W sprawie pandemii to Łukaszenka miał rację

  W portalu Sportowefakty.wp.pl ukazał się dzisiaj [20.04.2021] tekst Mateusza Skwierawskiego {TUTAJ} opisujący wrażenia białoruskiego piłkarza Siergieja Kriwca, który przyjechał właśnie z Białorusi do Poznania.  Według niego:

  "Widział na żywo zamieszki, ale obostrzenia związane z COVID-19 poznał dopiero w Polsce. Siergiej Kriwiec wrócił do Lecha Poznań z Białorusi, gdzie nie ma praktycznie żadnych zakazów. - Tam chory trafia po prostu do szpitala - powiedział. (...) Po cichu, pomiędzy pandemią, a zamieszkami na Białorusi, Siergiej Kriwiec wrócił do Polski i po zdobyciu mistrzostwa kraju z Dynamem Brześć, podpisał umowę z drugą drużyną Lecha Poznań. - Nie mogłem sprowadzić rodziny na Białoruś, dlatego wróciłem. Do domu - mówi nam piłkarz. Po cichu, pomiędzy pandemią, a zamieszkami na Białorusi, Siergiej Kriwiec wrócił do Polski i po zdobyciu mistrzostwa kraju z Dynamem Brześć, podpisał umowę z drugą drużyną Lecha Poznań. - Nie mogłem sprowadzić rodziny na Białoruś, dlatego wróciłem. Do domu - mówi nam piłkarz.(...)
  W marcu ubiegłego roku Kriwiec relacjonował nam, jak ludzie funkcjonują w Brześciu. - Miasto wieczorami tętni życiem. Ludzie imprezują. W klubach nocnych raczej nikt nie mierzy temperatury na wejściu - mówił zawodnik po rozpoczęciu pandemii. Prezydent Aleksandr Łukaszenka w publicznych wystąpieniach wyśmiewał COVID-19 i radził wszystkim, by zwalczali go piciem wódki. (...) Nerwy żony piłkarza podsycała dodatkowo sytuacja na Białorusi. Na przykład beztroskie życie bez żadnych obostrzeń. Ludzie za naszą wschodnią granicą dbali o siebie na własną rękę. Patrycja instruowała męża z Polski, by zakładał maseczkę dezynfekował ręce i nosił rękawiczki. Z samej góry, czyli rządu, nie płynęły żadne wskazówki. Poza złotymi myślami prezydenta.".

  Teraz, po ponad roku trwania epidemii wyraźnie widać, że beztroska Łukaszenki okazała się być słusznym podejściem do pandemii.  Według aktualnych danych portalu Worldometers.info {TUTAJ} ilość zgonów na COVID-19 na Białorusi wynosi 259 na milion mieszkańców.  Dla porównania - w Polsce mamy 1659 zgonów na milion mieszkańców, czyli 6,4 raza więcej.  Co więcej, w Polsce "walka z pandemią" doprowadziła u nas do kompletnego paraliżu słuzby zdrowia, co spowodowało co najmniej podwojenie liczby ofiar.  Łacznie było więc ok. 3320 zgonów na milion, czyli ok. 13 razy więcej niż na Białorusi.  Dodam jeszcze, iż owa "walka z pandemią" kosztowała nas [jak na razie] ok. 200 miliardów złotych.  

  Znany bloger Matka Kurka [Piotr Wielgucki] opublikował dziś wstrząsającą notkę {TUTAJ}, w której porównał postępowanie rzadu PO po tragedii smoleńskiej z tym - co robi rząd PiS w sprawie pandemii.  Analogie są uderzające.  Szczytne hasła, szczytnymi hasłami, ale władze przyłapane z ręką w nocniku - zachowują się tak samo.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

20-04-2021 [18:50] - u2 | Link:

"Dodam jeszcze, iż owa "walka z pandemią" kosztowała nas [jak na razie] ok. 200 miliardów złotych."

Jakoś nie widzę zapaści gospodarczej w Polsce. Oczywiście jak rząd wspiera polskich przedsiębiorców to też źle. Niektórym się nigdy nie dogodzi, tak źle i tak nie dobrze.

