"Homo putinus"

Znalezione w sieci:
Polecam tekst ulubionego przez społeczność neonu 24r.u  blogera i tłumacza @1abezmetki 
Wpis ten został swego czasu ogłoszony hitem tygodnia i dzięki wstawiennictwu znanego nam tu kota, był na stronie polecanej przez 5 dni.
To rekord

"Homo putinus" czyli radziecki czlowiek na neonie

Dobrowolne dążenie do samozniewolenia przy dostępie do informacji i braku krytycznego poziomu przemocy jest cechą charakterystyczną każdego “homo putinusa”. Jest to zgodne z zamierzeniami Kremla; ma on mieć mentalność niewolnika i....okazywać całkowite posłuszeństwo i zachwyt wobec działań władzy

Aleksander Rosłakow. "Homo putinus": kim jest i skąd pochodzi
"Jestem putinowcem! Co za rozkosz!»

W finale radzieckich czasów pojawiło się takie szydercze określenie: "homo sovieticus"– "człowiek sowiecki", który wchłonął najgorsze cechy i sztampy komunistycznej propagandy. Śmiali się z niego ze wszystkich scen, a nawet z telewzora - i pochowali, jak się wtedy wydawało, tego luda raz na zawsze.
Ależ nie! 20 lat władzy Putina zrodziło jego podobieństwo – naćpanego już antyradziecką propagandą "homo putinus". A jeśli homo soveticus był karykaturą człowieka, to homo putinus jest karykaturą homo soveticus.
Wszyscy na pewno spotkali w sieciach społecznościowych tego typa; mnie również wpadł w oczy wraz całym magazynem obecnego politycznego idiotyzmu. Oto tylko niektóre z jego pereł, gdzie poprawiłem tylko dziką interpunkcję autora:
"W ZSRR wszyscy zmarli poczernieli, ponieważ byli ateistami... to znaczy, że dusza nie opuściła ciała, cierpiała... a w Rosji współczesnej, jest wielu wierzących, a kiedy ludzie umierają, kolor zmarłego jest rumiany, oznacza to, że dusza wyszła, zwłaszcza po pogrzebie…
Dzięki Walentyno Tiereszkowa, kosmiczny kowboju...żeś tak z biodra, nie celując, odstrzeliła jaja komunistom, liberałom…
Przy komunistach głodzono, tak głodzono, że rosyjska wieś została zniszczona do cna . Dzięki Bogu, że to koniec.…
Super! Oto Rosja! Oto Władimir Władimirowicz! Rosja po raz pierwszy na czele procesu, a nie na postronku tak jak wcześniej... Seria światowych bankructw, zamęt na giełddzie, samobójstwa bankierów, strach i przerażenie ... wszystko to zrobiła Rosja - teraz jeden z głównych graczy na planecie Ziemia... i słusznie możemy teraz być dumni z naszej wielkiej Rosji!
Teraz, bękarty burżuazji i ich poplecznicy, komuniści i liberałowie, trzymajcie się. Rosja nadchodzi, a wkrótce głosowanie nad poprawkami do Konstytucji ... dowód na to, że dolar padnie, a Rosja się go pozbędzie. Stany w szoku ... Putin ponownie przechytrzył Stany Zjednoczone... wszyscy jesteśmy dumni z Rosji! Jest wiele do zrobienia. Naprzód!»
Jak uchytrzyła się władza, przy naszej niby demokracji i wolności informacji, jak bardzo wymiotła mózgi durniom, który ją wspierali? Winne za wszystko, - niewinne, niby słowo, - "niby". Pamiętasz, jak nazywał się bękart z" Katedry Notre Dame " Victora Hugo, który stał się powszechnie znany ? -Jego imię-Quasimodo- co w tłumaczeniu z łaciny i oznacza"jakby, nibyjaki, w rodzaju ".
Powołaliśmy quasi-demokrację, quasi-wolność, rodzaj oszustwa, które zmiażdżyło wielu nawet bardzo utalentowanych ludzi. Najszerzej znanymi przykładami są reżyserzy Rjazanow i Gajdaj, którzy na długo oczekiwanej "wolności", "lepszej od niewoli", nie wspięli się jeszcze wyżej, w ich twórczym locie, ale upadli na ziemię. Dlaczego?
Zakazy cenzury padły? -Padły. Stało się możliwe i mat*1., i nagi tyłek pokazać, i przodek.
O polityce? Proszę! I Gorbaczowa i Jelcyna karykatur, "skolko ugodno".
Więc o co chodzi? O drobiazgi.
Nie było wolności"do czegoś, ale wolność "od". Naród, a wraz z nim mistrzowie jego kultury jak szaleni chwycili się obietnic diabolicznego Czubajsa (Чубайс)*2.. "Interwencja towarowa" Zachodu w zamian za porzucenie "zdobyczy socjalizmu", skarykaturowanych w tym "homo soveticus". "Dwie Wołgi na voucher" - jedną będę jeździć, a drugą sprzedam (komu-jeśli wszyscy dostaną po parze? …żeby żyć z zysku.
Wolność od pracy - cóż, kto pójdzie do pracy, jeśli jutro dostanie te "Wołgi"? Wolność od sumienia – "teraz już nie czas na"sowkową"( совковую)*3 moralność..." Wolność od udręki kreatywności: Po co się męczyć, teraz potrzeba więcej tłustych anegdot, strzelanin i nagich cycków - naród to "pasi" .
