Nowości i kryptoreklama internetu

PAMIĘTAJ! Zawsze to możesz tylko liczyć na siebie. Chyba, że nawet tego nie możesz.

Stali stalkerzy i hejterzy obrzucają mnie zazwyczaj błotem za moją rzekomą pro-amerykańskość. Nie będę się bez przerwy tłumaczył, że opieram się na pragmatyzmie, a nie na ideowych miazmatach.
Jestem za Ameryką, jeżeli to jest dobre dla Polski i dla mnie. W przeciwnym wypadku mam Amerykę głęboko.

Gdy międzynarodowe lewactwo poprzez deep state miliarderów zmajstrowało prezydenckie wybory, tak że Biden został kolejnym prezydentem na cztery lata, to wiedziałem, że nie tylko dla Polski, ale całej wschodniej Europy nadeszły ciężkie czasy. Ciężkie, jak ciężkie, oni tam za oceanem również są pragmatyczni i nie mogą dopuścić, by frontowe państwa na przeciw rosyjskiego agresora popadły w ruinę. Więc będzie tu od czasu do czasu dosypywał ziarna do karmnika. Lecz nie będzie to już ważny punkt geo-strategii, jak to było za administracji Trumpa.

Sam prezydent Biden wyłącznie wzbudza moje współczucie. To stary, schorowany człowiek, który już za bardzo nie ogarnia, co się wokół dzieje. Praktycznie marionetka, czy po prostu wzbudzająca zaufanie części Amerykanów twarz starszego pana, a za tą maską przebiegły zespół lewaków, dla mnie bez wątpliwości neo-marksistów z miliardami, którzy będą realizować swoje plany dla nowego porządku świata.

Tak, jak się podskórnie i widać słusznie obawiałem, USA wykręciło się od dalszego torpedowania inwestycji rosyjsko – niemieckiej Nordstream 2. Jak napisałem w pierwszych słowach – możemy liczyć wyłącznie na siebie.

Władza USA pokręciła śrubkami i przestawiła swoją życzliwą lunetę z Warszawy na Berlin. Dlaczego? Bo Berlin rządzi całą Unią Europejską, a Stany Zjednoczone chcą z nią mieć dobre stosunki. Pies drapał fakt, że USA za frico ochrania i broni Niemcy militarnie, tak że mogą one rozwijać swoje Volkswageny i wiatraki na eksport ( info sprzed sekundy – Niemcy będą z kolei blokować elektrownie jądrowe. Niemieckie wiatraki to jest to!).
Ale to nie tylko dlatego rozpoczęto umizgi do Berlina. Amerykanie nie mają najmniejszych wątpliwości, że jak to jest od stuleci, Niemcy i Rosja to serdeczni przyjaciele. A Ameryka potrzebuje Rosji, nawet za cenę Ukrainy, aby ta pomogła nie dopuścić do hegemonii Chin. Szczególnie jak ci pokazali środkowy palec, czyli tak zwanego fucka przemądrzałym jankesom, umieszczając swoją sondę i swój łazik na Marsie. Tak, że kochani Stars & Strips, jak tam będzie złoto, diamenty, czy inny tantal, to juz nie będzie tylko wasz – amierykański.

No i tyle. Coś jeszcze ważnego? Jak widzicie – szuj nigdy nie lubiłem. Nawet jeśli to Ameryka. Lubiłem Donalda Trumpa, choć to zgrywus.

Acha! Jeszcze jedno z codziennej sieczki. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski (jak to będzie po fhancuski albo jidysz, bo on podobno poliglota?) po raz kolejny udowodnił, że jest on tchórzem i mimowolnym klaunem z manią wielkości. - To ja! Ja, ja, ja! - deklarował pełen dumy przed kamerami – Ja napuściłem i napuszczam Komisję Europejską, by pilnowała forsy przed złodziejami z PISu. Ja jestem godny zaufania i Ja wiem co z forsą zrobić. Tak, jak osobiście pokonałem pandemię. Głupek tak zaślepiony swoją unikatową wielkością nie pojmuje, że w Brukseli są nie tylko durnie i mają tam swój wywiad i dobrze wiedzą ile taki Trzaskowski jest wart.
Po prawdzie to ja chłopakowi współczuję. Trauma z dzieciństwa może mieć poważne skutki na całe życie. Wiem co w szkole, a nawet na studiach, wyprawia się z tchórzami i lizusami. Ile razy moczono mu głowę w sedesie... a jak te dziewuchy się z niego naigrywały! Okropne!
Lecz jakby dar z nieba nastała epoka LGBT.... Q..... Z i chłystki w trampkach na gołe stopy i obciągnięte rurkami chudziutkie nóżki, zostały idolami. A nawet prezydentem stolicy ze wsparciem wiceprezydenta homoseksualisty. Takie czasy...

