Zbrodnie wojenne Hamasu i Islamskiego Dżihadu wobec dzieci

Każda cywilna ofiara jest spowodowana  agresją Hamasu wobec Izraela. Żadnych ofiar nie byłoby bez tego. Całą strategią Hamasu jest atakowanie izraelskich centrów populacyjnych rakietami, samobójczymi dronami i przez tunele w celu wywołania kontrataku IDF, który zabije cywilów w Gazie, a wszystko to, by oczerniać i izolować Izrael na całym świecie.Ta strategia, niestety, odnosi sukcesy. Przez wiele lat konfliktu z Gazą większość mediów świata entuzjastycznie donosiła o śmierci palestyńskich cywilów, jak gdyby byli oni umyślnym celem bezlitosnego i morderczego sposobu prowadzenia wojny przez Izrael. Tę jawnie fałszywą propagandę podjęli zwolennicy Hamasu i "użyteczni idioci"

Zbrodnie wojenne Hamasu i Islamskiego Dżihadu wobec dzieci i kobiet

Kiedy Hamas rozpoczął cotygodniowe demonstracje wzdłuż granicy między Strefą Gazy a Izraelem, początkowo wysyłał swoich członków i ich rodziny, by uczestniczyli w protestach. Kilka tygodni później Hamas poinstruował mężczyzn, by trzymali się z daleka od granicy po tym, jak wielu z nich odkryła i zabiła izraelska armia. Większość mężczyzn z Hamasu, którzy zostali zabici podczas pełnych przemocy rozruchów, należała do militarnego skrzydła tej grupy, Izaddin al-Kassam. Inni należeli do militarnego skrzydła grupy terrorystycznej Islamski Dżihad.
Warto zanotować, że członkowie Hamasu i Islamskiego Dżihadu, którzy zostali zabici podczas pełnych przemocy zamieszek na granicy, nie przychodzili tam w mundurach. Członkowie Hamasu i Islamskiego Dżihadu uczestniczyli w cotygodniowych rozruchach ubrani w cywilne ubrania. Udawali, że są zwykłymi i niewinnymi cywilami, protestującymi przeciwko kryzysowi ekonomicznemu w rządzonej przez Hamas Strefie Gazy.
Później jednak Hamas musiał przyznać, że dziesiątki jego członków zostało zabitych w pierwszych trzech miesiącach rozruchów przy granicy. Salah Bardaweel, wysoki rangą funkcjonariusz Hamasu w Strefie Gazy, ujawnił w maju 2018 roku, że co najmniej 50 członków Hamasu zginęło podczas rozruchów, które rozpoczęły się dwa miesiące wcześniej.
Hamas był także zmuszony przyznać, że większość ofiar była "wojownikami", kiedy ich tożsamość ujawniały rodziny i szpitale w Strefie Gazy. Hamas prawdopodobnie miał nadzieję, że tożsamość jego ludzi pozostanie tajemnicą, żeby oni i inni Palestyńczycy mogli oskarżać Izrael o atakowanie niewinnych i bezbronnych cywilów.
Po zdemaskowaniu sztuczki Hamasu ta grupa i jej zwolennicy w Strefie Gazy uciekli się do innej taktyki: wysyłania na granicę Gaza-Izrael dzieci i kobiet. Jest to oczywiście stara taktyka, której Hamas i inne palestyńskie grupy terrorystyczne używają od lat. Palestyńscy przywódcy terrorystyczni wiedzą, że kiedy kobiety i dzieci zostają ranne lub zabite w pobliżu granicy, przyciąga to uwagę zagranicznych dziennikarzy i międzynarodowych organizacji praw człowieka. Celem Hamasu jest przedstawienie Izraela jako państwa, które umyślnie atakuje palestyńskie kobiety i dzieci.
W ostatnich tygodniach Hamas, Islamski Dżihad i inne palestyńskie grupy terrorystyczne wysyłały tysiące kobiet i dzieci na granicę z Izraelem, by uczestniczyły w atakach na granicę i broniących jej żołnierzy. Te grupy terrorystyczne zachęcają dzieci i kobiety do rzucania kamieniami i bombami zapalającymi w żołnierzy. Zachęcają także kobiety i dzieci do prób przedarcia się przez granicę przez niszczenie płotu granicznego.
Najnowszą ofiarą cynicznej eksploatacji i prania mózgów dzieciom przez Hamas był 8 lutego, Hassan Szalabi, 14-letni chłopiec ze Strefy Gazy, który podczas gwałtownych rozruchów wzdłuż granicy był wśród tysięcy palestyńskich dzieci i kobiet wysłanych przez Hamas na granicę, by uczestniczyli w atakach na izraelskich żołnierzy.
Hamas powiedział Szalabiemu, tak samo jak tysiącom innych Palestyńczyków wysłanych na granicę, że celem tak zwanego "Marszu powrotu" jest utorowanie drogi tysiącom Palestyńczyków do przeniesienia się do Izraela. "Marsz powrotu" nie jest związany z żądaniami poprawy warunków życia w Strefie Gazy. Nosi nazwę "Marsz powrotu", ponieważ jego głównym celem jest zmuszenie Izraela na pozwolenie wjazdu do kraju tzw. palestyńskim uchodźcom i ich potomkom, zamieniając go w kraj z muzułmańską większością, gdzie Żydom pozwoli się żyć tylko jako maleńkiej mniejszości pod islamskimi rządami.
Podobnie jak większość palestyńskich grup i przywódców Hamas kłamał chłopcu, kiedy powiedział mu, że rzucaniem kamieniami i bombami zapalającymi w izraelskich żołnierzy ułatwi milionom Palestyńczyków "powrót" do domów, z których ich przodkowie uciekli po ataku pięciu armii arabskich na nowonarodzone państwo Izrael w 1948 roku.
Chłopiec wierzył, że przez zniszczenie płotu granicznego i wdarciu się do Izraela on i jego koledzy pomagają Palestyńczykom osiągnąć "prawo powrotu".
Naiwne kobiety i dzieci nie wiedziały, że każda armia stojąca w obliczu rozruchów z udziałem tysięcy ludzi, którzy próbują przedrzeć się przez granicę, będzie zmuszona do użycia wszystkich dostępnych środków, by bronić swoich żołnierzy i cywilów. Można sobie tylko wyobrazić, co działoby się, gdyby tym tysiącom agresywnych Palestyńczyków udało się przekroczyć granicę i dotrzeć do jednego z pobliskich miast izraelskich.
W zeszłym tygodniu 43-letnia kobieta, Amal al-Taramsi, także padła ofiarą wykorzystywania kobiet i dzieci przez palestyńskie grupy terrorystyczne. Ta kobieta, która była wśród tysięcy Palestyńczyków wysłanych przez Hamas na granicę, by ścierać się z izraelskimi żołnierzami, została zabita, kiedy uczestnicy rozruchów próbowali przedrzeć się przez płot graniczny.
Palestyńczycy w Strefie Gazy powiedzieli, że w ostatnich miesiącach zauważyli, że Hamas i Islamski Dżihad nie wysyłają już swoich członków ma miejsca starć. Terroryści wolą trzymać się na bezpieczną odległość od izraelskich żołnierzy, najwyraźniej preferując ukrywanie się za kobietami i dziećmi. Przywódcy terrorystów także są tchórzami. Często pokazują się na krótko na miejscu demonstracji, żeby wygłosić mowę do dziennikarzy, a potem chowają się z powrotem w swoich willach i gabinetach.

