Pandemia, czyli memento mori

  Gdy zwycięski wódz rzymski odbywał triumf w Rzymie to:

  "Stojący w rydwanie niewolnik trzymający złoty wieniec nad głową wodza cały czas powtarzał mu pewne słowa. Nie wiadomo na pewno, jak one brzmiały, ale przypuszcza się, że było to „Hominem te memento” („Pamiętaj, że jesteś tylko człowiekiem”) lub „Memento mori” („Pamiętaj, że jesteś śmiertelnikiem”, dosłownie „Pamiętaj, że umrzesz”)." {TUTAJ}.

  Członkowie chrześcijańskich zakonów często pozdrawiali się słowami "Memento mori".  Śmierć miała swoje uznane miejsce zarówno w cywilizacji antycznej, jak i chrześcijańskiej.  Dopiero w okresie ostatnich dziesięcioleci w cywilizacji zachodniej starano się usilnie zapominać o niej i spychać ją na margines.  Ludzie, zwłaszcza młodsi, starali się życ tak, jakby byli nieśmiertelni.  To właśnie upadek tego złudzenia spowodowal to, czego świadkami jesteśmy obecnie - czyli nieprawdopodobną panikę wywołaną przez stosunkowo niegroźną epidemię [3% śmiertelności wsrod zakażonych].

  O wywołanie popłochu najczęściej oskarża się media.  Są jednak głębsze przyczyny.  Wygląda na to, że pandemia uświadomiła nagle wszystkim, że są śmiertelni i nic na to się nie da poradzić.  Głęboko ukryty lęk przed śmiercią wyszedł na powierzchnię.  Są dwa typy reakcji.  Jeden to wyparcie: zadnej epidemi nie ma - zamiast pandemii mamy plandemię.  Drugi to ucieczka w magię: skrupulatne noszenie maseczek traktowanych jako rodzaj talizmanu i wiara w zbawczą moc lockdownów.  To wprawdzie łagodzi lęk, ale jest szalenie kosztowne i zwiększa ilość ofiar.

  Teraz mamy także wiarę w szczepienia.  Wydaje się ona najbardziej racjonalna, ale tylko pod warunkiem, iż przyniosą one w miarę trwałą odporność.  Na razie nikt tego nie obiecuje, nawet producenci szczepionek.  Mówi się już o czwartej fali zarazy i trzeciej dawce szczepionek.  "Memento mori" jest zawsze aktualne.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

17-04-2021 [17:42] - Jabe | Link:

Nie media wysłały megafony na ulice.

Obrazek użytkownika Pers

17-04-2021 [17:47] - Pers | Link:

Pełno jest takich, którzy sądzą, że wyszczepienie jest przepustką do nieśmiertelności.
Co ciekawe ogromna większość uważa się za katolików a nie widzą, że bluźnią.

Obrazek użytkownika u2

17-04-2021 [18:38] - u2 | Link:

"Ludzie, zwłaszcza młodsi, starali się życ tak, jakby byli nieśmiertelni."

Trudno cokolwiek osiągnąć uważając siebie za śmiertelnika. Śmierć czyha na każdym kroku, ale jednak ludzie nadal żyją.

Piramidy egipskie były budowane przez wieki, wręcz tysiąclecia. Teraz imponujące budowle są budowane zdecydowanie szybciej. I są to bardziej praktyczne budowle, nie na zapewnienie tzw. wiecznego życia faraonów.

Nadal jednak łatwiej się niszczy niż buduje.

Obrazek użytkownika Marek1taki

17-04-2021 [18:52] - Marek1taki | Link:

Trzeba dodać, że memento mori ładnie resetuje kowidowców.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

17-04-2021 [18:54] - NASZ_HENRY | Link:

Albo Minister wyrzuca ekspertów powiązanych z BigPharmą, albo Premier ministra, albo Naczelnik premiera a jeżeli nie to na końcu Suweren wyrzuci naczelnika  ☺☻
 

Obrazek użytkownika Marek1taki

17-04-2021 [19:21] - Marek1taki | Link:

"Są dwa typy reakcji.  Jeden to wyparcie: żadnej epidemii nie ma - zamiast pandemii mamy plandemię.  Drugi to ucieczka w magię"
Zna Pani kogoś kto uważa, że nie ma epidemii? Ja nie. To forma ataku propagandowego dla odwrócenia uwagi od sedna.
Ustawia się dyskusję wg sztucznego podziału: nie ma wirusa - jest wirus.
Rzeczywisty podział jest inny: Jest ustawka z wykorzystaniem sztucznego wirusa w celu zniewolenia ludzi plandemią - Jest epidemia wirusem bo "się wymknął z laboratorium" i trzeba ją zwalczać zamykaniem różnych przejawów ludzkiej aktywności, maseczkami, szczepieniami.