.............

Na samym początku, jeszcze w latach 90-tych ub. wieku podchodziłem do internetu jak pies do jeża. Teraz wiem, że po prostu nie rozumiałem tego i nie wierzyłem w zdolność osieciowania całego świata i dostępu do sieci nawet w kieszonkowych telefonach.
Może gdybym pracował i żył na lądzie to szybciej bym się w internet wciągnął i zaczął go eksploatować. A tak zaczęło się to u mnie od poczty. Chyba było to na początku wp.pl. Przyswoiłem pojęcie email. Dalej były przeróżne fora – naukowe i filozoficzne. Jakie eleganckie były. Jaka kurtuazja i styl. Jednak chyba miało to za mało paliwa w sobie i powoli, sukcesywnie zaczęły one zdychać, może za wyjątkiem pewnych niszowych obszarów, jak gra w cymbergaja. Albo piłkę nożną.
Nagle wybuchła Nasza Klasa. Pomysł niezły. Każdy chciał się dowiedzieć, co się dzieje z towarzystwem z podstawówki i ogólniaka niemalże po pół wieku. Zwykła społeczna ciekawość. Lecz gdy już się wszystkiego dowiedzieliśmy, to już nam za bardzo nie chciało się tam zaglądać. Bo i po co? Inne czasy, inni ludzie...
I wreszcie nadszedł czas na rozkwit mediów społecznościowych. Nie tylko polska sieć zaroiła się od przeróżnych portali. Najcwansi czując zarobek, na zapas zaczęli wykupywać domeny. Za taką jak polska.pl można było zbić majątek.
No i tak to się rozwijało, pączkowało i gigantycznie tyło. Potrzebne stały się wyszukiwarki. Swoje strony w internecie zaczęły zakładać gazety i inne media.
Wreszcie powstały media społecznościowe. Oczywiście chyba jak większość z nas przeszedłem przez Salon24,pl. A potem to już poszło.

Patrząc teraz wstecz na internet z perspektywy wielu lat, to widzę, że w tym wszystkim, bądź co bądź, wspaniałym medium, komunikatorom i źródłom informacji, właściwie chodziło tylko o jedno – o zysk. Nachapać się i to szybko. Co w zamian dla internauty? Złudzenie wolności i swobody. Oczywiście lipa na resorach. Nawet internet posłużył ciemnym interesom. Oprócz oczywistego prania mózgów. Niedawno w USA zabroniono działalności aptek internetowych. Ciekawe dlaczego?

I oto moja wnuczka właśnie niedawno pokazała mi coś, co spowodowało przywrócenie wiary w zmyślność człowieka i wykorzystania internetu w nowatorski i jakże ludzki sposób.

Nie uprawiam kryptoreklamy, więc nazwę ten usługowy portal, albo jak to jest w mowie młodszych, apkę tylko X.
Tu możesz tanio kupić i tanio sprzedać, często nawet fantastyczne okazje, nie wychodząc z domu. Już jest cała rzesza rodaków, czyszczących swoje szafy i swoje strychy lub garaże z rzeczy, które dla nas stały się bezwzględnie niepotrzebne.
Zaraz klasyczny internetowy złośliwiec powie – też mi coś! Przecież lumpeksy i lombardy istnieją od dawien dawna. Oczywiście, tylko tam nie możesz i kupować i sprzedawać. Poza tym, w tych lumpeksach to nigdy nie wiesz skąd jest towar. Źródło pochodzenia jest nieznane. Mogą to nawet być buty zdjęte z nieboszczyka; poza tym jakieś odrzuty wadliwych towarów od producenta; co lepsze rzeczy, wyciągnięte z Caritasu, czy Czerwonego Krzyża. No i generalnie lumpeksy są dla ludzi na prawdę ubogich, którzy marki i blichtru nie potrzebują.

