Dyktatura sanitarna. Zapomnijcie o "powrocie do normalności"

Ciekawy artykuł włoskiego publicysty Luciano Lago. Italia od początku "pandemii" stała się światowym laboratorium "nowej normalności". Warto przeczytać.

W Europie toczy się dyskusja o mało prawdopodobnym powrocie do „normalności” po zakończeniu pandemii.
Sytuację, w jakiej znalazły się społeczeństwa europejskie po kilku falach pandemii, określa się już mianem „nowej normalności”. Jednak ten typ normalności jest daleki od głęboko zakorzenionych przyzwyczajeń i poprzedniego statusu społeczeństw europejskich, zarówno tych bogatszych w Europie północnej, jak i krajów śródziemnomorskich, takich jak Włochy, Hiszpania i Grecja.

Wydaje się, że ludność przyzwyczaiła się do zamknięć, godziny policyjnej, zamykania restauracji, siłowni i teatrów, zniesienia podstawowych praw człowieka, prawa do pracy, nauki, wypoczynku, podczas gdy silna fala represji policji na ulicach wymierzona w tych, którzy łamią przepisy lub gorzej przeciwko tym, którzy demonstrują przeciwko blokadzie.
W rzeczywistości możemy zacząć rozumieć, że usunięcie barier i zakazów, przywrócenie podstawowych wolności może stać się poważnym wyzwaniem dla elit europejskich. Elity władzy nie chcą przywrócenia poprzedniej sytuacji i starają się przedłużyć status totalitarnych ograniczeń, bo jest to zgodne z ich planami.

Kraje europejskie szybko wkraczają w trzecią falę pandemii COVID-19. W środę prezydent Francji Emmanuel Macron ogłosił ogólnokrajową kwarantannę w związku z rozprzestrzenianiem się brytyjskiego szczepu koronawirusa. Tego samego dnia władze Hamburga wprowadziły godzinę policyjną. Wcześniej podobny środek został wprowadzony przez władze lokalne w kilku krajach związkowych Republiki Federalnej Niemiec, od Brandenburgii po Bawarię.

Po 4 kwietnia, w tygodniu wielkanocnym, rząd Draghiego we Włoszech ogłosi nową blokadę: zakaz podróżowania i zamknięcie różnych struktur publicznych. To samo dzieje się w Słowenii, gdzie restrykcyjny system kwarantanny powrócił od początku kwietnia; tak jak w Polsce wprowadza się coraz to nowe blokady.
W weekend w całej Europie odbywały się protesty przeciwko zamknięciu i restrykcjom. W krajach Unii Europejskiej wprowadzono ścisłą godzinę policyjną, osoby naruszające zakazy koronawirusa są narażone na wysokie grzywny, a nawet kary więzienia.

Wszystko to wskazuje na trend: ustanowienie ograniczeń, zamknięć i zakazówi jest częścią systemu, którego celem nie jest, jak twierdzą władze, ochrona zdrowia, ale raczej zaostrzenie represji wobec wolności osobistych. Wniosek ten zawarty jest również w raporcie „New Normal. Jak Europa porzuca prawa obywatelskie i tradycję polityczną ”, który zaprezentował w czwartek Instytut Ekspertów EISS (Europejski Instytut Zabezpieczeń Społecznych).
W rzeczywistości to, co nazywa się „nową normalnością”, odpowiada głęboko zmienionemu systemowi społecznemu, który został otwarcie wyrażony na jednym ze szczytów G20, po światowym załamaniu finansowym w 2008 r.

Wielu analityków doszło do tego wniosku i stwierdziło, że pandemia koronawirusa przyspieszyła kryzys liberalnych demokracji w świecie zachodnim, a zwłaszcza w Europie .
Od początku epidemii w wielu krajach stan demokracji i praw człowieka pogorszył się. Rządy reagują na kryzys nadużywając swojej władzy, uciszając swoich krytyków i osłabiając lub zamykając ważne instytucje, często podważając te same systemy odpowiedzialności, które są niezbędne do ochrony zdrowia publicznego.
Dlatego twierdzi się, że powrót do świata "jak dawniej" nie będzie już możliwy, a społeczeństwa ulegną głębokiej przemianie na gorsze wraz z de facto ustanowieniem systemów ekstensywnej kontroli społecznej i degradacją instytucji demokratycznych.