I nawet, mówią, doświadczeni mistrzowie nie mogli się oprzeć, kiedy zapachniało łatwymi pieniędzmi za chałturę, ze scenami strzelaniny (im szybciej nakręcić, tym korzystniej; a sowkowej cenzury, w tym cenzury jakości - już nie ma). A naród po prostu wpadł w szambo "nowego rosyjskiego kapitalizmu", gdzie stało się konieczne, aby nie kłaniać się już wysokim ideałom socjalizmu, choćby i sztywnych czasami, a niskim "prawdom" z Czubajsa:"kto odważył się, ten i zjadł", "kto rządzi rynkiem-bóg, który nie pasuje-ten łoch".I teraz tym Czubajsom.Już nie w pas się kłaniać-jak hojnym komunistycznym bóstwom, ale do nóg padać –jak wobec bogów okrutnych - kapitalistycznych kanibali…
 A potem te pokłony przed Czubajsami i spłodzonymi przez niego oligarchami, przechwycił Putin. On okazał się bardziej zwinny w języku, – ale z tą samą ideologią prekursora, że " z narodem jak z trawą: im bardziej kosić, tym bardziej rośnie".
Wici ludowe próbowały przeciwstawić się temu – ale jakoś bardzo nieudolnie, w duchu tych samych mistrzów kultury, którzy stracili najpierw maestrię, a następnie chęć służenia ojczyźnie i jej kulturze. ponieważ w quasidemokracji, utrzymać się można tylko służąc dysponujących kasą “quasimordom”.Nie jest to Лафа *4. radziecka, gdzie deklaracja o wolności słowa obowiązywała nawet zamszowe biurwy, z racji dyscypliny partyjnej. A pisz sobie wywrotowe wiersze, nakręcaj wywrotowe kino (kiedy cenzura zmuszała tylko do artystycznego wyrafinowania, czyli jakości) - i zapraszamy do kasy!
Wszystko to pod Putinem zostało ostatecznie i bezlitośnie zabite . Przyszła pseudo-wolność: możesz krzyczeć wszystko lub prawie wszystko – ale dzięki prostemu tłumikowi prasowemu nikt cię nie usłyszy, jeśli twój krzyk nie będzie służył tym, którzy wzięli kasę. Pseudodemokrację-wieszczą car i konstytucja, ale jeśli nie stosują się do niej jakieś psiarki,to niewyrośniesz nawet na przewodniczącego rady kibla.
A obecni "protestanci" nie zdołali niestety, na tym śliskim gruncie, gdzie niby demokracja, jak władza psiarków, znaleźć skutecznej reakcji wobec rządzącego złomu…
Zawsze znajdą się w tłumie tacy, którzy chcą wyróżnić się w kluczu politycznym – być może nie bez tajnej myśli, aby zarobić jeszcze trochę grosza. Patrzą i widzą, kto jest dzisiaj na koniu a nie tych, którzy komponują dowcipnie, w przenośni i żrąco - jak w sowieckiej "niewoli" - a na topornych, jak Pieskow lub Sołowjow, łżących i liżących anus Putina.
Oto na jakich drożdżach i wyrósł ów stwór "homo putinus", od którego cytatów zacząłem. To taki “qusimoduch”, zapewniający główny procent wszystkich głosów na Putina, EP i ich psiarnię.
Uwaga!
Nie jestem autorem artykułu a jedynie tłumaczem -amatorem!
Ponadto, co podkreślam, powyższy tekst zawiera informacje i oceny wyłącznie autora/autorów obcojęzycznej publikacji, z którymi -proszę,nieutożsamiać tłumacza. Poglądy i opinie tłumacza, pozostają jego prywatną sprawą, dopóki nie wypowie się jako komentator !
Przypisy:
1*- мат –ros. Mat — nieprzyzwoite, obraźliwe przekleństwo; ; język obelżywy , przeklinanie matki, najbardziej szorstka, obscenna odmiana wulgaryzmów w języku rosyjskim i innych językach słowiańskich.
*2.Czubajs -Чубайс: Anatolij Borisowicz Czubajs(ur. 16 czerwca 1955 w Borysowie, w obwodzie mińskim, BSRR, ZSRR) - radziecki i rosyjski polityk, działacz państwowy i gospodarczy, ekonomista. Dyrektor Generalny Państwowej korporacji " Russian nanotechnology Corporation" (od 2008). Od 2011 roku Prezes Zarządu JSC "Rosnano".
*3."sowkową"( совковую) od słowa sowok -Сово́к: ironiczne lub pogadliwe określenie, które pojawiło się w latach 70-tych wśród cyganerii dysydenckiej i środowiska artystycznego , a następnie rozpowszechnione ,w ogóle we współczesnym rosyjskim społeczeństwie, epitet, nadany zwolennikom sowieckiego stylu życia, komunistom, ogólnie ludziom, którzy wykazują oznaki sowieckiej mentalności, uprzedzeń itp. W częstym użyciu we współczesnej Rosji wobec oponentów politycznych
"rozbił okno w niemieckiej piwiarni."
 

