Przejdź do treści
Strona główna

menu-top1

  • Blogerzy
  • Komentarze
User account menu
  • Moje wpisy
  • Zaloguj

Polski nie stać na suwerenność

elig, 06.05.2021
Do takiego wniosku doszłam przedwczoraj [4.05.2021] śledząc obrady Sejmu.  Zdecydował on o ratyfikacji Funduszu Odbudowy UE.  Umożliwi to realizację Krajowego Planu Odbudowy przewidującego 58 mld euro unijnych pieniędzy dla Polski.  Jednocześnie jednak suwerennośc Polski zostanie jeszcze bardziej ograniczona,  Oto jak opisał to dr Jerzy Targalski {TUTAJ}:
  "Nie dziwi więc, że suwerenność nie stanowi dla wielu żadnej wartości. Wprost przeciwnie, znaczna część Polaków w ograniczeniu suwerenności widzi nadzieję na uzdrowienie stosunków krajowych, do czego sami Polacy i ich elity polityczne okazały się niezdolne. Obecna zgoda, według sondaży, większości Polaków na dalsze ograniczenie suwerenności w zamian za obietnicę pieniędzy, które będzie można wydać na produkty i usługi firm niemieckich, przyniesie rozczarowanie, ale dopiero po kilku latach (...) ewentualne napłynięcie funduszy będzie na tyle późne, że nie wywrze wpływu na obecną sytuację gospodarczą.
Ustanowienie federalnych podatków oznacza, że o wydatkowaniu tych środków będzie decydowała Komisja Europejska i jej biurokracja. Rządy krajowe, jeśli w ogóle o czymś poważnym będą decydowały, to tylko w ramach podatków lokalnych. Po to przecież wprowadza się podatki federalne, by wzmocnić władzę rządu centralnego (federalnego) niekontrolowanego i niewybieranego przez obywateli. Taki rozwój wypadków rysuje się dziś, ale uważam, że rzeczywistość będzie inna i będzie ona zależeć od walk wewnątrz centrum, czyli w Berlinie i Brukseli.".
  Trzeba uczciwie przyznać, iż rząd PiS starał się zwiększyć samodzielność Polski.  Inwestycje w infrastrukturę [np, przekop Mierzei Wiślanej], repolonizacja banków i cześci mediów, zakup złota przez NBP itp. są tego dowodem.  Dlaczego więc przeforsowano tę ratyfikację?  Moim zdanem po prostu zabrakło pieniędzy.  Jeszcze na poczatku 2020 roku planowano budżet bez deficytu, a nawet stopniowe oddłużanie Polski.  Wszystko zmieniła pandemia.  Kierujący się owczym pędem rząd wybral kosztowną i nieskuteczną metodę walki z nią.  Kosztowało to dodatkowe kilkadziesiąt tysięcy ofiar w ludziach oraz 200-270 mld złotych.  Powstałą dziurę w finansach mają załatać te fundusze unijne.
  Nie po raz pierwszy w naszej historii przekonujemy się, że panstwo słabe ekonomiczne, zadłużone i wyciągające rękę po datki nie może być suwerenne.  I RP zrujnował "potop" szwedzki [właściwie szwedzko-rosyjski], a po nieco ponad pięćdziesięciu latach wojna północna - wyjatkowo niszczycielska [pisałam o tym {TUTAJ}].W efekcie I RP utracila suwerenność na rzecz Rosji [Sejm Niemy - 1717 rok].  Aby właściwie ocenić skalę kleski wystarczy przypomnieć, że liczba ludności I RP w 1650 roku ocenana jest na 11 milionów, a po zakończeniu wojny północnej - na 6 milionów.  Drugi przykład to I i II wojna światowa.  Obie okazały sie niszczycielskie.  W 1913 roku liczba Polaków na ziemiach polskich wynosiła ok. 20 mln, a w 1945 - 23,5 mln.  I tym razem Polska utraciła suwereność na rzecz Związku Sowieckiego.  Powstała komunistyczna PRL.  Tym razem tracimy po kawałku suwerenność na rzecz Unii Europejskiej.  Co z tego wyniknie - przekonamy się niebawem.
  "
  • Zaloguj lub zarejestruj się aby dodawać komentarze
  • Odsłony: 11894
u2

u2

06.05.2021 20:48

Kosztowało to dodatkowe kilkadziesiąt tysięcy ofiar w ludziach oraz 200-270 mld złotych. 
Pisząc brutalnie poumierali głównie ludzie starsi, którzy i tak już byli schorowani. Oczywiście każde życie jest bezcenne, ale nie zawsze można je uratować. Starsi ludzie są cenni głównie dzięki swojemu doświadczeniu i wiedzy życiowej. Założę się jednak, że bez obostrzeń byłoby jeszcze więcej niepotrzebnych zgonów.
Co do kosztów utrzymania zmrożonej pandemią gospodarki to są duże kwoty, ale obecny wzrost PKB oraz inne wskaźniki ekonomiczne np. stopa bezrobocia, wskazują, że były to wydatki trafne i potrzebne.
Jabe

Jabe

06.05.2021 21:00

Dodane przez u2 w odpowiedzi na Kosztowało to dodatkowe

Elektorat zrobił swoje, elektorat może odejść.
Pers

Pers

06.05.2021 21:14

Dodane przez u2 w odpowiedzi na Kosztowało to dodatkowe

u2
"Co do kosztów utrzymania zmrożonej pandemią gospodarki to są duże kwoty, ale obecny wzrost PKB oraz inne wskaźniki ekonomiczne np. stopa bezrobocia, wskazują, że były to wydatki trafne i potrzebne."
Kup se młota i walnij sie w ten pusty łeb. Echo ci odpowie.
Marek Kudła

keram

06.05.2021 22:33

Dodane przez Pers w odpowiedzi na u2

Ty Pers, nic nie zrozumiałeś co u2 napisał/a !  Ależ ty musisz być tępy !
Pers

Pers

06.05.2021 22:45

Dodane przez Marek Kudła w odpowiedzi na Ty Pers, nic nie zrozumiałeś

Kudla
"Ależ ty musisz być tępy !"
Mam nadzieję, że nie bardziej tępy niż ty :)
Marek1taki

