Samorządowa anarchia

  Przedwczoraj [8.05.2021] przeczytałam w Salonie24 notkę Animeli "Demokracja w Wałbrzychu się nie przyjęła" {TUTAJ}.  Dowiedziałam się z niej, że 29 kwietnia 2021 radni wałbrzyscy uchwalili [na wniosek prezydenta miasta Szełemeja], że w Wałbrzychu szczepienia przeciw COVID będą obowiązkowe dla wszystkich.  Wywołało to gwałtowne protesty, a pan prezydent poprosił o ochronę policyjną.  Dokładne informacje o głosowaniu w Wałbrzychu można znaleźć w komentarzu Bumbaraszki do notki Animeli.  Najważniejsze jest jednak to, że władze miasta nie miały prawa podjąć takiej uchwały.  Wykracza ona daleko poza ich kompetencje.  Mimo to poparł je prezydent Poznania Jaśkowiak {TUTAJ}.

  Jest to charakterystyczne dla postępowania władz samorządowych z ramienia PO.  Zachowują się one jak udzielni książęta, lekceważąc centralny rząd PiS i jego politykę.  Co wiecej nie dotyczy to tylko lokalnych,kwestii czy, szerzej, wewnętrznych spraw Polski.  Samorządowcy z PO występują śmiało na forum międzynarodowym, wspierajac antypolską propagandę.  Ostatnio Rafał Trzaskowski wystąpil na miedzynarodowym panelu podkreślając swoje zasługi i krytykując polski rząd.  Łgał przy tym jak z nut {TUTAJ}.  Na jesieni 2020 prezydent Gdańska , Aleksandra Dulkiewicz oświadczyła w niemieckim radiu, iż:

  "Dulkiewicz miała stwierdzić między innymi, że obecna władza wykorzystuje swoją siłę, ustawy przepycha przemocą i nie szanuje praw człowieka. Powiedziała też, że jej mama płacze i mówi: "Boże, teraz jest gorzej niż za komuny". Największe kontrowersje jednak wywołały słowa, że "wolność w Polsce jest zabierana po kawałku, to jest przerażające - przecież tak było w III Rzeszy". {TUTAJ}".

  Ja nazywam takie działania "samorządową anarchią".  Irytuje mnie to, że PiS nie robi nic, by temu przeciwdziałac.  Weżmy choćby sprawę Wałbrzycha.  Minęło 10 dni, a wojewoda dolnośląski nie uchylił tego bezprawnego postanowienia.  Nie zrobił nic.  To oczywiście ośmiela ludzi PO do dalszego łamania prawa i szkodzenia Polsce.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

10-05-2021 [20:42] - Pers | Link:

Ta kuriozalna uchwała w Wałbrzychu to taki balon próbny do jakiego stopnia można upodlić Polaków.
PiS nie reaguje tylko uważnie się przygląda jakie są reakcje.
W te kowidowe klocki PiS współpracuje ściśle z PO.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

10-05-2021 [21:09] - Marek Kudła | Link:

Siurna, bo się zejszczę ze śmiechu po przeczytaniu twojego „komentarza” !  Co za cep !!!
 
 

Obrazek użytkownika Pers

10-05-2021 [21:54] - Pers | Link:

Kudla
A "zejszczlowuj" się zibi.
Tylko czy pampers wytrzyma?

Obrazek użytkownika Marek Kudła

10-05-2021 [21:08] - Marek Kudła | Link:

