Heksogen I Smolensk

W nawiązaniu do najnowszej dyskusji na temat 'heksogenu' I faktu „że analiza i przegląd elementów samolotu oraz próbek pobranych z ciał ofiar wykazały, że na ponad 107 fragmentach maszyny oraz na jednej próbce ciała ofiary wykryto obecność materiału wybuchowego -  RDX” [1] chciałbym przypomnieć obszerne fragmenty kilku tekstów z 2012 roku I 2018

Czym jest RDX -.heksogen
Już w 2012 roku jedne ze źródeł Cezarego Gmyza informowały, że w Smoleńsku wykryto C4. Co prawda w 2012 redaktor naczelny RzP, Tomasz Wróblewski [2] oraz  w 2013 ówczesna wojskowa prokuratura [3] w sposób niezrozumiały od razu podważyli możliwość wystąpienia takiego materiału pomimo pozytywnych odczytów z urządzeń pomiarowych w czasie badań biegłych jednak jest to jeden z materiałów wybuchowych, który wydaje się, że najlepiej nadawał sie do zastosowania w w smolensku ze względu na jego plastyczność (możliwość wciśnięcia w każdą szczelinę), doskonałe działanie w niskich temperaturach oraz pewną kradzież z 1999 roku.
(...)Composition C-4, tetrytol, and TNT are the best explosives for use in northern operations because they retain their effectiveness in cold weather.(...) [4]
C4 i TNT czyli trotyl to najlepsze ładunki wykorzystywane w niskich temperaturach. w smolensku były 0-2 stopnie celsjusza. Dodatkowo C4 jest jednym z ulubionych materiałów do zamachów terrorystycznych ze względu na swoja plastyczność - można go wcisnąć w każdą szczelinę, szczególnie części mechaniczne np. samolotu
Ładunek wybuchowy C4 jest nazywany uplastycznioną formą Heksogenu (RDX) gdyż, ładunek C4 składa się w 91% +/- 1 % z RDX czyli heksogenu. Heksogen (RDX)  jest także często mieszany z trotylem (TNT) tworząc inne ładunki, które różnią się proporcjami jednak składniki są podobne [4].

To tyle na temat samej nazwy RDX jednak najważniejsze przed nami....

1999 - Baza FSB w Perm - zaginiony heksogen

Dawid Setler [5] wieloletni korrespondent w Moskwie i znawca ZSRR i Rosji napisał w swojej książce "The Rise of the Russian Criminal State", że w 1999 z zakładów i tajnej bazy FSB w Perm "zaginęły" nie okreslone dotąd ilośći Heksogenu (RDX).

1999 - Zamachy bombowe na bloki mieszkalne - I wojna Czeczeńska - Putin dochodzi do władzy
To właśnie Heksogen został użyty w tym samym roku do serii zamachów w Rosji, które były pretekstem do wojny z Czeczenią i wyniosły nikomu nieznanego W. Putina ówczesnego szefa FSB do władzy. Poprzez śmierć ponad 300 osób i potędze strachu W. Putin porzucił stanowisko szefa FSB i w 1999 roku objął stanowisko premiera rozpoczynając swoje rządy, które trwają do dziś [6]. Co ciekawe w Ryzaniu udaremniono zamach dzięki urządzeniu podobnym do tych, które używali polscy biegli w Smoleńsku gdyż urządzenie obsługiwane przez szefa lokalnej policji natychmiast wykryło Heksogen (RDX) [7].
Heksogen (RDX) był wykorzystywany jeszcze wielokrotnie w zamachach związanych z Rosją w latach 2000-2012. Tutaj wypiszę tylko dwa najważniejsze.

2004 - Wysadzenie rosyjskich samolotów pasażerskich - wyniki znane po kilku dniach

