Gretkowska, Środa, Żulczyk, czyli szkic kreatury zbiorowej

Pandemia szaleje. Rząd czyni co może, by okiełznać plagę. Czereda opozycyjnych ciot i wujów zawodząc obłudne jeremiady zaciska kciuki za klęskę władzy w walce z zarazą. Jednym słowem – constans. Nie zamierzam więc brnąć w spenetrowane po wielokroć obszary życia publicznego w poszukiwaniu sensów i bezsensów splecionych w syntezę skrzeczącej pospolitości. Wspomnę tylko na marginesie, że komputer nakarmiony wszelakimi radami opozycyjnych roztropków dostał zgagi. Przytoczę jedynie kilka przykładów aberracji elyty yntelektualnej. Zbyt mało na realistyczne tablo awangardy progresu, ale być może dzięki metodzie pars pro toto akurat na zbiorową karykaturę.
Anatema hejtu nieustannie spada na zaprzańców kolaborujących z reżymem. Przy czym zaprzańcami nie są bynajmniej wszystkie kołtuny popierające zjednoczoną(?) prawicę. Na motłoch z kruchty, wąsatych Januszów małomiasteczkowych i wsiowych niedouków, salonowcy III RP dawno już położyli lagę. Wkurzają ich swoi, ściślej uznawani za swoich prawem kaduka ludzie popularni, pożądani w snobistycznych kręgach modernistów, lecz niezależni, bez antyprawicowego joba.
Do niedawna na przykład kosmopolityczni Europejczycy traktowali jak swego tancerza i choreografa Agustina Egurrolę. Tańczył przecież jak mu zagrali w mekce całej prawdy przez całą dobę i po fajrant. I kto wie, może był rezerwowym dla innej gwiazdy TVN, Szymona Hołowni, gdyby temu nie wypalił projekt polityczny Platforma Bis. Aż tu nagle porzucił lukratywną fuchę i poszedł na lep reżymowej szczujni TVP. Stracił nie tylko dobre imię, ale co gorsza szacunek samego kreatora celebrytów, Jakuba Wojewódzkiego. I teraz musi podrygiwać w rytm obciachowego disco polo. Och, Auguście, to było w złym guście!
Nieco wcześniej lewaccy furiaci domagali się pozbawienia windsurferki Zofii Klepackiej medali olimpijskich i mistrzostw świata oraz wykluczenia jej z kadry narodowej, za poglądy antyaborcyjne. Na szczęście ku satysfakcji kibiców pani Zofia nadal odnosi sukcesy. Basta! Kto to widział, żeby taka kołtunka kalała modernistyczny sport. A dali mi do lepienia pierogów na czas w spartakiadzie gminnej!
Aż dziw, że zwolennicy świeckiego państwa nie dobrali się jeszcze do katolickich ortodoksów, skoczków narciarskich żegnających się na belce znakiem krzyża. Do czego to podobne, żeby reprezentanci kraju manifestowali publicznie swoje prywatne wstecznictwo?!
Nim za chwilę skończą się żarty i powieje grozą, sprzedam bon mot znajomego a propos skoków narciarskich właśnie. Dociekaliśmy czemu w Skandynawii w tej dyscyplinie liczą się wyłącznie Norwegowie. – Finowie może się odrodzą – rzucił znajomy. – Ale Szwedzi mają przechlapane, bo Arabowie nie uprawiają tego sportu.
No to odprężeni chwyćmy za rogi osła skretynienia. Spoko, wiem o czym piszę. Osły skretynienia , mają i rogi i czułki i nietoperze skrzydła i trąby… Ot, taka alegria erupcji absurdu. Huknęło, gdy Robert Lewandowski otrzymał z rąk prezydenta Andrzeja Dudy Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski. Przypuszczam, że nawet najbardziej naćpany żul(do żula jeszcze wrócę) z okolic Dworca Wschodniego chcąc przysrać tym zadowolonym z siebie facetom za to, że oni puszą się w pałacu, a on zalega zarzygany gdzieś w krzaczorach, nie wycharchałby z siebie tyle jadu, ile dwie zacne damy, Magdalena środa i Manuela Gretkowska. Streszczam owo ujadanie.
Cóż za dziaderstwo! Czyż ten boiskowy kopacz(nie mylić z Kopacz Ewą) nie skumał do kogo idzie po order? Żeby tak się zeszmacić! On chyba musi mieć coś nie w porządku z kiepełą od walenia w tę gałę.
Z tekstów yntelektualistek biła pogarda dla sportowca, prezydenta, piłki nożnej, sportu i wreszcie dla majestatu Rzeczpospolitej. Od grafomanki Gretkowskiej trudno wymagać zbyt wiele. Ale profesor, sorry, profesora socjologii powinna pojmować znaczenie sportu w ogóle, a futbolu w szczególności we współczesnym świecie. Tymczasem erupcja jej pogardy i wściekłości skłania mnie do parafrazy tytułu amerykańskiego filmu: “Jeśli dziś wtorek, to jesteśmy w Belgii”. Otóż jeśli dziś środa, to jesteśmy w bredni.
Przy innej okazji prezydent oberwał też od pisarza, bynajmniej nie tuzinkowego, Jakuba Żulczyka, który nazwał Andrzeja Dudę debilem. No cóż, nie zwykłem dworować sobie z nazwisk, ale tym razem mnie korci. Jednemu przysługują przed personaliami literki prof., innemu sir, jeszcze innemu tow., a nieliczni mają przymioty zakodowane bezpośrednio w nazwisku, na przykład żul.
Po tym niewybrednym żarciku na marginesie, zmierzam do sedna. Nadgorliwa prokuratura, zobligowana wszak artykułem 135, paragraf 2 KK oskarżyła autora o publiczne znieważenie prezydenta, za co grozi kilka lat kryminału. Owo tłumienie wolności słowa potępiły ponoć wszystkie światowe media. Ten przepis istotnie nie przystaje do demokratycznych standardów. Jednak salonowi cmokierzy wręcz zachłystywali się wpisem Żulczyka. O niestosowności epitetu niemal nikt nie wspominał. Ba, w TVN24 zacytowano medyczną definicję terminu debil. Grupka aksjologicznych kalek stonowanym chichocikiem zaaprobowała trafność tej diagnozy w stosunku do… Wiadomo kogo.
Znając przebogaty repertuar bluzgów, jakimi pisarz okrasza swoje utwory, przyznaję, że z prezydentem obszedł się łaskawie. Mimo wszystko zatęskniłem za poetycką ofertą w tej materii Edwarda Stachury.
 
