Solidarność”, która podobnie jak PZPR nie znosi ludzi nie zapisanych u siebie". Który opozycjonista peerelowski mógł liczyć na taki przywilej?

Być może wytłumaczenie tego wszystkiego wydaje się znacznie prostsze: Korwin-Mikke doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że w warunkach demokratycznych nie ma szans zdobycia władzy w Polsce. Również zdaje sobie sprawę z tego co się stało w Smoleńsku oraz tego, że Rosja przygotowuje się od lat do wojny. i po prostu liczy na to, że Putin w momencie agresji na Polskę zrobi z niego namiestnika w "priwislianskim kraju".Stąd te wszystkie podlizywania się Putinowi i zdradziecka, prokremlowska retoryka; stąd te wszystkie kłamstwa. Konfederacja to współczesna Targowica. 

 

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

22-06-2021 [05:53] - Pers | Link:

//Oczywiście według Korwina wojnę gruzińsko-rosyjską wywołała Gruzja,
To kto w takim razie wywołał? Krasnoludki?
Niech się ałtor nie ośmiesza.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

22-06-2021 [07:03] - Niezalogowany | Link:

"To kto w takim razie wywołał? Krasnoludki?"

Jeden mały czerwony kransoludek o imieniu Władimir, znany agresor.

Obrazek użytkownika Pers

22-06-2021 [18:02] - Pers | Link:

niezalogowany
Lecz się na nogi.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

22-06-2021 [18:23] - Niezalogowany | Link:

"Lecz się na nogi."

Nie wiem jak ty, ale ja myślę głową, nie nogami.

Obrazek użytkownika Pers

22-06-2021 [18:34] - Pers | Link:

niezalogowany
// ja myślę//
Rozbawiłeś mnie :))))))))))

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

22-06-2021 [06:15] - AŁTORYDET | Link:

Korwin JEST prowokatorem działającym w interesie Moskwy. Jego inteligencji bym nie przeceniał, bo wielokrotnie gadał bzdury, które mogły trafić jedynie do ćwierćinteligenta. Robi w polityce chlew i bajzel, ogłupia parę procent elektoratu, to wszystko. Warto zwrócić uwagę, że o ile zawsze "trafnie" diagnozuje, o tyle nigdy nie podaje planu, opisanego konkretnym działaniami. Jego groteskowa hipokryzja, pokazuje, że sam siebie nie bierze poważnie. Jego prototypem, był Jan Suchorzewski, pajac z okresu konającej Drugie Rzeczpospolitej. 

Obrazek użytkownika Niezalogowany

22-06-2021 [06:17] - Niezalogowany | Link:

Braun i Korwin to agenci wpływu kategorii tak zwanych "formatów". Kim jest "format"? To persona odgrywana przez agenta wpływu, z grubsza taka sama, mimo różnych "aktorów"-agentów ją odgrywających. Przykładowo "Cybermonarchista" Korwin to ten sam format, co Żyrinowski. Także Braun ma swoje ścisłe odpowiedniki w innych parlamentach. Ani Braun ani Korwin to nie idioci ani wariaci - to wyszkoleni, niszczący od dawna Polskę agenci wpływu Rosji. Popatrzmy chociążby na dłuższego stażem agenturalnego szkodnika, Korwina. "Dzięki" niemu nigdy w Polsce nie zaistniała prawdziwa i posiadająca wpływy proporcjonalne do zainteresowania i poparcia ludzi partia wolnościowa. Zadaniem Korwina jest po prostu wypełnianie swoją toksyczną i niszczycielską osobą "miejsca w polityce" w jakim mogłaby zaistnieć taka partia. Odnośne idee są przez tego człowieka ośmieszane. Z kolei Grzegorz "Szczęść Boże" Braun działa jako niszczyciel i zatruwacz ideologiczny na odcinku patriotycznym. Każdą możliwą inicjatywę patriotyczną i konserwatywną obróci on w jej karykaturalną parodię. No i oczywiście obaj panowie agenci zawsze wszyszko przyprawiają obficie miłością i podziwem do Rosji.

Obrazek użytkownika jazgdyni

22-06-2021 [07:31] - jazgdyni | Link:

@Witam Autora. Chyba pierwszy raz zauważyłem Pana?