Pogorszenie praw i wolności ma miejsce w Europie, a dokładnie na kontynencie, na którym potwierdzono nienaruszalność niektórych praw i wolności słowa. W imię bezpieczeństwa i prymatu naukowego kontrola zostanie rozszerzona na jedną sferę wszystkich obywateli i system represji idei powierzony zostanie dużym korporacjom ponadnarodowym (przede wszystkim media społecznościowe), które wykorzystują swoje platformy w celu wykluczenia wszelkich przejawów krytyki obecnego systemu liberalnego. Zobacz jak wygląda cenzura na Facebooku, YouTube, Twitterze i podobnych.

Krążą różne artykuły z „mainstreamu”, w których stwierdza się, że nieuniknione jest rozważenie na stałe ograniczeń pandemicznych, które muszą zostać ustanowione przez prawo, argumentując, że warianty przewidziane dla każdego szczepu mogą się rozmnażać bez końca. Rządy uważają za dogodne zarządzanie ludnością w ten sposób pod pretekstem ochrony zdrowia i przy permanentnej sytuacji kryzysowej . Stan wyjątkowy z kolei opiera się na dogmatach, na podstawie których naukowcy na usługach służb rządów decydują o środkach ograniczających i które poprzez kontrolowany aparat medialny szerzą terror i psychozę wśród ludzi.

W subtelny sposób tworzony jest totalitarny system kontroli, który pozwala elitom działać bez poddawania się kontroli z dołu i bez konieczności odpowiadania za olbrzymie konsekwencje zubożenia klasy pracującej i wzbogacenia się wielkich posiadaczy kapitału. Nierówności rosną wykładniczo, a niewielka mniejszość gromadzi ogromne zyski, przejmując kontrolę nad obiegami gospodarczymi, finansowymi i światowym handlu.

Koszt kryzysu jest obecnie ukryty przez wzrost długu publicznego w każdym narażonym kraju, następnie oligarchie gospodarcze mają plan wyssania prywatnych oszczędności i zmuszenia obywateli do pokrycia kosztów niezbędnych do ponownego uruchomienia systemu gospodarczego.
Obecnie w społeczeństwach europejskich oczekuje się przezwyciężenia kryzysu masowymi szczepieniami, twierdząc, że pomogą one powrócić do świata podobnego do poprzedniego, ponownie uruchomić przemieszczanie się, turystykę i działalność gospodarczą.

Wkrótce ludzie będą musieli obudzić się ze swoich złudzeń i odkryć, że zostali oszukani, ale właśnie wtedy te środki ograniczenia i pozbawienia wolności, które pozwolą elitom władzy kontrolować gniew i niezadowolenie, będą przydatne i niezbędne.
Krąg zamyka się stopniowo, a masy nie mają tego świadomości.
Luciano Lago
------------------------------------------------------

Tekst oryginalny
https://www.controinformazione...
Tłumaczenie automatyczne. Wybór, redakcja i korekta J.R
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

02-04-2021 [09:51] - Zbyszek_S | Link:

Może to trochę za ostry i przykry tekst. Ale chyba uczciwy i polecam do przeczytania, opublikowałem go na prywatnym blogu : "Kłamcy" {LINK}

Obrazek użytkownika Pers

02-04-2021 [09:54] - Pers | Link:

Czy ta "ostrość" polega na racjonalnym i obiektywnym przedstawianiu faktów? 
Osobiście uważam, że na opis "nowej normalności" brak w języku polskim wystarczająco mocnych określeń.

