Dzisiaj kraje Zachodu przekonują się coraz bardziej, że polityka Rosji i Putina zmierza do odbudowy dawnej potęgi Związku Radzieckiego. Metody stosowane, by do tego doprowadzić, wielu już nazywa bandyckimi. A jak jest naprawdę?
Dlaczego Rosja staje się agresywnym wręcz bandyckim krajem?
Wielu komentatorów wypowiadających się obecnie w mediach porównuje obecne działania Rosji do działań na pograniczu „bandyckich”, przykrywających autentyczne problemy wewnętrzne tego kraju, czyli działania zmierzające w tzw. i znaną „ucieczkę w imperium”. A dlaczego tak się dzieje? Oto kilka stwierdzonych przez media przyczyn:
Po pierwsze skorumpowana gospodarka Rosji.
Rosja już zaczyna płacić za Krym, następuje powolna destabilizacja rubla i jego osłabienie w stosunku do dolara o min. 10 %. By nie dopuść do dalszego osłabiania rosyjskiej waluty Centralny Bank Rosji wydał już około 435 mld USD na jej ratowanie co jak wiemy nie przynosi zamierzonego efektu. Giełdowe spadki zaczynają odczuwać rosyjskie koncerny jak Gazprom, Łukoil ( powoli wycofuje sie z Polski), Rosnieft i inne.
Rosyjska gospodarka jest, jak podają znawcy rynków ekonomicznych, w ostatnim okresie czasu mocno skorumpowana i „ufamilijniona”. Robienie interesów w Rosji, jak wskakuje praktyka, uzależnione jest wprost od dobrych i bardzo kosztownych relacji z tzw. aparatem władzy, o czym wielu mieniących się jako niezależnych szybko się przekonało w więzieniach i łagrach Rosji. Według rankingów korupcji Rosja zajmuje 127 miejsce na 177 badanych państw (Polska jest na 38 pozycji). Większość wpływów do budżetu Rosji pochodzi ze sprzedaży ropy naftowej i gazu ziemnego. Obniżka cen na te produkty może zachwiać gospodarką tego kraju, doprowadzając do krachu gospodarczego.
Po drugie problemy wewnętrzne Rosji.
Stary i odwieczny sposób pozbycia się problemów wewnętrznych to zainteresowanie społeczeństwa czymś nowym, więc Rosja „mocarstwowa” wygrażająca pięścią reszcie świata jest jak menel, któremu co prawda wysiadły nerki i wątroba, ale jest w stanie w bramie obić niejednego przechodnia. Każde odpuszczenie przez Putina dominacji uznawanej jako zawsze normalną, w tym wpływu na Ukrainę, byłoby szybkim zakończeniem kariery politycznej Putina. A tak działanie Unii Europejskiej na tym terenie wręcz zrodziło w Rosji chęć odwetu niezależnie od konsekwencji na arenie międzynarodowej.
Po trzecie agresywna polityka zewnętrzna Rosji.
Świat zachodni już przekonał się wielokrotnie, że Putin jest jednak partnerem mało przewidywalnym a nie jak dawniej widzieli go przywódcy UE - partnerem obliczalnym, z którym warto robić interesy. Jednak Rosja zawsze traktowała i traktuje po obaleniu ZSRR kraje będące wówczas pod jej dominacją jako tzw. „sezonowe odpryski powstałe po chwilowym osłabieniu mocarstwa” - co zresztą było i jest mocno lansowane w działaniu rosyjskiego KGB, którego przedstawicielem jest przecież nie kto inny jak przywódca Rosji - Putin.
Wnioski
Nie łudźmy się, że Rosja pogodziła się całkowicie z utratą swoich wielkomocarstwowych wpływów na arenie międzynarodowej głównie w Europie. Węgry, Polska, kraje nadbałtyckie to przyszłe cele wojny - może nie od razu militarnej, ale gospodarczej oraz dalszego uzależnienia gospodarczego od dostaw surowców z Rosji głównie gazu ziemnego i ropy naftowej, w tym także mocno i często stosowanego embarga na zakupy dóbr i towarów z tych właśnie państw.
Wielu polityków i ekonomistów europejskich oraz ze Stanów Zjednoczonych twierdzi, że takie działanie w zakresie szantażu militarnego i gospodarczego charakteryzuje bandyckie imperium zła, w tym obecnie i głównie Rosję.
Na te i inne problemy wynikające ze stosunków gospodarczych i politycznych między Polską a Rosją przedstawione graficznie na przestrzeni wieków w tym także i katastrofy smoleńskiej z dnia 10.04.2010 r. przedstawia i demaskuje w swojej książce Józef Szaniawski pt. „Imperium zła Rosja przeciw Polsce i Europie”. Zapraszam do zapoznania się z tą książką.
Żródło :
https://xlm.pl/ksiazka/i…
- Zaloguj lub zarejestruj się aby dodawać komentarze
- Odsłony: 3952
Widzę, że jesteś także ekspertem geopolitycznym.
Powiedz mi w takim razie ile razy Rosja napadła na kogoś od 1990 roku a ile razy napadały USA?