Źródło:
https://zen.yandex.ru/media/ro...
Tytuł:Александр Росляков. «Хомо путинус»: кто он и откуда, этот самый идиотский человек?
Autor:Александр Росляков

wybór, tłumaczenie i opracowanie:bezmetki
Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych
materiałów: zezwalam wyłącznie na darmowych
platformach elektronicznych, ze wskazaniem adresu
tekstu źródłowego i pseudonimu autora tłumaczenia.
https://mikstury-bezmetki.neon...

 https://www.salon24.pl/u/hardy/1134063,homo-putinus

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tezeusz

11-05-2021 [16:55] - Tezeusz | Link:

Pisałem już o antypolskich pro sowieckich portalach w tym Neon24 zwany Scierwoneonem. Podawałem konkretne materiały, blogerów i ich wypowiedzi w tym naszego soviet Persika vel.szperaczka.
Materiał poszedł na Fb i.wiele portali internetowych.w tym Ablicla.com. Komentarzy o.tych sowieckich pseudo bohaterach  nie przytoczę zawierają wyrazy niecenzurowane. 

Obrazek użytkownika Marek Kudła

11-05-2021 [17:44] - Marek Kudła | Link:

Od 1917 roku tą nację nazywano Homo sovieticus !  Obecnie Homo putinus !  Pytałem znajomego dlaczego tak czczą Putina ?!  Odpowiedź była niesamowita:  Bo Putin zrobił porządek z mafiami, złodziejami, szajkami i terrorystami. (Wiadomo dlaczego - bo on jest teraz szefem mafii).  Bo Putin trzyma spokój w Rasiji.  Bo Putin dąży do odbudowy imperium radzieckiego. Jego wojska są już w Gornym Karabachu, Czeczenia, Osetia, Krym już ruskie, w kolejce stoi Ukraina, a śni mu się Polska i całe Trójmorze.  Uważajmy na tego sukinsyna, ale nie dajmy się wciągnąć do udziału w wojnie Ukraińskiej - nie nada !!!

Obrazek użytkownika Niezalogowany

11-05-2021 [18:17] - Niezalogowany | Link:

"nie dajmy się wciągnąć do udziału w wojnie Ukraińskiej" - co to za bzdura? Ukraina jest geograficznym, geopolitycznym i militarnym buforem chroniącym nas przed Rosją. O takie zabezpieczenie geopolityczne się dba i każda "wojna ukraińska" jest zawsze tak naprawdę także naszą wojną. Nie możemy trwać bezczynnie gdy atakowany jest przyjazny nam sąsiad.

Obrazek użytkownika Jabe

11-05-2021 [20:00] - Jabe | Link:

Jeśli to będzie także nasza wojna, to nici z bufora.

Obrazek użytkownika Pers

11-05-2021 [20:17] - Pers | Link:

niezalogowany
"Nie możemy trwać bezczynnie gdy atakowany jest przyjazny nam sąsiad."

Na co czekasz? Leć odbijać Krym i pomóż "przyjaznemu nam sąsiadowi".
Oni będą w tym czasie szwędać się po Polsce.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

11-05-2021 [20:59] - Niezalogowany | Link:

"szwendać"
Z ortografii i geopolityki pała.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

11-05-2021 [20:34] - Marek Kudła | Link:

Ty bufor, jak Ukraićcy mordowali Polaków to niech się teraz sami bronią !  Turcja im pomoże. A my możemy im pomóc tak samo jak nam pomogli Anglicy, Francuzi i inni !!!

Obrazek użytkownika Niezalogowany

11-05-2021 [21:04] - Niezalogowany | Link:

Powinniśmy też zemścić się na Szwecji za potop szwedzki?
Sytuacja geopolityczna się zmienia. To, że mniejszość ukraińska zatruta nieludzką ideologią obróciła się wiele lat temu przeciwko Polakom nie dyskredytuje w żaden sposób Ukraińców jako nacji. A w naszym interesie jest dbać o Ukrainę i wspierać ją, bo każda słabość w regionie przekłada się na narastające ataki Rosji. Na razie tylko hybrydowe i asymetryczne, więc pomagając Ukrainie i Ukraińcom oddalamy od nas samych zagrożenie wojną kinetyczną.
Twoje uniesienia dotyczące historycznych zdrad Aliantów też są co najmniej nieaktualne. NATO i indywidualne sojusze militarne stawiają nas w zupełnie innym miejscu niż w czasie II Wojny Światowej.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

