Reżim białoruski porwał polski samolot z obywatelami UE

Porwanie samolotu cywilnego to bezprecedensowy akt terroryzmu państwowego - napisał premier Mateusz Morawiecki
Według portalu wp.pl, maszyna była zarejestrowana w Polsce na spółkę Ryanair Sun - miała też polską flagą na kadłubie. Oznaczałoby to atak na polski samolot cywilny.Fakt ten potwierdził  prezes spółki, Michał Kaczmarzyk.
Samolot, który musiał awaryjnie lądować w Mińsku, należy do polskiej spółki Ryanair Sun
W niedzielę na lotnisku w Mińsku miało miejsce awaryjne lądowanie samolotu Ryanair, wymuszone przez białoruskie służby. Maszyna realizowała kurs z Aten do Wilna. Na pokładzie samolotu znajdował się znany białoruski opozycjonista Raman Pratasiewicz, który został zatrzymany po lądowaniu.
Informację o awaryjnym lądowaniu samolotu w Mińsku podał serwis onliner.by. Maszyna miała przerwać lot z Aten do Wilna rzekomo z powodu informacji o bombie na pokładzie. Okazało się jednak, że żadnej bomby w samolocie nie było.

Zatrzymanie Ramana Pratasiewicza na lotnisku w Mińsku
Białoruś. Samolot zatrzymany w Mińsku należy do polskiej spółki
Jak dowiedziała się Wirtualna Polska, samolot przetrzymywany na mińskim lotnisku należy do zarejestrowanej w Polsce spółki Ryanair Sun. Fakt ten potwierdził w rozmowie z nami prezes spółki, Michał Kaczmarzyk.
Ryanair Sun to spółka-córka tanich irlandzkich linii lotniczych Ryanair.
- Na chwilę obecną wiemy, że samolot wylądował w Mińsku. Pasażerów nie ma na pokładzie. Mamy kontakt z kapitanem. Czekamy na jakikolwiek komunikat. Nie mamy informacji, czy zabrano któregokolwiek z pasażerów. Nie mam potwierdzenia od załogi o asyście myśliwców. Ale samolot znajdował się nad terytorium Białorusi i musiał zastosować się do komunikatów białoruskiej kontroli lotów - powiedział.
Mateusz Morawiecki: bezprecedensowy akt terroryzmu państwowego
Na wydarzenia w Mińsku zdecydowanie zareagował premier Mateusz Morawiecki.
"Porwanie samolotu cywilnego to bezprecedensowy akt terroryzmu państwowego, który nie może pozostać bezkarny" - napisał premier w mediach społecznościowych.
"Z całą stanowczością potępiam zatrzymanie Romana Protasiewicza przez władze Białorusi po porwaniu samolotu pasażerskiego linii Ryanair"
- dodał Morawiecki.
Raman Pratasiewicz.
Kim jest?
Zatrzymany i aresztowany przez białoruskie służby na mińskim lotnisku Raman Pratasiewicz jest byłym aktywistą politycznym, obecnie opozycyjnym dziennikarzem i założycielem oraz prowadzącym niezależny kanał w Telegramie Nexta_EN. Białorusin stworzył także inny kanał - Białoruś mózgu (Biełaruś gołownogo mozga).
Swiatłana Cichanouska: to operacja służb specjalnych
Zatrzymanie Pratasiewicza skomentowała przebywająca na emigracji w Wilnie była kandydatka w wyborach prezydenckich i liderka opozycji, Swiatłana Cichanouska. "Jest absolutnie oczywiste, że to operacja służb specjalnych" - napisała Cichanouska w Telegramie.

Nie zrobiłby tego bez zgody Moskwy. Czują się bezkarni.
Czemu? Dzięki polityce Berlina.
Taka prawda i żadne wrzaski o strasznym PIS-ie tego nie zmienią. Dziś to Merkel jest największym sojusznikiem Putina w UE. Merkel i jej lokaje
Europa stała się zakładnikiem konkretnej i bardzo niebezpiecznej bandy ludzi z dawnych służb NRD i KGB.

ps.
Rzecznik prasowy rządu Wielkiej Brytanii w BBC :