Możesz zrobić takie małe zestawienie?
To jak będzie? Taki ekspert od geopolityki jak ty i nie potrafi zrobić prostego zestawienia ile razy po 1990 roku Rosja na kogoś napadła a ile razy USA?
I jakbyś jeszcze podał przybliżoną liczbę ofiar to byłoby super :))
zieeeeeeeeeeewww !!!
Rozczarowałeś mnie strasznie...
Jeśli masz z tym problem to ci pomogę:)
George H. W. Bush - Pierwsza wojna z Irakiem i inwazja na Panamę.
Bill Clinton - Inwazja na Somalię ora bombardowanie Serbii, Afganistanu i Sudanu.
George W. Bush - Inwazja na Afganistan i Irak
Barack Obama - Oprócz kontynuowania wojen w Afganistanie bombardowanie Jemenu, Syrii i Pakistanu.
Donald Trump - nie zakończył żadnej wojny.
Putin - Zero.
Jeśli Rosja to "bandyckie imperium zła" to jak nazwać USA?
Mnie tezeuszku interesują FAKTY a nie twoje chore projekcje.
@ Persie vel Ruszkiewicz pytam poważne czytając twój powyższy komentarz czy ty piszac taki komentarz cytuję :"
".... syjoniści dostaną od Palestyńczyków łomot (już dostają) i będą mieli tyle tam do powiedzenia co w gettcie za okupacji :))"
Popierasz holokaust i.mordowanie ludzi, popierasz getta które stworzyli Niemcy by mordować ludzi komory gazowe. Persie POPIERASZ !!!
Antysemito, ale żeby być aż tak głupim i nadętym antysemitą to już coś !
Nie ma słów by skomentować twój wywód Ruszkiewicz każde słowo w twoim kierunku było by obrażliwe . Ale takim wrednym....... jesteś jak ciebie nazywają w internecie
naszeblogi.pl
Piszesz tak :
"Po kilku miesiącach "narodowego programu wyszczepienia" polskiego bydełka można już poczynić pewne obserwacje. Pierwsza to taka, że "szczepionki", które miały być przepustką do "nieśmiertelności" wcale takim cudem nie są..."
"To wszystko pokazuje jedno - w stadzie bydła do wyszczepienia chętnych zaczyna dramatycznie brakować..."
spiritolibero.neon24.pl
Nazywasz Polaków BYDŁEM jakim prawem ? A kim ty jesteś Panie Jarosławie Ruszkiewicz ! kim ! Manipulantem NA PEWNO kłamcą i kim jeszcze !
To ty kim jesteś antysemito sowiecki trollu.!
niepoprawni.pl
niepoprawni.pl
blog-n-roll.pl
Persiku vel Ruszczyński Jareczku o tobie ludzie piszą :
"Na portalu SpiritoLibero swój blog prowadzi Jarosłąw Ruszkiewicz. (…) należy do skrajnych antysemitów, wrogów Ukrainy i USA. (…) pisał również na zamkniętej już witrynie „Stop syjonizmowi”, negującej Holocaust i rozpowszechniającej „Protokoły Mędrców Syjonu”.
Persiku Jareczku R. nie pij tyle wódy bo już całkowicie zgłupiałeś w tym pijackim widzie.
niepoprawni.pl
Dziękuję ci oczywiście za promocję mojej skromnej osoby (tym bardziej, że robisz to gratis) ale to nie jest odpowiedź na moje pytanie.
Nie potrafisz czytać ze zrozumieniem? :)))))))))))))))
Oczywiście każdy taki komentarz, koniecznie z moim nazwiskiem i linkami jest jak najmilej widziany :))
Antysemitę i antypolskiego trolla pokazywać to zaszczyt. Ba obowiązek. Niech ludzie widzą.
Żaden Polak nie nazwie drugiego Polaka "antysemitą". To "przywilej" Żydów i szabesgoi.
Wyciągnij z tego wniosek :)
//Polakiem chyba spod Moskwy//
tezeuszku... Mam do ciebie 90 km przebierańcze:)
Mój dziadek był Powstańcem Wielkopolskim.
(Możesz sobie wyguglować, miał na imię Serwacy)
A ty "patrioto" jak się nazywasz? No nie wstydź się :))))
to mówisz że Putin to Zero.
I jak się z tobą nie zgodzić
Dyskusyjne jest twierdzenie, że Ameryka nigdy nas nie wyzyskiwała ekonomicznie. Przecież teraz nawet gaz w metropolii kupujemy, nie mówiąc o uzbrojeniu na przedpłaty. Tu nie ma dowolności.
Bardzo jestem ciekaw, jaki rodzaj pustyni Ameryka planowała zrobić z Polski w razie konfliktu.
Dodam, że trudno mieć wątpliwości, kto był motorem polskiej transformacji. Ugrupowania magdalenkowe rządzą z łaski tego właśnie sojusznika. To zwierzchnictwo nie zaczęło się bynajmniej od wygranej PiS-u.
Wielce osobliwie przedstawia Pan dokonania pułkownika Kuklińskiego.