Moje zdanie prawie się pokrywa z pańskim, co do charakterystyki JKM.

 jest bardzo inteligentnym człowiekiem...  oczywiście, że jest. Tylko inteligencja to nie mądrość. Tym bardziej przyzwoitość i uczciwość.
tezę, że jest idiotą i opowiada bzdury należy odrzucić... A to dlaczego? Mamy kłopot z dookreśleniem idiota, w ocenie człowieka. A bzdury niestety opowiada. I to często. Ja bym w stosunku do JKM dorzucił słowo pozer.
 dla własnej korzyści opowiada... Jak najbardziej. Jeżeli komuś chce się sprawdzić, to Korwin Mikke jest politykiem, który od transformacji, od 1989 roku, na samym politykowaniu zarobił najwięcej pieniędzy. Może dlatego on nie chce iść do góry, robić kariery, w zamian podstawiając różnych młokosów.

To na razie na tyle
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Jabe

22-06-2021 [07:37] - Jabe | Link:

Skąd Pan wie, na czym Janusz Korwin-Mikke zarobił najwięcej pieniędzy?

Obrazek użytkownika jazgdyni

22-06-2021 [19:12] - jazgdyni | Link:

INformacja jest powszechnie dostępna. Proszę sobie odszukać.

Obrazek użytkownika Jabe

22-06-2021 [19:44] - Jabe | Link:

Co też Pan powie?

Obrazek użytkownika Niezalogowany

23-06-2021 [06:33] - Niezalogowany | Link:

Korwin-Mikke spotyka się z innymi rosyjskimi agentami i ci ciagle "przegrywają" z nim w brydża. Tak odbiera zapłatę za swoją agenturalną działalność. To ciągłe masochistyczne jakby "przegrywanie" w brydża z Korwinem jest już przedmiotem śmiechu w służbach polskich.

Obrazek użytkownika Jabe

23-06-2021 [08:12] - Jabe | Link:

Skąd ta wiedza?

Obrazek użytkownika Niezalogowany

23-06-2021 [09:31] - Niezalogowany | Link:

Ze źródeł zbliżonych.

Obrazek użytkownika sake3

22-06-2021 [08:44] - sake3 | Link:

Jaki tam z niego agent wpływu? Nadęty bufon swój wizerunek ,,oryginała'' oparł na kontrowersynych wypowiedziach i zachowaniach.Jest na tyle sprytny,że wie jak wyróznić się z tłumu i być widocznym.Teraz w sezonie ogórkowym chyba uznał że trochę o nim za cicho więc pospieszył z własnymi ,,przemyśleniami''.Tyle,że przy obecnym upale niewielu chce tej gadaniny słuchać.

Obrazek użytkownika juur

22-06-2021 [09:21] - juur | Link:

Janusz Korwin-Mikke to wyjątkowy szkodnik nastawiony zadaniowo na pozyskanie i niedopuszczenia do rzeczywistego udziału w polityce młodych ludzi. Janusz Korwin-Mikke jest mistrzem zarządzania emocjami. Hasła, przemowy, argumenty mają oddziaływać na tych najbardziej wartościowych, młodych ludzi, którzy nie są obojętni i chcą coś zmienić. Można powiedzieć, że Korwin ich uwodzi intelektualnie i kieruje na ślepe tory. Robi to skutecznie od lat. Młodych zaangażowanych zmienia na  trochę starszych, obojętnych i zniechęconych. Nie ma nikogo, kto bardziej kompromitował by ruch narodowy.

Obrazek użytkownika Jabe

22-06-2021 [13:52] - Jabe | Link:

Potrafi Pan może podać przykład takiego mistrzowskiego zarządzania emocjami?

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

22-06-2021 [11:04] - rolnik z mazur | Link:

@ autor. 

JKM ma prawie 80 lat i nadal ma więcej oleju w głowie niż wielu blogerów NB. Nie jestem jego fanem ale on żeruje po prostu na głupocie gojów i całkiem dobrze mu to wychodzi jak widać. NB schodzi na psy 

Obrazek użytkownika sake3

22-06-2021 [12:03] - sake3 | Link:

@Rolnik z mazur.....To co Pan tu jeszcze robi na schodzącym na psy NB? Onet czeka.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

22-06-2021 [13:34] - rolnik z mazur | Link:

@ sake

Sam się zastanawiam koleżanko. Może dla twoich ciętych komentarzy. Tak to chyba dlatego. Pzdr