Anonymous

06.05.2021 22:56

Dodane przez u2 w odpowiedzi na Kosztowało to dodatkowe

@u2 Poumierało 100.000plus. W większości nie z powodu kowida - nawet mimo zawyżania liczby zgonów kowidowych (i spadku zgonów na grypę albo zawał).
Fakt, że bez zorganizowania pandemii z lockdownami tych zgonów byłoby mniej. Zatem cel eutanazyjny nie zostałby osiągnięty.
Pani Anna

Pani Anna

07.05.2021 11:10

Dodane przez u2 w odpowiedzi na Kosztowało to dodatkowe

Nikt tak jak u2 nie potrafi na jednym wydechu powtarzać za propagandą, że poumierali i tak ludzie starzy i schorowani, natomiast wcześniej gdyby nie "covid", to nawet w ostatnim stadium raka,  albo po ciężkim wypadku to by jeszcze ho, ho nawet 100 lat dożyli. Jak ja wami gardzę, covidowcy. W tym roku do 31.03 mamy już 50 000 nadmiarowych zgonów, idziecie na rekord. Gdy trzeba było wprowadzać lockdown, to hasłem było "kazde zycie jest cenne", teraz dla takiego u2 poumierali i tak starzy oraz schorowni. Pewnie tak jak ten 17latek, ktorego pogotowie kilkanaście godzin woziło od szpitala do szpitala bo nigdzie nie chcieli go przyjąć bez testu. Jak ja wami gardzę, wy już nawet nie jesteście ludźmi, bo istota ludzka ma jednak jakiś rozum w sobie.
rolnik z mazur

rolnik z mazur Waldek Bargłowski

07.05.2021 16:38

Dodane przez Pani Anna w odpowiedzi na Nikt tak jak u2 nie potrafi

@ Pani Anno, 
Gdzie rozum, jaki rozum? To klika potakiwaczy. Dla nich ani fakty ani liczby nic nie znaczą. Co wódz piwie to święte. Szkoda nerwów. Pzdr
Pers

Pers

07.05.2021 16:45

Dodane przez Pani Anna w odpowiedzi na Nikt tak jak u2 nie potrafi

Pani Anna
To jest trockistowska bolszewia.
Z nimi się nie dyskutuje, do nich się strzela.
Jabe

Jabe

06.05.2021 21:00

Wątpliwej jakości są te Pani wyliczenia mające uzasadnić, że próbowano zwiększyć niezależność Polski. Inwestycje w infrastrukturę jakieś były zawsze. Przekop akurat jest ewidentnie motywowany politycznie (dla zasmucenia prezydenta Putina). Sławetna „repolonizacja”, czyli nacjonalizacja przysparza synekur i wpływów partii rządzącej. Można sobie zagwarantować pozabudżetowe środki z banków państwowych i poklask z „narodowych” mediów. Właściwie była tylko jedna próba: nieszczęsna ustawa o IPN, którą jednak ambasadorowie zawetowali. Kupujemy w metropolii, a jak każą, orgazujemy konferencję przeciw cudzemu wrogowi. Nawet za obecność cudzych wojsk płacimy. Pełna podległość.
Ta sytuacja pokazuje, co tak naprawdę się dla rządzących liczy, jaki jest ich sposób myślenia. Nie ważne, ile patriotycznego lukru leją, myśli się w kategoriach pieniędzy. Za poparcie płaci się plusami, dodatkowymi emeryturami, wreszcie obietnicami dobrobytu. Natomiast obiecanej naprawy państwa brak zupełnie. Zawsze coś przeszkadza. Nawet odzyskania niepodległości nie zorganizowali (choć pieniądze na to gdzieś poszły).
No i jest okazja na grubą kasę. Jak tu się oprzeć? Co tam, że z rzekomo znienawidzoną lewicą. Pieniądze!
Pers

Pers

06.05.2021 22:24

Dodane przez Jabe w odpowiedzi na Wątpliwej jakości są te Pani

Jabe
To jeden z najlepszych komentarzy jakie tu czytałem
10*
Marek Kudła

keram

06.05.2021 21:51

Biorąc pożyczkę w banku, to bank również żąda zabezpieczenia.  Albo trzeba ją ubezpieczyć, albo poręczyć dom, mieszkanie czy inną nieruchomość.  Podobnie jest w UE, która musi mieć jakieś zabezpieczenie, a chodzi głównie o zabezpieczenie kontrolne, a nie o ustrojowe.  Innymi słowy pożyczkodawca byłby totalnie głupi, gdyby udzielił pożyczki nie interesując się czy klient ją spłaci czy nie ?! 
Kto sobie zatem wymyślił to ograniczenie suwerenności ?  Jedynie tchórz !  A nawet gdyby – to warto zaryzykować, a w razie „zagrożenia” wypiąć Unii tyłek i zagrozić Polexitem !
Odrzucenie tych ogromnych i rekordowych środków 770 MLD zł dla Polski byłoby zdradą Narodu Polskiego, za którą przyszłe pokolenia nie wybaczyłyby obecnym nigdy !  Nie potrafię zrozumieć jak można być przeciwko środkom pomocy po pandemii koronawirusa. Jeszcze raz:  Z całej puli 770 MLD zł, 130 MLD to granty bezzwrotne, natoniast 40 MLD zł to pieniądze w formie pożyczki na bardzi dogodnych odsetkach.  Taką pożyczkę mogą spłacić lekko 1-2 Spółki Skarbu Państwa – kapito ?!!  Kim trzeba być, żeby głosować przeciwko Polakom ?  Zdrajcy z PO, Konfe i SP wybrali wersję „liberum veto” – historia ich zapamięta.
Ci, którzy kradli miliardy przez 8 lat, ci, którzy dyfuzyjnie zajmowali się jedynie dużymi miastami, a w mniejszych miejscowościach likwidowali połączenia kolejowe, autobusowe, szkoły, posterunki policji, teraz panikują jak mają wierzyć uczciwym z PIS-u, że nie ukradną tych 770 MLD !  Paranoja Obywatelska !
Pers