Poprzez X możesz zdobyć kompletnie nowy, nietrafiony prezent; coś co się po prostu znudziło. Albo po prostu przytyliśmy 10 kilo i co teraz z tymi pięknymi ciuchami zrobić. Lub też co zrobić z cyfrowym aparatem fotograficznym z wszystkimi bajerami, zoomem 10x, panoramą, zdjęciami nocnymi i migawką szybką jak światło. Dziesięć lat temu był to najlepszy model na świecie, za wiele tysięcy. A tu nagle potęgi optyczne zaczęły montować kamerki w każdym telefonie, a jakość jest całkiem niezła, jeżeli nie jest się wyrafinowanym fotografem zawodowym.
Więc co ja z tym aparatem mam zrobić? Nawet gdybym chciał się w fotoamatorstwo bawić, to dzisiejsze aparaty są już o niebo lepsze.
Więc tylko go wystawić na sprzedaż za rozsądne kilkaset złotych i może amator się znajdzie.
Gdy już wykonałem w te i wewte parę transakcji bez problemów, to nagle zacząłem rozmyślać ile różnych rzeczy nagromadziłem i nawet zapomniałem, że je mam i oto teraz – mogę je swobodnie sprzedać. Mogę też sobie poszukać i może znajdę coś, o czym marzyłem, bo na przykład cena była zaporowa.

Nie wiem, jak moi czytelnicy, bo ja uważam, że to naprawdę dobry pomysł. Lepszy od FB, TT, Instagramu i co tam jeszcze jest w tym targowisku próżności.

 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

20-05-2021 [22:40] - Pers | Link:

tenzgdyni
//Władza USA pokręciła śrubkami i przestawiła swoją życzliwą lunetę z Warszawy na Berlin.//

To już zakrawa na podważanie najświętszych sojuszy i opluwanie Polski.
Co na to tezeusz i husky?
Żeby zawału nie dostali...

Obrazek użytkownika Roz Sądek

20-05-2021 [23:05] - Roz Sądek | Link:

@Autor
Niemiecki Siemens jest dopiero piątym w skali świata producentem turbin wiatrowych. Pierwszy, wynalazca tego tego urządzenia - duński Vestas - od którego wszystko się zaczęło, jest też dostawcą większości tych urządzeń do Polski.

 

Obrazek użytkownika Marek1taki

21-05-2021 [08:51] - Marek1taki | Link:

Kto jest właścicielem właścicieli firmy Vestas?

Obrazek użytkownika Roz Sądek

21-05-2021 [10:35] - Roz Sądek | Link:

@Marek1taki
czyżbym napisał nieczytelnie?

Obrazek użytkownika jazgdyni

21-05-2021 [09:12] - jazgdyni | Link:

@Roz Sądek

Niemiecki Siemens spadł ze schodów. Wobec takiej szwedzko - szwajcarskiej ABB - onegdaj ASEA + Bown Boveri (siedziba Zurich, prezes  Björn Rosengren, zatrudnienie 110 000, to dzisiaj karzełki, na dodatek opóźnione w rozwoju o 20 lat. Już zresztą wyprzedził ich także francuski Schneider Electric,, przychody 2019 to 27,2 miliqarda EU.
Nie zapominajmy, że dzięki Lewandowskiemu i Balcerowiczowi ABB pożarł jednego z najlepszych producentów turbin, elbląski ZAMECH. I to jest dopiero qu*ewstwo.
Zamiast instalować nasze turbiny, zmuszają nas do niemieckiego dziadostwa. Tak - dziadostwa! Przez ostatnich kilkanaście lat, w trakcie modernizacji systemów, nie kupiłem praktycznie niczego niemieckiego. Nawet nasze krakowskie kable są lepsze. Jedyne co z Niemiec zamawiałem, to czujniki zbliżeniowe Pepperl+Fuchs.
Niemcy pod Merkel tak się zideologizowały, tak dążyły by być post-industrialne, że wypadły z konkurencji we wielu dziedzinach. To niepokojące, bo podobnie było w latach 30-tych ub. wieku.

Obrazek użytkownika Jan1797

22-05-2021 [17:14] - Jan1797 | Link:

Zamiast instalować nasze turbiny, zmuszają nas do niemieckiego dziadostwa. Tak - dziadostwa! 

