Chłonnik nałogowy

Napisałem felieton, tak pełen nienawiści i wzgardy, że sam się przestraszyłem.
Poza tym podobno Tusek wraca w środę i odbiera berło Króla Opozycji, jako były Król Europy. Noblesse oblige. Wiadomo...

Nabyłem właśnie nowy telewizor. Rany! Nie nadążam za postępem. Stary tez był wypasiony, ale miał już siedem lat. A to epoka w elektronice użytkowej. Teraz mam nawet You Tube na osobnym kanale, a poza tym cały internet.
Całego jeszcze nie rozgryzłem, bo okazuje się, że jego sztuczna inteligencja chyba jest lepsza od mojej.
A najbardziej podoba mi się nowy pilot, choć powinienem powiedzieć – pilocik. Malutki, solidny metal i minimum guziczków. Nowa filozofia obsługiwania.

Mam swoją metodę na oglądanie TV. A oglądam sporo, bo przez 40 lat na morzu uciekło mi mnóstwo filmów i jeszcze więcej seriali, a ponieważ niewiele śpię, to sobie stratę odzyskuję. No i teraz jeszcze tego sportu mnóstwo. Siatkówka i kopana... A niedługo olimpiada. A w chwilach zadumy przypomina mi się ekscytacja, gdy również w maju, czy czerwcu, leżąc gdzieś na łące słuchaliśmy relacji na żywo z Wyścigu Pokoju, z pierwszego polskiego, przenośnego odbiornika radiowego Koliber.

Teraz jest inaczej i wreszcie człowiek nie jest niewolnikiem ekranu. Dekoder ma na twardym dysku pojemność 150 minut nagrywania danej stacji (te nowsze pudełka podobno mogą nagrywać nawet dwa kanały jednocześnie).
Mogę sobie w każdej chwili program zatrzymać i spokojnie zrobić następną kawę. Albo też cofnąć, jak coś mnie zainteresowało.
Ale najważniejszą dogodnością jest to, że gdy sobie zatrzymam, albo jak się dzisiaj mówi, zrobię pauzę nawet na te dwie i pół godziny, to potem w trybie przyspieszonym mogę ten szmat czasu obejrzeć w 15 minut, pomijając cały ten stek bzdur, który jest nam serwowany. Czy to przez Kurskiego, czy Miszczaka, albo pomniejszych medialnych kacyków. W ten sposób filtruję szum informacyjny i nie zaśmiecam sobie umysłu lejącym się badziweiem.

Ten nowy telewizor potrafi jeszcze dziesięć razy więcej. Z czego, co potrafi, wiem na razie mniej niż połowę. Gdyby nie to, że nie ma do tego telewizora klasycznej klawiatury, tylko ten mały, srebrny pilocik, to komputera już bym nie potrzebował. Wszystko mam w tym tv.

Obawiam się, że większość telewidzów musi niestety się męczyć nadal w klasyczny sposób nawijania im makaronu na uszy. W 2013, czyli już dosyć dawno, opisałem takich nieszczęśników, którzy biernie i raczej bezmyślnie łykają wszystko, co przynosi internet i telewizja. Nazwałem ich wtedy Papkożercami. Teraz sobie wymyśiłem po tej pandemii nazwę bardziej medyczną – Chłonnik Nałogowy.
A tamten felieton zaktualizowałem i pozwalam sobie przypomnieć czytelnikom.

Może jesteś papkożercą. Nie wiesz? W tym wypadku jesteś zapewne uzależnionym od internetu. Łykasz co ci podsuwają. Nie umrzesz od tego wcześniej. Ale umrzesz głupszy.

