To co zrobił Trzaskowski to Himalaje kłamstwa

Palikot zalecał Platformie kłamanie ale to co zrobił Trzaskowski to Himalaje kłamstwa
 
1. Janusz Palikot kiedyś ważny polityk Platformy, pod koniec stycznia napisał na jednym z portali społecznościowych, „że jeżeli opozycja chce wygrać wybory musi kłamać” i podał 6 przykładów takich kłamstw, wszystkie ze znakiem zapytania aby uniknąć odpowiedzialności prawnej.
Nie będę ich przytaczał ale wszystkie one były zupełnie absurdalne i miały na celu wywołanie skrajnie negatywnych emocji w stosunku do rządzących, a przy sile mediów jakimi dysponuje opozycja, ich regularne powtarzanie, musi jego zdaniem, przynieść oczekiwany skutek.
„Kłamać, kłamać i jeszcze raz kłamać”, ta podpowiedź Palikota stosowana jest w całej rozciągłości przez polityków Platformy i wspierające ich media, w nadziei, że nie poważnym programem wyborczym, a właśnie kłamstwami, można wygrać wybory.  

2. Jednak to co zrobił prezydent Warszawy i jednocześnie wiceprzewodniczący Platformy Rafał Trzaskowski w ostatni piątek, uczestnicząc zdalnie w panelu zorganizowanym przez Atlantic Council dotyczącym pandemii koronawirusa i szczepień przeciw Covid 19, to są wręcz Himalaje kłamstwa.
Trzaskowski poinformował pozostałych panelistów i prowadzącego, że to on osobiście uratował sytuację w Warszawie, zabezpieczając odpowiednie ilości odzieży ochronnej, sprzętu medycznego, łóżek w szpitalach, wreszcie teraz opracował i wdraża system szczepień mieszkańców miasta.
 Jak twierdził w sytuacji kiedy rząd doprowadził do chaosu już podczas drugiej i trzeciej fali Covid 19, on „wziął odpowiedzialność w swoje ręce”, zareagował bardzo szybko, bo „lepiej od rządu wiedział, jak przygotować się do walki z pandemią”.

3. Na te bezprzykładne kłamstwa zareagował zarówno minister zdrowia Adam Niedzielski pisząc na jednym z portali społecznościowych ,że „czasem brak słów by skomentować kłamstwo przeplatane megalomanią” jak i wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł, który koordynuje organizację ochrony zdrowia i walkę z pandemią koranwirusa na terenie Mazowsza.
Jak podkreśla wojewoda jeżeli z kimś zarządzających Warszawą miał kontakt w sprawach ochrony zdrowia w ciągu ostatniego roku to byli zastępcy Trzaskowskiego, a on sam najczęściej był nieobecny w urzędzie.
Prezydent zarządza 10 szpitalami w Warszawie i jednocześnie na etapie wyposażania był nowo wybudowany szpital Południowy i gdyby nie materiały medyczne i sprzęt medyczny za 7 mln zł dostarczone przez rząd, żaden z tych szpitali nie byłby przygotowany do przyjmowania pacjentów zakażonych Covid19.
Wręcz skandalem zakończyło przyspieszenie oddania do użytku szpitala Południowego i przeznaczenia go w całości na leczenie pacjentów covidowych, mimo przeznaczenia przez rząd aż 80 mln zł na dokończenie budowy i wyposażenie w sprzęt, w momencie nadchodzenia 3 fali covidowej, nie był on gotowy do przyjmowania pacjentów.
Dopiero powołanie pełnomocnika ministra zdrowia na zarządzającego tą placówką (swoistego zarządcy komisarycznego), spowodowało przełamanie oporu i obecnie dysponuje on 250 łóżkami do przyjmowania pacjentów covidowych.

4. Podobnie jest ze szczepieniami przeciwko Covid19, na terenie Warszawy działa blisko 300 punktów szczepień, do organizacji których miasto nie przyłożyło się w ogóle, wszystkie one powstały jako samodzielna aktywność podmiotów, które zdecydowały się zająć szczepieniami.
Do tej pory miasto nie zorganizowało samodzielnie żadnego punktu szczepień, przymierza się do takiej organizacji na stadionie Legii ale powstanie takie punktu jest w pełni finansowane przez wojewodę, a sam proces szczepienia jak i szczepionki są finansowane z budżetu państwa.
Trzaskowski natomiast bez zająknięcia stwierdził, że to on stworzył taki punkt na stadionie , co więcej że już od wielu dni szczepi, sugerując wręcz, że całą te operację finansuje z budżetu miasta, zastępując w ten sposób nieudolny rząd.