Nie znamy jeszcze wszystkich szczegółów tej historii, ale jej konsekwencje mogą być ogromne.
Pojawiają się pytania dotyczące wolności powietrza: jak podatne mogą być inne loty na tego rodzaju zachowania? Niektórzy już nazywają to aktem agresji lub państwowym terroryzmem, formą porwania. W jakim niebezpieczeństwie byli narażeni pasażerowie? Jaki precedens można ustanowić? Czy należy skierować loty z dala od przestrzeni powietrznej Białorusi?
Istnieją pytania dotyczące prawa międzynarodowego: w jakim stopniu ten akt był niezgodny z prawem, jak wielu się domaga, a jeśli tak, jakie powinny mieć konsekwencje? Pojawiają się pytania dotyczące wolności słowa: czy krytycy innych autorytarnych reżimów będą się bać, że może im się to przytrafić?
Są też pytania do międzynarodowej dyplomacji. Politycy z całej Europy wezwali już UE i NATO do interwencji. Pojawiają się żądania nałożenia dalszych sankcji na rząd Białorusi, którego legitymacja jest kwestionowana przez wielu na Zachodzie po spor
nych wyborach w zeszłym roku. Prezydent Łukaszenko jest często określany jako ostatni dyktator Europy.
Czy słowo „pirat” zostanie teraz dodane do jego listy tytułów?

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika filand

23-05-2021 [19:16] - filand | Link:

Neohitlerowski bandyta Łukaszenka niczym Hitler ( patrz prowokacja w Venloo) porywa ludzi.
Izrael mialby juz plan wyeliminowania państwowego terrorysty. Tak jak eliminowali porywaczy izraelskich ssamolotów czy sportowców ( patrz Czarny Wrzesień, zabójstwo Abu Nidala w Warszawie).

Obrazek użytkownika J z L

23-05-2021 [19:29] - J z L | Link:

Rośnie drugi Putin .
Bandyta polityczny.
Dwa dni temu Białoruski aktywista Witold Aszurok zmarł w kolonii karnej w Szkłowie, miał 50 lat. Oficjalnie - na atak serca. 17 maja pisał w liście do mediów, że administracja kolonii każe więźniom politycznym naszywać na odzież żółte oznaczenia.

Obrazek użytkownika u2

23-05-2021 [20:08] - u2 | Link:

Rośnie drugi Putin .

Już pisałem na NaszychbLogach, że to Putin poszedł w ślady Łukaszenki. Łukaszenko rządzi już 27 lat. Putin dopiero 21.

Obaj stwarzają pozory "demokracji". Elig się zachwyca odbudowanymi pałacami i kościołami na Białorusi  Ale to tzw. wioski Potiomkinowskie, dekoracja dla zmylenia przyjezdnych.

Przeciwnicy Łukaszenki giną z rąk szwadronu śmierci :

https://www.dw.com/pl/jak-bia%...

Jak białoruskie szwadrony śmierci mordowały opozycjonistów
W ekskluzywnej relacji dla DW były członek białoruskich służb wyjawia szczegóły porwań i morderstw opozycyjnych polityków sprzed 20 lat.

Jurij Garawski zgłosił się do rosyjskiej redakcji Deutsche Welle na początku września br. 41-latek ubiega się obecnie o azyl w jednym z niemieckojęzycznych regionów w Alpach. Zastrzegł, aby nie ujawniać, w jakim państwie. Bowiem za wyjawienie swojej historii obawia się zemsty swoich byłych towarzyszy z białoruskiego aparatu bezpieczeństwa.

[...]

Obrazek użytkownika J z L

23-05-2021 [20:24] - J z L | Link:

Obce państwo porywa samolot, a PO już tego samego dnia wykorzystuje to do ataku na Rząd. Nawet przedśmiertne konwulsje tego ugrupowania pozbawione są klasy.

Obrazek użytkownika u2

23-05-2021 [20:57] - u2 | Link:

@ JzL

W czasach rządów PO-PSL polskie MSZ ujawniało wrażliwe dane białoruskich opozycjonistów, którzy przebywali w Polsce. Przypadek ? Nie sądzę. :-)

Obrazek użytkownika J z L

23-05-2021 [20:02] - J z L | Link:

Uprowadzenie samolotu przez reżim Łukaszenki. Jest oświadczenie prezydenta Dudy: "Konieczne jest zdecydowane działanie"
Wydarzenia na Białorusi związane z wymuszeniem lądowania samolotu pasażerskiego są kolejnym przykładem naruszania fundamentalnych zasad prawa międzynarodowego - oświadczył prezydent Andrzej Duda. Podkreślił, że społeczność międzynarodowa nie może pozostawać obojętna.