Jezu, co zrobiła z ludzi współczesna technika?
Wyhodowała tabuny papkożerców. Papkożerca praktycznie codziennie spędza wolny czas siedząc przed telewizorem, albo komputerem, połykając papkę, która jest mu non-stop serwowana przez wszystkie stacje telewizyjne i portale. Popijając piwkiem z puszki (ci lepsi z butelki, koniecznie zielonej, a prawdziwa arystokracja to nawet z kufla). Lecz również niektórzy popijają herbatkę, miętowa na przykład.
Papka się sączy, wpływa do mózgu, ale nie uaktywnia neuronów. Ona odkłada się jak szlam. Dobrze, że te mózgi takie pojemne i są w stanie tyle pomieścić.
Wytwórcy papki dbają o rozmaitość papek. Tak samo jak firma Gerber dba o różnorodność papek dla niemowlaków. To przez godzinę pokazują Roberta, jak walczy dzielnie, to dziewczynę, która nie jest zadowolona ze swojego chłopaka, bo ten nie lubi używać dezodorantów i po prostu capi.
Nagle mignie Jaguar, ponad 300 koni i wtedy papkożerca sie wierci i podlicza, ile musiałby odkładać na te 300 tysięcy. Te wstawki są po to, żeby ten konsument papek nie daj Boże zasnął. Bo wtedy nie ma z niego pożytku. Tyle przecież rzeczy można mu sprzedać.
Sa jeszcze konkursy dla idiotów, gdzie białogłowa, przechodzona diva z pudelkiem ćpunem, w zależności od tego co przyjęła, bździ od rzeczy.
Takich niuansów papkożerca nie zauważa. Tym bardziej, że jak od czasu do czasu jest tak zwana imprezka, to jemu tez się zdarza przyjąć to i owo.
Tableteczkę lub działeczkę – w zależności od preferencji, nastroju chwili i co zaszlamiony mózg potrzebuje do podtrzymania funkcji życiowych.
Powiecie – co za papkożerca, to przecież jest klasyczny leming. To nie całkiem tak jest. Leming na pewno jest papkożercą ale nie każdy papkożerca jest lemingiem. Czy to leming ślipił się pamiętnego Sylwestra, całą noc w ekran, jak produkował się Sławomir – amerykański wynalazek Kurskiego, Mistrza Obciachu. Nie, to był oczywiście też papkożerca, ale nasz, nie od piwa, ale od herbatki miętowej.
Papkożersca zatracił jedną bardzo ważną cechę homo sapiens. To zdolność do refleksji. Ona w nim umarła. Bierze wszystko, jak leci. Byle to wszystko było trendy. I to w wymiarze ajfonowym, jak i w wymiarze moherowym.
Ale jest jeszcze gorszy rodzaj – Chłonniki Nałogowe, czyli tacy papkożercy, którzy również są przekaźnikami. Niestrawioną, lub tylko lekko pogryzioną papkę przekazują dalej, by tę informacyjną zarazę jeszcze bardziej rozpowszechniać. Zazwyczaj na portalach w internecie.
Jedna pani robi to już prawie od dwudziestu lat. I jaka jest dumna z tego. Nazywa siebie komentatorem. A paru innych gości, co tylko im wpada do czaszki, potrafi nawet trzy razy dziennie przelać dalej. Tacy twórcy. Nie pojmują, że napełniają informacyjne szambo.

Cholernie trudno z takimi ludźmi jest tworzyć demokrację. A już republikańską to chyba niemożliwe. Zrobią tylko to, co papkodawcy im podsuną. Takie Jednomandatowe Okręgi Wyborcze chyba doprowadziłyby ich do ciężkiego rozstroju nerwowego. No, chyba, ze kandydat będzie jednocześnie szefem. To wtedy sprawa jasna.
Czy coś jeszcze da się zrobić? Doprawdy nie wiem. Kultura współczesna prawie wyłącznie nastawiona jest na takich odbiorców. Zauważyliście niesamowitą popularność filmów animowanych? Różnych tam Szreków i Madagaskarów. To nie są filmy dla dzieci. O nie. To wszechobecne papkożerstwo.

-----------------------------------
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika tricolour

18-06-2021 [16:12] - tricolour | Link:

No paczpan.

Taki mądry, najmądrzejszy, a nie przyszło mu do głowy, że ktoś może w ogóle nie oglądać tv. Jak tu żyć? Jak okiełznać czas nieograniczony do całej doby? Jak nie sterować pilotem między niegapieniem się jak sroka w gnat, a niegapieniem się jak wół na malowane wrota?

Nie kupiłem sobie nowego telewizora. Nie mam malutkiego pilota. Nie mam jutuba i netcośtam. Nie obrzydza mnie przechodzona diva o wyglądzie Sławomira.

Co mam w zamian? Świadomość, że 150 minut zapisu zajmuje co najwyżej 2GB więc chwalenie sie takim dyskiem w WYPASIONYM telewizorze świadczy, że papka wyparła... no, delikatnie: intuicję. Inżynierską intuicję.

Właśnie do tego ten sprzęt służy i jak widać skutecznie.

Obrazek użytkownika Tomaszek

19-06-2021 [12:30] - Tomaszek | Link:

No widzisz Tricolour , w tym jest przewaga czerwonego (może być inny kolor) samochodu . Jest całkowicie papka free . Na prąd tylko lampy i wiatraczek , jeszcze  radio z gałkami i klawiszami pstrykającymi , no i zapłon w silniku , ale z przerywaczem   . Takie fajne wajchy , suwaczki , gałeczki . I klamki jak dla normalnych ludzi . Gigabajtom , Cukierbergom i innym Gatesom na pohybel . I burczy basem z dużych sześciu garów , nie jakiś downsize pierdzipęd czy jęcząca elektryka . Normalnie jak konik na biegunach .