24 sierpnia 2004 roku miały miejsce dwa zamachy terrorystyczne na rosyjskie samoloty pasażerskie. Lot 1303 linii Volga-AviaExpress do Wołgogradu (samolot Tu-143) spadł po eksplozji około 180 km od Moskwy. Zginęło wtedy 34 pasażerów i 9 członków załogi. Z kolei lot 1047 Siberia Airlines (samolot Tu-154) do Soczi zakończył się tragicznie ok. 9 km od wsi Glubokoye. Zginęło wtedy 38 pasażerów i 8 członków załogi.
Co ciekawe już po kilku dniach rzecznik prasowy FSB ogłosił, że katastrofy samolotów nastąpiły w wyniku zamachu terrorystycznego przy użyciu...Heksogenu (RDX).
 (...)W obu rosyjskich samolotach, które rozbiły się we wtorek wieczorem łącznie z 90 osobami na pokładzie, znaleziono ślady materiału wybuchowego - wynika z wypowiedzi rzecznika Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB). Siergiej Ignatczenko powiedział agencji Interfax, że także we wraku drugiego z samolotów, tego, który rozbił się w obwodzie tulskim, znaleziono heksogen, zwany też RDX. To jeden z najsilniejszych materiałów wybuchowych. Dzień wcześniej rosyjskie służby twierdziły, że odkryły heksogen we wraku pierwszej z maszyn, która niemal jednocześnie z drugą spadła na ziemię pod Rostowem nad Donem.(...) [8]

2010 - zamachy na moskiewskie metro
W tym zamachu również użyto Heksogenu i również FSB była zdolna do natychmiastowego wykrycia śladów materiałów wybuchowych i ich jednoznacznego określenia.
(...)Przybyli na miejsce zdarzenia oficerowie FSB szybko stwierdzili, że w zamachach wykorzystano heksogen, jeden z najsilniejszych materiałów wybuchowych(...)[9]
Praktycznie przy wszystkich materiałach wybuchowych są markery/znaczniki na podstawie których można określić producenta i co za tym idzie użytkownika.

W związku z tym widać więc, że Heksogen (RDX) z którego jest zbudowany ładunek C4 nie na darmo jest nazywany "pieczęć FSB i Putina" gdyż użycie tego materiału z powodu "tajemniczej kradzieży" z bazy FSB w 1999 roku ogromnej ilości Heksogenu (RDX) daje "alibi", które wydaje się, że już wielokrotnie było wykorzystywane przez Putina i jego służby pomimo zeznań świadków, że to FSB i Putin używają tego materiału aby mordować ludzi.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 [1] http://niezalezna.pl/228083-na...
[2] http://naszeblogi.pl/33826-lad...
[3] http://niezalezna.pl/42820-mam...
[4] https://www.globalsecurity.org...
[5]. Satter, David (2003), Darkness at Dawn: The Rise of the Russian Criminal State, Yale University Press, ISBN 0-300-09892-8
[6] http://en.wikipedia.org/wiki/R...
[7] Satter, David (2003), Darkness at Dawn: The Rise of the Russian Criminal State, Yale University Press, ISBN 0-300-09892-8
[8] http://wiadomosci.wp.pl/title,...
[9]. http://www.wprost.pl/fakty/?F=85

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

10-04-2021 [16:19] - u2 | Link:

Mnie ciekawi wątek z osobami, które przeżyły wybuch i lądowanie na brzozie. Był filmik, na którym słychać było strzały.

Obrazek użytkownika Pers

10-04-2021 [16:38] - Pers | Link:

Dziś 10.04 to i wyznawcy "teorii spiskowych" muszą dać głoś.
Dopóki nasi "sojusznicy" nie przekażą nagrań satelitarnych potwierdzające wersje zamachu to jest to katastrofa w ruchu lotniczym a nie żaden "zamach".
Tyle w temacie.

Obrazek użytkownika u2

10-04-2021 [17:29] - u2 | Link:

Twoja Rosja nie ma sojuszników. Zauważ, że Rosja przez wieki podbija i podporządkowuje sobie sąsiadów. To się musi zemścić w globalnym konflikcie militarnym. Zaś ekonomicznie Rosja nie ma nic do zaoferowania światu oprócz surowców.

Ponadto widać zmęczenie materiału w postaci twojego lidera Putina. To już stary i zapewne schorowany człowiek. Tacy dyktatorzy są nieobliczalni pod koniec swojego życia.

Obrazek użytkownika Pers

10-04-2021 [20:24] - Pers | Link:

u2
"Twoja Rosja " 
Mnie nie interesują twoje urojenia i fobie (od tego są specjaliści). Jednego słowa nie napisałem na temat Rosji czy Putina.
Masz dowody, że to był zamach to dlaczego jeszcze ich nie dostarczyłeś? 

Obrazek użytkownika wilniuk

10-04-2021 [17:52] - wilniuk | Link:

Dopóki Pers nie zechce być uczciwym i obiektywnym, nie należy Go poważnie traktować.  Szkoda, ze pełen wiedzy człowiek wykorzystuję ja przeciw "temu krajowi". Tyle w temacie.