12-05-2021 [17:27] - Marek Kudła | Link:

Dosłownie nic nie zrozumiałeś z tego, o czym napisałem !  Ponadto ty mylisz pomoc z zemstą ! Stuknięty czy cóś ?!  Ja piszę by nie pomagać Ukraińcom w czynnej walce przeciwko ruskim, a ty piszesz by się zemścić na Szwecji za potop !  No kurna ręce opadają !  Czy ciebie w szkołach nie uczono myślenia ?!!!  Jeśli np. Norwegia napadnie na Szwecję, to nie powinniśmy Szwecji pomagać w czynnej walce !!!  Dość Polaków zginęło we Wloszech, w Anglii, na szlaku Gen. Maczka i u ruskich - ni kuta więcej !!!
A co do Ukraińców:  Leżą na kanapach młode ukraińsko-faszystowskie gnioty na zachodniej Ukrainie, potomków banderowców (czczących do dziś Banderę i UPA) i żadnej ochoty do obrony własnego kraju - to co ?  Polacy powinni za nich walczyć i ginąć - puknij się cepie !  A jaką ty łomie widzisz różnicę pomiędzy morderstwem 20 tys. polskich oficerów strzałem w tył głowy przez ruskich a morderstwem 20 tys. Polaków za pomocą siekier, wideł, noży i innych  ?!!!!!!!!  No to zgłoś się jako pierwszy ochotnik, który jest gotów umierać za Ukrainę !!!

Obrazek użytkownika Niezalogowany

13-05-2021 [11:41] - Niezalogowany | Link:

"Ja piszę by nie pomagać Ukraińcom w czynnej walce przeciwko ruskim, a ty piszesz by się zemścić na Szwecji za potop !"
To się nazywa ironia, proszę pana. I fakt, że trzeba to panu tłumaczyć już mówi coś o pana poziomie.
Pana wrzaski, emocje, wykrzykniki nie zmieniają prostego geopolitycznego faktu: jako bufor geograficzny i militarny będący celem Imperium Zła, Rosji, Ukraina jest naszym, Polski, przyjacielem i tak powinna być traktowana. Każda przeciwna teza jest prokremlowska, bo sprowadza się do hasła "Ukraina be. Nie poamagajmy Ukrainie, nawet gdy przez jej terytorium armia Kremla będzie chciała zbliżyć się do naszych własnych granic".

Obrazek użytkownika Pers

13-05-2021 [12:57] - Pers | Link:

niezalogowany.
Wolałbym mieć granicę z przewidywalną Rosją niż z banderowską Ukrainą, która zgłasza do nas pretensje terytorialne.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

13-05-2021 [13:21] - Niezalogowany | Link:

Ukraina nie zgłasza żadnych pretensji terytorialnych. Rozrabia tam tylko grupa krzykaczy sterowawnych z Kremla, taki ukraiński odpowiednik Konferederacji.

Obrazek użytkownika Pers

13-05-2021 [14:22] - Pers | Link:

niezalogowany
//grupa krzykaczy sterowawnych z Kremla, taki ukraiński odpowiednik Konferederacji.//

Kontaktowałeś się już z jakimś specjalistą?

Obrazek użytkownika Tezeusz

13-05-2021 [18:16] - Tezeusz | Link:

@ Persie vel Ruszkiewicz pytam poważne czytając twój powyższy komentarz czy ty piszac taki komentarz cytuję :"

".... syjoniści dostaną od Palestyńczyków łomot (już dostają) i będą mieli tyle tam do powiedzenia co w gettcie za okupacji :))"

Popierasz holokaust i.mordowanie ludzi, popierasz getta które stworzyli Niemcy by mordować ludzi komory gazowe. Persie POPIERASZ !!!
Nie ma słów by skomentować twój wywód Ruszkiewicz każde słowo w twoim kierunku było by obrażliwe . Ale takim wrednym....... jesteś jak ciebie nazywają w internecie

Obrazek użytkownika Es

12-05-2021 [01:23] - Es | Link:

" Nie możemy trwać bezczynnie gdy atakowany jest przyjazny nam sąsiad". Jaki?   Jesteś jednym z koolejnych zaczadzonych bredniami o polsko ukraińskiej przyjaźni i mirażami benefitów z tym związanymi? Jedynym narodem na wschodzie wartym tzw przyjaźni są białorusini i nad kontaktami z ich państwem należało pracować już od 20-30 lat mając w nosie jakieś głupoty o reżimie i dyktaturzenarzucane przez wiadomą diasporę,której ktoś przeszkadzał w robieniu tam geszeftów.
Nie. Wojna ukraińska nie jest naszą wojną.Może stała by się nią, gdyby sami Ukraińcy zaczęli ją postrzegać jako własną.
A co do tzw buforów chroniących nad przed rosją? Może weź do ręki mapę i tak na oko oceń, czy z Moskwy do Warszawy to czołgiem szyciej przez Mińsk, czy Kijów?

