Przypadek Mariana Banasia

Pan prezes Najwyższej Izby Kontroli, Marian Banaś, właśnie przedstawił społeczeństwu, jak niedojrzałość emocjonalna i poddawanie się takim paskudnym cechom, jak nienawiść, chęć zemsty i zajadłość, powinna wykluczać człowieka z zajmowania ważnych dla całego państwa, ale nie tylko, także dla każdych decyzyjnych stanowisk.

Pan Banaś pokazał także, że prezes i wicepremier Jarosław Kaczyński (taki sam był jego śp. Brat) czasami nie ma szczęścia w wyborze ludzi na ważne stanowiska. Lub mówiąc bardziej okrutnie – nie potrafi szybko i prawidłowo ocenić człowieka.

Pan Banaś, spoglądając na jego życiorys, musi być człowiekiem porządnie wykształconym, i to na wielu uniwersytetach i w różnorodnych dziedzinach.
Po dużej aktywności antykomunistycznej w czasach PRLu, dodam chlubnej aktywności, po transformacji, czy to za rządu premiera Olszewskiego, potem pierwszej władzy PISu i po roku 2015, pan prezes skoncentrował swoją aktywność w dziedzinie kontroli finansowej i służby celnej. Wiemy, że to niewdzięczna praca, bo kto lubi skarbówkę, albo celników. Szczególnie, my, marynarze nienawidziliśmy obu tych instytucji.

W świetle wczorajszej publicznej napaści na rząd Mateusza Morawieckiego, bardzo zaskoczyła mnie informacja, że Marian Banaś jest karateką. Coś tu się kupy nie trzyma.
Wprawdzie jestem (stare czasy, ale tego się nie zapomina) judoką; mam ciągle swoje jūdōgi, bo nie pozwoliłem żonie tego wyrzucić (a oficerski mundur galowy wyrzuciła), a i swoje obi też mam; ale przecież karate to pokrewna wschodnia sztuka walki i filozofie nie różnią się bardzo.
O co mi chodzi, może wyjaśni ten cytat z jednej ze szkół karate :

Masutatsu Oyama jako jeden z najwybitniejszych karateka minionego stulecia definiuje: "Karate jest sztuką i filozofią walki".
Tą sztukę walki można śmiało kojarzyć z perfekcją, i pełnym zaangażowaniem się.

[...]
Dlatego karate nie powinno być traktowane jako jedynie umiejętności pokonania przeciwnika, ale też jako droga do samorozwoju - tak w sensie fizycznym, jak i duchowym.

No właśnie... Czy prezes NIKu, jako karateka dokonał prawidłowego rozwoju w sensie duchowym? Uczono nas na treningach, jak ważna jest pokora, szacunek dla przeciwnika i niepoddawanie się złym emocjom.
Gdy ktoś z nas w czasie walki, czy tylko treningu demonstrował gniew, czy okrucieństwo, natychmiast był usuwany z tatami.

Nie użyję też tutaj słowa honor, bo jest ono tak wykorzystywane przez pseudo-patriotów twardogłowych, że powoli traci swoje honorowe znaczenie.

Pan prezes NIKu, Marian Banaś, działając tak, jak to widzieliśmy, działa destrukcyjnie wobec państwa, zdradza swoją, jeszcze niedawno, drużynę i przechodzi na pozycję wroga – totalnej opozycji. To też w kodeksie sztuk walki jest nie do pomyślenia i po czymś takim pozostaje tylko, jak to uczeni nazywają, akt definitywny, czyli po naszemu harakiri. Albo się inhumować.

Pan prezes NIKu, Marian Banaś, bo nie wątpię w jego wysoką inteligencję, świadomie oszukuje, przemilczając kontekst zaplanowanych na 10 maja ub. roku wyborów. Gdyby zechciał uczciwie i przyzwoicie spojrzeć i ocenić ówczesną sytuację, to musiałby stwierdzić, że odrzucając poufne polecenia z wiadomej Centrali, personalnie winny za bałagan wyborczy jest marszałek Senatu, pan Grodzki. To on wałkował i przetrzymywał ustawę o głosowaniu korespondencyjnym przez maksymalny, dopuszczalny okres, tylko po to by spowodować chaos w wyborach prezydenckich.

