JURNOŚĆ

Jurne chłopy. Panie, czy może być coś dumniejszego? Nie ma mowy! Paczpan na tych mięczaków i na tych lalusiów. Nawet sikać na odległość już nie potrafią.

Faceci zawsze lubili klubować. Czasy takie, że już nie ma przyzwoitych gabinetów, gdzie można by się wspaniale pawić i naprężać przed innymi pawiami.

Pozostała ławeczka. Albo chata u Zdzicha albo Krzycha. Zdzichu ma lodówkę, a Krzychu pędzi dobry samogon.

No to dzisiaj jurne chłopy będą się prężyć, czyli robić, jak to niemiaszki ze swoim słynnym humorem nazywają, szwancparadę.

No to co, chłopaki. Dzisiaj u Zdzicha?

Zdzicha wszyscy nazywają Farmer, bo opracował domową hodowlę szparagów na parapecie. Zdolniacha jeden. Jurne chłopy, nie okazując tego oczywiście, że są dumni z niego.

No więc jak? Szwancparada? Zdzichu – trzeba coś postawić. Piwko chociaż.

Pogadamy jak zwykle i jak zwykle sobie powrzeszczymy – kto z nas byłby najlepszym cesarzem, a kto jest najdurniejszy.

Choć dzwonią im w uszach słowa żon i kochanek:

Wątłe mięśnie naprężasz
Pierś cherlawą wytężasz
Będę miała atletę
I huzara za męża

Głupie baby...

Jurne chłopy? Tylko w gębie. A w życiu? Eunuchy?

<<<<< >>>>>

Tymczasem na świecie dzieje się coś bez przerwy.

Agent 0:o:o spokojnie rozparł się na krześle w sopockim Barze „Przystań”. Wcinał swoje ulubione szprotki usmażone w głębokim tłuszczu, a'la calamares fritos en ingles i popijał nowym piwem Lech z kija, które podobno przeszło metamorfozę, poprzez pozbawienie zawartości kwasu pruskiego.
Beknął dyskretnie na boku, by nie urazić swojego szanownego gościa, choć było to zbyteczne, gdyż w kraju, z którego ten pochodził, głośne i soczyste beknięcie należało do dobrego tonu.
Obaj mieli czarne okulary, bo przedwiosenny dzień był słoneczny i w ogóle boski. Lecz oczywiście to tylko pół prawdy, bo tak na całą prawdę, to okulary były nafaszerowane techniką tak, że najnowszy Mac Pro Ultra wymiękał. Czujniki i dalmierze laserowe, analizatory nastroju i emocji na podstawie skrzywienia warg i unoszenia powiek, czytniki z ruchu warg i symultaniczne translatory. To tylko ułamek tego, co zostało zamaskowane w modnych oprawkach firmy Tom Ford.

Spotkanie dotyczyło starego problemu zostania Drugą Koreą przez nasz biedny, uciemiężony kraj. Koreańczycy nie mogli zrozumieć, czemu nagle porzuciliśmy ten projekt, by z nienacka go zmienić na Druga Kurlandię (to ich na prawdę rozwścieczyło – gdzie Korea, a gdzie Kurlandia? Absurd!). Na a potem znowu inny projekt – Zielony Ład. Tratatata!

Koreańce są bystrym narodem, twórczym i sprytnym, ale te ruchy konika szachowego, chociaż są dobrzy w te klocki, wyprowadziły ich mocno z równowagi.
- Słuchaj 0:o:o – zagaił Kim Penk Tynk – wiesz, ze mój rząd bardzo na to liczył. Gotowi nawet byliśmy odpuścić wam udział w bitwie pod Cushimą i erupcje, powodowane przez jakąś niesforną, wybuchową niewiastę. A wy pokazaliście takiego wała. Prawdziwy mężczyzna, albo wali prosto w pysk, albo siedzi cicho (zacytował tutaj klasyka). My hwarangi i agenci mamy wieczną zdolność honorową. Jak by co, to wiadomo, seppuku. Wiem, że jesteś jurny, sprawdziłem na googlach i fejsbooku. Więc teraz musisz coś z tym zrobić.

Nasz agent podsunął mu drugi kufel piwa marki Lech, już bez kwasu pruskiego, a dla wzmocnienia efektu zaproponował podwójne "Eliksiry Zdzicha" Po prostu miał zamiar Koreańca upić, zmiękczyć, a wtedy go przekonać do naszej racji stanu. Racja stanu czekała na to z niecierpliwością. Jak to kobiety.

________________________________________

Użyłem fragment wiersza Juliana Tuwima
https://youtu.be/0qxP_5x_zTI
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika jazgdyni

06-05-2021 [05:46] - jazgdyni | Link:

Pozwoliłem sobie ukraść metodę pisania co drugą linię. Widzę, że to zaczyna robić karierę.

Pozwala dodać wagi i mądrości do bicia piany i pustotreści.

.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

06-05-2021 [08:18] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

Obrazek użytkownika jazgdyni

06-05-2021 [08:42] - jazgdyni | Link:

Obrazek użytkownika jazgdyni

06-05-2021 [08:44] - jazgdyni | Link:

I specjalnie dla ciebie:

https://youtu.be/qCmRga2fIy0

Obrazek użytkownika Trotelreiner

06-05-2021 [09:06] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

Jestem teraz w latach 70-tych...Janis Joplin,Doors,Beach Boys ...znajdź sobie album Party Beach Boysów LIVE nagrany na tarasie w willi jednego z nich.
A teraz...:
https://youtu.be/kE32pvvaDT8
 

Obrazek użytkownika Trotelreiner

06-05-2021 [09:20] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

Obrazek użytkownika ruisdael

06-05-2021 [09:10] - ruisdael | Link:

Krótka opowieść (obserwacja) o azylu chłopów. Tym azylem jest...piwnica w domkach jednorodzinnych, gdzie mąż spędza popołudnia, począwszy od wytęsknionego sezonu grzewczego. Tam dobrowolnie zasiada na starym komplecie wypoczynkowym (który przezornie  nie pozwolił wyrzucić), wpuszcza przez boczne drzwi piwniczne sąsiada, będącego w identycznej sytuacji i razem... A na górze żona z córką (lub córkami) śmigają następny serial bądź Voice Kids, Mam Talent itd. Następnego dnia żona znowu: "Zenuś, coś tu surowo, może byś tam dołożył do pieca". Zenuś z ochotą schodzi do piwnicy, gdzie zaczyna się jego męskie życie...

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

06-05-2021 [09:13] - NASZ_HENRY | Link:

Jurne
Durne ☺☻
 

Obrazek użytkownika jazgdyni

06-05-2021 [12:13] - jazgdyni | Link:

Henio się rozpoznał na ławeczce?

Jurny, czy marny?

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

06-05-2021 [09:37] - Zbyszek_S | Link:

Jurność zdaje się umierać. Spada fizycznie poziom testosteronu. Spada wiek rozpoczęcia wiadomych spraw. Spada męskość. Być może nie bez przyczyny, o czym pisałem kiedyś, że ma miejsce jakaś dziwna wojna z mężczyznami, pisałem {TUTAJ}

Obrazek użytkownika jazgdyni

06-05-2021 [12:17] - jazgdyni | Link:

Kiedyś, jak to się mówi, baby sobie pyskowały i robiły zloty. Chłopy robiły. Choćby coś. A teraz zlatują się do Zdzicha Szparaga i pyskują, jakby nie przymierzając, okres mieli. Tylko do tego mielenia jęzor im się przydaje.
Eeech...

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

06-05-2021 [14:16] - Zbyszek_S | Link:

Dobre. A my? Inaczej? :)