Obrazek użytkownika Marek Kudła

12-05-2021 [17:35] - Marek Kudła | Link:

Fantastyczna riposta !  I Tutaj Es ma rację !  Pomóżmy lepiej Białorusinom, a nie czekajmy tylko na sankcje.  Trzeba wysłać speców na Białoruś, którzy nauczą ludzi walczyć z milicją Łukaszenki, trzeba dotrzeć do robotników przynajmniej dużych zakładów pracy, bo jak oni nie zastrajkują to nie wygrają wolności , itd !!  Same demonstarcje uliczne nie wystarczą !!!   Brawo Es !!!

Obrazek użytkownika J z L

11-05-2021 [18:20] - J z L | Link:

Świat bez Rosji byłby lepszy

Ileż razy czytałem opinie i komentarze, że za całe zło tego świata odpowiadają Amerykanie, Izrael i kapitalizm, że NATO otacza Rosję, która chce jedynie chronić swoje interesy i swoich obywateli.

Rosyjska propaganda dzień w dzień próbuje przekonać ludzi na całym świecie, że istnieje jakiś zachodni spisek przeciwko Rosji, która tak dzielnie walczy z terroryzmem i próbuje zapewnić pokój. Według tejże propagandy do wojny z Rosją dążą zwłaszcza Amerykanie i to ich należy winić za całe zło tego świata. Rosja i jej wspaniały prezydent Putin to z kolei wzór cnót i męstwa.

Dobrze, ruskie trole mogą kłamać w ten sposób dalej i dalej siać swoją propagandę. Każdy myślący człowiek i tak swoje wie. I widzi kto na tym świecie jest prawdziwym zbrodniarzem i agresorem. Niech Rosjanie i ich pachołki nie dziwią sie, że prawie cały cywilizowany świat ich nienawidzi i coraz częściej im się przeciwstawia. Bo za co mamy Rosję szanować i próbować się dogadać z Kremlem?

Za to że Rosjanie gardzą wszystkimi innymi nacjami i chcą siłą narzucać im swój dyktat? Za to że stosunki z Rosją opierają się na relacji dzierżymorda-niewolnik, przy czym to Kreml gra tu rolę tyrana? A może mamy kochać Rosję za jej zbrodniczą politykę, nie tylko tą z czasów ZSRR, ale również za to co stało się po 1991 r.?

My Polacy, podobnie jak inne narody, które przez lata cierpiały pod jarzmem Rosji, mamy prawo jej nienawidzić i gardzić tym krajem. Także za to co ten przeklęty kraj robi obecnie.

Po rozpadzie ZSRR, Rosja dwukrotnie najechała Czeczenię mordując tam ponad 200 000 osób, głównie cywilów (w tym 45 000 dzieci), zaatakowała Gruzję w 2008 roku (ok. tysiąca ofiar), zaanektowała Krym i dokonała inwazji na wschodnią Ukrainę (ponad 10 000 ofiar). Do tego włączyła się w wojnę w Syrii, bez pardonu mordując w nalotach wielu cywilów.

Rosjanie mordują nie tylko podczas wojen i nie tylko na wrogim wg nich terytorium. Robią to także w krajach im niezagrażających, przykładem jest tu A. Litwinienko plus kilkanaście innych tajemniczych zgonów czy ostatnio próba otrucia gazem Nowiczok b. Agenta GRU w Anglii przez co ucierpiało kilkadziesiąt niewinnych osób. Mordują też oczywiście na własnym podwórku- wysadzili bloki mieszkalne w Moskwie i Wołgodońsku w 1999 r. (300 ofiar), żeby mieć pretekst do agresji na Czeczenię. Zamordowali też ok. 300 rosyjskich dziennikarzy (min. Annę Politkowską) i wielu działaczy opozycji (min. B. Niemcowa). Akcje odbijania zakładników przez rosyjskie siły specjalne są przeprowadzane w taki sposób, że giną głównie zakładnicy (Kizlar-Pierwomajskoje 1996, Dubrowka 2002, Biesłan 2004 itd.).
https://www.salon24.pl/u/polishallied/857336,swiat-bez-rosji-bylby-lepszy
 

Obrazek użytkownika Pers

11-05-2021 [18:25] - Pers | Link:

husky
Ten cieć co napisał te bzdety to twój towarzysz z hasbary?
Połowę komentarzy usunął, stara hasbarska metoda :))))))

Obrazek użytkownika J z L

11-05-2021 [19:28] - J z L | Link:

twoich trollu,twoich
a na koncu ciebie administrator S24

Obrazek użytkownika Pers

11-05-2021 [18:32] - Pers | Link:

husky
W jednej z ostatnich notek twój przyjaciel z hasbary, którego wyżej cytujesz, jest bardzo "miły" dla Strefy Wolnego Słowa, cytuję:

"Ten post będzie krótki, a dotyczy mediów związanych z tzw."Strefą Wolnego Słowa", czyli mediami bezpośrednio związanymi od lat z PiS-em i udającymi niezależne, chociaż dzień w dzień powtarzają przekaz jedynie słusznej partii. (...)

