Takie działania Platformy, wyglądają na próby sabotażu?

1. Politycy Platformy już w grudniu 2015 roku, a więc zaledwie miesiąc po powstaniu rządu Zjednoczonej Prawicy, ogłosili się opozycją totalną i mimo zmiany przywództwa w tej partii (Schetynę zastąpił Budka), tej strategii nie zmienili.              Próbują więc szkodzić Polsce i Polakom w kraju i za granicą, twierdząc, że walczą z rządem pisowskim, pisowskimi instytucjami, a jak się dowiadujemy teraz, także z pisowskimi spółkami Skarbu Państwa. Platforma gdy rządziła, prywatyzowała na potęgę, w latach 2007-2015  szło im „jak z płatka” sprzedali majątek, często tzw. srebra rodowe za prawie 60 mld zł, a także ziemię z zasobów Skarbu Państwa za blisko 10 mld zł, a mimo to twierdzili „pieniędzy nie ma i nie będzie” na żadne programy społeczne.
Często zdarzały się takie prywatyzacje pod bieżące potrzeby budżetu państwa, ministrowi Rostowskiemu brakowało pieniędzy na bieżące wydatki, to zgłaszał problem do ministra skarbu, ten w przeciągu kilku dni organizował szybką tzw. księgę popytu na akcje jakieś atrakcyjnej firmy i w ciągu zaledwie kilkunastu dni sprzedawano kilka procent jej akcji. Tak sprzedano na przykład w 2012 roku 7,8% akcji banku PKO BP za blisko 3,2 mld zł, obniżając udziały Skarbu Państwa do poziomu najniższego z możliwych i łatając przy pomocy tych środków dziurę budżetową.
2. Politycy Platformy byli więc wręcz zszokowani zablokowaniem prywatyzacji spółek Skarbu Państwa, wprowadzonym przez rząd ówczesnej premier Beaty Szydło już na początku 2016 roku, bo było to zaprzeczeniem ich teorii, że bez środków z prywatyzacji nie da się „domknąć” budżetu państwa. Dawali także sygnały ,że nie są zainteresowani pomyślnością i rozwojem tych spółek, czego najbardziej jaskrawą egzemplifikacją były ich wpisy na portalach społecznościowych „ nie tankuję na Orlenie” i wręcz  ataki na posłów Lewicy, którzy  z kolei publikowali zdjęcia ze stacji benzynowych Orlenu i hot-dogami w rękach i mocną sugestią ,że nie tylko na tych stacjach tankują ale także korzystają z oferty restauracyjnej. Pogardliwe wypowiedzi o spółkach Skarbu Państwa, to wręcz „znak firmowy” czołowych polityków Platformy, mimo tego że podczas rządów Zjednoczonej Prawicy, zdecydowana większość, osiąga rekordowe zyski.
Co więcej w ostatnim roku należy podkreślić ich duży udział w walce z pandemią koronawirusa poprzez zakup materiałów medycznych i sprzętu medycznego co miało szczególne znaczenia podczas pierwszej fali pandemii, a podczas kolejnych fal pandemii finansowanie i budowę szpitali tymczasowych, umożliwiających leczenie pacjentów z zagrożeniem życia.
 3. Ale to co się stało na początku maja na posiedzeniu połączonych sejmowych komisji finansów publicznych i spraw zagranicznych podczas debaty nad projektem ustawy ratyfikującej zasoby własne UE, wygląda wręcz na sabotaż polityków Platformy. Posłowie ci mimo sprzeciwu biura legislacyjnego Sejmu zdecydowali się złożyć 6 poprawek do tej ustawy, a jedna z nich sygnowana przez grupę posłów na czele ze Zbigniewem Konwińskim, miała zakazywać spółkom Skarbu państwa korzystania z części grantowej (dotacyjnej) Krajowego Planu Odbudowy (KPO), pozostawiając dla nich tylko część pożyczkową. Brzmiała ona następująco „ jednoosobowe spółki Skarbu Państwa oraz spółki w których udział SP przekracza 10% kapitału zakładowego lub 10% liczby akcji mogą być beneficjentami KPO, wyłącznie w zakresie środków przewidzianych w części pożyczkowej”
W sytuacji kiedy cała Europa stosuje pomoc publiczną dla swoich strategicznych przedsiębiorstw , które poniosły straty w wyniku pandemii koronawirusa, a także chcąc zbudować ich odporność na kryzysy w przyszłości ( miedzy innymi linie lotnicze, przedsiębiorstwa kolejowe,  przedsiębiorstwa zabezpieczające dostawy żywności, paliw i energii ) i przeznacza na to setki miliardów euro w postaci dotacji, Platforma chce zablokować taką pomoc w ramach KPO dla strategicznych spółek Skarbu Państwa w naszym kraju. Tego rodzaju pomysły  ocierają się wręcz o sabotaż , szczęśliwe wszystkie 6 poprawek zgłoszonych przez posłów Platformy zostało odrzuconych  zdecydowaną większością na posiedzeniu połączonych komisji (poprawka nr 5 dotycząca spółek SP 32 głosy za, 43 przeciw, 5 wstrzymujących się) ale  nie ulega wątpliwości ,że zostanie ona zapewne zgłoszona w Senacie przez senatorów Platformy.
4. Posłowie Platformy w ten sposób  świadomie dążą do pogorszenia sytuacji spółek Skarbu Państwa na europejskim rynku, bo przecież ich konkurenci w innych krajach UE, taką pomoc już uzyskały i w przyszłości będą mogły uzyskać. A tak przy okazji tak ostentacyjna pogarda ze strony polityków Platformy dla spółek Skarbu Państwa, w sytuacji kiedy osiągają rekordowe zyski i aż 6 z nich znalazło się w pierwszej dziesiątce największych płatników CIT za 2019 rok i jednoczesne domaganie się setek milionów złotych dla dużych miast z Funduszu Inwestycji Samorządowych, to przejaw politycznej schizofrenii. Taki bowiem „Orlen Obajtka” jak określają największa firmę paliwową politycy Platformy, wpłacił do budżetu państwa za 2018 rok aż 36 mld zł z tytułu wszystkich obciążeń podatkowych, co stanowiło 10% wszystkich dochodów budżetowych.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