Panie Januszu,

Olbrzymia tu większość nie ma bladego pojęcia, na jakim poziomie i co produkowano w naszych
zlikwidowanych fabrykach, bo i skąd mają to wiedzieć. Ci, którzy wiedzą, też siedzą cicho, bo
często głosowali na likwidatorów. Dzisiaj coraz częściej w wyniku bezradności molochów
numeryczną obrabiarkę spotykamy w baraku i to tworzy konkurencyjną cenę kooperantów.

Nadal używamy niemieckiej automatyki, ale jeżeli ma pochodzić z czyszczenia ich magazynów
zastępujemy je azjatyckimi. Można kupować niemieckie urządzenia nawet drożej, wymagające
konserwacji i obsługi na wysokim poziomie kosztów, ale porównywalnych z azjatyckimi.
Azja dominuje dostępnością innowacji i ceną. Z kolei wymiana handlowa ze Stanami jest
zmarginalizowana przez dystans i tu ruch po amerykańskiej stronie.

Obrazek użytkownika jazgdyni

22-05-2021 [20:24] - jazgdyni | Link:

@Jan1797

Panie Janku, mamy taki problem, podejrzewam, wynikający z kultury szlacheckiej - nie umiemy handlować. Nie potrafimy spieniężyć naszej fantastycznej nauki i myśli technicznej. Jak już ktoś wynajdzie coś świetnego, to sprzedaje to za grosze, zamiast zarabiać przez lata miliony i przy okazji chwalić nasze osiągnięcia. Tak było z Enigmą i tak niedawno stało się ze zderzakiem Łagiewki (EPAR), tylko dlatego, że fizycy nie potrafią wytłumaczyć, co się dzieje z energią. Tak, jak długie lata nie pojmowali osiągnięć Nikoli Tesli.

Jako automatyk systemów zapewniam, że nasze rozwiązania o niebo przewyższają te niemieckie i są na równym poziomie jak amerykańskie, japońskie, czy szwajcarskie. Algorytmy zadziwiają sprytem i pomysłowością.

Niestety, faktycznie, kto o tym wie?

Pozdrawiam 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

21-05-2021 [07:09] - NASZ_HENRY | Link:

Po porażce Trumpa, Kaczyński w polityce zagranicznej został jak Himilsbach z angielskim. Zatem w całą mocą wraca niemiecka smycz  Merkel - widać, że rozmowy Angeli z Morawieckim i Dudą miały swój głęboki, acz niejawny sens wychowawczy ☺☻
 

Obrazek użytkownika Marek1taki

21-05-2021 [08:53] - Marek1taki | Link:

A idzie nowy reset. Biden ogłosi go chyba 22Lipca.

Obrazek użytkownika jazgdyni

22-05-2021 [20:26] - jazgdyni | Link:

Również pozdrawiam.

I gratuluję głębokich przemyśleń.

Ps. Przecie napisałem - licz tylko na siebie.
Pss. A teraz jeszcze Pepiki zdjęły maskę. V Kolumna w V4?

Obrazek użytkownika sake3

21-05-2021 [12:07] - sake3 | Link:

@NASZ HENRY........W polityce zawsze są zmiany:sojuszy,poglądów,wykonuje się różne wolty.Wazne by to było w interesie kraju.Własnego kraju.Na tym polega wyczucie sytuacji i spryt polityczny oraz umiejętność przystosowania się do konkretnych uwarunkowań jakim np.była przegrana Trumpa.Czy opozycyjne ,,nie bo nie'' uważa Pan za właściwsze od Kaczyńskiego z angielskim Himilsbacha?

Obrazek użytkownika Jabe

21-05-2021 [13:20] - Jabe | Link:

Polska polityka – a raczej jej atrapa – polegała na postawieniu wszystkiego na sojusz z USA. No i co teraz?

Obrazek użytkownika sake3

21-05-2021 [15:34] - sake3 | Link:

Czas pokaże co teraz.Można by pomysleć,że Polska dla sojuszu z USA postawiła wszystko na jedną kartę i jest skłócona albo napada na jakieś kraje.Czy stosunki z UE ocenia Pan jako wrogie?Nie,to UA traktuje nas podle na życzenie polskiej opozycji.Nie zaostrzamy,ani nie wywołujemy konfliktów.To źle?