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

02-04-2021 [16:39] - Zbyszek_S | Link:

"Ostrość" jest oceną subiektywną. Każdy może sam sobie odpowiedź na pytanie czy tekst jest ostry, jeśli go przeczyta.
Co do opinii wyrażonej w drugim pańskim zdaniu, to faktycznie - nie jest łatwo o właściwe określenia. Choć język - ponoć - giętki...

Obrazek użytkownika Pani Anna

02-04-2021 [11:39] - Pani Anna | Link:

Beda sie trzymac pandemii rekami i brudnymi paluchami ile sie da, bo inaczej nie daloby sie wytlumaczyc 100 000 wymordowanych Polakow, ktorym odmowiono dostepu do leczenia i diagnozowania. Modle sie o to, ze jezeli ktos z moich bliskich w Polsce mialby zachorowac, to niech to bedzie ta "zaraza", bo w innym przypadku to jest wyrok smierci. Nawet, gdyby to byl wyrostek. A to nie koniec.

Obrazek użytkownika Pers

02-04-2021 [12:01] - Pers | Link:

Pani Anna
Są jednak tacy, którzy z dużym optymizmem patrzą w przyszłość
https://naszeblogi.pl/58275-do...

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

02-04-2021 [13:16] - Kazimierz Kozio... | Link:

jezeli takie artykuly moga sie ukazywac i sa dostepne w sieci to jeszcze nie jest zle, z emfaza na jeszcze. kneblowanie w mediach spolecznosciowych to sa narazie cwiczenia. jezeli autocenzura nie przyniesie spodziewanych rezultatow, nastepnym etapem rozwoju szalenstwa bedzie totalna blokada infromacyjna a jej konsultantami specjalisci z korei pln. narazie przegladarki wylapuja slowa klucze i kwalifikuja szukajacego na listy proskrypcyjne. technologia obrobki informacji pozwala juz bardzo skutecznie eliminowac tresci przeznaczone do wymazania. tak jest np. z man ifestem t-ed a  u-n a-b -om bera
 

Obrazek użytkownika Pers

02-04-2021 [18:34] - Pers | Link:

"to jeszcze nie jest zle"
Już jest źle a będzie jeszcze gorzej, kwestia czasu.
Na razie algorytmy wykorzystują globalni potentaci, także do marginalizowania takich małych stron jak ta, którą prowadzę.
Mniejsi już się dostosowują. Podobne teksty S24 usuwał z całym blogiem po godzinie bez żadnego uzasadnienia.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

02-04-2021 [19:05] - Imć Waszeć | Link:

Taki mały test, a ile mówi o sytuacji w ciemnym rogu strachu. https://www.ceneo.pl/4218576
https://www.amazon.com/Unabomb...

Obrazek użytkownika Pers

02-04-2021 [19:31] - Pers | Link:

A coś jaśniej?

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

02-04-2021 [20:00] - rolnik z mazur | Link:

@ pers, 
Postęp technologiczny zniszczy wolność. Totalna inwigilacja nas czeka według Teda Kaczyńskiego. Nomen omen. Pzdr

Obrazek użytkownika mjk1

02-04-2021 [20:48] - mjk1 | Link:

Znowu o niszczeniu wolności.
Może najpierw Mazurze zdefiniujmy, co to jest wolność i jakiej wolności chcemy a dopiero potem dyskutujmy o jej niszczeniu.  

Obrazek użytkownika terenia

02-04-2021 [21:02] - terenia | Link:

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

03-04-2021 [10:38] - rolnik z mazur | Link:

@ terenia, 

A jak trzeba to wylaczymy. PZDR

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

02-04-2021 [21:09] - rolnik z mazur | Link:

@ mjk
wolność to wolność- tego nie trzeba definiować. Jaki koń jest każdy widzi. Pewnych formuowan nie trzeba definiować, chyba że masz inne zdanie to chętnie wysłuchać. Pzdr

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

02-04-2021 [21:48] - Imć Waszeć | Link:

Trzeba patrzeć szeroko, ale nie za bardzo. Rzeczy są jak zwykle i nie ma co ich wyolbrzymiać ponad miarę. Najlepiej to opowiada Ziemkiewicz:
https://www.youtube.com/watch?...
A tu druga część problemu: https://www.youtube.com/watch?...
(ważne koło 9:00)

PS: Już zaczęli mocno kombinować - https://niezalezna.pl/388690-w...
Wyjaśnienie: https://spidersweb.pl/2019/10/...