Sekator
 
Ps.

- A co byś uczynił, gdyby ciebie ktoś nazwał debilem? -pyta mój komputer.
- Jeśli w sieci, olałbym - wyjaśniam Eustachemu. - jeśli w realu, dałbym mu w ryja. Zaś kobiecie odpowiedziałbym na nietakt uśmiechem.
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika sake3

29-03-2021 [19:40] - sake3 | Link:

Nazwanie damami i to zacnymi Środę i Gretkowską to już albo złośliwość albo przesada,albo niewytłumaczalna słabośc do płci pięknej.Przecież do tej grupy tych paniuś zaliczyć się nie da z powodu braku jakichkolwiek wdzięków czy zalet umysłu.Do nich też dołączają inne-pani Hanna LIs i niejaka Rusin nazywając debilami już nie tylko prezydenta ale i rząd.Widać fatalnie polożony botoks na gębach obu pań w postaci nazbyt wypchanych policzków i paskudnie powiększonych ust spowodował taką frustrację.Podziwiam prezydenta nie reagującego na popisy krytynek.

Obrazek użytkownika Centrystka

30-03-2021 [01:16] - Centrystka | Link:

Autor: ​​
Z tekstów yntelektualistek biła pogarda dla sportowca, prezydenta, piłki nożnej, sportu i wreszcie dla majestatu Rzeczpospolitej. Od grafomanki Gretkowskiej trudno wymagać zbyt wiele. 
​Owo tłumienie wolności słowa potępiły ponoć wszystkie światowe medi​a 

Otóż nie ponoć​, o czym przedowcipny autor wie doskonale, jak również i to,że Gretkowska tylko dlatego jest grafomanką, że nie uwielbia PiS-u.  A co do majestatu Rzplitej, to już autor całkiem odjechał.
Sake: Widać fatalnie polożony botoks na gębach obu pań w postaci nazbyt wypchanych policzków i paskudnie powiększonych ust spowodował taką frustrację.Podziwiam prezydenta nie reagującego na popisy krytynek
Gdybyż te baby nie były tak antypisowskie, to ani botoksu, ani wypchanych policzków znakomita komentatorka by nie zauważyła.

Obrazek użytkownika sake3

30-03-2021 [08:58] - sake3 | Link:

@Centrystka..........Zauważyłby kazdy,bo baby antypisowskie nachalnie pchają się przed kamery żeby podziwiać ich wdzięki.,,Dzieł'' Gretkowskiej jakoś nie można dostać nawet spod lady czyzby ich nie było?Chyba że to ,,Wielka ksiega bluzgów'' jest miarą jej geniuszu. 

Obrazek użytkownika Centrystka

30-03-2021 [22:05] - Centrystka | Link:

Biedna kobieto! Dla ciebie najważniejsza jest uroda,zwłaszcza kobieca jeśli dotyczy to kobiety nie zaczadzonej ową Dojną Zmianą. Rozumiem,że dla ciebie wzorcem urody kobiecej jest owa sławetna Kempa Beata i jej podobne. A męskiej zapewne Terlecki Ryszard vicemarszałek. No to gratuluję! I tyle masz do powiedzenia o politykach.                   

Obrazek użytkownika Centrystka

30-03-2021 [22:13] - Centrystka | Link:

A jak myślisz: dlaczego niektórych książek niektórych autorów nie można dostać nawet spod lady? No,no,rusz trochę swoją przemadrą mózgownicą,jeśli jeszcze potrafisz. Zawsze krytykujesz pisarza,którego książki nawet nigdy w rękach nie miałaś?