Za Stalina pięciu by powiesili

 
W małym pomieszczeniu poczty, w myśl zaleceń epidemiologicznych, mogła przebywać tylko jedna osoba. Stałem na zewnątrz niby to w kolejce z mężczyzną w moim wieku. Zaśnieżona, główna ulica  i kościół nad nami tworzyły specyficzny nastrój - wypisz, wymaluj ten sam, jaki panuje na sto lat liczących widokówkach z Linderode, z dzisiejszych Lipinek Łużyckich.
Zagadnąłem – miejscowy. Gdy dowiedziałem się, że mój rozmówca pracował na kolei, zaraz zapytałem go o unicestwiony budynek tutejszej stacji kolejowej. (Opisałem kiedyś mój sentyment do tego miejsca.)
https://naszeblogi.pl/42289-krzyk-ptaka
B. znał szczegóły. Decyzję o jej rozebraniu podjął dyrektor, jakiś kolejowy ważniak. Potrzebna była cegła. Wybrał Lipinki, a nie np. bliżej miasta położoną Sieniawę, gdyż tutejszy budynek stacyjny był wykonany z ładnej cegły. W firmie istniał opór wobec tego barbarzyństwa, jakim było zniszczenie świetnie utrzymanej, potrzebnego budynku.  Ponad wszystko było on zabytkiem z głębi XIX wieku. Naczelnik, który był przełożonym B. stwierdził dobitnie;
 - Za tę stację za Stalina pięciu by powiesili.
Patrzyłem na szary przykościelny mur. Nim padły słowa o wieszaniu, chodziły mi po głowie myśli o kręgach odpowiedzialności mniejszej, większej i zasadniczej…
Dziś ludzie marzną na gołym peronie, a dyrektor bierze może nawet  ministerialną emeryturę. Co należałoby zrobić, żeby bodaj w małym stopniu uczynić zadość powszechnej potrzebie sprawiedliwości? Wyciągnąć dziada na wierzch, na publiczną scenę. Archiwa kolejowe mają się chyba dobrze? Zostawić go w wiecznej niesławie. Żadnego głupiego RODO, które tak skwapliwie jest w Polsce stosowane.  
Opaczne te wymiary sprawiedliwości w Polsce i niemiecka łapa na tym nierządzie…

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika RinoCeronte

15-03-2021 [09:18] - RinoCeronte | Link:

Komuna wita Nas... będzie jeszcze piękniej z wirusem w koronie.

Obrazek użytkownika sake3

15-03-2021 [11:05] - sake3 | Link:

Nie wiem dlaczego w każdej dyskusji ma być wciśnięte słowo wirus.

Obrazek użytkownika Pani Anna

15-03-2021 [12:59] - Pani Anna | Link:

@sake3
Jakos mnie wcale nie dziwi, ze akurat ty nie wiesz dlaczego wszedzie jest "wcisniety" wirus. Nie wiem gdzie zyjesz i czym sie zajmujesz, ale chyba trudno nie zauwazyc, ze plandemia zdominowala wszystko i odciska sie doslownie na wszystkich aspektach zycia. Tobie byc moze nie przaszkadza, ze chcac zalatwic cos na poczcie trzeba odstac swoje w kagancu na sniegu lub deszczu, jak pies. Chociaz nie, wroc, gdyby to psa dotyczylo, to wszyscy krzyczeliby z oburzenia, a twoja ukochana partia natychmiast by uchwalila ustawe o dlugosci smyczy i przeciwskazaniach do zakladania kaganca i ogolnie o dobrostanie czworonogow, czyz nie?

Obrazek użytkownika Roz Sądek

15-03-2021 [17:23] - Roz Sądek | Link:

@sake3
Ludzie mają różnego fioła: jedni na punkcie powiększania majątku, inni himalajskiej wspinaczki, są kolekcjonerzy doktoratów, ale i trywialnych znaczków. Są posiadacze fijoła dążący do zdobywania coraz większej władzy, a wcale niemały jest odsetek fijoła polegającego na nauce kolejnych języków. Odmian podobnych fijołów są setki. Te fijoły to albo powiększanie zasobów umysłu albo konta w banku, ostatecznie prestiżu w jakiejś dziedzinie. Poza powyższym są też fijoły nie powiększające potencjału człowieka, ale też nie wymagające od posiadacza jakichkolwiek nakładów i wysiłku. Do takich zaliczyłbym właśnie manię wtrącania w każdy temat czasowo modnego i popularnego  w jakiejś społeczności słowa lub frazy. 
Myślę, że pomogłem?
 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

15-03-2021 [19:06] - rolnik z mazur | Link:

@ sake, 
Może dlatego, że ci z sekty kowidowej są po prostu żenująco śmieszni? Pzdr
 

Obrazek użytkownika sake3

15-03-2021 [19:25] - sake3 | Link:

@Rolnik z mazur....A  w temacie bloga potrafi się Pan wypowiedzieć?