Pers

06.05.2021 22:27

Dodane przez Marek Kudła w odpowiedzi na Biorąc pożyczkę w banku, to

Kudla
Kup se zibi młota i walnij sie w ten pusty łeb. Echo ci odpowie.
Jabe

Jabe

06.05.2021 22:44

Dodane przez Marek Kudła w odpowiedzi na Biorąc pożyczkę w banku, to

@Marek Kudła
Czyli unia chce – pod pewnymi warunkami – nam pomóc, ale musi pożyczyć, a nie ma czego dać w zastaw. Dlatego my mamy spłatę gwarantować, za siebie i za innych.
tricolour

tricolour

06.05.2021 23:13

Dodane przez Marek Kudła w odpowiedzi na Biorąc pożyczkę w banku, to

@Kudła
34 miliardy euro to nie 40 miliardów złotych tylko cztery razy więcej. Do szkoły było pod górę? Tyle nam pożyczają czyli trzeba będzie oddać.
Chcesz sie wypiąć na Unię i nie oddawać? Tak to emeryt przed grobem może mówić, złodziej, a nie ktoś odpowiedzialny, choćby za rodzinę. 
Adam66

Adam66

07.05.2021 04:21

Dodane przez Marek Kudła w odpowiedzi na Biorąc pożyczkę w banku, to

@Marek Kudła - Ciężko dyskutować z fanatykiem albo osobnikiem udającym fanatyka.  Ponieważ jestem z zawodu nauczycielem to się nie poddaję, poczytaj chłopie (sądząc po ksywie) ten sejmowy dokument i zastanów się nad sobą - jeśli możesz.
Druk sejmowy nr 1123, str. 13/31, w "Załączniku" w postaci Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej L 424 z 15.12.2020, pkt. 23 preambuły 
Jeżeli jednak państwo członkowskie w określonym terminie nie zastosuje się do wezwania (chodzi o spłaty długu), w całości lub w części, lub poinformuje Komisję, że nie będzie w stanie się do niego zastosować, Komisja i tak powinna być upoważniona, na zasadzie tymczasowej, do wystąpienia z dodatkowymi wezwaniami do innych państw członkowskich, z zachowaniem proporcjonalności.
Więcej o tym przekręcie zwanym KPO (dobrze, że nie kapo) tutaj:
naszeblogi.pl
jazgdyni

jazgdyni

07.05.2021 11:13

Dodane przez Adam66 w odpowiedzi na @Marek Kudła - Ciężko

Czytając to literalnie i nie całościowo, właśnie udowadniasz, że raczej do spraw skomplikowanych się nie nadajesz.
Lecz są przecież prostsze zawody i prace nie wymagające sporego wysiłku intelektualnego, więc nie trzeba się martwić.
Adam66

Adam66

07.05.2021 15:48

Dodane przez jazgdyni w odpowiedzi na Czytając to literalnie i nie

@ jazgdyni - Zakładam, że będziesz w stanie to zrozumieć
Masy nigdy nie pragnely prawdy.
Odwracaja sie od dowodów, które im nie odpowiadaja, wola ubóstwiac blad, jesli blad ich zbalamuci.
Ktokolwiek moze dostarczyc im zludzen, latwo jest ich panem; ktokolwiek próbuje zniszczyc ich zludzenia, jest zawsze jego ofiara.
Gustave Le Bon, "The Crowd: A Study of the Popular Mind"
youtube.com
The Manufacturing of a Mass Psychosis - Can Sanity Return to an Insane World?
jazgdyni

jazgdyni

07.05.2021 17:07

Dodane przez Adam66 w odpowiedzi na @ jazgdyni - Zakładam, że

@Adam66
Le Bon?! Pan żartuje. Nie odbieram mu tego, że zajął się psychologią tłumu, lecz w tamtych latach tłum, to było coś innego niż dzisiaj. Inny aparat pojęciowy i inny poziom wiedzy. Plus oczywiście komunikacja społeczna.
To identyczne, jakby się pan powoływał na Freuda.
Polecam poczytać sobie Van Ginnekena, a w szczególności The Crisis in Modern Social Psychology  Iana Parkera [ books.google.pl ].
Nauka, a w szczególności psychologia zmienia się teraz zasadniczo. Bo i ludzie są inni i relacje nie te same.
Adam66

Adam66

07.05.2021 21:39

Dodane przez jazgdyni w odpowiedzi na @Adam66

@ jazgdyni - Idąc tym tokiem rozumowania to to zasada "divide et impera" już dawno nie powinna działać bo wymyślono ją u zarania cywilizacji...  A proszę sobie przypomnieć tyrady ryżego folksdojcza zwanego "krulem europy", im więcej mówił o łączeniu, tym bardziej dzielił.  Proszę wskazać jednego polityka, z obojętnie jakiego kraju, który nie stosuje tej zasady po dzień dzisiejszy, skutecznie dodam.
Ten cytat to tylko jeden z wielu, wideo trwa tylko 15 min., można to skrócić czytając tylko napisy.  Polecam, a po obejrzeniu/przeczytaniu, proszę się zastanowić, która z zasad tam opisanych, nie jest stosowana obecnie przez większość krajów tzw. cywilizacji zachodu.
jazgdyni

jazgdyni

07.05.2021 07:52

Dodane przez Marek Kudła w odpowiedzi na Biorąc pożyczkę w banku, to

@Marek Kudła
Nie tłumacz ludziom, którzy - 1/ są z głupi; 2/ brak im dobrej woli, by chcieć zrozumieć; 3/są jaśkami z fujarką, co to wiedzą lepiej. O agentach, jak ten tutaj dyżurny bolszewik nie wspomnę. To zaprogramowany automat, regularnie resetowany i aktualizowany prosto z Łubianki.
MFW