12-05-2021 [09:54] - Jabe | Link:

Naturalnie pisowskie „spółki” należy zlikwidować, bo istnienie takowych jest nie tyle zaproszeniem do korupcji, co korupcją samą w sobie. Rząd powinien finansować swoje działania z budżetu, nie z prywatnych firm władzy, nawet jeśli nie byłyby zasilane z dotacji i przywilejów. Zgnilizna.

Obrazek użytkownika Tezeusz

12-05-2021 [11:30] - Tezeusz | Link:

Platformiarskie spółki knajpiarskie jak  Sowa ogolocily Polaków doszczętnie. Nawet zabrały godną śmierc zmniejszając zasiłek pogrzebowy. Poziom.ubóstwa przy tych zlodziejach przekroczył masę krytyczną.

Obrazek użytkownika Jabe

12-05-2021 [11:54] - Jabe | Link:

Trochę to niesprecyzowane. Zresztą co z nimi robił nasz pan premier złotousty? Tacy sami, tylko że PiS idzie na rympał, ufając mocy propagandy. A ta wmawia, że skoro Platforma jest zła, to PiS jest dobry. Widoczny jest brak woli naprawy państwa, i pomysłu. Tylko powiększanie wpływów prezesa i partyjnego aparatu.

Obrazek użytkownika Tezeusz

12-05-2021 [13:02] - Tezeusz | Link:

Bzdury piszesz @ Jabe.  Za.PO to im.sie dobrze żyło były  osmiorniczki, zegareczki, kasa się lała strumieniami. Wlażenie w dupsko Rosji.i.Niemcom to były standarty.
Afera gonila afere a.ludzie tracili.prace i emigrowali.za chlebem..Taka to była prawda..Dzieci.chodziły głodne.
Za PiS.Polak chodzi.z podniesioną głową. Dzieci jadą na wakacje.Nie ma biedy.Ale czy to zrozumieją.potomkowie komunistów resortowe dzieci i potomkowie NKWD.?

Obrazek użytkownika Pers

12-05-2021 [12:59] - Pers | Link:

Za PO nie było aż tak źle. W końcu to pan premier Morawiecki był doradcą pana Tuska.
Razem zajadali się ośmiorniczkami.

Obrazek użytkownika Tezeusz

12-05-2021 [14:31] - Tezeusz | Link:

Persik vel.Ruszkiewicz co nazywasz Polaków " Bydlem".Zamilcz i się już nie kompromituj.