Obrazek użytkownika tricolour

19-06-2021 [23:50] - tricolour | Link:

@Tomaszek

I masz rację. Gdy pytalem żonę jaki chce samochód, bo stary już swoje wykonał, to pierwsze kryterium, to czerwony. Potem żadnego gazu, bo się tego boi. Potem reszta czyli minimum dwa litry i sto pięćdziesiąt koni, bo ma jechać gdy sie depnie.

No wiesz, ja nie jestem z Gdyni, najlepszy być nie muszę, podziwiać mnie nie trzeba, to to zwykłe Renault jest. Bufora nie ma, kurcze, jak to życ bez bufora?

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

18-06-2021 [18:08] - Edeldreda z Ely | Link:

Moja codzienna papka: Izabela Brodacka-Falzmann, jazgdyni, Sekator, Trotelreiner (no właśnie, gdzie jest profesor?). Papka, uważam, bardzo odżywcza :-)

Obrazek użytkownika Trotelreiner

18-06-2021 [19:26] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

@Edeldreda z Ely [18.08]
O kogo dokladnie Ci chodzi? O mnie,czy jakiegoś enigmatycznego profesora?
Róznica odczytywania motta NB...'STREFA WOLNEGO SŁOWA"...i nie doszliśmy do consensusu...jestem za drzwiami...ale jeszcze mogę przez dziurkę od klucza zaglądnąć...
Ciao
 

Obrazek użytkownika jazgdyni

18-06-2021 [20:10] - jazgdyni | Link:

Św. Edeldreda była dziewicą, wiec nie mam pewności, jak się zwracać. Panienko?

Myślałem, że produkuję pieczone bażanty, a nie papkę ;)))

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

19-06-2021 [19:12] - Edeldreda z Ely | Link:

@ jazgdyni
Jak zwał, tak zwał. Grunt, że następnym razem, gdy Pan coś napisze... czuję, że znowu się tu wszyscy stawimy  :-) Bo te bażanty to rytuał...

Obrazek użytkownika Trotelreiner

19-06-2021 [16:37] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

Specjalnie zmieniłem nazwisko profesora...u Lema był : Trottelreiner przez dwa tt...żeby uniknąć procesu...odjąłem w nicku jedno "T"
Pzdr.

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

19-06-2021 [19:04] - Edeldreda z Ely | Link:

@ Trotelreiner
I słusznie. Pani Barbara i Pan Tomasz bardzo dbają o egzekwowanie praw autorskich. 

Obrazek użytkownika Trotelreiner

18-06-2021 [19:31] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

Ha! Teraz niech coś Ci się zepsuje w tym fullwypasicudownym telewizorze...żaden fachowiec nawet nie zaglądnie do tego cudeńka...małe rączki chińskich dzieci to 
poskładały i jest sztuka,tu nie wymienisz lampy PY 77...ani programatora...całość kupujesz i całość wypieprzasz...dwa lata gwarancji...potem szmelc.
Milego oglądania Grodzkiego i Tuska...w TVN 24.

Obrazek użytkownika jazgdyni

18-06-2021 [21:03] - jazgdyni | Link:

Trocie

tego się nie naprawia. To inna epoka. Teraz to ma chodzić 3 lata, a potem na śmietnik.

Obrazek użytkownika Jan1797

19-06-2021 [08:39] - Jan1797 | Link:

Obawiam się, że większość telewidzów musi niestety się męczyć nadal........ Nie muszę
ale się zgodzę, Borusewicz dzisiaj, wg mojego mniemania zafundował platformie ucieczkę
nawet tych wyborców, którzy średnio jarzą, co przyniesie tweet internet i wskaże ich telewizja
a pelikanowy Chłonnik Nałogowy, by liberał trendy,...papką o 19 nie zdanża :-)
Kto więc to jest senator, dzisiaj; https://niezalezna.pl/400066-p...
bajarz ludowy który przypomina mroczne czasy liberum veto? Nie przywołam używanych
określeń „senatorów z zarzutami” u których nie Rzym a Krym z bucików......... Pamiętam jedynie
totalni chcieli zlikwidować senat poprzedniej kadencji, taki zonk.
Jezeli ochłonęliście Panowie po perturbacjach, zapewne dzisiaj wszyscy więcej już rozumiemy?
Pozdrawiam serdecznie.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

19-06-2021 [15:27] - rolnik z mazur | Link:

@ jaź
a pier.... o ochronie środowiska i zbrodniczym CO2. Dokładnie na śmietnik... Pzdr

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

18-06-2021 [20:58] - Edeldreda z Ely | Link:

Założyłam, że nick nawiązuje do profesora Trottelreinera, mentora Ijona Tichego z Kongresu Futurologicznego Lema... 