MFW

06.05.2021 21:52

Obecna sytuacja związana z pandemią COVID-19 wprowadziła w umysłach ludzi wielkie zamieszanie, bo czegoś podobnego  obecne pokolenia jeszcze wcześniej nie doświadczyły i dlatego tak wiele różnych teorii na ten temat krąży w Internecie.
Po pierwsze ciągle nie wiadomo, czy wirus SARS-CoV-2 to dzieło natury, czy też dzieło inżynierii genetycznej stosowanej w laboratoriach pracujących nad bronią biologiczną.
Za to czas wybuchu pandemii nie był przypadkowy ale zdeterminowany warunkami przyrodniczymi jakie zaistniały w 2019 roku a których nadejście było przez naukowców przewidywane.
Podobne choć łagodniejsze warunki przyrodnicze wystąpiły w 2008-2009, gdy też wystąpiła pandemia "świńskiej grypy" o dużo mniejszej skali niż ta obecna.
Natomiast można się spodziewać wystąpienia następnej, dużo groźniejszej pandemii niż obecna w okresie około 2030 roku o skali pandemii "Hiszpanki" z lat 1918-1919.
Jak można z powyższego wywnioskować, takie niekorzystne warunki przyrodnicze występują w cyklu 11-to letnim i są to cykle występowania głębokich minimów aktywności słonecznych.
Od około 2000 roku trwa Minimum Landscheidta, którego wystąpienie prognozował niemiecki uczony już w 1989 roku, które wg niego ma trwać w latach 2000-2060 z apogeum tego głębokiego minimum około 2030 roku.
Do tego należy się przygotować(np. wzmocnić moce przemysłu farmaceutycznego produkującego leki i szczepionki i takie działania zapowiada rząd M. Morawieckiego.
Obecna pandemia wzmocniła Chiny, bo one były przygotowane na jej nadejście, bo to one posiadały odpowiednie moce produkcyjne produktów potrzebnych podczas pandemii, a których Zachód się pozbył na rzecz Chin. 
Te środki z programu odbudowy mają dać szansę na zmianę tej sytuacji w ramach UE.
Oczywiście tacy globalni gracze jak Bill Gates mają wiedzę na ten temat(ten kto daje granty na  badania, korzysta w specjalny sposób z ich wyników, uzyskując przewagę nad pozostałymi).
Zarazy i pandemie towarzyszyły ludzkości odkąd ta pojawiła się na Ziemi a czas ich pojawiania się zależy od tego jak zachowuje się pogoda kosmiczna zależna od zachowania się naszej gwiazdy, czyli Słońca.
Obecny stan wiedzy pozwala prognozować zachowania się Słońca a co za tym idzie, zmiany klimatyczne oraz okresy sprzyjające występowaniu zaraz i pandemii.
Jednak cwaniacy tacy jak Bill Gates et consortes wykorzystują swoją przewagę, korumpując rządy świata dla pieniędzy, które dają im coraz większa kontrolę nad ogłupionym światem.
Pers

Pers

06.05.2021 22:33

Dodane przez MFW w odpowiedzi na Obecna sytuacja związana z

MFW
No dobra. Ale co tak właściwie chciałeś powiedzieć?
Marek1taki

Anonymous

06.05.2021 23:03

Dodane przez MFW w odpowiedzi na Obecna sytuacja związana z

"ciągle nie wiadomo, czy wirus SARS-CoV-2 to dzieło natury, czy też dzieło inżynierii genetycznej stosowanej w laboratoriach pracujących nad bronią biologiczną"
Mało się o tym mówi jakby nie było istotne. Tymczasem z doniesień wynika, że ten wirus był badany w USA i Chinach a Chińczyk został oskarżony o wywiezienie z USA. Jednocześnie nie udało się zakazić kowidem nietoperza a za to jeden z noblistów znalazł w nim kawałek HIV. O tej ostatniej wiadomości myślałem, że fackenews ale latem doniesiono o wstrzymaniu badań nad szczepionką w Australii bo u zaszczepionych pojawiły się przeciwciała antyHIV. Fajne?
Marek1taki

Anonymous

06.05.2021 23:08

"Obecna zgoda, według sondaży, większości Polaków na dalsze ograniczenie suwerenności w zamian za obietnicę pieniędzy, które będzie można wydać na produkty i usługi firm niemieckich..."
Sęk w tym, że pytanie nie brzmiało tak jak wyżej, tylko w sposób "neutralny światopoglądowo" i "poprawnie politycznie", czyli z ominięciem istoty sprawy pod pozorem obiektywizmu.
Nie musimy się zakładać jakie będą odpowiedzi na pytanie czy popierasz utratę suwerenności w zamian za czapkę gruszek i łaskę tyrania na Niemca przez twoje dzieci i wnuki, prawda?
Zbyszek_S

Zbyszek

07.05.2021 02:26

Wydaje się, że zarówno w przededniu "Wojny północnej" jak i obecnie, powtarza się ta sama sytuacja, ta sama cecha, która o wiele bardziej od zasobności finansowej wpływa na suwerenność lub nie danego państwa. Chodzi o:
- SPÓJNOŚĆ I ZGODĘ WEWNĘTRZNĄ
Wtedy było wewnętrzne skonfliktowanie. Teraz łatwo wskazać eskalacje wzajemnych wręcz wrogości. Argumenty zawsze się znajdą. Skutek zawsze ten sam. I dlatego bardziej demokratyczna Polska upadła, bo na zewnątrz, autorytarne i dyktatorskie władze scalały w jedno społeczeństwa i państwa.
jazgdyni

jazgdyni

07.05.2021 07:03

Co za idiotyczny tytuł i idiotyczne rozumowanie. Wprost debilne. Co się dzieje z dr Targalskim, że wtacza się sam w ciemną otchłań, jak Braun i konfederaci, pod nazwą samowystarczalność i ksenofobia. Żeby chociaż Polska nie była taka biedna. Ale jest.
Ludzie i nawet całe narody, żyjące zawsze w biedzie, od pierwszego do pierwszego następnego miesiąca, praktycznie nie posiadający własności, panicznie boją się kredytów i pożyczek. Zawsze podejrzewają oszustwo. Na dodatek mają przykre doświadczenia z lat 90-tych. Lecz dzisiaj już mamy siły na tyle, że nie tak łatwo nas oszukać. Gdyby umowy z UE zawierali Komorowski, czy Kopacz, to bym się bał. Tu teraz się nie boję.
Biadolący tu nie pojmują znaczenia własnej waluty (stabilnej), nie potrafią ocenić poziomu długu narodowego ( Polska - dług publiczny do PKB - 46%; Grecja - 172,8%; Włochy - 137,3%; Francja - 100.5%; Niemcy - 61,2%), nie wiedzą co to lewarowanie, promesa, międzynarodowy audyt, lewarowanie, zdolność kredytowa, itd.
Większość tych pieniędzy z UE to nie żaden kredyt. To normalne 7-letnie zwracanie tego, co rokrocznie płacimy (mniej więcej). A reszta to wyłącznie nisko oprocentowana pożyczka, którą możemy, albo nie, wziąć. Nikt tego nie kapuje?
Agenci wpływu urabiają opinię duperelami o warunkach, tworząc złudzenie, że nie jest to normalna w świecie operacja, tylko sprzedanie się Unii w sprawie finansów. Bzdura. Sprzedały się Litwa, czy Słowacja, gdy przyjęły euro.
Ogarnijcie się ludzie i nie siejcie zamętu, jak te agenciki między nami.
tricolour