Obrazek użytkownika Pers

10-04-2021 [20:28] - Pers | Link:

"Szkoda, ze pełen wiedzy człowiek wykorzystuję ja przeciw "temu krajowi"."
Nie mam żadnej wiedzy na temat katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem (bo chyba o tę wiedzę ci chodzi) więc nie nie mogę nic "wykorzystywać".
Dlaczego o Polsce mówisz "ten kraj" i to jeszcze w cudzysłowie? 

Obrazek użytkownika sake3

10-04-2021 [18:15] - sake3 | Link:

Hm,a zapewne hexogen i trotyl to stałe wyposażenie każdego samolotu co obala kazdą ,,teorię spiskową''sugerująca zamach.

Obrazek użytkownika Pers

10-04-2021 [20:33] - Pers | Link:

sake3
" hexogen i trotyl to stałe wyposażenie każdego samolotu"
Zapewne nie każdego ale co to ma wspólnego z dowodami? W obecnej sytuacji to może być jedynie poszlaka.

Obrazek użytkownika sake3

10-04-2021 [20:59] - sake3 | Link:

@Pers....A no ma,bo obecnośc tych wybuchowych substancji potwierdziły dwa niezależne laboratoria we Włoszech i Wielkiej Brytanii.Tym samym wyniki stanowią już dowód .

Obrazek użytkownika paparazzi

10-04-2021 [18:26] - paparazzi | Link:

Wy "w tym temacie" lepiej nie zagłębiajcie się w fizykę bo wam się wszystko z dupa skojarzy jak sierżantowi a wy politruk, trzeba dialektycznie.
Te części fruwające przed uderzeniem w brzozę stwierdzili wasi towarzysze na ziemli. Sojusznicy wspolpracują z chcącymi współpracy, takie proste stwierdzenie.
No przecież wojny nie wywołają na wasze życzenie, nie;-).

Obrazek użytkownika Pers

10-04-2021 [20:31] - Pers | Link:

paparazzi
Co to za bełkot?
Popraw komentarz bo nic nie rozumiem.

Obrazek użytkownika paparazzi

10-04-2021 [23:45] - paparazzi | Link:

Dla was to bełkot, co? Towarzyszu ja zuby schrupał na takich jak wy. Poniali. Co do zamachu dawaj definicje  fizyczna ze to to trupy zostały w tyle a samolot pofrunąl dalej nu szto. Wot zagwozdka, ha. Wy razem z kołowanym Zygmuntem sidzicies bo bez pol litra samogonka nie rozbierzcie. Bez odbioru tfu.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

10-04-2021 [21:01] - RinoCeronte | Link:

Nawet wulkan na Islandii pracował dla światowego Pokoju...

Obrazek użytkownika Marek1taki

10-04-2021 [17:24] - Marek1taki | Link:

Wątek dotyczący rodzaju materiału wybuchowego jest istotny. Gołym okiem widzieliśmy na zdjęciu lotniczym efekt działania materiałów wybuchowych.
Istotny jest też wymiar polityczny. Przyczynkiem do tego tematu jest dzisiejszy wpis autorstwa Krzysztofa Mazowskiego  o katastrofie w Gibraltarze.
https://www.salon24.pl/u/krzys...

Obrazek użytkownika u2

10-04-2021 [22:27] - u2 | Link:

Równie ciekawy jest artykuł Rafała Brody. Wskazuje odpowiedzialnego bezpośrednio za operację specnazu w Smoleńsku ze strony rosyjskiej :

https://www.salon24.pl/u/krako...

https://pl.wikipedia.org/wiki/...

Obrazek użytkownika Marek1taki

11-04-2021 [16:00] - Marek1taki | Link:

I na metodę wojny psychologicznej. Oni się chwalą w żywe oczy.

Obrazek użytkownika Jan1797

11-04-2021 [20:14] - Jan1797 | Link:

u2, Marku;
Macie Panowie w stu procentach rację; jak dzisiaj nasza dziennikarka gasząc
zapędy polityka i sms-owego ministra od burzenia naszych pomników.
 