Obrazek użytkownika sake3

18-06-2021 [21:01] - sake3 | Link:

@Jazgdyni.......Przecież telewizja to nie tylko programy informacyjne i publicystyczne które Pan określa papką.Od tego jest pilot by przełaczać na inny interesujący świat,fantastyczne programy ciekawe i potrzebne.Pan zapewne pracując na statkach dużo zwiedził ale i tak chyba nie wszystko.PO za tym co będziemy wiedzieć bez tej papki?

Obrazek użytkownika jazgdyni

19-06-2021 [05:39] - jazgdyni | Link:

@sake3

Oczywiście masz rację. Jest sporo interesujących i mądrych kanałów z pięknymi obrazami natury, konstrukcji i sztuki. jest tego ze 30%. Lecz ja przede wszystkim jestem kinomanem. I tu się koncentruję. A metoda playbacku pozwala mi na bieżąco filtrować, co ważne, a co pie**enie w bambus.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

19-06-2021 [15:29] - rolnik z mazur | Link:

@ sake, 

Wyłącz to g... Idź na spacer albo poczytaj książkę to może zaczną szare komórki pracować. Pzdr

Obrazek użytkownika sake3

19-06-2021 [16:16] - sake3 | Link:

@Rolnik z mazur.....Proszę pilnować swoich szarych komórek ,swoimi zajmę się sama.Myślę,że i Panu na dobre by wyszło zainteresować się czymś więcej niż namordnikam,strasznymi oczami Szumowskiego,szczepionkami ,czipami i obrożami.Choćby obrazy z Marsa wysyłane przez łaziki prowokują do nowych wyzwań w kosmosie,widoki z góry na Planete+z różnych stron świata są przepiękne,refleksję przynajmniej moją budzi program ,,Najtrudniejsze drogi do szkoły''.Proszę spróbować znaleźć coś ciekawego dla siebie zamiast krytykować innych za ubytki rozumu.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

19-06-2021 [19:22] - rolnik z mazur | Link:

@ sake

Dobrze wiesz, że cię lubię i nie bronię ci, że ogladasz te badziewie w tv. Ale uwierz lepiej iść na zewnątrz i zobaczyć ile kowidowych trupów leży w rowach. Pomóż służbom... Pzdr

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

19-06-2021 [19:23] - rolnik z mazur | Link:

@ sake

Dobrze wiesz, że cię lubię i nie bronię ci, że ogladasz te badziewie w tv. Ale uwierz lepiej iść na zewnątrz i zobaczyć ile kowidowych trupów leży w rowach. Pomóż służbom... Pzdr

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

18-06-2021 [21:07] - rolnik z mazur | Link:

/// jąlll

Miłego oglądu rzeczywistości. Musisz się  jeszcze wyszczepic, bo program nie wejdzie

Obrazek użytkownika EsaurGappa

18-06-2021 [21:16] - EsaurGappa | Link:

Zostawmy już to,bo to jest przeszłość.Media takie czy owakie są już tylko echem dwudziestego wieku.Już w latach siedemdziesiątych po rewolucji seksualnej, na zachodzie serwowano ludziom płytką rozrywkę,początki porno,manipulację i socjotechnikę nakierunkowaną na konsumpcję.Z pana punktu widzenia ludzie karmią  się  iluzją z nie ich światów,zapomnając niejako o własnej rzeczywistości i o byciu dumnym z własnego ja.Zgadzam się tak to wygląda,ale ucieczka ludzkiego umysłu w świat nie skrępowanej przyjemności ciała,to nic innego jak odwrócenie uwagi od najistotniejszych spraw życiowych,dlatego wszytko się psuje w człowieku bo ludzka samotność w odniesieniu do pytanie co będzie później,zostaje bez odpowiedzi,więc teraz i tu niech się dzieje co chce,róbta co chceta,piekła nie ma hulaj duszo!