Obrazek użytkownika Tezeusz

13-05-2021 [18:35] - Tezeusz | Link:

Kim jest bloger Ruszkiewicz vel Pers oto on :

@ Persie vel Ruszkiewicz pytam poważne czytając twój powyższy komentarz czy ty piszac taki komentarz cytuję :"
".... syjoniści dostaną od Palestyńczyków łomot (już dostają) i będą mieli tyle tam do powiedzenia co w gettcie za okupacji :))"
Popierasz holokaust i.mordowanie ludzi, popierasz getta które stworzyli Niemcy by mordować ludzi komory gazowe. Persie POPIERASZ !!!
Nie ma słów by skomentować twój wywód Ruszkiewicz każde słowo w twoim kierunku było by obrażliwe . Ale takim wrednym....... jesteś jak ciebie nazywają w internecie
https://naszeblogi.pl/comment/...
 
@ Pers vel szperaczka vel Ruszkiewicz  z kolei w kolejnym komentarzu piszesz tak "
To są twoje słowa TWOJE !
"Po kilku miesiącach "narodowego programu wyszczepienia" polskiego bydełka można już poczynić pewne obserwacje. Pierwsza to taka, że "szczepionki", które miały być przepustką do "nieśmiertelności" wcale takim cudem nie są..."
"To wszystko pokazuje jedno - w stadzie bydła do wyszczepienia chętnych zaczyna dramatycznie brakować..."
https://spiritolibero.neon24.p...(link is external)
 
Nazywasz Polaków BYDŁEM jakim prawem ? A kim ty jesteś Panie Jarosławie Ruszkiewicz ! kim ! Manipulantem NA PEWNO kłamcą i kim jeszcze !

Obrazek użytkownika Pers

13-05-2021 [18:36] - Pers | Link:

tezeuszku
Zieeeeeeeew... :))

Obrazek użytkownika Jabe

12-05-2021 [13:02] - Jabe | Link:

Ośmiorniczki, zegareczki są niczym przy takiej choćby aferze respiratorowej. Świetnie za to nadają się do propagandy dla ciemnego ludu, podobnie jak gadanie o głodnych dzieciach. A już zupełnie pusta jest paplanina o chodzeniu z podniesioną głową.

Obrazek użytkownika Tezeusz

12-05-2021 [14:35] - Tezeusz | Link:

PO nie miało nic wspólnego.z walką z Covid 19.Jedyne co zrobiło to zasrało Wisłe.Gówno ciągnie do gówna. Resortowe jak krety czekają co tutaj.zabruzdzic do kogo.donieść. Takie sowieckie maniery.

Obrazek użytkownika Marek1taki

12-05-2021 [18:04] - Marek1taki | Link:

@Tezeusz Nie trzeba być spadkobiercą agenturalnej tradycji by wypowiedź
"Za PiS.Polak chodzi.z podniesioną głową. Dzieci jadą na wakacje.Nie ma biedy."
uznać za strzał w kolano prezesa.
Polak z przymusową maską, a dzieci na jakie wakacje? Pandemia.

Obrazek użytkownika Tezeusz

12-05-2021 [19:14] - Tezeusz | Link:

 @Marek.1 taki.
Pandemia nie ma nic wspólnego z PiS.a zagrożeniem ogolnoswiatowym epi demiologicznym przybyłym z  Chin. Warto nieraz poczytać literaturę przedmiotu a nie ciągle się ośmieszać.

Ale to twoj problem.

Obrazek użytkownika Jabe

12-05-2021 [19:50] - Jabe | Link:

W tym kraju plenipotentem tego zagrożenia jest właśnie PiS.

Obrazek użytkownika Pani Anna

12-05-2021 [20:01] - Pani Anna | Link:

Kto jest odpowiedzialny za rozpoczęcie eksperymentów  medycznych  na dzieciach? Kto jest odpowiedzialny za ponad już  130 000 nadmiarowych zgonów  Polaków leczonych i diagnozowanych teleporadami? Jak dla mnie, to wszyscy won, na czele z Jarosławem. 

Obrazek użytkownika Kaczysta

12-05-2021 [20:49] - Kaczysta | Link:

Chciałbym jasno i wyraźnie Państwu uświadomić, że niskie poparcie dla Platformy to wina PiS-u
Mam nadzieję, że Ryży nie zlekceważy tej przykrej sprawy i odniesie się do niej w poniedziałek... że jest to skandaliczna nagonka polityczna

Obrazek użytkownika Kaczysta

12-05-2021 [20:58] - Kaczysta | Link:

Podejrzewam,że 27 maja stanie wniosek o odwołanie Grodzkiego i nie złoży go PiS !