Teraz syjońskie trolle z hasbary będą się wić i kluczyć.
Oczywiście zostały im jeszcze inwektywy jako jedyny argument :)
Oni brzydzą się faktami, wolą własne projekcje i gotowce od prowadzącego.
Rosyjską okupację zawdzięczamy USA. Roosvelt sprzedał nas za czapkę śliwek Stalinowi w Jałcie.
// Ameryka nie planowała też, jak Rosja, uczynienia z Polski atomowej pustyni//
Planowała. W czasie wojny w Polskę było wycelowanych prawie 300 amerykańskich pocisków jądrowych.
Dokształć się i nie pisz głupot.
//Toś dopiero śmiesznie wtopił w swoim dezinformacyjnym zapale.//
Miało być "zimnej wojny"
Teraz się zgadza?
Tak trudno było się domyślić? Co do "dezinformacji" to ty ją uprawiasz.
Nie uczyli was w gimnazjum (pod warunkiem, że w ogóle skończyłeś) o Jałcie?
USA to widzą i ... starają się pomóc zacofanej Rosji. Bo nie czarujmy się, to Chiny są głównym zagrożeniem USA, a nie zacofana Rosja. W polityce nie ma sentymentów, liczą się globalne interesy :-)
Ropę kradnie się w Rosji na każdym etapie wydobycia, transportu i przetwarzania, ale w Okręgu Chanty-Mansyjskim w sposób perfekcyjny. Ropę pobiera się z rurociągu w nocy. Typowa ekipa “odsysaczy” składa się z 7-15 ludzi, w tym kierowców cystern i obserwujących ruch na pobliskich drogach. Pobór prowadzi się zazwyczaj wielokrotnie w tym samym miejscu, wystarczy tylko podłączyć wąż i otworzyć zawór. Jeśli kradnie się w nowym miejscu, to wygodny punkt wskaże za łapówkę szef odcinka rurociągu, albo technik obsługujący przepompownię, albo ktoś z kierownictwa prywatnej firmy ochroniarskiej. Bardzo często budujący rurociąg już w trakcie kładzenia rur instalują profesjonalnie zawory, zasypują ziemią, a później sprzedają zainteresowanym mapkę z zaznaczonym miejscem. Cena jest przystępna od 200 do 250 tysięcy rubli. Jeżeli do “interesu” dopuści się techników z przepompowni, to nabywa się gwarancję przymknięcia oczu na spadek ciśnienia w rurociągu w trakcie pobierania ropy. Po odpowiednim zblatowaniu lokalnej placówki FSB lub komendy policji funkcjonariusze zainstalują kamerę plus czujnik wykrywania ruchu i zapewnią skuteczną ochronę przed konkurencją, która chciałaby pasożytować na dogodnym “boczniku” rurociągu. Podobnie funkcjonariusze drogówki zagwarantują bezpieczny przejazd samochodów cystern na stację kolejową lub do “samowaru”, czyli ukrytej w odludnej okolicy mini-rafinerii. Taki “samowar” przerabia ropę naftową płynącą z szybu na benzynę i paliwo do silników diesla.
Wypompowana z rurociągu ropa sprzedawana jest firmie-krzak. Oczywiście za gotówkę. Ta odsprzedaje firmie-słup i po łańcuszku kilku takich transakcji ropa trafia do formalnego finalnego odbiorcy. Ponieważ nie ma on odpowiedniej licencji górniczej, więc nie płaci podatku od wydobycia. Teoretycznie podlega opodatkowaniu VAT, ale zalega z nim, aż uzbiera się kwota, która może wzbudzić zainteresowanie instytucji kontrolnych a wówczas ogłasza bankructwo. Kontrahentów przejmuje inna firma i interes kręci się dalej.
Nabywcami wykradanej ropy są mniejsze i większe rafinerie jak Rosja długa i szeroka. Według źródeł Radia Swoboda “kradzionka” jest o 30-50 procent tańsza niż legalna ropa i przy takim przebiciu nabywców nie brakuje. Niektórzy sprzedawcy wprawdzie nie prowadzą wydobycia, ale legitymują się licencjami górniczymi i bezczelnie ropę kradzioną z rurociągów Transnieftu dostarczają… Transnieftowi.
salon24.pl
Ma na rękach krew setek ofiar. Najbardziej krwiożerczy seryjny morderca w najnowszej historii
ciekawostkihistoryczne.pl
„Krwawe pozdrowienia z Rosji” to zapis zbrodni Putina
Kreml nigdy nie wybacza
Książka „Krwawe pozdrowienia z Rosji” Heidi Blake pokazuje jasno, że m. in. Boris Bieriezowski i Aleksandr Litwnienko za wszelką cenę chcieli pokazać, iż Putin jest człowiekiem zdolnym nawet do tego, aby zainscenizować ataki bombowe we własnym kraju i całą winę zrzucić na czeczeńskich terrorystów. Po co? Tylko dlatego, aby móc pokazać się jako silny polityk i zyskać w wewnętrznej walce o dusze wyborców.
spidersweb.pl