Obrazek użytkownika nonparel

18-06-2021 [21:25] - nonparel | Link:

Witam 

            Nie mam telewizora. Od 10 lat. I nie zamierzam kupić nowego - z wodotryskiem czy katapultą. Dzień zaczynam około 6 rano od kawy mauro i wiadomości mniej więcej tak: Fox news, France live, Al Jazeera. Dobra. Kawa dopita. Teraz do pracy - jednej, drugiej...
            Wracam, sączę piwo z kufla (nawet nie wiedziałem, że to oznacza przynależność do elity). Odbieram maile i wchodzę na ulubione blogi (na NB niestety coraz rzadziej), przeglądam serwisy profesjonalne albo grywam partyjkę na Chesscom. Czasem, jak mnie coś napadnie to coś tam do netu napiszę. A jak chcę od czasu do czasu obejrzeć dobry film - to nie kosztuje zbyt wiele. A monitor mam dobry. No i są jeszcze zaległe lektury - życia na to wszystko nie starczy.
            A w weekendy zawsze gdzieś wyjeżdżam a jak nie - to w ogrodzie i w domu roboty jest dość.
            I po co mi to pudło?

nonparel
 

Obrazek użytkownika jazgdyni

19-06-2021 [06:09] - jazgdyni | Link:

@nonparel

No i dobrze. Nawet bardzo dobrze. Każdy sobie układa po swojemu. W zalezności od potrzeb i od obowiązków. Teraz, to ja już sobie obowiązki muszę wymyślać, by nie zdziadzieć. 
Też lubię pracować w ogródku (zaraz idę podlewać, bo to wczesnym rankiem jest najlepiej). Też stale czytam. I to z reguły 2 - 3 książki na raz. Z newsów sprawdzam tylko Fox, a regularnie Nature i Lancet. W scholar poszukuję odpowiedzi ze strony nauki.
Co do TV, to jak napisałem - filmy. HBO GO ma w filmotece około 5 tyś tytułów. Do pedalskiego Netflixa się nie zbliżam. Brak mi polskiego archiwum. Ale jak jest okazja, to sam nagrywam (złapałem niedocenioną Hydrozagadkę). Mam swoje teorie i twierdzę, że klasyczny film i kino upadają, na korzyść świetnych seriali, właśnie tak, jak ja to robię, do ogladania w domu na przyzwoitym ekranie.
A co do interakcyjnego internetu, to nie spodziwałem się, że tak szybko będzie parszywieć, my zostaniemy olani, a Krule Sieci będą wciskać swój kit małolatom.

Po co pudło? Na przykład by przywołać taki cud sprzed pół wieku (!!!).

https://youtu.be/nXiQtD5gcHU

Tyle lat, a młodzi mogą się z tego uczyć, jak grać, śpiewać i poruszać się na scenie. To właśnie mistrzostwo, które kocham i szanuję.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

19-06-2021 [15:59] - rolnik z mazur | Link:

@ jaź
to ppochwal się jaką do końca z tych trzech przeczytałeś? Pzdr

Obrazek użytkownika jazgdyni

19-06-2021 [19:50] - jazgdyni | Link:

Biedaku

Dlaczego zawsze usiłiłujesz mnie do wsi sprowadzić?

Interesuja ciebie moje lektury? Nie wierzę. Tak po prostu sobie bździsz.

Ale... co tam.

- Jo Nesbø  do relaksacji;
- "Aleksander Wielki" Graham Phillips
- Piotr Wierzbicki "Traktat p Gnidach".

To ostatnie oczywiście nie dotyczy wsi jako takiej.

Obrazek użytkownika jazgdyni

19-06-2021 [05:41] - jazgdyni | Link:

Chciałbym jeszcze uzupełnić dla weekendowych pijaczków, z których złośliwość czyni kretynów i kompromitują się co tydzień,

Oto, gdzie się zapisuje swoje nagrania:

Dekoder Horizon ma dysk twardy* o pojemności 500 GB umożliwiający nagranie do 300 godzin programów. Na dekoderze Horizon możesz jednocześnie nagrywać: cztery programy w trybie Stand-by (dekoder jest wyłączony - pali się żółta dioda)
https://pytania.upc.pl/?q=fact_1007275

 

Obrazek użytkownika EsaurGappa

18-06-2021 [22:13] - EsaurGappa | Link:

Brawo,brawo, pana trzeżwa złośliwość czyni pana geniuszem ;-)

Obrazek użytkownika jazgdyni

19-06-2021 [05:51] - jazgdyni | Link:

Zawstydza mnie pan i zaraz się rozpłaczę.

Obrazek użytkownika EsaurGappa

19-06-2021 [07:31] - EsaurGappa | Link:

Nie może być!Zazdroszczę panu tego i owego,ale ale nie serca kamiennego,więc nie wierzę w pańskie łzy,i radzę dla innych żyć.

Obrazek użytkownika jazgdyni

19-06-2021 [08:14] - jazgdyni | Link:

Z tym sercem mam kłopot. Jest za wrażliwe. Zbyt łatwo się wzruszam i denerwuję. Dlatego odmówiłem występów w tv ;).