Jaka więc była wina rządu, a konkretnie premiera Morawieckiego i jego kancelarii, że dzisiaj rozhisteryzowane wrzaskuny z bolszewickiej opozycji drą japy, żeby natychmiast odwołać rząd i pogonić na Ziemię Ognistą? Żadna. Władza działała w sytuacji przymusu i stanu nieznanej kompletnie epidemii. Uczą w szkołach zarządzania kryzysowego, że należy działać natychmiast, nawet nie licząc się ze stratami, aby tylko ocalić całość. Fakt, brakuje takich paragrafów w polskiej konstytucji.

Wyobraźmy sobie, per analogiam, że to nie wredny wirus nas zaatakował nagle, tylko typowo ci z pod znaku Gott mit uns. Wtedy Sejm natychmiast by uchwali stan wojny dla kraju, ale... marszałek Grodzki ze swoją karykaturą Senatu, oczywiście po zastanowieniu i konsultacjach z tajemniczymi ekspertami, zdecydował zastanowić się ponownie i dokonać dalszych konsultacji, a ostateczną decyzję podejmie w przewidzianym okresie 30 dni.
Tymczasem najeźdźcy w operacji Drang nach Osten zatrzymali się na Bugu, bo nie mieli paszportów do dalszych państw, a uzbrojone i bojowe Wojsko Polskie, jak to się mówi, stało z bronią u nogi, czekając na ostateczny podpis prezydenta, pod aktem – Jest wojna!

Co jest z tymi niektórymi politykami naszymi, że w momencie pukającej do drzwi starości, oni nadal nie dorośli i ciągle są jak przedszkolaki? Sikorski, Budka, Biedroń, Jachira, Tuleya, no a teraz jeszcze postać na stanowisku, które wymaga wyjątkowej prawości i przyzwoitości. Jesteśmy nadal dosyć biednym narodem, więc raczej nie mozna powiedzieć, że jako dzieciaki zostali rozpuszczeni, jak jakieś Chihuahua. Choć raczej prezes Banaś bardziej przypomina ukochanego buldożka.

Jak znam życie, to już jutro Banaś zniknie medialnie. Źle wybrał, bo jutro PIS będzie popisówę odpalał. Będzie się działo. Łzy popłyną. A opozycyjne paznokcie zostaną ogryzione do łokci.
Więc prezes nic z naszym niehonorowym karatekom nic nie będzie musiał robić. Wystarczy, że nasze wspaniałe służby będą dzwonić do NIKu, że prezesowi firmy dom się pali. A to potrafi każdego rozwścieczyć. Nawet karatekę z zen i buddyzmem.
I już.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika jazgdyni

15-05-2021 [21:03] - jazgdyni | Link:

Nie widzi pani, że jest to mój blog i to ja mam prawo decyzji z którym komentatorem wymieniam zdania.
Z panią akurat nie mam ochoty rozmawiać. Więc proszę się nienarzucać jak jakaś dziennikarka TVN.

Obrazek użytkownika Centrystka

15-05-2021 [22:22] - Centrystka | Link:

Większego idiotyzmu już nie potrafiłeś wymyślić,gdyniarzu?

Obrazek użytkownika jazgdyni

16-05-2021 [06:54] - jazgdyni | Link:

Jak mam mówić, że nie chcę ciebie tutaj. Spływaj nachalna fretko? Czy jeśli jesteś z błyskawic - wyp...!

Obrazek użytkownika Centrystka

17-05-2021 [20:44] - Centrystka | Link:

@tyzgdyni
aż trudno uwierzyć,że można być takim mega durniem i zabraniać komukolwiek komentowania jego durnowatych tekstów!

Obrazek użytkownika jazgdyni

17-05-2021 [21:33] - jazgdyni | Link:

No właśnie...
A mówi się, że wiedźmy ogarniają wszystko.
Tylko, że ty znany wszystkim Krzysiu jesteś mikrusie. Twój stary trik transwestyty.