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

15-03-2021 [20:10] - rolnik z mazur | Link:

@ sake, 
widać tęsknisz za silną ręką. Ja też, bo może ktoś by w tym burdelu zrobił porządek. Pzdr

Obrazek użytkownika sake3

15-03-2021 [12:52] - sake3 | Link:

Może jak opozycja przejmie władzę też znajdzie ,,ładną cegłę''z jakiegoś kościoła? No i ta cegiełka znajdzie się później w ich rezydencjach?

Obrazek użytkownika Zofia

16-03-2021 [10:15] - Zofia | Link:

@sake3 trafiłaś w punkt i przygotuj się na bluzki, bo ci oświeceni którzy mają "certyfikat" na swoją prawdę nie odpuszczą aby się nie odgryźć . Bo ichniejsze postrzeganie tematu jest lepsiejsze niż twojsze. Stworzyłam nowe słowa bo teraz w gramatyce i logice "róbta co chceta"

Obrazek użytkownika Pers

16-03-2021 [12:14] - Pers | Link:

Zgadzam się z sake i "bluzki" jej nie kupię. Nie poprosi swojego męża (jeśli w ogóle ma). Albo niech zarobi.

Obrazek użytkownika Pani Anna

16-03-2021 [13:57] - Pani Anna | Link:

@Pers
Ja tez dolacze sie do tych wyczekiwanych bluzgow i pozwole sobie dodac, ze jest mi calkowicie obojetne jakie "widzenie swiata" maja sake3 i Zofia. Jest mi to obojetne, dopoki nie zagraza mojemu zyciu i zdrowiu, narazajac mnie na warowanie pod poczta w mokrej szmacie na twarzy, czy smierc w oczekiwaniu na "pomoc" medyczna w razie niekowidowej choroby.

Obrazek użytkownika sake3

16-03-2021 [17:44] - sake3 | Link:

@Zofia.....Co mi tam,nie przejmuję się tymi nadętymi wpisami. Już widzę miny pani Anny,Persa czy Zdzicha pełne obrzydzenia na mój wpis o cegiełkach.Wiosna idzie,ptaszki już śpiewają,koty moje miauczą przeciągle choć po sterylizacji i boję się że wyskoczą z balkonu a moje tuptanie pod pocztą już nie takie straszne.

Obrazek użytkownika Teutonick

16-03-2021 [15:43] - Teutonick | Link:

"Co należałoby zrobić, żeby bodaj w małym stopniu uczynić zadość powszechnej potrzebie sprawiedliwości? Wyciągnąć dziada na wierzch, na publiczną scenę. Archiwa kolejowe mają się chyba dobrze? Zostawić go w wiecznej niesławie. Żadnego głupiego RODO, które tak skwapliwie jest w Polsce stosowane."