Obrazek użytkownika EsaurGappa

19-06-2021 [09:21] - EsaurGappa | Link:

Raczej wyczuwam w pana charakterze dużą czułość aniżeli wrażliwość,a lata na morzu pośrod wielu męzczyzn odcisneło nie lada ślad na serduchu.Prosił bym jeśli to możliwe pisać z większym dystansem do swych adwersarzy,oni nie muszą pan może.

Obrazek użytkownika tricolour

19-06-2021 [09:21] - tricolour | Link:

@JzG

Hehehe...

Jak zwykle po wtopie trzeba sie podeprzeć linkiem, bo nie można własnym rozumem opisać sprawy.
 
"Dekoder ma na twardym dysku pojemność 150 minut nagrywania danej stacji" - a teraz już setki godzin. Czysta aż. No, ja Mariolka, tak bardzo chciałam się pochwalić między facetami nowym telewizorem, że mi nie wyszło i makijaż spłynął. Nikt nawet nie dociekł (a kobieta jestem więc powinien) co to za cudowny model, zupełnie jakby ich - niewdzięczników - to nie obchodziło.
 

W każdym razie prowadź nas geniuszu i krynico mądrości, nieś copiątkowy kaganek oświaty niczym para damsko-męska, te wirujące logo Mosfilm. 

Obrazek użytkownika jazgdyni

19-06-2021 [11:02] - jazgdyni | Link:

Zachlałeś, co się poznaje po twoim hehehe - śmiechu kretyna, potem padłeś zamglony, przespałeś, przyjąłeś poranną dawkę i dalej robisz z siebie idiotę.

Nie masz pojęcia, co to bufor, a co to dysk. Co się zapisuje, a co służy do pauzowania. No cienki jesteś heterodyniarzu. Nawiń parę cewek, jak tatuś uczył, podłacz do niskiego napięcia i załóż sobie na głowę. To ci zrobi dobrze.

Obrazek użytkownika tricolour

19-06-2021 [11:15] - tricolour | Link:

Hehehe...

Tłumacz się dalej inżynierku. Kolejny raz statek na zalinkowane baterie litowo jonowe okazuje się statkiem na ropę, bo sie link wysypał.

Hehehe... "Dekoder ma na twardym dysku pojemność 150 minut nagrywania danej stacji" no to się Mariolko zdecyduj jakich słów używasz i czy je rozumiesz. Bo właśnie cała zabawa z podlotka polega na tym, że tak bardzo chciała się pochwalić, że popuściła. Bo to, że oglądane wchodzi do bufora, to zwykły dekoder enki ma od piętnastu lat i nikt z tego powodu publicznie nie ściąga gaci, jak Mariolka. Zwyczajny dekoder Orange, bez żadnego dysku ma to też od dekady i nie ma powodu tym się chwalić, bo to każdy ma, który go ma.

Jak zwykle trafiłem - co widać po nerwowej reakcji - pustaka w sedno. Na zdrowie. Socjologó.

Obrazek użytkownika J z L

18-06-2021 [23:44] - J z L | Link:

Janusz kupił fajny, duży telewizor, przyniósł do domu, żona patrzy, na pudle sporo jakichś znaczków informacyjnych.
Zaciekawiona pyta: - Kochanie, co oznacza ta szklanka na opakowaniu?
- To znaczy, że zakup trzeba opić.

Obrazek użytkownika jazgdyni

19-06-2021 [05:50] - jazgdyni | Link:

@JzL

Czołem Józefie.

To jest tak - Są trzy powody żeby się napić Sylwester, imieniny i każda inna okazja.

Ps. To był telewizor, który w zeszłym roku był hitem i wypasem. Toteż w tym roku był już OKAZJA !!! i kupiłem go za 1/3 ceny wyjściowej. I zakładam, że wytrzyma mi pięć lat. I jak dla mnie, ma wszystko co potrzeba, fontann i wodotrysków nie potrzebuję. No i podszkolić się można, bo jego obsługa idzie w kierunku smartfonów. I uparcie nie korzystam, czy to tutaj, czy w samochodzie, z funkcji komend głosowych. To już przesada.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

19-06-2021 [08:54] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

Ta sama notka ukazała na Salonie 24 [Chłonnik nałogowy] ale podpisana...@Prawy i Sprawiedliwy----Socjolog!!! (sic!)
Czy @jazgdyni jest Socjologiem z Salonu 24,czy marynarzem z NB?
A może to TROLL z możliwością dyslokacji...?

Obrazek użytkownika jazgdyni

19-06-2021 [11:03] - jazgdyni | Link:

NIC NA TYM PASKUDNYM SALONIE NIE PUBLIKUJĘ.

JEŻELI NIE PODANO AUTORA, TO ŚWIŃSTWO I PLAGIAT.