Obrazek użytkownika Jabe

21-05-2021 [15:58] - Jabe | Link:

Życzenia opozycji nie mają znaczenia. Natomiast stosunki z Niemcami nie były zbyt serdeczne, w ramach wstawania z kolan. Teraz to się będzie musiało zmienić, skoro wzięliśmy kilkaset miliardów srebrników. Koniec iluzji.

Obrazek użytkownika jazgdyni

22-05-2021 [20:29] - jazgdyni | Link:

Jak mogły być serdeczne, gdy podpalają Bełchatów i zamykają Turów?
Klękać jak Tusk i Sikorski - ci królowie murzynów składający hołd białym blondasom?

Obrazek użytkownika jazgdyni

21-05-2021 [22:18] - jazgdyni | Link:

@N_H

Ale ty pieprzysz kocopały próbując być wesoły i sarkastyczny.

Obrazek użytkownika tricolour

21-05-2021 [09:30] - tricolour | Link:

Żeby tym jednym razem nie być zgryźliwym...

Kiedy byłem dzieckiem, to w domu były zachodnie katalogi ze sprzętem elektronicznym. Zwykle na pierwszej stronie był jakiś super hiper, wtedy niedostępny. Marzenia z dzieciństwa nie umierają.

No to sobie znalazłem i skoczyłem do Berlina po odbiór, na urodziny moje sobie zrobiłem prezent. Teac X1000R. Oczywiście czarny.

Nawet fabrykę taśm otworzyli skoro marzenia nie umierają.

Obrazek użytkownika jazgdyni

21-05-2021 [22:25] - jazgdyni | Link:

@Triak

Żeby tym jednym razem nie być zgryźliwym.

Czyli ty sobie planujesz, kiedy będziesz zgryźliwym, a kiedy nie? Nie potrafisz działać spontanicznie? Musisz najpierw przemyśleć, czy chcesz być fajnym, czy ujem? Ciekawa postawa życiowa....

Marzyłeś o szpulowcu? Chciałeś sobie zbudować studio? Zaczyna się zawsze od głośników. Polecam studyjne Adamy A7X.

Obrazek użytkownika tricolour

21-05-2021 [23:06] - tricolour | Link:

Hehehe, spontanicznie nie chciałem być zgryźliwym. Ale widzę, że każdy dobry uczynek musi zostać ukarany ujem. Nic to.

Co do szpulowca - sam sobie kiedyś zrobiłem taki, na szpule 27 cm. Wiesz, ja od takiego tyci, gdy coś chciałem, to sobie robiłem wiec gdy zobaczyłem cudo w katalogu, to zrobiłem. Z pietnaście lat wtedy miałem. Może odrobinę więcej, ale na pewno przed studiami jeszcze.

W domu zwykłe JBL stoją, ale nie chińskie. Starczy, bo koty drapią... szkoda by było coś super, z czego i tak wydrapią dziurę.

Obrazek użytkownika jazgdyni

22-05-2021 [20:44] - jazgdyni | Link:

@Tri

Ja robiłem kolumny głośnikowe, a po Hendrixsie chyba pierwsze przystawki do gitary elektrycznej. Na małym szpulowcu to była nastawna kamera pogłosowa.
A już na polibudzie, na charakterografie parowałem 2N3055 do własnych końcówek mocy, gdzie nawet dobierałem niskoszumne oporniki. Do dzisiaj podziwiam MA 12000 McIntosha.
Obie końcówki spoczywają teraz w garażu, bo monobloków nie dokończyłem, chociaż nawet sam nawijałem transformatory.
A dzisiaj morze uszkodziło mi słuch na tyle, że wystarcza nie za duży amplituner PIONEERa (z niegdysiejszej fascynacji, nie stereo tylko 4+1).

Obrazek użytkownika u2

21-05-2021 [10:10] - u2 | Link:

nie tylko dla Polski, ale całej wschodniej Europy nadeszły ciężkie czasy

Kiedyś w czasach PRL było popularne pytanie : Wejdą, czy nie wejdą.
Teraz w czasach Eurokołchozu popularne jest pytanie : Dadzą, czy nie dadzą.

Prezydent Rafał Trzaskowski, zwany złośliwe Czajkowskim, mówi, że powinni nie dać, a dać kiedy on dojdzie do władzy. W międzyczasie będzie spuszczał szambo bezpośrednio do Wisły w ramach retorsji.