tricolour

07.05.2021 07:12

Dodane przez jazgdyni w odpowiedzi na Co za idiotyczny tytuł i

@JzG
Dlug publiczny wynoszący 1,5 bln pln to pewnie te sławne 64 ( nie 46) procent. Pomniejszony zostal o deficyt ZuS czyli 3,5 bln zlotych, bo wygodnie się usuwa najgorszą pozycję w rachunku.
Razem to jest gorzej od tej Grecji. 
A jesli dodamy, ze z kazdego euro aż 80 eurocentow wraca do darczyńcy (efekt Biedry i Schwarzwaldu) to dobrze jest spłacać kredyt, z ktorego dostajemy 20%, a oddajemy sto?
rolnik z mazur

rolnik z mazur Waldek Bargłowski

07.05.2021 08:49

Dodane przez tricolour w odpowiedzi na @JzG

@ tricolor
Marynarz ma takie pojęcie o ekonomii jak ja o zwyczajach godowych Czukczów. A że nie wie o co chodzi w tym tzw Funduszu Odbudowy to trudno mu się dziwić, bo żyruje w ciemno to wszystko co mu TV Kursk powie i każe w to ślepo wierzyć. Pzdr
Pers

Pers

07.05.2021 08:54

Dodane przez rolnik z mazur w odpowiedzi na @ tricolor

rolnik z mazur
Na ekonomii może się nie zna ale jest wierny linii Partii.
Teraz, tak jak kiedyś, to najwyższa wartość w jego środowisku.
jazgdyni

jazgdyni

07.05.2021 11:38

Dodane przez rolnik z mazur w odpowiedzi na @ tricolor

@Chłop tańczący mazurka (z przytupem)
"...jak ja o zwyczajach godowych Czukczów."
Faktycznie się nie znasz (z obserwacji wynika, że znasz się wyłacznie na pyskowaniu. I nic poza tym). Lecz jest więcej w tej chwili szczerości, co podziwiam, bo do głupoty ludzie raczej nie lubią się przyznawać.
Nie wiesz, co to zwyczaje godowe i nie wiesz kto (co może?) to Czukcze.
Pomogę ci.
Gody i związane z tym zwyczaje to:
bekowisko danieli.
bukowisko łosi.
huczka dzików.
rykowisko jeleni szlachetnych,
gwizdowisko jeleni wschodnich (sika)
parkoty zajęcy.
toki ptaków.
tarło ryb (jajorodnych).
Ja ci dalej tłumaczyć nie będę. Strata czasu
Ps. Chciałeś już z NB znikać. Widać, jesteś tak solidny, jak Borysław Budka.
rolnik z mazur

rolnik z mazur Waldek Bargłowski

07.05.2021 16:34

Dodane przez jazgdyni w odpowiedzi na @Chłop tańczący mazurka (z

@ jaź, 
opowiedz o rykowisku jeleni w Gdyni. To może być ciekawe. A kto to Budka? Pzdr
jazgdyni

jazgdyni

07.05.2021 17:10

Dodane przez rolnik z mazur w odpowiedzi na @ jaź, 

Reprezentujesz ten sam profil mentalny co Budka szanowny. Z pewnym dodatkiem Jachiry (lubicie błaznować, by wyglądać na mądrych).
rolnik z mazur

rolnik z mazur Waldek Bargłowski

07.05.2021 17:48

Dodane przez jazgdyni w odpowiedzi na Reprezentujesz ten sam profil

@ jaz, 
Bez obrazy. Rozumiem, że jesteś już starym człowiekiem i nie wszystko pojmujesz co się naokoło dzieje. Starasz się nadążać i ja to rozumiem. Całe szczęście, że możesz sobie tylko poszczekać. Niestety karawana  z napisem Polska odjechała do KE w Brukseli. Więc nie ma co tych darmozjadów na Wiejskiej utrzymywać. Zostawić kilku do administrowania, prezesa na emeryturę i nie ma co się obrażać. Taka jest prawda. Widać Polacy się nie potrafią rządzić. Pzdr
jazgdyni

jazgdyni

07.05.2021 11:27

Dodane przez tricolour w odpowiedzi na @JzG

@Tri
W której klasie oblałeś matematykę, zbyt bardzo koncentrując się na krętactwie (to pewien element fizyki)?
To nawet wesołe i człowiek lepiej się czuje, jak wokół widzi taką śmietanę i ogórasy. 
W niedzielę po południu ma być ponad 20 st. Przygotuj grilla. I nie pierwiastkuj i całkuj.
tricolour