Obrazek użytkownika Jabe

23-05-2021 [22:44] - Jabe | Link:

Czy wiadomo, na jakie zasady powołał się pan prezydent?

Obrazek użytkownika sake3

23-05-2021 [20:16] - sake3 | Link:

A kto będzie płacił odszkodowanie za przymusowy postój i przetrzymywanie pasażerów? Polski przewoźnik?

Obrazek użytkownika Czesław2

23-05-2021 [20:25] - Czesław2 | Link:

szef RE z którym ma się spotkać Morawiecki szuka na mapie, gdzie jest Białoruś.

Obrazek użytkownika J z L

23-05-2021 [21:41] - J z L | Link:

Uważam, że z powodu porwania samolotu przez Łukaszenkę i Putina, Komisja Europejska powinna nakazać wstrzymanie prac przy przekopie Mierzei Wiślanej, żeby nie drażnić Rosji

Obrazek użytkownika Tezeusz

23-05-2021 [20:40] - Tezeusz | Link:

Zablokować loty samolotów z Białorusi nad Polską. Nałożyć na tabory TIR.z Białorusi przez Polskę znacznym podatkiem, poddawać częstej kontroli.

Obrazek użytkownika J z L

23-05-2021 [20:59] - J z L | Link:

Jak myślicie?
Co jutro UE postanowi w sprawie piractwa bandyty Łukaszenki?
Pewnie wyrazi ubolewanie. A co poza tym?

Obrazek użytkownika sake3

23-05-2021 [21:04] - sake3 | Link:

@JzL.....Może jakies kredki pójda w ruch.

Obrazek użytkownika J z L

23-05-2021 [21:38] - J z L | Link:

na bank

Obrazek użytkownika Kaczysta

24-05-2021 [13:20] - Kaczysta | Link:

UE to bezbronny eunuch. Sowieccy agenci hasają bezkarnie wzdłuż i wszerz Europy. To jest osiągnięcie brukselskiej wierchuszki

Obrazek użytkownika J z L

23-05-2021 [21:01] - J z L | Link:

Blokada lotnicza Białorusi to jest pomysł. W zasadzie mogą porwać każdy samolot, pod każdym pretekstem, z przypadkowymi Polakami na pokładzie i oskarżyć ich w sfingowanym procesie o terroryzm przeciw państwu białoruskiemu.

I NIC im nie zrobimy, naprawdę.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

23-05-2021 [21:20] - Imć Waszeć | Link:

Wtedy Polska pod zarzutem "przewożenia terrorystów" może zatrzymywać w Warszawie każdy ruski samolot i przed ponownym startem kierować urzędasów oraz funkcjonariuszy ruskich reżimów do "hotelu" w Białołęce. Ciekawe kto dłużej wytrzyma bez cyklicznego posypywania łba złotem w Luksemburgu lub w Szwajcarii?

Obrazek użytkownika Jabe

23-05-2021 [21:43] - Jabe | Link:

Niby czemu Polska miałaby się tłumaczyć, wymyślając preteksty? No chyba że przed TSUE.

Obrazek użytkownika Pers

23-05-2021 [20:58] - Pers | Link:

Wszyscy, którzy teraz będą beczeć z powodu zawróconego samolotu z poszukiwanym na pokładzie powinni przypomnieć sobie rozkaz Trumpa zamordowania na lotnisku w Bagdadzie generała Solejmaniego.
Czy zamordowanie wysokiego dowódcy państwa, z którym USA nie są w stanie wojny nie jest terroryzmem państwowym i pogwałceniem prawa? Nikt na zachodzie wtedy słowa nie powiedział.
Czy zabicie 236 cywili w Gazie (w tym połowa to dzieci i kobiety) nie jest terroryzmem państwowym?
W Mińsku nikt nie zginął.

Łukaszenka zrobił głupio bo mógł sprawę tego szczyla załatwić inaczej.

