Propozycje PiS podkładają bombę pod relacje między ludźmi

No i przeanalizowali, „Onet”- propozycje PiS podkładają bombę pod relacje między ludźmi
 
1. Tylko w dniu ogłoszenia „Polskiego Ładu” przez Zjednoczoną Prawicę na portalu „Gazety Wyborczej”, ukazało się 21 różnych tekstów na jego temat (oczywiście wszystkie krytyczne), co dobitnie pokazuje, że media do tej pory wspierające Platformę, dostały wręcz „szału” po zaprezentowaniu tego programu.
Także w innych mediach do tej pory ze wszystkich sił popierających Platformę i jednocześnie zwalczających Prawo i Sprawiedliwość, ukazało się wiele tekstów i komentarzy nie zostawiających wręcz suchej nitki na „Polskim Ładzie”.
Wczoraj na portalu „ Onet” ukazał się tekst red. Kamila Dziubki pod hasłem „analiza” ,którego posumowanie brzmi następująco „ Najnowsze propozycje PiS podkładają bombę pod relację między ludźmi na różnych poziomach: miasta z wsią, bogatych z biednymi, starych z młodymi. A to może uruchomić polaryzację elektoratu. Dzięki tej taktyce w ostatnich latach Jarosław Kaczyński wygrywał”.
Można by napisać tak: trudno, skoro w mediach popierających opozycję, będą królować tego rodzaju analizy programu „ Polski Ład”, to niedługo przy niej pozostaną tylko członkowie rodzin  polityków Platformy i najbardziej zagorzali zwolennicy.
 
2. Rządząca Zjednoczona Prawica przedstawia kompleksowy plan rozwoju całego kraju w ciągu najbliższych 10 lat z wykorzystaniem środków krajowych i pochodzących z Unii Europejskiej, a opozycja i wspierające ją media krzyczą, że chcemy dzielić ludzi.
Nie dzieliły ludzi szalona wyprzedaż majątku narodowego i masowe bezrobocie charakterystyczne dla lat 90-tych, głodowe płace i takież emerytury, masowe wyjazdy za granicę młodych ludzi „za chlebem”, czy na wielką skalę realizowana przez rząd PO-PSL „prywatyzacja” podatków, dzielą duże wzrosty płacy minimalnej , emerytur i rent, czy ogromne wsparcie dla rodzin wychowujących dzieci.
Na ponad 130 stronach „Polskiego Ładu” nie ma ani jednej propozycji dzielenia Polaków, jest za to, jak to ujął wicepremier Jarosław Kaczyński „plan realizacji nie tylko polskich aspiracji, a nawet marzeń”.
 
3. Czy mogą bowiem dzielić Polaków propozycje zmiany w systemie opodatkowania dochodów osobistych w wyniku, których zyska albo nie straci 90% podatników, a na emeryturze bez podatku, zyska 91% emerytów?
Na pewno nie dzieli Polaków wzrost nakładów na ochronę zdrowia (podwojenie nakładów w ciągu najbliższych 7 lat z dotychczasowych 110 mld na ponad 200 mld zł), co pozwoli na odbudowę jej zasobów ludzkich (od 4 lat znaczne zwiększenie liczby studiujących medycynę i pielęgniarstwo    ) i materialnych, a także zniesienie limitów przyjęć do specjalistów i duże skoordynowane programy leczenia: nowotworów, kardiologiczne, czy też skutków Covid-19 u tych którzy przeszli tę chorobę.
 
4. Ponad wszelką wątpliwość nie będą dzieliły Polaków kolejne instrumenty wsparcia dla rodzin wychowujących dzieci , po programie 500 plus w wyniku którego do rodzin wychowujących dzieci w ciągu 5 lat przekazano ponad 140 mld zł.
Tym nowym instrumentem jest tzw. kapitał opiekuńczy w wysokości 12 tys. zł przeznaczonym na drugie i kolejne dziecko pomiędzy 12, a 36 miesiącem życia (rodzice sami wybiorą czy chcą na ten cel otrzymywać po 1 tys zł przez rok czy po 500 zł przez 2 lata i sami zdecydują o przeznaczeniu tych środków).
Kolejną formą wsparcia tym razem w celu uzyskania mieszkania przez młodych w wieku 24-40 lat, będzie możliwość uzyskania z BGK gwarancji na wkład własny do 100 tys. zł ( na 15 lat), albo możliwość umarzania kolejnych części kredytu mieszkaniowego począwszy od drugiego dziecka 20 tys. zł, kolejne 60 tys. zł przy trzecim dziecku i po 20 tys. zł przy kolejnych dzieciach, maksymalnie do kwoty 160 tysięcy.    
 