Obrazek użytkownika tricolour

19-06-2021 [11:18] - tricolour | Link:

@JzG

Nie plagiat tylko tchórzostwo. Nie świństwo tylko charakter.

Obrazek użytkownika Kaczysta

19-06-2021 [13:39] - Kaczysta | Link:

Przestań bredzić teczowy trollu.Ten wpis na Salonie zamieściłem ja podając linka do strony gdzie jest pierwotnie zamieszczony
Wolno mi?
To moje konto
Faktycznie robisz tu za błazna i nie tylko
 

Obrazek użytkownika tricolour

19-06-2021 [20:48] - tricolour | Link:

@Kaczysta

A co stało na przeszkodzie, by zapytacy autora i - przed przedrukiem - dostać zgodę? Co w ogóle stoi na przeszkodzie, by postępować tak, by nie było podejrzenia, że szmaciarz kradnie teksty?

Tak z tobą wyszło, jak napisałem. Weź to na klatę i nie płacz publicznie. Na drugi raz zachowaj porządek rzeczy: najpierw mgła rzednie, później się ląduje.

Obrazek użytkownika J z L

20-06-2021 [00:52] - J z L | Link:

Tęczowy dzbanie

Ja też wklejam teksty innych.I tylko wtedy gdy autor tego nie zabrania.Nie zastrzega sobie praw autorskich.
Więc błaźnie i netowy leszczu skończ debilną polemikę.
Nie kompromituj się bo w twojej głowie poza pajęczynami nic nie ma

Obrazek użytkownika tricolour

20-06-2021 [08:20] - tricolour | Link:

Nazywam złodzieja po imieniu,  to się denerwujesz. Taka cechą narodowa, że samochody i domy zamykają na cztery spusty gdy zobaczą jakąś rzecz pospolitą.

A te epitety sobie daruj że względu na bezpieczeństwo w sieci: nazwisk przodków, szczególnie nazwiska panieńskiego nie ujawniamy. Zresztą - prawdę mówiąc - wstyd. 

Nie pomyślałeś o zmianie?

Obrazek użytkownika Kaczysta

20-06-2021 [08:52] - Kaczysta | Link:

Ciebie to okradziono dawno temu
Z rozumu

Obrazek użytkownika tricolour

20-06-2021 [13:12] - tricolour | Link:

Nie, nie okradziono. Zwyczajnie nie wszczepiono rozumu wazeliniarza i partyjnego zboka. Nie wszczepiono mentalności spranych gaci, piwa w ręce i pariasa, który tym chce zawojować świat.

Jeżeli cytujesz czyjeś slowa, to dbasz o formę, by czytelnik znał autora. Wy zaś, i to jest ta Tuskowa nienormalność, chcecie sprawić wrażenie, że sami jesteście autorami i prostujcie gdy się prawda wyda.

Tak właśnie postępuje złodziej.

Obrazek użytkownika J z L

19-06-2021 [11:33] - J z L | Link:

Trotelreiner 
A ja tam widze pod wpisem  link do Niepoprawnych wiec czego durnia z siebie robisz wiekszego niz jestes

Obrazek użytkownika jazgdyni

19-06-2021 [13:39] - jazgdyni | Link:

Józiu

Ja wcale nie ograniczam dostępu do dalszego przesyłania. Przecież to tylko mi służy. Chcę być czytany, nie piszę dla siebie, jestem uczciwy, to może coś pożytecznego daję w tej krainie fałszu i manipulacji.
No i bezmiaru idiotów oczywiście.

Obrazek użytkownika spike

19-06-2021 [09:54] - spike | Link:

Witam, jestem przekonany, że za niedługo ta "sztuczna inteligencja" i sterowanie głosowe itp. będą wkurzać. Mam wg mnie, choć już też nie młody TV z podobnymi bajerami i dwoma pilotami, jeden normalny, drugi malutki, do sterowania głosem. Praktyka uczy, że większość bajerów w obojętnie w jakim sprzęcie, są mało potrzebne, służą tylko wyłudzeniu kasy, a i tak uważam, że programy sterujące tv piszą ludzie bez wyobraźni, do tego nie znają danego tv, ale to też zależy jaki producent.

Obrazek użytkownika jazgdyni

19-06-2021 [13:43] - jazgdyni | Link:

@spike

Boję się tzw. AI, czy po naszemu SI i już tysiące słów napisałem, jak przykro to się może skończyć, gdy zrobimy maluteńki błąd. Bomba atomowa to przy tym marchewka z groszkiem.

A głosu mojego nie udostępnię niby do sterowania, by potem sprytny program, jako ja, gadał bzdety przez np. telefon.