Jednakże minęły lata, nowe fakty wyszły na jaw (np. uzależnienie od finansowania ze strony PiS), a przede wszystkim "GP" i jej portal niezależna.pl w obliczu pLandemii pokazały swoją prawdziwą twarz, w związku z czym nie mogę dłużej milczeć. Wszystkie media tzw. "Strefy Wolności Słowa" z "Gazetą Polską" i niezależną.pl to po prostu ośrodki pisowskiej, antywolnościowej propagandy.  Te media bez przerwy terroryzują odbiorców covidową propagandą i bredzą, że koszmar lockdownu skończy się za 2 tygodnie. Bredzą tak od roku, cenzurując przy tym krytyczne wpisy pod swoimi artykułami.

Dlatego w związku z tym, że niezależna.pl i wszystkie media związane z tzw. "Gazetą Polską" notorycznie kłamią, manipulują i cenzurują wolne głosy (pomimo cenzury wielu komentatorów  na niezależna.pl krytykuje plandemiczną histerię i propagandę, chwała im za to), apeluję do wszystkich z prawej, wolnościowej strony, aby ni czytać tej taniej propagitki i nie dawać zarobić tym oszustom. Kierownictwo tych rzekomo niezależnych mediów to de facto grupa oszustów, którzy bazując na szczerych i prawdziwych poglądach wielu patriotycznych Polaków, prowadzą wredną, niewolniczą, covidową propagandę i okłamują opinię publiczną.  Moralnie ci ludzie niczym nie różnią się od Urbana i jego pseudo- dziennikarzy  z lat 80. XX wieku. (..)
https://www.salon24.pl/u/polis...

I kogo ty tutaj cytujesz? Kłamczucha i oszczercę?
Wstydź się husky. Chcesz tu robić karierę i takie kwiatki?...

Obrazek użytkownika J z L

11-05-2021 [18:57] - J z L | Link:

Rosjanie - ten naród nie powinien istnieć

Rosja pada na swoje własne życzenie, albo raczej dzięki Putlerowi, który doprowadził ich kraj do ruiny a Rosjan do nędzy. I próbował zrobić z Rosjan bandytów. Im prędzej Rosjanie się otrząsną i pozbędą się tego zbrodniarza i uzurpatora - tym lepiej. Może jeszcze niektórzy uratują skórę?

Miłośnicy Rosjan mogą jęczeć dniami i nocami, ale upadek Rosji jest już przesądzony. Musimy się na niego dobrze przygotować. Warto było by już teraz zacząć rozmowy z Chinami i Ukrainą nad podziałem rosyjskiej masy upadłościowej

Rosjanie są jak śmiertelna zaraza, nigdy nie powinni mieć swojego zbrodniczego państwa. Wydaje im sie, że wszystko im wolno.

Chociaż należy wiedzieć, że Rosjanie nigdy nie napadają na sąsiadów, którzy są zbyt silni. Oczywiście jest straszenie, pobrzękiwanie bronią i przechwałki co to im zrobią jak złapią, ale nigdy nie dojdzie do otwartego konfliktu. Inaczej jest jeśli Rosja może dokonać ataku informacyjnego i użyć agentury wpływu. Przykładem jest podpisany przez Waldemara Pawlaka kontrakt gazowy, na 37 lat. Był tak super zorganizowany, że Putin śmiał się w kułak udzielając wywiadu bodajże w CNN- "właśnie uzależniłem od siebie duże państwo w Europie środkowej, na prawie 40 lat". Interweniowała UE i delikatnie zmieniono warunki. Pytanie, jak to sie stało, ze wicepremier Pawlak sknocił tak ważny kontrakt?

Rosja ma swoich idiotów powpychanych tu i ówdzie, którzy z radością podpiszą każdy dokument i w rękę pocałują. Bo Rosja wielka, Rosja mądra, Rosja silna...

Ale jeśli Rosja rozpęta III-cią wojnę światową, do czego usilnie dąży to będzie to bój ich ostatni.

Jeżeli Rosja bryknie i odpali choć jeden ładunek jądrowy, choćby w stratosferze, czym powszechnie grozi - to musimy zadbać, aby w tym bandyckim kraju nie pozostał kamień na kamieniu.

Po upadku Rosji, jeśli Putler przeżyje musi odpowiedzieć za wszystkie zbrodnie przeciwko ludzkości jakich się dopuścił napadając na Gruzję, na Ukrainę - na Krym, na Donbas, na Syrię; za mordy polityczne na Rosjanach jakich się dopuścił. A Rosjanie muszą zapłacić bilionowe odszkodowania w USD.