Wolne żarty. W naszym pięknym kraju nikt od co najmniej półwiecza nigdy za nic w sposób proporcjonalny do popełnionych przewin nie odpowiedział, że przytoczę chociażby tak ewidentny przykład niejakiego Emila Wąsacza i jego przekrętu autostradowego. Owszem, stawiali go nawet przed Trybunał Stanu (ewenement). No i cóż z tego? Ano to co zwykle, nic.
Dlatego nie łudzę się nawet, że dzisiejsi "decydenci" (a przynajmniej ci, których chciałby widzieć takowymi oficjalny przekaz) odpowiedzą w najmniejszym stopniu za to, co się tutaj od roku wyrabia. Za te - będące efektem całkowitego rozłożenia na łopatki do tej pory ledwo kulejącej służby zdrowia - rzesze trupów (nadwyżka za 2020 rok) przekraczające kilkusetkrotnie (!) ilość tzw. ofiar stanu wojennego (którym notabene należy się cześć i chwała, ale znaj proporcję mocium Panie), za sprokurowanie masowych bankructw skutkujących m. in. falą samobójstw (może ktoś tutaj spośród wielce zatroskanych o los Polaków państwa nocnikarzy zechce ujawnić statystyki zamiast katować ciemny lud dzień po dniu do urzygu ilościami "zakażonych" i "zaszczepionych"?), za rozbicie funkcjonujących więzi społecznych poprzez zastraszenie, zaszczucie i wzajemne napuszczenie na siebie całych rzesz Polaków, za obciążenie ich kolosalnym długiem na cały szereg pokoleń, co można de facto nazwać zaprzedaniem na wieki w niewolę, wreszcie za upadek systemu edukacji, bo przecież niewolnej ciżbie żadna głębsza wiedza wraz z nawykiem jej nabywania nie są do niczego potrzebne.
Właśnie to jest najsmutniejsze, że nikt za to wszystko nie odpowie, nikt - tak jak nikt do tej pory za nic realnie nie odpowiedział, a więc u każdego następnego koryciarza u żłoba będzie się po staremu utwierdzało poczucie bezkarności... A to Polska właśnie...

Obrazek użytkownika Jabe

16-03-2021 [16:36] - Jabe | Link:

Najważniejsze, co jest w zasięgu szarego obywatela, to przestać popierać magdalenkowców i stronnictwa przez nich zbudowane.

Obrazek użytkownika St. M. Krzyśków-Marcinowski

17-03-2021 [11:20] - St. M. Krzyśków... | Link:

Sedno sprawy - BEZKARNOŚĆ.
Lata temu poniechałem opisania pewnego obrazu, któremu sam nadałem tytuł,  wydawałoby się mocno zgrany: "A to Polska właśnie". Pański komentarz sprawił, że jak to się mówi, polecę z nim teraz.

Obrazek użytkownika Andrzej-emeryt

16-03-2021 [22:01] - Andrzej-emeryt | Link:

Droga Aneczko. Serdecznie dziękuję Ci za bezcenne dla mnie wsparcie nie tylko psychiczne ale takie w ogóle. Przekonałaś mnie, że nie ma tzw. jak piszesz  :" PLANDEMI ". I, że wredne jest uczęszczanie gdziekolwiek w " KAGAŃCU " jak piszesz. Dziwne , że wszyscy antyszczepionkowcy wtrącają atematycznie nawet, słowo: "VIRUS". I piszą to wstrętne słowo przy każdej okazji. W rewanżu Aneczko z radością informuję Cię że: NIE MA JUŻ NA ŚWIECIE CHORÓB WENERYCZNYCH !!!. Bo już nikt o nich nie pisze. Nie trzeba się już więc nawet zabezpieczać wstrętnymi kondonami męskimi.  Tylko KOCHAĆ się !!!. I KOCHAĆ. Pozdrawiam Serdecznie.
https://pl.wikipedia.org/wiki/...

Obrazek użytkownika Pani Anna

16-03-2021 [23:40] - Pani Anna | Link:

@Andrzej emeryt
Nie wiem, dlaczego emeryt akurat o chorobach wenerycznych, ale spiesze poinformowac, ze na swiecie sa choroby weneryczne, zwane wstydliwymi. Z tym ze w wiekszosci wyleczalne, trzeba tylko udac sie do opowiedniego lekarza i nie krepowac sie. Nikt z tego powodu  swiata nie zamknie, mandat nie grozi, a kaganiec na odpowiedniej do drogi zarazenia czesci ciala trzeba nosic tylko przy wielu przypadkowych partnerach (kach). Pomoglam?

Obrazek użytkownika Jan1797

17-03-2021 [20:09] - Jan1797 | Link:

@ St. M. Krzyśków,
Za Stalina, przecież to niedoszły liberał był jak zwykli ludzie, co jedynie pytają
jak kartką wyborczą zagwarantować, by marzli w przyszłości na gołym peronie?
PS
 Archaiczne minogi, nieuważne, jakby ich receptory pozostawały wciąż nierozwiniętymi
od milionów lat, przylegają w kłębiących się splotach do dna w miejscach, w których
odsłaniany jest czysty piasek.

Piękne, znam takie; Lipień z kędzierzawą grzywą, dekorowaną jakby od święta
podpływa do wyciągniętej dłoni. Zbieram muszkę, nie ukłuję przyjaciela. J.