tricolour

07.05.2021 11:57

Dodane przez jazgdyni w odpowiedzi na W której klasie oblałeś

@JzG
Napisz, dlaczego spotykając się z konkretem, masz taką nieodpartą potrzebę publicznego poniżania samego siebie? Skąd ten kompleks niższości skrywany za agresją?
Przecież jest wiedzą publiczną, że z każdego otrzymanego Euro aż 80 eurocentów zwracamy z powrotem kupując prawie wszystko na zachodzie, podczas gdy sami dla siebie juz nic nie produkujemy. A jeżeli produkujemy, to i tak środki produkcji są zagraniczne i stąd taki marny zysk z tego jednego euro. Naprawdę nie potrafisz zrozumieć, że na kredycie nie zarabia biorca tylko dawca kredytu? A jeśli kredytodawca dostaje natychmiast wręcz aż 80% dawanego kredytu, to będzie chodzi, zachęcał i tupał jak ta cała komisja europejska węsząc swój wspaniały interes. Aż tak partyjne poddaństwo zatraca ci możliwośc myślenia?
Dam ci przydład, taki z życia: w Kątach Wrocławskich jest stacja benzynowa Citronex. Citronex to największy nasz producent szklarniowy i największa dojrzewalnia warzyw i owoców. Kilogram pomidorów malinowych kosztował w zimie osiem złotych. Wiem, bo kupowałem regularnie. Dwieście metrów dalej stoi Lidl. Dosłownie - dwieście. Kilogram pomidorów z Citronexu kosztował w Lidlu złotych osiemnaście. Kapujesz? Handlarz nic nie robiąc miał marżę 10 złotych. Producent (infrastruktura, technologia, ogrzewanie szklarni, naświetlanie nocą, środki ochrony roślin, nawodnienie, praca ludzka, zbieranie, mycie, pakowanie) ma cenę niższą niż marża handlarza. Jak myślisz - kto więcej zarabia i mniej robi? I dlaczego Jeronimo Martins plus SchwarzwaldGruppe generują ponad 130 miliardów złotych obrotu rocznie czyli ze trzy razy tyle ile 500+ ?. I dlaczego miliard złotych kary na Biedrę nałozone przez UKOiK nie robi na niej żadnego wrażenia?
A na koniec, nie denerwuj się już: nigdy nie oblałem niczego z matematyki. Nie zdawałem egzaminu wstępnego na naszą politechnikę, bo jestem olimpijczykiem. Pamiętasz pierwszy egzamin sesji zimowej na elektronice? Tak, to była Analiza Matematyczna, być albo nie być. Też nie zdawałem - profesor poprosił trzy osoby z obu potoków i wpisał "bardzo dobrze" bez zadawanie - naprawdę zbędnych dla mnie - pytań.
Pers

Pers

07.05.2021 16:38

Dodane przez tricolour w odpowiedzi na @JzG

tricolour
Myślisz, że onzgdyni to zrozumie?
Mam wątpliwości...
jazgdyni

jazgdyni

07.05.2021 17:17

Dodane przez tricolour w odpowiedzi na @JzG

Ty zaczynałeś, a ja kończyłem w trójce najlepszych i niemalże natychmiast zacząłem pracę nad doktoratem. Tylko, co to ma udowodnić?
Chodzi o tok i logikę twojego rozumowania. Często opierasz się na danych niepewnych, albo dobierasz sobie to, co ci akurat pasuje. W większości wszystkie argumenty pod założoną tezę. Myślisz, że jest to godne szacunku? A mnie, właśnie tylko u ciebie, potężnie to wq...wia. Bo masz potencjał, a wolisz być tylko jajcarzem.
tricolour

tricolour

07.05.2021 17:59

Dodane przez jazgdyni w odpowiedzi na Ty zaczynałeś, a ja kończyłem

@JzG
Nic nic nie ma udowadniać. Zwyczajnie chodzi mi o to, by się nie okładać sztachetami tylko rozmawiać. Że nawet jak się mylę, to nie jestem debil tylko się mylę, co jest ludzkie choć bywa niewygodne.
I w tej rozmowie też się cieszę, ze będą pieniądze. I martwię jednocześnie, że biorąc pod uwagę naszą rodzimą deindustralizację, to my dostaniemy pieniądze tylko do powąchania, a po powąchaniu -- zapłacić będziemy musieli równowartość tego, co nam tylko pod nos podsunęli.
jazgdyni

jazgdyni

07.05.2021 18:50

Dodane przez tricolour w odpowiedzi na @JzG

@Tri
Wszystko OK. Tylko dlaczego jesteś takim pesymistą? Na moje oko ciągle widzisz więcej zła, a niewiele dostrzegasz dobra. Jasne, historia dała nam popalić, a okresy, gdy bylismy zjednoczeni i spokojni były niebywale krótkie. Stąd właśnie wysoki poziom nieufnosci. To akurat zrozumiałe. Lecz zła wola, chęć szkodzenia, choćby przez podważanie uczciwości (PIS wszystko rozkradnie) i wulgarną napastliwość, zmusza drugą stronę do podobnych nerwowych odpowiedzi.
Jak widać, ja sie nie zacietrzewiam i nie popadam w obsesje nienawiści.
Jabe

Jabe

07.05.2021 20:49

Dodane przez jazgdyni w odpowiedzi na @Tri

Zwracam uwagę, że niedawno fundacja narodowa nie wpuściła kontroli NIK, więc powody do podejrzeń.
jazgdyni

jazgdyni

08.05.2021 06:19

Dodane przez Jabe w odpowiedzi na Zwracam uwagę, że niedawno

Póki na czele NIK stoi oszalały Banaś, ta instytucja nie działa dla dobra państwa, tylko dla osobistych porachunków.
Jabe

Jabe

08.05.2021 06:32

Dodane przez jazgdyni w odpowiedzi na Póki na czele NIK stoi

A czy gdy na tym stanowisku znajdzie się osoba pokroju prokuratora Piotrowicza, będzie można się spodziewać uczciwej kontroli w prywatnych fundacjach prywatnych firm prywatnej władzy?
Dlatego cuchnie!
juur

juur

07.05.2021 10:57

Dodane przez jazgdyni w odpowiedzi na Co za idiotyczny tytuł i

Szanowny Pan "jazgdyni" zapewne posiada tzw. półko-tapczan i wstawał dzisiaj energiczniej niż zwykle czego efektem jest ten komentarz. Nie zgadzam się z Pana życzeniowym widzeniem roli FO. Fakty są zupełnie inne. Za likwidację własnego przemysłu, odcięcie się od  źródeł surowców i uzależnienie energetyczne Polacy zapłacą Niemcom i będą płacili w przyszłości choćby za energię elektryczną i inne dobra materialne. Mam wrażenie, że J. Kaczyński się mści. Uściski z czerwonymi, pomiatanie koalicjantami...
jazgdyni

jazgdyni

07.05.2021 13:09

Dodane przez juur w odpowiedzi na Szanowny Pan zapewne posiada

juuur
A gdzie się pan takich rzeczy dowiedział? Goździkowa szepnęła na ucho? Czyli traktują pana jako dzieciaka z tego, jak to pan określił, a ja nie znam, półko-tapczanu. Marynarze mają solidne koje, bo muszą wytrzymać znacznie potężniejsze bałwany.
No, ale cóż... Lubisz się pan bać i martwić, bo wokół sami złodzieje, to już pański kłopot. Kiedyś ludzie szli się wyspowiadać i ksiądz pomagał i pocieszał. Teraz przeniesli się i swoje gorzkie banialuki prezentują w internecie.
Jabe