Obrazek użytkownika Jan1797

11-04-2021 [19:54] - Jan1797 | Link:

Kapitalny link, bardzo dobrego autora. Inaczej niż w dziesiątkach wątków smoleńskich
wrzucanych dla zohydzenia tematu w logicznej wg nich kontynuacji ośmieszania Pana
Prezydenta Kaczyńskiego, gdzie po kilku wrzutkach czuć rodowód a po szczegółach
rozpoznasz autorów. Pani Zawadzka, hmm, czy nie możesz tak częściej?

Obrazek użytkownika J z L

10-04-2021 [17:37] - J z L | Link:

Kto i dlaczego przyczynił się do zamordowania śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego
DLACZEGO TUSZOWANO FAKTY?
To jak Rosjanie pokazują fakty powstania katastrofy lotniczej prezydenckiego samolotu na swoim terytorium, to jak tuszowali winę obsługi własnego lotniska, zatajali fakty związane z naprowadzaniem samolotu na lotnisko, niewłaściwie, nieprecyzyjne dokonywali identyfikacji ciał tej katastrofy co wzbudziło ogromne oburzenie rodzin ofiar itp. To Rosjanie wreszcie dokonali też zaboru, inaczej kradzieży, w majestacie swojego prawa własności rządu RP – czyli wraku samolotu Tu 154 M i to jest fakt niezaprzeczalny. Sami też zrobili zatem wszystko co w ich mocy, by nie do końca wyjaśnić przyczyny tej katastrofy oraz waśnie narodowe w Polsce podsycać. I to jak mniemam było główne zadanie naszych sąsiadów. Tak też czynią zresztą po dzień dzisiejszy.

https://niepoprawni.pl/blog/tezeusz/kto-i-dlaczego-przyczynil-sie-do-zamordowania-sp-prezydenta-rp-lecha-kaczynskiego

Obrazek użytkownika J z L

10-04-2021 [17:47] - J z L | Link:

Lech Kaczyński był wizjonerem, człowiekiem, który w wielu wymiarach wyprzedzał swoją epokę; rozpoznał charakter rządów Władimira Putina, wiedział, że trzeba wyciągnąć wnioski z historii i w oparciu o nie kształtować politykę wobec Rosji - powiedział wicepremier Jacek Sasin.
Straciliśmy polityka, który był mądrym, rozsądnym Europejczykiem. Wiedział, że miejsce Polski jest w Unii Europejskiej, że miejsce Polski jest w Europie Zachodniej, a jednocześnie wiedział, że UE nie może odchodzić od swoich korzeni, powinna wrócić do tego, co leży u jej podstaw
Lech Kaczyński był wizjonerem. Człowiekiem, który w wielu obszarach wyprzedzał swoją epokę, dlatego, być może, tak często był nierozumiany
— dodał.
Przypomniał przemowę Kaczyńskiego na wiecu w Tbilisi w 2008 r., gdzie wskazywał, że po napaści na Gruzję, Rosja może następnie zaatakować Ukrainę.

https://wpolityce.pl/smolensk/546538-jaki-byl-sp-prezydent-lech-kaczynski

 

Obrazek użytkownika RinoCeronte

10-04-2021 [21:10] - RinoCeronte | Link:

Jak by był wizjonerem to by przewidział w co się wpakuje lecąc do Smoleńska. Ja jak dzisiaj pamiętam dzienniki radiowe zaczynające się od komunikatów: "list Prezydenta Kaczyńskiego do ambasady rosyjskiej nie dotarł" (chodziło o wspólne obchody rocznicy z premierem Tuskiem i Putinem). Już wtedy wydało mi się to wielce niewiarygodne...

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

10-04-2021 [18:29] - AŁTORYDET | Link:

Istniały bardzo poważne przesłanki, które wskazywały na obecność heksogenu. Warto tu przypomnieć, że w czasie jednej z tzw. konferencji Smoleńskich, śp. prof. E.Kamieńska-Trela i prof. S.Szymański wytknęli poważne uchybienia analitykom z Centralnego Laboratorium Kryminalnego Policji. którzy utrzymywali, że nie można potwierdzić obecności hexogenu, bo w przeprowadzonym eksperymencie, wykazywał ten sam czas retencji, jak ftalan diisobutylu. Prof. Kamieńska-Trela, stwierdziła, że wystarczy użyć kolumny chromatograficznej,  dwukrotnie  dłuższej, by otrzymać zadowalający rozdział (potwierdziła to eksperymentalnie). Jeszcze ciekawsza była uwaga prof Szymańskiego, który dowiódł, powołując się na korespondencję z producentem aparatury, że warunkiem koniecznym detekcji związku, jest obecność w jego strukturze atomu(ów) azotu. Jako żywo, ftalan diisobutylu go nie zawiera, za to hexogen ma w cząsteczce aż sześć. CLKP obiecało wyjaśnić wątpliwości. O ile wiem, nigdy tego nie zrobiło. W tej chwili, po badaniach w specjalistycznych, certyfikowanych laboratoriach, problem  obecności RDX został rozstrzygnięty. 

