9 Maj 1945 - Dzień zwycięstwa dżumy nad cholerą

Niby zakończenie II WŚ - naprawdę ? - czy Polacy mieli powód do świętowania? Niestety niekoniecznie -zamieniono po prostu jedną okupację - niemiecką ,na drugą -sowieckiej Rosji 
Rok 1945 był dla mieszkańców Europy Zachodniej rokiem zwycięstwa. Hitler strzelił sobie w łeb , Trzecia Rzeszą obróciła się w gruz ,skończyła się II wojna .Koniec okupacji niemieckiej -radość ,euforia. Koniec Gestapo ,SS i wszelkiego syfu spod znaku swastyki.

A co z Europą Wschodnią?

Ten sam rok 1945 -rok klęski -ale tego nie zauważano ,nie chciano dostrzec.  Po latach wojny którą Europa Wschodnia bardziej odczuła niż zachodnia ,rozpoczęła się nowa okupacją .Po prostu zamieniono Gestapo na NKWD. SS na Armię Czerwoną, SD na Smiersz .Zamiast Hitlera był Stalin . Zachodni sojusznicy umyli ręce a nowy okupant przystąpił w Polsce do ,,dzieła" Niemal natychmiast po przejściu frontu oddziały Armii Czerwonej, NKWD i polskich sojuszników rozpoczynały rozprawę że zbrojnym podziemiem . Rozpoczęła się walka komunistów  o władzę, a oddziały niepodległościowego podziemia zostały uznane za wroga systemu. Panowało uczucie zdrady
Znowu tak jak i w Katyniu Polakom strzelano w tył głowy. Znowu wyjechały bydlęce wagony z polskimi patriotami ,represje dotknęły Kościół.
Uruchomiono obozy na potrzeby nowego okupanta.  w 1946 sfałszowano referendum a 1947 sfałszowano wybory . Panował ciągły strach ,inwigilacja ,następowały masowe aresztowania ,bezsensowne wyroki ,masowe egzekucję . Jednak znaleźli się ludzie -herosi nie godzący się na ten stan rzeczy , zapłacili za swoją walkę najwyższą cenę -więzieni ,torturowani ,zamordowani . Przez wiele lat wydarci z kart historii ,skazani na wyklęcie ,zapomnienie ,oczerniani do granic możliwości -a jednak trwali do końca  Rotmistrz Witold Pilecki aresztowany został przez funkcjonariuszy UB 8 maja 1947 r Przypomnę ,,Lalek " zginął 21 października 63 r czyli 18,5 roku od zakończenia wojny

Na podstawie opracowania Agnieszki Nagrodzkiej
https://twitter.com/AgaNagrodzka

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

09-05-2021 [08:02] - Pers | Link:

- Gdzie byli "sojusznicy", którzy tak ochoczo zgodzili się w Jałcie na oddanie Polski i całej Europy Wschodniej Stalinowi?
- Dlaczego nasz "sojusznik" Anglia (której teraz wiernie służy gospodarz bloga) odmówiła Polakom prawa udziału w Londyńskiej Paradzie Zwycięstwa?
- Dlaczego polscy generałowie i oficerowie po zakończonej wojnie musieli pracować u "sojuszników" jako barmani i magazynierzy?

Obrazek użytkownika Kaczysta

09-05-2021 [09:21] - Kaczysta | Link:

Dlaczego polscy generałowie i oficerowie po zakończonej wojnie byli bestialsko mordowani przez sowiecką dzicz której hołd oddajesz od czasu gdy twój tate zapomniał wyjechać z Polski

Obrazek użytkownika Pers

09-05-2021 [10:42] - Pers | Link:

kaczysta
Twój nick tłumaczy wszystko.

Obrazek użytkownika Kaczysta

09-05-2021 [15:29] - Kaczysta | Link:

Czy ten nieskrywany sentyment do ZSRR wynika z faktu częstej obecności Twojej matki w okolicach sowieckich koszar
Prawda?

Obrazek użytkownika Trotelreiner

09-05-2021 [08:47] - Trotelreiner | Link:

Jak juz,to 9 maja...a nie maj.
To jest błąd orograficzny,ktory cie dyskwalifikuje.

Obrazek użytkownika Pers

09-05-2021 [08:53] - Pers | Link:

Trotelreiner 
Musisz mu wybaczyć. On sprawami polskimi zajmuje się jedynie zarobkowo.
To poddany królowej. Taki polskojęzyczny angol.

Obrazek użytkownika J z L

09-05-2021 [09:34] - J z L | Link:

Rus.kiewitz.Stary wykształcony inaczej sowiecki trollu.Jestem przekonany (w 100 procentach) że za chwilę zwrócisz też  uwagę parchatej sowieckiej onucy  na parchatym szambie24r.u na ten tragiczny błąd
Czekam na twój komentarz pod tym wpisem
Masz na tyle odwagi?
https://fakty-kontra-news.neon24.pl/post/161760,9-maj-1945-dzien-zwyciestwa-nad-nazizmem

Obrazek użytkownika Pers

09-05-2021 [10:41] - Pers | Link:

husky
Odpowiedz lepiej na moje pytania, angolski wycieruchu.

Obrazek użytkownika Kaczysta

09-05-2021 [09:04] - Kaczysta | Link:

Bo 9 maja  to były niezłe jaja  z sowieckiej dziczy

Obrazek użytkownika Ryan

09-05-2021 [16:18] - Ryan | Link:

te truteń

To błąd orograficzny- czy gramatyczny?
Nieuku

Obrazek użytkownika Marek Kudła

09-05-2021 [11:18] - Marek Kudła | Link:

W przeszłości Polski, o czym mówi nasza historia, mieliśmy zazwyczaj problemy z sąsiadami ! Jak nie Niemcy to Ruscy, jak nie Szwedzi to Turcy.  Teraz, dzięki mądrej polityce zagranicznej nastego rządu M. Morawieckiego mamy spokój z sąsiadami – za to musimy się borykać z własnym, wewnętrznym wrogiem – z lewacką zarazą !!!  Czy to się nigdy nie skończy ?!!!
 

Obrazek użytkownika Marek Kudła

09-05-2021 [11:31] - Marek Kudła | Link:

Trzech rzeczy Polacy nigdy nie zaakceptują :
Mordowania dzieci w łonach matek !  Aborcja i eutanazja jest sprzeczna z prawem Boskim „Nie zabijaj „ !  Jesteśmy katolikami !
Trzech nacji, mianowicie Sowietów, Niemców i  Żydów.  Te 3 nacje wyrządziły Polakom najwięcej cierpienia, upokorzenia i bólu. Tego po prostu nie da się zapomnieć !,
Komunistów, komunizmu i innych komunistycznych ideologii.  Lewactwo, socjaliści i komuniści są największym złem ludzkości !  Nie chcemy tego zła nigdy więcej !

Obrazek użytkownika Jabe

09-05-2021 [12:38] - Jabe | Link:

Przecież robotnicza myśl socjalistyczna jest w Pańskiej ulubionej formacji głęboko obecna.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

09-05-2021 [13:07] - rolnik z mazur | Link:

@ autor, 
Druga Wojna to jeszcze się nie skończyła. Gdzie Traktaty pokojowe, gdzie reparacje... Pzdr
 

Obrazek użytkownika Ryan

09-05-2021 [16:11] - Ryan | Link:

Liczy Pan na reperacje od sowietow
Skrajny optymista