Obrazek użytkownika J z L

23-05-2021 [21:30] - J z L | Link:

Śmierć parcha Sulejmaniego to trauma z jaką ty będziesz borykał się do usranej śmierci.
On  tylko orbituje w poszukiwaniu dziewic a zostały tu na tym łez padole po nim tylko uszy
Wymień jeszcze Motorolę i Givi kolejne ścierwa sowieckie co tez orbituja

Obrazek użytkownika sake3

23-05-2021 [21:32] - sake3 | Link:

@Pers....To,że w Mińsku nikt nie zginął to tylko dzięki pilotom,którzy dostosowali się do gróźb kontrolerów lotu w Mińsku,że zostaną zestrzeleni.

Obrazek użytkownika Roz Sądek

23-05-2021 [22:35] - Roz Sądek | Link:

@Pers
Łukaszenka zrobił głupio bo mógł sprawę tego szczyla załatwić inaczej.
=========
O kim Pan pisze per "szczyl" ?
 

Obrazek użytkownika Ryan

24-05-2021 [06:43] - Ryan | Link:

On tak zawsze pisze o sobie

Obrazek użytkownika Tezeusz

24-05-2021 [07:27] - Tezeusz | Link:

Szczyl, Pers, szperaczka.ile masz tych pseudo Ruszkiewicz 

Obrazek użytkownika J z L

24-05-2021 [08:24] - J z L | Link:

teze
O tym jak tego szczyla Xsawerego na szmbie 24.ru kolejny raz zaorał bloger 1abezmetki.
Jego wpis miał jak dotąd 2250 odsłon,kontr-notka  sowieckiego żydlaka niejakiego ikulibal’a,przy wsparciu i płaczu szczyla ma odsłon nieco ponad 200
Zaoranie żydłaków i sowieckiej jaczejki hard level
Linków nie podam do szamba 24.ru z przyczyn sanitarnych.Kto chce to znajdzie

Obrazek użytkownika J z L

23-05-2021 [21:06] - J z L | Link:

I wszystko jasne na temat tej prowokacji Bialorusi I Rosjan

Według informacji europejskiej komisarz transportu Adiny Vălean, samolot, który awaryjnie lądował w Mińsku wznowił lot po godz. 19 czasu polskiego. "Świetna informacja dla pasażerów i rodzin" - napisała. Wcześniej, na lotnisku w Mińsku zatrzymano białoruskiego opozycjonistę.
Z nieoficjalnych informacji wynika, że do Wilna nie leci co najmniej dwóch pasażerów z Białorusi i czterech z Rosji.

 

Obrazek użytkownika Jabe

23-05-2021 [21:36] - Jabe | Link:

Pośród emocjonalnych wrzasków zabrakło refleksji, czy przestrzeń powietrzna Białorusi jest częścią jej terytorium. Jeśli tak, premiera Morawieckiego nieco poniosło, gdy nazwał ten czyn terroryzmem państwowym (no a do tego bezprecedensowym!). Przecież w takim razie równie dobrze prezydent Łukaszenka mógł kazać zatrzymać autokar. Ponadto, jeśli dobrze rozumiem, nie było to lądowanie awaryjne, gdyż nie było awarii.

Ktoś może spokojnie powyższe wyjaśnić?

Obrazek użytkownika J z L

23-05-2021 [21:54] - J z L | Link:

PRZESTRZEŃ POWIETRZNA
to obszar powietrzny rozciągający się nad terytorium lądowym i morskim państwa bądź nad morzem otwartym i nad terytoriami nie podlegającymi żadnemu zwierzchnictwu. W tym drugim przypadku p.p. jest otwarta dla wspólnego użytkowania przez wszystkich.

Natomiast p.p. przynależna określonemu państwu podlega jego całkowitej suwerenności. Oznacza to, iż żadne statki powietrzne nie mają prawa naruszać jej obszaru bez zgody danego państwa. Kwestie te regulują obecnie: konwencja chicagowska z 1944, układ o tranzycie międzynar. służb powietrznych oraz o międzynar. transporcie lotniczym. Organem kontrolującym przestrzeganie układów jest Organizacja Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego.

 

Obrazek użytkownika Jabe

23-05-2021 [22:10] - Jabe | Link:

Rozumiem zatem, że nie można mówić o porwaniu (czy akcie terroryzmu państwowego, w nowomowie).