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

13-05-2021 [19:39] - Imć Waszeć | Link:

A nie Banasia i dodatkowo Ziobry, żeby potem nie było obstrukcji?

Obrazek użytkownika Jan1797

13-05-2021 [21:34] - Jan1797 | Link:

Jeżeli jedna osoba od was nie może zdecydować się by glosować na Bartołomieja
Wróblewskiego w miejsce Bodnara to znaczy, że nie ma o czym z Wami rozmawiać
bo jesteście dokładnie tam, gdzie opisano. 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

14-05-2021 [12:35] - Imć Waszeć | Link:

To czemu nie przekonacie Leszka Millera. To jest wasz sojusznik już od 1945. Przecież nie tylko PPR stworzyło PZPR.

Obrazek użytkownika Jan1797

14-05-2021 [20:21] - Jan1797 | Link:

Cały bronkowy psl

Obrazek użytkownika Jan1797

14-05-2021 [20:22] - Jan1797 | Link:

W porównaniu do mnie, palcem w bucie nie ruszyłeś.
 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

14-05-2021 [21:25] - Imć Waszeć | Link:

To tacy jak Ty z PPS-u, kiedy weszli w koalicję z bolszewikami z PPR i założyli PZPR, zamknęli takim jak ja drogę do cywilizacji. Tak im się przynajmniej wydawało. Po wojnie mój dziadek siedział 9 lat za wojowanie z kim nie trzeba. Jak go złapali bandyci ludowi w randze milicji, to babka za nim z aresztu stojące od krwi koszule wynosiła. A bydlaki z PPS-u pławili się w pufach foteli salonowych i rządowych. To właśnie taki czerwony pepeesiak z oddziału zakapował dziadka - stracił potem wszystkie zęby. H*j Kryże dawał dziadkowi w sądzie na Alei Lotników dwa wyroki śmierci, rzekomo za to że okradł pociąg z fajkami, a rzeczywiście za bycie "Wilkiem" od mjr Orlika. Co było akurat nieprawdą, bo dziadek był w tym oddziale, który wywoził włoskich generałów z Dęblina w Góry Świętokrzyskie (przez Zajezierze i Garbatkę, potem Zwoleń) i rozbijał obozy NKWD w okolicy Puław. Za to był sądzony obok Politechniki, gdy tymczasem Kaczyńscy, znajomi rodziny Kryże, po sąsiedzku pławili się w luksusach pensji pracownika naukowego. Po dziewięciu latach gnicia, do śmierci Stalina, któremu PPS od Cyrankiewicza na glanc wylizał już d*pę, dziadek sam ze zużytych podkładów kolejowych zbudował rodzinie dom (pięcioro dzieci, jedno zmarło) i poszedł pracować na kolei na najgorszym stanowisku, choć przed wojną pracował w firmie budującej mosty stalowe i przejazdy. Jak siedział matka cieszyła się gdy znalazła bułkę na śmietniku. W szkole była "córką bandyty", a Kaczyńscy grali w filmach ogłupiając gawiedź do imentu. W szkole nauczyciele czuli się w obowiązku ją gnoić i uświadamiać, że nic w życiu nie osiągnie. Nauczyciele z awansu, którzy w normalnej Polsce znów wróciliby do ważenia GWna. Mimo tego mama skończyła szkołę, nawet uczyła inne dzieciaki, a potem poszła na studia. Sama, bo rodzina nie miała jak jej pomóc finansowo. Na studiach poznała ojca, który z kolei był podejrzany, bo nie dość, że był z rodziny Sybiraków wywiezionych w latach 40-tych, to jeszcze usłużne czerwone szuje i gumofilce doszukały się jego ciotki w Ameryce. To dlatego nie mógł pracować na UW i musiał podjąć się uczenia młodzieży pod samą wschodnią granicą, niemal tam, gdzie urodził się Popiełuszko. Co ty człowieku wiesz o Polakach, skoro wasza walka głównie dotyczyła pierdzenia fasolą w jakiejś kopalni, bo czerwoni bali się tam wejść i w ogóle zaczynać z "proletariatem". To by było za proste, gdyby każdy "Solidarnościowiec" miał mieć z miejsca równą chwałę, jak AK-owcy. Jest za proste i dlatego prowadzi wprost do degeneracji tych środowisk i do takich sprzedawczyków jak PO.