5. Można by machnąć ręką, politycy Platformy nie potrafią nic innego, to przynajmniej kłamią bardzo sprawnie, ale Atlantic Council, to jednak bardzo opiniotwórczy think tank i oczernianie Polski na takim forum i w takiej sprawie, gdy chodzi o zdrowie i życie ludzkie, to jednak bezczelność wręcz niewyobrażalna.
I robi to człowiek, który już na początku pandemii uciekł na zwolnienie lekarskie, później jesienią zachęcał do protestów w ramach Strajku Kobiet w Warszawie i sam w nich uczestniczył, a bez wyrażonej w dziesiątkach milionów złotych pomocy z budżetu państwa , nie byłby w stanie dokończyć budowy szpitala Południowego, jego sztandarowej inwestycji w ochronie zdrowia.
Himalaje kłamstwa i bezczelności, prezydenta stolicy, wiceprzewodniczącego Platformy, kandydata na prezydenta Polski, a teraz organizatora dla młodzieży w sierpniu w Olsztynie, wydarzenia Campus Polska Przyszłości.
Czy tych młodych ludzi, którzy przyjadą do Olsztyna, będzie także uczył tak wyrafinowanego kłamania?

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

09-05-2021 [07:50] - Pers | Link:

Panie europośle!
Zamiast zajmować się jakimś Trzaskowskim mógłby pan odpowiedzieć na kilka pytań?
- czy ktoś odpowie za ok 100 000 niepotrzebnych śmierci Polaków nie mających nic wspólnego z covid?
- czy ktoś zostanie rozliczony za nieprawidłowości przy zakupie maseczek i respiratorów?
-  czy ktoś dostanie medal za całkowite wyeliminowanie grypy w Polsce?
- czy ktoś zostanie rozliczony za zniszczenie branży gastronomicznej, hotelarskiej i fitness?
Czy w ogóle ktoś zostanie pociągnięty do odpowiedzialności?

Obrazek użytkownika Tezeusz

09-05-2021 [10:45] - Tezeusz | Link:

Jaroslawie Ruszkiewicz vel Pers vel.szperaczka z antypolskiego.portalu.NEon24.pl.https://spiritolibero.neon24.p....
https://spiritolibero.neon24.p...
Sam.w swoich materiałach opluwasz Polskę.i Siły Zbrojne.
Nazywasz Polaków " bydłem". Zanim.komukolwiek.zwrócisz uwagę stan przed lustrem.
Piszesz tak.cytuję :

"Po kilku miesiącach "narodowego programu wyszczepienia" polskiego bydełka mobserwacjeożna już poczynić pewne obserwacje. Pierwsza to taka, że "szczepionki", które miały być przepustką do "nieśmiertelności" wcale takim cudem nie są..."
"To wszystko pokazuje jedno - w stadzie bydła do wyszczepienia chętnych zaczyna dramatycznie brakować..."

Nazywasz Polaków BYDŁEM jakim prawem ? A kim ty jesteś Panie Jarosławie Ruszkiewicz ! kim ! 
 

Obrazek użytkownika Pers

09-05-2021 [10:44] - Pers | Link:

tezeuszku
Zawiesiłeś się?
Jakiś reset by ci się przydał.

Obrazek użytkownika sake3

09-05-2021 [11:17] - sake3 | Link:

@Pers......No,nie jakimś tam Trzaskowskim jak piszesz......Przecież sam prezydent Warszawy na forum Atlantic Council publicznie powiedział w wywiadzie,że ,,od poczatku wziął odpowiedzialność w swoje ręce,zorganizował sieć szpitali,zakupił sprzęt,zorganizował punkty szczepień na stadionach,rozwiązał kwestię zakupu i dostaw sczepionek do Polski.Dlaczego w takim razie mamy więc obarczać rząd a nie Trzaskowskiego odpowiedzialnością i jaką?Chyba tylko tym że walkę z koronawiusem scedował na samorządy i Trzaskowskiego który tak gładko uporał się z problemem.Bardzo łatwo jest rozliczać nawet nie dowiadując się czy sprawa nie została jednak załatwiona.Ciekawe więc dlaczego nasza ,,kasta''tak ochoczo rzucająca się do gardeł rzadowi tu nie widzi podstaw do rozliczania?Pewnie dlatego,że sprawy nierzetelności dostawców już zostały załatwione.I jeszcze jedno-nie ma śmierci potrzebnych i niepotrzebnych.Ilu pacjentów chorych np.na nowotwory z przerzutami i tak by zmarło.Przecież są różne choroby nieuleczalne na które dotąd nie ma skutecznych leków więc za to mamy też rozliczać rząd?Czy tylko branża gastronomiczna i hotelarska w Polsce poniosła wielkie straty,jakoś nie słychac by w innych krajach  za zamknięcie tych usługowych placówek ktoś chciał rozliczać rządy.Jak ktos chce psa uderzyć zawsze kij znajdzie.Chcecie obalić ten rząd to go obalajcie i wybierzcie cymbała i tupeciarzaTrzaskowskiego na premiera,może wtedy cokolwiek zrozumiecie.