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

23-05-2021 [22:10] - rolnik z mazur | Link:

@ autor, 
To trzeba Łukaszence wypowiedzieć wojnę. " Szabel u nas nie braknie. Szlachta na koń wsiedze. Ja z synowcem na czele i jakoś to będzie " Czy jakoś tam. Łukaszenka głupi nie jest. Widzi to badziewie i już nie kryje tego obrzydzenia jewropejska niby polityką. A Morawiecki jak nie ma tych szabel to niech lepiej milczy. Pzdr

Obrazek użytkownika Jabe

23-05-2021 [22:14] - Jabe | Link:

Miał nas bronić sojusznik, ale wybrał kolejny reset. No i teraz pan Morawiecki może tylko drzeć szaty (i twarz).

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

23-05-2021 [22:16] - Imć Waszeć | Link:

Nie może milczeć, bo wtedy musiałby mówić o kopalni Turów :)

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

23-05-2021 [22:30] - rolnik z mazur | Link:

@ imć, 

Jasne teraz cała oświecona Jewropa będzie się fascynować losami jakiegoś chłoptasia. Niezła reklama dla Łukaszenki. Niemcy realizują swoją politykę uzależnienia Polski od dostaw energii i gazu. NS2 już przepchnęli. Jak zamkną Turów i elektrownie węglowe to ostatni gasi światło i można Polskę zaorać i posadzić las. Ale wtedy zlikwidują dopłaty za zalesienie. Pzdr

Obrazek użytkownika Roz Sądek

23-05-2021 [22:38] - Roz Sądek | Link:

@rolnik z mazur
"Jasne teraz cała oświecona Jewropa będzie się fascynować losami jakiegoś chłoptasia."
===============
Co ta za "chłoptaś" o którym Pan pisze?
 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

24-05-2021 [11:43] - rolnik z mazur | Link:

@ róż, 

A taki młody szabesgoj co nie rozumie o co w tym wszystkim chodzi i wkłada głowę między drzwi. 

Obrazek użytkownika J z L

24-05-2021 [12:53] - J z L | Link:

Pan zaś chyba coś bardziej męskiego włożył między drzwi

Obrazek użytkownika Ryan

24-05-2021 [06:15] - Ryan | Link:

W związku z  incydentem samolotowym na Białorusi ktoś z TSUE (np. Rosario Silva de Lapuerta) powinien wydać wyrok zamknięcia czegoś w Polsce, może np. TVP Info, żeby opozycja nie musiała już zbierać podpisów w sprawie likwidacji tejże.

Obrazek użytkownika J z L

24-05-2021 [07:49] - J z L | Link:

Albo Łukaszenka porządnie oberwie po ryju (sankcje ekonomiczne i personalne) albo podobne bandyckie wybryki w wykonaniu jego i putina będziemy mieli co miesiąc

Obrazek użytkownika angela

24-05-2021 [00:17] - angela | Link:

Zeby oduczyc drani takiego procederu, nalezy zastosować takie same metody, albo jeszcze większe, a nie wiecznie biadolić.
Ściągnąć na ziemie i dokladnie skontrolować, a okaze się kogo wożą Białorusini. 
Tam ruskich spionow, jak mrówkow.

Obrazek użytkownika J z L

24-05-2021 [07:53] - J z L | Link:

Nie ma co liczyć na jakikolwiek odzew i stanowczą reakcję. Obecna UE to już raczej karykatura wspólnoty, a jej spójność objawia się tylko przy wprowadzaniu skrzywionych ideologii. No i przecież mimo cyklicznych oburzeń, to Niemcy jednak nie zaszkodzą sobie zatrzymując NS2.

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

24-05-2021 [03:57] - Kazimierz Kozio... | Link:

ile minut lecialby taki samolot zeby wleciec w przestrzen powietrzna RP, 10-15? 

Obrazek użytkownika Ryan

24-05-2021 [06:07] - Ryan | Link:

Podwójnym wygranym akcji z samolotem jest Putin. Wystawił Łukaszenkę na sankcje, które ułatwią połknięcie Białorusi. Putin tak gra, bo po drugiej stronie ma cichą sojuszniczkę Adolfinę Merkel i stare, komunistyczne gacie amerykańskie. 

