Nie ośmieszajcie świętego!!!

  Dziś [18.05.2021] w Wiadomościach TVP jedną z pierwszych informacji była ta, że minęła właśnie 101 rocznica urodzin Jana Pawła II.  Poświecono jej obszerny materiał.   Moim zdaniem obchodzenie 101-ej rocznicy mija się z celem.  Bo co potem? Będziemy czcić 102, 103,...108... rocznicę?  Po co?  W dodatku każdy z nas kiedyś się urodził.  Ważne jest to, czego dokonało się w późniejszym życiu.  Osobiście uważam, że czczenie 101 rocznicy jest jeszcze gorsze niż te osławione "kremówki".  Nadmiar nadęcia i zadęcia może tylko zaszkodzić obiektowi kultu.  Wątpiącym w to dedykuję satyryczny wierszyk Boy'a Żeleńskiegp z 1909 roku:

  "- „Tu, pod tą gruszką
Drzemał Kościuszko!!”
Dopieroż robi się skweres!
- „A pod tą drugą
K o ł ł ą t a j  H u g o
Załatwiał mały interes!”  {TUTAJ}.

  Mam nadzieję, iż Jan Paweł II nie zajmie w satyrze miejsca Kościuszki i Kołłątaja.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek1taki

18-05-2021 [21:08] - Marek1taki | Link:

Lubi kalendaria historyczne bo repetitio est mater studiorum a urodziny świętego godne są i świętowania z kremówką.

Obrazek użytkownika angela

18-05-2021 [21:50] - angela | Link:

Nie uważam, ze to bylo świętowanie , obszerne wspomnienie o  Papieżu Polaku i zlozenie kwiatów , wg mnie  bylo jak najbardziej właściwe. 

Obrazek użytkownika Ryan

18-05-2021 [22:18] - Ryan | Link:

Urodziny Karola Wojtyły, a następnie dzieło św. Jana Pawła II, są wyraźnym znakiem, jak wielką wartością jest życie jednego człowieka.
Każdego!
Każdy z nas jest umiłowany przez Boga i potrzebny, tu i teraz, by dokonało się zbawienie świata!

Św. Janie Pawle, módl się za nami!

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

18-05-2021 [22:38] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Mam nadzieję, iż Jan Paweł II nie zajmie w satyrze miejsca Kościuszki i Kołłątaja."
Już dawno zajął, stając się narzędziem w rękach cwaniaków z PiS.
 

Obrazek użytkownika Centrystka

18-05-2021 [23:54] - Centrystka | Link:

Nasz narodowy Święty w Niebie się przewraca już teraz nie tylko z powodu powodzi coraz paskudniejszych Jego pomników,ale także tej nowej mody obchodzenia każdej rocznicy Jego urodzin. Przecież podczas swego ziemskiego żywota JP2 znany był ze skromności - już nie pamiętacie, świątobliwi kościółkowcy?

Obrazek użytkownika Zofia

19-05-2021 [17:55] - Zofia | Link:

Do wszystkich malkontentów : nie podoba się to nie oglądajcie a innym dajcie żyć. Z przyjemnością oglądam filmy z życia naszego wspaniałego rodaka i zarazem świętego człowieka. Gdziekolwiek spotykam Jego pomnik to uwieczniam na fotografii ku potomności. 

Obrazek użytkownika Centrystka

19-05-2021 [19:25] - Centrystka | Link:

A co: ktoś zamierza burzyć pomniki JP2,że musisz je uwieczniać dla potomności?! I nie chodzi o oglądanie lub nie filmów z JP2,bo ja także lubię je czasem oglądnąć,ale o obchodzenie z wielką pompą corocznie Jego urodzin.

Obrazek użytkownika Centrystka

19-05-2021 [19:26] - Centrystka | Link:

A co: ktoś zamierza burzyć pomniki JP2,że musisz je uwieczniać dla potomności?! I nie chodzi o oglądanie lub nie filmów z JP2,bo ja także lubię je czasem oglądnąć,ale o obchodzenie z wielką pompą corocznie Jego urodzin.

Obrazek użytkownika J z L

19-05-2021 [20:52] - J z L | Link:

Kobieta zmienna jest

Obrazek użytkownika Roz Sądek

19-05-2021 [23:10] - Roz Sądek | Link:

@Autor
nie wiem czemu przytacza Pani kpiący z Wielkich Polaków wierszyk Boya. Poza tym, już tylko zdanie "Nadmiar nadęcia i zadęcia może tylko zaszkodzić obiektowi kultu" dowodzi, że nie rozumie Pani pojęcia świętości w Kościele Katolickim. Jak tego Pani nie rozumie, to nie  rozumie niczego w temacie wiary katolickiej. Niech się Pani nie martwi, św. Janowi Pawłowi II już nic nie zaszkodzi; to, że mówiąc kolokwialnie - każde wspomnienie o nim odbija się Wam czkawką, świadczy tylko o tym, że jeszcze tu na ziemi zrobił dobrą robotę.