PiS z Prezesem Kaczyńskim wiedzą co jest grane i chcą dać jak najwięcej polskiej biedocie, tak z 18 mln Polek i Polaków.

Z tym, że na przeszkodzie może stanąć TSUE i tzw. praworządność. Juz teraz Rzecznik Generalny TSUE pan Michał Bobek oświadczył, ze delegowanie sędziów jest bezprawne, że tego nie było nawet w czasach PRL.

Składam to na karb małego doświadczenia pana Michała Bobka. Bo u mnie w Suwałkach w czasach rządów koalicji PO-PSL, z Sądu Rejonowego delegowano sędziego Sz. do Warszawy. Powodem było to, że został mianowany szefem Sądu Pracy bez wymaganej procedury. Nadmieniam, że żona sędziego Sz. pełniła fuikncję szefa Sądu Okręgowego. Starzy wyjadacze z Sądu Pracy, którzy zostali pominięci w awansach złożyli malutkie doniesienie do mediów i mleko się wylało. Od tego czasu sędzia Sz. który zadzierał wysoko nosa, zaczął się uśmiechać, witać i podawać rękę przypadkowo napotkanym ludziom. Nie uchroniło go to jednak od zsyłki do Warszawy :-)

Obrazek użytkownika jazgdyni

21-05-2021 [22:28] - jazgdyni | Link:

@u2

Unia Europejka w ramach polityki czyszczenia Ziemi wchłonie wszystkie odpady z Polski jak pan Tusk, czy pan Bobek.
Ps. Moje psy, jak dobrze karmione i nie kradną mi kanapek,.to robią właśnie bobki.

Obrazek użytkownika jazgdyni

22-05-2021 [20:47] - jazgdyni | Link:

@u2

Uważam, że należy pozbierać, co się da i spieprzać z tego Eurokołchozu. A potem ustanowić takie bariery celne, że Niemcy padną na kolana i będą się czołgać.

Obrazek użytkownika Ptr

21-05-2021 [15:52] - Ptr | Link:

W nowym ładzie dorzuciłbym darmowy MSBS dla każdego patrioty rozdawany bez ewidencji. I zakaz posiadania broni dla członków partii kolaborujacych politycznie z byłymi zaborcami. 

Obrazek użytkownika jazgdyni

21-05-2021 [22:30] - jazgdyni | Link:

@Ptr

Myślisz, że na te łachudry potrzebna jest artyleria? Wystarczy ścisnąć pas w garści a upadną na kolana i będą skomleć.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

21-05-2021 [23:11] - wielkopolskizdzichu | Link:

Z naszego jazgota to taki Kostek Biernacki. Jakie efekty wyszły z waleniem pasem każdego kto śmiał na władzę szczeknąć widoczne było w 39'.

BTW
Tygrys dogadał się już z PiS na temat wydobywania gargantuicznych ilości bursztynu? Ty jagociezgdyni blisko tych spraw jesteś.

Obrazek użytkownika Jabe

21-05-2021 [22:52] - Jabe | Link:

A co z członkami partii kolaborujących politycznie z aktualnymi zaborcami?

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

21-05-2021 [22:35] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Pies drapał fakt, że USA za frico ochrania i broni Niemcy militarnie"

Gadasz głupoty.
1. USA siedząc w Niemczech chroni głównie własne interesy, które rozkwitły za czasów Hitlera.
2. USA siedząc w Niemczech trzyma tym samym blisko siebie gospodarkę którą bardzo łatwo przestawić na wojenną.

Trzeba nie mieć w domu mapy Europy i nie znać zasad rządzących prowadzeniem wojny przez USA aby liczyć na to, iż żołnierze pod Union Jack wysłani byli by po to by ginąć w obronie Polski.
Ilość inwestycji amerykańskich w Polsce, a wymiana handlowa i tym samym interesy Amerykanów w Niemczech, mówią jednoznacznie:
dla Ameryki jesteśmy ważni jako oddany sojusznik który bez wahania zamieni własne domy, pola i lasy w obszar wojny.

Obrazek użytkownika jazgdyni

22-05-2021 [10:45] - jazgdyni | Link:

Ja, ja.. Jawohl Herr Großpolen Blöd