Kiedy w zeszły piątek zginął Szalabi, przywódcy Hamasu i Islamskiego Dżihadu odwiedzali Kair, gdzie zawsze zatrzymują się w pięciogwiazdkowym hotelu. Pojechali do Kairu na rozmowy z funkcjonariuszami egipskiego wywiadu o porozumieniu z Izraelem w sprawie długotrwałego zawieszenia broni wzdłuż granicy Gaza-Izrael. Podczas gdy sami są w Kairze, przywódcy Hamasu i Islamskiego Dżihadu nadal wysyłają tysiące kobiet i dzieci, by atakowały izraelskich żołnierzy.
Tych przywódców nie obchodzi bezpieczeństwo ani dobro ich kobiet i dzieci. Wręcz przeciwnie; im więcej martwych kobiet i dzieci, tym lepiej, W ten sposób mogą obwiniać Izrael o zabijanie niewinnych cywilów i podżegać Palestyńczyków, by przyłączyli się do dżihadu przeciwko Żydom.
Nie trzeba dodawać, że ci przywódcy zawsze pilnują, żeby ich żony i dzieci pozostały poza strefą walki.
Niepokoi to, że Hamas i Islamski Dżihad wykorzystują kobiety i dzieci jako ludzkie tarcze. Oburza trwające milczenie mediów i społeczności międzynarodowej. Międzynarodowe organizacje praw człowieka i dziennikarze wpadają w pułapkę terrorystów przez papugowanie oszczerstwa o mordzie rytualnym, czyli że Izrael "świadomie obiera za cel niewinnych cywilów, szczególnie kobiety i dzieci".
Jeśli ktoś ma tu być potępiony, to ci, którzy wysyłają kobiety i dzieci na śmierć na granicy z Izraelem.