Z moich znajomych na razie (odpukać) nikt nie umarł na kowida. Choć trochę osób go złapało i nie było to przyjemne chorowanie.

A czy statystyki z Białorusi są prawdziwe ? Wątpliwe, to autorytarne państwo rządzone przez podstarzałego dyktatora, który nie waha się fałszować czego tylko się da, np. wyników wyborów.

Obrazek użytkownika Jabe

20-04-2021 [20:01] - Jabe | Link:

Kto płaci za to rządowe wspieranie, elfy i wróżki?

Obrazek użytkownika Pers

20-04-2021 [20:06] - Pers | Link:

u2
Masz rację, rzetelna informacja to tylko TVP Info.

Obrazek użytkownika Pers

20-04-2021 [19:01] - Pers | Link:

Oj elig :)
Zaraz rzuci się na Ciebie kowidowa jaczejka NB i dopiero się nasłuchasz.
"Onuca" będzie pewnie najbardziej pieszczotliwym określeniem :)))

Obrazek użytkownika Marek1taki

20-04-2021 [19:09] - Marek1taki | Link:

Miał rację Łukaszenka, rację miał główny epidemiolog Szwecji. Oni opierali się na Evidence Based Medicine. I nie w zakresie jakichś prawd supereksperckich tylko podstawowych i powszechnie znanych. Zasadami EBM wyświechtał sobie gębę Szumowski i po kolei wszyscy eksperci od siedmiu boleści tylko dokładnie jak powiedział u Pospieszalskiego dr Hałat i dr Martyka zgodnie z porzekadłem "złodziej woła gonić złodzieja". To wynik problemów z kręgosłupem jak celnie wychwycił mec. z Ordo Iuris. https://vod.tvp.pl/video/warto...
Matka Kurka niestety trafnie porównał ekspertów dwóch katastrof. 17IV też miał niestety 100%trafny wpis.

Obrazek użytkownika J z L

20-04-2021 [19:11] - J z L | Link:

Ten turański kałmuk,bandyta i morderca zawsze "ma racje"
19 kwietnia 2021 r. sąd gospodarczy dla obwodu brzeskiego wydał decyzję o likwidacji Polskiej Harcerskiej  Szkoły Społecznej im. Romualda  Traugutta w Brześciu, zarejestrowanej jako spółka pod nazwą „Polska Szkoła”. Wniosek o likwidację placówki złożyła w marcu prokuratora z Brześcia.
Formalnym powodem, na który powoływała się prokuratura składając wniosek o likwidację „Polskiej Szkoły” było „rażące naruszenie prawa, które wyrządziło szkodę państwu i interesom publicznym”
https://kresy24.pl/z-ostatniej-chwili-decyzja-sadu-polska-szkola-w-brzesciu-zostala-zlikwidowana/

Obrazek użytkownika Jabe

20-04-2021 [20:06] - Jabe | Link:

Ciekaw jestem, czy gdyby to się zdarzyło na Ukrainie, też by Pan pisał o bandytach, czy też przemilczał w imię świętej wojny z Rosją.

Obrazek użytkownika J z L

20-04-2021 [21:22] - J z L | Link:

Jest ich w Doniecku sporo.
Choć kilku już orbituje w pobliżu Saturna w poszukiwaniu dziewic

https://naszeblogi.pl/comment/322414#comment-322414

Obrazek użytkownika Pers

20-04-2021 [22:11] - Pers | Link:

husky
A jak tam pani vice marszałek? Znowu będzie dym na lotnisku?

Obrazek użytkownika Pers

20-04-2021 [20:09] - Pers | Link:

husky ex 32
"Ten turański kałmuk,bandyta i morderca zawsze "ma racje""

Byłeś ostatnio szczepiony na wściekliznę?