Mamy 2.5 roku do następnych wyborów. Musimy  odzyskać samorządy !  Widać już światełko w tunelu.  To dobry prognostyk na przyszłość !!!  Dopiero wtedy wyrwiemy się z tego postkomunistycznego potrzasku i rozpoczniemy odbudowywać siłę własnego Państwa.
Jak, wobec tego pozbyć się tego wrogiego, rozkładającego Polskę od 25 lat elementu? To  trudne zadanie. I należy je przeprowadzić wieloetapowo. Po pierwsze,  musi być usunięta PO i Konfe z życia politycznego, a jeszcze lepiej publicznego. 
Jeśli z polskiej sceny politycznej usuniemy ludzi PO i Konfe, to oblicze sceny politycznej w Polsce zmieni się diametralnie !  Oczywiście pozostaną różnice, krytyka, walka, ataki – to jest jasne, ale kultura polityczna ludzi z pozostałych ugrupowań w parlamencie jest o niebo wyższa aniżeli tych dwóch wyżej wymienionych partii politycznych.  Wraz z usunięciem ludzi tych dwóch partii z polityki,  pozbędziemy się głupoty, wrednych kłamstw, nienawiści, jątrzenia, manipulacji, zdrady, itd.  Z pewnością znikną bojówki PO, soki z buraków, farmy trolli (m. in. ta farma Brejzów w Inowrocławiu), GW już nikt nie kupi, do TVN-u nikt nie pójdzie.
Obyśmy mieli dostateczną wolę dokonania tego !
 

Obrazek użytkownika Jabe

10-05-2021 [22:10] - Jabe | Link:

Czemu on tak Konfy nie lubi?

Obrazek użytkownika Pers

10-05-2021 [22:33] - Pers | Link:

Kudla
Wazelina to substancja o bardzo szerokim zastosowaniu.
Jakiej używasz zibi? Technicznej czy kosmetycznej?

Wazelina techniczna od wazeliny kosmetycznej różni się tym, że jest sprzedawana w postaci surowej (forma nieoczyszczona). Oznacza to, że wśród składników znajdują się substancje, które mogą podrażnić drogi oddechowe oraz naskórek, dlatego zaleca się bardzo dużą ostrożność podczas aplikacji wazeliny technicznej. Należy także pamiętać, że nie jest ona produktem obojętnym dla środowiska. Jeśli nastąpi jej niekontrolowany wyciek, konieczne jest powiadomienie służb, które zajmą się oczyszczeniem terenu. Ważne, by zrobić to jak najszybciej, gdyż ulega ona rozkładowi jedynie w nieznacznym stopniu. Wazelina techniczna nie może mieć również styczności z ogniem, ponieważ w momencie jej całkowitego spalenia do atmosfery zaczyna przedostawać się trujący tlenek węgla.

Tak że zibi, ostrożnie!
 

Obrazek użytkownika sake3

10-05-2021 [22:20] - sake3 | Link:

A czy nie jest samorzadową anarchią wprowadzanie do szkoł obowiązkowych zajęć z edukacji seksualnej w postaci warsztatów,jakis scen teatralnych,pokazów sfer intymnych i zatrudnianie w tym celu aktywistów z róznych fundacji i organizacji pozarządowych.W Warszawie Trzaskowski chce na wydać na ten cel ok4mln zł a w ślad za nim pewno błyskawicznie podejmą,podobne inicjatywy inni samorządowcy.Projekt ma być wprowadzony jako obywatelski tylko że nikt się obywateli a zwłaszcza rodziców nie pytał,powinięto tu również Ministerstwo Edukacji.Czy samorządy płaczące na niedobory finansowe,nie mogące sprostać faktycznym problemom miast jak np.Warszawai mają prawo samowolnie wydawać pieniądze na bzdety?To nie jest samorzadność tylko zwykła chamska anarchia.

Obrazek użytkownika Centrystka

11-05-2021 [01:45] - Centrystka | Link:

Natomiast nie dopuszcza się łamania prawa i nie przekracza swoich kompetencji samorząd podejmujący uchwałę, że na terenie swojej gminy ustanawia się "strefę wolną od LGBT".
A co do wypowiedzi prez.Dukiewicz i prezTrzaskowskiego, to niestety z przykrością,ale trzeba przyznać, że mówili prawdę. Czy Pani Autorka naprawdę nie widzi co się dzieje z naszą Polską,jak coraz bardziej zbliżamy się do PRL-bis?!
A teraz proszę sobie poczytać bluzgi na mój temat,jaka to ze mnie płatna agentka (koniecznie zdaniowa) Moskwy,Berlina i Brukseli,nienawidząca Polski,Polaków i Pana Boga i t.d.,i t.p.,etc...