Obrazek użytkownika Guildenstern

02-04-2021 [22:34] - Guildenstern | Link:

To ja chciałbym przypomnieć coś takiego ( z napisami pl nie znalazłem, niestety).
https://www.youtube.com/watch?...

No i dopiero co francoskie MSW ich zdelegalizowało pomimo braku działań o charakterze przestępstwa czy wykroczenia.
https://www.ifrancja.fr/iporta...

Ciekawe kiedy u nas zaczną delegalizować wszystko na prawo od Hołowni.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

03-04-2021 [15:35] - Imć Waszeć | Link:

Tak, w szerszym kontekście można powiedzieć tak "dlaczego ma nie być fal, skoro słoń wpadł do wanny?". Francuzi dobrze wyczuwają te problemy, które nas czekają. Zaczęła się już wojna o dominację nad światem. Chyba nie było jeszcze przypadku, żeby Demokraci nie wywołali lub nie zainspirowali jakiejś wojny. Ale tym razem nie mają do czynienia z leszczami. Pierwszym symptomem może być kosmiczne Pearl Harbor, czyli odcięcie USA od czujników i przekaźników poleceń. Rosja przy okazji szykuje się do skoku na nas. Dla USA jesteśmy dziś bardzo ważnym sojusznikiem, tak samo ważnym jak obóz Sanacji dla przedwojennego Imperium Brytyjskiego. Reszta w filmie:
https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Pers

03-04-2021 [15:25] - Pers | Link:

" Dla USA jesteśmy dziś bardzo ważnym sojusznikiem, tak samo ważnym jak obóz Sanacji dla przedwojennego Imperium Brytyjskiego."

Zgadza się, chcą nas tak samo wystawić na odstrzał jak Angole w 39.
Z Rosją będą się się bili do ostatniego Polaka i Ukraińca.

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

04-04-2021 [21:00] - Kazimierz Kozio... | Link:

Re: Imc Waszec 19:05: taaak... to zamow sobe szanowny autorze te publikacje. przy okazji mozesz pezszukac oferty i zamowic: "jak zbudowac bombe atomowa" , how to k --i-e/l p- es - den/t, lista jest dluuuga

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

05-04-2021 [12:45] - Imć Waszeć | Link:

@Kazimierz Kozio...
Jeśli komuś twarde okładki wydaja się zbędne, to polecam ten link:
https://epdf.pub/the-unabomber...
Ściągnięcie tego pliku zajęło "mnie" mniej niż trwa piosenka na YT, a "wiele" zajmie komuś, to już zależy od zdolności czyli punktów skilla ;). Otrzymuję plik z rozszerzeniem .epub, a więc raczej nie jest to .pdf. Kiedy zajrzymy do nagłówka, to zobaczymy na początku sygnaturę "PK", co oznacza najczęściej zwykłego ZIP-a, a utwierdzi nas w tym lista nazw zawartych w archiwum plików na końcu. Trzeba więc zmienić mu rozszerzenie na .zip i voila. W środku są rozdziały w formie dokumentów .html :]

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

05-04-2021 [12:22] - Zygmunt Korus | Link:

Tekst znalazł uznanie w tygodniowym przeglądzie ciekawych publikacji w Sieci - moje gratulacje dla Autora za tłumaczenie i opracowanie edytorskie oraz komentarz.

Obrazek użytkownika Pers

05-04-2021 [12:44] - Pers | Link:

Zygmuncie,
Jest mi bardzo miło. Zwłaszcza, że jestem tylko "marnym komentatorkiem, z którego wszyscy się śmieją".
Ale nawet ślepej kurze może trafić się ziarnko :)