Obrazek użytkownika Jabe

10-04-2021 [18:55] - Jabe | Link:

Informacja o materiale wybuchowym jest sprzed lat. Co nowego?

Obrazek użytkownika sake3

10-04-2021 [21:21] - sake3 | Link:

@Jabe....Nowe jest to,że obecność hexagonu i trotylu potwierdziły kolejny raz dwa niezależne laboratoria we Włoszech i Wielkiej Brytanii.

Obrazek użytkownika Jabe

11-04-2021 [11:13] - Jabe | Link:

Kolejny raz. Co nowego?

Obrazek użytkownika tricolour

10-04-2021 [20:55] - tricolour | Link:

Amatorzy. 

Przeczytajcie raport techniczny. Tak, wiem, nie przeczytacie. A gdy już się zdobędziecie na szaloną odwagę, to po 54 stronach wybuchów zwroćcie uwagę na akapit ze strony 55 o odłamkach, które dziurawiły samolot jak sito, ale ominęły wszystkich ludzi... Cytuję:

"Dotychczas wykonane sekcje zwłok (zarówno rosyjskie jak i polskie po ekshumacjach) pomijały te 
kwestie, nie dając możliwości znalezienia śladów tego rodzaju wybuchu"

 
Zlekceważyć dowód wprost? Nie, nie zlekceważyć. Dowód wprost przeczyłby tezie o wybuchu. 

Dziękuję za uwagę.

Obrazek użytkownika J z L

10-04-2021 [21:20] - J z L | Link:

Prezydent RP śp. Lech Kaczyński - Dla odkrycia o nim prawdy jest znalezienie odpowiedzi na pytanie: Kto najbardziej zyskał, kto był największym beneficjentem śmierci polskiej elity, w tym tej najważniejszej, czyli śmierci śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego?! Jest wiele powodów natury wewnętrznej i zewnętrznej wobec Polski, które mogły stanowić powody zamachu smoleńskiego… W sumie nałożyło się na prawdopodobną konieczność zamachu wiele powodów, ale najważniejszym, który może dać odpowiedzieć na inne oraz przybliżyć moment odkrycia sprawców jest odkrycie kto w Polsce zyskiwał najbardziej na zgładzeniu polskich elit, a szczególnie na śmierci śp. Lecha Kaczyńskiego. Odnosząc się tylko do wewnętrznych powodów zgładzenia śp. L. Kaczyńskiego - skłaniam się do postawienia hipotezy, że osobą, która najbardziej - sensu stricto - zyskiwała na śmierci śp. Lecha Kaczyńskiego był B. Komorowski, a - sensu largo - ludzie, którzy postanowili usadowić go na fotelu prezydenta Polski…
————
Nie wiem czy pamiętacie tragiczną i do dziś nie wyjaśnioną śmierć G. Michniewicza w grudniu 2009 r. i wcześniejsze zaginięcie i ostatecznie śmierć szyfranta Zielonki oraz lekceważące wypowiedzi B. Komorowskiego dotyczące próby zamachu na śp. L. Kaczyńskiego w Gruzji oraz listopadową (2009 rok) wypowiedź o tym, że „prezydent gdzieś poleci i…”. Nie wiem też czy wszyscy pamiętają nagłą rezygnację z kandydowania na prezydenta D. Tuska i jego propozycję dla śp. L. Kaczyńskiego, aby obaj zrezygnowali z kandydowania… Na rzecz kogo mieli wówczas zrezygnować?! No oczywiście, że na rzecz B. Komorowskiego! Może ta rozmowa była swoistym ultimatum?! Tusk przecież nadal żyje i poleciał do Smoleńska oddzielnie…

Gwoli przypomnienia… Nie kto inny jak ostatni szef WSI gen. M Dukaczewski mroził szampana, którym miał czcić zwycięstwo B. Komorowskiego…! jeszcze przed wyborami a w styczniu 2010 roku założył stowarzyszenie SOWA (grupujące byłych funkcjonariuszy WSI).