 

Obrazek użytkownika J z L

11-05-2021 [18:58] - J z L | Link:

Rosjanie to naród, któremu daleko do ideałów cywilizowanego świata. 70% tego narodu popiera Putina. Pierwsze od czasów starożytnych w świecie państwo, które będąc gospodarzem zimowych Igrzysk Olimpijskich jednocześnie zbrojnie najechało państwo sąsiednie chełpiąc się przed tym światem swoją bezpardonową wojenną agresją. Bandycki kraj. Dziki naród. Potomkowie dzikich hord Dżyngis Chana.

Chcieli by być Słowianami ale nie potrafią, dlatego napadli na naszych braci Słowian - Ukraińców. Wszystkie wojny zamierały, gdy trwały Igrzyska Olimpijskie. Był to zawsze czas, gdy pierwszeństwem nad nienawiścią i agresją cieszyła się zawsze rywalizacja sportowa. Ale dla Rosji nie ma nic świętego. Bandyckie państwo. Dziki naród. Są gorsi od islamistów. Rosja pokazała twarz taką, jaką w Polsce znamy od czasów "wyzwolenia", gdy zabijano polskich patriotów i bohaterów zasłużonych w walce z hitlerowskim okupantem. Od czasów zsyłek na Syberię, krwawo tłumionych powstań narodowych, łagrów, Katynia, Wołynia, Powstania Warszawskiego i katowni NKWD/UB. Jednak tę twarz próbowano ukryć, próbowano zakwestionować, że ona istnieje. Budowano nawet "komunizm z ludzką twarzą". Ale Polacy nie dali się nabrać. Ostatnie kilka lat to czas intensywnej propagandy, częściowo forsowanej przez rosyjską agenturę wpływu, a częściowo przez użytecznych idiotów. Mimo dobrej woli ze strony polskiej i chęci ułożenia dobrych stosunków z Rosją. Ale Rosjanie nie są zdolni do ludzkich odruchów. Zimne wyrachowanie pozwala im nawet zestrzelić samolot pasażerski, albo doprowadzić do katastrofy z Polskim Prezydentem. Rosjanie mają mentalność Hunów..

To jest naród wychowany przez kij. Tak jest od czasów Mongołów, którzy sterowali poszczególnymi księstwami i podjudzali je przeciw sobie. Można to porównać do rozwoju intelektualnego ludzkości - Rosja jest na początku drogi. Jeżeli ktoś nie rozumie otaczającego świata to jest agresywny. Rosjanie nie tylko nie rozumieją zasad i praw międzynarodowych, ale i nie wiedzą co to moralność. Pytanie czy Rosjan da się ucywilizować?

http://1do10.blogspot.com/2016/02/rosjanie-ten-narod-nie-powinien-istniec.html

Obrazek użytkownika J z L

11-05-2021 [19:01] - J z L | Link:

te dachowiec
Po ile dzisiaj miska ryżu na neonie 24r.u

Obrazek użytkownika J z L

11-05-2021 [18:36] - J z L | Link:

Jedyne co Rosja daje światu to wojny, narkomania, bieda, broń, terroryzm, zamordyzm, uzależnienie od ropy i gazu oraz przestępczość. Nic pozytywnego.

Niebawem będzie obchodzona 8. rocznica zamachu w Smoleńsku, przypomnijcie sobie co się wtedy zdarzyło i jak reżim Putina potraktował Polskę. Przypomnijcie sobie ich wszystkie kłamstwa, to całe poniżenie i pogardę jaką nam okazali. To jest właśnie Rosja i jej załgani, obłudni przywódcy.

O ile Niemcy przeprosili za III Rzeszę i ucywilizowali się na tyle, by nie wywoływać kolejnych wojen i z nimi nie mamy takich problemów jak w przeszłości, o tyle Rosja jest takim samym zagrożeniem i taką samą satrapią, jak w przeszłości. Nic się nie zmieniła. Podobnie jak jej mieszkańcy, którzy w ponad połowie popierają swojego potwornego, psychopatycznego przywódcę Putina, podobnie jak Niemcy popierali kiedyś Hitlera.

Rosja to zbrodniczy kraj rządzony przez bandytów, z którymi nie da rozmawiać się tak jak z cywilizowanym partnerem. Tak jak nie negocjuje się z liderami Państwa Islamskiego czy Al-Kaidy lub bossami Cosa Nostry i innych mafii, tak nie warto dogadywać się z Kremlem. Rosję trzeba zmusić do odwrotu, żeby ten kraj przestał wreszcie destabilizować cały świat. Żaden kraj nie chce najeżdżać, niszczyć, ani okupować Rosji.

Ja osobiście uważam, że świat bez Rosji byłby lepszym i bezpieczniejszym miejscem, ale wystarczy mi gdyby Kacapy zostały odizolowane w swoim kraju i tam żyły jak chcą, ale bez bycia mocarstwem, które ma cokolwiek do powiedzenia w kwestiach świata.