Ci, którzy zachęcają kobiety i dzieci, by brały udział w ostrych starciach z armią izraelską, powinni być pociągnięci do odpowiedzialności za zbrodnie wojenne. Pora, by społeczność międzynarodowa wezwała Hamas, Islamski Dżihad i inne grupy terrorystyczne w Strefie Gazy, by przestały chować się za kobietami i dziećmi i przestały używać ich jako ludzkich tarcz w swoim dżihadzie zmierzającym do zlikwidowania Izraela.

Bassam Tawil: Muzułmański badacz i publicysta mieszkający na Bliskim Wschodzie.
Oryginał angielski: Hamas, Islamic Jihad War Crimes Against Children and Women
Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

https://www.gatestoneinstitute.org/13710/hamas-war-crimes-children

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika angol

27-05-2021 [23:07] - angol | Link:

Swolocz

Obrazek użytkownika J z L

28-05-2021 [07:39] - J z L | Link:

Bydlo i dzicz
Tak to widze
 Wszystkie te ofiary bez wyjątku są wynikiem niesprowokowanej agresji Hamasu na Izrael. Bez tej agresji nie byłoby ani jednej ofiary.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

28-05-2021 [06:46] - Niezalogowany | Link:

W Polsce Kreml robi dokładnie to samo. Wysyłają "antyszczepionkowców" na front, gdzie dopadnie ich wirus. Wiedząc, że podatne na kremlowskie reptiliańsko-iluminacko-depopulacyjne baśnie dezinformacyjne są spore kręgi ludzi o poglądach prawicowych, liczą na to, że przeciwnik sam się wykończy narażając się na infekcję i infekując swoje kręgi znajomych. Innymi słowy, każdy prawicowy "antyszczepionkowiec" jest bombą biologiczną Kremla.

Obrazek użytkownika Pers

28-05-2021 [07:40] - Pers | Link:

husky
Kto ci zlecił wklejenie tego kłamliwego knota? 
Nina Rosenwald (prezes) czy Naomi H. Perlman (wiceprezes)?

Nina Rosenwald przez całe życie była obrończynią amerykańskich zasad wolności, wolności słowa i pokoju.
Jest członkiem National Board of the American-Israel Public Affairs Committee (AIPAC).
To z pewnością bardzo wiarygodna osoba.

Obrazek użytkownika Marek1taki

28-05-2021 [07:59] - Marek1taki | Link:

Tam trwa wojna totalna. Wywołana przez założenie państwa Izrael. Nie ma się sensu w to wtrącać bo teraz już nie może być rozwiązania akceptowalnego dla kogokolwiek. Hamas okupuje Liban np., który wyzwolił - jakby powiedział Czarzasty sojusznik Kaczyńskiego - spod okupacji Izraela. Jest sponsorowany przez Iran, który w ten sposób odpowiada na ataki Izraela na swoim terytorium. Wojna w Syrii też USraelowi nie wyszła przez okropnych Strażników Rewolucji, którzy niezależnie od własnych interesów przeszkodzili w dokończeniu eksterminacji ludności cywilnej nierzadko chrześcijańskiej żyjącej spokojnie wśród muzułmanów. Polityka panie dzieju to nie tylko sponsorowana propaganda jedynie słusznej opcji.

Obrazek użytkownika sake3

28-05-2021 [09:12] - sake3 | Link:

Nie sądzi Pan,że Palestyńczycy od lat upokarzani ,wyrzucani z domów,zabijani są już tak zdeterminowani że idą z gołymi rękami na pewną śmierć? Że Hamas czy inna organizacja może wtedy zagospodarować ich rozpacz i beznadzieję?Kilka lat temu obejrzałam film dokumentalny będący wywiadem z żołnierzami izraelskimi.Utkwiła mi w pamięci wypowiedź jakiejś  dziewczyny-żołnierza która z kolegami ,,zabawiała się'' strzelaniem pod nogi jakiemuś złapanemu palestyńskiemu chłopcu i zarykiwała się ze śmiechu jak śmiesznie podskakiwał.Na Youtube do niedawna były dość liczne filmy pokazujące metody tego ,,wzorcowego państwa''-bezpodstawne napaści na domy użyteczności publicznej  i niszczenia  mienia,blokady,odcinanie od wody.Dziwi się autor tym ludziom że szukają pomocy wszędzie?Czy może Pan odpowiedzieć dlaczego Palestyńczykom odmawia się prawa mieszkania na własnej ziemi?

Obrazek użytkownika Es

28-05-2021 [13:24] - Es | Link:

ZA przeproszeniem jesteś ślepy i głuchy, niepełnomądry , czy na usługach?