Obrazek użytkownika Pers

24-05-2021 [06:52] - Pers | Link:

ryanek
A po co wam Białoruś? Chcecie ją rozkraść jak Polskę albo Rosję za Jelcyna?

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

24-05-2021 [09:22] - rolnik z mazur | Link:

@ Pers, 
To przecież o to chodzi. Jest tam kilka fajnych zakładów do przejęcia. Historia uczy, że nikt z niej się nic nie uczy. Pzdr

Obrazek użytkownika Kaczysta

24-05-2021 [13:45] - Kaczysta | Link:

dachowiec
Tymczasem w psychiatryku bez zmian

Obrazek użytkownika J z L

24-05-2021 [18:50] - J z L | Link:

 bez zmian

Obrazek użytkownika Pers

24-05-2021 [19:06] - Pers | Link:

kaczysta & husky
//Tymczasem w psychiatryku bez zmian//

Dzięki za info tylko, że to jest wasz problem nie mój :))
Ale cieszę się, że was dobrze traktują :))))))
 

Obrazek użytkownika J z L

24-05-2021 [07:56] - J z L | Link:

7 lat temu Rosjanie zabili 300 osób zestrzeliwując samolot pasażerski nad Donbasem, i nic, literalnie nic, tych debili z UE to nie nauczyło. Tylko kwestie światopoglądowe i interesy z Rosją najważniejsze.
Śmieszna organizacja ta UE

Obrazek użytkownika Pers

24-05-2021 [06:33] - Pers | Link:

Dla wszystkich "oburzonych", którzy chcą ukrzyżować Łukaszenkę - w przeszłości w podobnych przypadkach nie odnotowaliśmy tak gwałtownych protestów.
​​Turcja zmusiła do wylądowania w Ankarze syryjskiego samolotu pasażerskiego podejrzanego o przewożenie broni. 
Podobnie Ukraina zmusiła do wylądowania w Kijowie białoruskiego Boeinga z przeciwnikiem Majdanu Armenem Martirosjanem na pokładzie, grożąc, że wystartują myśliwce w celu porwania samolotu i zmuszenia go do wylądowania w Kijowie. 
Zdarzyło się to również podczas lotu prezydenckiego, którym leciał ówczesny prezydent Boliwii Evo Morales. Jego samolot został zmuszony do wylądowania w Austrii po tym, jak Francja i Portugalia odmówiły pozwolenia na przelot przez ich przestrzeń powietrzną. Stany Zjednoczone wywierały silną presję, ponieważ podejrzewali, że razem Moralesem leci amerykański informator Edward Snowden.  Snowdena nie było w tym samolocie, a prezydent Morales ryzykował życiem, ponieważ w jego samolocie kończyło się paliwo. 
Wtedy nie było gwałtownych protestów ze strony "społeczności międzynarodowej". 
A Łukaszenka i tak ma was wszystkich tam gdzie słońce nie dochodzi.

Obrazek użytkownika sake3

24-05-2021 [08:48] - sake3 | Link:

@Pers.......Już sama liczba wzrastających porwań,uprowadzeń samolotów na świecie pokazuje że nie wolno udawać że nic się nie dzieje.Mamy milczeć tylko dlatego że jesteśmy ,,tylko'' Polakami?Przecież samolot był zarejestrowany w Polsce.Dziwię się takiemu podejściu,może uwazasz że należało by tego Łukaszenkę przeprosić za zamieszanie?Już i tak wszystkich przepraszamy i kajamy się że jeszcze żyjemy.Wystarczy poczytac wpisy tu na tym konkretnym blogu.Nie drażnić Łukaszenki,nie drażnić TSUE,siąść do kąta i bić się w piersi.No i oczywiście obalić rząd-to priorytet.Czekam jak jeszcze wpleciecie w wątek porwania maseczki,czipy,szczepionki swoją internetową twórczość w temat tego samolotu.

Obrazek użytkownika Jabe

24-05-2021 [13:07] - Jabe | Link:

Czy rzeczywiście jest liczba wzrastających porwań?

Obrazek użytkownika Pers

24-05-2021 [17:49] - Pers | Link:

sake3
//może uwazasz że należało by tego Łukaszenkę przeprosić za zamieszanie?//

Nie, przecież napisałem, że zrobił bardzo głupio.
Jednak uważam, że do wszystkich państw powinna być stosowana jedna i ta sama miara opierająca się na prawie międzynarodowym.
Tyle.