Obrazek użytkownika J z L

20-04-2021 [21:18] - J z L | Link:

Poczekam czy na tobie juz dziala

Obrazek użytkownika Marek1taki

20-04-2021 [19:31] - Marek1taki | Link:

Właśnie czytam w S24, że "Komisja Etyki (TVP) uznała, że w audycji zaprezentowano wyłącznie głosy krytyczne wobec podejmowanych działań w walce z pandemią. Dochowanie zasad rzetelności dziennikarskiej jest szczególne ważne w czasie, gdy ludzie walczą o zdrowie i życie i gdy tak wielu widzów, w oparciu o wiedzę z audycji telewizji publicznej może podejmować decyzje odnoszące się do własnego zdrowia, a w szczególności szczepień czy zachowania zasad profilaktyki - dodano. "
To ci dopiero, akurat z Izby Lekarskiej nie chcieli się wypowiedzieć. Poza tym należałoby zawiesić do odwołania Wiadomości bo akurat tam propaganda pandemizmu odbywa się wyłącznie bez głosów krytycznych. Różnica jest zasadnicza między Warto rozmawiać i Wiadomościami na temat pandemii. To różnica między faktami i logiką a propagandą im wbrew.

Obrazek użytkownika Pers

20-04-2021 [20:11] - Pers | Link:

Marek1taki 
Te wszystkie horbany wiedziały, że jak przyjdą to zostaną rozjechani jak żaba przez walec.
W sumie ich rozumiem.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

20-04-2021 [19:40] - NASZ_HENRY | Link:

Ci sami radykalni przeciwnicy rządu w sytuacji, gdyby ten nie robił nic i powiedział że pandemii nie ma, darliby się na ulicach, że "Kaczyński morduje Słowian i chce ich zastąpić eskimosami z garbatymi nosami" ☺☻

 

Obrazek użytkownika Jabe

20-04-2021 [20:04] - Jabe | Link:

Mniej więcej tak było za falstartów pandemicznych w okresie rządów Platformy. Jarosław Kaczyński jest konsekwentnie proszczepionkowy.

Obrazek użytkownika u2

20-04-2021 [20:22] - u2 | Link:

"Ci sami radykalni przeciwnicy rządu w sytuacji, gdyby ten nie robił nic i powiedział że pandemii nie ma, darliby się na ulicach"

Taka ich taktyka : ulica i zagranica. Co prawda teraz jakby wszyscy ucichli. Są jakieś niezręczne próby oskarżania o zabicie 100 tysięcy Polaków. Widać, że na tym totalniacy będą bazować te 3 lata do wyborów. A rząd robi swoje, czyli wyszczepia populację.

Obrazek użytkownika Marek1taki

20-04-2021 [21:23] - Marek1taki | Link:

To możliwy wektor propagandy ale główny byłby ten sam co jest tylko z pozycji UW/PO. Władza mimo wszystko musi się zdecydować czy realizować interes państwa czy wrogiej propagandy. PiS od dawna jest zdecydowany i nie daje się wyprzedzić opcji totalnie antypolskiej a nawet postawił jej odłam na czele rządu.

Obrazek użytkownika Pani Anna

20-04-2021 [20:38] - Pani Anna | Link:

Świat  oszalal,  ludzie oszaleli, albo calkiem  się  pogubili. Zapomnieli, czego się nauczyli w szkole, a nawet jak w szkole spali, to chyba każdy choć  raz w życiu  byl chory na jakieś  wirusowe przeziębienie/grypę,  którą  leczyło  się  wyłącznie  objawowo i wystarczał  w zupełności  lekarz rodzinny,  a nie żaden "wirusolog". Co się stało  z ludźmi,  że  przestali wierzyć  własnym  oczom i doświadczeniu  życiowemu? Tymczasem "nasi" idą na rekord, już  wiadomo,  że  do końca  kwietnia zmarlo  o 40tys wiecej Polaków,  niż  w "rekordowym" 2020... Kto nie wierzy, niech sięgnie po dane USC i te ze stron gov.pl. Winni są  naturalnie sami sobie chorzy, bo "za późno  zgłaszają  się  do szpitali". Tych samych szpitali, z których zostali uprzednio wyrzuceni. Brak słów. 