Jabe

07.05.2021 09:49

Dodane przez jazgdyni w odpowiedzi na Co za idiotyczny tytuł i

Gdyby umowy z UE zawierali Komorowski, czy Kopacz, to bym się bał. Tu teraz się nie boję.
Czyli Pan Jazgdyni – mimo że używa wielu mądrych słów z dziedziny finansów – swoje zdanie opiera na ufności wobec umiłowanych przywódców.
jazgdyni

jazgdyni

07.05.2021 11:24

Dodane przez Jabe w odpowiedzi na Gdyby umowy z UE zawierali

Dawniej, w dobrych czasach, zanim urodziło się tylu złodziei i durni, prostym wyrazem wzajemnego zaufania był prosty uścisk dłoni.
A teraz zaufanie mam ważyć na elektronicznej wadze. To sobie zważę na zwykłej szalkowej - z jednej strony Morawiecki, z drugiej Kopacz. Albo - na lewej Tusk, na prawej Kaczyński.
Uwaga - ja będę ważyć pod okiem neutralnej komisji. Panu bym jednak nie uwierzył.
Jabe

Jabe

07.05.2021 11:48

Dodane przez jazgdyni w odpowiedzi na Dawniej, w dobrych czasach,

Tak czy owak to kwestia wiary, nie rozumu.
jazgdyni

jazgdyni

07.05.2021 13:10

Dodane przez Jabe w odpowiedzi na Tak czy owak to kwestia wiary

Wiary popartej rozumem. Czyli w 3/4 zgoda.
Jabe

Jabe

07.05.2021 13:21

Dodane przez jazgdyni w odpowiedzi na Wiary popartej rozumem. Czyli

Z tym rozumem kiepsko, chyba że cel jest inny, niż deklarowany. Jeśli ktoś chce, by terytorium nadwiślańskie stało się poligonem nowego ładu i różnych europomysłów (z LGBT włącznie), to faktycznie jest rozumne.
Teutonick

Teutonick

07.05.2021 11:52

Dodane przez jazgdyni w odpowiedzi na Co za idiotyczny tytuł i

Ciekawym jaki potrójny szpagaciarski ritberger waść tutaj zaprezentujesz żeby nam wytłumaczyć patriotyczne pobudki miłościwie nam panujących kiedy okaże się z nagła, że w swej łaskawości zmienili oni zdanie (jak w wielu innych kwestiach) i już teraz jak najbardziej popierają przyjęcie euro jako walutę:)
Pers

Pers

07.05.2021 12:10

Dodane przez Teutonick w odpowiedzi na Ciekawym jaki potrójny

Teutonick
Jak to jak?
Jednym zdaniem - Ein Volk, ein Reich, ein Führer!
tricolour

tricolour

07.05.2021 12:25

Dodane przez Teutonick w odpowiedzi na Ciekawym jaki potrójny

@Teutonick
Nie będzie rittbergera. Bedzie jak z maseczkami: po wielodniowej kłótni i twierdzeniu, że maseczki nic nie dają pewnego dnia zaczął twierdzić, że maseczki są Gut i są konieczne, co jest oczywiste.
Jeżeli nikt nam nie wmówi, że białe jest białe to dla niewolnika wszystko jest oczywiste.
sake3

sake2020

07.05.2021 10:09

Autorka tekstu bezkompromisowo stwierdza,,Rząd kierowany owczym pędem wybrał kosztowną i nieskuteczną metodę walki z nią(pandemią)''.To jak ma wyglądać metoda niedroga i skuteczna?Nie robić nic?Powiedzieć cynicznie ,,piniedzy nie ma i nie będzie''?Położyć lagę na emerytach a leczyć tylko wybrańców w typie pani Jandy i podobnych jej cwaniaków.Tak zapewne postapiłaby opozycja będąc u władzy.No niestety autorka tekstu pozostawia nas w nieświadomości co do tej cudownej metody leczenia w pandemii.Przecież zawsze wygodniej obsobaczyć władzę.
Jabe

Jabe

07.05.2021 10:31

Dodane przez sake3 w odpowiedzi na Autorka tekstu

Leczyć, a nie wygaszać lecznictwa i gospodarki, nie terroryzować ludzi maseczkowym talizmanami. Po prostu leczyć!
sake3

sake2020

07.05.2021 10:59

Dodane przez Jabe w odpowiedzi na Leczyć, a nie wygaszać

@Jabe.......Nie przyszło Panu do głowy,że jak na razie nie ma skutecznego leku w 100% na cowid?Równie dobrze można krytykować rząd,że jak dotąd lekarze nie są w stanie leczyć  chorych na nowotwory.
Jabe

Jabe

07.05.2021 12:15

Dodane przez sake3 w odpowiedzi na @Jabe.......Nie przyszło Panu

Na grypę też nie ma 100% skutecznego leku, a się ją leczy. Można przy tym leczyć i inne choroby. A przy kowidzie jakoś się nie da. Zastanawiające, nie?
sake3

sake2020

07.05.2021 17:18

Dodane przez Jabe w odpowiedzi na Na grypę też nie ma 100%

@Jabe.....Trwa nabór do eksperymentu w przypadku skuteczności leczenia amantadyną.Proszę się zgłosić.To chyba lepsze niż nieustanne utyskiwanie na rząd pod byle pretekstem.
jazgdyni

jazgdyni

07.05.2021 18:57

Dodane przez Jabe w odpowiedzi na Na grypę też nie ma 100%

W roku 1920 na tę samą grypę (pierwsza mutacja dzisiejszej) umierało setki tysięcy osób. Teraz umiera o wiele mniej. Lepsze leczenie? Gdzież tam! Kolejne mutacje, po początkowych wariacjach, są coraz mniej zjadliwe. Zgodnie z prawami natury - wirusy jak wszystkie stworzenia, chcą się żywić, a nie zabijać (za wyjątkiem drapieżników, które się żywią gdy zabiją).
Wirus zabije, to też ginie i dalej nie propaguje.
MFW

MFW

07.05.2021 16:43

Dodane przez Jabe w odpowiedzi na Leczyć, a nie wygaszać

"Po prostu leczyć!"
Trzeba by zacząć leczyć takich jak ty i nie z COVID-u tylko z durnoty!
HenrykH.