Obrazek użytkownika tricolour

10-04-2021 [22:04] - tricolour | Link:

Najbardziej skorzystał PiS, a Macierewicz też nie poleciał tylko pojechał pociągiem. Winny jest?

Obrazek użytkownika spike

10-04-2021 [23:44] - spike | Link:

Jak was nie kochać, wielkomiejskie mądrale :))))......wam Putin może splunąć w twarz, a wy z uśmiechem stwierdzicie, że pada deszcz. Kilka lat temu, zwiedziłem Litwę, Ukrainę i Rosję, z każdym ,który poruszył sprawę Smoleńska (sami pytali jak dajemy radę), nie mieli najmniejszych wątpliwości, że to robota Putina, a szczególnie Rosjanie, tylko że oni są "persami", czy trikolorami etc. Niewyobrażalne jest w innych krajach, by ich obywatele stali po stronie wroga, donosili na swój kraj, kolaborowali z wrogami, by niszczyć Ojczyznę, chyba że ich ojczyzną jest Rosja czy Niemcy.

Obrazek użytkownika sake3

11-04-2021 [10:58] - sake3 | Link:

@Spike.....A wyobraza Pan sobie kraj w którym pijana i opłacona tłuszcza urzadza burdy i usiłuje zablokować uroczystośc takiej rangi jak katastrofa po Smoleńskiem? Spotkał sie Pan podczas swoich podrózy z tak niewyobrażalnym chamstwem?

Obrazek użytkownika u2

11-04-2021 [16:54] - u2 | Link:

"pijana i opłacona tłuszcza urzadza burdy"

Proszę spojrzeć na Irlandię. Tam teraz są takie burdy, a nawet zamieszki. Proszę popatrzeć na antymaseczkowe demonstracje w Niemczech.  Zawsze coś się dzieje za granicą, niekoniecznie dobrego.

W porównaniu do 2010 roku widać ogromną różnicę. Polacy nie dają się nabierać propagandzie z fabryki trolli. Zaczynają rozumieć co stanowi tzw. polską rację stanu.

Obrazek użytkownika sake3

11-04-2021 [17:08] - sake3 | Link:

@u2...Ale nigdy za granicą nie demonstruje się w czasie uroczystości takich jak obchody rocznicowe.U nas niedlugo zaczną zakłócać pogrzeby i pochówki.

Obrazek użytkownika tricolour

11-04-2021 [16:24] - tricolour | Link:

@Spike

Jezeli zamach to robota Putina to kazda kupiona tona wegla w Rosji, to splunięcie ponowne.

Nasz rząd lubi specyficzny humor.

Obrazek użytkownika sake3

10-04-2021 [22:27] - sake3 | Link:

@J zL.......Komorowski istotnie skorzystał,bo nie czekając na oficjalne potwierdzenie śmierci prezydenta Kaczynskiego pognał objąć w posiadanie Kancelarię Prezydenta aż mu pięty o tyłek waliły.

Obrazek użytkownika paparazzi

11-04-2021 [16:07] - paparazzi | Link:

Kochani komentatorzy, nie wchodźcie w detale zamachu smoleńskiego od tego są naukowcy . Trolle tylko na to czekają. Od tego są fachowcy, no nie od Millera i Anodiny. Popatrzcie z boku jak na każdy wypadek, zamach, katastrofę na świecie. I co? Jak się prowadzi śledztwo? To po pierwsze. Drugie, wszelkie szczątki składa się w całość nawet wydobywa sie z 4 km w oceanie,  a tu? Przemilczę cięcie pila wraku i wybijanie okien. To jakieś  kpiny. Miejsce upadku dokładnie się bada a tu betonuje. Wrak się oddaje właścicielowi a zwłoki pieczołowicie wracają do Polski. No tak ale to jest bełkot, verità Pers?

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

11-04-2021 [09:50] - NASZ_HENRY | Link:

10 kwietnia 2010 roku  zamach zakończył lot lot TU-154M!
Jest jeden dowód dostępny dla wszystkich, to zdjęcie tysiąca szczątków samolotu rozsianych na dużym terenie ♣ 
 

Obrazek użytkownika Jan1797

11-04-2021 [19:49] - Jan1797 | Link:

Dobra, spójna notka z jedynym nasuwającym się wnioskiem; zrobiono wszystko
by nas podzielić. Dziękuję.