Obrazek użytkownika J z L

20-04-2021 [21:50] - J z L | Link:

Dla foliarzy i płaskoziemcow oraz mundrych inaczej
UK
34mln zaszczepionych (pierwszy raz)
9mln dostało drugą dawkę
Zmarło dziś 33 osoby
Nowych zarażonych 2.5tys
W szpitalach jest 2 tys .zarażonych

Tragedia

Obrazek użytkownika Pers

20-04-2021 [21:56] - Pers | Link:

husky
A czipujta się głupie Angole! 
Większość Polaków nie jest taka durna.
Już nie mają chętnych to chcą dawać wczipionkę wszystkim chętnym.

Obrazek użytkownika J z L

21-04-2021 [07:51] - J z L | Link:

Zabłysłeś jak Neon nad burdelem

Obrazek użytkownika u2

20-04-2021 [22:23] - u2 | Link:

"UK
34mln zaszczepionych (pierwszy raz)
9mln dostało drugą dawkę"

Ano, w krajach rozwiniętych opierają sie na nauce, a nie na wódce. Wódka w kołchozie dobra. Lepiej w kołchozie napić się wódki, niż się czegokolwiek nauczyć.

 

Obrazek użytkownika spike

20-04-2021 [22:35] - spike | Link:

"Teraz, po ponad roku trwania epidemii wyraźnie widać, że beztroska Łukaszenki okazała się być słusznym podejściem do pandemii. "
czy wy wszyscy macie kocie rozumki? wg tego bełkotu, wniosek jest jeden, maseczki, ograniczenia etc. są przyczyną wzrostu zachorowań, a szczególnie śmierci zakażonych, idąc dalej, skoro przy tych ograniczeniach tak zachorowalność i śmiertelność, to jakby ona wyglądała bez jakichkolwiek ograniczeń? Tylko koci rozumek może uważać, że wirus nie przenosi się przez kontakt między ludźmi, więc jakim cudem ludzie mający ze sobą bliski kontakt w knajpach, nie zarazi drugiego, tylko koci rozumek może powielać białoruską propagandę, Białoruś to jedyna wyspa szczęśliwości, a cały zachód, a już szczególnie daleki wschód, to kretyni, bo ograniczyli swobodę do max. Kuwetę proszę dać kotu, bo z pewnością się tu sfajda.

Obrazek użytkownika EsaurGappa

20-04-2021 [22:51] - EsaurGappa | Link:

Zarazy zarazami cyfry,statystyki,prognozy,kłótnie,kłamstwa,konfabulacje, permanentna manipulacja i propaganda,czarwona czarna tęczowa cyfrowa,duchowa jak by nie była to tylko próba sił,więc zostawmy to,bo to choróbska. Jeszcze nie tak dawno bodajże dwa lata temu ponownie romansowałem z powieścią Marqueza "Miłość  w czasach  zarazy".Pokora i odwaga bohaterów wobec zarazy i cierpienia dawała świadectwo minionej epoki.Ongiś nie było czasu na spekulacja kto jak gdzie i kiedy,wtedy prawdziwa śmiercionośna zaraza pukała do drzwi każdego domu,ludzie jednak zachowywali zdrowy rozsądek i potrafili iść dalej nie patrząc na niesprzyjające okoliczności.Śmierć śmiercią każdy kiedyś odejdzie nie pozwólmy jej by stała się centrum naszego życia,nie dajmy zabić w sobie miłości bo ona właśnie jest tym najlepszym lekarstwem w czasach skumulowanej wielowymiarowe zarazy.
 

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

21-04-2021 [08:03] - AŁTORYDET | Link:

@EsauR...:
"Miłość w czasach zarazy", nie jest o zarazie... Miałem kiedyś znajomego, który po obejrzeniu "Pikniku pod wiszącą skałą"  Petera Weira, opisał go jako film przyrodniczy. Widać jaest wasz już dwóch. 

Obrazek użytkownika EsaurGappa

21-04-2021 [10:29] - EsaurGappa | Link:

No nie jest,właśnie o tym napisałem.