I nie zwracaj się do mnie per "wy", już cię kiedyś o to prosiłem.

Obrazek użytkownika Kaczysta

24-05-2021 [13:51] - Kaczysta | Link:

dachowiec
to Łukaszenka ma cie tam gdzie słońce nie dochodzi?
Moim zdaniem ma racje

Obrazek użytkownika sake3

24-05-2021 [06:53] - sake3 | Link:

Jak na razie mnóstwo spekulacji a brak konkretnych wiadomości.Jak np.rozumieć wiadomość,że po pozwoleniu na dalszy lot nie wszyscy pasażerowie odlecieli do Wilna,w tym czterech Rosjan.Czy to byli pasażerowie?

Obrazek użytkownika J z L

24-05-2021 [09:09] - J z L | Link:

Specjalni  to byli pasażerowie
Z KGB

Obrazek użytkownika Kaczysta

24-05-2021 [13:26] - Kaczysta | Link:

Baćka jest na tym etapie,że albo ulegnie albo polegnie. Wybrał, co oczywiste, to pierwsze. Innej drogi nie ma. Jak to z onucami

Obrazek użytkownika J z L

24-05-2021 [18:53] - J z L | Link:

  To nie był wypadek przy pracy reżimu Aleksandra Łukaszenki. Gdy na jaw wychodzą szczegóły tej akcji, chociażby te, że samolotem podróżowało 4 obywateli Rosji, którzy już na pokład samolotu, który kontynuował po przerwie dalszy lot do Wilna nie dotarli. W sumie w samolocie, który wystartował z Mińska do Wilna było więcej 6 miejsc wolnych, bo do wspomnianej grupy 4 Rosjan dołączyło 2 Białorusinów , w tym zatrzymany opozycyjny aktywista  białoruski Raman Pratasiewicz.
Świadczy to nie mniej ni więcej, że tak jak napisałem powyżej nie była to akcja ad hoc służb białoruskich, ale  przygotowywana i zaplanowana  akcja gdy pozyskano informacje o liście pasażerów tego lotu na trasie Ateny <=> Wilno , ani chybi wspomagana przez rosyjskie służby.

https://www.salon24.pl/u/frankunderwood/1137567,wczorajszy-akt-powietrznego-piratcwa-nad-bialorusia-to-cyniczna-gra

Obrazek użytkownika Ryan

24-05-2021 [17:15] - Ryan | Link:

Wczorajsze sprowadzenie samolotu do Mińska to według głupiej opozycji wina PiSu i Kaczyńskiego,
Czy dzisiejsze zatrzymanie samolotu Lufthansy to wina PO i Tuska?

Obrazek użytkownika J z L

24-05-2021 [19:03] - J z L | Link:

Przybywając na posiedzenie Rady Europejskiej w Brukseli, gdzie będą omawiane sankcje, kanclerz Niemiec Angela Merkel zażądała natychmiastowego uwolnienia zatrzymanego podczas lotu dziennikarza opozycji Romana Protasiewicza 

„Widzieliśmy przymusowe lądowanie, które doprowadziło do aresztowania” - powiedział kanclerz. „Wszystkie inne wyjaśnienia lądowania tego lotu Ryanair są całkowicie niewiarygodne”.

Wcześniej Białoruś twierdziła, że ​​lotnisko w Mińsku zostało zagrożone bombą rzekomo ze strony palestyńskiej grupy bojowników Hamas, co doprowadziło do ostatecznego przekierowania lotu na Białoruś.

Niemiecki minister spraw zagranicznych Heiko Maas wydał w poniedziałek oświadczenie, w którym stwierdził, że wyjaśnienia władz Białorusi dotyczące zmiany kierunku samolotu są „nieprawdopodobne i niewiarygodne”.