Obrazek użytkownika Marek1taki

16-05-2021 [01:30] - Marek1taki | Link:

Banaś zadziałał w stosunku do rządzących w sposób w jaki każdy urzędnik potraktowałby każdego "suwerena".
Pobił rząd jego własna bronią.
Potraktował ich bardzo łagodnie wybierając sprawę trzeciorzędnej wagi.
Nie sądzę by zrobił to nieświadomie.
Świadomie powinien ich oskarżyć za zorganizowanie pandemii i zdradę stanu. Są na to dowody.
Byłoby to bezprzedmiotowe bo prokurator generalny nie podjąłby stosownych do wagi sprawy działań i nie aresztowałby sam siebie wraz z rada ministrów i parlamentem i prezydentem chociażby z powodu zasłonięcia się immunitetem.
Dlatego nie jestem z Banasia zadowolony - powinien z urzędu wytoczyć ciężkie działa i zrobić rozpierdówę - ale nie miał możliwości wyegzekwowania konsekwencji wynikających z publicznie znanych dowodów, o niejawnych nie wspominając.
To, że służby na pasku globalnych mafii kowidowych będą grozić Banasiowi i jego rodzinie świadczy tylko o braku uczciwej argumentacji. Z Banasia robią bohatera, bo wszyscy pamiętamy seryjnego samobójcę, a z rządu oprawców.

Obrazek użytkownika jazgdyni

16-05-2021 [07:02] - jazgdyni | Link:

@M1t

Staram się was. tzn. takich osobników jak pan zrozumieć. Przecież to jakaś dziwna mieszanina typu neo- homosowietcus z prusackim bizancjum i mało inteligentną i tragicznie moralną mentalnością.
Osobnicy generalnie z egoistycznych przyczyn zaślepieni nienawiścią do nielubianej władzy. Paliwo totalnej opozycji i wyznawcy religii TVN+GieWu.

Żeby w was była choć odrobina przyzwoitości i logiki. Lecz nie ma. Widocznie zasoby intelektualne na to nie pozwalają.
Autentycznie żal mi was, bo kompletnie się rozpadacie, gdy przegrywacie.

Obrazek użytkownika Valdi

16-05-2021 [08:45] - Valdi | Link:

Idioci, prowokatorzy znajdą się wszędzie, czasami w dużych ilościach. Rolą administratora jest zapewnienie elementarnego komfortu dyskusji. Tymczasem tutejszy admin każe poważnym ludziom skakać z gałęzi na gałąź razem ze świrami. 
Jeśli to nie jest sabotaż to ja nie wiem co jest sabotażem.

Obrazek użytkownika Marek1taki

16-05-2021 [11:22] - Marek1taki | Link:

@Valdi Najwyraźniej właściwe warunki dyskusji są wtedy gdy można sobie przytakiwać wzajemnie a nie z braku argumentów czuć się niezręcznie z poglądami wdrukowanymi od przedszkola do TVNu. Białoczerwona przepaska na oczy nie wystarczy.

Obrazek użytkownika Marek1taki

16-05-2021 [11:12] - Marek1taki | Link:

@Jazgdyni. Argumentacji nie ma są inwektywy w dodatku wg zasady "złodziej krzyczy łapaj złodzieja".
Fakt w tym jest taki, że przegrywa Polska na tym, że PiS realizuje program PO. I nawet więcej bo spełnia polecenia ze wszystkich możliwych ośrodków a nie tylko z Berlina. W dodatku robi to gorliwie co wyklucza, że chodzi o oddanie eksterytorialnego korytarza jak w 1939r. dla zyskania na czasie. Robią to gorliwie bo z przekonaniem do lewicowej koncepcji urządzania świata, której odpór daliśmy w1920r. a ulegliśmy 1 i 17 IX 1939r.

Obrazek użytkownika jazgdyni

16-05-2021 [12:50] - jazgdyni | Link:

Drogi panie @M1t

Do dyskusji musi być dobra wola obu stron. Inwektywy pojawiają się, gdy druga strona zaczyna stosować marne chwyty, mówi kocopały, albo powtarza dyrektywy porannego smsa.

Ja nie uciekam od dyskusji, lecz rozwścieczyć mnie łatwo (ostrzeżenie dostępne od kilkunastu lat). Natomiast bardzo lubię osobiste przemyślenia, a nie suflerowane opinie.

Trzymajmy się tego, a będzie OK>

Obrazek użytkownika Marek1taki

16-05-2021 [15:37] - Marek1taki | Link:

@Jazgdyni. Każdy widzi kto z nas ma własne przemyślenia a kto powtarza cudze.

Obrazek użytkownika jazgdyni

16-05-2021 [22:16] - jazgdyni | Link:

Jasne.

Strony