Obrazek użytkownika Jabe

09-05-2021 [12:53] - Jabe | Link:

I tak by zmarli, więc po co było ich leczyć. Brawo, Pani Sake, brawo!

Obrazek użytkownika sake3

09-05-2021 [14:18] - sake3 | Link:

@ Jabe    w swojej złosliwości wobec mnie (nawiasem mówiąc jestem już przyzwyczajona) przekręca Pan moje słowa.Nie napisałam,że takich chorych nie ma po co leczyć tylko to,że ich śmierć nie może być poczytana za zaniechanie leczenia bądź zaniedbanie leczenia.Nie sądziłam,że można się wobec mnie zdobyć na takie chamstwo. 

Obrazek użytkownika Jabe

09-05-2021 [14:53] - Jabe | Link:

Nie zamierzałem być złośliwy. Przepraszam.

Jednak oczywiście za straszenie pacjentów zarazą i pseudoleczenie przez telefon odpowiadają ci, którzy to rozpętali, czyli wiceprezes z wicepremierem. Mam nadzieję, że tym razem grubej kreski nie będzie. Te „plusowe” śmierci (nawet nie zaliczone do kowidowych) wołają o pomstę!

Nawiasem mówiąc, o ile pamiętam, afera respiratorowa nawet nie skończyła się zwrotem pełnej kwoty, choć to nie załatwiłoby sprawy.

Obrazek użytkownika Pers

09-05-2021 [14:49] - Pers | Link:

sake3
Plączesz się jak Mańka w pokrzywach :)

"to go obalajcie i wybierzcie cymbała i tupeciarzaTrzaskowskiego"
Dlaczego w waszych (pisowskich) ciasnych główkach istnieje jedynie taka alternatywa?
W Polsce z pewnością jest wielu rzetelnych i uczciwych Polaków, trzeba ich tylko znaleźć.
Tych co są teraz w polityce należałoby jak najszybciej wyłapać i izolować. Byłoby to dużo tańsze niż pozostawienie ich na wolności.
Zresztą ilu ich może być? Z pięć tysięcy? Starczyłoby osadzonych, sprawców lżejszych przestępstw, wypuścić z elektronicznymi bransoletkami i miejsce dla prawdziwych przestępców gotowe.

"Czy tylko branża gastronomiczna i hotelarska w Polsce poniosła wielkie straty"
Nie, jest dużo więcej nieodwracalnych szkód. Te podałem jedynie jako przykład.

"jakoś nie słychac by w innych krajach  za zamknięcie tych usługowych placówek ktoś chciał rozliczać rządy"
Słychać. Tylko co mnie obchodzą "inne kraje"?

Obrazek użytkownika Jabe

09-05-2021 [08:19] - Jabe | Link:

Pan Palikot doradzał, żeby Platforma robiła to samo, co PiS. Chyba nie wyjaśnił jednak, czemu wyborcy mieliby wybrać kopię, mając oryginał.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

09-05-2021 [08:32] - NASZ_HENRY | Link:

Trzaskowianka płynie po polskiej krainie ☺☻
 

Obrazek użytkownika Trotelreiner

09-05-2021 [08:53] - Trotelreiner | Link:

Everybody lies...Trzaskowski,Niedzielski,Horban...et consortes...

Obrazek użytkownika u2

09-05-2021 [09:51] - u2 | Link:

Przeszukałem stronę Atlantic Council zaintrygowany jak Trzaskowski mówi po angielsku. Niestety, znalazłem tylko jeden artykuł o Trzaskowskim, w którym były ambasador USA w Polsce p.Daniel Fried twierdzi, że Prezydent Duda będzie rządził w podzielonym kraju. Ot obiektywność jankesa z USA, a może 'wishful thinking' przedstawiciela 'narodu wybranego' ? :-)

https://www.atlanticcouncil.or...

Obrazek użytkownika Marek1taki

10-05-2021 [08:33] - Marek1taki | Link:

To trochę tak jakby mieć pretensje do megalomana co przechwala się gwałtem a prawdziwy gwałciciel odparował, że ofiara z nim jest najszczęśliwsza.