„Potrzebujemy jasności co do tego, co naprawdę wydarzyło się wczoraj - na pokładzie i na ziemi. Potrzebujemy też jasności co do sytuacji Romana Protasiewicza i jego partnerki, których należy natychmiast zwolnić” - czytamy w oświadczeniu. „W tym celu na dzisiejszy wieczór wezwaliśmy ambasadora Białorusi w Federalnym Ministerstwie Spraw Zagranicznych”

https://www.bbc.co.uk/news/live/world-europe-57233134

Obrazek użytkownika Pers

24-05-2021 [19:09] - Pers | Link:

husky
// Potrzebujemy też jasności co do sytuacji Romana Protasiewicza i jego partnerki, których należy natychmiast zwolnić”//

Najpierw niech brytole zwolnią Snowdena.
Zgadzasz się ze mną husky?

Obrazek użytkownika J z L

24-05-2021 [19:36] - J z L | Link:

Tu masz adres
Napisz
https://antykomunista.neon24.pl/

Obrazek użytkownika Pers

24-05-2021 [19:49] - Pers | Link:

husky
Na Berdyczów mam pisać?
Ty już tego konta NIGDY nie dostaniesz z powrotem :)))))))))))))))

Obrazek użytkownika sake3

24-05-2021 [19:28] - sake3 | Link:

@Ryan.......No skądże to też wina PiS-u.Nawet jakby teraz w Ziemię uderzyła asteroida nasza debilna opozycja i tak znajdzie w PiS-ie winowajcę.

Obrazek użytkownika J z L

24-05-2021 [19:39] - J z L | Link:

Samoloty linii Wizz Air latające z Kijowa do Tallina omijają przestrzeń powietrzną Białorusi. Ma to związek z wymuszeniem lądowania w Mińsku maszyny Ryanair.

Obrazek użytkownika J z L

24-05-2021 [19:43] - J z L | Link:

Białorusini twierdzą, że lądowanie to wina Hamasu. Zaraz polski rząd przeprosi, że nie docenia wojny z terroryzmem
​Tylko co na to "nasz rasowy" palestyńczyk z sierścią

Obrazek użytkownika J z L

24-05-2021 [20:20] - J z L | Link:

Just how far will EU leaders go to make an example of Belarus?

Sankcje są popularnym narzędziem w dyplomacji. Brzmią twardo, często kosztują niewiele i, ogólnie rzecz biorąc, nie wiążą się z utratą życia.

Ale czy środki omawiane dziś wieczorem w Brukseli będą miały znaczenie?

Białoruś jest już objęta szeregiem sankcji brytyjskich i unijnych, w tym zakazami podróżowania i zamrożeniem aktywów.

Oczywistą pierwszą opcją jest zaostrzenie tych sankcji i rozszerzenie ich wpływu. Ale politycy UE już powiedzieli, że akt zewnętrznej agresji, taki jak ten, wymaga więcej.

Więc to prawdopodobnie będzie się wiązało z jakimś rodzajem ogólno unijnego zakazu dla narodowego przewoźnika Białorusi i deklaracją, że przestrzeń powietrzna tego kraju jest niebezpieczna.

Obrazek użytkownika J z L

24-05-2021 [20:24] - J z L | Link:

Białoruś zarzuciła Hamasowi, że ​​list rzekomo od palestyńskiej grupy bojowników Hamas zawierał groźbę bombową przeciwko lotowi Ryanaira - wymuszając jego ladowanie
Teraz rzecznik Hamasu zaprzeczył zaangażowaniu grupy. Według agencji prasowej Reuters, rzecznik prasowy Fawzi Barhoum powiedział, że grupa „nie ma z tym nic wspólnego”. „Nie uciekamy się do tych metod, które mogą być robione przez niektóre podejrzane partie, których celem jest demonizowanie Hamasu i udaremnienie stanu światowego współczucia z naszym narodem palestyńskim i ich uzasadnionego oporu” - powiedział.

Obrazek użytkownika J z L

26-05-2021 [22:05] - J z L | Link:

Rumunia zmieni nazwę ulicy, przy której znajduje się ambasada Białorusi.
Burmistrz bukaresztańskiej dzielnicy, w której znajduje się ambasada Białorusi, zapowiedziała zmianę nazwy ulicy na "Romana Protasiewicza".

Obrazek użytkownika Pers

26-05-2021 [22:19] - Pers | Link:

husky
//zapowiedziała zmianę nazwy ulicy na "Romana Protasiewicza".//
A czemu nie na Corneliu Zelea Codreanu?
Ta sama opcja polityczna i Rumun nawet.
Ratlerki...