5. Nie może także dzielić Polaków zwolnienie z podatku PIT emerytur do 2,5 tys. zł (a więc ich podwyżka o 17%), czy zwolnienie z PIT wynagrodzeń pracujących emerytów po przekroczeniu wielu emerytalnego.
Nie mogą także dzielić Polaków elementy tożsamościowe programu „Polski Ład” takie jak odbudowa zabytków zniszczonych przez Niemców ( między innymi Pałac Saski), budowa kolejnych muzeów, czy wprowadzenie dodatkowych godzi nauki historii powszechnej i historii Polski.
Analiza programu „Polski Ład” przez media sprzyjające Platformie jest więc jednym wielkim nieporozumieniem, bo ten plan chce realizować nie tylko aspiracje, a nawet marzenia wszystkich Polaków.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

17-05-2021 [07:57] - u2 | Link:

Nie dzieliły ludzi szalona wyprzedaż majątku narodowego i masowe bezrobocie charakterystyczne dla lat 90-tych, głodowe płace i takież emerytury, masowe wyjazdy za granicę młodych ludzi „za chlebem”, czy na wielką skalę realizowana przez rząd PO-PSL „prywatyzacja” podatków

Ano, kiedyś to było fajnie. Byliśmy piękni, młodzi i bogaci. Teraz tylko propaganda w prorządowych mediach. Na szczęście na NaszychBlogach są osoby, które dadzą odpór kłamliwym tezom pana europosła :-)

Obrazek użytkownika Marek Kudła

17-05-2021 [17:31] - Marek Kudła | Link:

@ u2
Boże, co te ścierwomedia zrobiły z twoją kapustą ?!  Ty jesteś kompletnie ogłupiały !  Ty na prawdę mówisz kłamstwo a na dobro mówisz zło ?!!!!
Będę was, wy lewackie szczochy gonił gdzie popadnie, dopóki was nie upokorzę i nie połamię wam gnatów !  Dopóki nie będziecie wyć lub kwiczeć o tym, że PO to kłamcy, złodzieje i zdrajcy – natomiast PIS to ludzie kompetentni, uczciwi i wiarygodni !  Dopiero potem będziecie mogli umierać !!!
 

Obrazek użytkownika u2

17-05-2021 [19:57] - u2 | Link:

Ty na prawdę mówisz kłamstwo a na dobro mówisz zło ?!!!!

Oj tam, oj tam Marku Kudła. To był tylko żuraw. Widać tam u ciebie w Rosji nie wiedzą co to są emotikony :-)

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

17-05-2021 [08:21] - NASZ_HENRY | Link:

To Niemcy powinni odbudowywać pałac Saski, nie tylko dlatego, że go zniszczyli ale dlatego bo to ich rodzinne siedlisko było ☺☻
 

Obrazek użytkownika Marek Kudła

17-05-2021 [17:33] - Marek Kudła | Link:

Odbudujemy sobie sami pałac saski !  Niemcy natomiast niech zapłacą nam reparacje wojenne - i nic od nich więcej nie chcemy !!!
 

Obrazek użytkownika Jabe

17-05-2021 [09:31] - Jabe | Link:

Lewica zawsze miała wspaniałe pomysły na wydawanie pieniędzy.

Obrazek użytkownika Polski_Cham

17-05-2021 [14:33] - Polski_Cham | Link:

Nie rozumiem tych 90 procent zadowolonych podatników którzy mieli by zyskać. Jan Sasin stwierdził że zmiany będą korzystne dla 18 milionów Polaków, co przy 26 milionów płatników oznacza, że 1/3 straci. I takie same proporcje są w przypadku pracowników.
Czyli rząd planuje zabrać pieniądze 1/3, żeby dać 2/3. Co ciekawe, zabiera tym którzy prawie na pewno na PiS nie zagłosują, żeby dać tym którzy dzięki tej  zmianie jest duża szansa, że na nich zagłosują.
Naprawdę nie widzi Pan linii podziału?

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

17-05-2021 [16:41] - NASZ_HENRY | Link:

Według szacunków MF na zmianach podatkowo-składkowych z #PolskiNowyŁad zyska 68 proc. podatników zatrudnionych na umowę o pracę i ok. 39 proc. samozatrudnionych. Straci ok. 12 proc. na umowę o pracę i prawie 59 proc. jednoosobowych działalności gospodarczych ☺☻

 

Obrazek użytkownika Marek Kudła

17-05-2021 [17:27] - Marek Kudła | Link:

@ Cham
Wyciągnąłeś prawidłowe wnioski !  Będzie zabierane lewackim zajobom na poczet popierających normalność i normalnych hetero rodzin.  Będzie zabierane dużym miastom i dawane mniejszym oraz wsiom. Oczywiście to nieoficjalna wersja, ale prawdziwa.  Być może po jakimś czasie lewackie zajoby zaczną wyjeżdżać z Polski !

Obrazek użytkownika Marek Kudła

17-05-2021 [17:21] - Marek Kudła | Link:

Polacy !
Z jednej strony rząd ze wspaniałym premierem M. Morawieckim, fachowcami w ministerstwach i ludzmi prawdomównymi, zaufanymi, uczciwymi.  Z drugiej strony grube 770 miliardy zł, oraz miliardy z budżetu państwa.  Na konwencji 15.05.2021 ZP zaproponowała nam Polakom program „Polski ład” na odbudowę gospodarki po pandemii i kierunek szybkiego rozwoju. 
Jest szansa na wielkie zmiany i zupełnie przełomowe rządy, które spowodują, że Polska stanie się jednym z najbardziej liczących się krajów w Europie. Rzecz jednak w dyscyplinie, ale i pokorze rządzących. Trzeba umieć się dogadywać z własnym obozem, za co odpowiada każdy członek koalicji rządzącej i całe jej kierownictwo. Macie poważną robotę i nasze zaufanie. Nie straćcie tego przez jakieś głupstwa, partykularyzmy i zwykłe emocje.
Polacy !  Poprzyjmy program „Polskiego ładu” i zaufajmy ZP, a od 2023 PIS-owi na jego realizację, ale nie z 33 % poparcia, lecz minimum 50 % !!!