HenrykH.

07.05.2021 10:40

Dodane przez sake3 w odpowiedzi na Autorka tekstu

"No niestety autorka tekstu pozostawia nas w nieświadomości co do tej cudownej metody leczenia w pandemii.Przecież zawsze wygodniej obsobaczyć władzę." .
Jezeli wiedzę historyczną czerpie z książek bajkopisarza p.Corylusa a ekonomiczną od piszących powyżej komentarze to nie "dziwota"...Sposób na pandemię mają,:w kieszeni 3tabliczki(ups) Amantadyny i karteczkę z dawkowaniem (godz 0 -3 tabletki a później jak się uda).
PS.coś /ktoś za napisane ironicznie  słowo "rzyd" zablokował  mi  portal NB(adres ).I nie było to bynajmniej obrażanie nacji ,a idiotów od teorii spiskowych. Czyżby był już bt wyłapujący owe słowa .Chyba maszyna ,admin chyba aluzję by poniał...Pozdrawiam.
Pani Anna

Pani Anna

07.05.2021 11:26

Dodane przez sake3 w odpowiedzi na Autorka tekstu

@sake
Zastanów  się (?) dlaczego to Polska ma w tej chwili pierwsze miejsce w Europie w nadumieralnosci? Co takiego zrobili bądź  nie zrobili np. Niemcy, że  u nich to zjawisko nie występuje? Ze już  o Białorusi nie wspomnę...
NASZ_HENRY

NASZ_HENRY

07.05.2021 11:31

Ach, ta Polska, niewątpliwie najpiękniejszy kraj na świecie. Trzeba być inteligentnym, sprytnym, przebiegłym i bogatym, żeby utrzymać tak wspaniały kraj w polskich rękach ☺☻
jazgdyni

jazgdyni

07.05.2021 13:39

Dodane przez NASZ_HENRY w odpowiedzi na Ach, ta Polska, niewątpliwie

Dwie bandy czyhają, by złupić i rozkraść ten piękny kraj - zewnętrzni barbarzyńcy - mongoły i prusaki i wewnętrzne łotry, nowaki i kluczyki, osiedlone spoza Karpat, a nawet Uralu.
I ich pieski, co czekając szczekają, by pan rzucił kość, lub inny ogryzek. Psiedusze. 
Ps. Psy kocham jako psy, lecz nienawidzę ludzi - psów.
NASZ_HENRY

NASZ_HENRY

07.05.2021 17:13

Dodane przez jazgdyni w odpowiedzi na Dwie bandy czyhają, by złupić

Do trzech nie potrafisz zliczyć? Trzy bandy ☺☻
jazgdyni

jazgdyni

07.05.2021 19:01

Dodane przez NASZ_HENRY w odpowiedzi na Trzy bandy. Do trzech nie

Dwie bandy - niemcoruski i szmalcownicy-kolaboranci.
Pers

Pers

07.05.2021 19:13

Dodane przez jazgdyni w odpowiedzi na Dwie bandy - niemcoruski i

tenzgdyni
Do której bandy należysz?
sake3

sake2020

07.05.2021 19:19

Dodane przez NASZ_HENRY w odpowiedzi na Ach, ta Polska, niewątpliwie

@NASZ HENRY....Żeby Polskę utrzymać w polskich rękach  przede wszystkim trzeba JĄ kochać.
NASZ_HENRY

NASZ_HENRY

07.05.2021 21:41

Dodane przez sake3 w odpowiedzi na @NASZ HENRY....Żeby Polskę

@sake3
Typowo kobiecy punkt widzenia ♥
Jabe

Jabe

07.05.2021 23:16

Dodane przez NASZ_HENRY w odpowiedzi na @sake3

Pani Sake jest wielce uczuciowa.
Kaczysta

Kaczysta

07.05.2021 19:58

Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana - Napoleon Bonaparte.
Polecam opozycji to przemyśleć
Marek1taki

Anonymous

07.05.2021 23:05

Dodane przez Kaczysta w odpowiedzi na Armia baranów, której

Absurdalnie samokrytyczne.
jazgdyni

jazgdyni

08.05.2021 06:16

Dodane przez Kaczysta w odpowiedzi na Armia baranów, której

Na dodatek i na szczęście - na przeciw armii baranów stoją mamroty padlinożercy. Gdy już nie mają czego ukraść i brak padliny, skaczą sobie nawzajem do gardeł. Tylko spokojnie czekać.
elig
Nazwa bloga:
elig-emerytka

Statystyka blogera

Liczba wpisów: 3, 035
Liczba wyświetleń: 14,062,409
Liczba komentarzy: 23,391

Ostatnie wpisy blogera

  • Rosyjskie szantaże
  • "Gra Imperiów" nr 16. W pogoni za wydarzeniami
  • Sieroty po COVIDZIE

Moje ostatnie komentarze

  • Może to dzięki mojej notce???
  • Dosłownie przed chwilą YouTube przywrócił szopkę.  Przez kilka godzin była jednak zablokowana.
  • Czy można go tu wrzucić?

Najpopularniejsze wpisy blogera

  • Upadek Solidarnej Polski
  • Dlaczego obalono rząd Jana Olszewskiego?
  • Czemu Żydzi nienawidzą Polaków? Spotkanie z dr Ewą Kurek

Ostatnio komentowane

  • EsaurGappa, Może sami nimi jesteśmy😓
  • Jabe, I z pandemią, i z gospodarką po pan­demii RZĄD  po­radził sobie doskonale. Pandemia kosztowała życie tysięcy osób, które akurat na tę chorobę nie cho­rowały. Gos­podarka sypie się. Rząd domaga…
  • sake2020, A Pan w tym ,,chłamie'' jaki ma głosik? Nie wygląda Pan na zdrowomyslącego tylko prowadzonego za raczkę przez opozycję.

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2008 - 2026, naszeblogi.pl

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | tvrepublika.pl | albicla.com

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. | Polityka Prywatności

Footer

  • Kontakt
  • Nasze zasady
  • Ciasteczka "cookies"
  • Polityka prywatności