Z kilku opinii jakie słyszałem (min.od Wiktora Suworowa) wynika, że czas Rosji i Putina jest już policzony i cały ten zbrodniczy system runie jeszcze za naszego życia.  Skończą się pieniądze, gospodarka padnie jak za Gorbaczowa, Rosja się rozpadnie na mniejsze państwa, a Putin zostanie obalony.

I tym optymistycznym akcentem zakończę tego posta.
 
 

polish_ allied
https://www.salon24.pl/u/polishallied/857336,swiat-bez-rosji-bylby-lepszy

Obrazek użytkownika Guildenstern

11-05-2021 [23:16] - Guildenstern | Link:

Dawno nie spotkałem się z taka dawką pogardy do jakiegokolwiek narodu. My mamy prawo mieć wiele pretensji do Rosji i jej władz ale to co tu się wypisuje wobec Rosjan w ogóle to jest skandal. Mam osobiście wrażenie, że od jakiegoś czasu mamy na NB najazd pijanych huzarów w kalesonach, którym się wydaje, że są husarią. A okażą się pewnie hasbarą, która ma dyskredytować sztandar jakim dla zmyłki ochoczo wymachują. P.S.: Proszę sobie przypomnieć, jaki ogrom zbrodni (również wobec własnych obywateli) mają na koncie Anglia czy Francja. Czy ktokolwiek pokusiłby się o analogiczne twierdzenia wobec narodów: brytyjskiego czy francuskiego. Proszę sobie przypomnieć zbrodnie Japończyków w podbitych Chinach czy słynny "cień króla Leopolda" na kontynencie Afrykańskim. Wreszcie kolonializm w ogóle i wszystkie umoczone w nim nacje. BTW naprawdę komuś tu się marzy granica z Chinami? Really?

Obrazek użytkownika paparazzi

12-05-2021 [16:49] - paparazzi | Link:

A generał Patton co powiedział o Rosjanach?

Obrazek użytkownika Guildenstern

12-05-2021 [19:24] - Guildenstern | Link:

A Benjamin Franklin o Eskimosach ew. Etruskach? A Wilhelm 2.0 o Chińczykach? A Kubuś Puchatek o pszczołach? Zgodziłbyś się z nimi?

Obrazek użytkownika Pers

12-05-2021 [18:24] - Pers | Link:

Guildenstern 
"mamy na NB najazd pijanych huzarów w kalesonach, którym się wydaje, że są husarią. A okażą się pewnie hasbarą,"
Bo to jest hasbara!
Zobacz kiedy ci "huzarzy w kalesonach" się rejestrowali. Robią wszystko, żeby skompromitować i ośmieszyć NB.
Ciekawe dlaczego Administracja nie reaguje?
 

Obrazek użytkownika J z L

12-05-2021 [19:27] - J z L | Link:

Ciekawe dlaczego Administracja nie reaguje? I nadal sowieckiego czerwonego kota tu toleruje

Obrazek użytkownika Pers

12-05-2021 [19:40] - Pers | Link:

Pocieszające jest to, że prawie nikt na te wasze "materiały" nie wchodzi.
200-300 odsłon jak na NB to tylko trochę więcej niż błąd statystyczny.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

13-05-2021 [12:00] - Niezalogowany | Link:

Za to wy robicie wszystko dla podniesienia prestiżu "Naszych Blogów"?
Kiedy wydawało się wam, że macie tutaj monopol na przekaz, to niejedne chore występy różnych bywalców NB wam nie przeszkadzały. Teraz, kiedy kremlowskie rezonatory są w mniejszości, to nagle aj! waj! dlaczego Administracja nie reaguje?

Obrazek użytkownika Niezalogowany

13-05-2021 [11:52] - Niezalogowany | Link:

Po pierwsze, nie wiem czy zauważył pan, ale jesteśmy razem z Anglią i Francją w NATO. To są sojusznicy, przyjaciele, partnerzy handlowi, i tak dalej. Po drugie Ani Anglicy ani Francuzi nie zamordowali nam Prezydenta w Smoleńsku, wczesniej okupując nas przez 50 lat, po "wyzwoleniu" którego dokonali z rąk własnego sojusznika z Rapallo.

Obrazek użytkownika Pers

13-05-2021 [12:55] - Pers | Link:

niezalogowany
A kto nam zabił prezydenta?
Masz taką wiedzę?

Obrazek użytkownika Niezalogowany

13-05-2021 [13:22] - Niezalogowany | Link:

Mam. Miał ją też rosyjski namiestnik Komorowski, zapowiadając, że "prezydent gdzieś poleci i wszystko się zmieni".

Obrazek użytkownika Pers

13-05-2021 [14:21] - Pers | Link:

niezalogowany
Czyli kto zabił nam prezydenta?
Konkrety proszę. Nazwiska.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

13-05-2021 [15:28] - Niezalogowany | Link:

Nazwiska? Proszę bardzo:
Влади́мир Влади́мирович Пу́тин
Сергей Кужугетович Шойгу