Obrazek użytkownika spike

19-06-2021 [18:03] - spike | Link:

Skoro ten TV taki tłusty w nowinki, to pewnie ma też kamerkę. Nie tak dawno czytałem o aferze, gdzie pewien nauczyciel podpinał się pod laptopy uczniów i ich podglądał, okazuje się, że TV podpięte pod internet, też można uruchomić podgląd z kamerki i podsłuch.Jak się okazuje, można to samo zrobić ze smartfonami, to jest tym bardziej łatwe, że ludzie instalują różne darmowe apki, które głoszą, że mogą pobierać różne dane, co też się dzieje, np. nasze fotki z automatu lecą do chmury google, podobnie z naszymi kontaktami. Pamiętam jak odpaliłem tablet, wkładając do niego swoją kartę sim i patrzę, a tablet ma pełną listę moich kontaktów, sam sobie pobrał z chmury. Jest to niby fajne, oszczędza czas, ale świadomość, że ktoś może w nich grzebać mi się nie podoba.

Obrazek użytkownika jazgdyni

20-06-2021 [13:35] - jazgdyni | Link:

Nie ma kamerki. Poprzedni miał. Pod pozorem tzw. komend migowych. Środkowy palec oznaczał przełącz kanał natychmiast ;).

Obrazek użytkownika spike

19-06-2021 [10:05] - spike | Link:

Co do trwałości tv i jego naprawa, nie jest tak źle, łatwiej niż kiedyś, nie trzeba już, może sporadycznie niczego lutować, na szczęście, elementy i ścieżki są tak małe, że trzeba to robić pod mikroskopem. Ja prowadzę prywatną akcję przywracanie "życia sprzętom", by potem podarować komuś, kto potrzebuje, np. naprawiłem wiele tv i nie tylko, nawet smartfony, tablety, komputery, minimalnym kosztem, nie jestem zawodowym elektronikiem, daję radę, a zawodowiec jak Ty, to  "pryszcz".

Obrazek użytkownika jazgdyni

20-06-2021 [13:37] - jazgdyni | Link:

Fajne. Jak by to powiedzieć - zabawa?
Ale ta super-miniaturyzacja to już nawet nie jest dla ludzi z precyzyjną ręką.

Obrazek użytkownika spike

21-06-2021 [12:05] - spike | Link:

faktem jest, miniaturyzacja jest niesamowita, dlatego tylko w wyjątkowych przypadkach wymienia się niektóre elementy, ale jakaś lupa czy mikroskop się przydaje (nie są drogie), generalnie to wymienia się poszczególne moduły, najczęściej pada płyta sterownika obrazu zwana "logika", rzadziej płyta główna, na rynku wtórnym jest tego sporo, ceny niskie. W jednej płycie mam do wymiany scalak pamięci, naprawa z wysyłką 100 zł, właśnie czekam na dostawę. Ktoś się będzie cieszyć. Pzdr.

Obrazek użytkownika angela

20-06-2021 [14:12] - angela | Link:

Rolnik, " Ile covidowych trupow lezy po rowach",  a podobno pandemii nie ma, a szczepic sie nie trzeba.
To skad te trupy covidowe, moze to przez intensywne agitki @rolnika, zeby sie nie szczepic ludzie umierają. 

Ale to raczej po uczcie u rolnika z mazur, po samogonie, czy ksiezycowce, i nie trupy, tylko pijani w sztok leżą po rowach, na mazurach to 'modne'.

Wlasnie planuję zmienic telewizor, ale faktycznie , elektronika bedzie do rozgryzienia.
Teraz tv, to juz male kino, piekny duzy ekran, dobra rozdzielczosc piekne kolory, warto się trochę potrudzić.
 

Obrazek użytkownika J z L

20-06-2021 [14:41] - J z L | Link:

W latarnię puka pijany farmer.
Podchodzi do niego policjant i mówi:
- Dlaczego pan puka w tą latarnię? Przecież tam nikogo nie ma.
- Jest, bo na górze się świeci.

Obrazek użytkownika angela

20-06-2021 [14:53] - angela | Link:

@rolnik to niech się puknie w czoło, o ile trafi, bo to co wypisuje tutaj, to na pewno na trzezwo nie jest.

Obrazek użytkownika sake3

20-06-2021 [15:12] - sake3 | Link:

@Rolnik z mazur......Do wpisu z 19:22......Zgodnie z Pana radą wyszłam na zewnątrz wypatrując trupów po szczepieniach leżących pokotem w rowach.Niestety oprócz plastikowych butelek i opakowań po lodach nic więcej nie zauważyłam,Co dalej robić ,dalej te rowy przepatrywać?,Czekam na dyrektywy.