Obrazek użytkownika Jan1797

14-05-2021 [22:43] - Jan1797 | Link:

Te do mnie kierowane impertynencje, daruję Ci, bo nie wiesz, co mówisz. Kiedy nie szanowałem
powiedz, proszę, a i sam wymagam. Bynajmniej nie chodzi o to, kto co dla WOLNEJ zrobił
bo zawsze ci folgowałem; boś merytoryczny i wyważony ale PO jaką cholerę swoich atakujesz
dla poklasku ptysi? Dobrze wiesz, kto Kaczyńskich wrabiał jak ulokowany. O dr. Agarze wszyscy
dziś zapomnieli, a kto komu d.pę ratował nigdy widzieć nie będziesz, bo i po co. Ku pamięci piszę;
w trakcie spotkania „ptysiował”; przynajmniej, nie był w partii-głos z sali zapytał; której, bo w KPZR
był. To racz pamiętać. Fakt łatwo było być Polakiem na grubie, zwłaszcza gdy rodziny przerzucały
broń przez Przemszę a Sybiraków przez inną rzekę i nie chcę, abyś miał żal, bo już nie raz tak było;
ostatecznie nikt nam nie pozostał a tylko my sami.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

15-05-2021 [12:40] - Imć Waszeć | Link:

Janie, nie atakuję tylko odpowiadam na bezczelne ataki i wiesz za co konkretnie. Za ruska. Ktoś, kto pochodzi z takiej rodziny jak moja nie będzie tolerował takich oskarżeń. To prosta droga do odrąbania od polskości wszystkich Polaków, którzy kiedykolwiek mieszkali na wschód od Bugu, a nawet na wschód od Wisły. Typowa ruska propaganda do dzielenia narodów i mieszania z GWnem. Tak samo jak zrobili to z Polakami (mieszkańcami Litwy, a nie Korony) wyznania prawosławnego czy unickiego (nawet jeden Sapieha był prawosławny). Najpierw ich ogłupili, że nie są Polakami "bo prawosławni", a potem ich zamienili w GWno na Syberii i w jamach na Smoleńszczyźnie "bo Polacy". Tak te szuje postępują od wieków niezależnie od ustroju i Polacy nie powinni do tego przykładać łapska. Nie ma żadnych Polaków-Rusków tak samo jak nie ma żadnych Polaków-Żydów czy odwrotnie. Matkę ma się tylko jedną. Kropka. A co do tych oskarżanych, to najpierw należy spojrzeć na siebie, co się zrobiło, żeby ich przekonać do polskości, a nie podzielić wg nowego wschodniego lub zachodniego rozdzielnika. Silnej polskości dodam, a nie powierzchownej, krzykliwej, jarmarcznej, odrzucającej wulgarnością. Część przeszłości mojej rodziny to tereny polskiej Grodzeńszczyzny i nie życzę sobie, żeby jakiś koleś, który z nudów wpadł na pomysł zachłyśnięcia się w tym sezonie Pileckim, posądzał moich przodków o współpracę z Łukaszenką, bo im się dziś wszystko na wschód z nim kojarzy. Po prostu nienawidzę politruków i nic na to nie poradzę. Dziadek wracał z frontu przez "Ukrainę" z pociągu jadącego na wschód, kiedy wyrwali deski w podłodze i znaleźli się pośrodku lasu. Ten sam którego później ubecja typu Kryże skatowała. On widział co się tam święci, szli tylko nocami, a żeby coś zjeść, to musieli ukraść kurę i ją ugotować w jakimś starym nocniku zabranym z płota. Taka nienawiść, która powoduje że człowiek musi się kryć w lasach nawet przed szczylami, nie rodzi się sama, lecz jest dziełem politruków mających swoją centralę. Taką samą jak obecna, która próbuje nam stręczyć przyjaciół żydów (konkretnie nacjonalistów). Sami żydowscy nacjonaliści twierdzą od zarania, że każdy naród musi mieć swoją ziemię i nie ma tam niczego o ziemi dla innych narodów. Tu chodzi o naszą polską ziemię - dudowsko-pisowską Polskę "dwóch narodów" (i wcale nie chodzi o byłą unię z Litwą). Dlatego wszelką pomoc im traktuję jak zdradę. Tak więc sorry Janie i zamknijmy ten temat.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

15-05-2021 [14:08] - NASZ_HENRY | Link:

Blog posła Kuźmiuka też może się do czegoś przydać! Pański dziadek służył zapewne pod  Wujkiem czyli ppłk. Dyzmą ☺☻
 

Obrazek użytkownika Jan1797

15-05-2021 [14:38] - Jan1797 | Link:

Sądziesz, że ja będę tolerował?Błąd.