Obrazek użytkownika Pers

11-05-2021 [08:16] - Pers | Link:

Centrystka
"A teraz proszę sobie poczytać bluzgi na mój temat,jaka to ze mnie płatna agentka "
Cepeliowscy "patrioci" jak Kudla i tezeusz nic więcej nie potrafią. Nie przejmuj się.

Obrazek użytkownika sake3

11-05-2021 [14:48] - sake3 | Link:

@Pers.....Mażesz się niczym Hołownia,a samemu przecież też bluzgasz pod adresem innych..Uszy do góry zamiast smarkania i utyskiwania.

Obrazek użytkownika Jabe

11-05-2021 [10:05] - Jabe | Link:

@Centrystka  Jakie znaczenie prawne ma deklaracja o strefie wolnej? W tym sęk.

Obrazek użytkownika Centrystka

11-05-2021 [14:34] - Centrystka | Link:

@Jabe
Taka deklaracja wysmażona przez durniów samorządowych już wywołuje reakcję za granicą,jak zerwanie z takimi gminami współpracy tzw."miast bliźniaczych",bo zawiera ona nawoływanie do nienawiści mniejszości seksualnej i jej dyskryminacji,a na to są paragrafy karne wywodzące się z Konstytucji RP i z traktatów unijnych zobowiązujących państwa członkowskie do przestrzegania wartości przyjętych przez UE.. Czy tacy "odmieńcy" mieliby opuścić teren takiego durnowatego samorządu? A może ich ukamienować i wywieźć na furze gnoju poza teren takiej gminy? Przecież do tego właśnie nawołują te kretyńskie deklaracje rodem ze wczesnego Średniowiecza. I znowu Polska zabłysła w świecie swoją  zaściankową ciemnotą...

Obrazek użytkownika Jabe

11-05-2021 [15:44] - Jabe | Link:

Oj tam nienawiści. Zwyczajnie deklaruje odcięcie się od pewnej ideologii, a nie mniejszości. Inna rzecz, czy samorząd jest właściwą do tego instytucją.

Obrazek użytkownika Centrystka

12-05-2021 [01:23] - Centrystka | Link:

@Jabe
to "odcięcie się od pewnej ideologii" wziąłeś z abp.Jędraszewskiego?

Obrazek użytkownika Marek Kudła

11-05-2021 [16:18] - Marek Kudła | Link:

@ Orzula
"z przykrością,ale trzeba przyznać, że mówili prawdę."
Tak, prawda to coś przykrego !!!  Ty po prostu piszesz co myślisz, a myślisz bardzo rzadko !
Czy tyś to naprawdę napisała, czy przy pisaniu miałaś włączony mózg ? Niewiarygodne !

Obrazek użytkownika Centrystka

12-05-2021 [01:30] - Centrystka | Link:

A prostaczek Kudłą,jak zwykle niczego nie pojął,więc pluje i smarka, w dodatku wynyślił se w swoim móżdżku jakąś Orszulę i się na niej wyżywa. Oj,Kudła,Kudła,chiba jakaś krowa cię ubódła... 

Obrazek użytkownika Marek1taki

11-05-2021 [07:59] - Marek1taki | Link:

Mogą też przegłosować przeniesienie Wałbrzycha na księżyc.
Absurdy się mnożą. Słyszę, że ma być głosowana jakaś opłata kserograficzna na artystów bo ktoś potencjalnie kseruje książki.
Dlaczego na artystów a nie na producentów papieru toaletowego, skoro ktoś się może podetrzeć papierem ksero?
A tym w Wałbrzychu przywalić po 100szczepionek i na zdrowie.